Agenda iBinnenland Stad en Omgeving. Weee&eeidd Koningin Wilhelmina's verjaardag. Wethoudersverkiezing. GEVECHTEN TE MADRID. Tusschen communisten en politie. GROOTE FRANSCHE MANOEUVRES BIJ RHEIMS. De grootste van na den oorlog. VERLOVING VAN DEN HERTOG VAN GLOUCESTER. COMMUNISTEN WERPEN BOM. Naar groep werkende arbeiders. RADIOREDE VAN AARTSBISSCHOP VAN YORK. Een oproep tot den vrede. OOK MANOEUVRES VAN HET DUITSCHE LEGER. 130 MIJNWERKERS VERDRONKEN. Bij overstrooming in Japan. Bezoek aan Balmoral Castle? H. M. de Kon'ngin en H. K. H. de Prinses hebben een tocht gemaakt door Trossack's Land, dat zoo bekend is ge worden door de „Lady of tbe Lake" van Walter Scott. Haar verjaardag heeft H. M. gelijk gemeld rustig te St. Fillans doorgebracht. Een feestje, waar op leden van den Schotschen adel te genwoordig zouden zijn is niet door ga gaan. HEVIGE AUTOBOTSING. Te Santpoort. OVERLEDEN AAN DE GEVOLGEN VAN EEN STEEKPARTIJ. voor Het bleeken MAN DOOR GROENTENKAR OVERREDEN EN GEDOOD. REVOLVER-DRAMA TE HAARLEM. Man lost een schot op zijn vroegere echtgenoote. BERUCHTE INBREKERS AANGEHOUDEN. Succes voor de politie. September herfstmaand? Maak er zomermaand van door zomerpostzegels op Uw brieven te plakken, STAKING TE VLAARDINGEN OPGEHEVEN. Werk Maandag hervat. UITVAART KONINGIN ASTRID. Radio-uitzending. +7 1^'V^rWwV Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnummer Mijnheer zoekt zijn woning (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Adèle Sandrock. Toegang alle leeftijden. Woensdag matinee. Victoria-theater, half 8, hoofd nummer Op het kantje af (humhoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer De Zigeunerbaron (geprolongeerd). Toegang elke leeftijd. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Chineesche papagaai (myst.), hoofdrol Warner Oland. Toegang 14 jaar. INCIDENT BIJ RECEPTIE TE DANTZIG. Greiser en officieren van Duitsth oorlogsschip verlaten demonstratief de receptie. Tijdens de receptie, die Zaterdagavond gehouden is door den Hoogen Commissaris van den Volkenbond in Dantzig, naar aanlei ding van de aanwezigheid in de haven van het Duitsche pantserschip „Admiraal Scheer" heeft zich een incident voorgedaan. De Hooge Commissaris had n.1. voor deze gelegenheid ook eenige leden van de Dant- zigsdie oppositie, waaronder eenige socia listen, benevens den vroegeren senaatspresi dent dr. Rauschning uitgenoodigd. Zoodra de tegenwoordige senaatspresident dr. Grei ser deze aanwezigen opmerkte, nam hij af scheid van den Hoogen Commissaris, ge volgd door den commandant van de „Ad miraal Scheer" en de andere uitgenoodigde officieren van dit schip. De heeren zijn ver volgens naar twee andere, op denzelfden avond gegeven feestelijkheden gegaan. Zaterdagmiddag trachtte te Madrid een groep communisten vlugschriften van op- ruienden inhoud te verdeelen onder de arbei ders van een groote fabriek. Toen de politie ingreep, ontstond een schietpartij, waarbij een communist werd gedood en een andere levensgevaarlijk werd gewond. Twee politie agenten liepen zware verwondingen op. In de omgeving van Reims zijn gister de groote manoeuvres begonnen, die tot het ein de der week zullen duren. In welingelichte kringen zegt men, dat deze manoeuvres de grootste zijn, die na den oorlog in Frankrijk gehouden zijn. Vier divisies op oorlogssterkte, aangevuld met reservisten, zullen elkaar bestrijden. De strijdkrachten zijn meerendeels gemotori seerd. Lady Alice Montagu Douglas Scott brengt met haar moeder, de hertogin Buccleuch, het weekend door op Balmoral Castle bij den koning en de koningin, waar ook de verloofde van Lady Alice, de hertog van Gloucester, op het oogenblik verblijft. Verwacht wordt, dat voorloopige plannen voor het huwelijk zullen woraen besproken. Het eerste publieke optreden van het pas verloofde paar zal Zondagochtend geschie den bij een kerkgang te Crathie. Te Garches bij Parijs is gisteren een groote communistische betooging gehouden, waar aan ongeveer 80.000 personen hebben deelge nomen. Er heeft zich naar aanleiding van deze betooging een incident voorgedaan, dat ernstige gevolgen zou hebben kunnen veroor zaken. Van een met communisten bezette vracht auto werd een bom geworpen naar een groep werklieden, die bezig waren met de verbree ding van een brug over de Seine. Gelukkig mislukte de aanslag en viel de bom in de Seine, waar het projectiel met groot geraas ontplofte. De Amerikaansche aartsbisschop van York heeft Zaterdagavond een radioredevoering uitgesproken, waarin hij een oproep uitsprak tot vrede en goede gezindheid, zonder ge bruikmaking van geweld bij de regeling van conflicten. Ook wees de aartsbisschop op de noodzaak van internationale rechtvaardig heid. De Volkenbond, zoo zeide hij, moet de billijkheid even goed verdedigen als de wet. Vóór alles moeten wij ons best doen gerech tigheid te scheppen en te verhinderen, dat met geweld aan de behoeften wordt voldaan Maar tevens moeten wij de wettige middelen trachten te vinden en aan onze behoeften te voldoen. Laten wij bidden, opdat de staats lieden, die in den Volkenbondsraad vereenigd zijn, worden beziel door den geest der ware gerechtigheid. Voor het eerst sinds het verdrag van Ver- gailles zal het Duitsche leger van 2 tot 7 September a.s. groote manoeuvres houden met moderne krijgsuitrusting. Het zesde legercorps bestaande uit troepen uit West- falen, Neder-Saksen, Hannover en Olden- burg, zal op de Lünerburger Heide worden samengetrokken. Als oorlogstoestand wordt aangenomen, dat een divisie voor een ster keren tegenstander wijkend den terugtocht van het eigen leger dekt, Als gevolg van langdurige stort regens is het dorp Horobetsu in het Zuiden van het Japansche eiland Hokkaido overstroomd; 130 mijn werkers zijn dientengevolge ver dronken en 600 huizen staan onder water. Hoe deze dag te St. Fillans gevierd werd. H. M. Koningin Wilhelmina heeft Haar vijf en vijftigsten verjaardag doorgebracht te midden van Haar gevolg, rustig en als gold het een simpelen dag van Haar vacantie. Vergezeld door H. K. H. Prinses Juliana en de hofdames jonkvrouwe C. E. L. barones van Heemstra en jonkvrouwe A. R. A. H. M. O. barones van Heeckeren van Keil heeft H. M. Zaterdagmiddag een bezoek ge bracht aan een circa drie honderd meter hoogen heuvel bij Grieff, waarvan bekend is, dat men er van het fraaiste vergezicht van heel Schotland kan genieten. Het was van dezen heuvel dat de be kende Amerikaansche dichter William Cullen Bryant zeide, dat men er het schoonste deel van Groot-Britannië kon zien. De heuvel domineert de geheele om geving. H. M. stapte hier uit de auto en wandelde met Haar gezelschap naar de oriënteer tafel en vergeleek met Prinses Juliana de namen op de tafel met de dorpen in de verte. Met ongeveinsde belangstelling aan schouwde de Vorstinne de omgeving en door enthousiaste uitroepen gaf H. M. blijk van Haar bewondering voor de om geving met de bergen in het Oosten en Zuiden en de groen bekleede hellingen in het Zuiden. Doov het heldere weer konden de beste uitzicht. Zoo was het eenige op- Vorstelijke personen genieten van het merkenswaardige aan de wijze waarop H. M. haar vijf en vijftigsten verjaardag doorbracht dat Zij naar Haar eigen woorden mocht genieten van den aan blik van een der schoonste landschap pen. Reeds eerder hadden de Vorstelijke gasten een bezoek gebracht aan Tros- sack's Land, dat zoo bekend is geworden door Lady of the Lake van Walter Scott. Men neemt algemeen aan dat H. M. voigende week Koning George en de koningin op Balmoral Castle zal be zoeken. H. M. is voorts een aardige verrassing bereid doordat het lied St. Fillans' welkom aan Koningin Wilhelmina dat John Clark van het doedelzakkorps te Comrie heeft gecomponeerd, voor Haar is uitgevoerd, hetgeen Haar zicht baar veel genoegen verschafte. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Koningin minstens tot 6 September in Schotland zal blijven. Hoewel het bezoek van H. M. aan Bal moral is afgelast wegens het tragische verscheiden van koningin Astrid, neemt men aan, dat H. M koning George en de koningin volgende week op Balmoral Castle zal bezoeken. Zondagavond om zes uur had op den Rijksweg te Santpoort een hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto en een perso nenauto. De inzittenden van deze laatste, een heer en een daine uit Bloemendaal, wer den vrij ernstig door glasscherven gewond De vrachtauto reed, uit het dorp komende, den Slapersdrift op. Juist toen de wagen den Rijksweg overstak om bij het benzinestation ter plaatse te tanken, naderde met groote snelheid uit de richting Velsen een perso nenauto, waarvan de bestuurder een botsing niet meer kon voorkomen. De wagen botste met groote kracht tegen het linker voorwiel van de vrachtauto, maakte vervolgens eenige buitelingen en kwam tenslotte in de langs den weg loopende sloot terecht. De inzitten den, een dame en een heer uit Bloemendaal bleken vrij ernstig door glasscherven te zijn gewond. Na verbonden te zijn, werden zij naar hun woning overgebracht. De auto was zeer ernstig beschadigd en ook de vrachtwagen bleek onbestuurbaar te zijn ge worden. De chauffeur van de vrachtauto kwam er goed af. In het ziekenhuis te Sittard is Zaterdag middag de 51-jarige H. Broren uit Elsloo overleden, die aan het begin van de vorige week bij een burenruzie een messteek in den rug had bekomen. In het begin liet de toe stand van het slachtoffer zich niet zoo ernstig aanzien, doch later verergerde deze. B. is weduwnaar en laat eenige kinderen na. In verband met dit geval heeft de gemeen tepolitie van Elsloo een zekeren L. uit deze plaats gearresteerd, doch deze moest wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten worden gesteld. Zaterdagavond heeft op last van de justi tie een sectie op het lijk van den verslagene plaats gehad. wa«ch, voor hot reinigon in de keuhen,voor het verwijderen van viekken CjLdrn bleekt WITTIt voor VIJF wasïchen f6 et Handtliond. „Emka* Apeldoorn Zaterdagmiddag omstreeks half drie is in de Willebrordstraat te IJmuiden-Oost de 35 jarige F. Mollema, wonende aldaar, door een groentenwagen, waarvan het paard ge schrokken was door een voorbijtrekkenden kinderoptocht, overreden. De man kreeg twee wielen van den wagen over zich heen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St. Antonius-ziekenhuis overgebracht, waar hij een uur na het onge val overleed. De 44-jarige S. heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag te Haarlem een revolverschot gelost op zijn vroegere echtgenoote, de 33-j. mej. B., van wie hij gescheiden is. Toen de*vrouw zich omstreeks twee uur naar haar woning in de Amsterdam straat te Haarlem begaf, werd zij daar opgewacht door S. die plotseling een re volver trok en een schot op haar loste. De kogel trof haar in den linker boven arm en veroorzaakte een niet ernstige wonde. Buren die door het schot waren gewekt, waarschuwden de politie en den Ongeval- lendienst. Na verbonden te zijn, kon de vrouw naar haar woning worden overge bracht. De dader, die na den aanslag gevlucht was, is Zondag door de politie aangehou den. Hoewel de vrouw hem positief herkend heeft, ontkent hij op haar geschoten te heb ben. De revolver is niet op hem bevonden en evenmin bij een onderzoek in zijn woning aangetroffen. De mari is in bewaring gesteld en zal aan de justitie worden overgeleverd. De Amsterdamsche recherche van het po litiebureau aan den Adelaarsweg, aan de overzijde van het IJ, is erin geslaagd, deze week een tweetal beruchte inbrekers, zekere W. en L., beiden te Amsterdam woonachtig, aan te houden. Zij worden ervan verdacht, in den nacht van 23 op 24 Augustus een brandkast in de kleefstoffenfabriek aan de Meeuwenlaan hoek Spijker kade, geforceerd en opengebroken te hebben. Hoewel d buit zeer gering was, bewes de wijze, waarop de inbraak was gepleegd, dat men hier te doen had met z.g. „zware jongens". Een uitgebreid onderzoek is gevolgd, o.a. van den dactyloscopischen dienst, waardoor spoedig bekend was met wie men te doen had. Reeds in het begin van deze week werd W. gearesteerd en naar het bureau in Am sterdam-Noord overgebracht. De verdachte is voor den officier van justitie geleid en blijft tot diens beschikking. Met L. heeft men meer moeite gehad. Vrijdag j.1. liep ook deze evenwel in den val; hij werd in de Wester straat te Amsterdam aangehouden. Kort daarna is hij naar het bureau Ade laarsweg overgebracht, waar hij tot Maan dag ingesloten blijft om dan voorgeleid te worden. Bij het afgenomen verhoor door den In specteur van den justitieelen dienst van het bureau Adelaarsweg ontkende hij pertinent den inbraak te hebben gepleegd. Ook W. blijft nog ontkennen. De politie is echter overtuigd van den schuld van beide verdachten. Hun arrestatie is voor haar een mooi succes. daan van diefstal. De officier van justitie zal dus uit moeten maken of de vijf mannen ver volgd zullen worden of niet. De tocht moet meer als een ondoordachte kwajongensstreek worden beschouwd. Zij meenden dat de eige naar tegen een proeftocht geen bezwaar zou hebben, temeer daar zij ook behulpzaam wa ren geweest bij het inrichten van -het schip voor de groote reis, terwijl zij eveneens voor proviand hadden gezorgd. In de vergadering van stakers in de bouw bedrijven, die Vrijdagmorgen te Vlaardingen is gehouden, is een brief besproken, die door de werkgevers aan de vakbonden was ge richt en waarin werd verklaard, dat zij be reid waren weer vacantiebons te verstrekken en dat geen rancunemaatregelen zouden worden genomen. Enkele patroons hadden werkvolk aangenomen en dit kon nu niet op staanden voet worden ontslagen. Deze brief is door het bestuur toegelicht en bij deze toelichting is de restrictie betreffende de werkende werkwilligen teruggetrokken. Besloten werd heden bij de georgani seerde patroons en de ongeorganiseerde pa troons, die de arbeidsovereenkomst hebben geteekend, het werk te gaan hervatten. KORTE BERICHTEN. —De minister van binnenlandsche zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen hebben heden hun werkzaamheden ten departemente hervat. DE TOCHT VAN DE „IRAN". De bemanning naar Rotterdam overgebracht. De vijf ondernemende lieden, die den vori- gen Zaterdag met het motorschip „Ivan" uit üverschie zijn vertrokken en bijna een week op de Noordzee rondgezwalkt hebben, zijn zooals gemeld, Zaterdagmorgen door een logger IJmuiden binnen gesleept en daarna gearresteerd en op transport naar Rotterdam gesteld. Zij zijn des middags door den bur gemeester van Overschie gehoord, waarbij zij verklaarden dat het niet in hun bedoeling gelegen heeft om het scheepje te stelen. Toen zij vorige week vertrokken, hadden zij slechts het plan een proeftocht te maken, welke in Scheveningen moest eindigen. Het roer is toen defect geraakt, waarna zij een hulproertje aanbrachten. Het bleek echter dat zij daar niet mee kon den manoeuvreeren en zij zijn daardoor niet in Scheveningen terecht gekomen doch heb ben al dien tijd rondgezwalkt in de buurt van de Hollanasch-Belgische kust. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn zij door den logger opgepikt, hetgeen op het laatste moment geschiedde. Het scheepje was bijna vergaan, de radio was defect, de zeilen ge scheurd. Onderweg is het sleeptouw twee maal gebroken. Na het verhoor werd proces verbaal opgemaakt, waarna de lieden weer vrij werden gelaten. De eigenaar van het scheepje, die naar men weet, niet heeft dee genomen aan den tocht, heeft aangifte ge Over de beschikbaarstelling van een wet- ïouder door den V.B. heeft gistermiddag een bespreking plaats gehad tusschen de raadsfractie en het bestuur van de afd. Alk maar van den V.B. Het resultaat is, dat in de raadsfractie overeenstemming is bereikt met het gevolg, dat door deze fractie aan de andere fracties het volgende voorstel is gedaan: a. De heer Govers stelt zich tijdelijk be schikbaar om tot wethouder verkozen te wor den, echter gedurende eenige maanden, ten einde bij zijn aftreden mr. C. A. de Groot nadien aan de fracties als te verkie zen wethouder voor te stellen. b. De heer Stoutjesdijk stelt zich be schikbaar om tot wethouder te worden ge- cozen. Opgemerkt wordt, dat door deze beide voorstellen de mogelijkheid wordt gescha- >en, dat de Vrijheidsbond aan de werkzaam- ïeden van het college van B. en W. deel neemt, zoodat het afschuiven van de verant woordelijkheid buitengesloten geacht moet worden. Naar wij vernemen zullen hedenavond de verschillende fracties over deze voorstellen vergaderen. In „De Noordhollander", het A.R. week blad uit Enkhuizen, deelt de heer Hoytink mede, dat de R.K. fractie zich op het stand punt heeft gesteld, twee R.K. zetels op te vorderen, wanneer door de oppositie een links-georiënteerd lid voor een wethouders- unctie werd aangewezen, om in het college een evenwicht tusschen links—rechts te be waren. De Protestantsch-Christelijke raadsleden hadden zich in verband hiermede op het standpunt gesteld, dat, wanneer in het nieu we college twee R.K. wethouders namens de rechtsche fracties zitting zouden nemen, ook aan hun zeggingschap toekwam over de keu ze van de R.K. wethouders. Hierover waren de Prot.-Christ. raadsle den met de R.K. fractie in correspondentie getreden. Van de R.K. fractie ontvingen zij het verzoek te berichten wie zij van de R.K. aangewezen wenschten te zien en 21 Aug. berichtten de Prot.-Christ. raadsleden, dat dit naar hun meening de heeren van Slinger land en mr. Leesberg behoorden te zijn. Merkwaardig is, dat op dit schrijven van de R.K. fractie nimmer eenig antwoord is ontvangen. De heer Hoytink stelt daarom vast, dat straks de beide R.K. wethouders geen zitting zullen hebben als vertegenwoordigende de rechtsche fracties, doch uitsluitend als ver tegenwoordigers van de R.K. fractie. Wij hopen alsnog, dat de raad morgen bij de samenstelling van het college de teekenen des tijds zal verstaan, het stadsbelang zal vooropstellen en blijk zal geven in te zien, dat dit vordert, dat men eindelijk eens breekt met de scheiding links—rechts, door een col lege op de breedst mogelijke basis samen te stellen. De democratie kan daarbij slechts win nen, omdat men alleen dan zooveel mogelijk alle volksgroepen zal bevredigen. D-e A.V.R.O. zal Dinsdagoch tend voor een ooggetuige-verslag zorgen van de plecthige begrafe nis van koningin Astrid. Ook de KR.O. zendt deze plechtigheid uit. BLIKSEM TE SCHOORL INGESLAGEN. Hedennacht is de bliksem ingeslagen in het huis, bewoond door den heer N. Kroone te Schoorl. Er ls heel wat mate- rieele schade aangericht. Brand is niet ui gebroken. De bewoners kwamen met den schrik vrij. HEIN- EN KROOSWERK. Door B. en W. van Bergen werd Zater dag j.1. in 4 perceelen aanbesteed het verrichten van hein- en krooswerk. l>e gunning had plaats als volgt: Perceel a aan A. Kleverlaan en J. P. van Wonderen voor 181perceel b aan J. P. Briefjes en L. van den Berg voor 90; j>erceel c aan Jb. Bijl en D. Wokke voor 160; perceel d aan C. Hof Pzn voor 148. KERKMEESTER BENOEMD. Tot kerkmeester van de R.K. parochie te Bergen is door Z.D.H. den bisschop benoemd de heer N. J. Punt, zulks ter voorziening van de vacature, ontstaan wegens overlijden van den heor C. Schouten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag, 3 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Laagste barometerstand 748,2 m.M. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 3 September: Meest matige zuidwestelijke tot westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets kouder; vooral 's nachts. Weeroverzicht. Nog steeds is de depressie over de Britsche eilanden stationnair, doch thans diept zij zich weer bij Schotland uit. Aan haar zuid zijde waait het over het Kanaal en de zuide- ijke Noordzee plaatselijk vrij krachtig. In 'iet overige gebied is het rustig weer. De !>eide hooge drukgebieden in het zuid-oosten en noorden verloren in beteekenis. Over Fin and en Lapland bevindt zich thans een vlakke depressie nog door een onbeteekenen- de rug van hoogen druk van de Britsche de pressie gescheiden. Over het zuidelijk gedeelte van het waar nemingsgebied gaat zich de hooge druk ge- "eidelijk herstellen en het is niet onwaar schijnlijk, dat hier een tijdelijke weersverbete- ring uit voorkomt Sinds gisteren zijn over Noorwegen en Zweden de temperaturen ge daald. Over het grootste gedeelte van de Britsche eilanden, in onze omgeving en in ;>uitschland zijn de och tend-tempera turen iets hooger, terwijl over Frankrijk de ver anderingen uiteenliepen. Er werden plaatse lijk weer groote hoeveelheden regen afgetapt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 20.17 uur licht op. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Augustus 1935. In den loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd 191.787.25 en terugbetaald 153.351.30. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 3.922.806.73. Het aantal in den loop van Augustus nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 85 Ingetrokken werden 73 boekjes. Het r.antal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 11627. Van dit aantal behooren 8068 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2080 aan personen elders woonachtig en 1479 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jonge- feborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar- ank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Augustus van 254 spaarbusjes leverde een bedrag van 3274.33 aan kleine bespa ringen op. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Zondag werd in hotel Nassau-Bergen te Bergen aan Zee het zeldzame feit her dacht, dat de chef-kok, de heer G. Jacques gedurende 25 seizoen deze func tie in dit bekende badhotel had waar genomen Om 5 uur werd hij met zijn. echtgenoote, in tegenwoordigheid van het gansche personeel, dom de familie Zeiler in de dameesalon ontvangen en toegesproken door aen heer van Sticht, voorzitter van Horecaf, die de jubilaris, namens de patroon huldigde en het een voorrecht noemde, dat de heer Jacques 25 seizoenen met den heer Zeiler heeft mo gen samenwerken. Gedurende die 25 sei zoenen hebt gij, aldus spr., ongeveer 125000 diners verzorgd en een 200000 eiertjes klaargemaakt. Horecaf, zoo vervolg de spr., waardeert het zeer, dat gij zoo lang voorbeeldig dezelfde functie hebt waargenomen. Als herinnering bood spr. den jubilaris een diploma in lijst en een draagmedaille aan, terwijl hij hem persoonlijk een kistje sigaren of freerde. Hierna werd de jubilaris toegesproken door den patroon, den heer Zeiler, die er aan herinnerde, dat de jubilaris in 1909 was gekomen en slechts 2 seizoenen, door om standigheden verhinderd was geweest, waar om thans het 25-jarig jubileum werd ge* vierd. Een dergelijk jubileum komt in een zoenzaak weinig voor en was naar spr. oordeel van weerskanten een felicitatie waard en dit te meer, omdat er gedurende die 25 jaar zelfs niet de geringste onaan genaamheid was voorgevallen. Spr. bracht den jubilaris dank voor het vele dat hij voor de zaak heeft gedaan en hij noemde merkwaardig, dat in al die jaren bij de veie gemotiveeroe en ongemotiveerdd klachten er nimmer een over de keuken was ingekomo* Spr. hoopte nog vele jaren met den h*®, Jacques te mogen samenwerken en booa hem als stoffelijk blijk van waardeeringj*" gouden horloge met inscriptie en ketting 8311. Wrwvt Een dochtertje van den heer Zeiler hierop de echtgenoote een mooi bloemsruR aan, waarop meerdere bloemen volgderi Nadat de jubilaris een woord van erlcylrt lijkheid had gesproken, werden in «en samenzijn de noodige ververschingen 8 bruikt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2