KYRIAZI FINAS SPORT EN WEDSTRIJDENT Wat onze K.N.V.B.-clubs presteerden. 20 st Alcmaria I verliest van V. S. V. I met 4-3 Alcmaria II wint van V. S. V. II met 5-2. Alkm. Boys en Alkmaar plaatsen zich beide in de 2e ronde om den K.N.V.B.-beker, pe laatste Zondag voor de competitie. AlcmariaV. S. V. 3—4. Alcmaria IIV, S. V, II 52 De meesterlijk-samengestelde 25 ct. in Oval, Round en Grande is UW sigaret! DE NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN TE GROOTEBROEK. 50-jarig jubileum van den voorzitter, den heer dr. G. C. van Balen Blanken. De wedstrijd. DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN K. V. K. V. Nieuwendammerham wint de kaasdragers. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG SEPTEMBER 1935 Voetbal» De laatste Zondag vóór den aan vang van de voetbalcompetitie die (joor onze Alktnaarsche clubs tot liet spelen van vriendschappelijke- en bekerwedstrijden werd benut, heeft sportief gesproken, een alleszins be vredigend verloop gehad. wel verloor Alcmaria I op het kantje af van de sterke eersteklasser V.S.V., Jtod, daartegenover staat, dat de Alcmaria- reserves in een zeer aantrekkel ijken wedstrijd V II met 5—2 versloegen. Goede resultaten behaalden voorts de Alkmaarsche Boys, die zich niet door het stoere Texel lieten verrassen en de eilandbe woners een 4—2-nederlaag toebrachten. Ook Alkmaar zag haar reis naar de hoofdstad met een 3—1-overwinning op Electra bekroond. geide vereenigingen plaatsten zich door deze overwinningen in de 2e ronde om den KNVB.-beker. Weten zij ook die te overle ven, dan kan het publiek nog van eenige aar dige wedstrijden getuige zijn. Precies 4 uur floot scheidsrechter Prins onder zeer groote publieke belangstelling beide elftallen binnen de lijnen. In afwijking van de opstelling, welke wij Zaterdag j.1. publiceerden, was bij Alcmaria Schokker te elfder ure toch nog door Ooms vervangen, zoodat de withemden hun volle dig competitie-elftal in het veld brachten. Het V.S.V.-elftal was ook iets gewijzigd, zoodat de opstelling was: Alcmaria. Jongmans Bijlsma Ooms Rootring de Grand Lengers Plas, Homan, v. Wieringen de Jong, Gerritse O de Haas, Sterk, U. de Wolf, Koning, H. de Wolf Hillekamp de Boer Koster v. d Griend Broek V. S. V. N. Michel. Alcmaria won de toss, zoodat V.S.V. af trapte, hetgeen echter van weinig voordeel was. Beide ploegen begonnen met eikaars krachten te verkennen. Toch was 't Alcmaria. dat het eerst het initiatief tot den aanval nam, toen Plas snel opbracht en voorzette. De harde, door Homan geloste schuiver scheerde echter rakelings langs den paal. Door missen van van der Griendt kwam de bal opnieuw voor den Velser-doelmond. doch thans was er niemand om den aanval af te werken. Ook V.S.V. bracht enkele malen een bezoek aan het Alcmaria-doel, doch liep daarbij her haaldelijk in de door Ooms en Bijlsma opge zette buitenspelval. De volgende periode van den strijd speel de zich veelal op het middenterrein af, waar bij vooral van V.S.V.-zijde de bal nog al hoog werd gespeeld. Daarna kwam Alcmaria opnieuw in den aanval Rootring maakte den bal keurig vrij voor Plas, die v. d. Griendt trachtte te pas seeren. De geduchte Velser-back wist echter het leer nog juist tot hoekschop te trappen. Deze corner, goed door Plas genomen, werd opnieuw tot hoekschop verwerkt, die even wel niets opleverde. Even later gaf v. Wie lingen Homan een goede kans, doch Michel in het V.S.V.-doel wist het harde schot te keeren. Voorloopig slaagden de beide ploegen er echter niet in het zoogenaamde competitie- vuur in hun spel te brengen, terwijl overi gens de verdedigingen de situaties beheersch- ten. Pas nadat het spel 35 minuten oud was, werd het eerste doelpunt gescoord. De V.S.V.-midvoor U. de Wolf draaide handig om Ooms heen, waardoor hij alleen voor Jongmans kwam te staan en weinig moeite had hem te passeeren (O1). Bijna onmiddellijk hierna kreeg Homan een fraaie kans, doch werd door Kossen in het strafschopgebied op ontoelaatbare wijze van den bal geloopen. De hiervoor toegesta ne strafschop werd door v. Wieringen op on fortuinlijke wijze naastgeschoten. Het veldspel bood inmiddels weinig fraaie momenten. Beide partijen speelden daarvoor een te destructief spel. Nadat Michel door een katachtigen sprong den gelijkmaker had voorkomen, brak de rust aan. Na de thee scheen er meer vuur in het spel te komen. Reeds direct kreeg Plas een corner te nemen, die van Wieringen juist over de lat kopte. Even later brak Gerritse snel door, doch opnieuw voorkwam Michel een doelpunt, 't Was echter uitstel van exe cutie. Een snelle door Plas geleide aanval, besloot van Wieringen met een scherp schot, dat Michel te machtig bleek (11). Alcmaria kreeg daarna wel een zeer fraaie kans de leiding te nemen, toen Gerritse al- voor den eiser-keeper kwam te staan, doch zijn schot, vlak voor het doel, ging hoog over. Ook een volgend schot, sprong v» den paal buiten het speelveld. Snel ging het spel nu op en neer. Binnen 1 minuut werden 3 hoekschoppen genomen, een op het A. en twee op het V. S. V.-doel, le<*hter niets opleverden, net combinatiespel vlotte bij onze stadge- nooten nu veel beter, al had het tempo wel ^vlugger gekund. d. 'n"'8er werd de strijd om de leiding, l?0, Michel en Jongmans voorkwamen her- delijk zekere doelpunten. komiscI}, moment ontstond, toen de V.- .®v?°r ^1'e?n voor Jongmans kwam en n l08te' dat in den doelmond hUpif ZUi verdwijnen. De A.-keeper bleek echter boven op den bal zitten! tr was nog een kwartier te spelen, toen Bijlsma geheel onnoodig hands maakte. Sterk gaf uit de strafschop V S. V op nieuw de leiding (1-2). Dezelfde speler vergrootte nog geen minuut later door goed individueel spel den voorsprong tot 1—3. nans kwam de beurt om een strafschop a ne,mfnL^eer aan Alcmaria, toen de Boer den bal bij een Alcmaria-aanval wegsloeg. j Grand schoot de penalty onhoudbaar m, daarmede den stand op 2—3 brengend. Onmiddellijk na den aftrap vergat de niet zeer enthousiast spelende Bijlsma aan te vallen, waardoor U. de Wolf er ongehin derd 24 van kon maken. Alcmaria trapte dus weer af, waarbij de bal in het bezit van de Jong kwam. De klei ne linksbinnen ontdekte tusschen den paal en den Veiser-keeper een opening, waar juist een bal door kon. Listig lokte hij de V. rechtsback naar zich toe, om daarna met het mooiste doelpunt van den dag Michel ten laatste male te passeeren (3—4). Nog schenen een tweetal kogels van Ho man en v. Wieringen den gelijkmaker te zullen brengen, doch verdere doelpunten bleven uit. Met de kleinst mogelijke meerderheid bleef de eersteklasser overwinnaar. Ongetwijfeld beschikt V. S. V. over een behoorlijke ploeg, die in de competitie nog wel van zich zal doen hooren. Al met al voor Alcmaria een nuttige oefen wedstrijd. En nu a.s. Zondag de eerste competitie wedstrijd. Voor het eerste sinds eenige ja ren opent Alcmaria het seioen met een thuiswedstrijd. In strijd met alle loopende geruchten, dee- len wij mede, dat Bloemendaal dan hier op bezoek komt. Op deze ontmoeting komen wij natuurlijk nog nader terug. Om 2 uur hadden de reserves van Alcma ria den strijd tegen die van V.S.V. aangebon den. Reeds direct ontstond er gevaar voor het V.-doel, doch aangezien Alcmaria de aan vallen aanvankelijk niet geheel afwerkte, ble ven die voorloopig zonder resultaat. Beide ploegen demonstreerden niettemin een vlot en aantrekkelijk spel, zoodat scheids rechter Hoek een gemakkelijke taak had In de periode, dat beide partijen even met 10 man speelden, kwam de V. midvoor alleen voor den Alcmaria-keeper te staan. Moedig wierp Rampen zich voor zijn voeten en slaag de er in den bal weg te werken. Nog eenige malen bracht de roode aanval een bezoek aan het Alkmaarsche doelgebied, doch Jonker en Koning waren in uitstekende conditie, terwijl ook Rampen stompende, val lende, springende of glijende de onmogelijk ste schoten onschadelijk maakte. Er was juist y> uur gespeeld, toen v. d. Po uit een voorzet van Keppel Alcmaria de lei ding gaf. Toch was de vreugde van korten duur. want 2 minuten later had de Velser-midden voor Glas op uitstekende wijze gelijk ge maakt. Opnieuw zou A. de leiding hebben geno men, toen Hiemstra den bal in het Velser doe deponeerde, doch de scheidsrechter had dit feit niet geconstateerd. Bij Alcmaria viel vooral het goede spel van den linkervleugel Peziev. d. Pol op, terwijl ook de nieuwe rechtsbinnen Burgers (ex-O.V.V.O.) aardig spel vertoonde, doch met zijn schieten niet gelukkig was. Na de thee wisten Hiemstra en Keppel een keer door de V .-defensie te breken, doch kee per Noordman stopte de harde schoten. Ook Rampen toonde eenige malen zijn kwalitei ten. Opnieuw nam Alcmaria de leiding, toen Hiemstra in de gelegenheid het derde doel- volgende minuut verschalkte H. Michel Ko ning en was de stand alweer gelijk (22). Na den aftrap werd een missen van haar linksback V.S.V noodlottig. De snelle Bur gers profiteerde daar handig van en stelde Hiemstra in de gelegenheid het 3 doelpunt punt te scoren. Een neuwe fout, thans van den V.S.V.- keeper, de den bal met één hand wegsloeg, in plaats van dien te stompen of te vangen, strafte v. d. Pol meedoogenloos af (42). V.S.V. ondernam nog eenige heftige pogin gen om den achterstand in te loopen, doch Rampen bleek een onoverkomelijk struikel blok. Reeds scheen Alcmaria iets te verslappen en V.S.V. wat meer in den aanval te komen, toen Hiemstra een plotselingen uitval van Alcmaria met het 5e doelpunt bekroonde. Met dezen stand kwam het eind van dezen door scheidsrechter Hoek goed geleiden en overigens zeer aantrekkelijk gespeelden wed- sirijcL Alcmaria speelde in de opstelling, die wij Zaterdag publiceerden. V.S.V. II kwam als volgt uit: Noordman van Os v. d. Linden de Haas de Vries K. Glas Michel Karrenbeld J. Glas Struys Kruiswijk ElectraAlkmaar 13. Deze wedstrijd werd in tegenstelling met de loting in Amsterdam gespeeld, doch bij een eventueel gelijk spel zou Electra de ge lukkige zijn geweest. Alkmaar dacht er ech ter anders over en kwam met een goede 31 overwinning huiswaarts. Precies 2 uur floot de heer Miezerus aan vang, en het bleek dat Alkmaar met 2 inval- ers de eerste helft met den wind mee speel de. Dit bracht weinig voordeel. Direct na den aanvang kreeg de keeper van Electra al een flink schot van Kranen burg te verwerken, wat hem echter goed af ging. De strijd ging nogal aardig gelijk op, al was „Alkmaar iets meer in den aanval. Toch duurde het ongeveer een half uur voor dat het eerste doelpunt kwam uit een corner van links door den rechtsbinnen ingesloten. Na de rust kwam er direct al een Alk maarsche aanval, welke schitterend door de verdediging werd afgeslagen. Het bleek evenwel uitstel voor de A. voorhoede, want bet duurde niet lang of er kwam een heel goede tweede doelpunt van den linksbinnen, spoedig gevolgd door een doelpunt, waarvan :hans Schrier de maker was. Dit werd Electra toch blijkbaar te bar en de spelers probeerden dan ook de spreek woordelijke eer te redden, zij het dat zij indi rect tot stand kwam, n.1. door een strafschop, welke onberispelijk ingeschoten werd. Hierna was nog ongeveer 12 min. te spelen, doch verder dan één doelpunt bracht Electra het niet, wat echter gezien hun slechte schieten ook te begrijpen was. Het Alkmaar-elftal viel als geheel niet tegen, alhoewel een enkel onderdeel nog wel verbetering behoeft. ALKMAARSCHE BOYS—TEXEL 4—2. Gisteren speelden de rood witten Alkmaar- ders voor den K.N.V B.-bekér tegen Texel en wisten zich door een verdiende 42 overwin ning in de volgende bekerronde te plaatsen. Het elftal der Boys zag er nog al eenigs- zins gehavend uit, daar zoowel Indri als Akkerman ontbraken en hun plaatsen respec tievelijk werden bezet door Schenke en Weel. Dit spelen met invallers, viel overigens ge ducht mee. Schenke bleek een handige voor waarts te zijn cn hij nam alzoo het grootste gedeelte van de doelpunten voor zijn reke ning. En Weel?het is een voldongen feit, dat hij in zijn speldoedanigheden ge ducht op achter was geraakt, maar zooals we hem gisteren zagen, stellen we ons den vraag, of de periode van „inzinking" voorbij is. Deed genoemde onvolledigheid dus zeer weinig afbreuk aan het geheel, van meer belang was het uitvallen van Houtkoo- per en Licht. De plaatsvervangers, Roos en Sinkkens deden weliswaar aardige dingen, doch het juiste verband geraakte wat zoek. Het nieuwe experiment was, de bezetting van de linksbinnenplaats door v. d. Hilst, iets, wat ons niet mee viel. V. d. Hilst heeft door z'n ongeval schijnbaar nog veel van zijn bekende kracht ingeboet. De nieuwe spil voldeed iets meer dan de vorige week terwijl ook de doelwachter beter op dree was. Het eerste doelpunt ontstond door eer ongelukje in de verdediging en had door hem slechts met geluk voorkomen kunnen worden. De beide vleugelspelers gaven ook nu weer verdienstelijk werk te zien, doch werden na rust streng bewaakt. De bezoekers gaven een flinke stevige par tij te zien en slechts hun doelwachter maakte voor de rust een uitzondering op den regel, in verband met z'a onzeker optreden Na rust wist hij zich echter keurig te herstellen. Het zou ons niets verbazen, als de eilanders in de komende competitie een geducht woord je zouden meespreken in de bovenste plaats bezetting. Over den wedstrijd kunnen we gevoegelijk kort zijn. Even half drie zien we onder leiding van scheidsrechter Roos, die goed voldeed, de volgende opstel lingen binnen de lijnen: Alkm. Boys. H. Keesen Koster Houtkooper Weel Kwadijk Licht Brouwer v. d. Hilst Goudsblom Schenke de Grand O Kikkert Neyens Vlaming H. Ran de Graaf Huizinga Gieles Koo--' Witvliet J. Ran Dukers Texel. Het begin is een eenigszins verkennen met wederzijdsche aanvallen, waarbij eenmaal Brouwer, uit zeer mooie positie, jammerlijk naast schiet. Bij de Texelaars gaat het beter. Als Koster meent op Keesen terug te moeten spelen, komt hij te vallen, het leder komt bij den ver opgedrongen de Graaf, die van dichtbij den Alkmaarschen doelman niet veel kans geeft 0—1- De bezoekers hebben reeds een nuttigen voorsprong, doch de gastheeren bemerken het gevaar en pakken geducht aan. Na eenigen tijd heeft Scnenke succes, als hij zich door de Texelsche verdediging wringt en een laag hard schot in zendt, dat doel treft, zoodat de stand gelijk is 11. De rood- witten blijven geducht aanvallen en als Goudsblim naar binnen zwenkt, bezorgt hij met een hard strak schot zijn club de leiding 21. Het offensief duurt voort en Gouds blom mag enkele corners verwerken. De bal len komen mooi voor doel, doch worden met zeer veel moeite weggewerkt. Eindelijk weten de bezoekers zich los te werken en zenden ook eenige schoten in, die echter allen te hoog zijn. Aan Alkmaarsche zijde gaat het beter. Uit een scrimmage voor het Texelsche doel kan Schenke den stand op 3—1 brengen. Op nieuw hebben de Boys bijna succes, doch het leder gaat juist nog corner. Hoe goed ook door Goudsblom genomen, ook nu wordt de bal weer weggewerkt, zoo dat even later de rust zonder wijziging aan- Dadelijk na rust ontkomt het Boys-doel aan een doorboring als hard tegen den paal wordt geschoten. Het is echter uitstel van executie, want na een tiental minuten moet Keesen 'ingrijpen, doch is een onderdeel van een seconde te laat en het leder gaat langs hem in het verlaten doel 3—2. De bezoekers komen iets sterker in den aanval, mede in verband met het inmiddels uitvallen van Houtkooper en Licht. Er zit dan ook ge duchte spanning in, daar de eilanders aan een gelijk spel genoeg hebben, doch de Boys willen hun voorsprong niet afstaan. Vele goede voorzetten van de Alkmaarsche vleugels volgen doch Duikers heeft zich keu rig hersteld en maakt hoog opspringend me- nigen bal onschadelijk. Nog volgen een paar corners op het Boys-doel, echter eveneens zonder succes. Opnieuw krijgt Schenke een kans, een schothet leder kan juist cor ner gewerkt worden. De tijd verstrijkt, doch de spanning duurt voort, totdat Schenke plotseling door de Texelsche verdediging gaat en den stand op 42 brengt. We den ken een hoogere score te zien, doch zoowel v. d. Hilst als Goudsblom nemen om beur ten den paal onder vuur, terwijl een goed ingekopten bal door de Grand, uit een cor ner van Goudsblom, met moeite wordt ge keerd. Nog eenmaal mag Kwadijk het leder uit eigen doelmond koppen, en dan breekt het einde zonder verandering aan. OM DEN ZILVEREN BAL. Rotterdam finale: SpartaExcelsior 41. OM DEN NEDERLANDSCHEN VOETBALBEKER. Eerste ronde. De resultaten van de gister gespeelde wed strijden voor de eerste ronde om den Neder- landschen voetbalbeker luiden o.m.: B.K.C.Schinkelhaven 2—1; Nieuwe Nie- dorpHelder 4—3; AlkmaarElectra 3—1; De VolewijckersH.V.C. 62; Zaan dijk—S.D.Z. 2—4; T.H.B.D.E.C. 4-4; T.O.G.—H.E.D.W. 2—3; Alkmaarsche Boys Texel 4—2; SuccesZaanlandia 12; Z.N.C.—V.V.A. 1—1; Beverwijk—Oranje Zwart 2—3; H.R.C.—S.C.A. 4—2; De Ken- nemersL.F.C. 10—2. Kolven. De wedstrijden werden Zondag voort gezet. 's Middags te twee uur had de officieele opening plaats. De heer Th. Roosje, voorzitter van de kolfclub „Sta Vast" verwelkomde de zeer talrijke aan wezigen. Onder de genoodigden merkten vij op de burgemeesters der vier omlig- ende gemeenten. De heer Roosje hoopte, dat de wed strijden ter herdenking van het 50-jarig bevtaan van den bond mogen 6lagen. In de eerste plaats feliciteerde spr. den N. K. B. met het 50-jarig bestaan. Spr. vroeg zich af, of er wel een mooien bond op sportgebied is dan de Ned. Kolfbond. Jong en oud kan aan deze sport meedoen en er prijzen mee behalen. Als de wed strijden zijn afgeloopen, verzucht men: is het nu al weer voorbij. Inzonderheid heette spr. welkom dr. G. C. v. Balen Blanken, den voorzitter van den bond, die thans 26 jaar voorzitter is en zijn gouden bestuursjubileum viert. Steeds is hij de stuwkracht geweest van den Ned. Kolfbond. Uit dankbaarheid en als waardeering bood spr. namens de kolfclub Sta Vast een schitterende fruit mand aan. Dr. van Balen Blanken verkreeg hier na de gelegenheid tot het uitspreken van d3 feestrede, waarvoor hij als onderwerp Dr. v. Balen Blanken had gekozen het 50-jarig bestaan van den Bond. Kleine oorzaken groote ge volgen. Dat was bij de oprichting van den Bond wel bewaarheid geworden. Toen hij, al6 jonge dokter op Span broek kwam om „zijn vleugels uit te 6laan". viel het hem moeilijk de diepe bedding tusschen het Amsterdamsche studentenleven en het stille dorpsleven te overbruggen. Tot den burgemeester verzuchtte hij, het niet te zullen uit houden. Tesamen heeft men toen het initiatief genomen om een kolfsocieteit op te richten. Deze idee werd met ent housiasme ontvangen in Spanbroek en de kolfclub De Vier Eenen werd gesticht. Tenslotte kwam na vele plaatselijke wedstrijden de wensch naar voren, ook eens eeri nationale wedstrijd te organi- seeren. De Vier Eenen durfde dat be staan en het slaagde. De deelname was groot. Eerst werd gespeeld om geldprij zen, maar toen dat ontaardde in het „op een daghuurtje" uitgaan van verschil lende personen wat net doel niet was, heeft men een ander prijzenstelsel inge steld. Toen is het puntenspel geboren, zooals het nu nog bestaat. De voorzitter herdacht eenige thans overleden kolfvrienden, die veel voor den bond waren geweest, o.m. den heer Spuij- broek, een der secretarissen van den Bond, wijlen de heeren T. Kostelijk van Alkmaar en A. Kist te Zuidscharwoude. Op buitengewoon smakelijke manier werd de geboorte verteld van den Ned. Kolfbond, wiens oprichtingsvergadering op 13 Mei 1885 te Haarlem werd gehou den. Ook van het „doopmaal" haalde de vrx rzitter aardige herinneringen op. Spr schetste het verdere verloop van het leven van den Ned. Kolfbond. Overal, waar men kwam, werd men door de ge meentebesturen ontvangen. Alle gehou den wedstrijden rechtvaardigen en wet tigen het bestaan van den Ned. Kolf bond. Zoo is dan nu de gouden dag gekomen van het vijftigjarig bestaan. Bij het kolfspel wordt geen onder scheid gemaakt van rang of stand, van jong of oud. Waargemaakt is, dat het spel ook kan adelen, als het gaat om den gee6t te scherpen. Zoo n jubeldag als wij thans beleven, dient in de geschiede nis van den bond te worden vastgelegd. Daarom is nu het kampioenschap van den Ned. Kolfbond ingesteld, voor gummi en sajet. Daarvoor zijn bestemd de eere- teekenen, beschikbaar gesteld door H M. de koningin en H.K.H. prinses Juliana. Uit dankbaarheid en om de ver knochtheid aan het Koninklijk Hute te doen blijken werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. De burgemeester van Grootebroek, die na de luide toegejuichte rede van dr. Van Balen Blanken het woord verkreeg, had de kolfsport leeren kennen als de sport der kameraadschap, welke de krachten van lichaam en geest inspant en uit spant. Het is nog nooit voorgekomen, aldus spr., dat een twist met den kolfstok werd beslecht. Daarentegen gaan wel overwinnaar en verliezer gearmd naar huis. De kameraadschap der kolvers kan heden wel dienen als voorbeeld voor het land, ja voor de wereld. Wanneer Mussolini en de Negus elkaar elk jaar in de koLfbaan ontmoetten, zouden ze nu niet kibbelen om een onnoozel stukje Abessinië. Hiermee was de officieele opening ge schied. Ten huize van den heer Van Balen Blanken werd een zeer druk bè- zochte receptie gehouden, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten, den jubileerenden beminden voorzitter te feliciteeren. De harmonie Excelsior bracht een serenade. Het is den heer Van Balen Blanken tot een onvergetel ijken dag gemaakt. Wat den wedstrijd betreft, er werden in. den middag en vooravond niet veel groote prestaties geleverd. Een tweetal personeele kolvers, de heeren J. Klopper van Stavast en A. Timmerman van Onder Vrienden te Oudkerspel sloegen 's middags in de eerste serie 56 punten. Tegen den avond werd dit record ver beterd door den heer M. van Zaane te Krommenie, die het op o7 bracht. Later op den avond was het de heer D. Rijper Sr. van Gezellig Samenzijn te Zuidschar woude, die in zijn tweede serie maar eventjes 58 punten sloeg. Een pracht- prostatie. Het corps van Gezellig Samenzijn staat er heel goed voor. In de eerste serie sloe gen alle drie kolvers 49 punten, waar door een puntental verkregen werd van 147. In de tweede serie werd dit nog ver beterd door resp. 58, 50 en 47, dus 155 punten. Hierdoor staat dit corps aan den kop. De oude heer J. Hagenaar van Alk maar, die steeds nog aan de wedstrijden van den N. K. B. deelneemt, sloeg in zijn eerste serie 47 punten, welke prestatie hartelijk werd toegejuicht. Er is dezen dag veel gekolfd. Dat moet ook, want de deelname is enorm groot. Wij laten hieronder den stand der korpsen volgen: De Vier Eenen te Spanbroek le serie 131, 2e serie 125; Aan is Winst te Ven huizen le serie 127, 2e serie 124; Sta Vast te Grootebroek le serie 139, 2e serie 124; De Roos te Binnenwijzend le serie 125, 2e serie 118; Utrecht te Utrecht le serie 94, 2e serie 93; Onderl. Genoegen te Hoog- karspel le serie 140, 2e serie 110; Barsip- gerhorn te Barsingerhorn le 6erie 103; Ons Genoeg te Wormer 100; TOGIDO te Krommenie le serie 132; K. N. P. te Bar singerhorn le serie 76; Gezellig Samen zijn te Zuid-Scharwoude le serie 147, 2e serie 155; Onder Ons te Krommenie le serie 113; S. O. S. te N. Niedorp le serie 88; Centraal Alkmaar le serie 103; Zaan streek te Koog aan de Zaan le serie 116; Ons Genoegen te N. Scharwoude le serie 92; Prins van Oranje in 3 series 291 p.; Op Maat te Z .Scharwoude le serie 117; Decht Door te Alkmaar le serie 122; Am sterdamHaarlem te Amsterdam le se- rb 95. Korfbal. Na de eerste wedstrijden op 1 Sept. j.l. heeft K.V.K.V. Zondag haar iaarlijksche serie-wedstrijden beëindigd met de wedstrij den om de zilveren kaasdrager-t den wissel- prijs van KV KV., we1 ken ze reeds twee maal heeft mogen winnen sinds 1932, n.1. in 1933 en 1934. Het was ditmaal echter K.C.N., dat met den fraaien wisselprijs ging strijken. Aangezien er verschillende 12-tallen aap deze wedstrijden deelnamen, waartegen K V. K V. in de a.s. competitie zal moeten uitko men, was het wel van belang eens te zien hoe onze korfballers het er zouden afbren gen. Laten we eerlijk zijn, het is niet meege vallen. Er zat nog te weinig verband in de ploeg, waardoor de snelheid niet hoog ge noeg kon worden opgevoerd, wat juist in deze korte wedstrijden van 2 x 15 minuten van het grootste belang was. Enfin, we weten dat er momenteel u

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9