Wethoudersverkiezingen. In de gister in alle gemeenten gehouden raadsvergaderingen zijn gekozen tot wei houders te: Alkmaar: T. Bonsema (s.-d.), H. Klaver en Q. van Slingerland (beiden r.k.) Akersloot: W. Blokker en Groot. Bergen: J. W. Macdonald (Middenblok), Miltenburg (r.k.) en (tijdelijk) Den Das Beverwijk: J. Bisschop (r.k.) en A. L. van Groningen (s.-d.) Broek op Langendijk: A. Glas (a r.) en C. Ooievaar (c.h.) Egmond-Binnen: J. Apeldoorn en J. de Waard (beiden r.k.) Egmond aan Zee: B. A. van Kleef en C Broek (beiden oud-kath.) Harenkarspei A. Duyvis (r.k.) en A. Dek- ker (r.k.) Heiloo: dr. Barnhoorn (r.k.) en J. Akker man (v.d.) Heemskerk: I. Henneman en J. van Dui venvoorde (beiden r.k.) HeertwgowaardG. Krom (r.k.) en A. Kooij. Hensbroek: D. Wit en W. P. Oudejans. Koedijk: C. Zut (r.k.) en P. Hart (s.-d.) Limmen: J. Valkering Tz. en C. Pepping Medemblik; P. Koomen (r.k. en D. Kroeb (l'b.) Nieuwe Niedorp: D. Wit Cz. (PI. Belang) erW. Leegwater (r.k.) Noord-Scharwoude: J. Ootjers (v.d.) en L. Schrijver (rJt.) (beiden r.k.) Oterleek: P. Dekker (lib.) en P. Spaan 0«>) Oudkarspel: H. Bakker (s.-d.) en B. Brom mer (r.k.) Oudorp: A. de Boer en A. Jongebloed Schagen: G. Orsel (s.-d.) en J. School (v.-d.) Schermerhorn: B. Plugboer en J. Broer- aen. Schoorl: F. Schermer (v.d en A. Bijl (r-k.) St. Pancras: Duif (c.h.) en Lek (s-d Texel: K. Vlaming (a.r.) en J. C. Koger (tk.) Uitgeest: G Krom (s.-d.) en P. Twaalf- hoven (r.k.) Ursem: A. Koomen en J. Veldboer. WarmenhuizenW. Molenaar (r.k.) en P. Slot (v.d.) Wieringen: H. Koster en H. Sybrands Winkel: P. v. Zoonen (s.-d.) en D. Breg- man (v.d.) Wijk aan Zee en Duin: N. Tervoort (r.k) en N. Paaschier (a.r.) Zuidacharwoude: J. du Burck (v.d.) en J. Groen (r.k.) Zuid* en Noord-Schermer: F. Poech en Schermerhorn. DIAMANT VAN f 1000 VERDWENEN. Te Amsterdam. Een Amsterdamsche diamant-firma, welke een partij diamanten van groote waarde ten verkoop fud aangeboden, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van deze partij een dia mant ter waarde van 1000 op onverklaar bare wijie ia verdwenen. De partij is in ver schillende handen geweest, zoodat het on derzoek van de politie zeer wordt bemoei lijkt. DE „MICA" GAAT DOOR. Naar wij vernemen heeft bet Nationaal Comité van actie voor het Middenstandsbe- drijf, ingesteld door de drie Nederlandsche Middenstandsbonden in zijn vergadering van 2 September j.1. besloten, dat de MICA (Mid- deiuundscampagne 1935) zal doorgaan. ONTEVREDEN SCHIPPERS, Terreur te Maasbracht. Maandagavond hebben ontevreden schip per» te Maaabracht weer een schip aangehou. den en aan den wal vastgelegd. Het betrof ditmaal de motorboot üejo, kapitein O, Hendrik uit Hasselt (O.) De kapitein, die ge regeld vrachten scheen te doen ut tegenstel ling met de ontevreden schippers, die weken op een vracht moeten wachten, werd gesom meerd te stoppen, waarna de schippers aan boord gingen en het schip asn den wal heb- ben vastgelegd. Z1NKWITFABRIEKEN WORDEN GESLOTEN. 700 personen worden werkloos. Naar wij vernemen, zullen tenge volge van de opheffing der contin- genteeringen de zinkwitfabrieken te Maastricht en E ijsden op 15 Sep. tember a.5. worden stopgezet. Ongeveer 700 menschen zullen hierdoor werkloos worden. HR. MS. GEZANT TE ROME. Ministeriëel antwoord op vragen van den heer Briët. Op vragen van het Eerste Kamerlid, den heer Briët; 1. Ia de minister niet met ondergeteekende van' meeening, dat de onafgebroken tegen woordigheid te Rome van Hr. M». gezant aldaar in de huidige ernstige omstandig heden van het grootste belang is? 2. Zoo ja, welke zeer bijzondere redenen hebben den minister dan aanleiding gegeven om mr. J. A N, Patijn. buitengewoon gezar.t en gevolmachtigd minister te Rome, voor t<? dragen voor de benoeming tot vertegenwoor diger van Nederland ter zestiende zitting van de vergadering van den Volkenbond, welke ia bijeengeroepen op 9 September 1935 te Genève welke benoeming blijkens bericht in de Staatscourant d.d. 24 Augustus 1.1. uo. 1 164, bij Kon. besluit (ongedateerd en onge nummerd) is geschied?, heeft de minister van buitenlandsche zaken geantwoord: 1De omstandigheden, waarop in de vraag wordt gedoeld, zijn, hoe ernstig ook, voorals nog niet van dien aard, dat Nederlandsche belangen dreigen te worden geschaad, indien Hr. Ms. gezant te Rome gedurende eenigen tijd zijn po6t verlaat met de mogelijkheid om op elk gegeven oogenblik zoo noodig daar heen terug te keeren. 2. De aanwezigheid te Genève van mr. Patijn die de laatste twee jaren reeds deel uitmaakte van de delegatie naar de Volken- bondsvergadering tijdens de behandeling op de aanstaande vergadering van het con flict, dat den steller der vragen voor oogen staat, komt der Nederlandsche regeering juist bij uitstek nuttig voor. HET NOTARISKANTOOR DE P. TE BERGEN OP ZOOM Failliet verklaard. Voor de Bredasche rechtbank zou gister, middag de verificatie-vergadering plaats heb ben van de aangevraagde surséance van be taling door den inmiddels gearresteerden notaris de P. uit Bergen op Zoom. Deze veti- ficatie-vergadering is niet doorgegaan, doch de rechtbank heeft op advies van den voor- loopigen bewindvoerder het notariskantoor in staat van faillissement verklaard met benoe ming va nmr. F. C. M. Pels Rijcken te Breda tot curator. FANTASIE EN ONBETAALDE CHEQUES. Een waarschuwing De commissaris van de centrale recherche te Rotterdam waarschuwt belanghebbenden om, alvorens in relatie te treden met den „Nederlandsche Luchtreclame Dienst", kan- toorhoudende aan de West-Kruiskade 70 te Rotterdam. De „Nederlandsche Luchtreclame Dienst" is een onderneminkje, dat een tijdje geleden onder Pijnacker een terrein huurde, dat naar men zei een vliegveld moest worden. Voor de huur werden cheques afgegeven. Op het ter rein werd een tent geplaatst. Ook voor de kosten, die dit meebracht, werden chèques af gegeven. Allerlei verhalen vertelden de lei ders van de onderneming; zoo zou er uit En geland een speciaal door hen gecharterd vliegtuig komen, dat op het Pijnackersche vliegveld zou dalen en vandaar reclame- vluchten ondernemen. Met tal van vooraan staande firma's had men contracten hiervoor afgesloten. De chèques er waren nog ver schillende bestellingen gedaan, waarvoor ook chèques waren afgegeven bleken niet te in- casseeren te zijn. Verscheidene klachten kwa men bij de politie binnen. DE VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. En d« houding jegens het kabinet. Het beituur van den Vrijzinig-Democra- tüchen Bond deelt on» het volgende mede: De partijraad van den Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond heelt op Zondag 1 Sep- tembei te Utrecht vergaderd. De partijraad heeft eenstemmig uitge- iproken, dat hij het aytteem van extra-par lementaire kabinetten ongewentcht acht. De partijraad heelt voorta geconstatasrd, dat de vorming van een parlementair kabi net thans onmogelijk is gebleken, en dat hij de partijgenooten, die, gezien den zeer ern- stigen economischen en financieelen toe stand van het land, het op hen gedaan be roep om in het kabinet zitting te nemen, gemeend hebben niet te moeten afwijzen, met sympathie tegemoet treedt, terwijl voorts het Regeeringsprogram met belang stelling zal worden afgewacht. De partijraad blijft intusschen staan op de verwezenlijking van de desiderata der laatste partijvergadering, met nsme ten aanzien van de onderwijsbezuinigingen en de jeugdwerkloosheid, SIGARENFABRIEKJE UITGEBRAND. Te Hilversum. Gistermiddag omstreeks haif vier brak brand uit in de sigarenfabriek „Elcho", ge vestigd in de Heerenstraat te Hilversum. De brand was uitgebroken in de tabak drogerij, welke achter een kleinen winkel was gelegen en waarin een groote hoeveel heid sigaren en tabak lag opgeslagen. De opslagplaats brandde geheel uit; o.n». gingen verloren een 10,000 sigaren en voor ongeveer f 1000 tabak. De brand was ver oorzaakt door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaar. De schade wordt op ongeveer f 3000 geraamd. De afbriek was verzekerd, VREDESBETOOGING IN CONCERTGEBOUW. Motie aangenomen inzake het dreigende conflict, De groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam was gisteravond tot op de laatste plaats bezet, toen de heer van Eek de openbare vergadering tegen h»t oorlogs gevaar, dat door het optreden van Italië tegenover Abessinië in het leven is geroe pen, opende. De bijeenkomst was belegd door den plaatselijken Raad uit S, D, A, P. en A. B. Het eerst voerde d-ï heer S. de la Bella Jr., secretaris van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen, het woord. Eei» nieuwe remp bedreigt de wereld op een oogenblik, dat nog millioenen werk- Icozen zuchten onder de gevolgen van den laatsten wereldoorlog, aldus spr. De gevol gen ven een gewapend conflict tusschen Itali# en Abessinië zijn niet te overzien. Uitvoerig schetste spr, de houding van het fascistische Italië. Zeer gemakkelijk is te constateeren, aldus spr,, dat bij net con flict tusschen Italië en Abessinië niet de minste twijfel bestaat omtrent de vraag, wie de aanvaller zal zijn, daar Italië open lijk erkent, dat het met de ontzaglijke machtsmiddelen, die het gereed heeft, het ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsje» v. X tebl. X et», en orar|eieVj*i v. 3 tebl. StScH. zwakke Abessinië wil overweldigen. Zoo genaamd zal deze aanval plaats hebben ter- wille van de beschaving, maar in waarheid om stoffelijk voordcel. Er wordt een laf heid begaan tegen een klein land, dat den vrede bewaren wil. We hebben hier te doen met een uitwas van het kapitalisme, in zijn slechtste vormen. Dan bespreekt de heer de la Bella de houding van den Volkenbond en de machts middelen, die den bond ten dienste staan. Wij, sociaal democraten, aldus spr,, pro testeeren met kracht tegen de houding van Italië en wij verwachten, dat de Volkenbond alles zal doen om een oorlog tegen te hou den en eventueel sancties toepast. Mocht het tot een oorlog komen, moge dit dan voeren aldus spr. tot den dood van het fascistische Italië. (Applaus). Spr. roept allen op tot den strijd tegen fascisme en nationaal-socialisme en tot verwezenlijking van het socialistisch ideaal. De heer ir. J, W. Albarda, de tweede spreker, gaf eveneens een schets van het dreigend conflict tusschen Italië en Abes sinië. De gevolgen zullen niet te overzien zijn. Andere Europeesche landen zullen naar de wapens grijpen, Dultschland zal een uitdagende, oorlogszuchtige houding aan nemen tegen Frankrijk en Oostenrijk, de gekleurde rassen zullen in heftige beroering komen; Japan zal zijn kansen waarnemen Abessinië heeft recht op bescherming van den Volkenbond, waarvan het lid is. Schiet de Volkenbond tekort in zijn taak, dan zou dit instituut zijn aanzien volkomen hebben verloren. Dan schetste spr. de moei lijkheden aan de sancties verbonden; toch mag de Volkenbond zich niet hierdoor laten weerhouden om de grootste onheilen te voorkomen, aldus concludeerde hij. Hier voor zijn de medewerking en offers van de arbeidersbeweging noodzakelijk. Wereld vrede, behoud en bestaan van de democra tie staan op het spel. Ware de democratie in Italië niet terug gedrongen geworden, dan zou het pooit zoo ver zijn gekomen. Slechts overwinning van de democratie kan de wereld redden en een wereldvrede verzekeren. De motie. Ten slotte nam de vergadering een motie aan, waarin de wensch wordt uitgespro ken, dat de Volkenbond aan zijn verplich tingen zal voldoen. Geconstateerd wordt, dat Italië schuldig staat in het conflict met Abessinië en dat de arbeidersbeweging be reid is alle medewerking te verleenen aan de sancties, die de Volkenbond tegen den oorlogverwekkenden staat zal toepassen. Voorts wordt in de motie ieder opgeroepen tot den strijd tegen het fascisme. KORTE BERICHTEN. In den afgeloopcn nacht heeft een door onbekende oorzaal ontstane brand de tijde lijk onbewoonde villa van mevr. Sanders aan de Dwarslaan 5 te Blaricum geheel ver nield. Rechtszaken Arrondissemtnts Rechtbank te Alkmaar. MEERV. STRAFKAMEER DER ARR. RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 3 Scpt Een ongewenschte Automobiel- huurder. Gistermorgen hadden wij bet eerugszins dubieuze genoegen op de zondaa r bank terug te zien ten oud-stadgenoot in den per soon van den 38-jarigen koopman Petrug L„ voorheen hotel- en caféhouder op de Nieuwe- sloot, tegenover het voormalige postkantoor, daarna tot groot verdriet van zijn afnemers handelaar in bloempotten te Bergen en thans gedetineerd in het nui.s van bewaring alhier, als verdacht van verduistering met een door hem bii den garagehouder Lambertus Vol ger te Alkmaar gehuurde automobiel, merk whippet voor 5 gulden per dag. Deze auto was feitelijk het eigendom van zijn vader, den heer A, Volgers, een winke lier, doch zijn zoon had er het beschik kingsrecht over, Aanvankelijk had Petrus L. geprobeerd de auto te koopen tegen den prije van 150 gulden doch bij kon niet direet met de dubbeltjes voor den dag komen en de heer L, Volger had geen lust hem op crediet te leveren. De heer L, ging met deze auto op avontuur uit en 'twam veilig over de Dudsche grens op e«n verloopen triptriek van de Kon- Nederl. Automobielelub, waar van bij voorbeen lid was geweest, In wezel gekomen, geraakte de wagen defect en stond verdachte Het motorrijtuig af aan een garagehouder, toi schade van den 'leer Volger, want toen deze natuurlijk zijn auto terug verlangde, moest daarvoor 90 mark invoer» echten worden voldaan. Van de huur kwam natuurlijk ook niets terecht, Wel had Volger Jr. een door Perus L, uit Bever wijk gezonden postwisse' ad f 15 gewei gerd, op grond van net feit. dat dit geld zou dienen als aflossing van den sutomomelkppp, die echfer niet had plaats gevonden, Verdacht van andere vermogensdelicten, was L inmiddels op last van de Amster- damsche justitie gearresteerd en toen deze actie op niets uitdraaide, had (te officie hem overgedaan aan zijn ambtgenoot te Alkmaar, die er naar snakte dezen scharrelaar er voor verduistering tusschen te krijgen. L- ontkende heden de verduistering en be weerd*; dat op 7 Jamiarj j»l> tusschen hem eji den heer L. Volger een nieuwe overeenkomst y^Uffskhen, waarbij hij de auto voor J jso in huurkoop zou hebben overgenomen Deze bewering werd door de beide u"k de monteur L Schut- li i werkzaam in de garage Vólger, komsHe^ebben geweUm' LX piesident, mr. Ledeboer, voelde den verdachte meermalen flink aan den tand en toonde aan dat L. geen lid van de Nederl. automobielclub was, wel was deze voor het lidmaatschap voorgedragen, doch iemand met zulke antecedenten had natuurlijk geen schijn van kans. Op last van den president moest 't koffertje van den verdachte, waarin zich de triptiek bevond, uit het huis van bc- waring genaaid worden en toen bleek dez? kaart, die groen was, niet meer geldig te zijn. De thans gebruikte kaart was namelijk rood. De officier hield een lang niet malsche re quisitoir en verklaarde dat verdachte bii hem in een ongunstig daglicht stond. Reeds lang had ae officier achter hem heen geze ten. Zoowel zakelijk als moreel was verdach te niet te vertrouwen. Met zijn bollenhandel bedrqog hij heel Noordholland, er kwamen tal van klachten die echter geen motief kon den geven tot een strafvervolging. Ook de geschiedenis van de prikplank toonde aan welk een onbetrouwbare scharrelaar ve- dachte was en de officier aarzelde niet hem een gevaar voor de maatschappij te noemen. Spreker was blij dezen man met het dubbelen leven te pakken te hebben ge kregen, en hoopte dat hij voor geruimen tijd onschadelijk zou kunnen gemaakt worden. Ten slotte voraerde de offifcier 1 jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. van der Loos, opperde de mogelijkheid, dat er een misverstand was ontstaan met betrekking tot de huurkoop overeenkomst. Overigens zag pleiter niet veel lichtpunten en hij refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. Uitspraak 9 Augustus. DE DOODSLAG TE ZOETERWOUDE. v Mildere straffen voor het Haagsche gerechtshof. Het Haagsche gerechtshof heeft hedenmor gen arrest gewezen in de zaak tegen den 57- jarigen los-werkman A. v. K. en diens 26-ja- rigen zoon, den fabrieksarbeider F. W. v. K-, die door de Haagsche rechtbank respectieve lijk wegens zware mishandeling en doodslag op J. v Polanen in den avond van 27 Jan j l. te Zoeterwoude zijn veroordeeld tot resp 2 en 5 jaar gevangenisstraf. Door den advocaat-generaal werd bevesti ging van dit vonnis geëischt. Het Hof heeft thans het vonnis van de rechtbank vernietigd en den verdachte A. v. K. ter zake van mishandeling veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de geheele preventieve hechtenis en den ver dachte F W. v. K. wegens doodslag tot vier jaar gevangenisstraf, eveneens met aftrek van de geheele preventieve hechtenis. Het Hof gelastte voorts de opheffing van het bevel tot gevangenhouding van den ver dachte A. v. K. QemeetUzzaden KOEDIJK 'Dinsdag kwam de raad in nieuwe samen stelling bijeen. Bij de beëediging der raadsleden legden drie den eed, twee de beloften af. De heer Jb. Visser was niet aanwezig. De heer Jb. Boon mocht nog niet be- ëedigd worden, omdat er nog geen 8 dagen sinds de goedkeuring der geloofsbrieven zijn verloopen. Vsrkiezing wethouders. De heer P. Hart (s.-d.) werd gekozen met 5 stemmen aU eerste wethouder en de heer P, Zut (r,-k tot tweede met 4 stemmen. De heer Jb. Visser blijkt te hebben be dankt als raadslid en in zijn plaats is be noemd verklaard de heer Jb. Kramer. Als commissie voor onderzoek der be grooting '36 werden alle raadsleden aange wezen- De geloofsbrieven van den heer Jb- Kramer werden onderzocht en in orde be vonden, zoodat hij werd toegelaten. De heer p. Hart dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zei na 16 jaar raads lid te zijn geweest, nu ook als wethouder zijn best te zullen doen en vooral ook voor de minderbedeelden te zullen opkomen. Spr, wees er op, dat het nu 30 iaar gele den is, dat hier een arbeider in den raad kwam en nu de eerste vrouw van een loon arbeider, die een tuil roode bloemen voor zich op tafel vond. Ook de heer Zut bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen er» vroeg aller medewerking, daar hij voor het eerst zit ting heeft. Hierna sluiting. OUDORP Dinsdag vergaderde de raad. Na opening van de vergadering werden de raadsleden beëedigd Hierna had de verkiezing der wethouders plaats. Op de aftredende wethouders, de heeren A- de Boer en A, Jongebloed wer den 5 stemmen uitgebraent en één blanco. Beide heeren namen hunne benoeming aan De voorzitter verheugde zich over de Uitslag der verkiezing en meende hierin het bewijs te zien dat de raad de verdien sten der wethouders op prijs weet te stellen Ook de heer Leering gaf z,j„ voldoening te kennen over den uitslag. Hij hoopte dat de gemeente onder het nieuwe bestuur een betere toekomst tegemoet mag gaan. De voorzitter deelde mede, dat een ge machtigde van het P. E. N. in den loop van September aan de leden van dan raad een mondelinge toelichting zal geven terzake de aanbieding tot overneming van het electri- citeitsbedrijf dezer gemeente. De datum van deze bijeenkomst werd vastgesteld op 10 Sept. a.s. 7!u6£icatie& DIENSTPLICHT. INLEVERING VAN RIJKSGOEDEREft De inlevering der militairen goederen do de dienstplichtigen der landmacht, behoo rende tot de lichting 1920, zal plaats hebW te Alkmaar, in het gefcouw „De Nieuwe Dbe. len', Doelenstr. nr. 3, op MAANDAG, 30 September 1935, des voormiddags 9, 10 w 11 uur. Vrijstelling inlevering. Van deze inlevering zijn vrijgesteld: a de dienstplichtigen, die als „bijifcj,. dere vrijwilliger" zijn geregistreerd. b de dienstplichtige vrijwilligers van <Je Vrijwillige landstormcorpsen, Motordtensi en Vaartuigendienst. Komen deze vrijwilligers in omstandig, heden, waardoor behoorlijke opberging <s, onderhoud van de goederen niet meer moge lijk is. dan kunnen zij eert verzoek tot inteve. ring richten aan den Commandant van het verband of korps. Deze beslist op dit verz»ek en deelt aan den verzoeker zijne beslisanr mede. Verschijning ter inlevering. I De dienstplichtige verschijnt bij de Inhjve- ring in burgerkleeding. Onder verantwoor- delijkheid van den dienstplichtige kan de.in- levering echter namens hem door een aniler geschieden Het zakdoekje en het veldzak- boekje worden bij de inlevering vertoond. Van de inlevering wordt in het zakboekje«een anteekening gesteld. Inlevering in een andere gemeente binnen het distriet of in een andere district, offop een ander tijdstip. Aan den dienstplichtige kan door der. Commandant van het Indeelingsdistrict te Haarlem worden vergund de goederen In te leveren op een ander tijdstip, of in een an dere gemeente binnen het district, alsmede in een andere gemeente gelegen in een ander district. Wordt van deze vergunning getnge bruik gemaakt, dan wordt zij geaent niet t« zijn verleend. De dienstplichtige, die rijksgoederen bui ten zijn woonplaats moet inleveren, geniet geen vervoer voor Rijksrekening. De districtscommandant kan den ve»W- ganger eveneens verplichten de Inlevering in December te doen. Artikel 41 der Dienstplichtwet. 2 Dc groot-verlofganger is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den minister vast te stelten, goederen in te leveren. 4. De groot-verlofganger, die deze ver plichting niet naleeft of wiens goederen bij! zijn inlevering niet in den vereischten itaat blijken te verkeeren, kan nogmaals wonden verplicht tot inlevering. 5. De grootverlofganger staat bij de in levering van goederen onder de bevelen van den autoriteit, die met het in ontvangst ne men van goederen belast is. Artikel 42 der Dienstplichtwet. I. Aan hem, die niet voldoet aan een in gevolge art. 41, 2e lid. op hem rustende ver plichting, kan een streng arrest of een licht arrest van ten hoogste zes dagen worden opgelegd Het streng arrest wordt in een daartoe bestemd vertrek of in een huis van bewaring, bet licht arrest in een kazerne of aan boord ondergaan. 2 Hij, die niet voldoet aan een in ge volge art. 41, 4e lid, op hem rustende ver plichting, kan voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden geroepen. Verschijning, ook indien inlevering reeds plaats had. De verlofgangers, die de aan hun ver strekte rijksgoederen reeds hebben ingele verd, behooren vóór of op den hierboven ver melden datum van inlevering, aan den indee- lir.gsdistrietscommandant of den officier, die de goederen in ontvangst neemt, hun zak boekje en vsldzakboekje te vertoonen, te doen vertoonen of toe te zenden. Indien van de inlevering in het zakboekje geen aanteekening mocht ziin gesteld, be hooren deze verlofgangers zocg te dragen, dat bij hei zakboekje en het veKizakboekje te vens wordt gevoegd het aan hen uitgereikte bewijs, dat de inlevering heeft plaats gehad Alkmaar, 3 September 1535 De burgemeester van Alkmaar, F H. VAN KINSCHOT- VERCROOTEN R1JWIELBEROPLAATS EN INRICHTEN KAMER HOOFD JUL1ANASCHOOL (U.LO.) Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 3 September 1035 heeft vastgesteld net navol gende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een adres d.d. 10 Juli 1935 van bet Bestuur der Vereeniging tot bevordering van hristelijk Schoolonderwijs alhier, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor het vergrooten van de be staande rijwiel bergplaats der JuliaiiasctUW' (u.l.o.) en het inrichten van een kamer voor het hoofd dier school: Gezien liet voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. U' tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijswet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet, alsmede op artikel 4 der Wet van 4 Augus tus 1933, Stbl. 414; Besluit: A. de gevraagde medewerking te verlee nen B. de uit het besluit onder A voortvloeien; de uitgave te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van lieden, kan ieder ingezetene en het schoolt>e; stuur van dit besluit in beroep komen bU Gedeputeerde Staten van Noordholland. Alkmaar, 4 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. (•■■d) Hier pijn en daar pijnj AspiHn is de pijnstiller bij uit nemendheid. 1 a 2 Aspirin-tabletten verjagen Uw pijnen. Verwonderd zuH U mompelen:

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10