Stad en On JjuteioHdm Stukken September-stormen gieren over ons land. Binnenland Vooral op het IJselmeer spookte het hevig. Zeiljachtje vermist. De storm in de hoofdstad. Storm op het IJselmeer; zeil jacht vergaan. Zender te Kootwijk gestoord. Nog ongerustheid over de „Onrust". Vannacht om drie uur heeft men nog geen A.V.R.O. HERFSTAPPEL. Op Nijenrode. AANVARING OP DE NOORDZEE. Grieksch stoomschip ernstig beschadigd ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE NIJMEGEN. KUNST IN NOOD. Brand in een Haarlemsch atelier. CHAUFFEUR BETRAPT INBREKER. Aan Haarlemsche politie over geleverd. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Inzittenden vrijwel ongedeerd. Onoplettendheid oorzaak van de aanrijding. DENKT OM HET N. C. C. R.K.. VROUWEN ANTWOORDEN KEIZERIN VAN ABESSINIE, pcheidene honderden meters volgden de anderen. Na ongeveer een kwartier van anelle „rushes", afgewisseld met besluipin gen in gebukte houding, kwam hij terug doornat van het transpireeren, maar zonder Kongonie. Zonder rusten zetten we den tocht voort. Dank zij de spanning van de jacht was van moeheid geen sprake en jawel, na een uur werd een kudde edel-antilopen gesig naleerd. Deze zijn om hun vleesch zeer ge wild. De zaak is n.1. dat de Tanganyika- planters niet voor sportieve ontspanning op jacht gaan, maar zuiver als „broodjagers". Van 't vleasch, dat ze weten te bemachtigen houden ze zelf maar heel weinig; het groot ste gedeelte wordt onder de koelies ver deeld, die dit voor het op peil houden van hun arbeidsprestatie beslist noodig hebben. Toen dan ook deze kudde in het zicht kwam, werden alle maatregelen genomen, dat ze ons niet zou ontsnappen. De khaki- helm van den Zwitser werd extra gecamou fleerd met dor gras en dit bracht mij op het idee hetzelfde te doen, want mijn helm, verzwaard met de shawl, begon onaange naam te drukkeu. Aldus werd ook mijn helm met droog gras „afgewerkt" en toen ik deze onmisbare hoofdbedekking weer opzette, had ik het gevoel er als een ouder- wetsche ndiaan uit te zien, wat bevestigd werd door een onderdrukt gegrinnik van de negers, die het kennelijk ook grappig venden! De kudde edel-antilopen was op ca. 1 K.M. afstand. Tusschen ons en hen bevond zich een grasvlakte met hier en daar hoo rnen. Besloten werd het wild in een omtrek kende beweging te naderen, waartoe we in een vermoeiende sluiphouding verder gin gen. Onze jager met twee scouts gingen voorop, op eenigen afstand volgden wij, naukeurig er voor zorgend niet met de hoof den boven het gras uit te komen. Op een 150 meter afstand van de dieren, zag ik den Zwitser plotseling opduiken; hij legde zijn ge weer over den schouder van een van de negers en vuurde vijfmaal in snel tempo. Na het laatste schot vluchtte de kudde en tot mijn verbazing zag ik een zestal ze bra's, die blijkbaar aan het oog onttrokken daar in de buurt geweest waren, mee op de vlucht slaan. Terwijl onze jager de achtervolging voort zette, renden wij naar de plaats waar twee antilopen waren gevallen. Deze dieren hebben den omvang van een Hollandsche koe, maar zijn veel sierlijker van lijn. De spits toeloopende, flauw naar achteren gebo ger. horens zijn ca. 70 c.M. lang; de beenen zijn zeer slank, terwijl de staart in een mcoie pluim uitloopt. De huid vindt men hier veel als bekleeding van kussens in „luie stoelen". De dieren leefden nog toen we ze bereik ten en werden direct door de scouts afge maakt. Na verloop van tien minuten kwam de jager terug zonder verdere resultaten bereikt te hebben. De koelies toonden zich zeer enthousiast over de vangst en begon nen de antilopen tot draagbare porties v '•esch te verwerken. Wij besloten in de oorsronkelijke richting nog wat door te gaan ,om dan na 1 a 2 uur terug te komen. Reeds heel spoedig stooten wij op het spoor van een troep buffels, dat we volgden in de hoop nog eenig „big game" daar onder wordt verstaan de jacht op olifanten, buffels en leeuwen te kunnen meemaken. Een half uur later bereikten we een Stroom pje, waar de kudde gedronken had; de spo ren waren nog versch en de mest eveneens, naar op deskundige wijze werd vastgesteld. We volgden het spoor tot we op zeker mo ment een -tal z.g. Swallow-antilopen zagen. Deze hebben veel gelijkenis met geiten Doordat het terrein bezaaid was met struik gewas, waren wij dicht genaderd, zonder dat de dieren ons opgemerkt hadden, gelukte den Zwitser er een te schieten en ook dit dier werd verwerkt de negers doen dit op zoo'n grondige manier, dat al leen een hoop mest achter blijft. Op den terugtocht troffeq we het verkoolde ge raamte van een giraffe, waarvan de kop met de korte horens duidelijk te onderken nen was. „Door een leeuw overvallen zei onze jager en met het noodige respect beke ken we een doormidden gebroken dijbeen, zoo dik als een vuist. Verder wild vertoonde zich niet meer en we bereikten de rest van de karavaan juist op het moment, dat er een heftig verschil van meening woedde onder de negers over de verdeeling van de ingewanden, die voor deze lieden een delicatesse schijnen te zijn. Het was inmiddels laat geworden en we keerden in marschtempo naar de shamba terug. Om half twee waren wij dorstig en ver moeid thuis en realiseerden dat we ruim 6 uur practisch zonder rust over ongebaand terrein hadden geloopen. Na een maaltijd en een korte rust aan vaardden wij de reis naar Daressalaam, die zonder incidenten verliep. In Morogoro „deden" we nog even een b-»r aan en geze ten op de tralitoneele kruk raakte ik in gesprek met een Engelschman. „Well", zei hij, „and did you see any big game"? en op mijn ontkennend antwoord keek hij me bijna medelijdend aan, mijn enthousiasme niet begrijpend. En plotseling begréép ik, dat jacht in Afrika nog heel wat anders kan beteekenen, dan wat ik had meegemaakt. Daressalaam, 11 September 1935. Een nieuwe depressie, welker nadering Zaterdag door de me teorologen was waargenomen, is van de Golf van Biscaye omhoog gekomen en heeft, nadat Zondag middag tijdens het onweer de wind van Z. O. naar Z. W. omsloeg, waarbij gedurende vijf minuten een windkracht van 17 meter per se conde optrad, in de avonduren een hevigen Z. W. storm over ons land doen losbarsten, waardoor opnieuw in vele gezinnen angst en vrees is gebracht voor de betrekkingen op zee. Maar ook in steden en dorpen en de open wegen loerde het gevaar; zoo gierde in de hoofdstad de storm langs straten, grachten en pleinen, zweepte hij in 't havengebied het water tot wilde golven op en joeg hij kort na negenen zware regenvlagen voor zich uit. De filiaal-inrichting van het konink lijk Nederlandsch meteorologisch in stituut noteerde tusschen 20.15 en 21.15 uur een windkracht van 19 meter per seconde, ongeveer de snelheid, welke de Z. W. storm van 17 September behaal de en iets zwaarder dan den N. W. storm van verleden week. Havenpolitie, Geneeskundige Dienst en brandweer waren paraat om onmiddellijk te kunnen uitrukken naar die plaatsen, waar assistentie zou worden gevraagd. Tengevolge van den storm zijn gister avond nog twee boomen omgewaaid, resp op de Lijnbaangracht en op het Spui te Am sterdam. Op laatstgenoemd punt kwam de boom tereent op een geparkeerd staande personenauto, welke vrij ernstig werd be schadigd, terwijl tijdens het vallen ook nog de ruiten van een aan de overzijde staande taxi werden vernield. Persoonlijke ongeval len kwamen niet voor. De brandweer heeft beide boomen verwijderd. Voorts is wederom in den rijweg van den Hemweg, ter hoogte van het vroegere woon wagenkamp een gat geslagen van 2 bij 1 meter en met een diepte van eveneens 1 me ter. Ter voorkoming van ongelukken had de politie een paar posten geplaatst. In den loop van den avond werd de hulp van de gemeentepolitie inge roepen voor een aantal in noodver- keerende vaartuigen op het IJselmeer, welke deelgenomen hadden aan de sluitings wedstrijden van de Koninklijke Nederland- sche zeil- en roeivereeniging. Vijftien sche pen kwamen in dezen wedstrijd uit. Geza menlijk werd de terugtocht naar Amster dam aanvaard. Door den plotseling opkomen den Z.-Wester storm verrast, werd de groep uit elkaar geslagen en verspreid over het woelige IJselmeer. De „Schollevaer", een boeier van zestien meter lengte, eigendom van de firma Bruynzeel te Zaandam, be reikte om ongeveer zes uur na een moeilijken tocht de Oranjesluizen, met aan boord de bemanning van een der kleinere vaartuigen, de „Fink II" uit Amsterdam. De „Schollevaer" had dit scheepje op sleeptouw genomen, doch vermoedelijk om dat de afstand tekort gehouden was, stoot te het scheepje tegen den boeier aan. De boegspriet brak met het gevolg, dat ook de mast over boord slingerae. De inzittenden konden overgenomen worden, terwijl het vaartuig losgelaten moest worden. Tegelij kertijd kwamen eveneens verschillende ande re vaartuigen binnen, w.o. de „Frida" van den voorzitter van de Kamer van Koophan del, den heer Crone, alsmede de „Fram" en de „Tarakan". Op de Sixhaven ontving men inmiddels bericht, dat de „Ondine" van notaris Jan sen en de „Ibis" van notaris Labberton, de haven van Volendam binnengeloopen waren. Ook de „Noorman", een boeier van vijftien meter lengte, die door den heer Moes ge charterd was om aan den wedstrijd deel te ne men, en bestuurd werd door den heer D. Groenhof, vond 'n schuilplaats in de haven van Volendam In onzekerheid verkeert men nog over de „Onrust" van den heer Lange- naar uit Baarn, waarvan om elf uur nog niets naders bekend was. De gemeente-politie passeerde om zes uur met twee booten, onder leiding van inspec teur De Groot, de Oranjesluizen. Vier uur lang werd het gebied tusschen het eiland Marken en de vuurtoren bij Durgerdam met behulp van zoeklichten afgezocht. Het eeni- ge wat men vond, was een omgevallen jachtje, vermoedelijk het wrak van de „Fink II" dat naar den dijk van den polder IJdoorn was gedreven. Van de „Onrust" werd echter niets ge zien. Verschillende informaties bij schip pers leverden evenmin resultaat op. Slechts even over tijd kwam de „Kasteel Staverden" van de Holland-Veluwe Lijn de sluizen binnen, aan boord waarvan men echter niets van eenig onheil had bespeurd. De A.V.R.O. is Zondagavond gedurende een half uur gedwongen geweest te zwijgen, doordat de 100 Kw.-zender te Kootwijk, waarschijnlijk tengevolge van stormschade, defect is geraakt. Het noodweer woedde, belette het zender- personeel een onderzoek in de masten in te stellen. Men hoopte des nachts gelegenheid te hebben het defect op te sporen en te her stellen. De storing trad om vijf minuten voor ach- L6u. geduld van de luisteraars behoefde niet te lang op de proef te wor den gesteld, want om half negen klonk de stem van den omroeper weer door den luid spreker. Dit was mogelijk, omdat men in middels had overgeschakeld op den onver- sterkten 10 Kw.-zender, welke overdag wordt gebruikt. Het programma kon hiermede ver der vlot worden afgewerkt. enkel teeken van leven van de „Onrust", het scheepje, dat gisteravond vermist werd, waargenomen. De storm is evenwel gaan liggen, zoodat, wanneer de opvarenden het noodweer heb ben kunnen doorstaan, de hoop bestaat, dat zij vanochtend ergens worden aangetroffen Gisteren heeft de A.V.R.O. op kasteei Nijenrode haar „Herfstappèl" gehouden. Weliswaar was deze dag niet begunstigd door fraai weer; doch onder de 2200 luister vinken die uit alle deelen des lands op het appèl waren verschenen, was de stemming er niet minder om. Vol goeden moed had men zich om den wel voorzienen disch geschaard vele lang gestrekte tafels waren onder het zware lom mer van het slotpark opgesteld toen de A.V.R.O -voorzitter. de heer G. de Clercq, de bijeenkomst te 1 uur opende met een wel komstwoord tot de aanwezigen en waarbij hij het woord gaf aan „Den man die de A.V.R.O. had gemaakt tot hetgeen zij thans was„den heer Vogt", vielen stemmen uit het publiek in. In zijn toespraak gewaagde de heer W Vogt van de beteekenis voor het cultureele en huiselijke leven van de radio voor geheel de wereld in het algemeen, en voor de A.V. R.O. voor haar groot luistervinkental in het bijzonder. Spr. releveerde daarbij de belangrijkheid van het gesproken woord naast het geschre ven woord en constateerde, dat de radio de pers niet alleen nabij streefde, maar soms zelfs overtrof. Aangaande den omroepstrijd zeide de heer Vogt; „Wij bezitten de A.V.R. O.-gronden met het recht van pioniers die woeste gronden gingen ontginnen". Onder luiden bijval deelde de heer Vogt tenslotte mede, dat de A.V.R.O. in 1935 zich volkomen handhaafde en haar aantal leden niet zag verminderen. Tijdens de openluchtmaaltijd, die na die toespraak volgde, hadden zich reeds donkere wolken dreigend samengepakt, die zich on der de rede van prof. W. Vogelsang, die een interessante inleiding tot de bezichtiging van de kunstschatten van Nijenrode hield, in een zwaren regen ontlastten. Zoo ging men dan gewapend met een brochure, die de weder waardigheden van en de bezienswaardighe den in het kasteel Nijenrode bevatte, over tot bezichtiging van het kasteel. Deze A.V.R.O.-dag behoorde weer tot een harer geslaagde jaardagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de Noordzee, ter hoogte van het lichtschip „Wandelaar" een aanvaring plaats fehad tusschen het Grieksche s.s. „Eirini N. allia", dat van Vlissingen naar Alexandrië was vertrokken, en het Engelsche s.s. „Sau- gar", dat op weg was naar Antwerpen. Het Grieksche stoomschip liep ernstige schade op aan stuurboordzijde, boven de wa terlijn, en is, in afwachting van de te hou den expertise, naar de reede van Vlissingen teruggekeerd. Het Engelsche schip heeft de reis voort gezet. - - Gisternacht heeft in een café aan de He- zelstraat te Nijmegen een ernstige vecht partij plaats gehad tusschen eenige bezoe kers. De twist ging voornamelijk tusschen een zekeren K. en de L. K., die nogal veel ge dronken had en zich hevig opwond, trok in woede een dolkmes, waarmee hij in woeste drift om zich heen sloeg. Daarbij trof hij niet zijn tegenstander, maar een van de andere gasten, die aan een tafeltje zat, S. genaamd. De man werd in de borst getroffen. De wonde kon ter plaatse worden verbonden, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd. Zijn toestand is niet levens gevaarlijk K. werd door de andere bezoekers van het café overmeesterd. Hij liep daarbij dusdani ge verwondingen op, dat de hulp van dr. Fei- kema moest worden ingeroepen. K., die in beschonken toestand verkeerde, is naar het politiebureau overgebracht. Eerst gistermid dag is hij, nadat tegen hem proces-verbaal wegens ernstige mishandeling was opge maakt, op vrije voeten gesteld. Zondagavond is brand ontstaan in het ate lier gelegen achter den kunsthandel van den heer A. van Hemert in de Kleine Houtstraat te Haarlem. De heer H. was op dat moment niet thuis. Buren ontdekten een vuurgloed achter het perceel en waarschuwden de brandweer, die zich door het inslaan van een winkelruit toegang wisten te verschaffen tot het brandende gebouwtje. Zij konden niet voorkomen, dat het geheele atelier met artistieken inhoud uitbrandde. De oorzaak van de brand is onbekend. Hoeveel de schade bedraagt, kan pas worden be paalt. wanneer de inventaris van het verlo ren gegane is opgemaakt. Door kordaat optreden van een chauffeur is in den nacht van Zaterdag op Zondag een inbreker gesnapt, die zijn slag had gesla gen in het gebouw van Vroom en Dreesmann te Haarlem. De chauffeur, de 30-jarige G. J. M. fietste 's nachts om 4 uur door de Groote Hout straat, toen hij achter zich een slag hoorde. Hij keek om en zag een groote handkoffer op het trottoir liggen, maar bovendien ont waarde hij een man op een luifel van het ge bouw van Vroom en Dreesmann. Hij voldeed aan diens verzoek om hem te helpen de straat te bereiken. Toen de gevel toerist echter beneden was, greep de chauf feur hem stevig vast en leverde hem over aan een politie-agent, die inmiddels naderbij was gekomen. De man werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en bekende daar, dat hij zich Zaterdagavond in het gebouw van de firma had laten insluiten. Na het vertrek van het personeel had hij zijn koffer volgepakt met allerlei artikelen, zooals overhemden, dassen, fototoestellen etc. Ook had hij een etalagepop van het costuum ontdaan en dit zelf aangetrokkenDaar hij er niet in slaag de door één der deuren naar buiten te ko men, klom hij door het raam van de eerste verdieping op een luifel in de hoop zóó de straat te bereiken. Doordat zijn koffer, die plm. voor 200 aan gestolen goederen bevatte op straat viel, trok hij de aandacht van den juist passeeren- den chauffeur, die onmiddellijk begreep met een inbreker te doen te hebben. De aangehoudene is de 42-jarige A. A., hij is in bewaring gesteld en zal aan de justitie worden overgegeven. Gistermiddag kwart voor drie is op den onbewaakten overweg tusschen Heerde en Wapenveld nabij Zwolle een auto, waarin zich een gezelschap van zes personen uit Brummen bevond, door den motortrein, ko mende van Apeldoorn, aangereden. De auto werd opzij gegrepen en totaal vernield. Hoewel dit een wonder mag heeten, ble ven de inzittenden, behoudens enkele lichte kwetsuren, ongedeerd. Het ongeval schijnt een onoplettendheid van den autobestuurder te wijten te zijn. U kunt o.a. winnen met de N. C. C. Radio-prijsvraag op Dinsdag 1 October 1935 om 9.30 uur over de beide zenders: auto, Opel Ilympia, product General Mo tors; Motorrijwiel, Simplex, Amsterdam; Radiotoestel 640 A, Philips, Eindhoven; Linnenkastuitzet, van Dissel, Eindhoven; Kelvinator koelkast; Mahoniehouten slaap kamer, Gebr. Schneider, Bergschenhoek; Trapnaaimachine, Singer, Amsterdam; Ru- bli stofzuiger, N. V. Thabur, Den Haag; Ulft-haard; Tweepersoons kano, v. d. Oever, Loosdrecht; Efa-stofzuiger, Ned. Stofzuigerfabriek, Amsterdam; Zilveren broodmand, Gerritsen v. Kempen, -Zeist; Behang voor uw woning, Rath 8i Doode- heefver, Amsterdam; Tafelbillard, Willem II Billardfabriek, Rotterdam; en voorts meer dan 1000 nrijzen, waaronder: haard- fauteuils, prachtige boekwerken, kleinmeu- belen, serviezen, keukenemaille, sigaren, lederwaren, lampen, chocolade, biscuits, regenjassen, zilveren voorwerpen, gravures, enz. INGEKOMEN PERSONEN. G. M. Everse, L.D.H., fabrieksarbeidster, van Utrecht naar Bosboomstraat 1G. F Beukkers, R.K., z.b., van Schoutenstraat 2 naar Bloemendaal. J. Verkerk, G.K., wa terbouwkundig-opzichter, van Zwolle naar Zocherstraat 7. E. Kaat, N.H., van Zaan dam naar Kruislaan 14. F. C. M. Con- radi, R.Kleeraar R.K. Lyceum, van Roosen daal naar Spoorstraat 70. H. A. Maas, R.K., muziekleeraar, en gezin, van Haarlem naar Waerdendelstraat 1. E. C. J. Boots, R.K., dienstbode, van Beverwijk naar Kenne- merstraatweg 20. W. Kesting, wed. v. J. Schaap, N.H„ van Anna Paulowna naar Kruislaan 14. E. A. A. de Bruijn, N.H., dienstbode, van Zwaag naar Wilhelmina- laan 11. G. W. Pesman, N.H., leerl. ver pleegster, van Amsterdam naar Wilhelmina laan 11. R. van der Mei, G.K., boekhou der, en echtg., van Bergen (N.H.) naar Houtmanstraat 15. J. M. van den Berge, N.H., waterbouwk.-opzichter, en gezin, van 's-Gravenhage naar Dr. Schaepmanplein 10. R. Akkermans, G.K., leerl. verpleegster, van Zeist naar Wilhelminalaan 11. KI Kuiper, R.K., van Heiloo naar Nassauplein 11. A. A. van Essen, N.H.. leerl. verpleeg ster, van Bloemendaal naar Wilhelminalaan 11. G. J. T. Joosten, R.K., verpleegster, van Delft naar E verdingenstraat 18. J Strengman, R.K., z.b., en gezin, van Hoorn naar Corfstraat 34. P. Wagenaar, G.K., chauffeur, en gezin, van Sint Pancras naar Nieuwpoortslaan 95. H. G. Licher, geen, verwarmingsmonteur, en gezin, van Leeuwar den naar Geest 26. J. A. de Leng, kap per (o). van Amsterdam naar Stuartstraat 59. B. Willemsen, N.H., dienstbode, van Doetinchem naar van der Lijnstraat 40. J. van Bentum, geen, bedrijfsleider bioscoop- onderneming, en gezin, van Aalsmeer naar Doelenstraat 31. P A. de Lijster, opzich ter-teekenaar Prov. Waterstaat, van Haarlem naar Blaeustraat 29. E. Dufrenne, echtg. van P. A. de Lijster, D van Haarlem naar Blaeustraat 29. A. Wolff, geen, echtg. v. W. H. van Noort, z. b., van Hengelo naar Dr. Schaepmanstraat 1. W. van Hoorn, geen, van Renkum naar Kruislaan 14. J Kliffen, N.H., van Zuid-Scharwoude naar Kruislaan 14. J. Thuman. geen, z. b., en echtg., van Heemstede naar Westerweg 12. A. Olie, geen, landmeter, en gezin, van Hilversum naar van Houtenkade 5. L. Weinberg, Isr., hulp in de huish., Hei- looërdijk 5, van Duitschland A. M. T. Krone, R.K., kinderjuffrouw. Helderscheweg 34, van Amsterdam. J. Pater, R.K., koopman, Voormeer 18, van Nieuwe-Nie- dorp. J. Ootjers, G.K., monteur, en echtg Friescheweg 2, van Bergen (N.-H.) S. Mantel, N.H., handelsreiziger Westerweg 328, van Grootebroek. J. de Jong, OC arbeider, Forestusstraat 22, van Zuid- en Noordschermer E. Spruitenburg, N.H Kruislaan 14, van 's Gravenhage. W. Kennedy, N.H., kruideniersbediende, le Landidwarsstraat 9. van Zaandam A. van Berneveld, N.H., Bergerweg 126, van Heemstede. J. C. van Riel, N.H., dienst bode, Breedstraat 30, van Uithoorn. H Molijn, N.H., verpleegster, Emmastraa: 29. van Amsterdam. P. L Reijst D.G., insp. levensverz., en echtg en kinderen, Coster- straat 8. van Groningen. K de Wit, geen, z.b.. Roemer Visscherstraat 14. van Bergen (N.-H.) A M. E van Meene N.H., z.b., Ie Landdwarsstraat 17, van Tilburg. J. Vin*, R.K.. uitgever, Lindenlaan 82 van sterdam. - B. J. C Veer, R K., onderwijzer, Nassaulaan 30, van (dr' bosch - A. W. de Beer. R.K„ onderwijzer, Nassaulaan 30, van (v2r' bosch. - J- de Jong, N.H., ass Rij^i?1- Belastingen, en echtg. en zoon, WaeixJena'ï' straat 4, van Amsterdam E. J. j R.K., broeder-onderwijzer, Nassaulaan van Rotterdam. - N. Tol, R.K., 2.b jJJ, boschstraat 19, van Heiloo. P. j X r bara Pans, R.K., kapper, Lyceumstraa» aJ' G. M. de Vries q*7' Witmar. VERTROKKEN PERSONEN. C. Beurs, N H., handelsreiziger, van j gracht 271 naar Oudorp. - J ?j£e' koopman, van Oudegracht 114 naar R^n? dam - S. M. Haakman, R.K zb °tter" Hofdijkstraat 8 naar Amersfoort 'K v?,n M. Staa. R-K., z.b., van 2e Kabelstraat' naar Bergen (N.-ft) - P. A. Beet? L? keurmeester, en echtg. en kinderen Nieuwpoortslaan 123 naar Hoorn. y Steensma, G.K., z.b., van FrieschewèT naar Amsterdam - r. n ,_JcweS 28 bara van Maastricht. - M. de Vries ~~hv Tulpstraat 2a, van Wonderadeel, 9; Q- Jonker, kantoorbediende, van Vogelenzanp 17 s-Gravenhage. N. Majolée geen wf techniker, van de Van Teylingenstraat o Heiloo. A. H. M. Schulpen RK rh^t feur, van Verdronken oord 12 naar"' u tach. - M. C. Koning,. zer, van Nassaulaan 30 naar Lisse B. Oomens, R.K., ho.fd bijz. lagere van Nassaulaan 30 naar Roosendaal r A. J. Deneef. R.K., broederonderwijzer^n Nassaulaan 30 naar Laren. H J g Damme, R K onderwijzer, van XassauC 30 naar Oudenbosch. C (je yet z b., van Achterweg 45 naar NoonkW woude. W. J. Schut, R.K., z.b., van Uiten boschstraat 40. naar Amsterdam a v Ooijen N.H., onderwijzer, van Verdronk^ oord 43a naar Eindhoven. i D.r„ N.H., koopman .n manufacturen S ningsweg 53 naar Grortegast -1 u f Hartland, geen, kantoorbediende, van u Kanaalstraat 12 naar Zaandijk v J Jong, geen, monteur, van Van Leeuwenhor st raat 12 naara Curagao. Q W WotH R.K. gezaghebber, en echtg. en kinderen, van Snaarmanslaan 23 naar N. O lndië H. A. J. Koesemans, N.H., loopjongen, van Uitenboschstraat 47 naar Amsterdam. W. Betlem, N.H., z.b., van Bleekerskade 111 naar Amsterdam. J. G A. Loch, RK., monteur, en echtg., geen, van Westerweg 104a naar Heiloo. N. L J. Boots, R.K.. meubelmaker, van Spoorstraat 36 naar Gouda. Het landelijk comité, dat het te houden gt beds-, bezinnings- en concentratie-uur voot den vrede voorbereidt, deelt ons mede, dat uit de talrijke brieven, die het uit alle oorden des lands als antwoord op de eerste op roeping ontving, blijkt, dat overal groote belangstelling voor dit doel wordt gevonden. De dag waarop de samenkomsten zdHen worden gehouden is thans bepaald op Zon dag 20 October Het juiste tijdstip waarop in geheel Nederland de gebeden en gedach ten tegelijk worden uitgezonden is bepaald op 8.30 uur. Aan H.M. de koningin en aan prinses Ju- liana is verzocht zich met de Nederlandsche vrouwen in gebed te vereenigen. Aan de keizerin van Abessinië is medege deeld, dat aan haar verlangen: „dat alle vrouwen op de wereld zich in gebed voor den vrede vereenigen" in Nederland zal wor den voldaan. Het comité heeft zich daartoe met de ker ken, vrouwenorganisaties enz. in verbinding gesteld terwijl aan de buitenlandsche orga nisaties kennis werd gegeven en verzocht zoo mogelijk op hetzelfde tijdstip soortge lijke samenkomsten voor te bereiden. Verder deelt het comité, om misverstand te voorko men, mede, dat de landelijke organisatie niet uitgaat van een bepaalde kerk of bond, maar ven ruim en algemeen karakter draagt, zoo dat elke groep en iedere vrouw aan het wel slagen kan medewerken De volgende definitieve oproeping wordt thans tot de Nederlandsche vrouwen ge richt Nu op dit oogenblik de menschheid drwgi wederom getroffen te zullen worden d°°r een oorlog, terwijl de verschrikkelijke ge™. gen en ellenden, die de oorlog 1914—1918 over de wereld gebracht heeft, zich n02 steeds laten gelden, roepen ondergeteeken- den de vrouwen en moeders van Nederland op zich op Zondag Zondag, 20 October as des avonds te 8.30 uur in gebed voor den vrede te verenigen, zich te concentreeren o' te bezinnen, ieder in eigen kerk, vereenigmgy gebouw of huis (of in centrale samen komsten). De aanleiding tot deze oproeping is j|f verzoek van de keizerin van Abessinië: alle vrouwen op de wereld zich in gebeö voor Vrede vereenigen". Bij een zóó ernstige dreiging van een^j digen en wreeden strijd, als op dit oog®" blik, zal een beroep op ons vrouwen niet vergeefs mogen zijn! Immers op ons rust de plicht het leven n alleen van onzek inderen, maar ook van °nz medemenschen te beschermen. .f Laat ons, vrouwen en moeders, t van de verantwoordelijke taak die wij leven hebben te vervullen, alles doen wa ons vermogen is om mede te trachten oorlog te voorkomen. j.a Vrouwen en moeders! zonder onderscn van rang, stand, religie of politieke op ting, beseft allen welke een groote z^2en kracht van levend gebed, concentratie gedachten en bezinning kan uitgaan. Indien gij den vrede wilt, bereidt vrede! lartloefl Vrouwen en moeders, houdt uw 'an in brandende Het landelijk comité: u„,ruffl, Mevr. S. J Miolée-Riem Vis, Haarlem- Garenkokerskade 31 rd Mevr. N serinck-Van Gilse van der Pa», denhout; Mevr ir. M. Waardenburg Lindeyer, Haarlem.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8