^Buitenland Binnenland zweden en de vrede. Stemmen tot uittreden uit Vol kenbond, wanneer vrede niet gehandhaafd wordt. mEISJE bestuurt luchtschip. het lot van de „dixie". fokker voor de senaats commissie? een laffe moordaanslag. mag men het suez-kanaal sluiten? BELASTING OP BILJARTEN. Coevorden de dupe. vertrek van de koningin uit st. fillans. v tocht door Engeland. een zilveren jubileum. DE BLIKSEM-INSLAG TE MEGEN. DE REIS VAN EX-KONING ALFONSO. Heden vertrek naar Parijs. ONWETTIGE RAADSVERGADERING. Te Doesburg. AUTOBOTSING BIJ NIEUWENDIJK. Man gedood. De 100ste Ossche arrestant. Nieuwe bekentenis. ONGELUK. Bij den historischen optocht te Leeuwarden. OPHEFFING KEURINGSDIENSTEN. Vergadering van belanghebbenden. HET GEBEURDE TE MAASBRACHT. OLOEILAMPEN TE DUUR. Min. Gelissen erkent het. Brutale roof te Der» Haag. EEN DAG RAADSLID. Te Krommenie. nijverheidsonderwijs. DE BRANDKAST-DIEFSTAL. Door de Rotterdamsehe politie opgehelderd? rijwielmerk-affaire in 't gooi. Steeds meer stemmen gaan te Zweden 0m den Volkenbond te verlaten, wan neer in het Italiaansch-Abessinische conflict geen maatregelen genomen wor den tot het handhaven van den vrede, pe „Handels-Tidning", een onafhanke lijk 'blad, dat te Goeteborg verschijnt, schrijft oa., dat d« Scandinavische lan den geen reden meer hebben om lid te Rijven van den Volkenbond indien een overeenkomst wordt aangegaan, die zal bijdragen tot een verwaarloozen van de voornaamste principes van den Volken bond. De Scandinavische landen kunnen «iet mede verantwoordelijk hiervoor zijn De Volkenbond zou daardoor een instrument van de ergste gewei dpolitiek zijn geworden. Uit Slawjansk (Oekraine) meldt men, dat b«t luchtschip S.S.R.-W. 2, dat bestuurd wordt door een jong meisje, Eisenwald gehee- ten, aldaar is gedaald. Het luchtschip heeft den tocht van Mos- Itou naar Slawjansk in 9 uren gemaakt en zal verscheidene industrieele centra in het Doneti-bekken bezoeken. De passagiers thans gered. De passagiers van de „Dixie" zijn gis termorgen door de reddingschepen aan boord overgenomen. De kapitein van de „Dixie" en een deel van de bemanning zijn aan boord gebleven om in overeen stemming met de bepalingen der zee- wetten het bezit van het schip voor de Morgan-1 ijn te behouden. De passagiers van het schip zijn vol lof over een onbekenden zeeman, die zijn leven gewaagd heeft om Maandag in den loop van den avond de antenne te her stellen, waartoe hij in den mast moest klimmen. Slechts hieraan is het V dan ken, dat men voort kon gaan met het draadloos vragen om hulp. Over twee weken. Verwacht wordt, dat de Nederlandsche vliegtuigbouwer Anthony Fokker binnen twee weken verschijnen zal voor de se naatscommissie van Nye. Naar verluidt heeft Fokker verklaard: „Ik heb direct van Nye, noch van de re geering ook maar iets gehoord. Ik be grijp dan ook niet, wat dat allemaal te beteekenen heeft." Zijn vertegenwoordiger Carter Tiffany heeft verklaard, dat de eenige vliegtui gen, die den laatsten tijd uitgevoerd zijn 28 Douglastoestellen zijn geweest, waar van het meerendeel bestemd was voor de K. L. M. Gistermiddag zijn vier personen in Harlan (EngL) in arrest gesteld, die men er van verdenkt een dynamietpatroon te hebben geplaatst op den starter van de auto van den districtsattorney Middle- ton. Middleton werd bij de ontploffing, die ontstond, zoodra hij den voet op den starter plaatste, op slag gedood. De moordaanslag is, naar men stellig meent te weten, gepleegd tengevolge van on enigheden, die tijdens verkiezingen te Harlan ontstaan waren. Alleen de Volkenbond het recht hiertoe. Egyptische regeerrng heeft drie juris ten opgedragen de verdragen te bestudeeren ten aanzien van de mogelijkheid het Suez- •anaal te sluiten. Men is hier n.1. van meening, dat volgens de statuten der Kanaalmaatschappij een sluiting onmogelijk is, doch dat daarentegen de Volkenbond het recht heeft een desbetref fend besluit te nemen, aangezien de statuten der Kanaalmaatschappij bij den Volken hond zijn geregistreerd. Dezer dagen kan ®*n de publicatie van het resultaat van dit Juridisch onderzoek tegemoet zien. Het Arabische blad „El Aran" meldt, dat hl officieele Engelsche kringen de berichten over concentratie van het Egyptische- en het Engelsche leger onder Engelsch bevel on juist moet worden genoemd. Evenmin is juist, dat Engeland Egypte in een nota zou "ohben opgewekt alle verkeerswegen, haven6 *n vliegvelden ter beschikking te stellen van do Britsche militaire autoriteiten. De minister van binnenlandsche zaken rocht om voor perceelen, welke gebruikt wor- welke gebruik hebben gemaakt van het recht om voor perceesen, welke gebruikt wor den voor de uitoefening van het bedrijf van caféhouder, koffiehuishouder of restaurateur, de personeele belasting naar den grondslag huurwaarde te bepalen op 2/3 van den nor malen aanslag, geen gebruik mogen maken van de onlangs in de wet op de personeele belasting gelegde bevoegdheid om de belas ting voor biljarten lager te stellen dan het normale tarief 20 per biljart) en daarbo- ven 200 opcenten. In dit verband heeft de commissaris der koningin in Drente aan den gemeenteraad van Coevorden verzocht in te trekken zijn be- 8luit, waarbij de belasting voor biljarten van 20 tot 10 is verlaagd, en, met inbe van de opcenten, van l 60 op 30, Naar verluidt, zal H.M. de Koningin H Ult st- FiHans in Schotlanl heston P€r auto en een paar dagen en aan het maken van een tocht ,W En8o'and, alvorens een bezoek te lengen aan den graaf en gravin AJilone m Sussex. H.K.H. Prinses JUiiana is reeds vertrokken en zal zich M graaf Athlone weer bij H.M. de Ko ningin voegen, toSS^Stt^ h€t Friesch Sana- Jour« inP.° Sep^mb«r 1910 geopend te da? voor rfetna°U,d Slot "Herema State", bedden, die het volgend foni ,6 Kt wapen- Het aantal pa- S" 6t«?& ln 1918 tot 85 en toen kwam «■i, ltaan v?°r da vraog: zullen ,1 Herema State uitbreiden of verhui zen naar een betere omgeving? Dit laat- gekozen, met name Appelscha, en P 8 Augustus 1922 werd het nieuwe sanatorium aldaar betrokken, waar de vereniging fhans beschikt over een terrein van 150 H.A. bosch en heide, hoog gelegen het hoogste punt van rriesland temidden van uitgestrekte dennenbos schen. De stichting bestaat uit 1 mannen- en 1 vrouwenpaviljoen, die geheel geschei den beheerd worden en elk beschikken over een eigen afgerasterd wandelbosch van 20 H.A. groot. Er tusschenin ligt het dienstgebouw. Het laatste jaar is er op verzoek een kinderafdeeling geopend, die over een apart paviljoen en eigen wandelbosch beschikt. Verpleegd worden 130 patiënten, in hoofdzaak uit de drie Noordelijke Pro vinciën en het Noorden van Overijsel. n Joure verpleegde men regelmatig v»?iienten uit Hollandsch Noorderkwar tier. Door de verhuizing naar Appelscha gingen deze voor ons verloren. Nu de afsluitdijk er door is heeft men merk waardiger wijze weer regelmatig patiën ten uit het Noorden van Noordholland, Texel en Wieringen. De vereeniging heeft een neutraal ka rakter. Patiënten van alle gezindten en alle leeftijden worden opgenomen, ook meer ernstige patiënten. Zij is opgericht enkel met de bedoeling tuberculeuzen te heipen en zoo mogelijk te genezen, ter wijl iedere gedachte aan winst afgewe zen wordt. Alle giften, schenkingen en legaten, die de vereeniging tot nu toe gekregen heeft, zijn gestort in een fonds, waaruit onvermogende patiënten gesteund wor den in het betalen van den verpleegprij6. Deze laatste is zoo laag mogelijk gesteld. De vereeniging ontvangt alleen sub sidie van de gemeenten uit de drie noordelijke provinciën. Practisch ge sproken staat ze financieel de laatste 10 jaar geheel op eigen beenen. DE TILBUROSCHE STAKING. Het aantal stakers wederom ver meerderd; beroep op den rijks- bemiddelaar. Gistermiddag heeft ongeveer de helft van het personeel der firma Aelen te Tilburg zich bij de staking aangesloten. Dit personeel omvat in totaai circa 160 man, zoodat het aantal stakers hierdoor wederom met 80 man is vermeerderd. Er zijn nu nog slechts vijf wollen stoffenfabrieken, waar normaal door gewerkt wordt, t.w. Van Beurden van Moll, J. Donders en Zonen, Janssens de Horion, de Rooy van Dijk en Staeter. In een gistermiddag gehouden verga dering van het stakingscomité is mede gedeeld, dat men zich schriftelijk had ge wend tot den rijksbemiddelaar om hem te verzoeken een contact tot stand te brengen tusschen het stakingscomité en de fabrikanten. Het comité deelde mede, van het N.A.S. te Amsterdam bericht te hebben ontvangen, dat het 1000 voor de stakers te Tilburg heeft beschikbaar gesteld. Weer 100 rtakers erbij. Van de vijf wollen stoffenfabrieken, die nog aan het werk waren, zijn er hedenmor gen twee afgevallen. Het personeel van de firma de Rooy van Dijk is geheel, dat van Jansen de Horion is gedeeltelijk in staking gegaan. Het totaal aantal stakers bedraagt thans 3800. ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 Ministerieele belangstelling. Namens den minister van Sociale Zaken heeft ir. A- J. Markvoort, adj. inspecteur van de Rijkswerkverschaffing te Zwolle, gisteren zoowel te Oss als te Horssen een bezoek ge bracht aan de nabestaanden van de slacht offers van den blikseminslag te Megen om ben met het tragische ongeval te condoleeren. Tevens heeft hij de patiënten bezocht, die in het ziekenhuis te Oss zijn opgenomen en naar hun toestand geïnformeerd. In den loop van den dag heeft hij ook een bezoek gebracht aan de families van de vijf gewonde arbeiders. De toestand van de vijf gewonde arbeiders is goed vooruitgaande. Vier van hen zullen binnen eenige dagen het ziekenhuis kunnen verlaten. Nader vernemen wij nog, dat de keet, die door den bliksem is getroffen, aan één zijde open was, zoodat er geen sprake van was, dat men de deur niet zou kunnen open krijgen. De keet is uiteen genomen om er draagbaren voor de gewonden van te kunnen maken. Ex-koning Ajfonso van Spanje heeft de avonturen in zijn appartementen in 't Am- stel Hotel te Amsterdam doorgebracht, waar hij enkele bezoeken heeft ontvangen. Heden is hij per auto naar Parijs vertrokken. Aangezien de burgemeester in de jongst gehouden raadsvergadering de nieuwe raadsleden slechts één eed heeft laten afleg gen, is al het in die vergadering behandelde onwettig, ook de verkiezing van wethouders en de benoeming van de raadscommissies De nieuwe vergadering is tegen hedenavond uitgeschreven. Op den rijksweg ttsschen ICeizersveer en Nieuwendijk is gistermiddag een vrachtauto tegen een stil staande zandauto gehotst met het gevolg, dat de 47-jarige P. J. Stijvers uit Amsterdam, die naast den chauffeur van de vrachtauto zat, op slag werd gedood. Zijn lijk is voor sectie naar het ziekenhuis te Raamsdonkveer vervoerd. De beide auto's werden zwaar besdiadigd, de chauffeurs bleven ongedeerd. Door de Koninklijke Marechaussee te Oss werd gistermiddag bij Oss gearresteerd de 48-jarige van der V. Het was n.1. gebleken, dat deze persoon meermalen in aanraking is geweest met de beruchte Ossche misdadigers „Toon de Soep" en „Bijs de Sijp". Hij zou hun in 1934 o.m. inlichtingen hebben verstrekt, welke geleid hebben tot een inbraak bij van der Kamp te Berchen, waar een bedrag aan geld werd ontvreemd. Tevens zou hij Toon de Soep en Bijs de Sijp hebben verzocht bij hem thuis een be drag van f 100 te komen stelen, dat eigendom was van een Ziekenfonds. Als belooning zou hij een deel van den buit krijgen. Door den beruchten Ossenaar Ceelen is ten overstaan van de Koninklijke Marechaus see nog bekend, dat hij in 1930 de groote boerderij van Megens in de Kapelstraat te Oss in brand heeft gestoken om in de buurt een inbraak te plegen. Deze arrestatie is de 100ste, sinds de zui vering van Oss begonnen is. Gistermiddag is bij de herhaling van den historischen optocht te Leeuwarden op den hoek van de Spanjaardlaan en den Mr. P. J Troelstraweg een mgeluk gebeurd doordat het paard van een der dames, mej. A. Vliet- stra, begon te steigeren. De berijdster viel, terwijl het paard boven op haar terecht kwam. Bewusteloos is zij naar het diaco- nessenhuis gebracht. Naar het Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren verneemt, heeft te Utrecht een vergadering plaats gehad van verschil lende belanghebbende groepen bij de keu ringsdiensten. Er werd een commissie be noemd, die op zeer korten termijn een rapport zal samenstellen, dat zal worden overgelegd aan een spoedig te Jtrecht te houden cen trale vergadering van alle belanghebbende organisaties en personen ter bespreking van de nieuwe warenwet Tot leden van die commissie zijn benoemd de heeren J. Leyds, directeur der Maggi- fabrieken en voorzitter der F.I.V.A. te Am sterdam; J. J. L. Taniniau, voorzitter van den Bond van fabrikanten van vruchtencon- serven te Eist; J. Hamburger (Gebr. Catz' Handelsvereeniging te Rotterdam); P. v. d. Linde, voorzitter van den Nederlandschen Kruideniersbond te Rotterdam en H. G. Ver- burgt, secretaris van Febowikc te Bussum. De commissie zal zich eenige deskundigen assumeeren rm bij de samenstelling van het rapport behulpzaam te zijn Schippers voor den rechter. Als gevolg van het gebe irde bij de schip- persstaking te Maasbracht zijn 20 schippers gedagvaard om 25 September voor den kan tonrechter te verschijnen wegens het met hun schip versperren van den openbaren waterweg. Wegens t e gedurende de laatste dagen vdbrgekomen onregelmatigheden is de politie versterkt. Een detachement maré chaussee is te Maasbracht gestadonneerd. In een Memorie van Antwoord aan de Eerste kamer betreffende het wetsontwerp tot regeling van den invoer van metaaldraad- gloeilampen, erkent de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, dat de prijs der lampen hier te lande nog geenszins op een niveau gekomen is, dat op den duur accep- tabel is. Ter wille van de geleidelijkheid der aan passing, welke in het belang van een rustige ontwikkeling der industrie noodzakelijk moet worden geacht, komt het den minister even wel niet gewenscht voor om de verlenging der contingenteering reeds thans, kort na de vorige prijsverlaging, van een verlaging van het prijsniveau afhankelijk te stellen. Verdere prijsverlaging zal echter worden bevorderd en wel in dien zin, dat wanneer mocht blijken, dat de industrie op den duur niet uit eigen beweging tot verdere aanpas sing overgaat, eventueele nieuwe verlenging der contingenteering wel afhankelijk zal wor den gesteld van de noodzakelijk geachte prijsverlaging. Drie „rechercheurs" berooven Italianen. Een in een hotel te Den Haag al ge- ruimen tijd verblijf houdende Italiaan- sche koopman is vorige week het slacht offer geworden van een brutale roof, die in de geschiedenis der Nederlandsche criminaliteit haar gelijk nog niet heeft In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. vervoegde zich omstreeks vier uur bij den nachtportier van Hotel American in de Wa genstraat te Den Haag een drietal hem onbe kende personen, die voorgaven van de politie te zijn en zich legitimeerden door het ver- toonen van een of andere op de achterzijde van de jasrevers gespelde medaille. Een dezer „rechercheurs' informeerde, of de Ita lianen Ravotti en Bosio nog in het hotel ver blijf hielden. Gp het bevestigend antwoord van den portier, deelden de „recftercheurs" mede, dat zij voor een bijzondere passencon- trole kwamen. De portier ging de late bezoe kers voor naar de kamer van den 26-jarigen Italiaanschen koopman Gio Bosio. Daai klopte een der mannen aan de kamerdeur met de wekroep: „Politie". Aan „Het Volk" ontleenen wij verder: Uit hun slaap gewekt. De heer Bosio uit de slaap gewekt, ontving de „rechercheurs" in pyama en overhandigde desgevraagd aanstonds zijn paspoort. Op een vraag, of de heer Bosio ook geld bij zich had, haalde deze 500 ut zijn portefeuille. De nachtelijke bezoekers bekeken de biljetten stuk voor stuk tegen het licht van de electri- sche lamp en verklaarden toen, aan de echt heid te twijfelen. Zoowel het geld als de legitimatiepapieren werden in beslag geno men. Daarna begaven de „rechercheurs'' zich naar de kamer van den 27-jarigen croupier Gio B. Ravotti, die zijn kamer met zijn echf- genoote deelde. Ook hier werden de piapieren nagezien en werd om geld gevraagd. De heer Ravotti overhandigde twee bankjes van tien, die onmiddellijk weer werden teruggegeven Ondertusschen wijdde een der rechercheure zijn aandacht aan een drietal koffers, dat in Ravotti's kamer stond. In een dezer koffers rinkelde geld. De rechercheur vroeg daarop den sleutel. Maar de heer Ravotti verklaarde, dat de koffer het eigendom was van zijn vriend Bosio. De sleutel werd gehaald, de koffer open gemaakt en het aanwezige geld in beslag genomen. Het waren twee doosjes, waarvan die een 500 aan bankpapier be vatte en het andere 100 zilvergeld inhield. De heeren deelden daarop mede, dat Bosio zich moest aankleeden en met zijn koffers een auto van het hoofdbureau moest afwachten. De heeren zouden dan nog wel terugkomen. Den portier drukten zij op zijn nart, er voor te zorgen, dat de heer Bosio niet ont snapte. Het nachtelijk bezoek had ruim een half uur geduurd. Daarna verstreken de uren, zonder dat er een auto van de politie voor reed. Wat moet er met hen gebeuren? Omstreeks acht uur belde de portier het hoofdbureau van politie op, om te vragen, wat er nu met den Italiaan moest gebeuren. Spoedig bleek nu, dat zoowel de portier als de beide Italianen slachtoffer waren gewor den van drie handige jongens, die, zich uit gevende voor rechercheur, den Italiaan op sluwe wijze 1100, eenig kleingeld, zijn pa pieren en een safesleuteltje van een Italiaan- sche bank hadden afhandig gemaakt. De oplichters hadden ondertusschen een voorsprong van bijna vier uren. De signalementen van de roovers, die, naar de politie aanneemt, in Amsterdam gezocht moeten worden, luiden: de eerste man is een meter 80 lang; gezet postuur en rond ge zicht. Gekleed met gele gabardine regenjas en grijze hoed met naar beneden geslagen rand; de tweede man is ongeveer een meter 80 lang, met smal postuur en smal gezicht. Deze is gekleed met een gele gabardine regenjas en grijze hoed met omgebogen rand; de derde is ongeveer een meter 75 lang, van tenger postuur. Hij is gekleed in blauwe gabardine regenjas met grijze slappe hoed met platte rand. Zij worden gezocht in dat gedeelte van donker Amsterdam, waar, ondanks de poli- de-invallen, nog steeds de roulettes draaien. Zoowel Ravotti, die croupier van beroep is, als Bosio verkeeren regelmatig in de Amster- damsche clandestiene speelholen. In deze kringen was het bekend, dat Bosio er finan cieel beter voorstond dan Ravotti. Uit het feit, dat men den eerstgenoemden Italiaan tot de laatste cent toe heeft uitgeschud en aan Ravottis bezit zoo goed als geen aandacht heeft geschonken, leidt de politie af, dat de daders gezocht moeten worden in den betrek kelijk kleinen kring, waarin de Italianen te Amsterdam plegen te verkeeren. VEREENIGING CHR. WERKGEVERS. Jaarvergadering te Amersfoort. In het Berghotel te Amersfoort is gisteren de jaarvergadering gehouden van de Veree niging van Christelijke Werkgevers en Groothandelaren in Nederland (Christelijke Werkgeversvereeniging). De vice-voorzitter, de heer A. Borst koos tot motto van zijn openingsrede: Niet wan kelen. Wie als christen de wankele toestan den van dezen tijd kent, dagelijks om zich heen ziet, wordt angstig als hij denkt aan de gevolgen voor de toekomst, en komt onwille keurig tot de vraag, of het economische le ven over de geheele wereld er zoo nog wel boven op komen kan en of alleen een Euro- peesche ondergang het wereldevenwicht her stellen zal. In zulk een tijd kan Gods woord alleen steun bieden en den Christen in het algemeen en den Christen-werkgever in het bijzonder voorhouden: niet wankelen, gelijk de 112e Psalm, welke door spr. vooraf was voorge lezen, zegt van den man, die den Heere vreest, dat hij niet zal wankelen in der eeuwigheid. Voor hem, die den Heere vreest, voor wie gehoorzaamheid aan Gods wet een der eerste levenseischen is, is christen zijn geen naam, maar een levenskeus, is christe lijk werkgever zijn geen titel, maar een daad van gehoorzaamheid aan Gods gebod, Nadat de huishoudelijke zaken waren be handeld, heeft in de voortgezette openbare vergadering de heer mr. P. Borst uit Am sterdam een referaat gehouden over: „Het Ordeningsvraagstuk". Spr. wilde eenige beschouwingen wijden aan de vraag, of ae ondernemer ten aanzien van prijzen, leveringsvoorwaarden, afzet mogelijkheden, kwaliteitsbepalingen, arbeids verhoudingen en andere economische of so ciale voorwaarden meer dan tot dusverre zal worden gebonden tegenover den collega, den ondergeschikte en den verbruiker. Daarover sprekende voor den kring dezer vereeniging, zeide spr. in de gelukkige om standigheid te verkeeren, dat er ten aanzien van de grondbeginselen een communis opi nio bestaat en de verschilpunten pas daar be ginnen, waar het er om gaat om de wijze te bepalen, waar die grondbeginselen in het huidige tijdsbestek moeten worden toegepast. Het Christelijk beginsel erkent de zelfstan dige beteekenis en waarde zoowel van den enkeling als van de gemeenschap, wat prac tisch er op neerkomt, dat vrijheid en gebon denheid, d.i. dat concurrentie en samenwer king naast elkaar worden erkend. De zelf standige beteekenis van de gemeenschap was in de vorige eeuw door den leer van „laisser faire" in het gedrang gekomen en reeds Groen van Prinsterer haakt naar herstel van het verbroken evenwicht, als hij verzucht of niet de oude Middeleeuwsche associatiën in modernen vorm tot nieuw leven waren te brengen. Bij het streven naar de hoogere harmonie tusschen het individu en de collec tiviteit was het overheidsingrijpen der so ciale wetgeving slechts noodmaatregel, om dat de maatschappelijke organen ontbraken, die eigenlijk deze taak hadden moeten ver vullen. Het streven der overheid zij thans, aan te moedigen en te ondersteunen het goe de, dat door de bestaande maatschappelijke organen is of kan worden tot stand ge bracht. Na één dag zitting te hebben genomen heeft de heer B. Vlind, communistisch raads lid, Woensdag zijn mandaat te Krommenie weer neergelegd wegens een conflict met de afdeeling. Opvolger op de communistische lijst is de heer J. Gerritsen. Op 1 September zijn in werking getre den de Kon. Besluiten van 30 Maart, 6 en 28 Augustus 1935, staatsbladen No.'s 162, 501, 518, respectievelijk regelende de bevoegdheden tot het geven van nijver* heidsonderwijs, de rechtspositie en de bezoldiging van het personeel van de rijk6- en gemeentewege gesubsidieerde nijverheidsscholen. In verband met de Maandagmorgen ont dekte inbraak in het Capitol Theater te Rotterdam, waarbij ongeveer 6000 uit een brandkast is gestolen, heeft de politie al daar drie personen aangehouden, die even wel ontkennen. Twee hunner, tegen wien voldoende aan wijzingen bestaan, zijn in het huis van be waring ingesloten. Tegen den derden man is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij weer op vrije voeten zijn gesteld. De vervakcher gevat? De Hilversumsche recherche heeft een onderzoek ingesteld naar een valsch belastingplaatje, dat door een wielrijder te Hilversum gebruikt werd. Een spoor leidde naar de gemeen ten Blaricum, Laren en Ankeveen. In deze laatste gemeente werd ze kere M. gearresteerd als verdacht van het opzettelijk ten verkoop aan bieden van valsche rijwielmerken. Aanvankelijk ontkende verdachte, doch ten slotte bekende hij een valsch rijwielplaatje verhandeld te hebben. Hij was bevriend met zekere H., wonende te Blaricum, in wiens woning op de rijwielen van H. en diens echt- genoote valsche rijwielmerken werden aan getroffen. H. gaf toe, dat hij de valsche rij wielplaatjes had verhandeld, doch weigerde te verklaren van wie hij ze had ontvangen. Beiden zijn naar het hoofdbureau van politie te Hilversum overgebracht en daar ingeslo ten. Verder is in den afgeloopen nacht de vermoedelijke vervaardiger van de valsche rijwielmerken te Laren gearresteerd. Verwacht wordt, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Volgens de verklaring van een der ver dachten zijn vermoedelijk 100 valsche plaat jes in omloop gebracht. Hiernaar wordt thans een onderzoek ingesteld. Verwacht wordt, dat nog meer arrestaties zullen vol gen. Tot dusver zijn drie valsche belasting- merken in beslag genomen. De valsche plaatjes zijn zeer buigzaam en iets lichter van kleur dan de echte. KORTE BERICHTEN. Gisteravond is de 65-jarige gehuwde vrouw Helena de Zwartvan den Eeren- beemt, die in de Oranjestraat te Gilze (N.-Br.) boodschappen deed, op straat gevallen. De vrouw overleed eenige minuten na den val aan een hartverlamming. Sinds Woensdag werd 't 6-jarig knaapje Joukje de Haan uit Bolsward vermist. Giste ren werd zijn lijk in een kanaal in de buurt van het ouderlijk huis gevonden. Men neemt aan. dat het kind bij bet spelen te water is geraakt en verdronken. Te Stokkumerbroek (gem. Markeloo in Overijsel) is de boerderij van den landbou wer D. Hidders door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9