Agenda Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnummer Mijnheer zoekt zijn woning (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Adèle Sandrock. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofd nummer Op het kantje af (humhoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. City-theater.half 8, hoofdnummer De Zigeunerbaron (geprolongeerd). Toegang elke leeftijd. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Chineesche papagaai (myst.), hoofdrol Warner Oland. Toegang 14 jaar. BIOSCOOP HARMONIE. EXTRA BERICHT DE VOLLEDIGE BEGRAFENIS VAN KONINGIN ASTRID. HET WEGGELOOPEN KNAAPJE. Toch nog teruggevonden. Gelijk gemeld was Zaterdag j.1. een drie jarig knaapje blootsvoets van de boerderij van zijn oom nabij Fulton in Mexico wegge- loopen. Het uitgebreide onderzoek, dat inge steld werd is gisteren eindelijk met succes bekroond. Het knaapje leefde en liep zelfs nog door een kreupelbosch. Het ventje had echter zeer veel te lijden gehad van honger en koude en zal derhalve eenigen tijd ver pleegd worden in een ziekenhuis. In totaal hebben 150 boeren, nationale gardisten en padvinders meegeholpen aan het opsporingswerk. HAJASHI TREEDT AF. Als minister van oorlog in Japan. De Japansche bladen melden in extra edities, dat de Japansche minister van oorlog Hajashi den minister-president ontslag uit zijn functie heeft verzocht. Tegelijkertijd heeft Hajashi als zijn opvolger aanbevolen het lid van den raad van oorlog generaal Kawasjima. Volgens een officieel communiqué is de af getreden minister van oorlog benoemd tot lid van den raad van oorlog. Tegelijkertijd is benoeming bekend gemaakt van generaal Kawasjima tot minister van oorlog. Behalve Hajashi is ook afgetreden graaf Toki. HET LOT VAN DE „DIXIE". In een vernielende orkaan. De kracht van den ontzaggelijken orkaan, den vernielendsten sedert 1926, begint thans eenigszins af te nemen. Wat het lot van de „Dixie" betreft, dat, zooals wij gisteren meldden, tijdens den orkaan op een rif is geloopen wordt officieel medegedeeld, dat in totaal 381 personen aan boord zijn, passa giers en bemanning. Het schip zit vast op een rif juist buiten den Zuidpunt van Flo- rida. Nadere berichten omtrent de „Dixie" mel den, dat alle pogingen om de passagiers te redden opgegeven zijn, zoolang de zee nog zoo buitengewoon woelig is. Het schip zit echter muurvast op een koraalrots en de ge zagvoerder heeft geseind, dat voor het oogenblik geen direct gevaar bestaat. Het schip is gelukkig niet lek geslagen, ondanks het feit, dat een der scherpe rotspunten naar binnen gedrongen is. Zes stoomschepen be vinden zich in de nabijheid. Nadere bijzonderheden. Nog .nadere berichten meldden, dat de „Dixie" er in geslaagd is vlot te kennen van het rif, waarop het schip vast zat. Deze be richten deelen nog mede, dat de „Dixie" trachten zal op eigen kracht door te stoomen naar New-York. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bracht echter aan het licht, dat deze berich ten onjuist waren. Het schip zit nog steeds op het rif, op ongeveer 50 mijl ten Zuiden van Miami. Er is geen onmiddellijk gevaar. Men verwacht, dat door (te in de nabijheid zijnde schepen tegen den morgen een poging zal worden gedaan de 381 opvarenden aan boord te nemen. Omtrent de oorzaak van het op het rif loopen van dit stoomschip kan worden medegedeeld, dat het ongeluk ge schied is, doordat het met groote snelheid voor den orkaan uitgedreven werd, terwijl een dichte mist alle uitzicht belemmerde. BANG VOOR ZIJN EIGEN UITVINDING. Het laboratorium van Frederick J. Oyer te Pittsburg (Am.) heeft een chemisch pro duct voortgebracht, dat in zijn uitwerking zoo verwoestend is, dat de uitvinder bang is om het op volle sterkte te vervaardigen. De uitvinder, wiens alchimisterij slechts 'n bij werk is heeft eenige jaren aan z'n ontdekking gearbeid en maakt er aanspraak op haar tot net uiterste te hebben volmaakt, aangezien het door marmer, steen, hout, papier, metaal en zelfs staal heen brandt. Het gas, dat de chemische stof afgeeft is doodelijk voor mensch en dier en zoo als de uitvinder zelf zegt zes flesschen van de vloeistof uit een vliegtuig boven Pitts burg omlaaggeworpen zouden de stad ver woesten. Het proeven nemen met de nieuwe stof maakt den heer Oyer ten gevolge van de dampen ernstig onwel. In zijn laboratorium gaf hij een demonstratie voor de pers en liet daarbij een druppel van het gevaarlijke goedje op een natte handdoek vallen, welkt onmiddellijk tot asch verbrandde. „Wanneer het op volle sterkte was ge weest" zei Oyer, „zou ik groote moeite heb ben gehad om te voorkomen, dat het recht door den grond brandde!" Tot dusverre heeft vrees voor de verwoes tende uitwerking van zijn ontdekking den uitvinder weerhouden de stof op volle sterk te te brengen. Te samen met zijn zoon is Oyer nu bezig het preparaat voor oorlogs doeleinden verder te bereiden, BERGEN Na afloop der op Dinsdagmiddag ge houden raadsvergadering, heeft het college van B. en W. vergaderd voor de aanwijzing van een waarnemend burgemeester en van de voorzitters der verschillende raadscom missies. Als waarnemend burgemeester werd ge kozen de heer J. W. Macdonald, en bij even- tueele ontstentenis van deze, de heer J. E. Miltenburg. Als voorzitter der commissie voor het slachthuis werd aangewezen de wethouder Miltenburg, terwijl als voorzitter der com missies van bijstand voor het gemeentelijk electriciteitsbedrijf en voor het gemeentelijk woningbedrijf zal fungeeren wethouder Mac donald. Behoudens voor dringende politie-zaken, zal de loco-burgemeester uitsluitend voor het publiek drie dagen in de week gedurende en kele uren te spreken zijn. HEILOO Door eene commissie uit onderwijzers (sen) uit de openbare school aangevuld met eenige dames en heeren zou Zaterdag (ko- ninginneverjaardag) aan de kinderen dier school een feestje worden bereid. Daar het Zaterdag ongunstig weer was (niettemin is men op school getracteerd) had Maandag middag op de Kortelingen (bereidwillig af gestaan door Natuurmomenten) de kinder spelen plaats. Er waren verschillende spe len. De prijzen werden behaald voor meisjes Geertje de Moor, Tine Vellinga, Corri Avis, Willy de VosBurghart. Suze van de Poll, Dina Nagelhout, Nellyy Wendel, Netty Langen, Bregje Modder, Duifje Bos, Klaas je Hoogestein, Annie Oud en Janny Rus. Jongens: Thys Buinia, Joop Blees, Jan de Moor, Wim Schuuring, Dick de Jager, Fre- dy Buiskool, Jan van Stijgeren, Simon Rems, Jacob Westrienen, Piet van Steeg, Gerrit Spaans. T. Modder en B. Borjeson. De prijzen bestonden uit kinderboeken e.d. speelgoederen. Er werd gul getracteerd, wat mogelijk was omdat er op de lijsten gul was geteekend. Floraliatentoonstelling. fn de vergadering van de Floralia-com- missie is besloten om de tentoonstelling te houden in de zaal van den heer van Geme- ren en wel op 21 en 22 September a.s. B. en W. hebben toestemming verleend voor een verloting. Hiervoor zijn verschillende prij zen aangekocht. De heer Jac. v. d. Kom mer Sr. stond als hoofdprijs een heeren of damesrijwiel vodr inkoopsprijs af, terwijl al- lerwege medewerking wordt verleend om de tentoonstelling te doen slagen. NOORDSCHARWOUDE In de vergadering van de gascommissie is besloten, het vastrechttarief dat wij eeni gen tijd geleden hebben aangekondigd, te doen toepassen. Dit tarief is thans geldig bij de meteropname van September. Er bestaat veel animo voor. NIEUWE NIEDORP Zondag j.1. werd de Schutkermis ingezet met voetbalwedstrijden. Na afloop dezer wedstrijden konden de beide café's zich in een zeer bevredigend be zoek verheugen. Schitterende muziek trokken velen naar de gladde dansvloer, hetgeen tot laat in den nacht voortduurde. Maandag was alleen in de Frans-Maurits gelegenheid tot dansen. Terwijl des avonds het optreden in deze zaal, van de zeer beken de en gevierde goochelaar Larette tamelijk veel belangstelling trok. Het was dan ook weer grappig wat deze kunstenaar het pu bliek op de hem prettige- en humoristische wijze liet zien. Het optreden van zijn beide mede-artisten met zang en piano zonk dan ook ongeveer in het niet, en het was het publiek zonder twijfel liever geweest als in hun plaats de heer Larette nog een extra nummertje had gegeven. Na afloop hield het bal de aanwezigen nog lang gezellig bijeen. Voor Dinsdagmiddag was een damesvoet balmatch georganiseerd, waarvoor van den kant van het publiek nogal belangstelling bestond. Onder gejuich betraden de beide elftallen het v°ld. De Zwarten weerden zich dapper tegen de Witten. De Witten kon den het tenslotte niet bolwerken en verloren met 3—2. Jammer dat zich tijdens den wedstrijd nog een incident voordeed dat voor een der speelsters Janny Visser minder goed af kwam. Op een gegeven moment kwam zij zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar sleutel been brak en dit door dr. de Boer gezet moest worden. Des avonds had een veteranen voetbal match plaats tusschen Nieuwe- en Oude- Niedorp, welke na zeer hard werken door Oude-Niedorp werd gewonnen met 21. Na afloop van dezen wedstrijd werd de ker mis voortgezet in de Prins-Maurits waar een champagnebal werd gegeven waarvoor ge weldige belangstelling bestond en waarmede de Schutkermis op intens vroolijke wijze, waaraan de muziek een zeer groot aandeel had, werd besloten. HEERHUGOWAARD Maandagavond vergaderde de Huisvlijt- vereeniging in lokaal Wester, onder voorzit terschap van den heer Sülzle. Deze deelde mede, dat mevrouw van Schaick, vanaf het oprichten der vereenl- ging bestuurslid, zich genoodzaakt had ge zien door omstandigheden te bedanken Ook de heer Hartog vanaf het begin der veree- niging bestuurslid, had bedankt. Hierna werd door mevrouw van Schaick op de haar eigen duidelijke- en beknopte wij ze het financieel verslag der laatstgehouden tentoonstelling uitgebracht. De inkomsten daarvan bedroegen 154.95, de uitgaven 170.18, zoodat het nadeelig slot 15.23 was. De voorzitter bracht mevrouw van Schaick dank voor de keurige wijze, waarop zij ge durende de jaren van het bestaan der ver- eeniging de financiën had beheerd. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing was benoeming van 5 nieuwe leden noodig, daar besloten werd het aantal van 9 leden bij het oprichten der vereeniging vastgesteld, hetwelk later op 7 was teruggebracht weer te handhaven. Gekozen werden mej. Schouw (Zuid), mej. Scholten (Centrum), mej. van Langen (N.) en de heeren C. Krulboer (Zuid) en H. Hoogland (Centrum). De te houden tentoonstelling werd be paald op 28 en 29 September a.s. in lokaal Wester. Afgezonderd van de eigenlijke tentoonstel ling zal in een aparte kamer een demonstra tie worden gegeven met een moderne brei machine, meer als attractie en aantrekkings- punt voor het publiek bedoeld. Daar slechts een achttiental personen een plant in ontvangst had genomen werd beslo ten een vrije bloemententoonsteling te hou den. Uit de vergadering werd er op gewezen, dat men in deze de medewerking van het on derwijzend personeel zeer noodig had. Mevrotfw de Groot, die daar er bij het bestuur plannen bestonden aan de tentoon stelling tevens een expositie van land- en tuinbouwproducten te verbinden hierover geïnformeerd had in Oude Niedorp, bracht daarover verslag uit. Zij deelde mede, dat daar alles zeer gedecentraliseerd geregeld werd en ieder der bestuursleden een bepaalde groep kreeg toegewezen, die zich dan van de medewerking van een paar leden voorzag, en geheel voor de goede gang van zaken in die bepaalde groep verantwoordelijk bleef. Besloten werd de prijzen in geld beschik baar te stellen, onder voorwaarde, dat ieder een die een prijs won het bepaalde be drag besteden kon bij een winkelier naar eigen keuze. AKERSLOOT In beslag genomen. Tn den nacht van 2 op 3 Sept. j.1. zijn door rijks- en gemeenteveldwachter op den Kogerpolderdijk aangehouden 4 personen uit Zaandam die per rijwiel vervoerden 3 aalreepen en een vischzegen. Inbeslagname was het gevolg en tot slot verdere afwer king te Alkmaar. EGMOND AAN ZEI Dinsdagmiddag om 2 uur kwam de nieuwe gemeenteraad bijeen. De voorzitter, burgemeester C. J. Eyma, las de gebruikelijke eeden voor, die door de raadsleden hoofd voor hoofd werden afge legd. Daarna sprak de voorzitter de nieuwe le den toe. Hij wees er op, hoe men vroeger de raadsleden kon feliciteeren met hun functie. Onder de tegenwoordige omstandigheden, nu de gemeente onder culturcek staat, heeft men echter weinig in te brengen. Het is moeilijk om met plezier raadslid te zijn, om dat veel wenschen niet te vervullen zijn. Niettemin hoopte de voorzitter, dat allen in het belang der gemeente mochten meewer ken en in goede harmonie met elkaar. De hierna gehouden verkiezing van twee wethouders had tot resultaat, dat bij eerste stemming pastoor B. A. van Kleef met alge- meene stemmen werd gekozen. Bij de stem ming voor den 2en wethouder werden uit- febracht op C. Broek 5 stemmen en op F. noeks en T. Hal ff ieder 1 stem, zoodat ook de heer Broek direct gekozen was. Beide heeren namen hun benoeming aan. De voor zitter wenschte hen geluk met het groote ver trouwen dat de raad in hen bleek te stellen. Hij hoopte op dezelfde prettige wijze samen te werken, als met de vorige wethouders. Pastoor van Kleef zegde toe, met alle kracht de belangen der gemeente te zullen bevorderen, voorzoover de regeering zulks toelaat. Daarbij zal gehandeld worden zon der aanzien des persoons. Aan de andere raadsleden bracht hij dank voor het vertrou wen, door de verkiezing der wethouders be toond. Hij hoopte dat de samenwerking vruchtdragend zou mogen zijn. Tot slot werd de gemeenterekening over 1934 aangeboden, sluitende met nadeelige saldi op den geonen en den kapitaaldienst van resp. 2933.52 en 13413.81. Besloten werd den geheelen raad aan te wijzen als commissie tot nazien der rekening, omdat deze de afgetreden wethouders betreft. URSEM Gister vergaderde de raad der gemeente Ursem onder voorzitterschap van D. F. C. F. van den Heuvel, burgemeester-secretaris. Na opening der v ergadering stelde de voorzitter aan de orde de beëediging der raadsleden en vroeg of de heeren den eed wenschten af te leggen, waarop bevestigend werd geantwoord. Alle leden legde in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenschte de leden geluk met hun benoeming of herbenoeming en hoopte, dat de prettige samenwerking der laatste vier jaren ook in de volgende jaren bestendigd mag blijven. Overgegaan werd tot de benoe ming van een wethouder. Uitgebracht wer den 7 stemmen, waarvan op den heer Veld- boer 6 stemmen en op den heer de Goede 1 stem, zoodat tot wethouder is benoemd de h.er J. Veldboer. Bij de verkiezing van een tweeden wethou der werden uitgebracht 7 stemmen, waarvan op den heer A. Komen 5 stemmen, den heer S. de Jongh 1 stem en 1 blanco, zoodat de heer A. Komen tot wethouder is gekozen. De voorzitter wenschte beide wethouders geluk met het vertrouwen, door den raad in hen gesteld, en hoopte op de meest prettige wijze samen te werken in het belang der gemeente. Ingekomen was een verzoek van het Witte Kruis afd. Ursem om verlenging van verple- ging P. Groot gedurende 3 maanden. In de kosten hiervan zal Herwonnen Levenskracht de helft bijdragen. Besloten werd genoemd verzoek in te willi gen, De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten bij de vorige begrooting hebben opgemerkt, dat deze behooren tot de armenzorg. Besloten werd wed. Kuiper te berichten, dat zij zioh hieromtrent moet wenden tot het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Op de reclames hondenbelasting werd be sloten: de hondenbelasting ad 6 van G. de Graaf en N. Luitjes terug te brengen op 3, terwijl aan J. Goet en Jb. Blank voor een half jaar ontheffing wordt verleend. Het adres van den heer K. Leegwater be treffende verkoop van vleesch werd in handen gesteld van B. en W. Hierna geheime zitting. LIHHEN Als eerste punt kwam aan de orde: be ëdiging der raadsleden. De heer Bult volstond met een belofte. Als wethouders werden herkozen de heeren J. Valkering Tzn. met 5 van de 7 stemmen en C. Pepping met 4 van de 7 stemmen. Als leden van de commissie van het G. E. B. en radiobedr. werd herkozen de heer N. Kuijs en gekozen de heer P. Com mandeur. Van den minister van financiën was be richt ontvangen dat voor den cursus voor jeugdige werkloozen 15.75 per persoon was toegekend. De lichtbedrijven te Beverwijk berichtte dat goedkeuring was Ontvangen voor het leggen van gasbuizen in den rijksweg. Aangeboden werd de rekening 1934. Een nadeelig saldo van 3900 tegen 4600 vo rig dienstjaar. De heer Bakkum bracht rap port uit en bevond alles cn orde. De Voor zitter zeide dat ruim 20000 was uitgege ven voor werkverschaffing (van een begroo ting van pl.m. 79000). De rekening van het G. E. B. sloot in ontv. en uitg. met een bedrag van 17969.65, voordeelig saldo 1353.79 werd voorloapig vastgesteld. De raad ging in comité ter behandeling reclames belasting. (Ongecorrigeerd „KLIPFONTEIN" AAN ITALIË VERKOCHT. „Prins der Nederlanden" niet gesloopt. Naar wij' vernemen is het in den aanvang van Juni naar Italië ver kochte stoomschip „Klipfontein" van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Mij., dat door bijzon dere omstandigheden nadien nog drie maanden in de Coenhaven op gelegd bleef, Maandagavond in een der dokken van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij opgeno men. Het oude schip, dat aanvan kelijk door de Italianen gesloopt zou worden, zal thans als troepen transportschip voor Oost-Afrika worden gebezigd. De Italiaansche deskundige heeft in het dok de schroefas en den bodem aan een in spectie onderworpen; de naam „Klipfon tein" is inmiddels reeds veranderd in „Glo ria Star". Met man en macht wordt thans gewerkt aan het in orde brengen van de turbine, waarna het schip zoo mogelijk nog vandaag onder Italiaansche vlag en met een Italiaansche bemanning zal vertrekken. Ook het sloopen van het destijds naar Italië verkochte oude mailschip „Prins der Nederlanden" zou naar ons ter oore kwam voor onbepaalden tijd uitgesteld zijn, aangezien Italië ook dit schip noodig zou hebben voor het transport van troepen. DE STAKING TE TILBURG. Steeds meer stakers. De staking in de wollenstoffenindus- trie te Tilburg heeft zich hedenmorgen weer uitgebreid en wel bij de fabrie ken van de firma's Mutsaerts Zn., Brand Zn., en A. de Roo en Zn. Deze uitbreiding der staking omvat ongeveer driehonderd man. Alles was hedenmiddag nog rustig. De concessie thans definitief geannuleerd. De Standard Vacuum Oil trekt zich terug. Op aandringen van het staatsde- partement te Washington heeft de Standard Vacuum Oil Company be sloten af te zien van de concessies in Abessinië. Na herhaalde besprekingen met den president e^ den vice-president van de Standard Vacuum Oil Com pany, deelde de minister van bui- tenlandsche zaken, Huil, mede dat de concessie-overeenkomst onge daan is gemaakt. Huil deelde president Roosevelt, die op zijn landgoed Hyde Park vertoeft, telefonisch mede, dat de concessie is geannuleerd. De president gaf uitdrukking aan zijn voldoening over dit besluit, aangezien hij in het contract een in gevaar brengen van den we reldvrede heeft gezien. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" (uitreis) is gisteren te Rangoon aangekomen. De „Oeverzwaluw" (thuisreis) vloog gis teren van Jodhpoer naar Bagdad. De „Kieviet" (uitreis) is hedenmorgen om 6 uur met 3 passagiers aan boord van Schip hol naar Indië vertrokken. De Perkoetoet is te Singapore geland- TRAP VAN EEN PAARD. Hedenmorgen omstreeks kwart voor negen liep het 8-jarige meisje G. v. K. uit Hun,, waard op den Dijk, toen plotseling een paard, dat ter markt ging, het passeerende kind een trap met zijn achterpoot gaf. Daar de slaap van het meisje geraakt was, liet de toestand zich in den aanvang vrij ernstig aanzien. De heer Stoutjesdijk was de eerste, die geneeskundige hulp verleende. Toen de vader van het meisje kwam, nam deze z$n dochtertje mee naar den dokter, die haar ver der behandelde. Haar toestand is rede*jk wel. EEN ZELDZAME VISCH AANGESPOELD TE EGMOND AAN ZEE. Aan het strand te Egmond aan Zee fe aangespoeld een visch van ruim 4 M. leng te. Het is een butskop, ook wel genoemd botskop (hyperoodon rostratus). Deze visch wordt ongeveer 9 M. lang en komt aan onze kust zeer zelden voor. Sinds 1750 i« het thans het 9de exemplaar, dat aan onze kust is aangespoeld. Merkwaardig is ook nog, dat men (te- zelfde visch, naar men gerust kan aanne men, een week geleden langs de kust beeft zien zwemmen. Tevergeefs heeft men toen getracht het beest te vangen. Het kwam zoo dicht bij de badenden, dat dezen ver schrikt het strand op vluchtten. Intusschen is het beest niet gevaarlijk, het heeft slechts een zeer kleine bek. Deskundigen van het museum voor na tuurlijke historie te Leiden hebben de viseh doen vervoeren naar Leiden. BADHUIS HET WITTE KRUIS. In het Badhuis aan het Kweerenpad al hier werden gedurende de maand Augustus onderstaande baden genomen: Kuipbaden 168; le klas regenb&den 137, 2e klas regenbaden 460; 3e klas regenbaden 557. Werkloozenbaden voor werkloozen en hun gezin a 5 ct per bad gedurende de eerste 4 dagen der week. CARILLON-CONCERT. Het programma voor het Donderdagavond te houden carillon-concert luidt als volgt; Concerto Niv&ldi. L'Appel de Roland Oude Bretonsche Noici le Cygne de Montfort liederen. C'etait Anne de Bretagne Le Nin Gaulois Tambour battant Ne pleure pas Apres tant de peines R. K. MUZIEKKAPEL „ST. LOUIS", Dirigent Willi Kohier. Programma voor 4 September 1935 In «ten muziektuin. 1. Makkers komt, marsch, L. E. Rugers. 2. La Ruche, ouverture dramatique, Augte. Tack. 3. Suspinul, wals, J. Ivanovtel 4. Moment Musical, Fr. Schubert. 5. La Reconnaissance, fantasie, V. J. Be noodt. Pauze. 6. La Spéranza, fantasie Caprice, A. BoscoMi. 7. La Dame au Coeur d'Or, fantasie, 8. L'Aurore, ouverture, Aug. Friebis. 9. Marche Populaire, Joh. Wierts. BIJZETTING KONINGIN ASTRID. De plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van koningin Astrid van België wordt vanaf hedenavond zoowel in het theater Harmonie als in bet City-theater op het doek gebracht. DENK OM HET BRUINE SMOUS JE. Het kleine bruine smoushondie heeft nog geen baas. Het is een aardig diertje en het zou jammer zijn, wanneer het naar het gas kastje moet verhuizen. De eigenaar of eventueele liefhebbers kunnen zich heden avond nog bij den inspecteur van „Dierenbe scherming", den heer Verwer, Oudegracht-— hoek Baanstraat, vervoegen. Het diertje erg waaks. VEREENIGING VOOR GSZIN6- VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Augustus 87 patiënten en legden 1405 bezoe ken af, waarvan 347 betalende bezoeken, 891 bezoeken voor t' A.Z.A. en 167 gratis bezoe ken. Er werd 1 X den dokter geassisteerd 6 X de laatste hulp verleend bij het afleggen De wijkkraamverpleegster verpleegde 8 patiënten, legde 207 bezoeken af en heeft 1 X den dokter geassisteerd. 1483 348» 6985 7590 9918 12388 14310 16013 I54l« 16617 19730 3041* VANAF HEDEN IN ONS JOURNAAL: *PrriitJM r.ifi <7 f TfaeUUiS QetHeentecaden Vervolgens was een verzoek ingekomen van wed. P. Kuijpers om vrij vervoer van haar zoontje naar de ambachtschool te Alkmaar. £aatste Aecichten DE RIJKS-NIJVERHEFDSSCHOLEN. Herziening personeels-bezoldiifjntf In het Staatsblad van heden is opgenonwii een Kon. Besluit, waarbij de bepalingen be- treffende de bezoldiging van het personeel der Rijks en van Rijkswege gesubsidieerde nijverheidsscholen worden herzien en nader worden vastgesteld. Stad w Omqeoinq. G. Gadenne. StaatsloUdi (Met ottioieel) 4de kimme, Sde tyrt Trekking van Woensdag 4 September 1 Hooge PrJ)wa t 1000e— 18107 t 100— 10727 Pi-fren van 86. 26 108 857 378 878 «61 063 1986 1691 2460 2468 2786 8079 8108 3752 4005 4216 4816 5383 5486 5860 6070 6208 6332 6343 7123 7319 7660 7664 8404 8710 9246 9363 9396 9684 9985 10154 10645 10589 10891 10914 11103 12555 12637 13064 13882 13771 13911 14192 14583 14652 14718 14840 14922 14871 18978 15076 15110 15175 15244 16347 16353 18384 15809 15839 16239 16276 16652 16564 16675 16893 17161 17172 17447 18234 18316 18421 19034 19442 19636 19676 19781 19870 30074 20469 20493 Verbeteringen 4e Jrlnwir. 3e ltjrt: 1639 wa ut h ma m.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2