Alkmaar l-Andijk I. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Formaties worden gevormd. De vierde Zondag kan een duidelijke lijn brengen tusschen sterk en zwak- DE EERSTE KLASSERS Beginnen we met twee bizondere ZONDAG a.s. 2 uur DE TWEEDE K-LASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. DE WEDSTRIJDEN VAN STORMVOGELS, (Sportkroniek.) WAAROM Z. A, C,—TUBANTIA WERD UITGESTELD. K. V. K. V. I—BLAUW WIT ffl. Voetbal. Voorloopig houden we het nog al is zeker ook S. C. H. niet gevallen: de Stormvogels-kwestie en net Z. A. G-drama. Niet, dat we nog maals uitvoerig de beide gevallen zul len nagaan, maar als de gespeelde Stormvogels-wedstrijden moeten wor den overgespeeld, dan krijgt H. F. C. een leelijken achterstand. Want deze club begon met een vrijen dag, daarna speelde ze tegen de Stormvogels en de vorige week had ze bezoek van D. H. C., welke ontmoeting werd afgelast. Zoodat H. F. C. eigenlijk pas mor gen de competitie kan beginnen! Met Tubantia is het wel iets, maar weinig beter gesteld: de Hengelosche club kreeg de vorige week vrijaf, om dat Z. A. G een K. N. V. B.-kwestie had. Dat beteekende dus een gedwon gen rustdag. En morgen is de Henge losche club vrij, omdat ze haar 35- jarig jubileum viert. Verder is alles normaal en wij zijn thans zoo ver gevorderd, dat wij wel licht na morgen een scheidingslijn kunnen trekken. Er zullen misschien een kopgroep en een staartgroep zijn, zon der dat dit nog positief wil zeggen, dat de situatie niet grondig veranderen kan na een maand of langer! Afdeeling I. In afdeeling I staan belangrijke wedstrijden op het programma. Zoo moet Ajax een lastige klip omzeilen in Haarlem, waar het verrassende R. C H. de gastvrouwe is. Als Ajax inderdaad haar normale spel weer heeft teruggevonden, moet ze kunnen winnen, maar anders zou R. C. H. best voor een kleine verrassing kunnen zorgen. V. S. Vdat aan den kop staat, speelt thans tegen Xerxes, dus ook tegen Lagen- daal. Nu deze laatste weer van de partij is, mag men Xerxes niet meer heelemaal kans loos achten, maar toch zal het terreinvoor deel wel groot genoeg zijn, om V. S. V. aan de overwinning te helpen. K. F. C.Haarlem wordt ongetwijfeld in teressant. Tot nog toe hebben beide clubs deerlijk teleurgesteld; Haarlem misschien nog wel het meest. Zou Haarlem verliezen, dan zit ze precies in het bedenkelijke hoekje. En er is kans op, al mogen de krachten van beide ploegen niet ver uiteen loopen. En dan de Haagsche clubs! Zoowel A. D. O. als H. B. S. blijken minder sterk te zijn, dan oorspronkelijk verwacht werd. De eerste ontvangt morgen Sparta, wat ook al geen gemakkelijke opgave is, maar toch heeft A. D. een kans. Als ze tenminste hersteld is van den schrik der vorige week! H. B. S gaat naar Schiedam, om H.D.V.S. althans een puntje af te snoepen. Of het lukken zal. weten we niet, want H. B. S speelt wel zeer wispelturig. O. i. is hier elke uitslag mogelijk. Afdeeling II. Hier trekt de hoofdstedelijke derby na tuurlijk de aandacht: D. W. S.—Blauw wit. welke wedstrijd in het Stadion gespeeld wordt. D. W. S. is lang niet zoo in vorm als het vorige seizoen, lijkt ons in alle op zichten achteruitgegaan te zijn. En waar Blauw wit een overwinnend gevoel moet hebben en over het noodige enthousiasme beschikt, dan zou het best eens kunnen ge beuren, dat Blauw wit won! Feyenoord heeft zich een week geleden hersteld en ze kan haar aanhang morgen laten zien, dat ze op het goede pad is. Want morgen spelen de Rotterdammers thuis tegen H. F. C. Dat moet gewonnen worden! Maar H. F. C schijnt een uitstekende ploeg te hebben, die niet gemakkelijk te kloppen is en dus is een verrassing hier lang niet uitgesloten. Er is nog een wedstrijd te Rotterdam, n-I- ExcelsiorD. F. C. De Dordtsche ploeg heeft zich tot nu toe uitstekend gehouden en zal ook dezen uitwedstrijd tot een behoorlijk einde kunnen brengen Of er echter ge wonnen wordt, is iets anders, want D. F. C. kan soms zoo heel, heel erg teleurstellen. Misschien, dat het niet al te sterke Excelsior daarvan wil profiteeren. De Stormvogels gaan bij D. H. C. op be zoek. De Delftsche club is wel heel veel zwakker geworden, getuige de jongste re sultaten. Toch mag men D. H. C., vooral op eigen veld, niet onderschatten. Zoodat ze o. j. wel in staat is, om een gelijk spel te forceeren. De Zaansche ploeg trekt naar Den Haag, waar V. U. C. haar waardig zal ontvangen. De ontvangst zal bovendien warm zijn en waar de sterkte wel heel weinig verschillend zal zijn, is een puntenverdeeling zeker niet onmogelijk. - Het Oosten. Go ahead zou naar Tubantia, maar de wedstrijd is uitgesteld en dus krijgt Heracles kans, om de eerste plaats in te nemen. Ze moet dan echter winnen en dat is gemakkelij ker gezegd dan gedaan, nu het de ontmoe ting P.E.C.Heracles geldt. Wanneer P. E. C. aan Heracles de eerste nederlaag zoii toebrengen, zou dat heelemaal niet een ver rassing zijn! Zeer interessant lijkt ons de wedstrijc A. G. O. V. V.Enschedesche Boys. Welke club hiervan de sterkste is, valt niet te zeg gen, zoodat de ontmoeting zeer spannend belooft te worden. Zou terreinvoerdeel den doorslag geven? Of is een gelijk spel mis schien de uitslag? Sportclub Enschedé speelt thuis tegen Wageningen en deze ontmoeting moet En schedé twee winstpunten opleveren. Groot verschil in doelpunten verwachten wij echter njet. En eindelijk mag het puntlooze S.C.H thuis het eveneens puntlooze Z.A.C. ont moeten. De winner van dezen wedstrijc krijgt een moreeien steun voor de verdere competitie, op Z.A.C., kansloos. Het Zuiden. Al weer krijgen èn N.A.C. èn P.S.V. het moeilijk. En al weer zou het niet vreemd zijn, wanneer beide clubs een puntje verlo ren. N.A.C. speelt thuis tegen Eindhoven, dat in de nog jonge competitie uitstekend werk heeft gedaan en N.A.C. genoeg dwars kan zitten. En P.S.V. moet naar Limburg, om het sterke en enthousiaste Bleijerheide te bekampen. Dat is door de landskampioenen ook nog lang niet gewonnen! En M.V.V.? Dat krijgt ook al een zeer lastigen uitwedstrijd, nl. tegen Juliana. Ook hier ligt een gelijk spel in het verschiet! Noad, het zwakke Noad, speelt thuis tegen haar stadgenoote Longa en het krachtsver schil is hier wel zoo groot, dat Noad een vrij zekere nederlaag tegemoet gaat. Roermond, dat eenigszins teleurgesteld heeft, krijgt morgen een goede gelegenheid, om zich te herstellen. Wel is het bezoekende B.V.V. moeilijk te overwinnen, maar het kan, vooral nu op eigen veld gespeeld wordt Het Noorden. Wat gebeurt er in het Noorden? Daar zijn zoowel Velocitas als G.V.A.V. een tweetal punten kwijt. En dan heeft Be Quick de lei ding! En nu morgen de groote gebeurtenis in het seizoen: Velocitas—Be Quick. Welk een herinneringen zijn aan deze wedstrijden verbonden' Wat zal het publiek in Gronin gen dezer dagen gepraat hebben over „toen En nu? Weer gaat het om de eerste plaats. Voorloopig althans. En op dit oogen- blik heeft Be Quick een iets betere kans, om dat ze wat regelmatiger speelt dan de kam pioenen. Komaan, wie wint dat! G.V.A.V. moet naar VeendamOok al een zware wedstrijd tegemoet gaande. Hoog stens rekenen wij op een gelijk spel van de stad Groningen En een nederlaag is werke lijk niet onmogelijk. Hoogezand trekt naar Assen en waar de Hoogezanders een week geleden gelijk kon den spelen tegen G.V..A V., daar moeten ze nu minstens met een gelijk spel afscheid kunnen nemen van Achilles. H.S.C.Leeuwarden wordt zeker ook spannend. H.S.C. speelde een week geleden gelijk tegen Velocitas. Ze moet dus ook stand kunnen houden tegen Leeuwarden, al valt dat heusch niet mee. Tenslotte de Friesche wedstrijd: Sneek— Friesland. Veel krachtsverschil is hier ook al niet, zoodat terreinvoordeel de eenige kans op een Sneeker zege is! krijgt A. F. C. een kans, om haar punten- aantal te vermeerderen. Bloemendaal wist Zondag een mooie, maar geflatteerde overwinning op Kinheim te behalen. Nu speelt ze thuis tegen het on berekenbare 't Gooi. Wat moet dat worden? Volgens de statieken moet 't Gooi winnen, omdat het voor haar,... geen thuiswed strijd is. In Utrecht gaat een plaatselijke ontmoe ting: U. V. V.—D. O. S. We gelooven niet, dat er veel krachtsverschil is tusschen beide ploegen en een uitslag voorspellen is hier wel heelemaal onmogelijk. Lastige uitwedstrijd voor West-Frisia. De Enkhuizers houden zich best en toon den nog Zondag j.1. tegen het sterke Hilver sum, dat ze een uitstekende ploeg hebben. Jammer, dat die wedstrijd gestaakt moest worden. Morgen krijgt West Frisia het echter moeilijk. Ze moet bij Velox op bezoek en deze Utrechtsche ploeg heeft zeker heel wat in de melk te brokkelen, wil natuurlijk ook dit jaar weer een woordje meespreken in het ge vecht om den titel. Óns dunkt, dat West Frisia met een gelijk spel tevreden mag zijn. Hilversum krijgt bezoek van het nog steeds vrij zwakke Hercules, dat betere da gen gekend heeft, maar dat nog altijd cup oude krachten moet drijven. Wij vreezen voor het oude Hercules, dat de tocht ook deze keer zonder succes zal zijn. O. V. V. O. dat Zondag tegen Spartaan een zekere nederlaag tegemoet ging, maar zich gelukkig mocht prijzen, dat de wed strijd werd gestaakt, ontvangt W. F. C. De Wormerveerders moeten het blijkbaar van de thuiswedstrijden hebben en zullen dus morgen wel verliezen. Maar het verschil be hoeft zeker niet groot te zijn. O. S. V.—De Spartaan belooft interessant te worden, maar het kleine en drassige O. S. V.-veld zal voor de Spartaan wel een zeer groote handicap zijn Te groot, waar lijk! En natuurlijk rekenen wij er op. dat Z. V: V. thuis wint van het niet al re sterke B. F. C.1 spel hoedanigheden van <Je groen-witten niet terug te komen. Zij kunnen het, dus behoo- ren het ook te doen. Wel meenen we een waarschuwing te moeten geven en dat is dit: Pak de zaak maar dadelijk goed aan en zorgt er nu eens voor, niet over een achter stand te moeten beschikken. Niet iedere ver dediging laat zich dan passeeren en het ging in de laatste ontmoeting tegen D. T. S. de onderlinge kwestie. Toen in de Sportkro niek van Donderdag 26 September gepubli- ceerd werd, dat Stormvogels beboet was we- |L|L I WtÊÊÊfÊ PI gens het laten spelen van den ongerechtig. ook erg benauwd. Opgepast dus en maar den sp€ier v. d. Lugt, kon Z.F.C. daaraan dadelijk goed van start! We twijfelen_ niet, „cen rccht meer ontleenen om den wedstrijd 2 F C.—Stormvogels, die op 15 September was gespeeld, .pnieuw vastgesteld te bij. Alcmaria naar E.D.O. Wat zal Vriendenschaar doen in Am sterdam tegen Zeeburgia? Onze withemden ondernemen morgen een belangwekkende tocht naar Haar lem. 't Is wel eens eerder zoo geweest: de laatste keer nog, toen Alcmaria op het E. D. O.-veld een beslissenden wed strijd moest spelen tegen H. R. G, om de degradatie-wedstrijden te ontgaan. Hetgeen gelukte! Nu is het iets anders, want de ont moeting van morgen gaat om de voor loopige bezetting van de eerste plaats in de 2de klasse. Wij stellen in de withemden op het oogen- >lik een goed vertrouwen en meenen daar redenen voor te hebben. Wie zooals wij de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden ge zien heeft, moet met ons tot de conclussie gekomen zijn, dat het spel van het geheele elftal een stijgende lijn vertoond heeft On getwijfeld was de wedstrijd tegen A. F. C de beste van de drie en dat zegt wat, als men bedenkt, onder welke omstandigheden moest worden gespeeld en op welk een glad terrein. Wij hebben tal van verslagen gele zen, ook van eersteklas-wedstrijden, waarin melding werd gemaakt van de gladde bal en het gladde veld, die beide afbreuk aan het spel deden. Bij Alcmaria bleek deze beide factoren geen beletsel te zijn, om goed te spelen. Juist die stijgende lijn in Alcmaria's spel geeft ons vertrouwen tegen E. D. O., al weten wij heel goed, dat de withemden mor gen tegen een der allersterksten ploegen zal moeten uitkomen. Maar wat hindert dat? Alle spelers weten, dat E. D. O. een sterke tegenstander is. Welnu, zij zullen juist daarom nog meer hun best doen, om toch te winnen, om in elk geval een nederlaag te voorkomen. Wij hopen slechts, dat het elf tal zoo speelt als de vorige week: afwisse lend kort en lang spel. Dan zal de E. D. O. verdediging ook voor puzzles gesteld wor den, net zoo goed als de A. F. C.-defensie. En dan zal ook zij morgen gepasseerd wor den. Wij en met ons geheel Alkmaar zien met vertrouwen de verrichtingen van Alcmaria tegemoet. Van groot belang voor de voorloopige be zetting der eerste plaats is ook de wedstrijd Zeeburgia-Vriendenschaar. Zeeburgia heeft weliswaar uit wat teleurgesteld, maar onge twijfeld behooren de Amsterdammers tot de sterkste ploegen. Wanneer zij opgewassen zijn tegen het vrij forsche spel der Kuilen burgers, dan geven wij haar een kansje op beide puntjes. En reken maar eens even uit ('t is slechts theorie!). E. D. O. verliest van Alcmaria en Zeeburgia wint van Vriendenschaar... 't Zou haast te mooi zijn! A. F. G krijgt ook al een belangrijke wed strijd te spelen, maar hier is de onderste plaats in net geding. Ze ontvangst n.1. het puntlooze Kinheim, dat echter langzaam be ter in vorm komt en o.i. in staat moet zijn, de Amsterdammers partij te geven Alleen vreezen wij, dat de Kinheim-voorhoede min der sterk is dan die der A. F. G en daarom Kunnen de Alkmaarsche Boys opnieuw winnen? Een lastige trip voor de leiders. De Alkmaarsche Boys die vorigen Zon dag op Wieringen voor 't eerst het-zoet-der- overwinning mochten smaken krijgen nu bezoek van Zaandijk, wat ongetwijfeld een zeer aantrekkelijke ontmoeting kan worden De Zaandijkers staan er op de ranglijst niet slecht voor, 4 punten uit twee wedstrijden, mooier kan het al niet. Maar... en dat is wel een heel groote maar, het was voor de Zaandijkers heel gelukkig dat zij vorige week bij het treffen tegen Volewijckers, in Pluvius zulk een goeden bondgenoot troffen, want met nog slechts twintig minuten te spelen stonden de Zaanxanters nog met 14 achter. Het ontijdig staken der wedstrijd, bracht geen eindresultaat en voor Zaan dijk nog geen nederlaag. Uit dit alles blijkt dus wel, dat Zaandijk naast goede resultaten, pok minder goede re sultaten kan boeken, 'Uit dit alles blijkt tevens, dat de Zaansche verdediging wel te passeeren is, maar dan zal ook ontegen zeglijk een zoo open spel gegeven moeten worden om die defensie uiteen te kunnen ruk ken. H En,... daar kunnen de Boys ongetwijfeld voor zorg dragen nu zij over een aanval be schikken, waarin vleugelspelers en midvoor van zeer goede hoedanigheid zijn. Het kan dan ook niet anders of deze voorhoede moet tot het maken van eenige doelpunten in staat zijn. En waar de verdediging en halflinie over een beteren vorm kunnen beschikken moet zij eveneens in staat zijn, de Zaansche aanval te bedwingen, een aanval, die wel over aardig;e spelers beschikt, doch niet tot d'- sterkste in de afdeeling behoort. Voegen de Alkmaarsche Boys naast hun spelcapaciteiten dezelfde hoeveelheid enthou siasme en ernstige wil tot winnen zooals dit ook vorige Zondag geschiedde, dan kan het niet anders, of de Alxmaarsche aanhang gaat juichen. Rood witten!- - zorg er voor het beteekent voor U zelf twee winst punten. Proficiat! De leiders ,-r- Helder krijgen het niet gemakkelijk, daar een bedoek gebracht moet worden aan K. V. V. Wel is waar is de Krommeniër ploeg niet de sterkste uit de afdeeling, maar de heeren beschikken over een verdediging, die wel eens niet te pas seeren ie en maar al te vaak zorgde dan een plotselingen uitval voor de rest. Waar echter de Heldersche defensie wel op haar qui vive zal wezen, verwachten we in elk geval een winstpunt voor de withemden Nu Volewijkers vorige Zondag zich van haar beste zijde liet zien, vreezen we voor het bezoekende Purmersteijn het ergste. De Purmerenders konden dan ook wel eens het kind van de rekening zijn. H. R. C. krijgt bezoek van Beverwijk en waar deze beniamin's nog al geducht teleur stellen, verwachten we een zege voor de rood jakken. HollandiaSucces kan een aardige ont moeting worden, waarbij de gastheeren nog lang niet gewonnen hebben. Daarbij komt, dat de Wieringers uit, schijnbaar beter spelen dan thuis zoodat de Hollandianen zich wel eens met een punt tevreden zouden moeten stellen. 3de klasse: Alkmaarsche Boys-Zaandijk (G. W. H. de Korte). A1 km. Boys: Keesen Slikker Houtkooper Poestkoke Koster J-. Hassink Indri Brouwer Kwadijk de Groot de Grand Groen witte Alkmaarders, op Uw qui vive. Ook Alkmaar speelt m eigen omgeving en krijgt dus eveneens een mooie gelegenheid, wat op de leiders in te loopen. Andijk zal als tegenpartij fungeeren en zooals we denken, als slachtoffer. Gewillige slachtoffers daarentegen zullen de Andijkers echter niet zijn, want de heeren komen soms maar al te vaak geducht uit den hoek schieten. 'let is dan ook met recht: Alkmaarders weest op IJw hoede! Storm verwacht van uit liet Noord-Oosten. We behoeven op de of de volle winst komt binnen. Groen witten good luck! B. K. G dat ook geducht op den voor grond komt, speelt m eigen omgeving tegen D. T. S. en met alle respect voor de Oud- karspelieren, meenen we dat de Breezanders door bemiddeling van een zege, de lei ding gaan nemen, omdat Texel vrij van spelen is. StrandvogelsSchagen wordt een treffen van gelijke krachten, zoodat een puntenver deeling te verwachten is. Enkele leidende ploegen kunnen hun positie versterken. Vele spannende ontmoetingen. Er is weer een zeer aantrekkelijk program ma samengesteld en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat er na Zondag maar weinig ploegen over zijn, die niet over verliespun- ten beschikken. Enkele kopploegen krijgen geen gemakkelijke trip te verwerken en pun tenverlies is maar al te vaak het gevolg. In de eerste klasse A kan de race tusschen de beide leidende ploe gen blijven voortbestaan, daar we van de Alkmaarsche Boys reserves verwachten, dat ze het tegen het bezoekende Z. F. G V kun ne bolwerken. De kans voor de roodwitten is te mooi, om die tegen een minder sterke ste- genstander te laten verspelen. Dus Alk maarders we rekenen op de volle winst! K. F. C. IV speelt in eigen omgeving te gen Vrone I en de Koogers zullen eveneens voor een zege zorg dragen, de goede bedoe lingen der Vronianen ten spijt. Het zou ons al van Vrone geducht mee vallen als ze met één punt huiswaarts keerde. Bergen I krijgt het heel wat zwaarder, daar een bezoek gebracht moet worden aan Q. S. C. III, wat zeker niet zonder kleer scheuren gepaard zal gaan. W. F. C. V speelt thuis tegen C. S. V. I en zou voor de eerste overwinning kunnen zorg dragen, terwijl we Zilvermeeuwen II kans op een winstpunt geven nu thuis ge speeld wordt egen K. V. V. III. In de tweede klasse A verwachten we een overwinning van Alkm. Boys III tegen het op bezoek komende W. F. C. VI, waarbij de roodwitten tevens en kele plaatsjes kunnen stijgen. Verkade II krijgt het niet gemakelijk te gen Zaansche Boys I doch kan winnen, hoewel in een derby alles mogelijk is. Z. F. C VI zal wel raad weten met het bezoekende Meervogels III, evenals Z. V. V. IV met Zilvermeeuwen III. In de tweede klasse D staat een zeer belangrijk treffen op het pro- ramma. De beide leidende ploegen D. T IIAlcmaria IV zullen elkander te Oud karspel ontmoeten enelkander fel be strijden. We voorspellen na veel span ning een punten-verdeeling. Nu Koedijk het goede pad gevonden heeft, vreezen we voor het bezoekende M. E V. O. het ergste. Oudorp I krijgt gelegen heid zich in eigen huis tegen Egmondsche Boys I van haar jongste nederlaag te her stellen. Maarhet zal moeilijk gaan Alkmaar II zal met het bezoekende Alk maarsche Boys IV wel raad weten In de derde klasse E gaat de „kopgroep" naar „buiten". Dat wil zeggen, Alcmaria V gaat naar Egmondsche Boys II en zal geducht op moeten passen. We rekenen op Alkmaarsche winst Met Alkmaar III is het evenzoo gesteld. De groen witten gaan naar G S. V. II en krijgen stellig zeer lastig. Een punt ver lies? Ook Akersloot I gaat op bezoek, doch krijgt het minder zwaar. We geven de Aker slooters in St. Pancras tegen Vrone II een goede kans. Bergen II kan voor het eerste winstpunt zorg dragen, nu Ursem I op be zoek komt. In de vierde klasse F verwachten we een overwinning voor Koe dijk II, dat D. T. S. III in eigen veste kan slaan. Een punten-verdeeling tusschen Aker sloot IIOterleek I, al geven we de gasthee ren de beste kans, terwijl Alkmaarsche Boys V, Oudorp 11 in eigen veste zou kun nen slaan. Er is veel en ook veel dat onjuist is geschreven over het feit, dat in enkele wed strijden van Stormvogels een ongerechtigd speler heeft medegedaan, alsmede over de daaraan verbonden consequenties, i.c. het eventueel ongeldig verklaren van de betrok- lêts anders was het met Stormvogels— HF.G, want toen H.F.G op 27 September ongeldig verklaring aanvroeg, was zij bin nen den termijn van acht dagen gebleven. Vermoedelijk zal dus wel aan het verzoek van H.F.C. worden voldaan, hoewel hei Bondsbestuur in dezen nog geen definitieve beslissing genomen heeft. Strikt genofcen toch, heeft H.F.G geen controle van «t for. muiier verzocht, doch eerst na de publicatie waaruit de ongerechtigdheid van v. d. Lug» bleek, overspeling gevraagd, 't Toeval is Haarlemsche club dus gunstig gezind g(. weest en o.i. kan aan de hand van *t regie, ment haar verzoek niet geweigerd worden. Wordt inderdaad de wedsnjd oiweldig verklaard, dan wordt hij, aan 't einde van 't seizoen eerst dan opnieuw vastgesteld, als zou blijken, dat 't resultaat van invloed is op het bezetten van de eerste of laatste plaats. Wat de overschrijving van v. d. Lugt be- treft diene, dat die opnieuw moest worch aangevraagd, hetgeen inmiddels is geschied. Zij gaat nu echter pas een maand na de nieuwe aanvrage, ai. op 1 Nov. a.s., in. In de dagbladpers zijn uitvoerige berich ten gelanceerd betreffende het uitstellen van den voorj'.I. Zondag vastgesteklen wedstrijd Z.A.G—Tubantia. De blijkbaar van Zwol- sche zijde verstrekte mededeel ingen nopens de reden van dat uitstel geven den gang van zaken niet geheel juist weer. Daarom geven wij op grond van bij het Bondsbureau inge- wonnen inlichtingen de officieele lezing van het geval. Eenige dagen vóór den wedstrijd Neder land—Engeland op 19 Mei 1935 bdde de hoofdconsul den secretaris van Z.AG op om te vragen, hoe het met de gezondheid van Bakhuijs was. die volgens courantenberich ten griep had. Van die gelegenheid maakte de heer Van Oostindiën gebruik om te vra gen, wat er met de aan Bakhuijs toegewezen kaarten gebeuren moest, waarop geantwoord werd, dat deze niet aan Bakhuijs verzonden zouden worden, indien niet eerst het daar voor verschuldigde geld voldaan was. De heer Van Oostindiën, secretaris van Z.A.G, heeft toen gevraagd de kaarten aan hem te sturen; hij zou deze aangelegenheid dan wel verder regelen. De kaarten zijn daarop aan hem, en niet aan Bakhuijs verzonden en de hoofdconsul heeft de rekening van Z.AC voor het voor de kaarten verschuldigde be drag laten belasten. Naar de meening van den K.N.V.B. heeft hij thans in dezen met Bakhuijs niets te ma ken; de kaarten zijn niet gezonden aan den assuradeur v. Oostindiën, tevens werkgever van Bakhuijs, doch aan den secretaris van Z.A.G en om die reden is de rekening van Z.A.C. voor het bedrag belast. De Zwolsche club is echter in gebreke ge bleven dit te betalen, hetgeen het Bondsbe stuur er tenslotte toe gebracht heeft maat regelen te nemen in den vorm van t uitstel len van den wedstrijd Z.A.C.Tubantia. (Sportkroniek.) Korfbal. Voor Zondag a.s. 12 uur staat bovenge noemde wedstrijd op het programma van K.V.K.V. De wedstrijd tegen Concordia I, welke Zondag j.1. gespeeld moest worden in Am sterdam, werd jammer genoeg wegen6 de weersomstandigheden na een half uur spelen afgelast. Aangezien er niet lang gespeeld is en het terrein buitengewoon glad werd, is het moei lijk, zoo niet onrechtvaardig, om een oordeel over het 12-tal van K.V.K.V. uit te spreken- Geheel zonder critiek komen ze er toch niet af. We zijn overtuigd van den goeden wil van alle spelers en speelsters, maar t°cn willen we de K.V.-ers, en vooral het mifl" den vak, dat als schakel tusschen verdedig^ en aanval altijd een belangrijke rol speelt, een raad geven, die in verband met den we"* strijd van a.s. Zondag tegen het Amsterdam* sche Blauw-Wit niet van belang ontbloot Mocht het in den beginne niet meeloopen» zooals Zondag j.1., toont dan je beste «n sportiefste zijde, pak dan des te stevig» aan, geeft den moed niet op en mopp® vooral niet op je medespelers(sters) Zooals Zondag j.1. tegen Concordia stofl K.V.K.V. vrij spoedig met 2-0 arhter. ta ken wedstrijden. Öe zaak heeft zich als voïgt I wat bleek nu?rDat°het voor K.V.K.V. la"? toegedragen. geen verloren wedstrijd was, zooals De oud-V.S.V.-er v. d. Lugt had overschrij- ge spelers misschien dachten. Al gauw WG ving gevraagd naar Stormvogels, doch al vorfens hem die was verleend, had hij reeds in seriewedstrijden, die te België plaats von den, met zijn nieuwe club meegespeeld. Eerst geruimen tijd later is dat op het Bondsbu reau geconstateerd en 't gevolg daarvan was, dat de inmiddels per 1 Augustus ver leende overschrijving moest worden ingetrok ken, terwijl aan Stormvogels voor alle wed strijden waarin v.d. Lugt had meegespeeld, v spelers BBBPPi 699999SIv ..et 2—1 en de laatste 10 minuten die er S£ speeld werden, was K.V.K.V. absoluut s ker. Daarmee willen we maar zeggen R- ers, geeft niet op voor het eindsignaal klonken heeft! Ende dispereert niet! Het tweede twaalftal van K.V.K.V sp* j 'n belangrijken wedstrijd tegen Jong Lev te Schermerhorn. Het is jammer, dat de petitieleider zich genoodzaakt zag ane tallen van K.V.K.V. aan het_ werk te boete werd opgelegd. Daarbii waren ook de met gevolg dat het 2e nogal verzwakt' competitiewedstrijden Z.F.C.—Stormvogels doordat enkele in het eerste twaalf»' n> M 1 ten invallen. We verwachten echter J j. minstens een gelijk spel tegen Jong (0—0) en Stormvogels—H.F.C. (3—2). Bij velen heeft nu de meening postgevat, dat deze wedstrijden ongeldig moesten wor den verklaard, wanneer de tegenpartijen dat aanvroegen. Dit is onjuist; een vereeniging kan bij den K.N V.B. een verzoek indienen het formulier der tegenpartij te controleeren terzake van de al of niet gerechtigdheid van een speler, doch moet dat eventueel binnen acht indienen. mulierenonderzoek plaats en blijkt dat een ongerechtigd speler heeft meegedaan, dan kan de tegenpartij geen overspeler meer aan vragen als de termijn van acht dagen is overschreden. Gedeeltelijk is dit het geval bij iiiioiciid CVII r vrrOcvi Het tweede 12-tal beschikt over'J* *dag el nieuwe krachten, die zeer zeker o0. hun huid zoo duur mogelijk zullen ver ^Verder gaan het 3e en de adspiranten P bezoek bij K.Z. (Koog Zaandijk). a<j. K.V.K.V. 3 speelt tegen K.Z. 5 en t dagen na den desbetreffenden wedstrijd spiranten tegen K.Z.-adsp. c. „««iMBiert ienen. Heeft later bij steekproef een for- Het derde schijnt met kampioei ;iw»—r ^rl rond te loopen, zoodat we van hen w <n overwinning verwachten bH]Ven rp.nten bij hen niet ten schterz Heel KV.KV is dus Zondag m En nu maar goed weerl

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6