Qeiwente-xiden BROEK OP LANGENOIJK WIERINGERWAARD WiERMGEM NIEUWE NIEDORP GRAFT Jladioptogtamma WINKEL De raad vergaderde voltallig. De voorzitter heette de nieuwe leden har telijk welkom. Betreffende de benoeming van 2 wet houders werdi door den heer Bonnet gezegd te zullen stemmen op de beide aftredende •heeren Glas en Ooijevaar. Hij zou ten op zichte der plaatsvervangende wethouder gaarne zien, dat de heer v. d. Molen werd benoemd als zijnde de man, die het grootste aantal stemmen der linksche kiezers heeft verkregen en dat deel der bevolking alzoo ook vertegenwoordigd worde. De heer Ooijevaar zeide het mooier ge vonden te hebben, wanneer de heer Bonnet ten dien opzichte vooraf overleg had ge pleegd. De 2 grootste groepen hebben zulks gedaan en zijn daardoor gebonden. De heer v. d. Molen was van meening, dat het usance was, dat alle partijen met elkan der bijeenkomen om overleg te plegen. De linksche groepen zijn hierin niet gekend. De heer Zuidam merkte op, dat de linksche groepen hierin geen blijk van belangstelling hebben getoond. De heer Bonnet zeide, dat de kleine par tijen de groote toch niet kunnen uitnoodigen en dat het daarvan moest uitgaan. Tot stemming overgaande voor de benoe ming van 2 wethouders werden als zoodanig de heeren A. Olas en C Ooijevaar ieder mei 6 van de 7 stemmen herkozen. De voorzitter wees op de goede samen werking, welke in het verleden heeft be staan en sprak den wensch uit, dat deze in de toekomst weer evenzoo moge zijn. Tot plaatsvervangend wethouder werd ge kozen de heer O. Koedijk. Tot leden der Commissie van beheer voor de lichtbedrijven werden gekozen de heeren O. Koedijk en C. Ooijevaar en tot plaatsvervè leden de heeren van Zuidam en Bonnet. De heer Olas deed vooraf mededeeling, dat hij voor een benoeming in deze niet meer in aanmerking wenschte te komen. Van de wed. Schagen te Alkmaar was er een verzoek om wederom een toeslag te mogen ontvangen op haar pensioen. Goedgevonden werd dezen post op de be groot fng te plaatsen. Afwijzend werd beschikt op enkele ver zoeken betreffende ontheffing straatbelas ting. De rekening 1934 werd voorloopig vast gesteld Opgemerkt werd, dat vooral in de reke ning der gemeente een belangrijk stuk ge schiedenis zit. De lichtzijde hierin is de Se' moeifngen van het rijk. waardoor een slui tende begrooting verkregen kon worden. Wanneer de gemeente op eigen beenen had moeten staan, dan was zij niet uit de im passe geraakt. De rekening der gemeente sluit in ont vangsten en uitgaaf op 121.867,78, waarin een renteloos voorscho» van het rijk ont vangen wordt tot dekking van het uitge- sjootcn. bedrag, van f 5326,68. "W kapitaaldienst gaf een ontvangst aan van 10525,18, uitgaven 10326,68, batig slot f 19S.50 De rekening van het Burg. Armbestuur sloot in ontvangst en uitgaaf op f 4441.07, waarin opgenomen een post van 3200,82 als subsidie der gemeente. De rekening van het gasbedrijf sloot met een voordeelig saldo van f 1750.85 en die van het electrisch bedrijf met 6062,82. Wijziging vond plaats van de veldwach- tersverordening, dat kindertoeslag verleend wordt niet tot 21, maar tot 18 jaar. Besloten werd een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met de gemeente Alk maar omtrent toelating van leerlingen uit de gemeente Broek tot de o. 1. scholen te Alkmaar. Machtiging werd door B. en W. gevraagd tot verpachting der sluis op 1 Jan 1936. In aansluiting daarop werd een verzoek toege staan van den sluiswachter om de sluis des Zondags te sluiten vanaf de3 voormiddags 8 uur. 8 Hierna sluiting. CASTRICUM Aan de orde de verkiezing van twee wet houders. De heer de Wildt vond het een belangrijk punt de gevoelens van vier raadsleden in deze kwestie naar voren te brengen. Hij memoreerde, hoe sinds onheugelijke tijden steeds dit college was geformeerd door twee landbouwers of een landbouwer en een mid -denstander. Voor vier jaar werd deze aamen stelling veranderd en kwamen een arbeider en een middenstander als zoodanig in het college. Dat een arbeidersafgevaaraigdewerd benoemd, juichte spreker toe, doch wees er met beslistheid op, dat ook het bedrijfsleven, in zonderheid dat van land- en tuinbouw een wethouder toekomt. De wethouder, die nu zal worden benoemd, mist voor 90 het ver trouwen, terwijl een ander lid de belangen van het bedrijfsleven van den land- en tuin bouw in de vorige periode schromelijk heeft verwaarloosd. Spr. betreurde het dan ook ten zeerste, dat de voorzitter hem bij zijn afscheid nog huldigende woorden heeft toegesproken Spreker memoreerde hierop den uitslag van de stemming, welke was 700 stemmen uit het bedrijfsleven, 500 op de arbeiderspartij en 700 op de andere groepen. Nu zal de groep 700 stemmen van het be drijfsleven geheel worden uitgeschakeld en de wethouders zullen gekozen worden uit de r.k, arbeiders vermeerderd met ongeveer 200 stemmen, zoodat de verkiezing geheel een zijdig zal zijn. De groep, waartoe spreker behoort, zal de stem bij de wethoudersverkiezing uitbrengen op den neer B. Res. Hij hoopte ten slotte, dat de voorzitter de felicitatie, die hij de vorige maal tot den gekozene heeft gercht, nu achter wege zal laten, omdat een te groot onrech aan den land- en tuinbouw is aangedaan. De heer G. Res sloot zich geheel aan bi het gesprokene door den heer de Wildt. De heer Hellinga zeide, dat een samen spreking is gehouden. Op grond van den uit slag van de stemming meende hij, dat d s.d.a.p. een zetel toekomt, welk standpunt de heer Aukes deelde. Hij wees er op, dat geer enkele groep een volstrekte meerderheid heef: behaald, doch dat een aaneensluiting van zooveel mogelijk democratische vertegen- woordgers een krachtige samenwerking mogelijk zal maken. In weerwil van alle tegenspraak wilde spreker er met na druk op wijzen, dat de zijnen bereid zijn mede te regeeren. De heer Aukes erkende, dat hij aanvanke lijk eenige toezegging heeft gedaan. Voor vier aar ia getracht een niet-kath. als wethouder te benoemen, doch de omitandlgheden zijn sinds dien veranderd. Spr. zou bij de atemmingen In het belang van de gemeente, zooals nij dat ziet, zijn stem uitbrengen. De hee B. Res verklaarde zich accoord met het gesprokene door den heer de Wildt. Spr. achtte het voor zijn groep een groote be- eediging, dat zij bij de voorbesprekingen is gepasseerd. Spr. zeide niet veel vertrouwen n het samen te stellen college te hebben. De heer Tol protesteerde tegen 't gezegde van den heer de Wildt, dat de partij, waarop hij is gekozen, de dem. volkspartij zou zijn. Zijr troep behoort wel degelijk tot de r.k. staats- >artjj Hierna werd tot stemming overgegaan, waai bij voor de eerste vacature na twee vrije stemmingen werd gekozen de heer Hemmer met 4 tegen 3 stemmen op den heer B. Res. Jij de vac.-de Vries verkreeg deze 4 st. tegen 3 stemmen op den heer B. Res. Het huidige college is dus herkozen. Er schijnt, zeide de voorzitter, een verkeer de opvatting te bestaan over de uitdrukkingen vriendschap en waardeering. De wethoudeis ziin geen vrienden van hem, doch wel heeft lij waardeering voor hun werk en hij hoopte, dat de waardeering zoo zal kunnen blijven Spr. meende, dat het gemeentebelang veel beter zou zijn gediend, wanneer de afgevaai- digde niet voortkwamen uit groepen der be volking, maar werden gekozen door een een- leid van kiezers. Bij de ingekomen stukken kwam ter sprake iet antwoord van B. en W. omtrent den aan- toop van sintels aan den O.Haarl.weg Medegedee het werk zi id Twiak d werd, dat deze sintels franco op n geleverd, nadat het oud-raade- aaromtrent mededeeling aan den gemeente-opzichter had gedaan. Een lang durige discussie ontstond tusschen de heeren B. Res, Aukes en weth. Hemmer en den voor zitter. Vervolgens werden behandeld de vragen van de raadsleden de Wildt c.s. inzake de samenstelling van de commissie voor de te werkstelling van arbeiders bij particulieren met overheidssteun De voorzitter las de vragen en het ant woord van B. en W. voor, waarbij uitkom», dat daarbij gehandeld ia overeenkomstig voorschriften door den minister gegeven Vervolgent werden diverse commissieleden benoemd. Na eenige discussie werd eveneens overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten tot vaststelling van een verordening inzake de benoembaarheid en de bezoldiging der ge meenteveldwachters; een voorstel van den heer de Wildt om voor de aanstelling van veldwachters een diploma verplichtend te stellen, vond geen bijval. Nadat het voorstel van B. en W. tot ver lenging van den Ouden Haarlemmerweg en een acnoolgeldreclame waren aangenomen, sloot de voorzitter de vergadering. In zijn nieuwe samenstelling vergaderde de raad Dinsdagmiddag onder leiding van burgemeester Haringhuizen. Na de installatie zeide de voorzitter: Een moeilijk werk wacht u. Ik zou dit willen ver gelijken bij een vader van een zeer groot ge zin met allerlei nooden en een beperkt inko men. Het is zeer moeilijk en een zware taak om elk te geven wat hij behoeft. We hebben er rekening mede te houden om niet daarbo ven te gaan. Als het u moge gelukken om de vier jaren door te komen, zoodanig dat de gemeente haar zelfstandigheid zal behouden, kunnen we zeker tevreden zijn. In de eerste plaats wil ik hopen op een ver betering van den algemeenen toestand en in de tweede plaats hoop ik hartelijk op een goede samenwerking, die zal strekken tot vooruitgang en bloei der gemeente. In 't bijzonder sprek ik tot de nieuwe leden n.1. de heeren v. d Kolk en Rol. De heer v d. Kolk is hier geen vreemde en we hebben destijds kunnen waarnemen dat hij met be langstelling heeft deelgenomen aan de ver schillende besprekingen. Ik vertrouw ten vol le, dat hij dit weer op dezelfde wijze zal doen. De heer Rol is een nieuweling en zal zich nog moeten inwerken. Ook met den heer Rol hoop ik op een prettige samenwerking tot heil der gemeente. Met de overige heeren hoop ik weer op dezelfde samenwerking als tot dusver om de belangen der gemeente te behartigen. Dan volgde verkiezing wethouders. In de eerste plaats voor den periodiek aftredenden heer Koster, 1ste stemming: H. Ko3ter 3, H. Sybrands 2, J. F. Goosens 1 en 1 blanco stem. Tweede vrije stemming: H. Koster 4, H. Sybrands 2 en weer een blanco. De heer Koster is alzoo gekozen en houdt de aan vaarding in beraad. Voor de vacature-Sleu tel is de uitslag als volgt: 1ste stemming: H Sybrands 3, C. J. Blaauboer 2, Chr. v. d Kolk 1 en een blanco. Tweede vrije stem ming: Sybrands en Blaauboer elk 3 stem men en een blanco. Bij herstemming, waar aan de betrokken personen niet deelnemen verkreeg de heer Sybrands 3 en de heer Blaauboer 2 stemmen. De voorzitter sprak den wensch uit, da de heer Sybrands al zijn krachten zal inspan nen voor de belangen der gemeente. Als lic van het dag. bestuur is het veel moeilijker dan als gewoon lid. Ik hoop dat u voor oogen zal houden het algemeen belang en dat u de functie tot eigen genoegen zal waarnemen. De heer Sybrands dankte voor deze woor den en beloofde zijn beste krachten te zul len aanwenden. De voorzitter hoopte, dat ook de heer Kos ter de benoeming zal aannemen. Deze is iemand met een zeer ruim inzicht en heeft een zeer goed oordeel. In het afgeloopen tijd perk hebben we in het dag. bestuur steeds een aangename en uitstekende samenwerking gehad. Bij de rondvraag herinnerde de heer Goo sens nog even aan de werkloosheid waarover hij in de laatste vergadering heeft gesproken. De voorzitter wilde hierover in comité wei iets zeggen. Er diene evenwel eerst een voor stel te komen van het dag. bestuur. De werk loosheid heeft wel onze bijzondere aandacht. De raad vergaderde Dinsdagmiddag. De voorzitter zeide, nadat de installatie achter den rug was, dat hij de leden harte- ijk gelukwenscht met het vertrouwen, dat de ingezetenen in hen hebben gesteld. Spreker wees er op, dat zij gekozen zijn in een moei- ijken tijcf. Wel is de crisis hier later geko men dan in verschillende gemeenten, doch thans zitten wij er midden in. De heer Oden legde namens zijn fractie eerst den verklaring af. Hij meende, dat nu zijn fractie na die van de V, D. de grootste is, de S. D. A. P. heeft recht op een der 2 wethouderszetels. Nu er reeds een afbraak tusschen de Vrijzinnige groep en de vis- schers heeft plaats gevonden, zal spr. fractie toch een democratisch standpunt blijven in nemen en voor de eerste zetel stemmen op de candidaat der V. D., doch voor de 2e plaats op een lid der S. D. A. P. De heer Bosker, sprekende namens de r. D. gaf den loop der besprekingen in de D.-fractie na. Daar had men ernstige be- denkink tegen samengaan met de S. D A. P. vooral in verband met de beschouwingen van den heer Oden bij de behandeling van de begrooting voor 1935, waarbij de heer Oden het deed voorkomen alsof de verhoo ging van het opcentenaantal op de perso- neele belasting tot 200 te wijten zou zijn aan de V. D. Deze indruk is althans bij een jroot gedeelte van het publiek gevestigd. Verder had men bezwaar wethouder Tijsen, die de gemeente gedurende jaren heeft ge diend, zijn zetel te ontnemen. Nadat de heer Oden nog van antwoord had gediend en ook mw. D. Wit—Slikker nog het woord heeft gevoerd, werd tot stemming overgegaan. v In de vacature-Kaan werd met 10 stem men en 1 blanco de heer O. J. Bosker be noemd. In de vacature—Tijsen werd deze met 7 stemmen herbenoemd. 3 stemmen werden uitgebracht op den heer Oden en 1 blanco. Beiden namen hun benoemingen aan. De heer Tijsen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte zich dit weer waardig te maken. De heer Bosker sloot zich hierbij aan. Dinsdag vergaderde de raad. Allereerst had beëediging plaats van den nieuwen raad, waarna beëediging plaats vond van de waarnemende gemeente-secre taris mej. A. v. d. Molen. Hierna werd de verkiezing van wethou ders gehouden De uitslag was, dat na 2 vage stemmingen voor iedere wethouder, omdat eerst de stemmen staakten, werden gekozen de beide nieuw benoemde raadsleden, de heeren D Wit Cz. (plaats belang) en W. Leegwater (r.-k.), ieder met 4 stemitftn Beiden namen hunne benoeming aan. De heeren Kooy en Oayaard verkregen 3 stemmen. De voorzitter richtte waardeerende woor den tot de beide wethouders Kooy (Plaatse- lijïk Belang) en G. Gayaard (s. d. a. p.), die voortaan alleen als raadslid de gemeente belangen hier zullen kunnen dienen. De heer Wit verklaarde nog bij de wet houdersbenoeming, de r.-k. te hebben ge steund, omdat alhoewel ook de s. d. a. p. hier 2 zetels in de raad heeft, de heer Gayaard de vorige vergadering bij de be handeling van de salarisregeling van de gasfabriek met de aanpassingspolitiek van de regeering niet te willen meegaan. Spr meen de, dat men aanpassen moet bij de tijds omstandigheden. Er ontspon zich hierna een nogal warme discussie, waaraan de voorzitter een eind maakte, toen men op politiek terrein ge raakte. Dinsdag vergaderde de Raad. De voorzitter heette in het bijzonder wel kom den heer W. van Ammers Sr., die voor het eerst zitting nam. Benoeming wethouders. Ie stemming uitgebracht 7 stemmen; Zes stemmen de heer J. Blaauw Azn. (aftr.) 1 stem blanco. De heer J. Blaauw Azn. nam staande zijne benoeming tot wethouder aan. 2e benoeming, ,e stemming: 3 stemmen de heer J. Koppen, 3 stemmen de heerj. C. Heijnis (aftredend), 1 stem blanco. Tweede vrije stemming: 4 stemmen de heer J. Koppen, 3 stemmen de heer J. C. De heer J. Koppen hield het aannemen van zijn benoeming nog in beraad. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1935 vond plaats, de gewone dierst in uitgaaf en ontvangst op 48497.70. de kapi taaldienst in ontvangst op f 1494.69 en uit gaaf op 3260.14. De heer W. Ammers Sr. maakte den voorzitter opmerkzaam op de waarschu- wingsborden in het dorp Oost-Graftdijk. Deze behooren noodig geschilderd te wor den. De voorzitter antwoordde een en ander onder de oogen te zullen zien. De heer J. Koppen zeide dat hij met genoe gen heeft kennis genomen van het produc tief werk door de werklooozen de laatste weken verricht n.1. net teeren van de gemeen tewegen. Spreker deelde eveneens mede, dat na het in orde brengen van den speeltuin te Westgraftdijk niet veel zal komen van den weg door de Oraftermeer. B. en W. hebben met het polderbestuur in de afgeloopen weken een conferentie gehad In principe is besloten dat de weg verhard zal worden. De heer Koppen vond het college niet di ligent bij het onbewoonbaar verklaren van de bouwvallige woonhuizen. Omtrent een bouwvergunning verleend voor de verbou wing van de woning van de wedeuwe Alt man gaf spreker zijn verwondering te ken nen. De voorzitter deelde mede, dat de bcpalin- Zaterdag 7 September. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen, C. Steyn, orgei, en gr.pl. 12.— Harry Lew's Radio Three. 12,45 Or.pl, 1.— I.45 Verv. trioconcert. 2.— Or.pl. 2.20 Trio S. de Oorter. 3.— Dr. O. Stuiveling: Geestrijke drank of geestelijk leven. 3.20 Verv. Triocon cert. 4.— Or.pl. 5.05 Orgelspel Joh. Jong, 5.40 Literaire causerie. 6. N. de Kliin, viool en R. Schoute, Êiano. 6.30 Coba Kuurstra, zang en Wins, Piano. 7.— VRO. 3.— Herh. SOS-ber., Nieuwsber. en VARA-Varia. 8.15 Jubileum-Pro- paganda-avond uit „De Vereeni- ging" te Nijmegen: VARA-tooneel, orkesten en solisten. (9.50 Or.pl.) II.-12.-Or.pl. HILVERSUM II, 301 M. K.R.O. uitz.) 8.—9.15 en 10.— Or.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermuziek., gr.pl. en her. 1.15 Orkestconcert. 2 Voor de jeugd 2 30 Sport. 3.— Kinderuur. 4.— H1RO. 5,— Orkestconcert en lezin- 8en. 7.35 Or.pl. (8 Ber.) 8.30 levar. orogr. 10,30 Ber. 10.35— 12.- Or.pL DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11,05 Rep. der autoraces bij Belfast. 11.50 Causerie. 12,05 BBC-Northern- orkest olv. Morrison. 1.05 Or.pl 1 20 Commodore Orand-orkest olv. Davidson. 2.20 BBC-Northern Ire- land Orkest olv. E. O. Brown. 3.20 Orgelspei H. Ramsay. 3.50 Medve- deffs Balalaika-orkest mmv zang solisten. 4.35 Verv. van 11.05 5.35 Teddy Jovce en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 D H. Jo- nes, sopraan en R Janies, harp. 7 20 Callender's Senior Band olv. T Morgan, mmv. C. Willis, alt. 8 20 „Quess who it is", variëté- progr. 9.20 A. Cooke: The Ameri can negro. 10.— Ber. 10.20 BBC- Svmphonie-orkest olv. Sir Henry Wood, mmv. D. Labbette, zang". 10.55—12.20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Or.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Doven, 7.35 Or.pl. 820 Zang. 9.05 Opera- en operetteconcert mmv. solisten en orkest olv. Labis. 11.10 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 —2.20 Concert uit rest. Wivex. 3.50 —5.50 Omroeporkest olv. Orön- dahl. 8.20 0rkestcomert olv. Rettig 8 50 Zang en piano. 9.10 Hoorspel 9.50 Viool en piano. 10.35 Omroep orkest olv. Reesen. 11.20 Dansmu ziek uft Amerika.' 12.05—12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. '6.50 Orkest concert. 12.20 Gevar. concert uit Stuttgart. 2.35 Or.pl. 4.20 Vroolijk progr. mmv. solisten en het Om- roep-orkest olv. Kühn. 8.30 Vroolijk progrv mmv. het Omroepkoor olv. Breuer, het Omroepkleinorkest olv Eysoldt en solisten. 11.2012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M, 9.— „La bisbetica domata", opera van Persico. Orkest leiding O. de Fabritiis. Koorl. V. Veneziani. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Or.pl. 12.51 Salonorkest. 1.50-2.20, 4.20, 4.50,5.20,6 35, 7 35 en 8.20 Gr.pl. 8.30 Hoorspel 9.20 Militair concert 10.30—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez 1.50— 2.20, 4.20 Gr.pl. 5.20 Dansmuziek 6 20 Zang. 6.50 Pianorecital. 7.20 Or.pl. 8 20 Salonorkest olv. De- joncker. 10.3012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Vroolijke avond uit Keu len 10.20 Ber- 10.50 Cello- en pianorecital. 11.05 Weerber 11.20 —1.15 Dansmuziek door Barnabas von Oeczy en zijn orl.est. OEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Hilversum II. Liin 3: Keulen 8.-6,40, D.sen- der 8.40—10.20, Keulen 10.20 12.50, Brussel VI. 12.50-14.20, D. sender 14.2015.20, Parijs Radio 15.20—16.20, Keulen 16.20—18.20, Brussel Fr. 18.2018.50, Brussel VI. 18.50—19.30. Dsender 19.30 20.30, Keulen 20.30—22.20, Parijs Radio 22.20—23.20, D sender 23 20 -24.-. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8 50, Droitwich 10.35—11.05, Lond Reg. 11.0512.20, Droitwich 12.20 16.35, Lond. Reg. 16.35—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Beromün- ster 18.20-19.05, Droitwich 19.05 —21.20. Parijs Radio 21.20-22.— en Lond. Reg. 22.-24. Zondag 8 September. HILVERSUM, 1875 M. (8.55- 12.- en 5.-6.- VARA, de VPRO van 6.-8 en de AVRO van 12.—5.— en 8.—12.— uur). 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.— Postduiven- ber. 9.05 Tuinbouwpr. S. S. Lantin- ga. 9.30 Gr.pl. en piano-recital Cor Steyn. 10.25 Scnaakpraatje S. Landau. 10.45 Orgelspel J. Jong. 11.15 A. Pleysier: Van staat en maatschappij. 11.30 Gr.pl. 12 Klokkenspel en uurslag v. d. Ned. Herv. Kerk of Nicolai-kerk te Ap- pingedam. 12,01 Omroeporkest olv. N Gerharz. 12.40 Het schilderij van de maand door J. van Doveren. I.— Verv. Omroeporkest. 2.— Boek bespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Gr.pl. 3.— Residentie-orkest olv. I. Neumark mmv. Lia Fuldauer, so praan 4.30 Or.pl. 5.05 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Sportpr. en -nieuws, Or.pl. 6.— Boekbespr. D. Coster 6 30 Gesprek over oudeliedenzorg. 6 45 Kerkd. uit de Waalsche kerk te Breda, v. h. Vrijz. Prot. Verbond. Voorg. ds. J. Zuurdeeg. 8.— Nieuwsber. 8.10 Mededeelingen. 8.15 Kovacs Lajos' orkest m. m v. „The Blackbird Singers". 9.— Radio-journaal. 9.15 Or.pl. 9.30 Concertgebouw-orkest olv. Ed v. Beinum mmv. J. Pembaur, piano. 10.30Gr.pl 11.- Ber. 11.10 12.— De Avro-Decibela olv. Eddy Meénk. HILVERSUM II, 301 M. (8 30 9 30, 12.15—5.— en 7.45—11.30 KRÓ, de NCRV van 9.3012.15 en 5.-7.45 uur). 8.30 Morgenwij ding. 9 30 Gr.pl 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Scheveningen Voorg. Ds. J. G. Feenstra. Orgel C. Vrolijk. Hierna gewijde muziek. 12.15 Orkestconcert, lezing en gr. pl 3— Gr.pl. 4.l5 -liekenlof. 5.— Herdenkingsdienst ter gelegenheid v h. 200-jarig bestaan der Suri- name-zending in de Ned Herv kerk (Groote kerk) te Hilversum. Voor ganger ds. B. J C. Rijnders, Hier na gewijde muziek. 7.45 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8.10 Ber. 8.15 Schlagermu ziek. 9.— Gr.pl. 9.10 Zang. 9.20 Orkestconcert, <rr.pl. en zang. 10 30 Ber. en gr.pl. 10.40 Epiloog. 11.— II.30 Esperanto. ge» der bouwverordening bij het verleenen aer bouwvergunning door het college van B. en W. zijn in acht genomen. B. en W. kon den de gevraagde vergunning niet weigeren. Ook omtrent de rooilijnkwestie in de be staande bouwverordening gaf spreker een en ander te kennen. De voorzitter antwoordde breedvoerig. Daarna sluiting. Na opening en installatie der leden zeide de voorzitter. Voor de komende 4 jaar, {Li. het tijdperk waarvoor gij zijt benoemd, wacht U zeer zeker en zware en moeilijke taak Gij zult over moelijke vraagstukken hebben te beslis sen, gij zult wellicht beslissingen moeten nemen, welke lasten zullen leggen op onze gemeente en hare inwoners. Wij weten im mers, dat de tijden slecht zijn en dat de financieele toestand, ook van deze gemeente zorg baart. Een gevolg hiervan zal zijn, dat er onvermijdelijk bezuinigd zal moeten woi- den Zeker is het nog niet of we onze begroe ting wel sluitend kunnen krijgen met 99 uit het werkloosheidssubsidietonds. De heer Brugman den voorzitter beant woordende, zegde hem namens allen dank voor de bij de installatie uitgesproken geluk- wensch, spreker is er met den voorzitter diep van overtuigd, dat de komende periode een zeer moeilijk zal zijn. In verband met een destijds gedane mede- deelng van den Ingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat, dat wegens gebrek aan werkkrachten in de belanghebbende ge meenten bij den weg Aartswoud—Niedorper Verlaat, de aannemer gemachtigd werd werk lieden uit andere plaatsen aan te nemen is dezerzijds bericht, dat de aannemer wel wat gemakkelijk was piet het ontslaan van werk krachten en goede arbeidskrachten zijn we>- gegaan, omdat zij in het vrije bedrijf meer konden verdienen en aan den weg niet het loon kon worden verdiend, dat in uitzicht was gesteld. Deaingenieur-directeur meent, dat in den raad deze zaak onjuist is toegelicht, wat over leg omtrent het tijdstip van aanvang van het werk betreft, door den voorzitter, welke ten onrechte heeft gezegd, dat daaromtrent geen overleg is gepleegd. Uit een door den Prov. Waterstaat opge maakte loonlijst is gebleken, dat over het tijd vak Juli—Augustus is uitbetaald aan loon 10.942,46, overeenkomende met een loon van pl.m. f 0.36 per uur, of pl.m. 17 35. per week, derhalve belangrijk hooger dan het voorgeschreven loon De heer van Zoonen zeide, dat hier naar voren is gebracht, dat er 17 k f 18 kon worden verdiend. Dit loon werd toen niet be reikt en het zal voor den directeur-ingenieur niet moeilijk zijn na te gaan, wat de arbei ders uitWinkel vóór Juli hebben verdiend, als aangetoond wordt, dat het toen in uitzicht gestelde bedrag bereikt werd, zal spreker zich gewonnen geven, doch anders niet. Ter afdoening werd deze zaak in handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Benoeming wethouders De heer Engel zeide thans te staan voor de keuze van wethounders, waarvan spreker zich voorstelt, dat deze moeten worden g kozen uit die partijen uit den raad, die vol gens de evenrededige verkiezing de meeflie stemmen hebben gehad. Spreker partii heen besloten den heer van Zoonen weer als *ei- houder te stemmen en vroeg, wie van de dere partij als vertrouwensman is aange wezen en of daaromtrent een onderlinge be spreking 'heeft plaats gehad. Niemand zei iets en dus werd aangenomen» dat geen overleg heeft plaats gehad. kker zeide als vanzelfsprekeno. De heer Dek waar hij een éénling is, het niet op zijn jw lag op stap te gaan voor de wethouderr^j noeming, doch spreker zegde den heer r n.s toe, de aftredende candidaat uit zijn pin* zullen stemmen j hét De heer de Veer geloofde niet, c'a f ac. moeilijk is en hoopte, dat ook de andere

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6