0 SEPTEMBER DE STRIJD OM HET OUDE ETHIOPIË. 'J^ccviHciooif 'Hieuw* <1 CÜQC?(fc[ï'Gü)005rè) HEILOO Kt Kerkelijke plechtigheid te Addis Abeba NOORDSCHARWOUDE DE RIJP LANGENDIJK BROEK OP LAHGENDIJK CALLANTSOOG EGMOND AAN ZEE WARHENHUIZEN balans en winst- en verliesrekening van Volkshuisvesting. De gemeenterekening is in orde bevonden. Ontvangst gewone dienst 65238.26, uitga' ven '58274.48, saldo 6963.78. Kakiptaaldienst: ontvangst 2989.80, uit gaaf 300, saldo 2680.80. Tot voorloopige vaststelling werd besloten. Dan werd aangeboden de begrooting van !het Burgerlijk Armbestuur voor 1936. Deze sluit op een bedrag van 9510. On der de ontvangsten was een post van 9000 uitgetrokken als subsidie uit de gemeentekas. De gemeentebegrooting 1936 gaf een eind bedrag van 63042.09 met een post onvoor zien ad 2337.83. Een en ander in handen gesteld van de commissie bestaande uit de raadsleden. Rondvraag. De heer Goosens vroeg, hoe of B. en W. dachten over de a.s. werkloosheid en of er nog werkobjecten in zicht waren. De voorzitter had ook al gedacht, dat we dit jaar wel eens eerder werkloosheid konden hebben. Op de begrooting is een hooger bedrag uit getrokken. Over werkobjecten wilde de voor zitter met den nieuwen raad overleg plegen. Alvorens tot sluiting over te gaan zegde de voorzitter allen dank voor de goede samenwerking. In het bijzonder richtte spr. zich daarbij tot de aftredende leden, de heeren Sleutel en 'Nieuwéboer. 1 De heer Nieuweboer .is slechts ruim een jaar raadslid geweest, maar heeft met be^ langstelling en goeden wil deelgenomen aan de beraadslagingen. Den heer Sleutel, die wegens zijn 81- jarigen leeftijd zich niet meer voor herbenoe ming beschikbaar wilde stellen, zal het vreemd zijn hier niet weer te keeren. Ruim 39 jaren maakte hij deel van den raad uit en kan bogen op een goeden staat van dienst. Van April 1896 tot Januari 1911, aldus de burge meester, vervulde U de functie van admi nistrateur-armvoogd. 3 Aug. 1896 werd U raadslid, vele jaren was U lid van het college van zetters, van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de schattingscommis sie voor de inkomstenbelasting, hoofdinge land en heemraad van den polder, terwijl U voorts heeft medegewerkt in versdheidene plaatselijke vereenigingen. 3 Mei 1905 werd U wethouder. Het is vooral in die betrekking, welke U van dien tijd af zonder onderbreking heeft bekleed dus ruim 30 jaar dat U naar uw beste inzicht en krachten de belan gen der gemeente heeft behartigd en heeft medegewerkt aan de totstandkoming van nui- tige werken. Meermalen heeft U mij vervangen en steeds ging dit op lofwaardige wijze. Altijd stond U klaar; in dat opzicht heeft U het mij wel gemakkelijk gemaald. Overigens was U niet altijd meegaande. We verschilden nog al veel van inzicht en we stonden wel eens scherp tegenover elkander. Dit neemt echter nog niet weg, dat met het belang der gemeente voor oogen de goede samenwerking niet heeft ontbroken en dat wij nu in zeer goede en vriendschappelijke ver standhouding gaan scheiden. Ik zag U en ik maak mij daarbij tot tolk van raad en ik mag wel zeggen van de bur gerij, hartelijk dank voor het vele wat U in die lange reeks van jaren voor de gemeente en de gemeenschap heeft gedaan. Wij meenen onze erkentelijkheid niet bij woorden te moeten laten en U namens de ge meente een stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden, bestaande uit een schil derij, voorstellende het raadhuis. Van harte wensch ik U toe, dat dit U nog verscheidene jaren met voldoening zal doen herinneren aan uw werken voor de ge meente en aan de ontelbare vergaderingen in het raadhuis bijgewoond. Weth. Sleutel dankte hartelijk voor de ge sproken woorden. Het heeft spr. heel wat moeite gekost om te besluiten zich niet meer beschikbaar te stellen. Eindelijk heeft zijn hooge ouderdom den doorslag gegeven. Vroe ger was het een prettig werk, maar nu met de crisis en sociale wetgevingen is er niet veel moois meer aan. Ik heb altijd getracht de gemeenschap in veilige haven te doen landen. We hebben de eerste jaren misschien nog geen last, doch als de crisis nog lang moet duren, ziet het er ook hier niet mooi uit. Om al die redenen be sloot ik dan ook om daaraan niet meer mee te doen. Ik heb altijd gezegd geen lasten ver- hoogen, doch we worden van hooger hand gedwongen. Ik dank de leden van den raad voor de steeds goede harmonie. In 't bijzon der burgemeester en weth. Koster. Met den burgemeester heb ik 39 jaar samengewerkt. Altijd is alles in orde gebleven en dit zal wel zoo blijven ook. Zoolang ik met den heer Koster heb samengewerkt, heb ik ook veel medewerking ondervonden en bedank ik hein dan ook zeer voor de betoonde welwillend heid. Weth. Koster zeide ongeveer 12 jaar met den heer Sleutel te hebben samengewerkt U was, aldus de heer Koster, altijd de man uit het oude tijdperk. Wanneer er eens verschil van meeening was, dan vond dit zijn oor zaak veelal, omdat wij de zaken eenigzins anders bekeken. Ik heb in U bewonderd, dat U als man van 't oude regiem veelal in ons college met ons mee kon gaan. Dan was U niet iemand, die dat oude vasthield. U hadt altijd een open oog en open oor, wat betrof de belangen der gemeente. Dat verdient de volle waardeering van alle gemeentenaren. Ten slotte bedankte de heer Sleutel nog voor het mooie schilderij, waarna sluiting volgde. Na de rondvraag, welke niet veel opleverde, volgde sluiting. voorwerp bewaken, transport beschonken wielrijder, rijwieldief betrapt, strooper, bur- I ger stellen, berooving banklooper. De truc enz: te veel om op te noemen. We zagen Breston van den heer Flapper over een schutting springen van niet minder dan 2.50 M. Bella en Robby waren Bouvier's Breston was een gekruiste Belg met Fransch en Herta was een herder. We kunnen niet elk nummer afzonderlijk bespreken, doch het geheel was af. De heer Loosekoot, oud-inspecteur van politie te Amersfoort, gaf van elke oefening per loudspeaker een duidelijke uiteenzetting. Het geheel werd opgeluisterd door gramo- foonmuziek, waarvoor de heer A. Oudendijk gezorgd had. Een woord van bijzondere hulde is zeer zeker op zijn plaats aan opzen gemeente veldwachter, den heer H. v. d. Brink, die de twijfelachtige eer had om te fungeeren als strooper, dief, banklooper-beroover, individu en meer dergelijke baantjes, waarvoor hij telkens weer door de honden werd aangeval' len. Het was een goed geslaagden middag. "Zondag had op de Bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood de eerste bedevaart plaats van de R. K. Jeugdver, van Alkmaai en omstreken. Omstreeks 11 uur kwamen een 600 deelnemers in de groote bede vaartskerk bijeen. De algemeen geestelijke adviseur droeg de plechtige hoogmis met assistentie van directeuren van het Jeugd werk in het rayon Alkmaar. Een knapen koor zong. Na den middag had de sacra mentsprocessie plaats waarin de directeur de jeugd toesprak. De intentie der bede vaart was: kracht en sterkte voor de Duitsch katholieken en speciaal voor de Duitsche jeugd en voor den groei en bloei van het jeugdwerk in district Alkmaar. 'Zondag herdacht de heer W. Tamis, hoofd der r. k. jongensschool, zijn zilveren jubileum als onderwijzer. De heer Tamis is ruim 11 jaar aan genoemde school ver bonden. Het jubileum dat vandaag wordt gevierd heeft veler belangstelling. Honderden feli citeerden den heer Tamis en zijne familie, terwijl het fanfarecorps „St. Caecilia" den jubilaris een serenade bracht. Talrijke bloemstukken van collega's tuinbouwleer- aren en vrienden sierden de ontvangkamer Congierge benoemd. 'Uit de vele sollicitanten is tot con- gierge aan het gebouw voor „Kunst en Sport" met op één na algemeene stemmen benoemd de heer C. Koenders, alhier. en één in Oudkarspel stichten. Daardoor is I voor een groot deel het vervoer overbodig geworden. Voor hen, wien het schoolgeld van dertig I cents per week te bezwaarlijk zou zijn, is de Gunning. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen is de uitvoering van Bestek No 1523 HS, het maken, leveren en stellen en verven van een enkelsporige hefbrug, theoretisch lang 8.5 M. met een hefhoogte van 2.282 M. over het Provinciaal kanaal in de lijn NoordscharwoudeNoordschar- woude Dorp bij KM 1.890 met bijkomende werken, opgedragen aan de N.V. P. Kloos en Zonen te Kinderdijk voor de som v f 9540 onder voorwaarde dat het te ge bruiken giet- en smeedstaal in Nederland sche werkplaatsen moet worden vervaar digd. Onderling genoegen. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen hield een ledenvergadering in hotel Concordia te Noordscharwoude. De voorzitter, de heer Th. Maars, wegens verhin dering van den heer P. Nap, opende de ver gadering met een woord van welkom. De neer Jo Renaud nam het secretariaat waar Aan de orde was de bespreking van de te verrijden kampioenschappen. Men besloot de kampioenschappen over den langen en koe ten afstand te verrijden in twee ritten. De tijden hiervan zullen bij elkaar worden ge teld. Degene, die de beste maakt, is kampioen. Vervolgens had de prijsuitreiking plaats. Dit geschiedde door den heer P. Nap, die in middels ter vergadering was gekomen en een hartelijk woord sprak. Bij de afrekening der loten, welke vervol gens aan de orde was, bleek, dat een groot deel der loten verkocht was. De voorzitter constateerde, dat nog een beperkt aantal *e verkrijgen was. De trekking zal eind Septem ber kunnen geschieden. Voor de verloting zijn aangekocht een prima race-fiets en als tweede prijs een dressoir. Wijkverpleegster benoemd. Het bestuur der vereeniging het Witte Kruis te De Rijp heeft benoemd tot wijk verpleegster zuster M. Labree. Er komen twee kleuterscholen. De afdeeling Langendijk van Volkson- WlfiRiNGERWAAAD Politiehonden. Onder groote belangstelling heeft Zon dagmiddag te Wieringerwaard op het voet balterrein een prachtige.demonstratie plaats gehad met politiehonden, uitgeschreven door de Hondendressuurclub Zijpe en Om streken. Na een openingswoord door den voorzitter kregen we achtereenvolgens: volgen aan de lijn, volgen vrij, volgen rijwiel, springen haag, springen schutting, voedsel weigeren, derwijs hield Vrijdagavond een openbare ver gadering, waarvoor alle ouders van kinderen, die voor de kleuterschool in aanmerking zou den komen en verdere belangstellenden, wa ren uitgenoodigd. Ruim tachtig personen wa ren aanwezig, toen de heer J. Keizer de ver gadering opende. Deze gaf een resumé van alle werkzaamheden van bestuur en commis sie. Men heeft thans de toezegging van 84 leerlingen van den geheelen Langendijk. Toen men over de stichting sprak, was de be rekening, dat er veertig kinderen zouden kvanen. De verwachtingen zijn dus verre over troffen. Spr. verheugde er zich over, dat men zoo ver gevorderd was. Wij hebben wel wat steun noodig voor de O.L. school en het geeft ons aanleding om niet te versagen voor het openbaar onderwijs. De inrichting van de school kan heel goedkoop worden uitgevoerd maar door de groote toevloed van kleuters moeten twee onderwijzeressen worden aange steld. Het schoolgeld is bepaald op een be- drag, dat de school rendabel zou maken Een bezwaar is het vervoer van de kinderen van en naar school. Dat is het groote struikel blok. De onkosten daarvan zijn veel te groot. Daarom is gesproken over een splitsing. Men jvil nu een kleuterschool in Zuidscharwoude minimum schoolgeld is echter bepaald op 10 cent. Van het hoofdbestuur van Volkson derwijs heeft men veel sympathie ontvangen en ook daadwerkelijke steun wordt verleend. De stidhtingskosten wil men bestrijden uit een rentelooze geldleening, in aandeelen van 2.50, jaarlijksch een gedeelte uit te loten. Burgemeesters Wijnveldt en Van Spengler en wethouder Ootjers hebben bericht van ver hindering gezonden. In Zuidscharwoude heeft men de medewer- kng noodig van het gemeentebestuur. De bur gemeester heeft ons al gezegd: Vraagt U de twee lokalen maar aan. De kosten van ver lichting en verwarming zullen ten laste van de kleuterschool moeten komen. In Oud karspel hoopt men ook, dat het lokaal, waar op het oog gevestigd is, beschikbaar wordt gesteld. Voor de inrichting van de school heeft men een bezoek gebracht aan Santpoort, van welke kleuterschool men zeer veel medewerking heeft gekregen. De banken worden bijna voor niets afgestaan. Uit het steunfonds van Volksonderwijs krijgt men 100 subsidie. Naar aanleiding van een en ander werder. versdhil lende vragen gesteld door de aan wezige ouders. Niemand had bezwaar tegen oprichting van een school. De voorzitter feliciteerde de ouders daarna met de totstandkoming van de kleuterscho len, waaraan al zoo lang de behoefte was ge voeld. Volksonderwijs was alleen tegengehou den door schroom voor de slechte tijden. Spr. dankte de commissie van voorbereiding voor het vele werk, hiervoor verricht. Spr. hoopte, dat de kleuterschool rijke vruchten mag dra gen voor het kind en sloot met het devies van Volksonderwijs „Laat ons onverdeeld" de vergadering. Bollenveiling. De 'bloembollenveiling van de Langendij- ker Groenten-Centrale mocht zich Vrijdag morgen weer niet verheugen in een buiten gewone belangstelling en kooplust. De animo was weer heel gering en er waren weinig kooplieden opgekomen. Er is dan ook slechts weinig verkocht. De aanvoer bedroeg bijna 800.000 stuks bloembollen. De prijzen, welke besteed werden, waren als volgt: ELT Albino 12 en op 1.20 per lOOstuks; EVT Mon Tresor 12 en op 1.50 en EVT Gen. de Wet 12 en op 1.80 per 100 De beide eerste partijen gngen dus van de hand voor den minimumprijs. Het totaal kwantum van de verkochte bollen was ruim driedui zend stuks. Tengevolge van het minimumprijzen stelsel loopen dus een zeer groot gedeelte van de aan de veiling aangevoerde bloembollen door. Dt is een treurig gebeuren, maar men vraagt zich wel eens af, wat zou er geschie den als er geen saneering was. De bloembollenkweekers staan straks voor een moelijke beslissing. Het gaat er om, of de saneering het volgend jaar door moet gaar, of dat men er mee moet ophouden. Er zijn kweekers en handelaren, die de minimumprij zen wel wilden doen verdwijnen, maar een groot deel gevoelt daar niet voor. In September zal deze kwestie aan de orde worden gesteld en zal men zich moeten uit spreken, hoe in de toekomst de bloembollen- bedrijven geregeld zullen worden. Het Kweekersblad, het orgaan van het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap, wijst er op, dat men zich ernstig moet be raden, alvorens zijn meening uit te spreken. De saneeringsjaren hebben bewezen, dat on danks de geweldige opofferingen niettegen staande de zeer geslonken cultures, er toch elk jaar nog een surplus is, zoo groot, dat als het vak het zelf betalen moet, het de onmacht nabij is. Het „weg met de saneering" zou on getwijfeld weerklank in aller harten vinden, als de gevolgen hiervan zich niet onheilspel lender lieten aanzien dan de thans te dragen lasten. Wat deze gevolgen zullen zijn? Als de minimumprijzen verdwijnen, zal de binnenlandsche prijs ongetwijfeld dalen. De exporteur-kweeker zal probeeren in het bui tenland zooveel mogelijk bollen te plaatsen, maar de exporteur-niet-kweeker, die weet dat de prijzen in het binnenland zeer laag zullen worden, doet een steeds goedkooper aanbod, zoodat hier de kweekers ten onder gaan. Alleen een controle op de teelt zou ook weer lasten met zich brengen, welke men niet kan dragen. Een zeer ernstig onderzoek naar de moge lijkheden om het bedrijf te redden zal nood zakelijk zijn. Welke oplossing de kweekers zullen vinden, zal in de komende maand uit komen. Tot heemraad van den polder .Callants- oog is gisteren gekozen de heer W. Zee- man alhier. Concert. Zaterdagavond concerteerde het fanfare corps „Eensgezindheid uit Egmond-Binnen ter gelegenheid van Koninginnedag in den voortuin van de Prins Hendrikstichting. De tuin was voor deze gelegenheid feeste lijk verlicht met oranje-iampions en gekleurde lichtjes. Om 7 uur begon men met 't Wilhel mus, waarna het programma, meerendeels bestaande uit bekende Nederlandsche liede ren, vlot werd afgewerkt. Als altijd, was het een genoegen, naar dit corps te luisteren, dat goede muziek te genieten geeft. Het applaus van de oudjes en de Egmonsche bevolking, die mee genoot, na ieder nummer, bewees wel hoe men genoot. Onder luid applaus werd het concert om 10 uur besloten met het Wilhelmus. Vlaggestok door het dak. Door den hevigen wind brak Zaterdag i iL '^gestok op den toren van de oud- katholieke kerk. Gelukkig kwam het afge broken stuk niet op de Voorstraat terecht, Blatingeta Heroi, de Abessinische minister van buitenlandsche zaken zeide mij, dat een groot kerkelijk feest zou plaats vinden; de keizer was voornemens met zijn geheele hof houding de kerk Madhani Alemen, d.w.z. de heilige medicijn, te bezoeken. De kerk ligt buiten de stad in de nabij heid van de Duitsche Hermannsburgsche missie. Het lage, achthoekige bouwwerk, dat door een achthoekige ster gekroond wordt, wordt omringd door een grooten tuin. Voor de poort van de tuin ligt een vrij plein, in welks midden een wilde vijgeboom staat. Op den weg erheen waren wij overal sol daten gepasseerd en ook op het plein ston den talrijke militairen. Niet de volgens Euro- peesch voorbeeld gedrilde garde, doch echte Abessinische soldaten in schama en witte broeken kwamen in gesloten colonnes met geschouderd geweer aan. De subalterne offi cieren droegen geweldige kromme sabels, die in groene, roode en blauwe scheeden staken De hooge officieren reden op muildieren en droegen den breeden Abessinischen vilthoed. De manschappen zagen er zeer schilderachtig en wild uit. Sommige bezaten nog het ronde uit rhinoceroshuid vervaardigde schild. Wij bleven in de schaduw van den vijgen boom staan en zagen de, door bereden chefs onderbroken, colonnes barrevoets en bloots hoofd voorbijtrekken onder de gloeiende zon. Het plein bood weldra een bont Oostersch schouwspel. Muildieren, wier meesters afge stegen waren, werden met roode of groene doeken bedekt, die het meestal zeer kostbare zadeltuig moeten beschermen. Overal vorm den zich groepjes krijgershovelingen of an der waardigheidsbekleeders, die op de aan komst van den monarch wachtten. De per soonlijke bedienden van den keizer, te her kennen aan hun roode geweerfoudralen, ston den in groote getale voor het tuinhek. Dames met haar gevolg reden, gesluierd tot onder de groote oogen, nader en lieten zich door haar „asjkars'' uit het zadel tillen. Het groote plein met zijn geweren en lansen, met zijn trappelende rijdieren, zijn kostbare za deldekken en bonte gewaden, bood een steeds vreemder en schooner beeld. Vele aangeko- menen knielden neer en kusten deemoedig den grond ter eere der kerk, die teer van kleur op den achtergrond van dit schouw spel stond. Een auto was gearriveerd, een roode para sol glansde plotseling in de zon, witte, door bedienden uitgespreide, schamas vormden een beschermende muur, die de aankomst van de keizerin voor de nieuwsgierige oogen moest verbergen. Niemand van ons zag tij dens het geheele feest de keizerin. De pracht der gewaden, het schitteren en in elkaar ever- vloeien der kleuren, de eeu. wenoude pracht, voerden ons terug naar lang vervlogen lijden. De Keizerin Opgewonden vrouwenstemmen klonken achter ons in het gewoel, een man trachtte te sussen en zwaaide met zijn lange staf, een knappe, kleine Amhaarsche ging met ge spreide en gekromde vingers en een van hartstocht verwrongen gezicht af op een groote flegmatiek glimlachende Gallavrouw. Duizend woorden in de seconde weerklonken Chicke-chick noemt men dat in Abessinië. Het betreft daarbij steeds geld. De vrouwen die den man verzocht hadden als scheids rechter op te treden waren het oneens gewor den over den koop van wierookkaarsjes en de kleine verlangde van de groote, dat zij aan de poort van de kerk zou zweren of zij bedriegen wilde of niet. Plotseling stroomde alles naar de kerk, voor welks tuinhek een roode parasol op doemde. Keizer Haile Selassie was gearri veerd. Wij wachtten nog een paar minuten, toen zeide de heer Blatta Kiaane Mariam Aberra ons, directeur van het ministerie van cultureele zaken, naar het Abessinische Godshuis te gaan. Door de dichte massa van wapendragers en priesters bereikten wij langs heiligenbeelden een ruimte, in welks schemerlicht ons een schouwspel van waar- lijk verrukkende kleuren verraste. De keizer zelf bevond zich achter een scherm, maar wij zagen voor ons den Aboe- na, het Koptische hoofd der Abessinische kerk in donkere talar, het blanke, baardige gelaat neergebogen. Naast hem stond in een rose kleed onbeweeglijk de Itcheque, abt van het groote nationale heiligdom van Debra Libanos en tweede in rang in de Abessini- sche kerkelijke hiërarchie. Deze geestelijke hield de handen op borsthoogte gesteund op zijn gouden bisschopsstaf en luisterde met een gelaat, waarop fijne en groote waardig, heid te lezen was, naar de heilige tekst, in de Geeztaal, die de, in een van goud schit terend gewaad gehulde hoogepriester bij het schijnsel van flakkerende kaarsen met matte .m zangerige stem voorlas uit een kostbaar gebonden evangelie. De pracht der gewaden, het schitteren en in elkaar overvloeien der kleuren, de eeuwen oude pracht, die ons terugvoerde naar lang vervlogen tijden, maakten diepen indruk. Na de voorlezing, tijdens welke een gouden Grieksch kruis in het kaarslicht naast het evangelie glansde, reikte de hoogepriester het boek gesloten aan den Itcheque, die het achter de schamas van zijn bediende kuste. Wij werden toen naar de buitengangen ge leid, waar lange rijen priesters, die lange staven droegen, tegenover elkaar stonden en twee voorzangers met verrukte gezichten en naar boven gewende oogen, psalmen zongen Na het einde van den dienst in de kerk werd buiten alles gereed gemaakt voor den dans der priesters, een ceremonie, die zoowel overgenomen kan zijn van den oerouden tem peldienst, als van de gebruiken der Afrikaan- sche negers. Nu zagen wij voor het eerst den keizer, die op een balkonachtig uitbouw sel van de kerk deze typische ceremonieën gadesloeg. Wanneer men Haile Selassie ziet, tan men zich bijna niet voorstellen, dat deze tengere man jarenlang om het bezit van de troon kon strijden en in staat geweest is, het rijk van den grooten Menelik bijeen te hou den. Na de dans der priesters, die door een uit bamboefluiten en ouderwetsche muziekin strumenten bestaand orkest begeleid werd en die uit een naar en van elkaar gaan be stond. volgde een processie rondom de kerk, waaraan ook de keizer deelnam. Het ceremo nieel werd hierbij geleid door Ligaba Tasow, een groote, goedgebouwde kamerheer in een prachtige blauwe cape gehuld. Vooraan schreden de blazers met ltfnge koperen flui ten, die al sedert eeuwen in gebruik zijn en die schrille toonen ten gehoore brengen, die de trommelslagen overstemden. Achter de speellieden schreden de Aboena, de Itcheque, de hoogepriester en de andere geestelijken. Drie monniken droegen een imitatie van de Tafelen der Wet, waarvan volgens de overleveringte Aksoem de origineelen be waard worden. Een schare kleine jongens, wier leider met zilveren klokjes tingelde, liep achter de priesters. Toen volgde de kei zer, die symbool van den hoogsten macht die in staat moet zijn het rijk te verdedigen evenals de eenvoudigste kriiger een ge weer op den schouder droeg. De Negus Ne- gesti bewoog zich langzaam en vol waar digheid onder zijn roode parasol voor de rijen van zijn eveneens met geweren bewa pende ministers achter wie de vertegenwoor digers van het leger kwamen. Alle mogelijke wapens, ook lichte machine geweren, werden door soldaten in de pro cessie meegevoerd. Deze ommegang, tijdens welke de priesters voortdurend hun litanieën zongen, maakte een geweldige en ontróeren den indruk De wil. de onafhankelijkheid der vaderen te handhaven, bleek duidelijk de bè- teekenis van deze plechtigheid te zijn. De tengere, bijna zwaarmoedig kijkende keizer, de vastberaden gelaatstrekken van zijn raad gevers en ede'en, de moedige gezichten van de soldaten, die alles stemde tot nadenken. Drie keer kwam de stoet aan ons voorbij, drie keer passeerde ons de keizer, zoodat wij een onvergetelijken indruk hadden gekregen. Op een teeken van den ceremoniemeester stopte de stoet; de muziek der priesters, het gezang der vrouwen en het gebel der zilve ren kinderklokjes stopte. En terwijl Haile Selassie de plaats op zijn eerezetel innam na men wij. Europeanen, afscheid en gingen diep onder den indruk van wat wij gezien hadden heen. maar achter de pastorie. Het vloog door het dak van het perceel van A. dg Vos, zonder verdere schade aan te richten. Hengelsport. Zondag hield de hengelsportvereeniging „Vischlust" een wedstrijd in de Ringsloot bii den polder Koetenburg onder Dirkshorn. De reis geschiedde per fiets. Algemeen was men bevreesd voor het weer doch dit was buiten verwachting, in tegenstelling met de vangst. Aan den wedstrijd namen 20 leden deel en er werd uitsluitend gevischt op baars. In totaal zijn 70 baarsjes gevangen, waar onder 4 maatbaarsjes. Zes half uren is er ge vischt. De uitslag luidt als volgt: le prijs J. Rempt, grootste baars 25.9 c.m., 2e prijs D. de Vries met 12 stuks, 3e prijs A. Barten met 8 stuks. 4e prijs U. Slot met 7 stuks, 5e prijs S. Mors met 6 stuks, 6e prijs K. Slot met 6 stuks bij loting. 7e prijs T Rempt met 5 stuks, 8e prijs G. Nieuwland met 5 stuks bij loting. 9e prijs C. Jonker met 3 stuks, 10 prijs H. Slikker met 3 stuks, i 11e prijs H. Speets met 3 stuks bij loting 1 12e prijs W. de Vet met 2 stuks. 13e prijs J. Jongerling met 2 stuks, 14e prijs J. Bar- Daar gaat de zomerpracht. milliarden blaadjes moeten van de boomen.daar liggen ze. op den weg. Nu 'n malsch buitje... een slipperig laagje, en d^n nog gladde banden. Zóó wordt September ds herfst van uw leven!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8