Alcmaria's tweede zege. Vlak voor het einde viel de beslissing: 2-1 voor de wit- hemden. Wat de Alkm. Boys deden. Alkm. Boys-helder 1-4. Alle goede dingen bestaan uit drie: Orkesten. Onvolwaardigenzorg. Zomerpostzegels. Alkmaar l-D.T.S. I 3-3. DE ALKMAAR-ELFTALLEN de n. w. u. en de tour de france. a. s. v. victrix. Ziezoo, een lastige, buitengewoon lastige klip is omzeild: de uitwedstrijd, welke Alcmaria tegen Kinheim had te spelen, is in een zeer verdiende Alk- maarsche overwinning geëindigd. Maar het heeft daar op het Kinheim-veld enorm gespannen en er had o zoo wei nig behoeven te gebeuren, of de uitslag was precies andersom geweest. Niet, dat we dan van een normalen uitslag hadden kunnen spreken, maar het zou heel begrijpelijk geweest zijn. Want hoewel Alcmaria voor den wind een veel grooter meerderheid demon streerde dan Kinheim, toen deze den wind mee had, slaagden de withemden er maar niet in, om die meerderheid in doelpunten om te zetten, terwijl de Kin- heim-uitvallen eenige keeren werkelijk niet van gevaar ontbloot waren. En als een van die uitvallen succes had op geleverd, dan was een Alkmaarsche zege waarschijnlijk slechts een droom geweest Een mooie wedstrijd is het niet gewor den. Dat kwam wel in de allereerste plaats door den harden wind, die schuin over het veld stond en voor beide partijen een lastige tegenstander was. Ontegenzeggelijk had Kinheim meer last van den wind, dan de gasten, maar ook deze konden het samenspel niet ontplooien, zooals dat wenschelijk was. In de tweede plaats kwam het, doordat Kinheim sinds het vorige seizoen achteruit gegaan is. De snelheid is er nog wel, maar de homogeniteit van de ploeg is zoek. En vooral toen Kinheim met man en macht ver dedigen moest, toen merkte men duidelijk, dat enthousiasme en hardheid de tekortschie tingen moesten goed maken. Er zijn in dezen wedstrijd dan ook veel meer vrije trappen ge geven, dan normaal de gewoonte is en er waren zelfs een paar spelers vooral de rechts back Rozemeyer, die de grenzen van het geoorloofde overschreden. Dat was jam mer, vooral ook, omdat Kinheim altijd een prettige tegenstander geweest is. Een matige wedstrijd dus, maar gelukkig viel er toch ook wel wat goeds te genieten Verheugend was het, dat de Alcmaria-verde- diging beter speelde dan een week ge'eden Wel deden de spelers nog wel eens onzeker, maar de al te groote gapingen van de vorige week waren verdwenen. Verder deden én Plas én Gerritse beter werk, door vlugger voor te zetten, al zou Gerritse dit misschien nog iets vlugger moe ten doen. Bovendien werd er veel geschoten en vrij zuiver ook, maar met al die schoten hadden de withemden geen succes Slechts een vrije trap voor de rust en een bijzonder scherp voorgezette hoekschop leverden de doelpunten op, nadat Kinheim de leiding had genomen. Maar wat bovendien zeer te waardecen is, dat is het feit, dat Alcmaria thans de mo- reele kracht heeft, om een wedstrijd uit het vuur te sleepen. Dat is helaas wel eens an ders geweest. Nog niet zoo heel lang geleden was dat andersom. Toen beteekende een eenmaal ver loren voorsprong een zekere nederlaag, toen beteekende een achterstand een vrij zekere ontmoediging en een verlies van twee pun tjes. Nu niet: tegen Bloemendaal werd het van 20 weliswaar 22, maar 't eindigde in 42 voor de withemden. Tegen Kinheim werd het eerst 10 voor de Kennemers, en via 11 tenslotte 21 voor Alcmaria! Dit te constateeren, is o.i. een zeer belangrijk feit. Moeten wij over den wedstrijd nog meer schrijven? O, zeker, er werden fouten ge maakt, maar wie doet dat niet! Het eenige wat wij nog zouden willen wenschen, is meer rust in de ploeg, meer kalmte bij het afwerken der aanvallen. Dan zijn wij tevre den! En nu de wedstrijd! De wedstrijd. Om ruim 2 uur stellen de elftallen zich op in de door ons aangekondigde opstellingen; alleen heeft Kinheim een anderen doelman, omdat Druiven een handblessure had. Alcmaria verliest den opgooi en moet vanzelfsprekend tegen den schuin over het veld staanden wind inspelen. Het gevolg is dan ook, dat de thuisclub al gauw voor het Alcmaria-doel zit, waar Ooms een aan val tot hoekschop verwerkt Deze wordt weg gewerkt en meteen krijger, we een paar aar dige Alcmaria-aanvallen, waarbij het iets te korte spel helaas geen succes brengt. Dan gaat Kinheim weer tot den aanval over, en ze krijgt van Jongmans heel onnoodig een hoekschop cadeau, die hij echter ook netjes verwerkt Nogmaals probeert Kinheim het, maar ze strandt nu op buitenspel en meteen is de witte linker-vleugel in actie, 't Wordt corner en Gerritse zet fraai voor, waardoor een korte doelworsteling ontstaat. De verde diging der thuisclub weet tenslotte redding te brengen en legt ook den grondslag tot een breed opgezetten Kinheim-aanval, besloten door een schot, dat Jongmans niet goed stopt. Gelukkig voor hem wordt de bal daar na naast het doel geschoten. Nogmaals vol gen eenige Kinheim-aanvallen, totdat een snelle,ren van Plas een hoekschop op het Kinheim-doel tot resultaat heeft. Deze hoek schop wordt weer weggewerkt en hoewel Alcmaria nog een ttjdje in den aanval blijft, kan de Kinheim-verdediging steeds wegwer ken. Dan wordt het angstig voor de Alcmaria- nen. Een goede Kinheim-aanval over den rechtervleugel zet de witte backs voor moei lijkheden: zij missen en Raymakers schiet... net over het doel heenEven plotseling krijgt Alcmaria een kans, als de links-back Stals een gemakkelijk rolfertjë mistrapt, maar Ho- man is precies even te Iaat. De keeper pikt den bal op en geen halve minuut later volgt een schot op Jongmans' doel, dat corner wordt geslagen Deze levert niets op, pven- min als een volgende, maar dan komt het. Doelpunten! Reeds eenige malen zijn de Alcmaria- backs te ver opgedrongen en dat wordt nu noodlottig. De links-binnen van Kinheim ziet tenminste kans, om een pass te geven naar rechts, achter de Alcmaria-backs langs en van dichtbij weet Michels te doelpunten. (10.) Er is dan 20 minuten gespeeld. Alcmaria is niet ontmoedigd en valt di rect aan van den aftrap af. Juist buiten het strafschopgebied krijgt Rootring een vrijen trap te nemen en een prachtig schot ver dwijnt in de uiterste linker bovenhoek (11) In dezelfde minuut heeft Alcmaria den ge lijkmaker gemaakt! Bijna direct daarop had Alcmaria de lei ding kunnen nemen, want Plas heeft een korte, maar zeer snelle ren ondernomen, zet voor en de Jong schiet ineens op het doel, waar de keeper nog op 't laatste moment kan redden. Het spel gaat dan eenige minuten op en neer en wordt wat vinniger. Beide doelen komen in gevaar, maar doelpunten blijven uit. In deze periode verricht vooral Rootring mooi werk en slechts een enkele hoekschop geeft hij cadeau, toen het gevaar te groot werd. Ook jongmans weert zich goed en ge leidelijk nadert het einde van de eerste helft. Juist' in die laafste '5 minuten krijgt Alcmaria eenig overwicht en de Jong schiet eens net over,' tefwijl een volgend schot door een back op de doellijn wordt weggekopt. Bij een tegenaanval komt Bijlsma in botsing en moet het veld verlaten. Met 10 man speelt Alcma ria verder en houdt een zeer klein overwicht Het een-ige succes is een hoekschop en met 11 wordt dan gedraaid. De tweede helft. We verwachten in de tweede helft al te vlug een Alcmaria-doelpunt, maar 't gaat anders. Even zelfs is Kinheim iets meer aan vallend, maar weldra komt Alcmaria opzet ten. Helaas, de vele aanvallen leveren slechts hoekschoppen op en meer niet. Er wordt in deze periode veel geschoten en geheel Kin heim moet verdedigen, wat ze behoorlijk doet. Als het spel dan wat ruwer wordt, krijgt Alcmaria bovendien tal van vrije schoppen te nemen. De eerste neemt Homan op fraaie wijze en de doelverdediger kan neg met moei te het leer over de lat stompen. En verder stopt hij verre ballen met vrij veel gemak, al is zij» wegwerken zwakjes. Het overwicht wordt steeds grooter en zelfs Bijlsma die in de rust weer opgelapt is probeert het met een ver schot. Tever geefs echter: de Kinheim-verdediging houdt stand en zelf weet ze nu en dan een uitval te forceeren, waardoor de Alcmaria-backs steeds op hun hoede moeten zijn. Zoo verstrijken de eerste 20 minuten en hoe verder de tijd gaat, hoe moeilijker het wordt, om een winnend puntje te maken. Zelfs dreigt dat van den anderen kant te komen, als Lengers even te lauw aanvalt. Ge lukkig kan Jongmans nog redding brengen. Bijna heeft dan Homan succes met een vrije trap, maar Stals kopt den baf onder de lat weg Ook Gerritse neemt eenige vrije trappen heel goed, maar de stand blijft 1—1. Dan komen de laatste 10 minuten onder hoogspaning. 't Begint met een zeer snelle Kinheim-doorbraak, door Lengers nog net onderschept en danAi! Homan heefr eindelijk eens een goede pass kunnen opvan gen, loopt op het doel af en schiet precies naast! En dan volgt een doelworsteling voor het Kinheim-doel en een uitval van de thuis club, die de Grand onderschept. En nog een maar nu is Rootring de redder in den nood! En opnieuw krijgt Homan een kans, een las tige weliswaar, maar tochNeen, het schot faalt. Meteen weer een snelle Kinheim aanval en reeds juicht de thuisclub, a's Jong mans met veel moeite redding brengt. De winnende goal. Hoogspanning in de laatste minuten. Alc maria probeert van alles en dan, 3 minuten voor tijd, komt de zooveelste corner. Plas zal hem nemen; hij zet heel scherp voor en on der cfe lat gaat de bal. Wel prebeert Roze meyer nog weg te koppen, maar t kan niet meer! 2—1 voor Alcmaria! En nog 3 minuten spelen. De withemden blijven aanvallen, Kinheim zakt inelkaar en even later klinkt het eind signaal. Alcmaria heeft gewonnen. Twee zeer kostbare puntjes worden mee genomen naar Alkmaar. De eerste elftallers van de Boys incas seerden een nieuwe nederlaag, waarvan men elders een verslag zal aantreffen. Beter deden de reserves het in hunne nieu we eerste klasse-omgeving. De mooie over winning van vorige week werd gevolgd door een verdiende lastige uit-överwinning (12) op Zilvermeeuwen II. Het begin van deze ontmoeting liet eeni ge goede wederzijdsche aanvallen zien met een licht Zaandammer-ovei wicht en de gastheeren namen de leiding. De rood wii ten werkten zich geducht los en komen goe opzetten en het was Muileman die op nan dige wijze gelijk wist te maken nadat d' Groot juist een hard schot over de lat lie verdwijnen (11). De Boys-reserves blever geducht in den aanval en kort voor rust kor I'oetskoke 'n inooieu voorzet geven, die nie onbenut bleef Muileman liet het leder me een goede schijnbeweging gaan en het was de Groot, die-met een prachtig strak schot den stand op 1—2 kon brengen. Na de rust werd het spel zeer verdeeld, daar de Zaan dammers blijkbaar niet wilden verliezen, doch óók de Alkmaarders hielden hardnek kig vast. Menige goede aanval volgde, doch vele goede schoten gingen juist langs en over, terwijl in laatste instantie de Zaan- sclie doelman die nu zeer goed op dreef was alles keerde. Ook de Zaankanters zaten niet stil, doch de Alkmaarsche verde diging hield hardnekkig vast. Nog mocht de Groot een strfaschop verwerken, doch het harde schot was binnen het bereik van den keeper, zoodat het einde zonder wijziging en met een verdiende overwinning voor de kaasmenschen kwam. Het vierde elftal bracht een bezoek aan het pittige D. T. S. en kreeg met 3—0 klop, terwijl de vijlde elftallers tegen het bezoe kende D. t. S. 3 de rollen omdraaiden en de Oudkarspelaren met een 43 nederlaag naar huis zonden. De b-adspiranten bestreden in eigen huis D. t: S. a en ook hier moesten de Oud karspelaren het onderspit delven, 3—1. De kleine c-dito's konden het tegen Ber gen a niet bolwerken en gingen met 12 ten onder. De Alkmaarsche Boys hebben nog steeds hun ouden vorm niet te pakken. Een ver diende zege voor de Helder- sche withemden. Was dit het Helder van t vorige seizoen en waren dat de Boys, eens de gevreesde rood-witten? Er is veel veranderd sindsdien. De belangrijke wijziging in het Helder-tea.n heeft onbetwist menige verbetering aange bracht. Zoo bemerkten we een prima spil, een goede verdediging eneen uiterst ge vaarlijke aanval, een aanval, die op zeer han dige wijze zelfs van de minst geboden kans wist te profiteeren, hieronder vielen zeker het eerste en laatste tegenpunt der Boys. Het spel van Helder beviel ons ten zeerste, het opstellen, de balbehandeling, het schie ten, alsmede het goed open houden, het was in alle onderdeden goed verzorgd. Wat ons echter niet beviel was de speelwijze. Hoe overduidelijk herinneren we niet de ontmoe ting van het vorige seizoen in de Noordpunt toen de kaasmenschen zich een 3— 1-voor- sprong wisten te verschaffen. Was dit nu het sympathieke en sportieve Helder van wel eer? Was het dan thans noodig dat enkele withemden zich op ongepaste wijze te bui ten gingen, waar ze toch o.i. met spel het zelfde konden bereiken? In de allereerste plaats was het de midvoor en vervolgens de rechtsbuiten en rechtshalf, die aan deze min der gewe-«chte speelwijze veel kleur brach ten. Op ae speltechniek der withemden valt niet veel af te dingen, doch we zouden de „koele" Noorderlingen in overweging willen geven, herzie op dit gebied uw spelmethode! Reeds eerder haalden we aan: Waren dit de Boys, die we zoo vaak heel anders zagen spelen? Hoe ettelijk veel malen bracht -ie rood-witte aanval ons niet in extase, een aanval, die schijnbaar thans ongevaarlijk lijkt Waar blijft thans de doelpunten-regen? Er zal in den aanval wel iets moeten wor den veranderd, want ook nu bleek weer, dat Indri slechts een uiterst is en als vleugelman is hij ongetwijfeld het beste op z'n plaats. Het wel wat te ver terug trekken van den rechtsbinnen maakte den rechtervleugel vrij wel lam, zoodat de Helderschen hier geen al te zware taak hadden. Voegen we hieraan toe dat de nieuwe midvoor slecht op dreef was, dan is de mindere productiviteit der Alk maarders gauw te verklaren. Wat ons meer voldoening schonk in verhouding van den wedstrijd van vorigen Zondag te Hoorn was nu de backlinie. Slikker dien we nu voor 't eerst in de gele deren zagen, deed geen onverdienstelijk werk en hij zal na serieuze oefening, met Koster zeker een goed geheel kunnen vor men. Een bemerking ten aanzien van de backs moet ons nog van het hart. Is het noodzakelijk dat een back in betrekkelijk vrije positie het leder moet afgeven aan een vóór hem staanden half speler, uit een half- linie die toch al niet bepaald het sterkste deel is?Waarom deze overbelas ting?Komaan Boys, niet meer dat korte lastige spelletje, maar die resolute openhalen, zooals Helder het deed. Laat de bal het werk doen en spaar u zelf! Het is zeer jammer dat zoowel Licht als Akkerman nog op de ziekenlijst staan, daar vooral de kanthalf Akkerman in de ontmoe ting te Hoorn tot zijn uitvallen verdienste lijk werk deed. in de halflii e ging het ook nu nog niet geheel naar wensch. Over de leiding zijn we nu eens niet te spreken. De arbiter floot voor overtredingen, als hij beter ge daan had niet te fluiten. Want hierdoor werd de overtredende partij vaak bevoor deeld. Ook vonden we z'n optreden ten aan zien van den Helder-midvoor en rechtsbuiten zeer zwak en bleek Je leider zeer gemoedelijk in het uitdeelen van z'n „waarschuwingen" Over den wedstrijd het volgende: Het is even half drie als we de volgende opstellingen binnen de lijnen zien: Alkm. Boys. H. Keesen. Slikker Koster Weel Kwadijk v. d. Hilst Brouwer Indri Goudsblom Schenke de Grand Scheidsrechter Roos Bijl H.de Boer Kiljan B. de Boer Backhaus Quant Kiesewetter Trap Evers Spigt Muller Helder. De eerste aanval is voor de gastheeren, doch Helder onderneemt een tegenaanval, die succes oplevert. B. de Boer krijgt uit den aanval op links, in betrekkelijk vrije positie •et leder toegespeeld en met een harden chuiver verdwijnt de bal onder den vallen en Keesen in het-doel en is de stand 0—1. De Boys ontwaken meteen en zetten menigen erwoeclen aanval op, doch het gewenschte •cces blijft uit. Dan kan Slikker moeilijk :n koste van een corner redden, die ech- er achter wordt geplaatst. Een nieuwe lelder-aanyal op links vplgt, een vleugel hot, doch Keesen verwerkt den hoogen bal 'ter goed. Wederzijdsche "anvallen volgen, totdat plotseling Brouwer goed is doorgebro ken en een zeer scherp schot geeft, dat echter tot corner wordt gewerkt. De Grand neemt goed en het is Indri die met een listig schot den stand gelijk maakt, 1—1. De wedstrijd is slechts tien minuten oud en ligt thans mooi open. Zouden de Bovs de leiding nemen? Reeds zijn een paar Boys spelers goed doorgebroken, doch de uitloo pende Muller is de Grand te vlug al. Ook het Boys-doel ontkomt aan een doorboring. Dan bemerken we dat de Heldersche backs minder vast blijken te zijn. dcch de Alkmaar ders stellen hier niet het juiste offensief te genover. Nog mag Keesen een paar maal handelend optreden en het gaat hem goed af Ook aan de andere zijde weef de defensie de aanvallen te bedwi igen, zoodat doelpunten voorloopig uitblijven. Dan kan Slikker slechts ten koste van corner redden. Goed op rechts genomen, door Keesen evengoed weg- gestompt, doch het leder kan uit vrije posi tie opnieuw worden ingeschoten en het is 12. Dit is de Boys te veel en opnieuw komen ze geducht opzetten. Enkele corners op het Helder-doel volgen, we constateeren daarbij tevens een handsgeval binnen het be ruchte gebied en een schot tegen den paal. Het zit de Alkmaarders in deze periode niet mee Aan den anderen kant gaat het gemak kelijker. Een uitval volgt en het is Kiljan, die den Helder-voorsprong vergroot (1—3). Op nieuw komen de Boys geducht opzetten en een scherpe voorzet van de Grand blijft on benut. Na eenige fanatieke aanvallen breekt de rust aan. Reeds dadelijk na de rust bemerken we een kort Boys-overwicht en het is Goudsblom die scherp langs schiet. Goudsblom mag 'n drietal corners verwerken en ook nu bemer ken we een handisgeval dat den scheids rechter ontgaat. Wel wordt eenmaal het le der hard naast geschoten, doch het Alk maarsche succes blijft uit. Om beurten mogen dan Keesen en Muller, uitloopend goed in grijpen, terwijl we eenmaal Brouwer rake lings zien schieten. Wederzijdsche aanvallen volgen, doch daarbij blijft het. Schenke schiet eenmaal over de kruising van paal en lat, terwijl ook Bijl uit goede positie naast het Boys-doel schiet. Dan voltrekt zich het von nis. Brouwer is gaan spil spelen hij speelt onjuist op Slikker terug, een Helder voor waarts is er bij, Keesen loopt nog uit, doch het leder springt tusschen hen uit in het ver laten doel, 14. Wat men ook probeert, niets vermag den stand veranderen. Alkmaar kon het ook in dezen wedstrijd niet tot een overwinning brengen en moest zich tevreden stellen met een gelijk spel Wij moeten na afloop van dezen wedstrijd op nieuw constateeren, dat de strijd in deze af- deeling al heel zwaar zal worden, daar men uit alles kan concludeeren dat de verschil lende elftallen zich uitstekend hebben voor bereid. Zoo achten wij het spel van D T.S. een stuk vooruit gegaan bij het vorig seizoen. DTS beschikt thans over een uitstekend com- bineerende voorhoede, die voor alles het spel open houdt, terwijl zij daarnaast over een goede verdediging beschikt. Alkmaar viel voor de rust tegen Na de rust, toen een a< htersta id van 20 moest worden ingeloo- pei; was het spel heel va beter en werd D T S. vrijwel overspeeld, doch de groote fout i:. de A krnaar-voorhoede zit nog teeds in he* tekort houden van het spel, terwijl óiarnaast de-rechtbuiten veel te weinig ac tief deelneemt aan het spel. Over den wedstrijd zelf het volgende: Er wordt direct na den aftrap een behoor lijk tempo ingezet en het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. De D.T.S.-aanvallen lijken ons echter gevaarlijker, daar deze meestal via de vleugels worden opgezet. Het is dan ook uit een van deze aanvallen, dat D.T S uitstekend doelpunt. Wel komt Alkmaar steeds terug voor het D.T.S.-doel, doch de D.T.S.-achterhoede verdedigt stug en heefr daarbij over het ontbreken van geluk niet te klagen. Het is zelfs D.T.S. dat den voor sprong vergroot, wanneer een corner in de A.-achterhoede verkeerd wordt geraakt en deze, zonder dat keeper Duiveman dit kan verhinderen, in het doel verdwijnt. Met 2-0- voorsprong voor D.T.S. komt de rust Na de rust is Alkmaar regelmatig in den aanval geweest, doch het te onrustige spel in de voorhoede, welke heel aardig combineert maar waar het beslissende schot tot en met heden ontbreekt, deder. heel wat kansen ver loren gaan, hoewel wij hier direct aan toe moeten voegen, dat ook de D.T S.-keeper heel wat moeilijke ballen op juiste wijze wist te stoppen. Een tegenpunt verkrijgt Alkmaar tenslotte wanneer een vrije schop door Kra nenburg wordt genomen en keihard wordt ingekogeld Dan volgt spoedig de gelijkma- ke, wanneer v. Hof scherp voorzet en de bal ook juist buiten bereik van den keeper in de hoek verdwijnt We beginnen nu aan een Alkmaar-over winning te denken, coch D.T.S. denkt er anders over. Zij weet zich los te werken en wanneer den rechtsbuiten inschiet, heeft Dui veman den bal niet klem en de DTS -voor hoede profiteert hiervan dankbaar om de lei ding te hernemen. Weer trekt Alkmaar ten aanval doch er konn- maar geen doelpunten De tijd verstri kt meer en meer en dan juist in de laatste seconde kriigt Kuis een goede pass, passeert handi"' een D.T.S.-achterspe ler en p'aatrt op kalme wijze den gelijk maker in het doel. Wij willen ditmaal geen oordeel schrijven over spelers, doch vermelden hier nog gaar ne de uitmuntende leiding van scheidsrechter Eiserman. Alkmaar II, dat de vorige week zoo goed begon, liet zich in den tweeden wedstrijd op onverwachte wijze door hun plaatsge noten van over de Frieschebrug M.E.V.O. slaan met 3—2. Leek het er in het begin op, dat het maar een kwestie van tijd zou zijn dat Alkmaar doelpunten ging maken. Mevo verdedigde goed en Alkmaar beging de fout het spel te kort te houden. De rUSt kwam in het voordeel van Mevo met 2—1. Na de rust was het Mevo, die haar voor sprong vergrootte, waarna Alkmaar uit een strafschop er 3—2 van maakte, met welke uitslag ook het einde aanbrak, zoodat Mevo door meerdere enthousiasten verdiend ge wonnen had. Alkmaar deed het beter en wist ook haar tweeden competitie wedstrijd te winnen dit maal een uitwedstrijd tegen Schoorl 2; altijd nog al een moeilijke uitwedstrijd. Hier was de was de stand met rust 3—2 voor Alkmaar Na de rust moest Alkmaar tegen den wind optornen, doch er werd vastgehouden en de stand werd nog opgevoerd tot 4—2. Weer speelden de Alkmaar adsp. tegen de M E V.0 adsp en weer wisten zij te win nen, thans met 6—1. W i e I r ij d e n. Op uitnoodiging van Henri Desgrange den organisator van den jaarlijksdten Tour de France aan de N. W. om voor den eerstvolgenden Tour vier tot zes Nederland- sche deelnemers aan te wijzen, is Vrijdag, avond in de vergadering van de sportcommis- sie van de N. w. U. behandeld. Daarbij jg gebleken, daft in N W. U.-kringen de over tuiging heerscht, dat Nederland ongetwijfeld wegrenners kan afvaardigen, die met kans op succes in den Tour kunnen starten. Een andere vraag is echter of de vergoe dingen, die men den renners in uitzicht kan stellen, van dien aard zullen zijn, dat zij zich met animo voor deze monsterrit zullen op- geven. In de periode dat de Ronde van Frankrijk wordt gehouden, is het baanseizoen in vollen gang. De in aanmerking komende renners hebben dan dus startgelegenheid voldoende en zij zullen er weinig voor ge- voelen tegen een betrekkelijk laag daggeld een maand lang uiterst zwaar werk te ver richten. De conclusie van de sportcommis6ie is dus precies dezelfde als de onze, die wij kortge- leden in een artikel trokken. Niettemin zal een uitvoerig rapport worden opgesteld en den renners worden voorgelegd Of Nederlandsche wegrenners dus in 19% den Tour zullen meerijden, is een vraag die eerst later kan worden beantwoord. Voor den tweeden dag der competitie van A.S.V. Vidrix stond Zondag een 60 K M rit op het programma. De sterke wind was tamelijk hinderlijk doch direct werd er een vlug tempo ingezet en dit is goed volgehouden ook. Goede sport is te zien gegeven door d* talrijk opgekomen renners, die hebben kun nen merken, dat het in zoo'n rit gaat om goe de krachtverdeeling. Het is anders niet spoe- dig mogelijk een dergelijke rit tot een goed einde te brengenregelmaat is dus wefde gelijk hoofdzaak. Verheugend is het zeker, dat het publiek zoo met de renners medeleeft. Laten de as. Pijnenburg- en Wals-coureurs dit vooral op prijs steller en die sympathie trachten te be houden en laten ze toonen lid te zijn van een goede vereeniging. De uitslagen van de in goede orde en zon der valpartijen verloopen rit zijn: A-klasse, 60 K M.: 1. J. Groot; 2. J. Ser- pentie; 3. P. Zandvoort; 4. G. Oukes. B klasse, 60 K M.: 1. W. Visser; 2. p Bleeker; 3. C. Groenewoud Kramer; 4. J. C. van Beek. C-klasse, 40 K.M.: 1. P Evro; 2. J. de Bood; 3. A. Bosma; 4. K Kusch. Junioren, 20 KM.: 1. J Nierop; 1 c Dekker; 3. R. Hiemstra; 4. N. Min. Korfbal. K. V. K. V. I HAAR EERSTE OVERWINNING. Distr»t V (A'dam) met 50 verslagen. K.V.K.V. III wint met 20 van G.S.V. Ondanks den straffen wind heeft KV. K_V. I Zondag j.1. met groote cijfers van District V gewonnen. Het 12-tal speelde met Velthuys als invaller voor J. de Bakker en kwam als volgt uit: aanval: Heeren: C. J. van Beek en R. Velthuys. Dames: A. Dane en A. Berkhout. Middenvak: W. van Wieringen, A. van Beek T van Beek en S. de jong. Verdediging: J. Offenberg, J. Groot. A. Hoed en G OffenbergSchuitemaker Er is over het geheel al veel beter gespeeld dan vorige week, het plaatsen b.v. in het mid denvak was nu stukken beter, wat vooral u* de rust, toen tegen wind in gespeeld moest worden, goed te pas kwam. District V is naar wat men er van ver wachtte, niet meegevallen; de voorsprong, die K V reeds onmiddellijk na het begin had. is dan ook geen oogenblik meer in gevaar ge komen en geleidelijk werd deze tot 5—O opge voerd. De wedstrijd. Van Wieringen gooit uit, een direct pakt de aanval van K V. flink aan Velthuys wordt den bal uit de hand geslagen en na de vrije worp krijgt van Beek den bal goed toege speeld en scoort nog geen minuut na de af- worp het eerste doelpunt 1—0. Als even later Velthuys bij een doelkans den bal weer uit de hand geslagen wordt, krijgt deze een strafworp, welke echter via den rand van de korf over gaat. Gesteund door den wind heeft het midden vak gemakkelijk werk .en de aanval van K V. heeft dan ook de handen vol De verdediging van K V. geeft den aanval van District V niet veel kans, en de enkele af standschoten gaan door den wind ver naast, zoodat het gevaar van dien kant niet groot is Het lijkt den K.V -aanval beter, want als door verkeerd uitplaatsen van de District V- verdediging de bal in het middenvak opge vangen wordt, krijgt van Beek deze via Velthuys vlug toegespeeld en onberispelijk gaat de 2e bal door de mand (20). District V heeft voortdurend de grootste moeite den bal door het middenvak heen krijgen vanwege den sterken wind, die over het veld staat De meeste aanvallen komen dan ook van K.V. De dames Hoed en Offen berg doen al haar best den voorsprong te ver- grooten, maa de wind maakt het ze niet ge makkelijk den bal door de mand te krijgen, ondanks de vele en goede schoten. Na de rust heeft District V het voordeel van den en haar aanval krijgt gelegenheid den achter stand in te loopen En de kansen heeft ze ook gehad, o m. toen A van Beek zich door springen, gemakkelijk liet passeeren District V den bal voor het inschieten hau De bal ging echter via de paal over. Opmerkelijk is het hoe de bal door ben* 12-tallen door het middenvak geplasts wordt; terwijl District V met een enkele worp kan volstaan moet K.V. door kort sarnem spel, waarbij de bal van hand tot hand gaa| naar den aanval plaatsen, hetgeen echter u'-" siekend gedaan wordt Het spel gaat gelijk op. We zteu mevI

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10