ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Hollandia-Alkm. Boys 4-0- N. Niedorp Alkmaar 1-1. Goede sport met spannende momenten. De koppelwedstrijd voor de helft verreden. DE PEGEN VIEL Intusschen noteeren wij nog eenige hoek sc toppen op het Bloemendaal-doel, die hoe goed och genomen niet opleveren en dan komt het laatste kwartiertje voor de rust. Het lijkt, of Alcmaria nu pas los komt. Hel tempo tot voordien vrij laag wordt nu veel hooger, Rootring dribbelt snel, Plas dito en er volgt een serie aanval len, waarmee de Bloemendaal-verdediging de grootste moeite heeft. Toch houdt ze stand en zelfs weet ze één oogenblik het gevecht te verplaatsen naar den anderen kant, maar even voor de rust volgt de zoo- .veelste Alcmaria-aanval, nu over links en Homan laat den Bal netjes voor Gerritse loopen, die van de gelegenheid profiteert gn laag in schiet (20). De resteerénde twee minuten brengen geen verandering in den stand. De tweede helft De tweede helft begint zwak, vooral wat de thuisclub betreft, 't Is of de spelers zich bijna niet kunn»n verplaatsen. Het gevolg is, dat Bloemendaal al gauw het initiatief neemt en een aardige serie aanvallen op bouwt. Het afwerken is echter heel zwak en het eenige resultaat is dan ook een paar corners, die geen succes brengen. Wel brengt Plas een paar keer opluch ting, maar telkens komt Bloemendaal terug en als dan Bijlsma heelemaal onnoodig op drijft tot ver op de Bloemendaal-helft, raakt hij het leer kwijt en Rootring kan slechts met uiterste moeite gevaar voorkomen. Gelukkig komt Alcmaria er dan weer beter in en ook de Haas wordt weer aan het werk gezet. En juist in dat moment van Alcmaria-overwicht komt het eerste tegenpunt. Bij een langzame Bloemendaal-aanval wachten beide backs van Alcmaria af,, in plaats van aan te vallen en zonder veel moeite kan Hartman den achterstand ver kleinen. Er is dan 18 minuten gespeeld. Nog even valt Bloemendaal aan, het for ceert zelfs een doelworsteling op het Alc- maria-doel, maar een doelpunt blijft uit. Totdat bij een snelle uitval de Alcmaria- verdediging blijft staan. Wel lcopt Jongmans nog ver uit, maar te laat en hoog over hem vliegt de bal in het net (22). De tweede helft is dan net 25 minuten oud. Er komt nu spanning in den strijd, maar gelukkig behoudt Alcmaria de noodige kalmte. Het zet er weer een hoogen tempo in, krijgt al direct eenige hoekschoppen te nemen, die de Bloemendaal-verdediging veel moeite kosten en dan na een half uur spelen komt het beslissende mo ment: Homan heeft het leer, maakt zich vrij en als ieder denkt, dat hij zal over geven, schiet hij van ver op het doel en precies in de rechter-bovenhoek verdwijnt het leer. (S—2). Even moet dan gestopt worden voor Rootring, die geblesseerd raakt, maar later weer meedoet en direct daarop heeft Ger ritse succes. Zijn voorzet is zoo scherp, dat deze bijna ondey de lat terecht komt en de Haas slaat de bal juist in het doel! (42). Nu is Alcmaria veilig. Het speelt thans heel gemakkelijk, blijft steeds sterker en hoewel er nog een enkele Bloemendaal- aanval komt, wordt deze nooit gevaarlijk Geleidelijk verstrijkt de tijd en tenslotte klinkt het eindsignaal. Alcmaria heeft verdiend gewonnen met 42! Scheidsrechter Schlüter kan op een goe den v/edstrijd terug zien, evenals de Alc- maria-spelers, die over 't algemeen goed ge speeld hebben. De rood-witte Alkmaarders Zetten hun competitie met een nederlaag in. Een verdiende, doch zeer geflatteerde Hollandia-zege. De Alkmaarsche Boys hebben de competi tie al zeer slecht ingezet. Een 40 nederlaag zou van de Alkmaarders weinig kracht doen vermoeden en toch is dit niet zoo. Voor de Alkmaarders, die den wedstrijd aanschouw den, was de einduitslag een bittere ont goocheling, temeer, daar men bij de rust die met een 10 voorsprong voor de gasthee- ren inging doch waarbij de uitslag even goed andersom had kunnen zijn, nog met geen zekerheid had kunnen zeggen, wie ais winnaar uit den strijd naar voren zou kun nen treden. Voor de rust toch, wogen beide partijen vrijwel tegen elkander op en beider doelen kwamen om beurten in gevaar. Dat de Alk maarders in deze periode geen doelpunten maakten, was totaal aan de factor „pech" te wijten. Reeds meenden we een voltreffer van v. d. Hilst te kunnen noteeren, doch de paal bracht redding, terwijl ook de lat eenmaal aan de voorkoming van een doorboring haar deel had. Een korte periode van hevigen druk op het Hoornsche doel, waarbij doelman Kos enkele malen zeer gevaarlijk uitliep, doch daarbij het geluk aan zijn zijde had, en kele goed gerichte schoten, waarbij toevallig eens een been in den weg stond, kortom hel Hoornsche doel was cn bleef gesloten, ai hadden enkele schoten beter lot verdiend. Aan de andere zijde ging het heel wat ge makkelijker. Wel werd enkele malen zeer dicht langs of over geschoten en maak*e doelman Keesen een verraderlijke schuivïr onschadelijk, doch na een half uur kwam, na een corner op rechts, uit een korte doelworste ling het eerste doelpunt ter wereld. Was de eerste speelhelft boeiend en stond het spel op werkelijk hoog peil ,na rust kreeg men een geheel ander spelbeeld te zien 1 lout- kooper had reeds het veld verlaten en na rust moest ook Akkerman, die inmiddels een verdienstelijke partij had laten zien, uitval len Het één en ander had tot gevolg, dat het niet altijd even goed in de Boys-gelederen klopten. Menige fout werd gemaakt en voor al in de verdediging; fouten, die met even zooveel doelpunten werden betaald. Het con tact tusschen keeper en linker-verdediging- helft liet veel te wenschen over en zoo kon het gebeuren, dat de Hollandianen zich na 22 minuten van een nuttigen 3—0 voor sprong konden verzekeren. Toen was dan ook vrijwel het pleit beslist, vooral, daar men opnieuw kon bemerken, dat het den Alkmaar schen aanval niet mee zat en ook nu het Hoornsche doel als door een wonder gesloten bleef. Eenmaal bracht de lat redding, we no teerden reeds een kanjer van Goudsblom, doch op waarlijk onbegrijpelijke wijze wist Kos het ver buiten zijn bereik gerichte harde schot, juist voor den paal langs, tot corner te werken. Ook nu kon doelman Kos zich enkele malen gevaarlijk ver van zijn doel verwijde ren, zijn heiligdom werd niet doorboord. En met een zeer ver boogschot van v. d. Zei, dat juist over de vingertoppen van Keesen onder de lat doel trof, kwam de eindstand. De Alkmaarsche Boys willen we nog nader onder de loupe nemen. Beginnen we bij dén doelman, dan moet ons dadelijk van het hart, dat hij goede met min der goede momenten afwisselde. Weliswaar s'opte hij menig gevaarlijk schot of schuiver op verdienstelijke wijze, doch hij heeft even zeker een tweetal tegengoals op zijn geweten. Voor de rust trad hij resoluut en zeer goed op. De rechtsback Koster speelde beter dan we tot nog toe van hem hadden gezien en hij vormde dan ook het eenige goede steunpunt in de verdediging. Houtkooper deed enkele goede dingen, doch hij wérd reeds na tien minuten vervangen door Hoogland, die in de eerste speelhelft een goeden indruk maakte. Hoe geheel anders was het na de rust. Zijn wel wat-te ver opdringen.veroorzaakte veel gevaar en het contact met den doelman was vrijwel geheel zoek. In de halflinie blonk de spil Kwadijk wel het meest uit. Vooral het voeden van de voor hoede was werkelijk af, doch het verdedigen en afnemen kan nog beter. We twijfelen niet of ook dit onderdeel zal in de naaste toekomst beter verzorgd zijn. De kanthalf Weel speel de niet zoo goed als vorige week tegen Texel, doch deed verdienstelijk werk. En de aanval? Weliswaar had men meer loon naar werken verdiend, doch altijd even juist was het aanvalswerk niet. De Grand had zeer moeilijk werk en werd streng bewaakt, terwijl Goudsblom soms te veel naar binnen zwenkte en daarmede den aan val minder breed maakte. Indri kreeg niet veel kans bij het sterke verdedigingsblok der Hoornschen, terwijl de linksbinnen v. d. Hilst wel de minste bevrediging schonk. We zijn dan ook tot de slotconclusie gekomen, dat er twee punten zijn, die de volle aandacht vra gen, en wel in de linker-verdediging-ttelft en het middengedeelte van den aanval. En, dit zal volgens onze meening ongetwijfeld kunnen. Hebben de Boys dan niet met zoo veel pech te kampen, ze behoeven geenszins te wanhopen. De Hollandianen beschikten over een aardige ploeg, waarin men eenige jeugdige krachten hao opgeno men. De keeper kan er zijn, al speelde vrouwe ortuna hem dan ook prachtig in z'n kaart. Van de beide backs was de linksachter zeer goed, terwijl de beide kanthalfs een gave en verdienstefiji:? partij lieten zien. In de voor hoede was v. d. Zei de man, die van de zwakte in de vijandelijke verdediging wist te profiteeren. De wedstrijd werd zeer goed geleid door scheidsrechter C. J. Mol,, die het vooral in de eerste helft niet gemakkelijk kreeg, daar het spel vlug op en neer golfde en bovendien te forsch spel moest voorkomen. Precies twee uur zien we de Grand de toss winnen en de volgende ploegen zich binnen de lijnen opstellen: H o 11 a n d i a. Kos J. de Rooij W. van Kalken. Veenboer Haring C. de Rooij Kooij Wakker v. d. Zei t'e Vries Polman Scheidsrechter C. J. Mol Jr. de Grand Indri Goudsblom v. d. Hilst Brouwer Akkerman Kwadijk Weel Houtkooper Koster H Keesen. A 1 k m. Boys. Het begin laat eenige wederzijdsche aan vallen zien, waarbij eenmaal Indri juist naast schiet en vervolgens doelman Kos een goed schot van hem, uit een aanval van Goudsblom, naar oehooren weet te verwer ken. Reeds na tien minuten moet Houtkooper het speelveld! verlaten en wordt hij vervangen door Hoogland. Nadat het Boys-doel even onder vuur is genomen, komen de Alkmaar ders goed combineerd geducht opzetten Van Kalken mist en Goudsblom kan mooi doorbreken. Doeman Kos bemerkt het ge vaar en is ver uitgeloopen, een schot volgt, doch j. de Rooij kan juist nog het leder van de doellijn halen en voorkomt daarmede een zeker schijnend doelpunt. Reeds dadelijk mag Keesen handelend optreden en hij werpt zien goed op een verraderlijken schuiver. Opnieuw komen beide doelen in gevaar, nadat v. d. Zei hoog heeft overgeschoten, doet Brou wer het beter, doch Kos verwerkt het lastige schot zeer goed. Er ontstaat een korte perio de van hevige druk op het Hoornsche doel, Kos loopt meerdere malen gevaarlijk uit, een H-been staat juist voor den doelraond, maar het doelpunt dat in de lucht hangt, blUft uit. Nog volgt een mooie voorzet van Gouds blom, waaruit v. d. Hilst tegen den paal schiet, als Hollandia plotseling tot een tegen aanval over gaat en een corner op rechts forceert. Goed genomen,een korte doel worsteling en Wakker laat het leder verdwij nen in het hoekje, waar juist geen speler staat en de gastneeren hebben de leiding, 1—0. Er is reeds een half uur gespeeld en opnieuw mag Keesen een schot van Polman verwerken. Zouden de Alkmaarders gelijk maken?... Brouwer mag een vrije trap nemen, dóch v. d. Hilst kopt juist naast. Na dat Kos een goed schot van Goudsblom verwerkt heeft en een dito van v d. Hilst juist nog corner kan tippen, ontkomt het Alkmaarsche doel opnieuw aan een door boring en breekt even later de rust aan. De tweede hélft. De eerste aanval is voor Hollandia, doch dan komen de Alkmaarders onieuw 'opzet ten. Ook nu heeft Kos weer z'n doel verla ten, doch ook nu ontkomt het Hoornsche doel op zeer gelukkige wijze aan een door boring. Aan den anderen kant gaat het ge makkelijker. Een weifelen van Hoogland en uitloopen van Keesen, heeft tot gevolg dat v. d. Zei den stand op 2—0 kan brengen. Opnieuw vallen de Boys fanatiek aan en éénmaal kan Goudblom goed doorbreken Een hard schot volgt, doch Kos werkt op on begrijpelijke wijze, juist nog voor den paal langs corner. Wederzijdsche aanvallen vol gen, doch dan bemerken we in de Alkmaar sche verdediging dezelfde fout en 't is 30. Eenigen tijd later krijgt v. d. Zei op zeer grooten afstand het leder, zendt een hoog boogschot in, dat den te ver voor z'n doel staanden Keesen te machtig is en juist onder de lat verdwijnt, 40. Wel probeeren de Alkmaarders het opnieuw en komt een bal van Goudsblom op de lat terecht, maakt Brouwer nog een buitenspel doelpunt, maar in den stand komt geen verandering. Wij mogen na afloop van dezen wedstrijd constateeren, dat het Alkmaar-elftal als ge heel uitstekend in de nieuwe samenstelling heeft voldaan en dat zij wat speltechniek betreft N. Niedorp nog wel wat vooruit is. Het spel van N. Niedorp is er o. i. niet op vooruit gegaan en er niet zachter op gewor den. Het lijfct ons echter beter op dit laatste niet verder door te gaan en ons alleen tot den wedstrijd te bepalen. Alkmaar heeft dezen wedstrijd gespeeld in de volgende opstelling: Duiveman Dingerdis Ooms Huiberts Zwaan Corbie Kranenburg Kuis v. Os A. Schoonhoven v Hof De toss wordt door N. N. gewonnen en Alkmaar heeft eerst tegen den sterken wind in te spelen. Dit is echter voor haar geen bezwaar di rect het spel in handen te nemen en zij zit direct voor het N. doel. Hier wordt echter door stug verdedigen voorloopig iedere aan val onderbroken. N. N. werkt zich dan los en gesteund door den sterken wind maakt zij het de Alkmaar- achterhoede eenige malen lastig; echter ook deze is in uitstekende conditie en geeft niet thuis. Toch is het "N. die de leiding neemt, wanneer Duiveman zich genoodzaakt acht uit te loopen en Faust met een listig boog- balletje den bal over hem heen kan plaatsen. Alkmaar is dan niet meer te houden en aanval na aanval wordt op het N. doel on dernomen. Met schieten is men echter niet gelukkig en wij noteeren in een korte periode schoten van Kuis, Kranenburg en Schoon hoven, welke of juist de lat raken of over gaan, terwijl ook de N. doel verdediger op de juiste wijze eenige goede schotén weet te stoppen. - Met een 1—O-voorsprong voor N. komt dan óe rust. Na de rust is Alkmaar meestal in den aan val, en uit een van deze aanvallen is het tenslotte Kuis, die een hard schot op het doel lost, dat echter jammer genoeg weer juist de paal raakt. Kranenburg is er echter dan direct bij en scoort den gelijkmaker. Nieuwe Niedorp is in deze perssidoe met alle macht aan het verdedigen en de wijze, waarop dit geschiedde, kan o.i. niet meer den naam van voetballen dragen. Dat de scheidsrechten hiertegen niet sterker optrad, begrijpen wij niet best. Wanneer N. N. plotseling doorbreekt en Huiberts op volkomen gepaste wijze een N. N. speler afhoudt, geeft de scheidsrechter tot groote verwondering strafschop. Deze wordt echter hard naastgeschoten. Wanneer daarna v. Os alleen voor het doel komt, weet de links-achter van N. niet anders te doen dan de bal met zijn hand terug te slaan. De verwachting is dan ook een straf schop. Doch er wordt rustig doorgespeeld. Het einde begint dan gelukkig te naderen en wij denken Alkmaar nog de winnende goal te zien scoren, doch het is de N. doel- verdediger, die schitterend redt. Met den stand 1—1 komt dan het einde Alkmaar kwam zeker meer toe dan dit gelijke spelletje doch mag zich gelukkig achten dezen uitwedstrijd achter den rug te hebben. Wij zullen Zondag tegen D. T. S. op wat aangenamer ontmoeting hopen. UIT HET ALCMAR1A-KAMP. De eerste groote dag is weer voorbij, en met succes. Uit zes wedstrijden boekten wij 5 over winningen. Het 4e elftal maakte Koedijk I in met 82. Er zit in dit elftal goed combinatiespel, en wij zijn ook van meening, dat er met dit elf tal wel wat 'te bereiken is. Het 5e wilde niet onder doen voor de „hoogere" broers en stuurde Schocrl 2 met een 4O-nederlaag naar huis. Ook hier dus een goed begin! Vasthouden jongens en trainen. De adspiranten a wonnen van de Alkm. Boys b met 7—0. Ér werden heel goede doelpunten gemaakt; o.a-^as het 5e doelpunt van den rechts buiten zeer fraai. riet b-elftal Verloor slechts mêt 10 van Alkmaarsche Boys a en dat nog wel door een strafschop. Best gedaan hoor! Niet ont moedigd zijn en volhouden. Boven verwachting deden de c-adspiranten heel goed werk, door Bergen a op eigen veld met 21 de baas te blijven en de d- adspiranten hadden de topscore van den dag. Met liefst 110 werd Alkm. Boys d het kind van de rekening. Er werd in dit elftal met zooveel vuur gespeeld, dat het een lust was om te zien. Wij zijn met 't resultaat van de lagere elftallen best tevreden, ja meer dan tevreden! Moge dat in de toekomst zoo blijven. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. De eerste elftallers maakten een slecht begin en verloren in Hoorn met 4—0. Het tweede team deed het daarentegen beter en zag zijn bezoek aan C. S. V. I met een 40 zege beloond. Hun debuut in de eerste klas se van den N. H. V. B. was dus zeer voor treffelijk. Het derde elftal had bezoek van O. F. C I en verloor onverdiend met 2—3, terwijl het gepromoveerde vierde eltfal thuis tegen het pittige Oudorp I speelde en een 0—7 neder laag te slikken kreeg. liet vijfde team deed het niet veel beter en moest te Koedijk tegen Koedijk II met 7—1 het onderspit delven. Van de adspiranten be merken we de volgende resultaten: De a-adspiranten wonnen van Alcmaria b met 10, terwijl de b-dito's van Alcmaria a met 70 verloren. De c-adspiranten zorg den voor een verrassing en klopten Aker sloot a op eigen veld met 1—2, terwijl de B-babies zich op het sportpark door de Aio maria dito's met 11—0 lieten kraken. DE ALKMAAR-ELFTALLEN. Wist het eerste elftal van Alkmaar tegen Nieuwe-Niedorp een gelijk spel te for- ceeren, ook het tweede had een zwaren uit wedstrijd en het wist met een verdiend gelijk spel uit Egmond terug te komen 22 werd het daar tegen de Egmondsche Boys en dat is zeker niet onverdienstelijk, want de uit wedstrijden tegen de Boys vallen gewoonlijk niet mee. De stand met rust was 21 voor de Boys, doch een minuut of tien na de hervatting werd er gelijk gemaakt en was de kans er zeker om nog met de volle winst thuiste komen. Het mocht niet gelukken. Echter de verhouding geeft den 22 uitslag goed weer. Het derde elftal van Alkmaar deed het in den eersten thuiswedstrijd al heel aardig, want om het lang niet zwakke Bergen II met een 31-nederlaag naar huis te sturen is een aardige prestatie. Hier was de ruststand 2-0. Na de rust werd deze vergroot tot 30, doch juist bij het eindsignaal redde Bergen II de eer. Ook de adspiranten speelden hun eersten wedstrijd, hoewel nog niet voor de COo,n; titie. Er werd met animo gespeeld gewonnen HET EERSTE SLACHTOFFER Bij den wedstrijd Alcmaria 2—We.f risia 2 kwam men gistermiddag wel tot r 7eer spoedig einde Direct na het begin er waren slechts enkele minuten IV/ l< 'i a n I I 1 lukkig tcrecni, uoi uccn Drak. Dr. van Dam was direct aanwezig en letf de het voorloopig verband, waarna twe~ zusxers van het CentraaJ-ziekenhuis hem per ziekenauto naar het St ''sabethz.ekenhuis vervoerden (Peereboom is r.k.), waar bet been gezet werd. De wedstrijd werd direct gestaakt. NIEUWE KLEEDKAMER VAN U. S. V. (UITOEEST). Zondagmiddag is de nieuwe kleedkamer der voetbalvereeniging „U. S. V." 0f cieel in gebruik genomen. Op het sportveld heette kapelaan Duinis- veld de aanwezigen welkom en wenschte de burgemeester de vereeniging veel gelu'c met haar nieuwe kleedgelegenheid, die aa alle eischen voldoet. Vervolgens werd het kleedlokaal door den pastoor plechtig ingewijd en de 1 Jrge. meester heesch onder het spelen van het Wilhelmus de nationale driekleur. Wielrennen. 't Was jammer, dat de dreigende regen niet net nog een half uurtje uitbleef, want dan had het geheele programma, dat Zon dagmiddag op de wielerbaan werd verwerkt, verreden kunnen worden. Nu moest de kop pelwedstrijd gestaakt worden, juist na het derde klassement en dat, terwijl alles deed verwachten, dat het hoogtepunt van dien strijd nog niet gekomen was. Want ongetwij feld had het talrijke publiek er was om de baan geen plaatsje onbezet aardige duels kunnen zien tusschen Pijnenburg Wals en BuysseDepauw anderzijds, terwijl ook de gebr. Vroomen, v. Kempen—Slaats en Schön—Hürtgen nog heel wat te vertellen hadden. Van de 360 ronden werden er 187 verre den en die eerste helft heeft een prima stel letje renners laten zien, waarin alleen de gecombineerden Cozens en Turtill niet mee konden komen. 't Begin zelf was kalm, maar het duurde niet zoo heel lang, of het tempo werd ver hoogd en toen de spieren eenmaal los waren en renners warm, toen kwamen de jachten los, die vrijwel steeds hebben voortgeduurd t Begon met een ontvluchting der Duit- schers en even later met Piet van Kempen Slaats, maar toen het even dreigde, krom de Wals zijn rug en meteen was het veld weep bij elkaar. Direct daarop sprong het Belgische koppel BuysseDepauw weg en toen werd de strijd feller. Rondenlar.g duur de het gevecht, maar hoe de Belgen zich ook verdedigden, de halve ronde voorsprong ver grootte niet, werd zelfs voortdurend kleiner en toen eindelijk het veld weer bij elkaar was, hadden alleen Cozens—Turtill een ron de verloren. Wals meende, dat toen zijn tijd gekomen was en hij gunde zich zelf en de anderen geen rust. Hij sprong weg, Pijnenburg deed wat van hem verwacht werd en het pleit was binnen de 2 minuten beslecht: de Hol landers stonden alleen aan den kop. En nog was het gevecht niet afgeloopen, want op nieuw stoven de Belgen weg en zoowaar ge lukte het hun ook, om een ronde te nemen. Het gevolg van deze lange jacht, die veel fraais had geboden, was, dat het eerste klas sement vervallen was en dat ook het tweede zeer onregelmatig verliep. Wel telde de jury de punten toe aan drie der koppels, maar ze had o.i. beter gedaan, om ook het tweede klassement maar te laten vervallen. Ook na dit klassement bleef het tempo hoog en werden er voortdurend uitlooppo- gingen gedaan, 't Lukte echter niet, alleen CozensTurtill kregen nog twee ronden acherstand. En zonder dat er verder iets bij zonders gebeurde, kwam het derde klasse ment, dat normaal verliep en dat de volgen de uitslag had: 1. Buysse—Depauw, 4 ptn.2. Pijnenburg —Wals, 3 ptn.; 3. gebr. Vroomen, 2 ptn.; 4. v. Kempen—Slaats, 1 pt. De regen, die juist tijdens dat klassement begon, maakte toen een einde aan de koers, die zoo interessant had kunnen worden. De overige wedstrijden. Het programma begon met een omnium voor profs, waaraan deelnamen Arie v. d Linden, Piet van Kempen, Cozens en De pauw. a. sprints: le serie: Piet van Kempen nam den kop, spurtte bij dé bel weg en Depauw kon hem niet voorbij komen. 1. v. Kempen (laatste ronde 11 sec); 2. Depauw; 2e serie: v. d. Linden nam den kop en won met Cozens als tweede. 1. v. d. Linden (laat ste ronde 11.4 sec.); 2. Cozens; 3e serie: v. Kempen en Cozens begonnen met een nummertje balanoeeren. De En- gelschman bleek een fellere spurt te bezitten en won. 1. Cozens (laatste ronde 12 sec.); v Kempen. 4e serie: Depauw moest den kop nemen en v. d. Linden volgde hem als een scha duw. De eindspurt bracht de verwachte zege voor den Hollander, die uit tweede positie won. 1. v. d. Linden (laatste ronde 11 sec)- 2. Depauw. 5e serie: Een zeer spannend duel, door Cozens nog juist gewonnen. 1. Cozens (laat ste ronde 11.8 sec); 2. Depauw. 6e serie: Opnieuw demonstreert v d. Lin den het balanceeren en dwingt van Kempen den kop te nemen. Bij de bel spurt v. d. Lin den fel, passeert zijn landgenoot en wmt. 1. v. d. Linden (laatste ronde 11.4 sec); 2 van Kempen. Totaal-sprint: 1. v d. Linden, 3 ptn.; 2. Cozens, 4 ptn.; 3. v. Kempen, 5 ptn.; 4. De pauw, 6 ptn. b. Klassementwedstrijd 5 K M. Het viertal start goed, maar de beide concurrenten v. <t. Linden en Cozens bewaken elkaar voortikt rend, zoodat v. Kempen en Depauw direct na het tweede klassement een ronde kunnen uitloopen. Zij nemen daardoor de twee eerste Elaatsen in en v. d. Linden, die twee der drie lassementen had gewonnen, de derde: 1. Depauw. 9 ptn.; 2. v. Kempen, 9 ptn.; 3. v. d. Linden, 4 ptn.; 4. Cozens 8 ptn. c. 500 M. tegen het horloge: 1. v. d. Lin den in 31.6 sec.; (1 pt.); 2. Cozens in 32 sec (2 ptn.); 3. v. Kempen in 32.8 sec. (3 ptn.); 4. Depauw in 33.4 sec. (4 ptn.) De totaal-uitslag werd dus: 1. v. d. Linden met 1+3 1=5 ptn 2. Cozens 2 4 2 8 ptn. 3. v Kempen met 3 2 3 8 ptn. 4. Depauw met 4 1+4 9 ptn. Achtervolging Pijnenburg-WalsSchöt»- Hürtgen. Het Hollandsche koppel demonstreerde zijn kracht door den Duitschers na 13 ronden in te halen en te passeeren. De tijd was 2 min. 33 sec. 1. Pijnenburg—Wals; 2. SchönHürtgst 50 ronden voor profs. Deze 50 ronden- wedstrijd bracht fraaien strijd, vooral door de uitlboppogingen. Schön probeerde bet aan het eind der eerste helft, maar die poging mislukte. Nadat Buysse nog een premie vay drie kaasjes in de wacht had gesleept, zorgde Pijnenburg ervoor, dat de overwinning ifl Neder landsche handen kwam. Hij werd eerste en Wals tweede. 1. Pijnenburg in 12 min. 4.6 sec2. Wal»; 3. M. Vroomen; 4. W. Vroomen. De 5 K M. klassementwedstrijd was voor Slaats. Wel wisten W. Vroomen en Turtill het eerst een ronde te nemen, maar al spoe dig verdween de achterstand weer. Beter ge lukte het Slaats, die alleen een ronde voor sprong nam en daarmee ook de eerste plaats veroverde. 1. Slaats, 5 ptn. in 7 min. 11.2 sec.; op 1 ronde: 2. M. Vroomen, 8 ptn.; 3. Buysse, S ptn.; 4. W. Vroomen, 6 ptn.; 5. Turtill, 3p- De vier amateurs Bol, Groot, Schaper v Sooyen reden vervolgens nog een geooffi- bineerden wedstrijd. Allereerst een achter volging in twee series en twee finales. De eerste serie was voor v. Rooyen, w na 1 min. 39 sec. Bol inhaalde na 10 roeden. De tweede serie was voor Schaper. W« nam Groot een kleine voorsprong, maar h') verdeelde zijn krachten minder goed en moest tenslotte zien, hoe Schaper op hem in liep. Tijd 4 min. 4.4 sec. De beide verliezers reden vervolgens tegen elkaar. Groot had den eersten rit nog in ziJn beenen zitten en verloor van Bol, die 4 min. 6 sec. noodig had. Van Rooyen toonde daarna nogmaals zjfi kiacht en hoe Schaper zidi ook verdédigde na 16 ronden was het beslist. Tijd 3 mi»- 29.6 sec. Totaal dus: 1. v. Rooyen 4 ptn.; 2. Sd»a* per 3 ptn.; 3. Bol 2 ptn.; 4. Groot 1 ptn. Daarna kwam de af val wedstrijd voor 'net viertal. Bol was het eerste slachtoffer, vafl Rooyen het tweede en Groot het derde, dat Schaper deze rit won. De uitslag was- 1. Schaper 4 ptn.; 2 Groot 3 ptn.; 3. vaö Rooyen 2 ptn.; 4. Bol 1 pt. De totaal-uitslag over beide ritten luidde dus: 1. Schaper 7 ptn.; 2. v. Rooyen 6 ptn 3. Groot 4 ptn.4. Bol 3 ptn. Echter diende van Rooyen een protest Hij zou gehinderd zijn in den afvalwedstrijo en daardoor ontijdig uit de baan gegaan zijn. De jury kende het protest toe en bcsloo tusschen Schaper en v. Rooyen een tijdrace over 1 ronde te laten rijden. Deze won van Rooyen in 10.8 sec. Wel een zeer fraaie w En dus werden toen beide renners één geplaatst. Ofwerd tenslotte va Rooyen toch eerste? In elk geval deelden,* de bloemen en reden samen het eereronoj En was van Rooyen de moreele over\v;nnc

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10