VÉRVALSCHT en MINDERWAARDIG JUcftt&ioAett Kra2oXia.8 bot,e oi 6 da8cn J&iwietiland DE LAATSTE LES VAN LANGELOT Kantongerecht te Alkmaar. ^pr'Hpndlgheidu" gepermitteerd op zijn fiets over den wee heen en i_ hem Zitting Vrijdag 6 September. Er werd maar 'n eind aan gemaakt. De kantoorbediende Theo G. uit Amster dam, die op zijn motor onder de overweg- tuniiel zou hebben gereden, doch tegen de dagvaarding bezwaren maakte, zoodat de aak heden werd voortgezet, bofte dat ver balisant Verbaan heden met verlof was. De waarnemende ambtenaar mr. de Groot re tireerde vrijspraak, waarmede de kanton rechter zich vereenigde.. Afwerken. Een uitvoerder uit Zurich, Gerrit O., had zich in de gemeente Alkmaar gewaagd oo oude motor, met onvoldoend werkende ^mmen, waarop agent Webster aanviel als 'L kokmeeuw op een grondeling. Ook deze wr had bezwaren gemaakt, doch was thans afwezig en werd alsnu tot 6 boete of 6 dagenhechtenis veroordeeld. Niet verschenen. mr 5m,r en ambtenaar, ditmaal penompn ZHnt0nrech*r 200 kwalijk werd IndimrV w?rd* steeds moeilijker. j schuld van een leveran- Henrfr n u Kr0?ntenhandelaar Lourentius 't" P huisvader met 6 kinderen te Zuid dat hii d^h V°°r maand geschorst, om had vnidLhem opgelegde boete 2.50 niet y ,1€t desondanks toch maar w^15 .MZi.l]n bedriif urt te oefenen, ver aa^erph ^lkmaar op de Schedeldoeksha- 7 °Pni€uw <egen de lamp mpMiprn h,ad nu n°g veel consideratie ^ih raf werd toch nog ge steld op 4 boete of 2 dagen. Onnn..o.iiiL i. j Oenade voor recht. Amotrraf 1 J1 ,08Se chauffeur uit aIU J;. H- met een vrachtauto gere- atmit n..' I bllz°ndere goedkeuring miste en terecht' Hij trof het echter in Alk maar best en werd zonder straf heengezon- ne 76-jarige Jan B. uit Bergen, door rijks veldwachter Leegwater bekeurd wegens her n 0p een aftandsch fietsje waarvan de remmen als een muur zaten vastgeroest, had de vorige zitting zooveel grieven tegen Z rijksveldwachter en zette een zoo groo- fe„ mond op, dat de kantonrechter hem de volle maat der gerechtigheid gaf en bepaal de dat de oude heer zijn stalen woord nu eens zou plaatsen tegenover de verklaring van den verbalisant. Maar heden was d: ver dachte m geen velden of wegen te zien en moest de kantonrechter zich tevreden stellen met de verklaring van Leegwater, die vertel de, dat de remmen zóó slecht waren, dat de oude man toen hij eensklaps moest stoppen, bijna op zijn neus viel Overigens was de man zer brutaal opgetreden. Ambtenaar en kan tonrechter waren het daarna roerend eens, dat de verdachte tot 4 boete of 4 dagen moest worden veroordeeld. Webster weifelde niet De monteur uit Amsterdam Jan T. was te Alkmaar op den Kennemerstraatweg door de agenten Webster en Staats aangehouden en geverbaliserd, omdat de voetrem defect was Op de vorige zitting stond hii terecht en be weerde, dat deze voetrem door den agent Webster zou zijn stuk getrapt en verzocht hij aanhouding. Thans was motoragent Webster present en had de monteur een burger meegebracht als getuige h décharge. Deze verklaarde in flagranten strijd met de getuigenis van Webster, maar men beliefde hem niet serieus te nemen, zoodat de ambtenaar zich gerech tigd achtte 20 boete of 10 dagen te requi reeren. Mr. de Groot achtte het rijden met slechte remmen zeer gevaarlijk en keurde het sterk af, dat het publiek zich bemoeide met dergelijke politiezaken. De kantonrechter ging hiermede volkomen accoord en veroordeelde den monteur tot 10 boete of 10 dagen. Wie is aansprakelijk9 Volgens dagvaarding zou de bejaarde vee houder Klaas B. te Uitgeest de schuld zijn van de beschadiging van de pantalon, door den slager A. Balder op 6 September gedra gen. Klaas zou namelijk op een hooiwagen een hooivork zóó gevaarlijk hebben neerge legd, dat de punten den langs den hooiwa gen fietsenden slager hadden beschadigd. Volgens Klaas had hij niets met het ge val te maken. Hij liep achter den hooiwagen waarop hooi werd vervoerd bestemd voor zijn zoon. De wagen werd bestuurd door den vrachtrijder C. Jonker en op den wagen zat zijn zoon, terwijl de bewuste broek niet was beschadigd door de hooivork, maar omdat de slager het kruis van zijn broek had ge scheurd aan het zadel toen hij langs den hooiwagen fietste en bijna werd aangereden De oude heer, die er blijkbaar niets voor voelde, den slager aan een nieuwe broek te helpen, trad zóó gedecideerd op, dat besloten werd dit broeken proces over 14 dagen voort te zetten. Dan zullen de verbalisant en stal «ouder als getuigen worden gehoord. De juffrouw was niet happY op deze conferentie Mej. Trijntje de R., de echtgenoote van ze «eren G. M. te Den Helder, had betrekkingen aangeknoopt met een visscher, een meema ten veroordeeld type en was door hem zoo ernstig mishandeld, dat zij 14 dagen in het ziekenhuis moest worden verpleegd tengevol ge aan een bekomen schedelbreuk. Tegen den ruwen galant was alsnu een instructie geopend en nu zou mej. M. op 13 Juli door den rechter-commissaris worden gehoord. Aij was evenwel niet verschenen en nu werc tegen haar een vervolging ingesteld. Gedag vaard ter zitting van heden, bleek de jonge vrouw thans wel present te zijn. Zij beweer de op den bewusten dag ziek te zijn geweest, doch kon geen doktersverklaring toonen. Bo vendien had men haar op den zeedijk zien Joopen. Aangenomen werd derhalve, dat de juffrouw, die inmiddels weer de relaties met gemelden visscher heeft aangeknoopt niet veel lust had gehad, voor den rechter-comm. te verschijnen en derhalve veroordeeld tot J 7 boete of 5 dagen, Het bekende smoesje? De loopknecht J. Th. F. B. te Heiloo had zich op den Rijksstraatweg onder Heiloo op de fiets doen voorttrekken door een auto. De kantonrechter veroordeelde hem tot 5 boe te of 3 dagen. De faciliteiten worden steeds minder. De Egmonders Andries S. en Arie V. had- pU in de Bergerduinen bramen gezocht teots het afschrikwekkende bordje: Ver wden toegang, hen waarschuwde dit duin terrein te betreden. Doch tot dusver was deze uramenzoekerij aan de berooide visschers oogluikend toegestaan en hadden de Egmon- rfr]8 het er maar op gewaagd. Maar het «lek nu misère. De wet werd streng gehand haafd en er volgde veroordeeling tot 1 v",. - of 1 dag voor ieder der teleurgestelde delinquenten. Dat moet met kracht worden p. tegengegaan. Lte magazijnbediende J. W. v. Str. uit Hei- had zich op den Bovenweg te St. Pancras h^uimirera op zijn nets weg heen en weer te slingeren, wat door den ambtenaar, ditmaal cier Door goedkooper aanbod van Aspirin-tabletten, niet herkomstig uit de Bayer- abrieken, is men op het spoor gekomen van belangrijke vervalschingen. Deze tabletten, welke ook hier te lande onder den prijs verkocht kunnen worden, zijn uiterlijk niet van de echte Aspirin-tabletten te onderscheiden. De samen stelling van de vervalschte tabletten is zeer minderwaardig en kan door de ontzettend vieze behandeling schadelijk voor Uw gezondheid zijn. De vervalschers zijn inmiddels door de Antwerpsche politie onschadelijk gemaakt. J kunt zich tegen deze vervalsching beschermen, door uitsluitend de echte Aspirin-tabletten tegen den vastgestelden prijs van 70 ets. per buisje of 10 ets. per zakje in de betrouwbare Apotheken en Drogisterijen te koopen. ER BESTAAT IN HOLLAND SLECHTS EEN SOORT ASPIRIN-TABLETTEN, WAARVOOR DE BAYER-FABRIEKEN GARANTIE GEVEN. DEZE ZIJN KENBAAR AAN DEN ORANJE-BAND OP DE VERPAKKING EN HET BAYER-KRUIS OP ELK TABLET. ER BESTAAT GEEN „HOLLANDSCHE ASPIRIN". Tusschen de spoorwegboomen. Jan Corn had zich «rL r i T €n 0verwefï hij de Wognum- ÏÏL hieven op het moment dat de tweede boom reeds was neergelaten. Daar door kwam hij in conflict met het spoorweg reglement en werd heden veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. Dat „nam" de houtbewerker niet. De mach. houtbewerker Willem v. d. V. Alkmaar was door agent Dalenberg met een bonnetje vereerd, omdat hij in den Hout buiten de paden had geflaneerd. Hij ontken de echter en beweerde, dat alleen zijn twee Pf de schuldigen waren. Aangehouden tot 20 Sept. te Op 2000 liter was niet gerekend. De rijksveldwachter Sablonius te Wierin- gerwaard hield op 13 Juli op den Zijperweg een auto aan, waarvan bleek, dat de remmen niet de vereischte kracht bezaten. De chauf feur Jan L. stond heden terecht en beweerde, dat de remmen perfect waren, doch niet be rgeend op de tank met 2000 liter, die al steen werd vervoerd. Er volgde veroordeeling tot 7 boete of 7 dagen. Verbeurdverklaring van het rijwiel gerequireerd. De jeugdige schildersknecht Maarten R. uit Heiloo had op 23 Aug. het steeds zeer drukke Ritsevoort te Alkmaar bereden met een vaartje van plm. 25 tot 30 K.M. in de verwachting de overwinning op zijn concur renten te kunnen behalen. Maar de politie stak een stokje voor dit gevaarlijk spel, maak te proces-verbaal op en nam de racecar in beslag. Heden stond de Heiloosche Pijnen burg voor den rechter en hem werd duchtig de les gelezen. Mr. Smal stelde strenge maat regelen voor, requireerde 8 boete of 8 da gen en tot ontsteltenis van den jongen kilo metervreter verbeurdverklaring van het rij wiel. De kantonrechter wilde echter alvorens tot deze gewichtige beslissing over te gaan zicii nog eens beraden en zal a.s. week uit spraak deen. Hierbij mag ter waarschuwing nog ge voegd worden, dat de rijwielen van de jon gens, die betrokken waren bij het noodlot tige verkeersongeval te Bergen, op last van de justitie zijn vernietigd. Een bekende motorrijder ge- kapiteld. Een bekende Alkmaarsche motorracer, de heer G. A. du P. zou op Vrijdag 23 Aug op zijn motor eventjes een boodschap in Uit geest doen en vloog met een vaartje van 80 K.M. over den Kennemerstraatweg, wat met het oog op de vele zijstraten, die op dit ge deeltc uitkomen, zeer gevaarlijk werd acht. Proces-verbaal werd opgemaakt, heer du P. heden terecht staande, beweerde dat zijn motor dien dag in een tcestand hac verkeerd, die harder rijden dan 50 K.M. niet mogelijk maakte, doch mr. Smal liet zich niet overtuigen, requireerde 15 boete of 15 da gen en last not least ontzegging rijbevoegd neid voor den tijd van één maand. Uitspraak a.s. week. Hij kwam er niet zonder kleer scheuren af. Een kantoorbediende uit Beverwijk, de hter N. H. R., had op den voor rijwielver keer afgesloten prov. weg gefietst en was deswege door rijksveldwachter Tilstra gever baliseerd. Hij stond thans met den kanton rechter wat geheimzinnig over de groene tafel heen te onderhandelen en wekte het ver moedtn, dat hij in verband met de onjuiste plaatsing van een waarschuwingsbord ter plaatse het met de geste van Tilstra niet eens was. Maar dit verweer leidde niet tot vrij spraak, wel echter tot het opleggen van een geringe boete 1 subs. 1 dag. Het oog van H. Hermandad is ook 's morpens vroeg nog helder Een melkventer te Alkmaar, Hendr. H., die zich vanwege het kermisfeest op 30 Aug verslapen had wilde nog vlug de Diaconie bedienen en nam de vrijheid de verboden Magdalenenstraat in te fietsen. Om 10 min over zeven uur zou dit waagstuk geen ge vaar opleveren. Maar de politie was ook toen paraat en de winst aan tijd bleek een verlies te zijn voor de portemonnaie, aangezien de melkboer tot 3 boete of 3 dagen werd ver oordeeld. Weinig gewaardeerde politiezorg De politie had het rijwiel van den arbeider Berend F. te Alkmaar, dat zich onafgesloten en onbewaakt in de Krebbesteeg bevond, ter wijl de eigenaar zich aan de edele danskunst van „Walhalla" wijdde, opgepikt en op het politiebureau gedeponeerd. De heer B. scheen echter deze zorg voor zijn ijzeren pony niet erg te apprecieeren. Hij mopperde op snauwerigen toon in zijn Noorseh dialect over de bemoeizucht van den agent, nademaal de directeur van Walhalla zelf het toezicht op de rijwielen hield, betwij felde of de Krebbesteeg wel een rijweg was en toonde niet de minste dankbaarheid toen de kantonrechter hem tot 1 boete of 1 dag veroordeelde. Tranen als oliebollen De jonge werklooze varensgezel Willem v. d. S. uit Rotterdam, die zijn oude moeder niet lastig wilde zijn, had zijn geluk beproefd met het venten van schoenveters. Ook Alk maar was in die. tournee opgenomen, doch men scheen die attentie, waarmede burge meester Waugh zooveel succes had, thans in 't minst niet te achten en nu werd Willem in de Tuinstraat geverbaliseerd. Hij stond leden terecht en verhaalde met dikke tranen in de oogen aan de „Edelbare" zijn tegen spoeden. De kantonrechter had ook zielsmedelijden met den stakker, maar kon niet veei meer doen, dan hem tot de minimumstraf 0.50 boete of 1 dag te veroordeelen. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 6 September 1935, Overtedingen van de motor- en rijwielwet: W. L. te Hoogwoud, M. S. te Alkmaar, ieder teruggave aan de ouders zonder toe pasing van straf. J. J. te Amsterdam, 4 boete of 1 week tuchtschool, S. S. te Noord- scharwoude 1 boete of 1 dag hechtenis. S. v. d. K. te Velsen, J. M. te Amsterdam, F. S. O. te Beverwijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J. D. te Bergen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. D. te Zijpe, J. P. T. te HeiLoo, M. H S. v. T. te Noordwijicerhout, J S. te Alkmaar, P. C. v. d. K. te Uitgeest, J. L. H. te Amsterdam, D. O. te Lemsterland, D. v. d. B. te Den Helder, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis J. P. C. J. B te Amster dam, J. D. de H. te Amsterdam. G. de la V. te Alkmaar, A. M. J. te Amsterdam, C. M. K. te Alkmaar, J. B. G. te Grootebroek, G. K. te Beverwijk, A. Z. te Uitgeest, A. P. te Alkmaar, E S. te Oudorp, E. S. te Oudorp, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. D. E. te Oudkarspel, P. J. te Alkmaar, A. P v. K. te Aalsmeer, C. C. te Castricum, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. D. de H. te Amsterdam, P. W. H. K. te Haarlem, G. V te Castricum, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. K. te Wieringerwaard, 7 bcete of 7 dagen hechtenis. E. B. te Alkmaar, J. L. te Zijpe, P. S. M. te Qbdam, ieder 7.50 boete of vijf dagen hechtenis. J. B. te Alk maar 8 boete of 6'dagen hechtenis. J. D. te IJmuiden, A. K. te Zijpe, J. de D. te Oost- zaan, J. Z. te Zaandam, J. 6. te Haarlem, E. d. B. te Velsen, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis.P. H. v. d. IJ. te Bergschenhoek, W. E. K. te Beverwijk, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen: A. B. te Haarlem 3 boete of 1 week tuchtschool. R. H. te Gouda, H. B- te Pur- merend, W. H. H. te Amsterdam, R. R. te Utrecht, W. J. F. v. N. te Zeist, J M. te Utrecht, J. B. te 's-Gravenhage, G. R. te Be verwijk, P. v. d. K. te Oosterhout, G. O. te Bergen, W. de R. te Hilversum, R. de G. te Hoogwoud, C. J. V. te Alkmaar, H. v. d. M. te Breda, P. D. te Zaandam, J. F. W. C. te Beverwijk, C. A. V. te Tilburg, ieder 2 boe te of 2 dagen hechtenis. J. T. te Alkmaar, W. K. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis. G. P. <e Beerhugo waard, J. P. de B. te Heerhugowaard, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het Wet boek van Strafrecht (openbare dronken schap): C. D. te Leiden, J. R. te Ufsem, M. B. S te Alkmaar, P. H. te Assen, P. T. te Zijpe, J. K. te Oudorp, J. K. te Heiloo, W. de J. te Alkmaar, ieder J 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van art 461 van het Wet boek van Strafrecht (loopen over verboden grond): E. S. Pz. te Egmond aan Zee A. P. Tzn. te Egmond aan Zee, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis Overtreding van de visscherijwet: G. Z. te Alkmaar, 2 bcete of 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag geno men hengel. G. B'. te Alkmaar idem. Overtreding van het Kanaalreglement: D. M. te Texel 4 bcete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de leerplichtwet: W. de G. te Zijpe 5 boete of 5 dagen hechtenis. MISBRUIK VAN MERKENNAAM. De „Falcon" in het gelijk gesteld. In een nummer van de vorige week hebben wij een bericht geplaatst, waarin werd ge meld, dat de president van de rechtbank te Rotterdam den fabrikant van de „Falcon"- regenkleeding in kort geding in het gelijk had gesteld tegenover een kleedingmagazijn, dat misbruik had gemaakt van den naam „Falcon". Thans is wederom een zaak behandeld voor de rechtbank te Rotterdam, waarin ge- noemde fabrikant eveneens in kort geding in het gelijk werd gesteld tegenover een con fectiebedrijf, dat den naam „Falcon", door den naam „Damcon"-fabrikaat vervangen had. Gedaagde werd veroordeeld in de kosten van het geding. Tevens werd hem een dwangsom opgelegd van 100 voor eiken dag, dat gedaagde zich niet aan dit verbod houdt. SALARISVERLAGING VOOR RIJKS- EN GEMEENTEPERSONEEL. Rijkssalarissen worden met Januari 5 pCt. gekort; loonen der gemeente-werklieden behooren aan den plaatselijken loonstandaard te worden getoetst. De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis gebracht van de gemeente besturen: a. dat de regeering in verband met den financieelen toestand van 's lands financiën het noodzakelijk acht, dat met in gang van 1 Januari 1936 op de wedden en loonen van het Rijkspersoneel een bedrag van pl.m. 10 millioen 's jaars wordt bezui nigd en b. dat het in de bedoeling ligt deze bezuiniging te verkrijgen door toepassing •van een algemeene verlaging van pl.m. 5 pet. op de voor het rijkspersoneel geldende wedde- en loonbedragen (zoowel die van de vaste wedden als die van de minima en maxima), toelagen, belooningen, vergoe dingen, kortingen, enz. De minister voegt hieraan toe, dat derhal ve het rijkssalarispeil, waaraan ingevolge conclusie 22 van het rapport der commissie- Schouten de belooningen van het middelbaar en hooger personeel der publiekrechtelijke organen behooren te worden getoetst, met ongeveer 5 pet. zal dalen, zoodat voor het behoud der vereischte overeenstemming noo- dig is, die belooningen met ingang van 1 Januari 1936 in het algemeen een overeen komstige verlaging te doen ondergaan. Mitsdien geeft de minister aan de colleges in overweging om het daarheen te leiden, dat ingaande 1 Januari 1936 de beloo ningen enz. van het middelbaar en hooger- personeel (dat zijn in het algemeen de „ambtenaren", het personeel der gemeente politie inbegrepen), waarvan de rege'ing tot de bevoegdheid van den raad behoort, wor den verlaagd. Wat de loonen der werklieden en van de overige plaatselijk gerecruteerde krachten in dienst van publiekrechtelijke organisaties betreft verklaart de minister, dat deze in de allereerste plaats behooren te worden ge toetst aan den plaatselijken loon- en levens- standdaard. Mochten die na de vaststelling der loonen een verlaging hebben ondergaan, dan is het gewenscht, dat ook de loonen der gemeentewerklieden daaraan nader worden getoetst en voorzooveel noodig en mogelijk aan een verlaging worden onderwonpen. De minister verzoekt voor 1 November e.k. door tusschenkomst van Gedep. Staten te vernemen wat in verband met het vooraf gaande in elke gemeente zal worden ver richt. Mocht men van oordeel zijn, dat de bedoelde verlaging niet of slechts ten deele kan worden bewerkstelligd, dan dienen de motieven daarvoor te worden aangevoerd en wat de werklieden betreft met bekendstelling van de gegevens betreffende het plaatselijk loonpeil, welke dit oordeel zouden kunnen rechtvaardigen. DE MAHARADJA VAN PATIALA. Op Schiphol. Zaterdagmiddag heeft de maharadja van Patiala met gevolg een bezoek aan Schiphol gebracht. Om 4 uur arriveerde zijn auto op het terrein en onmiddellijk werd doorgereden naar de motor-afdeel ing waar hij werd ont vangen door den directeur der K.L.M den heer A. Plesman, wethouder Kropman en den heer Boogerd, directeur van de handels inrichtingen. Nadat de motorafdeeling was bezichtigd, arriveerden de drie prinsessen op het terrein. De maharadja was vergezeld van sir James Fitzpatrick, gezaghebber in Patiala en lady Fitzptrick, voorts was hij vergezeld van den bekenden amateur-vlieger the Master of Sempill. De dames werden rondgeleid door de heeren Thomson en van der Beek. Nadat de Nationale Luchtvaartschool was bezichtigd, nam de Maharadja met zijn ge volg een aantal typer vliegtuigen in oogen- schouw, waarbij hij zeer veel interesse toonde. Daarna maakte het gezelschap een korte vlucht met de Roerdomp, waarover de maharadja en de prinsessen zeer verrukt waren. Tenslotte is de thee gebruikt in het stations gebouw, waarna de terugreis naar den Haag werd aanvaard. Waar de radja verder naar foe ging. Gister vertoefde de maharadja te Amster- dam. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat in den voormiddag een bezoek zou wor den gebracht aan de diamantindustrie van de firma Asscher in de Tolstraat en aan het Koloniaal Instituut. Echter tegen twaalf uur verschenen eerst bij de firma Asscher de prinsessen, die in het gevolg van den Indischen vorst meerei zen. Deze dames hebben met groote belang stelling het geheele bedrijf in oogenschouw genomen. Geruimen tijd later arriveerde de vorst getooid met den bekenden tulband ver gezeld van den Engelschen kolonel Bowles. Hem werd door ae directie een keur van diamanten getoond, die de volle belangstel ling van den Britsch-Indiër hadden. Inmiddels was het gevolg naar het Kolo niaal Instituut vertrokken. Het was echter den vorst te laat geworden om nog voor de lunch naar het museum te gaan. Hij vertrok n?. dankzegging voor hetgeen hem aan dia manten werd getoond, naar het Amstel Ho tel. Aan zijn gevolg was inmiddels bericht ge zonden ook naar het Amstel Hotel te komen. Een dichte menigte had zich inmiddels voor het hotel verzameld om den Indischen vorst te zien. Om ongeveer kwart voor drie verliet de maharadja het hotel en begaf hij zich naar het Koloniaal Instituut, waar hij werd rond geleid door den chef van den technischen dienst, omdat de bestuursleden, die vele uren aanwezig warei. geweest, meenden niet meer op de komst van den hoogen gast te mogen rekenen. Ongeveer een uur heeft de Indische vorst belangstellend vertoefd in het Museum. Na het bezoek werd vertrokken naar de Zuiderzeewerken. DE SCHIPPERS VAN MAASBRACHT. Onderzoek van officieele zijde. De ontevredenheid onder de schippers te Maasbracht, welke gedurende de laatste da gen tot uiting kwam, door het tegenhouden van enkele schepen, waarna deze aan den wal gemeerd werden, duurt nog steeds voort. In schipperskringen is men ontstemd over het feit, dat het aantal relatieschepen op het Julianakanaal den laatsten tijd zoo zeer is toegenomen, waardoor de te verdeelen vracht voor anderen steeds onbeteekender wordt. Naar wij vernemen, wordt thans van offi cieele zijde onderzocht, waaraan deze uitbrei ding van relatieschepen is toe te schrijven, aangezien gebleken moet zijn, dat een be vrachtingscommissie te lichtvaardig met vrachttoewijzinge.. zou zijn omgesprongen. VERKADE OVER TOONEEL. De heer Henrik Scholte, door andere werk zaamheden in beslag genomen, zal de too- neelrubriek in „De Groene Amsterdammer", niet meer verzorgen. Zijn taak in dit week blad wordt overgenomen door Eduard Ver kade. BALDADIGE JEUGD. Twee jongens, resp. 8 en 5 jaar oud, heb ben uit baldadigheid een tui losgemaakt, waarmede een heistelling, staande in het Florapark te Amsterdam, was vastgezet. De heistelling viel om, persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. De schade bedraagt 400. 163. Do rat begon erg te spartelen en toen er weerkeen paar kinderen binnen kwaaien zagen ze juist dat de rat zijn kop buiten de pudding stak. Maar ze vonden het heeiemaal niet erg dat er een rat in de pudding zat. 164. Ze aten van de pudding dat het een lieve lust was en toen ze 's avonds naar huis gingen, waren ze allemaal ziek. Dat kwam omdat ze zoo vreeselijk veel van de pudding hadden gegeten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7