Aqmda Stad m Omgeving. WeecéeeUAt HERFSTMANOEUVRES OP DE LUNEBURGER HEIDE. Ernstig auto-ongeluk bij 't Zand. Twee dooden, vijl gewonden. Hoe het ongeluk gebeurde. De Wethouderskwestie. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscoop Harmonie, tot en met Zondag 's av. twee voorstellingen, om 7.15 en 9.45, hoofdnummer Mijnheer zoekt zijn woning (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Adèle Sandrock. Toegang alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdag matinee. Victoria-theater, half 8, hoofd nummer Op het kantje af (humhoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. City-theater,half 8, hoofdnummer De Zigeunerbaron (geprolongeerd). Toegang elke leeftijd. Gedurende de kermis voorstellingen om 7 15 en 9.45 uur. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Chineesche papagaai (myst.), hoofdrol Warner Oland. Toegang 14 jaar. Gedurende de kermis voorstelling om 7.15 en 9.45 uur. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. Zaterdag 31 Augustus. Viering Koninginnedag: aubade, ruiter feesten, voetbalwedstrijd; avondfeest in den Muziektuin, sprekers de heeren mr. Wende- laar en G. C. Dun. Zondag 1 September. 2 uur, Alkmaarsche wielerbaan, kermis' wedstrijden, w.o. 50 K.M. koppelwedstrijd. DE KERMIS. Schouwburgen. Gulden Vlies: Zaterdag 8-15 uur, Vorstelijke eml granten (Tooneelgroep „Het Masker" o.l.v. Ko Arnoldi). Zondag 8.15 uur, Boefje (Rott. Hof stad Tooneel o.l.v. C. v. d. LugtMei sert). Schouwburg Dassi (Doelenveld): 8 uur, ,,'t Kind van de buurvrouw", tooneelspel door het ensemble Bouber. Zondagav. 8 uur, door het gezelschap Saalborn tooneelstuk „De andere wereld". Circus Rausch: Zaterdag 3 uur kindervoorstelling met attractie; 7.30 en 10 uur avondvoor stellingen. Muziek en Dans. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- baret. Wapen v. Heemskerk, Breed straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KI. Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R A B.'s). Central, Hofplein, Tokkie-band en ABC.-boys. Gulden Vlies: Tóth Kalman en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. Rest. London: Dansen in de nieuwe zaal. Hotel Wanner, Nieuwesloot, op treden van Cor Pruis met zijn uitgebreid repertoire. Valk's lunchroom, van 2 uur 's middags af muziek Als een keerpunt in de geschiedenis van het Duitsche leger kondigt de Duitsche pers de groote herfstmanoeuvres aan, die van 2 tot 7 September het zesde legercorps, de troepen uit Hannover en Oldenburg, in de Luneburger Heide zulen houden. De eerste twee dagen zullen de oefeningen gehouden worden ten Noorden van Celle tusschen Hermannsburg en Munster. Daarna volgt een rustdag en vervolgens zullen de deelne mende divisies vooral nachtelijke aanvallen krijgen te ondernemen. Aan het slot zal een groote parade van het geheele zesde leger corps worden gehouden. De zender van Keulen zal het publiek tijdens de manoeu vres op verschillende tijdstippen van den stand der oefeningen op de hoogte houden. „ALKMAARSCH KINDERKOOR". Binnenkort zal het drie jaar geleden zijn, dat alhier een kinderkoor onder Nico Snel's leiding werd opgericht. Sedert dien tijd wist men veel vrienden en kennissen, vooral onder de kinderen, te wer ven en was men in staat een drie-tal succes volle uitvoeringen te geven. Wij herinneren ons ojl. Jopie Zonnestraal, De Heksenklok, De Poort van Kasjgar en verder de medewerking op verschillende concerten. Het is mogen gelukken op de vol le medewerking van verschillende ouderen te kunnen rekenen, zodat de opkomst der re petities steeds bevredigend was. Hierdoor bestaat thans een koor, dat aan de eischen van goeden kinderzang kan vol doen! Gisteravond tegen ongeveer 5 uur is tusschen 't Zandt en de Kolkslui zen op den Helderschenweg een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Uit de richting Alkmaar naderde een auto, waarin de heer en mevr. Verschuur uit den Helder zaten. Uit de tegenover gestelde richting kwam een andere auto, waarin vijf personen zaten, allen woonachtig te Heemstede. Bij het passeeren raakten de auto's elkaar, met het gevolg, dat heide wagens een schuiver maakten. De auto van den heer Verschuur vloog links den weg af en het bouwland in, waarbij de wagen over den kop s'oeg en totaal vernield werd. De beide inzitten den werden slechts licht gewond. De andere auto kwam echter in het kanaal terecht en verdween in het wa ter. Gelukkig konden drie der inzitten den gered worden, n.1. de heer en mevr. Biele uit Heemstede en de Haarlemsche chauffeur. De twee anderen echter ver dronken. Het waren de 71-jarige mevr. Freuger en de 12-jarige Henri Wart, een pleegzoontje der fam. Biele. uit Heem stede. De politie heeft naar de oorzaak een uitgebreid onderzoek ingesteld. Nader vernemen wij nog, dat de chauffeur van de Haarlemsche auto, de heer Fennes, de tegenwoordigheid van geest had, om de autokap open te schui ven, zoodat hij en de familie Biele zich konden redden. Zij werden bij een slager binnen gedragen en bleken slechts licht gewond te zijn. Zooals reeds gemeld, kwamen de heer en mevr. Verschuur uit de richting Alk maar, toen zij even voorbij 't Zandt een andere auto zagen naderen, die recht op hen af kwam. Hoewel beide wagens met matigen gang reden bleek een botsing niet meer te voorkomen: de achterspat- bo»-den raakten elkaar en door de klap raakten beide bestuurders het stuur kwijt. Een forsche schuiver volgde, waarbij de beide wagens geheel naar linkö vlogen en een er van in een 6loot terecht kwam en de andere in 't kanaal. De heer en mevrouw Verschuur waren door den hevigen schok door den linnen kap van hun auto geslingerd. Eerst wa ren zij buiten bewustzijn, doch vrij spoedig kwamen zij weer bij en bleken gelukkig 6lechts lichte kwetsuren te hebben opgeloopen. Met de inzittenden van den in het ka naal liggenden wagen liep het minder goed af. De chauffeur wist spoedig het zich beven zijn zitplaats bevindende luik open ie krijgen en slaagde er in, twee van de inzittenden te redden. Hij werd daarbij geholpen door inmiddels toege schoten hulp, die zich zonder aarzelen zwemmende naar de auto begaf. De twee overige inzittenden, de 71- jarige mevr. de wed. Freuger en de 12- jarige Henri Wart, verdronken jammer lijk. De gewonden werden geneeskundig behandeld door dokter J. J. Boerma te 't Zand. De burgemeester van Zijpe, mr. D. Bveebaart, was spoedig ter plaatse van het ongeluk aanwezig, evenals de rijks politie van 't Zand en de gemeente-poli- tie van Schagerbrug. Men heeft nog langdurige pogingen aangewend om de levensgeesten bij den 12-jarigen jongen weer op te wekken door middel van een zuurstofapparaat doch tevergeefs. De lijken van de beide slachtoffers zijn later per speciale auto van het vlieg veld „De Kooy" overgebracht naar het lijkenhuisje op de algemeens begraaf plaats te St .Maartensbrug. De politie steit een onderzoek naar de schuldvraag in. EEN HULDIGING. Gistermorgen vond op het kantoor van de ambtenaren der belastingen (actieven dienst) een eenvoudige huldiging plaats van den heer H. M. Geurts, assistent der belastingen, die met ingang van 9 September 1935 na 40- jarigen dienst het dienstvak der belastingen met pensioen gaat verlaten. De inspecteur der belastingen uit Den delder was hiervoor overgekomen om per soonlijk afscheid van den jubilaris te nemen. Hij schetste hem als een plichtsgetrouw amb tenaar die zijn werk altijd opgewekt ver richtte, de jongere collega's aansporend hier aan een voorbeeld te nemen omdat daardoor het werk zooveel gemakkelijker werd ver richt. Na den inspecteur spraken de verifi cateur, de onmiddellijke chef, en eenige col lega's. AFSCHEID Ir. J. G. HAZELOOP. Naar wij vernemen wordt van verschil lende zijden het voornemen gekoesterd om den heer Ir. J. G. Hazelopp, wien met in gang van 1 October a.s. eervol ontslag is verleend als Rijkstuinbouwconsulent te Alk maar, bij diens aftreden te huldigen. Het initiatief tot de organisatie dezer hul diging wordt genomen door de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland BEDELAAR-STEUNTREKKER TE EGMOND. Door de politie werd wegens bedelarij aangehouden een zekere A. B. uit Oudorp Bij zijn aanhouding bleek, dat hij in Oudorp behoorde tot de steuntrekkenden. Het bede len was dus niet alleen op zichzelf ongeoor loofd, maar leverde bovendien een ongeoor loofde bijverdienste naast den steun op! Het was wel een zeer onfortuinlijke dag voor hem! LIJK OPGEHAALD TE WERINGEN. Maandagmorgen werd door een visschei aan de Noordzijde van den afsluitdijk onder Wieringen circa 4 K.M. ten Oosten van de sluizen een pakje kleeren van een mans persoon gevonden. In de nabijheid lag nog een heerenrijwiel. De mogelijkheid bestaat, dat deze kleeding aldaar ter plaatse reeds meerder dagen had gelegen. Papieren of be scheiden waaruit de identiteit van den eige naar kon blijken werden niet aangetroffen. Hedenmorgen werd op dezelfde hoogte onge veer, aan de Noordzijde van den afsluitdijk, het lijk van een manspersoon opgevischt, die blijkbaar bij het zwemmen was verdronken. Door den staat waarin het lij'k zich reeds bevond was herkenning uitgesloten, zoodat het nog niet is mogen gelukken de identiteit van den verdronkene vast te stellen. Het lijk zal te Wieringen worden ter aarde besteld. OP TRANSPORT GESTELD. De beide door de politie te Blokker als verdacht van diefstal van twee rijwielen aangehouden personen blijken te zijn zekere W. K. uit Wervershoof en H. de V. uit Am sterdam. Zij zijn naar Alkmaar op transport gesteld. De in hun bezit gevonden rijwielen zijn in den nacht van 27 op 28 Augustus uit de ga rage van den caféhouder J. K. te Oosterblok ker ontvreemd. Deze rijwielen waren aldaar door bezoekers geplaatst. K. trachtte het in zijn bezit aangetroffen rijwiel te Zaandijk te verkoopen. De rijwiel handelaar koesterde echter argwaan en waarschuwde de politie, die beide personen arresteerde en naar Blokker overbracht. DE BLIKSEM BOVEN HEILOO. Tijdens het onweder is bij de heer M. Smit de bliksem ingeslagen, zonder verdere ge volgen. Bij de heer Oudhof op Zevenhuizen en Kraakman werd de lichtleiding vernield Bij de heer Pepping werd een schaap door den bliksem gedood. HET SUCCES VAN DE KLEINE D.K.W. Het doet ons genoegen, dat wij kunnen constateeren, dat de kleine D.K.W. (de groo te kleine machine, zooals Stanley Woods de bekende T.T.-racer deze kleine motor noemt) geheel en al aan de verwachtingen heeft voldaan. Alhoewel dit motortje aan het begin van het jaar reeds in alle opzichten opviel en in vergelijking van haar prestaties het goed koopste motorrijwiel aan de markt was, kun nen wij thans met zekerheid vaststellen, dat het hier een echt D.K.W.-fabrikaat betreft. D.w.z. dat het evenals alle andere D.K.W.- modellen „af" is en zeker het meest econo mische onder de motorrijwielen. Het bewijs hiervan wordt wel geleverd door het feit, dat reeds vorige maand meer dan 1000 stuks van dit type motorrijwiel over Nederland waren verkocht. Waar het hier een licht motorrijwiel be treft, dat zoowel voor dienstgebruik als voor genoegen bij uitstek geschikt is, kunnen wij ieder wielrijder, die er over denkt nog eens te motorriseeren aanraden, eens bij den heer Jan Moejes te Heerjiugowaard inlichtingen te vragen. Zonder twijfel is deze gaarne be reid, U alle gewenschte inlichtingen te ver strekken. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het hevig onweer dat in den avond en nacht van den 29sten dezer boven deze gemeente woedde, is de bliksem inge slagen in de woning van den heer P. Leijen Pzn., Hoogegeest 37. Een deurstijl van de buiten- en beddeur werden geraakt, evenals een boom staande bij de woning, zonder dat persoonlijke ongelukken voorkwam. In de Schermer aan de Zuidervaart is een coe van den veehouder Volger door het he melvuur getroffen. BEGRAFENIS H. VAN REENEN TE BERGEN. Het stoffelijk overschot van den heer H. van Reenen, die Woensdag op zoo noodlot tige wijze om het leven kwam, werd gister middag onder veel belangstelling op de al gemeene begraafplaats, ten grave gedragen. Onder de belangstellenden merkten wij op de beide wethouders, den gemeente-opzichter, mr. A. Ledeboer, mr. D. Basterd, mr. Moens en den heer Voute. Een drietal kransen dekte de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den oud-burgemeester, den heer Jb. v. Reenen, die erop wees, dat aan deze groeve onwillekeurig herinneringen opkomen. Wij gevoelen hier op deze plaats, aldus spr., de ernst van ons leven. Zeven jaar geleden heb ben wij onzen dierbaren broeder Jochem ten grave gedragen en thans zijn wij hier om de 'aatste eer te bewijzen aan onzen broeder Hendrik, die zoo plotseling uit ons midden is weggerukt. Wij kennen onzen broeder als een eenvou dig man. Hij was niet veeleischend, maar voor ieder had hij een open hart. Hij hacj zich tot taak gesteld, om op 't Oude Hof den boomgaard en den tuin te beheeren en hij uad er altijd een groot genoegen in, wanneer lij daar de ooms, de tantes en de kleinkin deren de vruchten van zijn arbeid kon uit reiken. Hij leefde daar gelukkig met zijn broer en zusters. Vroeger woonden daar drie broers en een zuster; nu blijft daar slechts één broer over en voor hem is het heengaan van Hendrik een zware slag. Moge hem de kracht gegeven worden, dat verlies te dra gen. Onze broeder zal steeds in onze herin nering achterblijven en wij wenschen hem lier een zachte rust toe. J'hr. van Panhuys, die hierna het woord voerde, zeide, dat zijn vrouw en kinderen hem gevraagd hadden om aan het graf van oom Henk nog even een wobrd van dank te spreken. Oom Henk was vooral een groot vriend van de kinderen. Wij waren Zondag nog te zamen in de kerk om te luisteren naar de preek: „Laat de kinderen tot Mij komen". £oo was oom Henk, in allen eenvoud. Ook ons beschouwde hij nog als kinderen. Als wij kwamen in zijn tuin temidden van zijn bloe men, dan was geen moeite hem te veel om ons van dienst te zijn. Oom Henk, zoo eindigde spr., wij zullen u niet vergeten, maar u dankbaar blijven herinneren en wij wenschen u toe, dat u rus ten moge in vrede. Nadat ds. van den Kieboom het Onze Va der had gebeden, sprak de heer A. van Roe- nen een woord van dank voor de betoonde belangstelling. MUZIEKSCHOOL. Op initiatief van den dirigent van het Alkmaarsch Symphonie Orkest, den heer Willi Kohier, is alhier een muziekschool op- gericht. Alle instrumenten, die in de tegenwoordi ge symphonie-orkesten worden bespeeld, zul len worden onderwezen en het is den heer Kohier gelukt voor zijn doel diverse goede leerkrachten aan zijn instelling te verbin den. Les zal worden gegeven in viool, cello, bas, fluit, hobo, clarinette, fagot, hoorn, trompet, enz. Verder in mandoline, guitaar, enz. Om de leerlingen de noodige orkest-routine te leeren zal er voor hen, die door hun vor deringen daarvoor in aanmerking komen, ge legenheid zijn, deel te nemen aan een orkest klasse, wat geen extra kosten medebrengt Zoo zullen uit de leerlingen van deze mu ziekschool de toekomstige leden kunnen wor den opgeleid ter aanvulling van het Alk maarsch Symphonie Orkest. Wij vertrouwen, dat onder de deskundigen leiding van den heer Kohier deze muziek school zal bewijzen reden van bestaan te hebben in onze stad en dat zeer vele leer lingen zich zullen opgeven. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 September is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In die apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DIEFSTAL UIT EEN AUTO. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van 'n tabaksdoos en 'n portemonnaie met geld uit een jas, welke in de cabine van een vrachtauto hing. vrachtauto stond slechts voor een kort oogenblik voor de melkfabriek Concordia in de Schoolstraat. Naar den dader wordt een onderzoek inge steld. BELEEDIGING VAN DE POLITIE. Door de politie is gisteravond proces-ver baal opgemaakt terzake beleediging van een politie-ambtenaar op de Laat. De man is aan het bureau van politie in arrest gesteld en werd hedenmorgen weer vrijgelaten. Bij de overbrenging van den arrestant werd de agent van politie door diens kame raad hierin belemmerd. Ook tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is gister avond vanaf de Laat een persoon aan het bureau van politie ter ontnuchtering in be waring gesteld. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. De afdeeling van de Liberale Staatspar tij „De Vrijheidsbond" kwam gisteravond op verzoek van een aantal leden, in buiten gewone vergadering bijeen ter bespreking van de thans ontstane situatie voor de wet houders verkiezing. Verschillende stemmen gingen op, die be toogden, dat de Vrijheidsbond aan de kie zers verplicht was alsnog zijnerzijds een wethouder beschikbaar te stellen. Ten slotte werd een motie aangeno men, waarin het bestuur werd opgedra gen hierover met de raadsfractie tot overeenstemming te komen. In een op de ledenvergadering volgen de vergadering van het bestuur met de fractie, werd deze overeenstemming bereikt, met het gevolg, dat de heeren Govers en Stoutjesdijk aan de fractie voorzitters heden een schrijven hebben gezonden van den volgenden inhoud: Wij hebben de eer U te berichten, dat de fractie van den Vrijheidsbond alsnog heeft besloten een lid dezer fractie be schikbaar te stellen." In een heden te houden vergadering van de fractie van den V. B. zal worden uitgemaakt welk lid dezer fractie be schikbaar zal worden gesteld. De mogelijkheid tot vorming van een college op breede basis komt door deze beslissing vast te 6taan. Het is inderdaad laat, doch niet te laat. Ook in Amsterdam bestaat er nog gen zekerheid over de samenstelling van het college. Wij kunnen ons indenken, dat men er bezwaar tegen zal maken, iemand die als raadslid nog gekozen verklaard moet worden dadelijk tot wethouder te ver kiezen. Dit bezwaar is echter niet on overkomelijk. Voor vier jaar geschiedde dit in Bergen en daar is de heer Macdonald een uitstekend wethouder gebleken. Wanneer men dit bezwaar wil laten gelden, dan is er nog de heer Stoutjesdijk. Het moge waar zijn, dat deze niet gewend is lange speechen te houden, maar het is even waar, dat iemand die daartoe wel in staat is, nog niet de meest geschikte wethouder is. De heer Stoutjesdijk heeft zich in onze stad doen kennen als een verdienstelijk bur ger in het vereenigingsleven en als een man van daden. Hij was voorzitter of bestuurslid van diverse vereenigingen. Zijn wij wel in gelicht dan zullen de r.-k. leden blijven vast houden aan twee wethouderszetels in het college omdat zij een te .inksche oriëntee ring in het college ongewenscht achten. Wij zijn van oordeel, dat de tijden vorde ren, dat men in den gemeenteraad het stads- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Verwachting (geldig tot den avond van 1 September): Aanvankelijk nog krachtige, later matige zuidwestelijke tot westelijken wind; zwaar bewolkt, later opklarend; waarschijnlijk nog regenbuien iets kouder. Weeroyerzicht. De depressie bleef stationnair over de Britsche eilanden en omgeving. Een secun daire oasseerde met zwaren neerslag en toe neming van den wind hedennacht ons land. Over Duitschland, Oostenrijk en Polen steeg de druk, zoodat het hooge drukgebied in het zuidoosten aan beteekenis won. De hooge druk in het noorden nam een weinig af. Krachtige winden waaien over het Kanaal Het zuidelijk gedeelte van de Noord zee en langs de zuidkust van Noorwegen. Behalve in het hooge drukgebied in het zuidoosten, waar het helder is, is overal el ders het weer slecht. Op tal van plaatsen valt nog regen, terwijl de bewolking over het algemeen zwaar is. Wel bracht de krachtige zuidwestelijke strooming in onze omgevmg aanzienlijk temperatuurstijging. Over Scandinavië werd het plaatselijk kouder, evenals over Oostenrijk. De zwaarste regens vielen in een strook, die zich van zuid- Engeland, via noordwest-Frankrijk naar Ne derland uitstrekt. De toestand blijft nog ongestadig en de kans op regen voor de eerstvolgende 24 uur is nog groot. belang voorop moet stellen en dat men de geschillen tusschen links en rechts maar 's lands vergaderzaal moet laten. In het stadsbelang hopen wij dat het alsnog tot de vorming van een college op de breedst mogelijke basis komt. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR ARMENZORG EN EN WELDADIGHEID. Aan de besturen van Alkmaarsche instel lingen van sociale zorg en verdere belang» stellenden in het volgende schrijven gezon den: De Nederlandsche vereen ïging voor ar menzorg en weldadigheid zal op 12 tot en met 14 September a.s. hier ter plaatse haar aarlijksch congres houden, dat hoogst be langwekkend belooft te worden. O.m. zal worden beraadslaagd over „Steunverleening aan nieuwe groepen van behoeftigen". Ondergeteekenden, die in overleg met het bestuur der vereeniging het comité van aan beveling en ontvangst vormen, willen uw bijzondere aandacht vestigen op dit congres en op de Nederlandsche vereeniging. Deze nationale vereeniging, waarvan zeer vele particuliere, kerkelijke en overheids lichamen en ook particulieren lid zijn, legt een band tusschen allen, die op ons gebied werkzaam zijn. Haar bestaan en haar werk zijn voor de Armenzorg en Sociale zorg in Nederland van het grootste belang. Op dezen grond wekken wij instellingen en belangstellenden hartelijk op zich als lid van de Nederlandsche vereeniging op te ge ven en deel te nemen aan het congres en de daarbij te houden excursies. De contributie bedraagt voor instellingen 5, voor particulieren 2.50 (beide mini mum) per jaar. Leden ontvangen de bekende Geschriften" van de vereeniging gratis. Het comité van aanbeveling en ontvangst is als volgt samengesteld: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, Burgemeester van Alkmaar, eere-voorzitter; dr. H. J. M. Hofstee, Voorzitter van den Armenraad, voorzitter; J. J. D. H. Verschoor, Secretaris van den Armenraad, secetaris. Leden: Tj. N". Adema, Hoofdredacteur Alkm. Courant; N. P. Andriesma, Chef redacteur Noordh. Dagblad; A. Bergsma, Voorzitter Brokkenhuis; Ir. P. M. Bosscher, Voorzitter Plaatselijk Crisis-Comité; Mr. J. Bosman; mevr. M. Cohen Stuart— Wichers; mevr. EymaBoeke, Voorz. Afd. Alkm. Ned. Ver. v. Huisvr.; Jhr. N. van Poreest, Burgemeester van Heiloo, Regent Provenhuis Paling en van Foreest; J. F. M. Endel, Voorz. R.K. Middenstandsver. „De Hanze"; G. H. Hoijtink, Bestuurslid Gem. Inst. voor Maatschappelijk Hulpbetoon. C. M. Hoogenboom, Voorzitter Alkm. Ver. t bestr. der T.B.C.; Dr. A A. Koopal, Arts vuider-Kolomehuizen; J. de Lange CJzn, Regent Provenhuis van G. Wildeman ;P. A. de Lange, Voorz. Ver. Liefdadigheid naar Vermogen; P. A. de Lange Szn., Secr. Hulp bank, opgericht door Dept. Alkmaar, „Nut van het Algemeen"; Mr. A. M. Ledeboer, Bergen (N.H.); Mr. A- J. M. Leesberg, Voorz. R.K. Par. Armbestuur, Oud-Bestuurs- id Ned. Ver. voor Armenzorg en Weldadig heid. E. Mak, Voorzitter Tuinderspatroonsver. „Algemeen Belang", Alkmaar; R. M. Oden, President-diaken Ned. Herv. Gem.Mevr. D. Palearivan Nieuwkuyk, Voorz. R.K. Vrou wenbond, afd. Alkmaar; mevr. R. Prins Vlessing, bestuurslid van verschillende ver eenigingen: Ds. F. W. Rappold, Predikante Rem. Geref. Gemeente; E. P. Rengs, Deken van Alkmaar; Mr. A. Schenkeveld, Secreta ris Ver. Liefdadigheid naar Vermogen; O. van Slingerland, Voorzitter en lid vaii de Gem. Inst. voor Maatsch. Hulpbetoon; P- Termaat, Voorz. Kon. Middenstandsbond, afd. Alkmaar; P. J. C. van Toornenburgh, Voorzitter van den Voogdijraad; M. J. Th. Vas Dias, Voorzitter Raad van Arbeid; T. J. H. Vermeulen, Voorzitter Bijzondere Raad St. Vincentiusvereenigingen; Ds. J. H. w. Warners, Predikant Ned. Herv. Gemeente.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2