Agenda Rechtszaken £and: en Juinhouw Aeckhten Stad en Om Weee&edtkt (Ongecorrigeerd.) CHEF DER BERLIJNSCHE STAATS POLITIE GEARRESTEERD, ITALIË BOOS TE GENEVE. Neemt geen deel meer aan de besprekingen over het conilict. POGING TOT DOODSLAG. Tien jaar geëischt. KORTE BERICHTEN. RIJWIEL-DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Dader evenwel nog onvindbaar. Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hal! 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Ge heime Opdracht (sens), hoofdrol John Way- ne. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopemie voorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Duivels der lucht (sens.), hoofdrollen James Cagney en Pat OBrien. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Victoria-theater. half 8, hoofdnummer Al leen op de werela (rom.), hoofdrollen Ro- bert Lynen en Pau'ette Elambert. Extra nummer De filmster (kom.) hoofdrollen Marion Davies en Bing Crosby. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, half 8, hoofdnummer Voor eeuwig de jouwe (rom.), hoofdrol Barbara Stanwyck. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 7 September. Café Renses, Stompetoren, huisvlijt- en Floralia-tentoonstelling. Zondag 8 September. Café Renses, Stompetoren, huisvlijt- en Floralia-tentoonstelling. Maandag 9 September. 8.30 uur, De Unie, vergadering 8 Oct.- vereen. „Alkmaar Ontzet Alkmaarsche Politierechter Hardhandige Heldersche liefde. Een 35-jarige Heldersche visscher, in de Alkmaarsche rechtszaal goed bekend, ge naamd Jan B.. had een liason met zekere juffrouw Tr. de R., wier man Jb. M. ziekelijk is. Het scheen echter, dat het vrouwtje deze verhouding wilde beëindigen, althans toen Jan in den avond van 30 Mei omstreeks 11 uur zijn gewone visite bracht, werd hij uit- genoodigd op te hoepelen, waarop de afge wezen galant zoo driftig werd, dat hij de vrouw aangreep, haar op de straat wierp en met het hoofd op de steenen bonkte, zoodat zij een bloedende hoofdwonde en een hersen schudding bekwam, die haar 14 dagen aan het ziekenhuisbed kluisterde. Gerequireerd werd 5 maanden gevangenis straf, die door den politierechter tot 3 wer den gereduceerd. Een mannetje, dat steeds meer tegen viel. De 55-jarige Jacob B., 'n arbeider uit Wie- riogen, is een klein parmantig ventje, dat niet afkeerig is van een stevig potie bier. Hij had op 23 Juni, toen hij in kennelijken staat ver keerde, den brigadier Bergsma nog hee' wat la9t bezorgd, door zich met kracht tegen zijn arrestatie te verzetten. Gerequireerd werd 30 boete of 15 dagen, waarop de politierechter, die ook al niet veel met hem op had, hem veroordeelde tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. De klaploopende Belg. Een 34-jarige huisschilder uit Gent, Julien v. V., was naar Holland afgezakt, in de hoop, daar arbeid en brood, althans onderstand te krijgen Nu, die onderstand genoot hij al heel spoedig en hij zal die voorloopig ook nog 6 maanden genieten, want hij werd inge rekend ter zake diefstal van een rijwiel, bene vens 'n overhemd, een paar sokken een werk jas en een fantasiebroek, alles toebehoorende aan den heer Romar Zoldersma. De verdachte werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en het voornemen bestaat, hem dan direct over de grens te zetten. Kleine oorzaken, groote gevolgen. De 59-jarige slager Jan van L. uit Warmen- huizen wordt nogal eens geplaagd door kwa jongens uit de Buurt met malle boodschap pen en toen nu op 10 Juli de 13-jarige Klaas Mink hem 'n pond varkensstaartjes bestelde, werd hij zóó woedend, dat hi] een scherp slagersmes in de richting van den spotlus- tigen knaap wierp, welke worp helaas zeer ongelukkig aankwam, zoodat de jongen een ernstige verwonding in het been kreeg en 8 dagen moest verpleegd worden. De slager stond thans voor deze ge vaarlijke driftuiting terecht, maar ontkende de bedoeling te hebben gehad, den jongen aldus te verwonden. De officier wilde zich bepalen met 50 boete of 25 dagen te requireeren, tot welke straf de comparant door dien politierechter dan ook werd veroordeeld. Het werd hem duchtig ingepeperd In St. Pancras bestaat in sommige niet al te ordelijke kringen een zekere animositeit tegen den ambitieuzen rijksveldwachter van Beek. Men bad ook het voornemen gekoesterd hem bij gelegenheid der Koedijker kermis eens en corps te onthalen op een stevig pak slaag, doch de politie was hierop geprepa reerd en dreef na het sluitingsuur der café's de samenzweerders met behulp van den gum mistok huiswaarts. Ook de 20-jarige athleet en broodbakker Gerrit Gr. werd op een der gelijke nadrukkelijke wijze dóór brigadier Dijk tot doorloopen aangemaand, doch hij beantwoordde deze „zachte" wenk, door den brigadier een leelijke bloedneus en een blauw oog te slaan en hem met een soort worstel- greep op den grond te werken. Hij stond thans terecht en deze zaak was voor hem dubbel gevaarlijk, omdat hij in 1933 reeds voorw. was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, welke straf nu ook dreigt te zullen worden geëxecuteerd. Het handtastelijk optreden tegen het gezag was natuurlijk een doorn in het oog van den of ficier en mr. v. d. Feen requireerde niet min der dan 6 maanden gevangenisstraf. Tenslotte werd Gerrit Gr. veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, waarop deze verklaarde in dit vonnis te willen berusten. Een recalcitrant, die er beter afkwam. Een 24-jarige timmerman uit de Zijpe, Theo V., had op de Schoorlsche kermis de bloemetjes eens buitengezet en zich heftig verzet tegen den rijksveldwachter Strooker, die hem uit het café, alwaar het sluitingsuur was aangekondigd, wilde verwijderen. De door een serie potjes pils opgewonden hout bewerker had zelfs de nestels van Strookers uniform afgerukt. Thans was hij beter te spreken, wat echter niet belette, dat hij tot 30 boete of 15 dagen werd veroordeeld, 'n Mooi compliment. Een zekere niet verschenen heer uit Me- demblik, met name Arie O., had een twee tal jachtopzieners uit den Wieringermeer- polder een qualificatie toegevoegd, die moeilijk is te definieeren, en zulks uit ont stemming over het feit, dat hij een overtre ding van art. 461 had begaan en deswege was bekeurd. Volgens verklaring van den getuige v. d. Sluys is Arie een „beroeps- werkelooze". Vonnis 15 boete of 10 da- gen. De mond was te groot. De veldwachter van Twisk werd door ze keren Piet H., die bekend staat als een praatjesmaker en zoo ongeveer 10 maal is veroordeeld, leelijk uitgescholden. Hij werd veroordeeld' tot 15 boete of 10 dagen. De galante automobilist. De heer Daniël KI. had een aardig meisje een autoritje aangeboden en om zijn galanterie nog wat meer lui6ter bij te zetten, zeide hij het met bloemen die hij echter roofde van den seringenboom uit den tuin der Ned. herv. kerk te Ooster blokker. De koster echter bespeurde dit amou reuze vandalisme. Hij noteerde het num mer en de politierechter legde heden den galanten Daniël 10 boete of 5 dagen hechtenis op. De eer van zijn auto verdedigd. Een te Enkhuizen wonende mijnheer Sidonius van G. werd op 7 Juli zoo op gewonden omdat eenige opgeschoten jongens zich vroolijk maakten over het antiek aspect van een voor zijn woning geparkeerd autotje, dat hij een 17-jarige Co» Buisman een bloedneus en 'n blauw oog timmerde. Hij werd heden op zijn beurt opgefrischt door 10 boete of 5 dagen hechtenis. Een grasdief te pakken genomen. Aan den reeds herhaalde malen veroor deelde heer Pieter KI. te Wognum werd ter zake van het afmaaien van een andermans gras 10 boete of 5 dagen opgelegd. Deze voorstelling ging niet door. De 55-jarige bakker Juriaan de W. uit Enkhuizen had den agent Ubbels beleedigd. De niets kwaads vermoedende officier had den beleedigden agent niet als getuige gedagvaard, doch nu kwam de verdediger, mr. Thomas, met 2 dames als getuigen 4 dé charge aanzetten en daar was absoluut niet op gerekend. De zaak werd dus aangehouden ?n de behandeling op 16 Sept. bepaald. ningen, de bij dien dienst werkzame ambte aren, alsmede door de rijksland- en tuin- bouwconaulenten. jBucgediike Stand BEWARING VAN AARDAPPELEN IN VERBAND METONDERZEER- VORMING. Dit voorjaar was de opkomst der aardap pelen op zeer vele perceelen zeer slecht als gevolg van het optreden van onderzeeërs, vooral bij de rassen Eersteling, Bintje en Eigenheimer. Uit een ingesteld onderzo"k naar de vermoedelijke oorzaken hiervan, zijn aanwijzingen verkregen die .van zoodanig belang zijn te achten, dat hiervan medede ling wordt gedaan. Zoo is wel komen vast te staan, dat in ze->r vele gevallen een minder goede bewaring als een der oorzaken, zoo niet als hoofdoorzaak van de slechte opkomst moet worden be schouwd. Daarom wordt hierop, nu het be- waarseizoen aanstaande is, de aandacht ge vestigd. Vooal een te warme bewaring, die bevor derd is door het zachte winterweer, heeft het vorig seizoen de aardappelen snel en sterk doen uitloopen, waardoor een groot spruitver- lies is ontstaan. Dit werkte onderzeeërvorming zeer in de hand. Hierbij is nog gekomen, dat in meer dere gevallen de verbouwers genoodzaakt waren om nog betrekkelijk kort voor den poot- tijd tot afspruiten over te gaan. Het koude en natte weer van eind Maart en begin April heeft ook zeerz eker tot de vor ming van onderzeeërs medegewerkt Ook is het mogelijk, dat het aanhoudend droge weer in den zomer van 1934 van invloed is geweest op het gedrag van de aardappelen gedurende de bewaring. Daar ook dit jaar dc zomer droog is geweest en eenige omstandig heden dus overeenkomst vertoonen met die in 1934 meent de Plantenziektenkundige Dienst goed te doen den verbouwers aan te raden om vanaf het begin van de bewaring der aardap pelen vooral maatregelen te nemen om een te 6terk uitloopen der aardappelen tegen te gaan. Voor pootaardappelen verdient een bewa ring in bakken en in het licht de meeste aan beveling. Hier zij nog eens op het groote nut gewezen van de glazen poterbewaarplaatsen. In de gevallen waarin bewaring in het licht niet mogelijk is, zal er voor gezorgd moeten worden, dat de aardappelen gedurende de herfst vooral niet te zwaar gedekt worden L>e aardappelen moeten ook niet te dik aan -1.» kuilen worden gestort, zoodat broei uitge sloten is. Verder zal men met het aanbrengen van het winterdek zóólang moeten wachten als maar eenigszins mogeliik is. Een belangrijk hulpmiddel om een te sterk spruiten, aan de kuilen en in bewaarplaatsen tegen te gaan is het op tijd omzetten. Door regelmatig controle uit te oefenen zal moe ten worden onderzocht of omzetten nood zakelijk is. Bij warm herfst- en winterweer zal dit omzetten vaker, dan normaal gebruike lijk is, moeten geschieden. Men houde hier vooral rekening mede. Nadere inlichtingen worden verschok doot den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ALKMAAR. ONDERTROUWD: Willem van der Helm en Guurtje Moer beek. Dirk Zijlstra en Margaretha Buis. Dirk van den Berg en Hendrika Werksma. - Johannes Brouwer en Gerritje Hoek. Jan de Does en Geertruida Dikkeboom. Karei de Wit en Johanna Louwaars Roelof Feiken en Annigina Meijer. Hen- dricus Voorman en Henriette Stokx. Josi- nus Ruijs en Johanna Schupper. OVERLEDEN: Geertruida Stekelbos wed. Johan Wilhelm Oosterom 80 jaar. Levenloos aangegeven kind van Hendrik Lakeman en Wendelina Sman. OUDE NIEDORP (Augustus). Geboren: Bernardus Nicolaas z. van J. H. Verlaan en A. Ruiter, Gornelia Ma ria d. van J. Bakker en J. S. Bruin. Cor z. van J. Ligthart en G. Ruiter. Petrus Jacobus Clemens z. van T. J. Stadegaard en A. M. Schilder. Leonardus Hendrikus Petrus z. van E. van Leeuwen en A. Bekker. Ondertrouwd: Cornelis Oud en Ali- da Louise Sinnige. Pieter Gerardus Sinni- ge, won. te Amsterdam, en Hendrika Geer truida Johanna Platei, won. te Medemblik, en Afra Wilhelmina Getrouwd: Petrus Jacobus Impink, Bakker. Naar verluidt is de Berlijnsche chef der staatspolitie bij het hoofdbureau van politie, Von Steinmeister, gearresteerd. Ook eenige zijner ambtenaren zijn in hechtenis genomen. Over de motieven van deze maatregelen is nog niets be kend. Volgens een lezing is er sprake van financiëele malversaties. De Italianen zijn vastbesloten niet meer deel te nemen aan een raads zitting, waarin het Italiaansch-Abes- sinische conflict zal worden bespro ken. Ook verklaren zij zich er tegen, dat in het comité, dat rapport zal uitbrengen over het conflict, verte genwoordigers zullen zijn van Frankrijk en Groot-Britannië, aan gezien deze beide mogendheden ais medeonderteekenaars van het ver drag van 1906 mede geïnteresseerd zijn. Te Geneve zijn de vooraanstaande commissie der tweede internationale, zoomede van de internationale vakver- eenigingsorganisatie6 bijeen gekomen om huu standpunt te bepalen nopens het dreigend oorlogsgevaar en hun houding tegenover den Volkenbond vast te stel len. Vandaag had zich wegens poging tot doodslag voor de rechtbank te Zutphen te verantwoorden de 40-jarige G. J. v. d. B., veehandelaar te Apeldoorn. Hij had op 17 Juni met een met scherp geladen revolver op korten afstand een schot gelost op den zeventigjarigen K. W. Hoffschlag, toen deze zijn 27-jarige huishoudster, die door van B. lastig werd gevallen, te hulp wilde komen. De verdachte zeide nimmer de bedoe ling te hebben gehad Hoffschlag te doo den. De officier eischte tegen van B., we gens poging tot doodslag, tien jaar ge vangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak, om dat z. i. poging tot doodslag niet bewezen was. Uitspraak Maandag 9 September a.s. BALDUR VON SCHIRACH ALS GEWOON SOLDAAT. Hij heeft bezwaren tegen de behandeling. De „Prager Presse" verneemt uit Berlijn, dat de Rijksjeugdleider, Baldur von Schirach, op liet oogenblik als ge woon soldaat dienst doet bij een batail- lon jagers. Hij heeft zich voor dezen dienst vrijwillig opgegeven, doch te vens uiting gegeven aan den wensch, te worden ingedeeld bij de officiers-oiplei- ding. De militaire autoriteiten hebben dat verzoek evenwel afgewezen. Verder verluidt volgens het blad, dat de rijksjeugdleider reeds bezwaren heeft inge bracht, omdat hij meent, niet de behande ling te genieten, waarop hij als nationaal- socialistisch leider recht gelooft te hebben. Hij heeft deze bezwaren uiteengezet in een schrijven aan een vooraanstaande persoon lijkheid uit nationaal-socialistische kringen, die er de militaire autoriteiten van op de hoogte stelde. Het gevolg, aldus de „Pra ger Presse", is geweest, dat Baldur von Schirach arreststraf heeft gekregen. Men schijnt er bij de weermacht aan te hechten, aldus vervolgt het blad, dat na tionaal-socialistische functionnarissen geen andere behandeling genieten dan de rest der manschappen. Er is in den laatsten tijd juist veel om te doen, of het lidmaatschap der partij gedurende den diensttijd al of niet invloed zou hebben. Ihans is duidelijk de beslissing gevallen, dat het lidmaatschap voor de recruten geen enkel gevolg mag hebben. Dit wordt ook bevestigd door een artikel, dat de voorzitter van het hoogste partijgerecht, Buch, heeft gepubliceerd in het tijdschrift „Stürm". Buch schrijft daarin: „Waar slechts hij goed kan leeren gehoor zamen, die geheel is overgelaten aan de verantwoordelijkheid van den opleider, heeft volgens de wet het lidmaatschap der nat.-soc. partij bij den soldaat geen invloed. Slechts op dezen grond ziet de N.S.D.A.P. tegenover den soldaat af van het opeischen van den geheelen mensch. Geen partij-instan tie mag gedurende den militairen diensttijd haar invloed bij den soldaat geldend ma ken". Te Heumen bij Nijmegen is in den af- geloopen nacht de kapitale boerderij van de familie Cornelissen afgebrand. Niets kon worden gerd. Oorzaak is onbekend. IN MEMORIAM H. E. BOSMAN. Ter nagedachtenis aan den dezer dagen overleden „Kaasvacier" den heer H E. Bos man waren heden van het Waaggebouw de vlaggen met rouwstrik uitgestoken. Ook de kaasaragers hadden heden een rouwstrik om den arm. ARGENTIJNSCH BEZOEK AAN ONZE STAD. Een 40-tal leden van het te Amsterdam iggende Argentijnsche opleidingsschip „Pre sidente Salmiento" brachten heden een be zoek aan de Alkmaarsche kaasmarkt. Het gezelschap bestond uit een aantal officieren, cadetten en matrozen. Tevens werd de Groote Kerk bezichtigd waarna in de hotels Proot en 't Gulden Vlies de lunch gebruikt werd. Hierna begaf het gezelschap zich naar den afsluitdijk waar het monument werd be zichtigd, waarna de terugtocht naar Am sterdam weer werd aanvaard. Naar wij vernemen heeft ex-konlng Alphonso alvorens te vertrekken nog een bezoek gebracht aan het opleidings schip „Presidente Salmiento" welk bezoek door de officieren en manschappen zeer ge waardeerd werd. De politie alhier is heden op het spoor gekomen van een groot aantal rijwiel diefstallen, welke rijwielen in geheel Noordholland, doch vooral in Amster dam, ontvreemd waren. Deze rijwielen zijn door een zekeren G. uit Amsterdam aan een caféhouder alhier verkocht, waarbij G. zich voordeed als handelaar in tweedehandech rijwielen. Genoemde caféhouder verkocht de fietsen weer aan een aantal Alkmaarders. De politie heeft thans 11 rijwielen van gedupeerde stadgenooten ia beslag genomen. Per Am- sterdamsche politie-auto zijn deze naar de hoofdstad vervoerd. Naar wij vernemen zullen nog tal van rij wielen hier ter stede in beslag worden geno men. De politie zet het onderzoek voort. G. is tot heden nog voortvluchtig. 8 OCTOBER-VIERING. De buurtcommissie Lindelaan heeft beslo ten met 8 October de Lindelaan te versieren. Tevens is hieraan een autotocht voor de kin deren verbonden en zijn er enkele prijzen beschikbaar gesteld. HUN KIND VERLOREN. Slapende uit een vrachtauto ge vallen. De familie Z. uit Hoogkarspel, die met een vrachtauto, waarop het gezin en de inboedel waren geladen en op weg was naar Keulen, heeft gistermiddag bij de politie te Venlo aar gifte gedaan, dat op den weg Nijmegen-Ven- lo hun 9-jarig zoontje, dat naast een zusje achterop den auto lag te slapen, zonder dat zulks was opgemerkt, van den auto was ge vallen. Bij aankomst te Venlo sliep het zusje nog. De jongen was echter verdwenen. De verschrikte ouders hebben onmiddellijk den terugtocht aanvaard om hun zoontje op te sporen. Het onderzoek had gisteravond laat nog geen resultaat opgeleverd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. Gistermiddag or ruim vijf uur is op den onbewaakten overweg aan den Lageweg tus- schen Hoorn en Scheilinkhout een auto, be stuurcf door den broodbakker Buis, uit Blok ker, door een motortrein, komende uit de richting Hoorn, van achteren gegrepen en in de Wal geworpen. De wagen, waarin naast den bestuurder een zekere mej. Leegwater wat gezeten, werd geheel vernield Ook de motortrein werd tamelijk beschadigd Deze laatste kon echter met eenige vertraging de reis voortzetten. Wonderlijk genoeg kwamen de beide inzittenden er met betrekkelijk lichte kwetsuren af. EX-KONING ALFONSO XIII IN ALKMAAR. Men schrijft ons: 5 September 1573. Dof rommelt het Spaansche geschut in de verte; kanonnen braken hun kogels tegen de Alkmaarsche vestingmuren, huizen en kerken dreunen De geheele bevolking is in rep en roer; langs de Groote Kerk haasten de burgers zich naai wallen en poorten, want daarginds zijn reeds de wuivende helmbossen der Spaansche rui ters zichtbaar.... Don Frederik, Hertoir de Toledo, ligt voor de stad! 5 September 1935, 's namiddags half zes Geruischloos glijdt een luxe-auto over het gladde wegdek en rijdt langzaam om de Groote Kerk; daarbinnen buigt zich een donker uitziende heer met een scherp om lijnd profiel, naar voren om een blik te wer pen op de oude kathedraal, dan vermeerdert de auto haar vaart en verdwijnt zonder naar waarnemingen, verricht in den morgm van Vrijdag 6 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,4 m.M. t« La Coruna. Laagste barometerstand 744,6 m.M. Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 7 September: Matige aanvankelijk tijdelijk krachtige later afnemende noord-westelijke tot zuid. westelijke wind; aanvankelijk opklarend met weinig of geen regen; later toenemende be wolking met toenemende regenkans; i^g kouder des nachts. Weeroverzicht. De kern van de depressie trok naar zuid- Finland toenemend in diepte. De gisteren reeds genoemde secundaire diepte ach plotseling over het Kanaal uit en trok met groote snelheid oostwaarts, daarbij in zuid oost Engeland, noord-Frankrijk, België tp het zuidelijk deel van ons land in den nacht zware regen brengend. Zoowel achter de se cundaire als achter de hoofdepressie stijgt de barometer flink, zoodat zien een rug van hoogen druk over de Britsche eilanden ont wikkeld. Langs de Noorsche kust en onze Noord- zeekust waait het hier en daar krachtig. De thans uit noord tot noordwestelijke richtin gen aangevoerde luchtmassa's zijn aan den grond weer iets kouder. In de bovenlucht steeg de temperatuur, Ier- wijl het droger werd, zoodat afnemende bui. Igheid te wachten is Echter teekent zich op den oceaan in de scheepsberichten een ac tieve depressie af. Bij de snelheid, waarmee zich in de laatste 24 uur het lage drukgebied weer beweegt, is het niet onwaarschijnlijk, dat deze nieuwe storing zich morgen met toenemende bewol king en toenemende regenkans ten onzent laat gelden. De Stormwaarschuwingsdienst meldt: Ge seind uit de Bilt: Aan alle posten van Delf zijl tot Hoek van Holland: Weest op Uw hoede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.08 uur licht op. iemands aandacht te trekken over de Kenne- merbrug in de richting Amsterdam. Het was Don Alfonso, Hertog de Toledo, vroeger bij de gratie Gods Koning van Spanje, die na een bezoek aan de Zuiderzeewerken naar de hoofdstad terugkeerde. BEVRACHTINGSCOMMISSIE. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, gezien ook het besluit van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westfriesland, tot opheffing der Bevrachtingscommissie te Enihuizen, heeft in haar ledenvergadering dato 4 Sep tember 1935 besloten in de Bevrachtingscom- missie „U" gevestigd te Alkmaar te benoe men voor het dienstjaar 1935/36, tot leda>: ir. Ph. M. Bosscher, voorzitter; S. A. Duin- ker; D. J. Scheffel, secretaris; J. de Bruiin, Enkhuizen; J. Kramer, Zuidscharwouoe; tot plaatsverv. leden: O. J. Verkerk, J. Hoog land, H. W. Holsmuller, plaatsverv. secr., J. Schardam en S. W. Arntz. Het lid J. de Bruijn en het plaatsverv. lid J. Schardam werden nieuw gekozen in ver band met de opheffing der commissie te Enkhuizen, terwijl de heer J. Kramer w de plaats is gekozen van het oude lid, den heer C. Wagenaar, die zich wegens drukke werk zaamheden helaas niet weder beschikbaar kon stellen. Tot voorzitter werd benoemd de heer ir. Ph. M. Bosscher. HONDENTENTOONSTELLINO TE ALKMAAR. Een groot succes voor de organiseerenk vereeniging. De Nederlandsche Kennel Club „Cynophi- lia" boekt met de organisatie van de d?or haar op 8 September in de Stedelijke Muziek- tuin te Alkmaar te houden tentoonstelling een bijzondere succes De vereeniging Is in haar pogen, meerdere belangstelling voor de hondensport te wekken bij de eigenaren m liefhebbers van rashonden gevestigd in Alk maar en hare omstreken, volkomen g<-* slaagd. Het aantal ingeschreven honden, 1" stuks, maakt het nog juist mogeliik de dieren op behoorlijke wijze in den Stedelijke Muziek' tuin onder te brengen. De groote voldoening, welke door het bestuur van „Cynophiha wordt gevoeld, vindt haar grondslag voor namelijk in het feit, dat de inzendingen voo' een overgroot deel werden verkregenr uit ca gedeelte van Noord-Holland, waar'n.,„f neden weinig teekenen van belangstelling voor de hondensport waarneembaar warehj Alkmaar en hare directe omgeving ^raL. bijna 60 honden, Haarlem en omstreken dertigtal, de Zaanstreek een tiental. Friesland, de Beemster, het Purmerland, alle zijden kwamen inschrijvingen h'nn Vanuit 60 gemeenten zullen de honde* 8 September naar Alkmaar trekken. jq De majestueuse St. Bernard zal in exemplaren verschijnen, de lobbesac zwartjas, de New-Foundlander met 5, c gante Duitsche Dog met 10 stuks. Bijn2. ters spelen de Engelsche Setters een W rijke rol, zij brengen een zelfde aai' ^tr- hunne neven, namelijk 7 stuks. Bij ue l iX. Spaniels vinden wij eene aparte t>eZie',n]UiSte- digheid voor deze show door de ^^"Ljegei ring ingezonden Cocker-Spaniel ,»ww

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2