Agenda {Binnenland SBucgecüjke Stand Jierk S. School Stad en Omgeving. JUoMHciaat 'Hieuw* Bioscopen. GELD GEVONDEN. Bij een vermoorden man. LEED VAN DEN OUDEN DAG. FELLE VILLABRAND TE BLOEMENDAAL. NOODLANDING VAN MILITAIR VLIEGTUIG. BERGEN SCHAGERBRUG Per fiets op reis. 'T ZANO HEILOO URSEM HEERHUGOWAARD HOOfcOSCMARWOWE bjpe Einde melkcursus. Loco-burgemeester. SCHOORL Werkverdeeling in het college. LIMMEN Aanbesteding. Gasleiding. URSEM (Augustus). Prinses Juliana bezoekt nog enkele tehuizen. Bezoek aan de Ned. Herv. Diaconie, de Pius-stichting en „Westerlicht". Prinses Juliana. Stedelijk' Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Winternachtstraum, hoofdrollen Magda Schneider en Wolf AlbachRetty. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De wereld zonder masker, hoofdrol Harry Piel. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, half acht, hoofdnummer De Strooman, hoofdrol Harold Lloyd. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-thater, half acht, hoofdnummer Rosen aus dem Süden, hoofdrollen Paul Hörbiger en Gretl. Theimer. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zondag 15 September. 2 uur, Alkmaarsche Wielerbaan, wedstrij den met wereldprogramma. 4 uur, Openluchttheater te Bergen, opvoe ring De geheimen der H. Mis, door de Heer- hugowaardsche spelers. BRAND DOOR HOOIBROEI. In de gemeente Epe is brand ontstaan in een hooiberg, staande bij de boerderij van de wed. Vosselman te Amst. Vermoedelijk is de brand door broeiing ontstaan. Het vuur sloeg over naar een tweeden hooiberg ver volgens op een schuur en hoewel de brand weer heeft beproefd door het dak der boer derij nat te spuiten het woonhuis te behouder, mocht dit niet gelukken, zoodat alles een prooi der vlammen werd. Het vee en de in boedel konden worden gered. In de woning van den dit voorjaar ver moorden bejaarden Peter van Os te Slag haren (O.), heeft de nieuwe eigenaar, de heer B. Folkerts, onder een stoepje bij het aanrecht 700 aan zilvergeld gevonden. De justitie had destijds, op verschillende plaat sen verstopt, ook reeds geld aangetroffen. Van Os zat er dus blijkbaar warmpjes in, doch hij leefde in de armoedigste omstan digheden. Naar het heet, zal de vinder het geld kunnen beschouwen als een afschrij ving op den koopsom. De 82-jarige zwerver Jan Dekker te De- demsvaart, die wegens gebrek aan behui zing al eenige jaren in een brandspuithuisje wcont, is, terwijl hij met zijn hond langs de rails liep, door een goederentrein aangere den. Met ernstige hoofdverwondingen en inwendige kneuzingen is de oude man naar de kom van het dorp vervoerd, waar hij zoolang in de arrestatiecel van het gemeen tehuis verpleegd wordt. Arbeiders, die gistermiddag bezig waren met het aanleggen van centrale verwarming in een villa aan den Korpeweg 16 te Aer- denhout (gemeente Bloemendaal), hadden een vuurtje gemaakt om te onderzoeken of de schoorsteen goed functionneerde. De vonken zijn daarbij op het rieten dak te recht gekomen, hetgeen de arbeiders pas bemerkten, toen het heele dak in lichte laaie stond. Ook de bovenverdieping werd spoedig door het vuur aangetast. De Bloemendaalsche brandweer werd ge waarschuwd. Deze wist het vuur weldra te bedwingen. De geheele bovenverdieping brandde uit, de benedenverdieping liep veel water schade op. Huis en inboedel waren verzekerd. Gistermorgen is op een weiland in den polder De Derde Bedijking te Mijdrecht een militair vliegtuig gedaald, dat te Soester- berg was opgestegen met als bestuurder de sergeant-vlieger Bosman. De bestuurder was door de zware bewol king de richting kwijtgeraakt en kreeg bovendien zware lekkage aan de koelin- richting, zoodat het toestel „waterloos" geraakte. De landing geschiedde vlot en het toe stel werd niet beschadigd. Het werd onder bewaking gesteld van de militaire politie van Uithoorn in afwachting van maatrege len, te nemen door het vliegkamp Soester- berg. H.M. DE KONINGIN NAAR DE HOOFDSTAD. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men van H. M. de koningin zich op Don derdag 26 September naar Amsterdam te begeven voor het jaarlijksche bezoek aan de hoofdstad. H. M. de koningin zal op Vrijdag 20 de zer in den loop van den namiddag naar het Loo vertrekken teneinde gedurende eenige dagen de leger-oefeningen in Gelderland bij te wonen. DE ZOMERTIJD EINDIGT. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebe sturen er nader de aandacht op gevestigd, dat dit jaar de zomertijd zal eindigen op 6 October des voormiddags te 3 uur. DE STATEN-GENERAAL GESLOTEN. In de rede waarmede de minister van bin nenlandsche zaken de zitting der Staten ge neraal in naam der koningin heeft gesloten wordt herinnerd aan de vele belangrijke maatregelen, in het bijzonder in verband met de voortdurende moeilijke tijdsomstan digheden, die tot stand kwamen. Naast de maatregelen ter bescherming van de vader- landsche nijverheid en van den land- en tuinbouw verdient daarbij vermelding de voorziening in de gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg, de wijziging in de fi- nancréele verhouding tusschen rijk en ge meenten en de regeling tot het algemeen bindend en onverbindend verklaren van on dernemersovereenkomsten. Ten slotte betuig de de minister aan de Kamer den dank der koningin voor de zorg en de toewijding, ook dit jaar weer aan 's lands belangen be steed. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 95 cent per k-g- Ontslag verleend. Aan den chef-veldwachter Vermeulen te Bergen, die met onbekende bestemming deze gemeente heeft verlaten, is ontslag verleend. Kanaal StolpenSchagen Een gedeelte van den nieuwen provin cialen weg langs het kanaal StolpenScha gen is thans in zooverre klaar, dat het ver keer daarvan gebruik kan maken. Dit ge deelte loopt vanaf Stolpervlotbrug tot aan den Kuigeweg. De nieuwe geteerde weg heeft een flinke breedte en sluit aan op den Ruige- weg, die naar Oudesluis loopt Ook overigens vordert het omvangrijke werk snel. Reeds is een groot stuk uit den ouden Westfrieschen zeedijk gegraven, waar straks het water door zal stroomen. Eeuwen oude weilanden, wegen en dijken moeten ruimte maken voor het kanaal, dat over en kele maanden gereed kan zijn. Het polder landschap ondergaat een belangrijke veran dering, voornamelijk door de diverse bruggen en dijken langs het kanaal. Moge het belangrijke werk in de toekomst zijn nut afwerpen. *De heer C. de Moor Jr. alhier en de heer P. Slort uit Schagen, zijn dezer dagen te ruggekeerd van een vacanti?-fietstocht van niet minder dan 2000 K.G. Den geheelen afstand hebben zij per fiets afgelegd. Zij be zochten o.m. het Harz-gebergte, waarna zij doorreden tot Berlijn en vandaar naar huis terug. De geheele reis duurde slechts 5 weken. Voorwaar een kranig staaltje. Werk opgedragen. Aan den heer Tuin, aannemer te 't Zand, is, na gehouden aanbesteding, opgedragen het onderhoudswerk aan de Marinewerf te Den Helder. De heer Tuin was met een som van 11739 de laagste inschrijver. Door de gezamelijke vergunning en verlofhouders in de gemeente is een ver zoek tot den raad gewend, om verlaging van personeele belasting. Die belasting is abnormaal hoog. Daarnaast heeft de café houder zijn vergunning of verlofrecht (resp. 50 of 25 per jaar) en daarboven zijn omzetbelasting. Het laatste kan hij op zijn cliëntele verhalen, doch in de practijk komt er niets van terecht. Bij besluit van Ged. Staten dd. 28 Augustus jl. no. 695 is de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1933 vastge steld in ontvangsten op 47.930.13 en in uitgaaf 49000.71. Nad. saldo 1097.58. Kapitaaldienst 15.597.94 in ontvangsten. 14.655.00 in uitgaven, batig saldo 942.94 batig( saldo. Plattelandsvrouwen. Donderdagavond vergaderde de plaatse lijke afdeeling van den Bond van Plattelands vrouwen en Boerinnen in lokaal Mantel. De voorzitster, mevr. Bommezij—Schaak heette de aanwezigen welkom bij den aan vang van het nieuwe cursusjaar en sprak de hoop uit, dat dit goed mocht slagen. De heer van Dam uit Alkmaar, propagan dist voor het gebruik van zuivelproducten, hield een causerie. Spr. gaf een uitleg van de samenstelling en voedingwaarde der ver schillende zuivelproducten en spoorde aan tot het betrachten der uiterste zindelijkheid bij de bewerking der melk, aangezien een kleine verwaarloozing van deze eersten eisch funeste gevolgen met zich kon sleepen. Hij toonde dit door enkele sprekende voorbeelden uit de practijk aan. Als afgevaardigden naar de bijeenkomst op Woudschoten werd de voorzitster be noemd, die met mevr. MolenaarKooij deze bijeenkomst zal bezoeken. Een voorstel van mej. van der Weijde uit Alkmaar om op eenige der grootste boer derij-bedrijven ter wille van de statistiek- kas-huishoudboekjes bij te houden, vond geen bijval. Hierna volgde bespreking hoe in het ko mende seizoen de samenkomsten leerrijk zou den worden gevuld. Ook een paar der leden boden zich aan over bepaalde onderwerpen een lezing te houden. Mede werd besloten tot het geven van een handwerkdemonstratie. Nadat nog was medegedeeld, dat men zich reeds thans op kon geven voor deelname aan de op 25 September te Alkmaar te houden vergadering van het provinciaal verband, waarvan door velen gebruik werd gemaakt en eventueele aanmelding naderhand ook nog kon geschieden op hoeve „Zuidwijk" volgde sluiting. Floralia. De tentoonstelling is weer achter den rug. Er is vrij veel belangstelling geweest. Het was dan ook wel de moeite waard om eens een kijkje te nemen. Vooral de door den heer J. Deutekom ingezonden voorstelling van „Geloof, Hoop en Liefde" trok veel kij kers. Men had hieraan een attractie verbon den. Er kon naar worden geraden, hoeveel blaadjes aan dit werkstuk waren gebruikt. Deze blaadjes waren n.1. allemaal een voor een opgespeld. Velen hebben er naar geraden, maar nie mand, heeft het getal, 1583, precies geraden. Toen heeft men de prijs maar toegewezen aan dengene, die er het dichts bij was, de heer C. Keeman, die 1590 had geraden. De naam van den pop, welke pp de ten toonstelling stond en waarnaar ook kon worden geraden, was Geertje. De heer G. IJff te Oudkarspel was de gelukkige win naar. Op het Russische biljart hadden velen el kanders krachten gemeten. De uitslag hier van was: 1 J. Timmerman, 2 H. Bouwens en 3 J. Deutekom, allen Noordscharwoude. Van den sjoelbak was de uitslag: 1 C. Swa ger Noordscharwoude, 2 J. de Jong Broek op Langendijk en 3 P. F. Slot Noordschar woude. Aan deze tentoonstelling was een verlo-' ting ten bate van de vrouwenclub W. O. L. Wij vermelden de eerste prijzen, welke resp. vielen op de nummers 374, 486 en 180. De damesclub kan op een paar mooie da gen terugzien. 'Op de boerderij van den heer P. Vries te Schagerbrug werd de eindles gehouden van den melkcursus, uitgaande van de afd. Zijpe en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw. Van de slechts drie deelnemers aan dezen cursus werd er één afgewezen, terwijl aan de heeren C. Schuijt Mz. en Jb. Zeeman Wz. een diploma werd uitgereikt. De examencommissie bestond uit de heeren P. J. Eriks en F. Groot te Hoorn en J. Kamp te Berkhout ZUIOSCHARWOUDC 'Het college van B. en W. heeft wethou der Du Burck als loco-burgemeester gewezen. aan- 'Door B. en W. is besloten, dat de bur gemeester de onderwijsaangelegenheden onder zijn beheer zal hebben. Wethouder Fl. Schermer is aangewezen als plaatsvervanger of loco-burgemeester, terwijl aan hem de ZQrgen over wegen en plantsoenen zijn toevertrouwd. Wethouder A. Bijl is als voorzitter toe gevoegd aan de commissie van bijstand van het G. G. B. en 3. E. B. Door B. en W. werd ten raadhuize aan besteed het verbouwen raadhuis-veldwach terswoning, onder aannemers uit de ge meente. Ingeschreven als volgt: L. v. d. Aar 1346. C. Glorie 1325. M. J. Biesterbos 1300. C. J. Erkamp1291. F. J. Meijer1275. C. J. Krom1241. Begrooting 1346.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. In de gemeente heeft men een aan vang gemaakt met de gasleiding. Het gas wordt door Beverwijk geleverd. Geboren: Nicolaas Cornelis, z. v. Jan Stam en Ariaantje van Diepen. Nicolaas Maria, z. v. Johannes Theodorus Groot en Maria Dol. Alida Anna, d. v. Aris de Vries en Maria Put. Getrouwd: Pieter Ruijter en Theo- dora Maria van Lier. Overleden: Johannes Oud, echtg. v Johanna Maria Zuijdam, op 6 Aug. KOEDIJK. (Augustus). Geboren: Comelia Elisabeth, dochter van Hermanus van Etten en van Neeltje Zonneveld. Overleden: Grietje Pijper, oud 88 ja- •n, weduwe van Jan Hendrik Sagekuêle. Gehuwd: Gerrit Sietsma en Neeltje erwer. HEERHUGOWAARD (Augustus). Geboren: Afra Petronella, d. v. A Strooper en G. Weel. Jacob, z. v. W. Joon en R. van Eijk. Meindert, z. v. Fr. Hui- berts en G. Loos. Margaretha, d. v. G. Tamis en M. E. Koopman. Elisabeth Maria, d. v. A. A. Groen en W. Bakker. Alida, d. v. N. Schouten en J. Leijen. Tecla Gatharina Ignatius, d. v. J. A. Beek man en T. J. Stumpel. Geesje Klaasje, d. v. A. Bakker en J. Boers. Gerardus Anthonius, z. v. G. P. Sprenkeling en G A Korver. Arie, z. v. W. Blokdijk en N Hink. Klaas, z. v. J. P. van draft en A. Buisman. Henri José Albert z. v. J. Zwarteveen en H. C. Stoutjesdijk. Geer- truida Margaretha, d. v. J. W. Beers en A Moojj. Jacob, z. v. L. Verhulst en M. Leegwater Grietje, d. v. A. Schoon en T Sluis. Gerardus Gijsbertus, z. v. M Dekker en M. C. Dudok. Marie, d. v. P. de Boer en J. Schilder, Ondertrouwd: W. H. dé Vries te Wormer en A. Koozend'aal. P. J. Raatgers te Oude Niedorp en T. Verwer. J. N. Por- tegijs te Hillegersberg en B. H. Adriaanse. C. F. ter Buurkes te Heiloo en A. Slot. E. N. Klaver en G. Mooij. Getrouwd: M. Visser en C. Renses. W. H. de Vries en A. lWzendaal. P. J. Raatgers en T. Verwer. Overleden: Cornelis Pronk, 25 j. Levenloos aangeeven kind van J, Stoop en G. P. Hurkmans. BERGEN (Augustus). Geboren: Oda Hendrika Maria, d. van Majella Wilhelmus Lambertus Maria Cijf- fers en Hendrika Johanna Elisabeth Maria Bruns. Geertruida Maria, d. van Nico laas Vrasdonk en Catharina Wilhelmina Leering. Wilhelmus Cornelis, z. van Mar- tinus Zut en Jacoba Maria Zwagerman Simon, z. van Pieter Smit en Aagje Boer man. Cornelis, z. van Nicolaas Cornelis Bijman en Petronella Druijven. Margare tha Maria Alida, d. van Adrianus Ooyevaar en Catharina Margaretha Sneekes. Netty Elisabeth, d. van Fredrikus Petrus Paulus van Overbeek en Anna Dorothea Lenge- mann. Jantje Anna Lucsina, d. van Jan Kok en Maria Louisa Klemkerk. Johan nes Antonius Marie, z. van Marianus le Loux en Eduarda Johanna Kareis. Adria nus Martinus Hubertus Maria, z. van Cornelis Petrus Schneiders en Elizabeth Rustenburg. Jaap Leonard, z. van Johan nes Bernardus Kaptijn en Henriëtte Juliëtte Pozaro. Getrouwd: Lucas Visser en Sophia Petronella Helsdingen te Akersloot. Ren- ze van der Mei en Maria van der Woude. Overleden: Charles Penning, echtge noot van Doudina Cornelia Hildering, 51 jaar. Anna Hendrika Koopman, echtge- noote van Reinier Roskam, 63 jaar. Hen- dricus van Reqien, 65 jaar. PREDIKBEURTEN. OOST-GRAFTDIJK, 7.30 uur n.m., ds. J E. Loysen. ZUID-SCHERMER, 10 uur v.m., ds. J. E. Loysen Nadat H. K. H. prinses Juliana ook de middagzitting van het congres voor Armen zorg en Weldadigheid in de Harmonie had bijgewoond, gaf Zij den wensch te kennen eenige van de Alkmaarsche gestichten, be trekking hebbende en in zeker verband staan de tot genoemd congres, te willen bezoeken. Dat was dan allereerst de Ned. Herv. Diaconie aan de Nieuwesloot, hetwelk met 'n zoo hoog bezoek vereerd werd. De aanwezige regenten werden aldaar door den burgemees ter aan de prinses voorgesteld, waarna een rondwandeling door het gebouw werd ge maakt. H. K. H. onderhield zich telkenmale met een der oudjes, die dan natuurlijk zeer verrukt waren over de vriendelijke wijze, waarop H. K. H. eenige woorden wisselde met een der gelukkigen, aan wie(n) de eer te beurt viel door de Prinses te worden aan gesproken. In vele gevallen waren de oudjes te zeer onthutst door deze Koninklijke be langstelling, dan dat het verder kwam dan het stamelen van eenige dankwoorden. In middels hadden zich weer eenige honderden voor het gebouw opgesteld, die, toen de prin ses met Haar gevolg in de auto stapte om zich naar de Piusstichting te begeven, luide blijk gaven van hun aanhankelijkheid jegens het Koninklijk huis. Daar zoowel in de Piusstichting als in Westerlicht (waar de Prinses eveneens een bezoek zou brengen) pas ter elfder ure het bericht was binnengekomen, dat inderdaad de reeds toegezegde bezoeken zouden door gaan, heerschte in deze gebouwen een ze nuwachtige stemming, die naarmate de kwartieren verstreken en het groote oogen blik naderde aangroeide tot een wel zeer nerveuse sfeer. Ongeveer kwart over vier arriveerde de hof- auto vooraf door de motor-politie en de auto van den burgemeester aan de Piusstich ting, het gesticht voor r. k. ouden van dagen, waar de president der regenten, de heer B. Mulder aan de Prinses werd voorgesteld, die Haar in het gebouw rondleidde. H K. H. bezocht enkele der vertrekken in het gebouw en toonde o.m. groote belangstelling voor de zoogen. kruiken-moeder, een electrisch ver warmd kruikensysteem, welk in een gat in de muur geconstrueerd was. In de vrouwen ziekenzaal sprak de Prinses eenige hartelijke woorden tot de dames Pannehoek en Smit, wie zij een spoedig herstel toewenschte. Moeder Overste Simonea bezichtigde hier na nog met H. K. H. de keurige kapel, waar voor de Prinses haar groote bewondering uitte. Nadat afscheid was genomen van hen, die met de Prinses de rondegang hadden mee gemaakt, werd in vlug tempo gereden naar „Westerlicht Aldaar stonden ter ontvangst gereed mevrouw Maats, notaris van Leer- sum van Winkel, voorzitter van het regen ten-college en de secr., de heer Roderwijn Mevrouw Maats bood H. K. H. een fraai bouquet roode theerozen aan, waarna ook hier een rondgang door het prachtige ge bouw werd gemaakt. De Prinses bezocht o.m. de kamer van mevrouw Poestoke—Bar, met wie Zij een kort gesprek had. Zelfs het sousterrain de keukens en alle vertrekken, van waaruit voor de accomodatie van „Westerlicht" wordt zorggedragen, wenschte de Prinses te zien en er ging vanzelfsprekend geruimen tijd over heen, voor de bovenste etage bereikt was. In de kamer van dr Maats werd de thee I geserveerd en H. K. H. sprak hier Haar groote bewondering uit voor de organisatie de hygiëne en de voortreffelijke inrichting van een zoo groot gebouw. Het was ïnmij. dels reeds half zes geworden, voordat men het geheele gebouw bezichtigd had. Vóór „Westerlicht" had zich een groote menigte verzameld, die, toen de hofauto stapvoets door de wachtenden reed, een „Leve de Prinses" deed weerklinken. De Prinses groette zeer minzaam. Uitgeleide gedaan door de motorbrigade die de auto tot de grens vooraf reed, ging het in snelle vaart naar de Residentie. Alk- maar had, ook al was dit bezoek min of meer officieus gehouden, duidelijk blijk gegeven van zijn aanhankelijkheid jegens het Vor stenhuis. DE MATROOS J. C. URSEM DOOR EEN NOODLOTTIG ONGELUK GEDOOD. Wij hebben gisteren reeds een en ander medegedeeld over het noodlottig ongeval, dat men matroos Ursem in Indië op het flot tieljevaartuig Flores is overkomen. Gelukkig komen dergelijke ongelukken niet veel voor en het is zeer zeker te betreuren, dat het slachtoffer ditmaal een onzer stad- genooten. een jong en veelbelovend marine man heeft getroffen. Toen wij ons gister ten huize van het slachtoffer vervoegden werd ons daar door een buurman, die vroeger bij de marine ge diend had. de mededeeling gedaan hoe z. i een dergelijk ongeluk had kunnen plaats hebben. (Abusievelijk werd gister vermeld, dat degene die dit mededeelde, een broer van het slachtoffer zou zijn geweest). Medegedeeld werd toen, dat het ongelié waarschijnlijk te wijten zou zijn geweest aan het niet goed passen van een sluitstuk van een kanon. In een speciale Indische berichtgeving van De Telegraaf vinden wij evenwel een andere oorzaak, welke wij omdat de beschou wing blijkbaar van zeer deskundige zijde komt hieronder nog zullen laten voleen. De Flores zoo wordt daar gemeld een flottielje-vaartuig, dat rechtstreeks onder commandant Wiemers ressorteert, was voor het houden, van schietoefeningen gedurende een paar dagen uitgevaren. Donderdag was de laatste dag der oefeningen. De ochtend- oefening was afgeloopen en de „Flores" was in Straat Madioera voor anker gegaan om de middagoefening voor te bereiden. Het ongeluk geschiedde met een 15 C-M- kanon. Dit zijn kanonnen met z-g- gescheiden lading, dwz. dat de huls met de explosieve stof van het projectiel-zelf gescheiden Men was bezig een van die hulzen zoü projectiel te passen, doch men had daarbij verzuimd, uit het sluitstuk den slagpin te nemen. Op den mond van het kanon by vond zich nog de stop. Het kanon was lang scheeps gericht. Terwijl men bezig was ffl het stuk, werd terzelfdertijd bevel gegcV het anker te lichten. Daartoe begaven ooj schipper Baas en de matroos Van Urs naar de voorplecht. Een schip als de „Flores" is uitgerust W een zoogenaamde vuurleiding, d-w.z- dat den commandotoreii uit, door op een te drukken, alle stukken kunnen worden 8evuurd Wavirr was, Juist op het moment, dat men bezig de huls te passen, probeerde de ar officier in den commandotoren ot de ce installatie wel goed werkte. I oen on P

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2