jBucgedijke Stand SBuuientand DE COMPETITIE VAN DEN NEDER- LANDSCHEN KORFBALBOND. De wedstrijden van gister. R. V. „ALCMARIA DRAVERIJEN TE WIERINGERWAARD. WILLY VERBETERT RECORD. 200 M. schoolslag. ÏNRIJ VERBODEN NOORD-SCHARWOUDE (Augustus.1 NIEUWE NIEDORP August"»). EGMONDBINNEN (Augustus). HARENKARSPEL (Augustus). DE REIS VAN DE VORSTINNEN. K V.K.V., dat nu over veel goede jonge krachten beschikt, hard en serieus gewerkt wordt, en anneer op de zaaltraining die half Septembtr aanvangt, de zwakke plek ken nog eens onder het oog worden gezien, mogen we het beste hopen. K.V.K.V. kwam als volgt uit: aanval: heeren C. J. van Beek, R. van Beek; dames A. Hoed en A. Dane; middenvakheeren G. de Bakker, W. van Wieringen; dames S. de Jong en T. van Beek; verdediging: heeren G. Groot, G. Offen- berg; dames G. Offenberg-Schuitemaker en .T. van Beek. Er werd in twee groepen gespeeld. K.V. K.V. I speelde met Ados I (Hoorn) en Con cordia I (A'dam) in de eerste groep De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Ados I (Hoorn). Zooals gezegd was het spel van K.V. K.V. wat onwennig. Het midden- vakspel was goed, hier debuteerde, na eeni- ge jaren non-activiteit, J. de Bakker weer. De aanval van K.V.K.V. kon wat bewegelij- ker zijn. Snelheid heeren! Doordat de ver dediging betrouwbaar was, mocht het Ados, waarvan de snelheid der dames opviel, niet gelukken een enkele maal te scoren. J. Groot blijkt nog altijd een prima verdediger te zijn. De wedstrijd eindigde na wederzijdsche aavallen, waarbij Ados iets in de meerder heid was, met blanco stand (00). De twee de wedstrijd werd' tegen Concordia 1 (Am sterdam) gespeeld. De aanval van K.V.K.V. had eenige wijzigingen ondergaan, welke niet ten kwade bleken te zijn. Er werd nu sneller gespeeld en beter geplaatst, alleen liet schot liet nog wel wat te wenschen over. De wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Concor- dia bleek een gevaarlijke man in den aanval te bezitten, die herhaaldelijk de K.V.K.V.- korf met goede schoten bestookte. Het duur de echter tot na de vakwisseling, voordat Concordia het eerste doelpunt scoorde. Vlak voor het einde wist ze de K.V.K.V.-verdedi ging nog eenmaal te verschalken, waardoor met 2—5 het einde kwam. Hiermede was K.V.K.V. uitgeschakeld voor de finale. Ados, dat met 1—0 van Concordia ver loor, speelde tegen Z.K.V. II (Zaandam), no twee van groep twee, om den 3en en 4en prijs. Ados won verdiend met 20. De finale werd gespeeld tusschen Con cordia I en K.C.N. I (A'dam), resp. no. 1 van groep I en II. Diegenen, die dezen wed- com- strijd hebben gezien, hebben van mooi korf- balspel kunnen genieten. Het was een snelle, buitengewoon goed gespeelde wedstrijd, waarbij de bal vliegensvlug van hand tot hand ging. Concordia I, dat over nog jonge spelers en speelsters beschikt, wist zich aanvankelijk tegen het sterke Nieuwendammerham goed te handhaven. De druk op de Concordia-korf werd echter steeds grooter en de verdediging begon zichtbaar moe te worden. Wat voor zien was gebeurde dan ook. Met twee prach tige doelpunten wist K.C.N. dezen wedstrijd te winnen en zoodoende de kaasdragers voor een jaar in bezit te krijgen. De voorzitter van K.V.K.V., de heer A Hutter, overhandigde de diverse aanvoerders der 12-talten na afloop de prijzen, onder dankzegging aan de pers, de diverse instel lingen, vereenigingen en particulieren en niet te vergeten de scheidsrechters, die allen hadden medegewerkt, de seriewedstrijden yan K.V.K.V. zoo uitstekend te doen slagen. We waditen nu met belangstelling de ver richtingen van K.V.K.V. in de komende petitie af. Do resultaten van de gisteren gespeel de competitie-wedstrijden voor den Ne- derlandschen korfbalbond luidden: Eerste klasse Noord: NfcSparta (Z.) 1—4 Wordt Kwiek—Dio, uitgesteld. W. W. M. D.Vitesse, uitgesteld. Tweede klasse Noord: Afd. A: UdiUna 4—4 Voorwaarts—Rood Zwart 2—3 Afd. B.: KiosWordt Kwiek 2 17 Zuidwolde—W. W. M. D. 2 3—5 Wielrennen. Na 3 weken van rust heeft „Alcmaria" weer op den weg getraind. Dat deze rust de renners niet ten goede is gekomen, viel duidelijk te constateeren. Gereden is door A, B en C kl. een afval race. A.-kl.: 1. F. Roobeek, Bergen; 2. Jb. Ho man, Alkmaar; 3. P. J. Beeldman, Bergen; 4. J. Bouman, Alkmaar; 5. J. H. Mulder, Schoorldam. B-kl.: 1. J. Martin, Bergen; 2. W. Stam mes, Warder; 3. F. de Haan, Bernen; 4. J Hollebeek, Alkmaar; 5. C. Kieft, Schoorl. C-kl,; 1. G. Greuter, Purmerend; 2. C Nieuwland, Koedijk; 3. C. Kuilenboer, War- menhuizen; 4. Jac. de Koning, Purmerend; 5. C. Duinmayer, Alkmaar. P iar den. Uitslag handicap-harddraverij op Zon dtigmiddag. Aangegeven 15 paarden. Oo gekomen 12 flinke dravers. Ie omloop: Betty Worty, 325 M., wint In 2 ritten van Edna F., 320 M.; Our Uhlaan, 315 M., in 3 ritten van Benker 315 M Marie P 310 M. in 2 ritten van Navarra, 315 M., Gretchen H. 325 M. In 2 ritten van Qualiteit, 315 M.; Saraband 315 M., in 2 ritten van Quik G., 310 M. Nordeck, 315 M. in 2 ritten van Minnie M.. 310 M. 2e omloop: Nordeck wint in 3 ritten van Marie P., Gretchen H. in 2 ritten van Saraband; Betty Worty in 2 ritten van Our Uhlaan. Deze 3 verliezers deelen den en prijs 10. De le prijs 100 was voor Betty Worty eig. A. J. Cat6 te Sloterdijk, 2e prijs 40 Gretchen H., eig. N. J. Silver ie Ou dealuis; 3e prijs 20 Nordeck. eveneens van A. J Cats voornoemd. Ze hebben elkander nlpt« ♦oe<fpffv»n. let wra een mooie draverij met veel belangstelling. A t h 1 e t iek. ONZE KAMPIOEN DISCUSWERPEN, N. DE GRAAFF TE EGMOND AAN ZEE GEHULDIGD. Onze correspondent te Egmond aan Zee meldt: Op grootsche wijze heeft Egmond Zon dagavond zijn kampioen, den heer N. de Graaff gehuldigd. Zondagmiddag vernam men, dat de heer de Graaff te Dordrecht het kampioenschap van Nederland 1935 discus werpen van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond had behaald met een worp van 37,42 M. Onmiddellijk werden maatregelen getroffen om dit heugelijke feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. In allerijl werd een comité gevormd om den heer de Graaff feestelijk in te halen. Om 8 uur vertrokken 2 auto's, waarin o. m. burgemeester Eyma en een autobus met belangstellenden naar Castricum. Om half negen reed de trein binnen en verwelkomde een donderend gejuich den kampioen, die op de schouders in triomf werd rond gedragen en met bloemen van de aspiranten der Gym nastiekvereniging Achilles werd gehuldigd. Daarna ging het naar Egmond, waar aan de grens het fanfarecorps van Egmond aan den Hoef den stoet opwachtte. In triomf reed men met de muziek voorop onder enorme be langstelling naar het gemeentehuis. Hier waren o. m. ook de beide wethouders, de hee ren B. A. van Kleef en C. Broek ter ont vangst aanwezig. Burgemeester Eyma hul digde den heer de Graaff namens het ge meentebestuur en de burgerij en gewaagde van den trots, die allen vervult over den Eg- mondschen kampioen. Hij feliciteerde den heer de Graaff met zijn fraai succes. Uit zijn eigen mond vernam hij zoo juist, dat hij hoopte nog wel meer te presteeren en hij wenschte hem van harte toe, dat hij daarin mocht slagen. De voorzitter der Gymnastiek vereniging; Achilles vertolkte de gevoelens dier vereeniging, waarvan de heer ae Graaft een waardig lid is en bood hem een bloemen hulde aan. Nadat hem nog een krans van de burgerij was aangeboden, dankte de heer de Graaff op sympathieke wijze met een paar eenvou dige woorden voor de hem gebrachte hulde. Met een lang zal hij leven besloot het mu ziekcorps de officieele huldiging, waarna men weder in de auto's stapte om den avond verder feestelijk te besluiten in het versierde café van den heer N. Kager op het Pomp- plein. Z w m m n. Gisteravond heeft Willy den Ouden te Kopenhagen de schitterende prestatie verricht, d: 200 meter schoolslag af te leggen in den tijd van 2 min. 25.3 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record beteekent. Het oude 200 meter-record stond eveneens op haar naam, met een tijd van 2 min. 28.6 sec., zoodat zij haar eigen record dus met niet minder dan 3 3 sec. heeft verbeterd. De Deensche zwemster Hveger werd in dit nummer tweede in 2 min. 41 sec. Op de 100 meter schoolslag werd de R.D.Z.-ster Greta Brouwers eerste in 1 min. 26.9 sec. voor Karin Ishtberg. Annie Timmermans werd op de 100 meter vrije slag derde, in 1 min. 11.4 sec. Worstelen. SUCCESVOLLE DAG VOOR „S.S.S." Op de worstel-wedstrijden te Beverwijk. Zondag j.1. werden te Beverwijk nationale wedstrijden in het worstelen gehouden. Deze wedstrijden werden uitgeschreven door den „N.K.S.B.'' en georganiseerd door „D.O.K.'', Beverwijk. Ruim 100 deelnemers stonden Ingeschre ven in diverse gewichtsklasse. „S.S.5." nam hieraan deel met 6 athleten, n.i. in le afd. vedergewicht, le afd. lichtgewicht, le afd. m.a., 2e afd. lichtgewicht, 2e afd. m.a., 2e afd. zwaargewicht. In de le afd. veder heeft C. Koster den 2en priisb ehaald. Koster won twee partij op touché en verloor een partij op punten v; H. Groeneveld, drievoudig kampioen van Ned. 32-33-34. Deze partij was Koster steeds aanvallend, maar de meerdere wedstrijd routine van Groeneveld werd Koster nood lottig. In de le afd. lichtgewicht was H. Boeraen bijzonder op deef. Zijn eerste partij tegen Steenbeek (lid D.O.KBeverwijk) won hij zeer fraai op touché. De 2e partij, waarin mooi open worstelen te zien was, won hij op punten van van Hooven (D.O.K., Amster dam). Zijn 3e partij tegen Hop (Achilles. Wormerveer, won hij na 6 minuten op touché op overtuigende wijze. Boersen behaalde den len prijs. Hij kan terugizen op een mooien wedstrijd. In de 2e afd. m.a. gewicht was N, Schats eij favoriet. Vier partijen won hij allen op touché en wis tbeslag te leggen op den len prijs. Zijn afwerking van de grepen was ver bluffend zeker. In de laatste partij om len of 2en prijs liet hij goed werk zien. In de 2de afd. zwaargewicht behaalde W Zwemmer den len prijs. Wat deze athleet liet zien in zijn strijd tegen Koeman, kamp. van Ned. '34, was enorm. Zwemmer benutte zijn enorme kracht op het juiste moment, om ae meer geroutineerde kampioen langzaam maar zeker op beide schouders te drukken. Deze overwnning bezorgde hem een donderend applaus. Zwemmer won van W. Tartaar (K.D.O., Amsterdam) op touché en verloor op punten van P. Oostindie (K.D.O., Am sterdam). Drie eerste prijzen en een tweede prijs met vier deelnemers is een mooie overwonning en tevens belooning voor de serieuze training der leden van „S.S.S." en Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen Geboren: Cornelis, z. v. Nicolaas Zijp en Catharina Appel. Petrus Jacobus, z. v Hendrik Bekker en Geertruida Kramer Petrus Maria, z. v. Deodorus Zijp en Pieter- tje Bruijn. Adrianus, z. v. Gerrit Mettes en Maria E. Broersen. Gehuwd: Kornelis Weel, wonende te indhoven en Comelia Bekker. Overleden: Gerrit Goudsblom, 84 aren, wedn. v. Keetje Bos, eerder v. Maartje ~oland. Geboren: Nicolaas (ohannes de Boer, z. v. Simon de Boer en Alida Rood. Ondertrouwd: Hendrikus Chattil- on en Grietje Bakker. Gehuwd: Johanes Faus en Amarenske Schaafstra. Overleden: Simon Smit, oud 46 jaren, echtg. v. Zwaantje van Beusekom Jacob de Graaf, oud 3 jaren, z. v. Jacob de Graaf en Alida Schrijver. Johanna Jaco- ba Boersen, oud 69 jaren, wed. v. Petrus <rommedam .wonende te Wieringen). Grietje Mazereeuw, oud 63 jaren, echtg. van C. Dekker. Geboren Arendina Cornelia Jaco- )a d. van Willem Kuiper en Anna Ste- venhaagen. Adriana Klasina, d. van Jacobus van Vermolen en Klasina Swart. Petrus Johannes, z. van Theodorus Swart en Anne. Maria Groen. Rense, z. van Do"<ve van der Woude en Sij- origje Sterk. Ondertrouwd: Cornelis Apel doorn en Cornelia Anna Kleverlaan. Coinelis Johannes Zuurbier en Cathari- n'. Commandeur. Wilhelmus Pijn- acker en Maria Johanna L'.te. Alber- tu Leyen en Mar ij tje Duinmeyer. Getrouwd: Cornelia Johannes Zuurbier, weduwnaar van Dieuwertje Groot te Opmeer en Catharina Comman deur, weduwe van Johannes Pepping. V\ iLhelmus Pijr.acker te Anna Paulowna en Maria Johanna Lute. Albertus L'yen en Marijtje Duinmeyer. Corne lis Apeldoorn te Beverwijk en Cornelia Anna Kleverlaan. Geboren Jacobus Antonius, z. van Jacobus Johannes Spaans en Christina Maria te Buck. Maria, d. van Willem Tesselaar en Anna van Duin. Petrus, z. van Corneli6 Hof en Cornelia Maria Tesselaar. Anna, d. van Johannes Kuilboer en Anna Filmer, -r Cornelis, z. van Sijmon Hendrikus Kramer en Maria Anthonta Zijp. Theodorus Wilhelmus, zoon van Dirk Bruin en Elisabeth Hen- drika Verholt. Hans, z. van Roelof Geertrudus Blankendaal. Gerrit Engel ria Cornelia ,d. van Cornelis Dekker en Barbara Maria de Lange. Cornelis Ni colaas, zoon van Wilhelmus Cornelis P'»st en Ida Takken. Ondertrouwd: Anthonius de Vries en Anna Schipper; Gerrit Engel en Clazina van der Oord. Johannes Kieft en Catharina Geertruida Spaans. Cor nelis Zutt en Geertruida Snijders. Gehuwd: Wilhelmus Dekker en Geertrudus Blakendaal. Gerrit Engel en Clazina van der Oord. Anthonius do Vries en Anna Schipper. Johannes Kieft en Catharina Geertruida Spaans. Overleden Jan Bos, oud 80 j., we duwnaar v. Trijntje Zut. Petrus Jo hannes Bleeker oud 5 jaren, z. v. Nico laas Bleeker en Anna Cornelia Spaans Maria Anna Gieling, oud 22 jaren. KINDJE UIT HET RAAM GEVALLEN. En ongedeerd gebleven. Zaterdhg is een jongetje van elf maanden uit het raam van de tweede étage van perceel Karthuizerstraat 13 te Amsterdam gevallen. Onmiddellijk werd de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, welke echter wonder boven wonder geen letsel constateerde. Het 13-jarig zusje van den kleine had hem een oogenblik in de vensterbank neergezet, in de meening verkeerende, dat het raam ge sloten was. Toen het kind er tegen aan leunde, sprong het venster echter open en is het kind naar buiten gevallen. VAN SCHEDELS EN BEENDEREN Opgebaggerd bij werkzaamheden te Gouda. Bij de werkzaamheden voor de doorgra ving aan den IJseldijk ten behoeve van de nieuwe verbinding tusschen den Holland- schen IJsel en de Gouwe heeft een bagger molen eenige schedels en beenderen opgegra ven. Ook een arbeider bracht resten van een skelet aan de oppervlakte. Op deze plaats stond tot het laatst der 18e eeuw de galg. Nadat de veroordeelden waren gevonnist, werden zij ter plaatse be graven. Men kan dus vrij zeker aannemen dat de gevonden schedels en beenderen af komstig zijn van personen, die in vroeger tijden tot den strop zijn veroordeeld. Wat het kanaalwerk zelf betreft, de door fraving van den IJseldijk is tot stand ge- racht en thans staat het rivierwater in open verbinding met de voorhaven. Het inillioenen- werk is hiermede in zijn laatste stadium ge komen. In den loop van October wordt, zoo als reeds eerder gemeld, de opening van de nieuwe scheepvaartverbinding verwacht. TRAGISCH GEVAL. Een ontvluchte arrestant verdronken. Zaterdagmiddag is de 21-jarige J. de Bruin in het Merwedekanaal onder de ge meente Vreeswijk verdronken. De toedracht der zaak ia als volgt: De afkomstig uit Rumpt, die als arbeider werk zaam was bij een boer ouder de gemeente Het stoffelijk overschot van wijlen Mgr. Aengenent wordt uit de Kathe drale Kerk van St. Bavo aedragen Jutphaas, werd verdacht een geldkistje met ongeveer 25 te hebben gestolen van een meisjesvereeniging. Daarom werd hij Zaterdagmiddag door de )olitie van de gemeente Jutphaas gearres eerd en weggeleid. De B. wist zich echter os te rukken en sprong over een sloot, ter wijl hij dwars door weilanden en grienden in de richting Vreeswijk vluchtte. Hij werd gesommeerd stil te staan, waaraan hij niet voldeed. Daarna heeft de politie op hem ge schoten. Bij het Merwedekanaal gekomen trok hij zijn jasje uit en sprong in het ka naal. Halverwege riep hij: Jullie zult me toch niet krijgen, en liet zich verdrinken. De B. bleek goed te kunnen zwemmen. Een uur nadat hij was verdronken, werd zijn lijk opgehaald en is naar het lijkenhuis te Vreeswijk- gebracht. BEGRAFENIS LOUIS DE VRIES. Laatste gang van een groot trompettist. Op de kr. begraafplaats „Toepad'' te Rot terdam had Zaterdagmiddag om kwart voor drie de teraardebestelling plaats van den vooral door muziekkringen zoo betreurden jazz-trompettist Louis de Vries, die een dezer dagen op ruim negen en twintigiarigeri leef tijd ten gevolge van een automobiel-ongeluk was overleden. Hoewel tal van vrienden en collega's van den grooten instrumentalist uit hoofde va:r beroepsbezigheden niet aanwezig konden zijn, hadden velen zich toch vrij gemaakt om den zeer populairen collega de laatste eer te bewijzen. Aan het met bloemen bestrooide graf werd door Max Tak, mede namens de directie van het Tuschinski-concern, een afscheidswoord esproken. Hij herinnerde aan het feit, dat ouis de Vries jaren geleden als leerling naar Amsterdam kwam, aan den internatio nalen roem, dien de overleden kameraad bin nen korten tijd had verworven. Dankbaar was spr. voor de vriendschap die hem met Louis de Vries had verbonden, bovendien memoreerde spr. den inspireerenden invloed, dien de zoo rijk begaafde instrumentalist op hen uitoefende, die met hem werkten. Spr. eindigde met de woorden, dat de Nederlandsche muziekwereld door het heen gaan van Louis de Vries een zwaren slag Rad geleden, maar dat de herinnering aan den spontanen, eerlijken vriend onverzwakt zou blijven voortleven. Diep onder den indruk verlieten de velen, aie Louis de Vries naar de laatste rustplaats hadden geleid, den doodenakker. IR. A. STOOP, t Een verdienstelijk Nederlander. In den ouderdom van 79 jaar is Vrijdag nacht, zooals wij nog in een deel onze vori ge editie hebben opgenomen, te Bloemen daal overleden ir. A. Stoop. Na volbrachte studie aan de polytechnische school te Delft vertrok de heer Stoop in De cember 1879 als mijningenieur naar Oost Indië in dienst van het gouvernement. Hij werd belast met de uitvoering van diepbo- ringen naar artesisch water. De heer Stoop kreeg in den loop der jaren echter de overtui ging, dat zich in den Javaschen bodem pe troleumbronnen bevonden. Teneinde de ont ginning grondig te bestudeeren, ging hij naar Amerika en bracht van zijn bevin dingen aldaar een lijvig rapport uit, dat no, steeds als een vraagbaak wordt beschouw In 1888 vestigde hij zich te Soerabaja en begon voor eigen rekening daar petroleum- bronen aan te boren, hetgeen met zulk een succes geschiedde, dat de door hem gestichte petroleummaatschappij tot opsporing en ont ginning van petroleumbronnen op Java den grondslag heeft gelegd voor de ontzaggelij- ke petroleumwinning, die voor ons land van zoo groote beteekenis geworden is. Toen de fusie tusschen de Dordtsche Pe troleum Mij. en de Koninklijke plaats vond, trad de heer Stoop op als directeur. In 1896 vestigde hij zich te Bloemendaal. Behalve de Dordtsche Petroleummaat schappij stichtte hij, in 1885, de Oost Bor- neo Maatschappij, welke zich met de tatie van steenkolen en petroleum bezig hield, en in 1901 de Moeira Trasmaatschap pij, welke ten doel heeft de ontginning van een door hem in het Moeira-gebergte dekte trasrug. De heer Stoop wilde ook te Wiessee Zuid Beieren petroleum te winnen doch boor de zonder 't te weten 'n rijke minerale bron aan, zoodat Wiessee een bloeiende bad plaats werd. Hem werd hiervoor het eere- burgerskhap verleend en de weg naar het badhuis werd naar hem genoemd Te Overveen stichtte hij de bekende bad inrichting die naar hem genoemd werd De gemeenteraad van Bloemendaal bood den heer Stoop bii zijn 70sten verjaardag op 25 Augustus 1926 een oorkonde aan, bevatten- de de kennisgeving, dat het plein voor dit badhuis Adriaan Stoopplein zou worden se noemd. 8 De crematie is Dinsdag te Westeiveld na aankomst van trein 15 uur 14 ont ui HET CONFLICT TE TILBURG De burgemeester stakingscomité. ontvangt het I Het stakingscomité vroeg Zaterdagmi idag een onderhoud aan met den burgemeester van Tilburg, mr. dr. Vonk de Both, welke na af loop daarvan het comité de navolgende ver klaring heeft voorgelegd: 1. Wij erkennen, dat het denkbeeld om de arbeiders te laten teekenen, ten einde zekerheid te hebben dat zij na de kermis aan het werk zouden gaan, is uitgegaan van een groep leden van het stakingscomité en dat op de vraag van den burgemeester of men op hun handteekening zou kunnen afgaan, door het heele comité is gezegd, dat wanneer de arttei- ders eens geteekend hebben, men daarep vast en zeker kan vertrouwen. 2. Dat, nadat de fabriek hadden toejjagd 60 voorschot op het ingehouden loon te zullen betalen, indien en voor zoover er arbei ders zouden teekenen, dat zij Dinsdag na de kennis weer aan het werk zouden gaan, de meesten op ons advies die 60 hebben in ontvangst genomen en eveneens op ons advies dat werk toch niet hebben hervat. 3. Dat achteraf gezien deze handelwijze verkeerd was. Dientengevolge betuigen wij ons leedwezen, dat een en ander is gebeurd en bieden wij onze verontschuldigingen aan. Het comité heeft over deze verklaring on derling beraadslaagd en daarop den burge meester medegedeeld, dat het niet bereid was, d'.ze verklaring te teekenen. De burgemeester heeft toen medegedeeld, dat geen onderhoud kon plaats hebben. Zaterdagmiddag heeft op de wielerbaan een vergadering plaats gehad van arbeiders bij de spoorwegen werkzaam. Deze hebben hun adheasie betuigd met de stakers. Een in de vergadering gehouden collecte heeft twee honderd veertig gulden opgebracht. De sta kingsleiding heeft op deze vergadering mede. gedeeld, dat overleg is gepleegd met de balr kers ter plaatse voor de levering van brou! op bons, welke gegarandeerd zullen worden door het N.A.S. Met de bakkers was echter geen overeenstemming bereikt. Vanaf Dins dag zal begonnen worden met de distributie van twee duizend brooden onder de stakers. De heer Spijkers heeft vervolgens medege deeld, dat de poging om een nieuw onder houd met den burgemeester te hebben was mislukt. Spreker zette uiteen, dat het advies, door de stakingsleiding gegeven, moreel niet ontoelaatbaar moet worden geacht, daar de nood bij de stakers dringend whs en zij het geld dus noodig hadden. Zaterdagmiddag heeft ten gemeentehui* een bespreking plaats gehad tusschen den burgemeester en de fabrikantenvereeniging Over het conflict werd niet gesproken, er werden slechts maatregelen overwogen van de bescherming der werkwilligen. Ook de minister van binnenlandsche zaken heeft telefonisch inlichtingen over den stand van zaken gevraagd. De koningin is Zaterdag uit Schotland in Engelsche gouvernante, mej. E. S. Winter. H M. en de prinses arriveerden per auto en werden door mej. Winter en baar zuster, twee oude dames voor haar woning opge* wacht. De koningin begroette mej/ met een hartelijke omhelzing. Men bleef e®1 oogenblik op de stoep tezamen staan en ver volgens betrad H.M. arm in arm met Haaf oud-gouvernante de woning. Er was slechts weinig publiek, toen koninklijke auto arriveerde. De koningin en prinses Juliana gebruikte® de thee ten huize van de dames Winter begaven zich vervolgens naar het station Audley End. Men meldt nader: I De koningin is te Balcombe aaugekoffltf In gezelschap van den graaf en de gravin van Athlone begaf H.M. zich per auto naa Brantridge Park, het buitenverblijf van d"1 graaf in Sussex. RIJNSCHIP OEZONKEN- Bij Capelle aan den IJ»ej; Het Rijnschip Binnenvaart 12, ton, eigendom van de maatschappij Bui® vaart (directie Roelofs te RotterdamJ gistermorgen in de rivier te Capelle aan IJsel gezonken. Het schip had een laoiw. kolen in voor de gasfabriek te Oouda. ongeluk schijnt te zijn ontstaan doordatw| schip bij het vastmaken van de sleep- tegen een ducdalf te Kralingscheveer komen, waardoor een lek in het acbterrui ontstaan. Schip en lading zijn verzekerd,^ inboedel van den schipper P. ^ver?ian„,hor- ter niet. Deze kon gedeeltelijk worden gen op de sleepboot. Het schip zit niet hinderlijk v< scheepvaart. „e Persoonlijke ongelukken zijn er beurd. de

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10