Agenda ^Binnenland faoowciaat 7Ueuws Hand: en 'Juinèouw £aaUte hecichten JCeck 6L School Weerbericht Stad en OmaeoiHq. DE BRAND TE LONDEN ZOO GOED ALS GEBLUSCHT. MIJNRAMP IN ZUID-SLAVIE. Twaalf doodeti, 26 gewonden. CONTROLE OP TELEFOON GESPREKKEN IN DUITSCHLAND. HET SLOT VAN DE MARINE-OEFENINGEN. Aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik, 27 September 1935. NU DE ..POOLSTER" IS VERGAAN. INBRAKEN IN PURM EREND EN OMOEVINO. HOORDSCHARWOUDE 40 jaar schuitemaker. SCHAGEN TEXEL Wandelstok aangeboden. UITKEERING OP MELK, DE INGEKUILDE AARDAPPELEN, Worden in October afgenomen. TEELTREGELING RUNDVEE, BORSTBEELD AANGEBODEN, HANDELSBESPREKINGEN MET DENEMARKEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De matrozenbruid (kom.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke scheiding (hum.); hoofdrollen Fred. Astaire en Ginger Rogers. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De voortvluchtigen (avonturen), hoofdrol Robert Montgomery. Extra-nummer: Stim- me der Liebe (hoofdrol Marcel Wittrisch) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Casino de Paris (revue), hoofdrollen Al Jolson en Ruby Keeler. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 28 September. Gulden Vlies, van 11.9-30 uur, tentoon stelling moderne handwerken; Nomottawol. Zondag 29 September. Gulden Vlies, van 11.9 30 uur, tentoon stelling moderne handwerken; Nomottawol. De brand, die sedert drie dagen in de ha ven van Londen woedt, is thans vrijwel ge- bluscht. Niettemin neemt men aan, dat defi nitieve blussching nog een kwestie van ver scheidene dagen zal zijn. Van de in de pak huizen opgeslagen goederen is een derde deel vernield door het vuur, terwijl de rest door rook en water bedorven is. In de vroege morgenuren heeft gister in de steenkolenmijn Rtanj een ernstige mijn- gas-ontploffing plaats geljad, waardoor 12 mijnwerkers werden gedood en 26 gewond. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt met het reddingswerk. Het ministerie voor het mijnwezen heeft een commissie van on derzoek naar de plaats des onheils gezon den. Naar de Daily Telegraph uit Berlijn ver neemt, zal in Duitschland binnen het kader van den strijd tegen vijanden van den staat en op grond van de wet, die de vrijheid van de pers en van het post-, telefoon- en tele- graafverkeer regelt, een scherpe controle worden ingesteld op alle telefoongesprekken. Te dien einde is men voornemens een orga nisatie in het leven te roepen, die uitsluitend tot taak zal hebben in geheel Duitschland alle telefoongesprekken af te luisteren. Een der belangrijkste categorieën, waarvoor deze controle wordt ingesteld, omvat de ambas- sade's, gezantschappen, consulaten, journa listen, politie, Joden en alle personen die worden verdacht van geringe aanhankelijk heid voor het bewind. In speciale gevallen zullen gesprekken door middel van dictapho- nes worden vastgelegd. In het holle van den nacht hebben wij, d. w. z. de roode scheepsmacht, bestaande uit Hr. Ms. Gelderland, Hertog Hendrik en de torpedobooten G. 13, G. 15 en Z. 5 van de Noordzee af getracht het zeegat van Texel te forceeren. Natuurlijk moest die poging zoo geheim mogelijk worden gedaan. Alle lichten aan boord werden gedoofd of zoodanig afge schermd, dat er van buiten af niets meer van te zien zou zijn. Mysterieus schoven de zwartgrijze oor logsschepen over de golven, die ditmaal kalmpjes kabbelden. De lucht was egaal be wolkt en liet geen sterre-stralen door. Duisternis heerschte alomme en we konden slechts voetje voor voetje de commandant- brug bereiken. Daar waren kolonel Furst- ner en zijn staf tastend bezig hun contro leerend werk te verrichten. Maar ook hier viel voor ons weinig anders waar te nemen dan eenige vage silhouetten en eenige lichtjes aan den horizon, inclusief de licht torens van den Zanddijk en Den Helder. Bij Callantsoog werden drie motorsloepen Èestreken en vooruit gezonden: een van de lertog Hendrik en twee van de Gelder land ter verkenning van het kustgebied al daar, o.a. om onmiddellijk bij het verschij nen van zoeklichten daarop een mitrail- leurvuur te openen. De sloepen werden evenwel door de defensieve partij op den wal die onder leiding stond van overste Bentz v. d. Berg waargenomen en, naar men mag aannemen, in den grond geboord. Het „gros", d. z. de groote schepen, ging(en) verder langs de vaar-veilige 8 me ter lijn, evenwijdig aan de kust, terwijl meer voorwaarts de G. 13 haar peilings- werk verrichtte. De G. 15 en Z. 5 moesten met torpedo's en geschutvuur de haven bij Den Helder (Westgat en Molengat) gedurende den ge- heelen nacht bewaken, daarbij zooveel mo gelijk verwarring in de kustverdediging stichtend omtrent het werkelijke doel van het gros, dat aldus hoopte zijn doel te be reiken. Mocht één van onze schepen ontij dig worden ontdekt, dan zou dit b.v. door het uitwerpen van een zoeklichtbundel, waar men niet dwars doorheen kan kijken, de waarneming voor de kustverdedigers kunnen bemoeilijken ten gunste van de overige grosdeelen. In hoofdzaak ging het er bij deze, te half vier in den nacht aan gevangen oefening om, dat iedere groep tij dig en tactvol de noodige maatregelen zou nemen. Aanvankelijk konden de zoeklichten op den wal ons niet benaderen. Wij zagen wel de zoeklichten, maar zij die daarachter als waarnemers fungeerden, zagen ons nog niet- Lang duurde dit geenszins. Om 4.02 wer den wij door lartdbewakingsvaartuigen in het Schulpegat ontdekt en deze alarmeer den de stelling van den Helder. De Gelder land slaagde erin drie kwartier later één dezer bewakingsvaartuigen op te sporen en in den grond te schieten, doch werd daar na zelf ernstig gehavend. Tevens slaagde de stelling Den Helder erin om onze tor pedobooten bij het binnenkomen ter reede tot zinken te brengen, voordat zij hun hoofdopdracht hadden kunnen uitvoeren. Om 5.20 onderging de Gelderland nog maals een beschieting in de zijde der kust verdediging en om 5.40 werd de Hertog Hendrik fel door een zoeklicht beschenen en door kustvuur beschoten, maar dit werd onmiddellijk beantwoord met kanonvuur van de Hertog Hendrik, die erin slaagde, zijn tegenpartij het zwijgen op te leggen, waarbij een tweede bewakingsvaartuig bij Falga zijn graf vond. Te zes uur in den ochtend, toen de sche mering al begon op te helderen, waren wij ter reede paraat voor onze opdracht tot beschieting van het marine-établissement, doch deze beschieting zelve vormde geen nummer meer van het oefeningsprogram ma. Nogmaals kozen we zee voor een lan dingsmanoeuvre met sloepen, maar van de eigenlijke landing moest vrij spoedig wor den afgezien wegens het gevaar, dat één of of meer van deze sloepen in de branding werkelijk zou verongelukken. Hiermede eindigde Vrijdagvoormiddag de serie manoeuvres van onze Koninklijke Marine, die door haar sympathieke gast vrijheid aan de pers verleend, stellig een aanmerkelijk deel van de lezers nader tot zich heeft getrokken. DE KONINGEN ONTVANGT MR. L. J. A. TRIP. H. M. de koningin heeft gistermorgen ten Paleize te Amsterdam in gehoor ontvangen mr. L. J. A. Trip, president van de Neder landsche Bank VAN KASTEEL TOT RAADHUIS. In de gemeenteraadsvergadering van Dus- sen (N.B.) is met 6 tegen 5 stemmen besloten, het oude kasteel da.eerende uit de 14e eeuw en dat de laatste jaren onbewoond was, aan te koopen voor dé som van f 15.000. Het kasteel behoort aan de familie Suringa. De bedoeling van dezen aankoop is het kasteel in te gaan richten voor gemeentehuis en museum. Er is thans een einde gekomen aan de onzekerheid omtrent het lot van den motor schoener „Poolster". De eigenaar van het schip, dc heer R. J. Kajuiter Sr., de vader van den 22-jarigen schipper, heeft het wrak herkend, als dat van de „Poolster". Zooals te begrijpen is, was de heer Kajuiter, diep onder den indruk van het gebeurde. De vijf leden der bemanning, die bij de ramp zijn omgekomen, zijn de 22-jarige ka pitein J. Kajuiter, ongehuwd, uit Gronin gen, de 27-jarige stuurman H. Wories, uit Groningen, de 22-jarige gehuwde matroos Z. Veenstra uit Groningen, de ongehuwde 18-iarige motordrijver M Vollenhoven uit Zuidbroek en de eveneens ongehuwde 18- jarige kok-lichtmatroos Th. Haima, uit Anjum. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Maarheeze is de landbouwerswoning, eigendom van den heer Groenen en be woond door den landbouwer T., afgebrand. De inboedel werd nagenoeg geheel een prooi der vlammen. Een groote hoeveelheid hooi en stroo ging verloren. Het vee werd ge-ea. De brandweer van Maarheeze moest zich er toe beperken de brandende resten te dooven. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. DE „BRANDARIS" WEER UITGEVAREN. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de red dingboot „Brandaris" naar de Vliehors uit gevaren .Het s.s. „Oceaan" had nl. gerap porteerd, dat dwars van Eierland twee masten en een laadboom boven water sta ken. Vermoedelijk is dit wrak afkomstig van een kustvaarder of een logger. De „Brandaris" is toen gisteravond om half zeven in de haven van Terschelling teruggekeerd, na een onderzoek te hebben ingesteld naar het wrak, dat in de Eier- landsche Gronden was gesginaleerd. Inder daad heeft men daar de overblijfselen van een vergaan schip aangetroffen. Boven water staken nog uit een gebroken mast, een bovenstuk van een mast, een giek en een gaffel. Dit is dus een vondst, welke sterke overeenkomst vertoont met dien in de Wester-Eems. Men weet thans nog niet, welk schip hier is gezonken. VRIJHEID VAN DEN ARTS. Bij geneeskundige behandeling. Gevolg gevende aan de uitspraak van de algemeene vergadering, gehouden op 2. 3 en 4 Juli te Rotterdam, geeft het hoofdbe stuur van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst aan het volgende ruimere bekendheid: Het beroep van geneesheer behoort in ons land tot de vrije beroepen, niemand kan den arts dwingen tot het verleenen van diensten. Menigeen verzekert zich van te voren van de hulp van een arts, door vooraf met hem kennis te maken en hem te vragen of hij in geval van nood zijn hulp wil verleenen. Ook het publiek heeft dan het besef, dat het ver leenen van geneeskundige hulp niet kan worden geëischt. Als gevaar dreigt en andere hulp ont breekt, moet iedereen, ook de arts, zich ter beschikking stellen, maar anders blijft de medicus vrij zijn diensten te weigeren. De geneeskundige is evenzeer vrij om den band met een patiënt, dien men een tijd land be handeld heeft, te verbreken. Een der rede nen hiervoor kan zijn het niet betalen van een billijke rekening, wanneer de patiënt, naar de overtuiging van den dokter, daar toe wel bij machte is, maar er onwil in het sipel is. In den Z. O.-Beemster aan den Volger- weg is in den nacht van Donderdag op Vrij dag te ongeveer drie uur op acht plaatsen een poging tot inbraak gedaan. Slechts één maal hadden de inbrekers succes, n.1. in de woning van een chauffeur van de N.A.C.O., waar zij het wisselgeld van dezen, een be drag van vijf gulden, hebben gestolen Toen de inbrekers bij een ander huis een lucifer aanstaken om te zien, hoe de vensters wa ren gesloten, werd eeri der bewoners wakker, waarop de bende op de vlucht sloeg. Inmid dels werd de rijksveldwachter gewaarschuwd die onmiddellijk een onderzoek instelde. Tot dusverre heeft men nog geen S(poor van de dieven kunnen vinden. Eveneens is dezer dagen ingebroken bij de familie D. in de Bernard Nieuwentijtstr. te Purmerend. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door het verbreken van een raampje. De inbraak geschiedde, toen de bewoners hun dagelijksche wandeling maakten, een omstandigheid, waarvan de inbrekers op de hoogte bleken te zijn. De daders zijn nog niet bekend, doch men hoopt ze dezer dagen aan te houden. 'Dinsdag 1 October a.s. is het 40 jaar ge leden, dat de heer G. Bakker zich in deze gemeente als schuitemaker vestigde. De eerste vijf jaren werd het bedrijf nabij de Mosselenbrug uitgeoefend en daarna aan de Hofstraat, waar de zaak tot heden nog gevestigd is. Afd. S. D. A. P. In de gehouden vergadering van de afd. der S. D. A. P. werd besloten het „Plan v. d. arbeid" dezen winter in ziju ver schillende hoofdstukken te bespreken. In ia- menwerking met den plaatselijken raad zul len naar het in Utrecht te houden congres twee afgevaardigden gezonden worden. Voor het gewestelijk bestuur werden can- didaat gesteld de heeren N. Tj. Swierstra als voorzitter, J. v. d. Abeele als secr. en als gewone leden P. Hart en C. Ham. Ter sprake werd nog gebracht de wet houdersverkiezing en men bevreemdde zich over de houding van de r. k. die nimmer een bespreking over deze materie hadddn aan gevraagd. Gratis kookcursus. Voor de cursussen in de huishoudelijke vakken welke aan den Langendijk gehouden worden bestaat veel belangstelling. Was de eerste cursus reeds een succes, van den tweeden cursus in koken welke de volgende week alhier en in Gudkarspel aan vangen, hoopt men dat velen van deze gele genheid gebruik zullen maken. Het doel van deze cursussen is om in dezen moeilijken tijd te leeren hoe men goedkoop en smake lijk eten kan klaar maken. Overgeplaatst. De heer C. Treep, monteur bij den tech- nischen dienst der P. T. T., is overgeplaatst 'Ter gelegenheid van het a.s. vertrek van den heer W. B. Oort, burgemeester van deze gemeente ,is dezen Donderdag namens de gemeentepolitie een fraaie wandelstok met inscriptie als blijk van waardeering aangeboden. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollenveiling. Vrijdagmorgen werd in het gebouw van de Langendijker Groenten-Centrale de negende droge bloembollenveiling voor lever bare en plantgoed gehouden. Zeer waar schijnlijk zal het wel de laatste veiling zijn, van die seizoen. De aanvoer bedroeg pl m 225.000 stuks bollen en 500 K G. plantgoed Er was weer heel weinig handel en de lever bare bollen zijn dan ook alle onverkocht ge bleven. Alleen voor het plantgoed bestond een weinig belangstelling. Er werden echter geen hooge prijzen besteed. Twee partijtjes Breeders (onbekend) werden verkocht voor 0.01 er K.G., Murillo bracht ook een cent per K G. op. Voor Electra werd 0.04 per K.G. betaald en Couronne d'or noteerde 0.10 per K.G. 25 K.G. Artua bleef onver kocht. Het was dus weer geen bemoedigenden dag voor de kweekers. Over de saneeringsmaatregelen heeft een gdeelte van de bo Henk weekers zich uitge sproken. Met een zeer geringe meerderheid heft de Alg. vereen, voor Bloembollencultuur het besluit genomen, dat de tegenwoordige saneeringsmethode moet worden gehand haafd. Er zijn nog andere vereenigingen, welke hierover een vergadering hebben te houden; volgende week is de vergadering uitgeschreven door het Hollandsch Bloembol- lenkweekers Genootschap, op welke buitenge wone vergadering deze belangrijke zaak moet worden besproken. Uit de behandeling van de verschillende miduelen om tot een goede regeling te komen kan men opmerken, dat over het algeneen de thans geldende regeling wel een beetje te duur wordt geoordeeld. Zoo zelfs, dat yer- wacht wordt, dat sommigen de kosten hiervan niet zullen kunnen dragen. Het vinden van een andere methode schijnt echter ook niet zoo gemakkelijk te gaan. Als men de cijfers van de uitvoer van bloembollen ziet van de eerste acht maanden van 1935, vergeleken bij die van het vorige jaar, volgt daaruit, dat de achteruitgang niet zoo bijzonder groot is. De export in kilo grammen is met pl.m. 2 achteruitgeloopen tot 17.653. 833 K.G. De waarde heeft een iets grootere vermindering ondergaan. Die vermindering is bijna 5 van 8.937.0z0 op 8.500.000. Naar wij van de Nederlandsche zuivel centrale vernemen is te rekenen van 29 September 1935 af de uitkeering op alle tot zuivel of melk-producten verwerkte melk vastgesteld op basis van 2.56 ets. per K.G. melk met een vetgehalte van 3.2 °/o. De thans vastgestelde nieuwe uitkeering stemt overeen met 67.2 cent per K.G. boter en 80 ets. per K.G. melkvet. In antwoord op een indertijd door het districtsbestuur van het Ned. Tuindersbond aan den regeeringscommissaris voor den tuinbouw gezonden schrijven, waarin werd aangedrongen op spoedige afname van de ingekuilde aardappelen in verband met de financieele toestand der tuinbouwers, heeft de heer Valstar bericht, dat op een afname in het begin van October kan worden gere kend. Indien dan geen verkoop van deze aardappelen mogelijk zal zijr gebleken, zal getracht worden een regeling te vinden voor afzet voor veevoeder, opdat althans betaling aan de kweekers van deze aard appelen kan geschieden. De minister van landbouw en visscherij heeft met ingang van 1 October 1935 de ge- wiebtsgrenzen voor vrouwelijk rundvee als volgt gewijzigd: Voor het tijdvak van 1 October t/m. 31 December 1935; 100300 K.G., echter met dien verstande, dat bovengenoemde ge- wichtsgrenzen niet van toepassing zijn ten aanzien van vrouwelijke runderen, die op 1 October 1935 in het bezit blijken te zijn van twee breede tanden. BLOEMBOLLEN. Woensdagavond had bij den heer Laan een vergadering plaats van de afd. Winkel N. Niedorp en omstreken van het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap, waarin behandeld is de beschrijvingsbrief voor de te Haarlem te houden vergadering van het Ge nootschap waar uitspraak gedaan wordt over het punt: Moeten de saneeringsmaatregelen voor de bloembollen voor het volgend jaar worden voortgezet. De vergadering sprak zich uit voor het behoud de saneeringsmaat regelen en de minimumprijzen. Den afgevaar digde naar de vergadering werd opgedra- Si om ter sprake te brengen om van het nootschap uit onder de aandacht der regeering te brengen, 85 procent der mini mumprijzen voor bollen, die onverkocht blij ven, zoo mogelijk te garandeeren, daar men van oordeel was, dat wanneer met Mei een belangrijk minder bedrag dan 85 wordt uitbetaald het minimumprijzenstelsel voor het volgend jaar geheel in elkaar valt en de knoeierijen en ontduikingen een nog veel grootere afmeting zullen aannemen dan ze reeds dit jaar hebben gedaan. Op verzoek van den heer Grootes zal ook de afgevaardigde den voorzitter van het Ge nootschap, als lid van Sierteeltcentrale vra gen of reeds de mogelijkheid bestaat, dat jonge kweekers, die in het bloembollenbedrijf zijn groot gebracht, ook teeltvergunning kun nen bekomen om een eigen bedrijf te begin nen. Reeds bij het begin der saneering is hier omtrent eenige toezegging gedaan, doch men heeft er nooit meer van gehoord. De heer H. Rezelman werd tot afgevaardigde benoemd Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd Ten paleize werden te half drie hedenmid dag ontvangen de heeren N. H. Wolf, hoofd redacteur van het weekblad „de Kunst" en G v. d. Veen beeldhouwer. Zij hoden H. M. de koningin namens het weekblad „de Kunst", dat onlangs zijn 25-jarig bestaan vierde de buste in b-ons aan van de prinses. Deze had voor de vervaardiging van dit beeld eenige malen voor den beeldhouwer ge poseerd. Het beeld is in brons gegoten door de me- taalgieterij „Holland". Naar ons ter oore komt, zullen de handels besprekingen, welke door een Nederlandsche delegatie in Kopenhagen met de Deensche autoriteiten gevoerd worden, binnen kort afloopen. Er is dus tusschen beide delegaties overeenstemming bereikt over een voorloo- pige regeling'welke inmiddels reeds in wer king is getreden. Gezien de vele moeilijkheden welke over wonnen moesten worden, is men van Neder landsche zijde ontevreden over dit resultaat De besprekingen worden ten aanzien van en kele punten nog voortgezet. PREDIKBEURTEN. Leger des tieils (Stichter William Booth Limmerhoek 40, hedenavond 8 uur open luchtsamenkomst op de Steenenbrug- Zon dagmorgen 7.30 uur, bidstond, 10 uur heili- gingsdienst, 3.30 uur verbindingsdienst (in de zaal), 5 uur groote kindersamenkomst 8 uur verlossingsbijeenkomst; Dinsdagavond 8 uur soldatenmeeting; Donderdagavond 8 uur üeiligingsmeeting. naar waarnemingen, verricht in den morden van Zaterdag 28 September. Medegedeeld door net Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,7 m.M. te München. Laagste barometerstand 745,9 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 30 September: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen; betrokken tot zwaar bewolkt; tijdelijk regen; aanvankelijk weinig verandering m temperatuur; later iets Kouder. Weeroverzicht. De depressie in het noordwesten blijft sta- tionnair, doch breidde zich zoowel naar het noorden als naar het zuiden uit. De hooge druk :n noord-Scandinaviê ver. dween bijna geheel, die over het vaste land verplaatst zich langzaam naar het noord oosten, de secundairen der depressie reiken in het zuiden tot aan de Spaansche kust. Een strooming van warme en zeer voch- tige lucht strijkt over de kustlanden en dringt tot diep in het continent door. De regenhoeveel heden bleven in het westen nog gering. Behalve in zuid-Frankrijk en Zwitserland is het weer vrijwel overal be trokken met allerwege in het westen regen en in west-Duitschland met nevel en mist. Groote windkrachten komen alleen op Ijs. land voor. Het is te verwachten dat het vochtige en regenachtige weer zal aanhouden met voors hands nog weinig opklaring. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.26 uur licht op. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. In de gisteravond gehouden vergadering van de Hofpleinvereeniging werd het volgen de programma der feestelijkheden op 8 Oc tober opgemaakt: Op 7 October des avonds 8 uur muziekuit voering (dansmuziek). Op 8 October des 's morgens 10 uur kin derspelen voor kinderen der buurtvereeni- ging. Opgeluisterd met muziek. 3 uur n.m. ballonrijden voor meisjes van 10 tot 14 jaar en fietsrijden met hinderrus- sen voor jongens van 10 tot 14 jaar. 4 uur n.m. blaasvechten voor jongens van 13 tot 16 jaar. 7 uur n.m. rondgang door de stad met mu ziek, van heeren, die met de groote attrac tie van eten dag zullen mededingen: gekostu meerd blaasvechten om geldprijzen. LIJK AANGESPOELD. Te Oudeschild (Texel) is aangespoeld het lijk van een man van ongeveer 35-jarigen leeftijd. Het was gekleed in gestreepte (til len broek, bruin overhemd, gem. F. E., grijs vest, blauwe jas, grijze onderbroek, bruin le deren riem. De lengte was 1.75 M., flink postuur, blond haar, blauwe oogen, glad geschoren gelaat. Het lijk droeg een onge merkt zwemvest. ERNSTIG ONGELUK. Op den Schilderweg te Texel brak een bagagedrager van de motorfiets, waarop de heer Koorn van Oudeschild met zijn moeder reed. Beide kwamen hierdoor te vallen. Me vrouw Koorn werd in zeer ernstigen toestand opgenomen Zij had een hersen fractuur beko men en moest direct naar Den Helder wor den vervoerd om daar in een ziekenhuis if worden opgenomen. GESLAAGD. De heer J. E. Winkelman, alhier, slaagde vooi het candidaatsexamen in de genees kunde, afgenomen aan de Universiteit te Amsterdam. INBRAAKJE. In de opslagplaats met kantoor van „Texaco" aan het Kwakelpad alhier is he dennacht ingebroken. De ongenoode gasten hadden zich toe gang verschaft door het uitsnijden van een raam. Behalve voor een gering bedrag aa.n postzegels werd niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. DIRECTEUR BENOEMD. Tot directeur van het dubbelmannen- kwartet ,Apollo" werd deze dagen benoemd de heer Jac. N. Al. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Men verzoekt ons opname van het gende: rtt Dinsdag 1 Oct. a.s. komt voor het eer» van dit seizoen voor de Ned. Ver. van 9 ritisten „Harmonia" afd. Alkmaar Akkeringa een openbare psychometri séance houden in de Groote Unieza de Koorstraat. Velen zullen zeker weer gaarne *an gelegenheid gebruik maken om eenige menten den sluier opgelicht te zien „het land aan gene zijde". i,,«rt«n Voor velen is het zaak, hun en, vooraf bij boekhandel Zwaan te daar Mw. A. maar één avond hier niet zooals gewoonlijk 2 avonden elkaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2