Aqmda KOUOEjItc. QemeetUemdeti JUwtiiciaal Tlieuws JCeck éi Schooi Jluêticaties £aaUte A Stad en Omaewnq. Weer&ecicfit ar. stH 1 KOEDIJK TANASE CODOLBAN. t Als de stormwind beukt KAMPEN DOOR STORM GETEISTERD. DE RESIDENTIE IN DEN STORM. TENTOONSTELLING DOOR WINDHOOS VERNIELD. SCHEEPSRAMP AAN DE FRIESCHE KUST. 4 Menschen verdronken, A. T. O.-NACHTDIENST OVER E*N AFSLUITDIJK. Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het ge beurde op een avond (rom.j; hoofdrollen Clark Gable en Claudette Colbert. Op het tooneel Tummers en Angela. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het mysterie der wildernis (natuurroman), hoofdrol Jean Parker. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, eiken avond half acht, hoofdnummer Alleen voor U (rom.), hoofdrollen Jefke Bruynmckx en Pola Cor- ter. Toegang alle leeftijden. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dertiende gast (myst.)extra-nummer Het nachtleven der goden (hum.) Toegang bo ven 14 jaar. Donderdag 26 September. 8 uur, café Central, vergadering Kinder voeding. Landbouwfeestdag te Purmerend. GEEN PROEF-MOBILISATIE. Uitgesteld voor onbepaalden tijd. Geheel Italië heeft gisteravond in afwachting geleefd van de mobilisatie der 10 millioen. De sirenes en klokken, die het sein tot de mobilisatie hadden moeten ge ven, bleven echter zwijgen. Alge meen neemt men thans aan, dat Mussolini besloten heeft de mobi lisatie voor onbepaalden tijd uit te stellen. RAPPORT VAN DE COMMISSIE VAN VIJF GEPUBLICEERD. Heden is het rapport van de commis sie van vijf gepubliceerd. Het belang rijkste deel vormt het resumé van de mondelinge opmerkingen, die baron Aloisi gedaan heeft tegenover den voor zitter van de commissie De Madariaga, bij de overhandiging van het afwijzend antwoord van Italië en die men eerst als Italiaansche tegenvoorstellen beschouw de. Italië heeft er opnieuw den nadruk op gelegd, dat het noodzakelijk is, dat Abessinië uit den Volkenbond wordt uit gesloten. Verder heeft het geêischt, dat de door Amhara vanuit de centrale Abessinische hoogvlakte in de laatste 50 jaar door den keizer veroverde en onderworpen Abessinische gebieden weer worden bevrijd, hetgeen zou kunnen ge schieden door Italië een mandaat over Abessinië te geven. Verder is door Aloisi uiteengezet, dat de voorstellen van de commissie van vijf reeds daarom onpractisch zijn, omdat daarin geen controle opgenomen is over het Abessinische leger. Het voorstel Abessinië een uitweg naar zee te geven kan in het geheel niet besproken worden, maar daarentegen moet een grondig on derzoek worden ingesteld naar een ver binding tusschen Erythrea en Ita liaansche Somaliland op grond van het driemogendhedenverdrag van 1906. Overigens is het onmogelijk met Abes sinië, welke overeenkomsten ook, zelfs slechts van economischen aard, te slui ten, daar dit land niet in staat is ver plichtingen aan te geven en nog minder na te komen. SCH€RH£RHORH Maandag vergaderde de Raad in voltal lige zitting onder voorzitterschap van den heer B. Meindersma. Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: Van den heer S. Houtkooper een verzoek om voor het bewaren van de brandslang te Stompetoren een geldelijke vergoeding te ontvangen. B. en W. stelden voor om ingaande 1935 hiervoor f 4.per jaar te geven en dat de slang twee keer per jaar onder toezicht moet worden geprobeerd, wat z.h.s. werd goedgevonden. Van de veehouders in deze gemeente een verzoek om door tusschenkamst van het Burg. Armbest. den Minister te verzoeken een extra subsidie te verleenen aan het Armbest. om den veehouders steun te ver leenen in den grootsten nood, waarin zij den naderenden winter tegemoet zien. De voorz. zeide dat dit adres juist is bin nengekomen en niet is behandeld door B. en W. De heer Mantel zeide dat deze subsidiën welke aan tuinbouwers en veehouders zijn verstrekt rechtstreeks gegeven zijn zonder wethouders of Raad daarin te kennen. Hij vraagt of daar ook voorwaarden aan zijn verbonden. De voorzitter antwoordde dat deze ge meente noodlijdend is en die subsidies bij het uitgestooten bedrag werd gevoegd. Weth. Plugboer zeide te bevoegder plaatse te hebben onderzocht. Dit uitgestoo ten bedrag moet worden geplaatst op den kapitaaldienst en blijft als renteloos voor schot en de toekomst voor rekening van de gemeente. De heer Groot zeide dat in de vergade ring van de tuinbouwvereeniging is beslo ten alleen ondersteuning te vragen voor armlastigen tuinders en zou er ook voor zijn armlastige veehouders te steunen. Ook de heer Broersen was er voor alleen daar te helpen waar nood was. Op verzoek van den heer Mantel werd besloten het adres verder te behandelen in geheime zitting. Tal van veehouders, die op de publieke tribune aanwezig waren verlieten nu de raadzaal Voorloopige vaststelling gemeentereke ning, rekeningen van het G.E.B en Burger lijk Armbestuur, dienst 1934. De heer de GToot bracht namens de com missie verslag dezer rekeningen uit. Spr. zeide dat de commissie geen aanmerkingen heeft gemaakt, dat de rekeningen keurig in orde waren en hij voorstelt deze voorloopig vast te stellen, waartoe z.h.s. werd besloten. De rekening der gemeente was groot in ontvangsten 78471.15, in uitgaven f 78693.65, met een nadeelig saldo groot 222.50, benevens als uitgestooten bedrag een tekort van 2311. De kapitaaldienst f 25277.66, in ont vangsten f 25275.88 in uitgaven, saldo 1.78. De rekening van het G.E.B. groot in ont vangsten en uitgaven 6591.21, waaronder uit uitkeering aan de gemeente groot f 550 De kapitaaldienst in ontvangsten 6823 97, in uitgaven f 6819.23 saldo groot 4.74. De rekening van het Burg. Armbest. groot in ontvangsten 3887.05, in uitgaven 3694.84, saldo f 192.21. De voorzitter bracht namens B. en W. ver slag uit over het verkeer op het Zuideinde. B. en W. zouden het verkeer hier willen ont lasten door het instellen van een één-rich- tingsverkeer en wel vanaf de dorpsstraat naar den primairen weg, zulks alleen voor motorrijtuigen. Wanneer vanaf den primairen weg niet wordt ingereden, wordt het veilig verkeer bevorderd. Werd z.h.s. goedgevonden. Rondvraag. De heer Mantel zeide, dat hem uit het verslag van het G.E.B. is ge bleken, dat in 2 zomermaanden de maximale belasting is opgeloopen. Hij vraagt naar de reden hiervan. De voorzitter zeide dit te zullen vragen aan den administrateur. Weth. Broersen zeide dat het bovendek van de Schermerbrug vernieuwing vereischt, alsmede de bestrating van het Oosteinde. Dit zal worden uitgevoerd. De heer Barendregt vroeg eenige inlich tingen over het transformatorverlies. Ook zou spr. ter bevordering van het krachtver- bruik dit goedkooper wenschen te stellen. De voorzitter antwoordde dat aan meer der krachtverbruik hier geen behoefte be staat. Hierna ging de raad in comité ter be spreking van het adres van de veehouders en de baggerregeling van de tuinders in werkverschaffing. Na heropening stelde de voorzitter voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z.h.s. werd besloten. De voorzitter nam alsnog op zich de be langen van de veehouders voor te staan, wanneer hij daarvoor in de gelegenheid was. Hierna sluiting. De kermis. De drie kermisdagen zijn op gepaste wijze gevierd. Er waren kramen en schom melschuitjes. De heer Groot had gezorgd voor een mooi versierde danszaal waar een vroolijke band onder leiding van den heer J. van der Brink uit Alkmaar voor uitmun tende dansmuziek zorgde en waarvan ruim gebruik werd gemaakt. De heer M. K. de Weerdt had The Folies-band onder leiding van de heer D. Bakker van Dirkshorn, met eenige attractie, welke den dansenden een gezelligen avond bezorgde en de heer J. Nieuwland op het Noordeinde hield Maan dag ringsteken waaraan 38 personen deel namen en Dinsdag tobbespel waarvoor 30 deelnemers waren. De prijzen waren in con tanten. Tevens was er prijsbiljarten, zoodat er ruim gelegenheid was om de dagen gezel lig door te brengen. Minder aangenaam was dat er door enkele personen een aanval werd gedaan op de rijwielplaatjes. Ter be voegde plaatse werd aangifte gedaan van de vermissing van elf rijwielplaatjes. Bij den heer C. Bregman waren er twee ont- vreemd van fietsen die al in huis stonden. PREDIKBEURTEN. Kapelkerk, Donderdagmorgen 10.30 uur, ds. Warners, huwelijksinzegening. TIJDSAANWIJZING. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 5 cup 6 October a s. te 3 uur de stadsklokken één uur zullen worden te rug gezet. Alkmaar, 25 September 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. (Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Prof. mr. Aalberse tevreden. Devaluatie onvermijdelijk? i i j van heden werd voortgezet de behandeling van het bezuinigingsontwerp De heer Aalberse ontkende, dat de r.k.- fractie op 23 Juli een kabinetscrisis zou heb ben uitgelokt of veroorzaakt. Ze heeft die ook niet kunnen voorkomen. Reeds onder het voorgaande kabinet bleek verschil van mee ning over het te voeren economische regee- ringsbeleid. Het gaat er voor een regeering niet om hoe een fractie, doch hoe de Kamer over iets denkt. Vriendschap voor ministers of partijbelang moge niet gaan boven het landsbelang. Spr, ontkende zich ooit te heb ben schuldig gemaakt aan „ondermijnende critiek", welke woorden dr. Colijn in Juli niet heeft gesproken, doch, aldus spreker, in de Handelingen heeft ingelascht. Vele leden der r. k.-fractie zijn ernstig ge griefd, daar deze met communisten en an dere revolutionnairen in één hoek is gedre ven. Ware de rede van dr. Colijn van gisteren op 23 Juli gehouden, wellicht zou de crisis zijn voorkomen. Na de troonrede en de rede van minister Colijn van gisteren, zei spre ker: „Lang gewacht en toch gekregen!" In verschillende opzichten is aan de wen schen van spreker en zijn politieke vrienden tegemoet gekomen. Spreker drong aan op spoed ten aanzien van de wetsontwerpen In zake vaste lasten en excecuties. Mocht de regeering te eenigertijd devaluatie noodza kelijk achten, dan neme ze daartoe zonder dralen het initiatief. Naar sprekers meening zal consequente devaluatie onvermijdelijk zijn. Spr. is bereid de daden van dit kabinet af te wachten. Het betrachte spoed met zijn program en wachte dan ook de daden van spr. en zijn politieke vrienden af. Ook deze zijn verantwoordelijk voor het volk en voor God. De heer Lmgbeek betoogde, dat het eenig gevolg van de crisis is dat we er een rootn- schen minister bij hebben gekregen. Tijdens een vacantiereis is eergisteren te Brussel plotseling op 49-jarigen leeftijd overleden de beroemde kapelmeester Tanase Codolban, een meester op de viool, die de laatste 6 jaar in Nederland is werkzaam geweest. 101 JAAR. Onder groote belanstelling van de ge- heele bevolking van Best, heeft gisteren de oudste inwoonster van Oostelijk Noord- Brabant, mej. wed. van Kuik haar lOlsten verjaardag gevierd. Groot gedeelte zonder licht. Hedenmorgen heeft de Noordwesterstorm ook Kampen geteisterd. Het verkeer over de IJselbrug ondervond ernstige stagnatie. Een groote houten kano-loods staande aan den rechter-IJseloever, even boven de brug, is geheel vernield. Het dak van de loods werd ongeveer 20 M. weggeslingerd, de wanden werden ingedrukt. Ook op andere plaatsen heeft de storm schade aangericht. Nabij de haven is de ijzeren kolentransportbaan van de gasfabriek vrijwel vernield. Het beweeg bare gedeelte is naar beneden gestort en daarbij is een transformatorhuisje van het G.E.B. ernstig beschadigd. Een groot ge deelte van Kampen is hierdoor zonder licht. Ook zijn tal van boomen ontworteld. Per soonlijke ongelukken hebben niet plaatsgehad. Talrqke boomen gevallen. De noordwesteretorm, dte vannacht is op gestoken, heeft in de Residentie aardig huis gehouden. Deuren en ramen, die niet flink vaststonden werden opengerukt of dichtge slagen met het gevolg, dat de glashandela- ren nogal wat te doen kregen. Het stormt dit jaar al zóó vroeg in het najaar, dat de boo men, die hun bladertooi nog niet hebben verloren, er zeer onder te lijden hebben. De wegen lagen vanochtend bezaaid met takken en hier en daar werden de boomen zelf slachtoffer. Zoo kwam op den Scheveningschen weg bij „Pormenadè" een boom op een tram draad gevallen. De draad knapte af. Na uitschakeling van den stroom kon de oprui ming beginnen. Op het Bezuidenhout vlak bij de Heerengrachtbrug viel een reus juist op een passeerende auto. De wagen werd in gedrukt, maar de inzittende reiziger kon on gedeerd uitstappen. Op de Zuidoost Buiten singel kwam een groote boom dwars over het water te liggen. Het tramverkeer onder vond natuurlijk hier en daar stagnatie, ter wijl de brandweer handen vol werk had met vastzetten van schoorsteunen, het opruimen van losgeraakt zink enz. In Scheveningen deed zich niets bijzon ders voor, zou het zoo blijven waaien, dan werd vanmiddag *e« hoog water verwacht. De groote Landbouwtentoonstelling te Gramsbergen (O.) is hedenmorgen wreed erstoord, doordat een windhoos alle tenten opnam en geheel ontredderd neerwierp. De schade is zeer groot. Een brand, welke ten gevolge hiervan ontstond, kon spoedig wor den geWuscht. De tentoonstelling is afge- lascht. Men vreest, dat de Noordwesterstorm, die heden over de Wadden-eilanden woedde, ern stige gevolgen zal hebben. Van verschil lende kanten komen berichten over schepen, welke tengevolge van het slechte weer in nood ver- keeren of gezonken zijn. De sleepboot Hol land van de firma Doeksen is uitgevaren om assistentie te verleenen aan het Zweedschc s.s. Sverremergaard, groot ongeveer 2000 ton, dat vijf mijl ten noorden van Terachel- lingerbank in nood verkeert. Het schip gaf dringende noodseinen. Hedenmiddag tegen 2 uur was de Holland nog niet bij het schip aangekomen. De kustwacht rapporteert verder, dat in de Blauwe Slenk twee binnenvaartuigen zijn gezonken. De masten steken nog boven water uit. De reddingboot Brandaris naar de plaats, waar de schepen zijn gezonken ver trokken om een onderzoek in te stellen. Verder wordt gemeld, dat aan de Friesche kust bij St. Jacobi Parochie nog eenige sche pen in nood verkeeren. Het zijn drie kleine visschersvaartuigen, waarvan twee elk met 2 personen zijn bemand en het derde vaar tuig 4 koppen aan boord heeft. Uit Harlingen is de reddingboot vertrok ken om deze schepen te hulp te komen. Bij het ter perse gaan van dit num mer vernemen we nader: Men heeft groote vrees, dat de storm van heden nog slachtoffers heeft ge- eischt. Zooate genu.W verkeerden eenige vis schersvaartuigen nabij de Friesche kust in nood. De redingboot, die hedenoch tend is uitgevaren was hedenmiddag tegen 3 uur op den terugweg. Het vaar tuig is tot de „Zwarte Haan", een plaats aan de Friesche kust, geweest. Of de reddingsboot geredden aan boord heeft is niet bekend. Men vreest echter, dat vier personen om het leven zijn ge komen, omdat men nabij Westhoek on der St. Jacobi-parochie twee mannen heeft gezien, die trachtten zwemmende de kust te bereiken. Ze zijn echter niet aangekomen. Bij Koehool onder Tzemmarum, dat drie kilometer meer naar het zuidwesten ligt, is een kleine visschersboot onder steboven aangespoeld, van de beide inzittenden, die zich op het vaartuig moeten hebben bevonden, heeft men echter niets kunnen ontdekken, men vreest dat ook zij om het leven zijn ge komen. Eenige zekerheid daaromtrent was ecther hedenmiddag nog niet te krijgen. SLEEPSCHIP GEZONKEN. Bemanning gered. Het Belgische sleepschip „Cilienne (schip per Michiel) geladen met tarwe en op weg van Antwerpen naar Rotterdam is hedenmor gen volgeslagen en bij Haastings op de Schelde gezonken. De bemanning, de schipper en zijn knecht, is door de sleepboot „Dordrecht" gered en te Hansweert aan wal gebracht. STORM-PERIKELEN. Waar bleven de wielrijders? Hoewel de gevolgen ernstiger hadden kun nen zijn, bleek de storm hedenmorgen een geestig moment te hebben. Op den Geester singel tusschen de Bergerbrug en het ge rechtsgebouw fietsten twee wielrijders onbe wust van hetgeen hun letterlijk „boven het hoofd zou hangen". Verdiept in hun po gingen om tenminste nog vooruit te komen, nadden zij al hun aandacht noodig voor hun stalen rossen, totdat een rukwind met hevig gekraak een geweldige tak van een boom terplaatse losrukte enwég, wiel rijders! Na korten tijd verschenen twee ver warde hoofden onder de takken, die bij nader onderzoek bij de verdwenen wielrijders ble ken te behoorep, die al rukkend en trekkend hun rijwielen uit de blader-chaos te voor schijn haalden. Berijders zoowel als rijwie len bleken ongedeerd te zijn gebleven! Boom gesneuveld. Op den hoek Kennemersingel—Kennemer- straatweg, juist bij het Burger Weeshuis, is hedenmorgen een forschen boom bijna geheel in tweeën gesplitst. De dienst der plantsoenen heeft de takken, die hinderlijk voor het verkeer waren, wegge ruimd. VERSIERING STRATEN 8 OCTOBER. De directeur der gemeentewerken maakt bekend, dat de buurtvereenigingen, die met de a.s. 8 Octoberfeesten straatversieringen wenschen aan te brengen, hem daarvan tij dig van te voren kennis moeten geven. In het algemeen wordt daartoe vergun ning verleend en wordt aangeraden niets aan te brengen voordat vaststaat welke hoogte en breedte de versiering in verband met den optocht kan krijgen. AFSCHEID IR. J. G. HAZELOOP. Er zal gelegenheid bestaan op Maandag 30 September te 3 uur namiddags in het ge bouw De Unie afscheid te nemen van den heer Ir. J. G. Hazeloop, wien met ingang van 1 October a.s. als Rijkstuinbouwconsulent te Alkmaar eervol ontslag is verleend. Dan zal, namens diverse organisaties op tuinbouwgebied, een huldeblijk worden aan geboden. PLAATSELIJK CRISISCOMITE. De secretaris van het Plaatselijk Grieis- comité schrijft ons: Veel stadgenooten zagen hun inkomsten verminderen en eigenlijk niemand ontkwam aan dén druk, dien de tijdsomstandigheden op ons leggen, maar er zijn gelukkig nog velen, die zich nog het noodige kunnen aan- schaffen, ja een klein uitstapje kon er dezen zomer nog af. Tot hen richten wij het ver zoek, steunt onze collecte op 2 October as Wij zijn voor elke gave dankbaar. EEN DAMBORD-TROTTOIR Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Ondergeteekende H. C. Stoutjesdijik, lid van uwen raad, verzoekt u beleefd in de ver gadering van 26 September a.s. de volgende vragen aan B. en W. te mogen richten- le. Is het juist, dat de bewoners van de Snaarmanslaan tegen betaling aan Gemeen tewerken, een tegeltrottoir voor hun wonintr kunnen krijgen? 6 2. Is het juist, dat zij, die dit niet kunnen betalen, genoegen moeten nemen met een klinkertrottoir? 1 3e. Zijn B. en W ook niet van oordeel dat zulk een bestrating uit een schoonheids' oogpunt niet gewenscht is? 4e. Zijn B en W. bereid dit te herstellen door een trottoir aan te leggen van tegels o f klinkers, dus niet zooals is geschied van te gels en klinkers? "■Lp" U naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 25 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituu* te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,5 m.M. Ie Jan Mayen. Laagste barometerstand 743,! m.M. te den Helder. Verwachting, geldig tof den avond v»n Donderdag 26 Septdnber: Stormachtige later afnemende noordelijke tot westelijke wind; tijdelijk opklaringen; aanvankelijk nog regen- of hagelbuien; koe- der. Weeroverzicht. De gisteren verschenen depressie is steeds sneller blijven toenemer en verplaatste zich naar het noorden van ens land, zoodat in verband met de drukstijging in het westen zeer groote luchtdrukverschillen ontstonden (gemiddeld 5 m.m. per 111 K M.) en een zware noordwester storm op de Noordzee waait, die tegen den avond wel zal afnemen. Op de Britsche eilanden klaarde de Hecht op, maar daalde de ochtendtemperatnw sterk; op IJsland blijft de barometer stijgen, in Noord-Scandinavië daalde de temperatuur tot onder het vriespunt en valt sneeuw. Zuid- Scandinavië heeft regen, evenzoo Denemar ken, ons land, geheel west-Duit?-hland «n noord-Frankrijk. Alleen in Polen en in zuid- Frankrijk wordt nog zonnig weer met vrij hooge temperaturen aangetroffen. Aangezien de depressie zich hoofdzakelijk oostwaarts verplaatst en de barometer in het westen blijft stijgen, zijn noordelijke winden met afkoeling te wachten en zal het weer met afnemende windkracht nog buiïg blijven. Hedenmorgen te 8.40 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm aif het Noord- Westen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.28 uur licht op. JONGEN TE WATER. Toen gisternamiddag eenige kinderen met een lorrie van de Ringerefabriek aan het spe len waren, kwam door een botsing een zoon tje van den heer Bijwaard in het kanaal te vallen. De jongen, die reeds kopie-onder gegaan was, werd nog juist bijtijds door een voorbij ganger gered. BRANDMEESTER-RAADSLID. Ongegrond is verklaard bij K. B. het be roep van P. Jonker opperbrandmeesteT te Koog aan de Zaan tegen het besluit van Ged. Staten van Noordholland, waarbij het besluit van Koog aan de Zaan tot niet-toe- lating van dezen als raadslid werd ge- h?"Hhaafd. AUTOBUSDIENST ALKMAAR PACKET. Voor de afdeeling voor de geschillen van de besturen van den Raad van State is he den behandeld een beroep van de Ned. Spoorwegen tegen een besluit van Ged. Sta ten van Noordholland, waarbij aan de N V. Alkmaar Packet te Alkmaar vergunning i» verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Santpoort naar het pont- veer te Hembrug en een van Wormerveer naar Castricum aan Zee, wat deze laatste betreft, gedurende het zomerseizoen. Mr. Bierman heeft namens de Ned Spoorwegen het beroep toegelicht en er op gewezen, dat het verkeer van het pontveer naar Santpoort in zeer voldoende mate door de spoorwegen wordt bediend; bovendien heeft de Hembrug een autobusverbinding met Amsterdam Forensen uit Santpoort zijn er zeer weinig. Wat de Alkm- Packet wil, is haar vervoer op de booten stimule ren ten koste van de spoorwegen. Tegen de tweede verbinding hebben de spoorwegen even groote bezwaren. Deze seizoendienst roomt het verkeer van de spoorwegen af. Mr. J. P. Bosman uit Alkmaar pleitte voor de vergunninghoudster, die naar spr. zeide, sedert 1864 een bootbedTijf uitoefent. Als at tractie daarvoor is het tegenwoordig npo- dig, teneinde het bootverkeer te behouden» dat er een aansluitende busdienst is. Dn* hetzelfde, wat de Ned. Spoorwegen doefl met de A.T.O. Wat den 2en dienst betreft, deze is j.1. zomer goed gegaan, maar niet ten koste van de spoorwegen aangezien deze rei zigers dagjesmenschen zijn, die op andere wijze reizen dan met den trein. De besl«6»ng van de Kroon volgt later. Naar wij vernemen, zal de A. T. O. den a.s. winterdienst, haar dienst over d®J afsluitdijk uitbreiden. Bij den gewonen lijkschen dienst komen, behalve in den naco van Zondag op Maandag, twee nachtritten, één van Alkmaar naar Leeuwarden en een omgekeerde richting. l At In de richting naar Leeuwarden vertr» de bus te 23,55 van Alkmaar en komt* 2.50 te Leeuwarden aan. Hierdoor eveneens een late verbinding tot stand tus schen Rotterdam, den Haag, Leiden, riaa lem en Amsterdam met Friesland, van wei. stations men resp. 22.00, 22.24, 22.36, 23- en 23.02 nog kan vertrekken. In °m#e richting laat de bus Leeuwarden te 3,35. a* sluiting gevende op den trein van Alkm die vertrekt te 6 47, aankomst te Amster te7.28. te Haarlem te 7.24, te Leiden te 73». te Den Haag te 8.04 en te Rotterdam v te 8.29.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2