Rondom een Wereldkampioenschap mJuütAouw !BuUett£a*td Jietk éi Sxhaal 'JUxmnciaal Hieuw* JiuACicaties De eerste stoot! In het Wer®WsGhaaktournooi. Een sensationeel einde van een kort beginI niet moeilijk, want Dr. Aljechin zei het NOORDSCHARWOUDE ERNSTIGE STRAATBOTSINGEN TE ANTWERPEN. Socialisten tegen Vlaamsch- nationalisten. MIJNGASONTPLOFFING IN DUITSCHLAND. Reeds 5 dooden en 5 gewonden geborgen. REDE VAN IULIUS STREICHER. Over het Jodenvraagstuk. heerhugowaard langendijk. hensbroek WAARSCHUWING HONDENBELASTING. Schaken. V. K De uitslag van de eerste matchpartij in 't schaaktournooi om 't wereldkampioenschap schaken tusschen Dr. Max Euwe en Dr. Alexander Aljechin is u bekend. Maar daar daat het ook niet om! Het gaat niet om het resultaat, maar om de manier waarop! jjet was een korte, sensationeele, ver rassende avond met een feestelijk en offi cieel begin vol spanning en een onverwacht slot vol emotie. Om kwart voor zes Uonaerdagavond deed de burgemeester van Amsterdam de eerste zet op het kampioenenbord! pion d tweed. viermaar dat was heelemaal ha.dop vóór... De titanenstrijd was voor het oog van heel de wereld begonnen En uren zaten wij, gespannen, beklemd, afwachtend, spiedend, volgend op de con- tróleborden. Recht tegenover ons zaten de tegen standers, in de kleine tusschenzaal, van ons gescheiden door een dik zijden koord, maar overigens onmiddellijk bij ons. Het was verheven stil! Men keek men luisterde men rekende, men zag toe Onze harten sloegen, onze slapen bons den... Daar gebeurde wat! Heel wat an ders, dan het vaker meegemaakte effect v n de officieele opening met eerbiedwaar dige sprekers, vlaggen, muziek en applaus... Nu geen applaus, geen muziek, geen rede voering, geen vlaggen Borden borden borden Schaak borden groote, kleine .demonstratie- en contróleborden. Overal spelers, die de zet ten nadeden, voortcombineerden en als 't niet goed ging, de zet weer terugnamen! Dat deden de kampioenen niet. Die zet ten ook, maar iedere zet was onherroepe lijk! Het was tot beklemmens toe van opzet telijke eentonigheid, maar grootscher en indrukwekkender dan welk fanfare-tumult ook. Daar zat Euwe stram gebogen over het bord, de handen aan het hoofd, de vin gers door het haar, aan de bril, weer onder den kin, weer tusschen de boord, weer op de knieën, weer aan het hootd. Ineens: 'n ruk omhoog, n hand schoot uit, 'n stuk schoof opzij 'n rak tegen de klok, 'n notitie! Dan Aljechin: met 'n schok overeind, turend op het bord, de kaken verbeten als 'n gramstorigeWeer 'n hand, 'n stuk opzij'n duw tegen de controleklok, 'nnotitie... En de wereldkampioen veert overeind, grijpt 'n sigaret na elke zet steevast n sigaret 'n slok uit 't limona deglas en dan ijsbeeren Al maar ijsbeeren 'n meter van de tafel, twee, drie, vier meter... weer terug al maar met felle oogen op het bord en de bewe gingen van den tegenstander Geruischloos gaat de tijd. Achter de meesters spieden de andere meesters: Se condant Maroczy, Secondant Landau Meester Flohr Meester Kmoch. Wij volgen iedere beweging. Vlot gaan de eerste veertien zetten Het spelt ont wikkelt logisch zefgedaÏÏV* em°"e' Aljechin hceft een drie kwartie! ?°eiliikheden- Volle Hii Hno» onHewcgelijk gebogen. zich vriit ^iechin b^t 'n pion om sla(<l maken voor n beslissende e tefienstander weigert... dringt oo ha* P°Slt'e T De dame moet zich moeilijkheid "g ^^rekken De n u i. ,S er °Pn»euw u 0 a"dsche kampioen is gevangen. Moeizaam gaan de zetten... Vlug parlert de grootmeester. Er komt een aankondi- Jwü? !?f bord: Euwe is in tijdnood. eertig zetten m twee en 'n half uur. Voor hLi?ap veertien zeHen van deze veertig heeft Euwe nog... dertien minuten! hii Mmi ei c? komen onhoorbaar nader bij. Meester Flohr wordt bleek tot onder zn haren De ad<»m staat stil. Secondant roczy biologeert de bewegingen van uw® De stand wordt onhoudbaar, op eens de tijd is bijna voorbijAljechin gaat als n sluipende tijger door de kleine te"™ C' blikken op het bord gekluis- Dan: Dr. Euwe richt zich halverwege overeind voor het eerst na uren en fluistert twee woorden. Aljechin schjet toe. Upgegeven! 'n Handdruk De op- gestuwde menigte achter de koorden richt zich op uit de spanningDe partij is uit. Verloren door den uitdager. De wereldkampioen buigtIn een houding van onbeschrijfelijke trots verlaat zaal< fier als een overwinnaar Einde van de eerste partij!. De verstoorde supporter. In een hoek van de groote zaal, onder het gerucht van de roesemoesende stem men, staat een kleine man, buitenman. Hij is verbaasd, gramstorig, verrast Is het uit? vraagt hij ongeloovig. Het is uitzegt hem een schaak insider. Dat begrijp ik nietzegt de vreem de, die enthousiast is, maar geen verstand van schaken heeftDat kan niet goed wezen, meneerIk ben heelemaal van Zuid-Holland gekomen om dezen wedstrijd te zien In de krant heb ik gelezen, dat er vijf uur zou worden gespeeld, en nou is 't al uit binnen de vier uren. Hoe zit dat?. Opgegeven door Euwe Opgegeven? Waarom opgegeven Tijdnood Tijdnood? Zoo laat is 't nog niet Net tien uur Nog niet eens Een en dertig zetten? Wat is een en dertig zet ten Die meneer Euwe heeft zeker niet veel ausdauer, wel? U begrijpt het niet Dat kan wel, maar ik zie niet in waarom hij er nou meteen mee moet uit scheiden D'r staan nog stukken zat op dat bordLaat ik u dat vertellen, me neer schaken kan ik niet, maar dam men heb ik zat gedaan En ik verzeker u, als wij bij ons 'n partij dammen, dan spelen we dat de stukken er afvliegen Zoolang d'r nog twee schijven op 't bord staan spelen we, daarmee uitEn dan voor zoo'n wereldkampioen? Nee En hoofdschuddend, maar diep teleurge steld verlaat hij de zaal Die zal niet meer terugkomen!. CAREL BRENSA, De Noordermarktbond. Htt bestuur van de veilingsvereeniging n^' ermarktbond alhier vergaderde "Q&perdiaginiddag in het vergaderlokaal in het betaafkantoor. De voorzitter, de heer J. Ootjers, opende de vergadering met welkom. Naar aanleiding van de voorgelezen no tulen merkte de voorzitter op, dat door hem wiichtingen waren ingewonnen naar de mogelijkheid van het aanbrengen van een derde stel deuren in de nieuw te bouwen sluis, in verband met de door verschillende Personen naar voren gebrachte bezwaren te gen een sluis met twee stel deuren. De inge- meur, wien de voorzitter een en ander ge vraagd had, was van oordeel, dat de klach ten wel wat overdreven zijn. Bijvoorbeeld wat betreft de vaart door het kanaal, welke onmogelijk wordt genoemd. Het zal niet mo gelijk zijn een extra stel deuren aan te bren gen vanwege de groote kosten welke hiermee gemoeid zijn. Er worden schuifdeuren in de ®'uis gemaakt. Lang zal men niet behoeven te wachten bij het schutten. Het zal meestal gelijk water zijn en overigens zal er weinig verval zijn. Indien dit wel het geval mocht 2|jn, dan lcan nog vlug worden geschut. Door een der afgevaardigden werd mede gedeeld, dat met een vaarboom van 18 voet wel döor het kanaal kan worden gevaren. De exploitatierekening. De halfjaarlijksche accountantscontrole heeft uitgemaakt, dat de boekhouding van hen penningmeester keurig in orde was. De exploitatierekening per 19 September geeft een saldo aan van 3051.94. De afrekening van den betaalmeester over Augustus is hier nog niet bij. Verschillende ingekomen stukken, waar onder een dankbetuiging van den heer Hem ke voor het hem verleende ontslag met pen sioen, werden hierna ter kennis gebracht. De vereeniging De Eendracht te Oud- karspel verzocht het daarheen te leiden, dat 'n verband met de luizenplaag in het Geesi- merambacht een zoo breed mogelijke actie op touw werd gezet ter verkrijging van een vervroegde steunuitkeering. Een buitengewone vergadering van den Vierbond werd aangevraagd. De afd. Waarland en omstreken verzocht oe provincie er op te wijzen, dat het voor vele tuinders onmogelijk wordt, door het ka naal te varen. De afgevaardigde van Waar land, die het verzoek toelichtte, zou het wel eens willen zien, dat met een kloet van !8 voet in het kanaal kon worden gevaren. Men moet er tevens rekening mee houden, dat men 24 duim boord moet houden, als het kanaal er eenmaal is. Een nieuwe sluis ten behoeve van hen, bij den Zaagmolen bv., zou wel aan te bevelen zijn. De voorzitter ried aan, het eerst eens af te wachten. Het kan nog meevallen als alles er is. De omzet weer minder. Medegedeeld werd, dat de omzet over de maand September 71.511.26 is geweest. Het is weer beduidend minder dan verleden jaar. Vervolgens kwam aan de orde de benoe ming van een nummerafgever in de vaca ture ontstaan door het ontslag van den heer Bemke. Een vijftal is opgemaakt uit de 110 sollici tanten, n.1. in alfabetische volgorde, als volgt: Chr Bergen, P. Blom, F. Hink, J. Kos en D. Wonder. Bij de eerste stemming werd de heer J. Kos te Noordscharwoude benoemd ver klaard met 13 stemmen. Op den heer Blom werden 3 en op den heer Wonder 8 stemmen uitgebracht. De indiensttreding werd op half October bepaald. Het andijvie veilen, dat voorheen veelal achterwege bleef, doordat dit artikel meestal uit de hand werd verkocht, zal weer moeten worden toegepast, volgens voorschrift van Den Haag. Het moet weer onder controle komen van de veiling. Op welke manier de veiling dat wil regelen, wordt aan het be stuur overgelaten. Het bestuur stelde voor, drie dagen per week andijvie te veilen. De levering moet ge schieden onder toezicht van de veiling. De gene die uit de hand verkoopt voor de fa brieken, moet ze gebonden aanbrengen. Al leen de gebonden andijvie mag uit de hand worden verkocht. De andijvie, welke gebroeid wordt en steeds rechtstreeks naar de markten in de steden wordt gezonden, kan van het hier veilen dispensatie krijgen. Men besloot de andijvie op Maandag, Woensdag en Vrijdag, de dagen welke anders niet zoo druk zijn, te veilen. Het laatste punt en wel het belangrijkste punt van de agenda was de bespreking van den misoogst door de luizenplaag. De voorzitter wees op het jammerlijk ge beuren, waardoor deze streek getroffen wordt. Al het mogelijke zal gedaan moeten wor den om hiervoor steun te krijgen. Moeilijk zal het zijn, maar we zullen ons best moe ten doen. Het is thans zoo erg gesteld als nooit tevoren. Men kan van 'n totalen mis oogst spreken. Zaterdag wordt in Alkmaar 'n vergadering gehouden van de prov. orga nisatie, terwijl tevens een vergadering met de vakorganisaties op tuinbouwgebied wordt gehouden over deze materie. Deze samenwerking is toe te juichen. Een der bestuursleden achtte het noodza kelijk, dat men een behoorlijk te verdedigen idee had. In onderling overleg moet men daartoe komen. In Den Haag zijn groote te genstanden te overwinnen, daar een andere steunregeling dan de thans gevolgde niet volgens de ïandbouwcrisiswet kan worden verleend. Het karakter van den steun mag niet worden aangetast. Velen zullen het niet kunnen uithouden tot den tijd, dat deze steun wordt uitgekeerd, want het zal moeten gaan over het seizoen 1935-1936. 'n Voorschot op den steun is dan ook noodig. Breedvoerige besprekingen waren nog het gevolg van deze ernstige zaak. Allen warm wel overtuigd van den slechten toestand, waarin de tuinbouw verkeert. Op de Zater dag a.s. te houden vergadering zal alles wor den gedaan om een goede oplossing te ver- krijgen voor de noodlijdende tuinbouwers. Naar aanleiding van de oorlogsgebeur tenissen in Oost-Afrika had het Vlaamsch Nationalistische Verbond gisteravond in het Rubensipaleis te Antwerpen een groote be tooging georganiseerd, waar Ward Herman, Maurits Lambrecht en Thomas de Backer zouden spreken over het onderwerp: „Oor log of Vrede?" Teneinde wanordelijkheden te voorkomen waren voor deze meeting toegangskaarten hinderen, dat reeds voor 8 uur de groote zaal sympathiseerenden, wat echter niet kon ver hinderen, dat reeds voor 8 uur de groote bijna geheel gevuld was met politieke tegen standers, voornamelijk met socialisten, die volgens sommige mededeelingen in het bezit zouden zijn van valsche kaarten, die door de federatie van vakvereenigingen zouden zijn uitgegeven. Voor het gebouw verzamelde zich eveneens een dichte menigte, zoodat de politie tegen kwart over 8, nadat tot verspreiding was aangemaand, tot een charge met het blanke wapen overging. Dit ging echter niet zon der verzet der betoogers en aan beide kan ten waren gewonden. De menigte keerde echter terug en tegen half 9 werd een twee de charge uitgevoerd, waarna de Carnot- straat werd afgezet tot aan 't Statieplein en aan den anderen kant tot de Dambruergge- straat. De hoofdcommissaris van politie, de heer Van der Steen, begaf zich in het gebouw en verklaarde van het podium af de meeting ontbonden, terwijl hü tevens de 'bezoekers tot kalmte aanmaande. In de zaal zette men de „Internationale" in, en onder protest trok men naar buiten, waarbij, zooals later bleek, een der groote beelden was meegeno men en op straat stuk geworpen. De betoo gers verspreidden zich in groepen in alle richtingen en één groep begaf zich naar het Italiaansche consulaat aan de Charlottelei, dat echter onder stevige politiebewaking stond. Later op den avond werden de ruiten van het katholieke Vereenigingsgebouw „Pa tria" in de Lange Leemstraat en van het re dactiegebouw van het Vlaamsch-nationalis- tische dagblad „De Schelde" ingeworpen. De geheele politie is gealarmeerd. In de mijn „Mont Cenis" in Herne-So- dingen (Dtl.) heeft zich gistermorgen om 5.20 uur in de tweede Oostelijke afdeeling tusschen de vijfde en de zesde laag een plaatselijke mijngasontploffing voorgedaan. Van de daar aan het werk zijnde mijnwer kers zijn vier dooden en drie lichtgewonden geborgen. Twee man worden nog vermist. Nader wordt door de mijndirectie medege deeld, dat uit de mijn „Mont Cenis" tot dus ver vijf dooden en vijf gewonden geborgen zijn. HENRI DE JOUVENEL t Plotseling heengegaan. De bekende senator en oucham- bassadc-ur van Frankrijk in Rome, Henri.de Jouvenel, is plotseling on wel geworden en naar een zieken huis Vervoerd. In den loop van den nacht is hij daar aan een congestie overleden. In het Sportpaleis te Berlijn heeft gister avond voor een gehoor van ongeveer 20.000 personen de gouwleider Julius Streicher, redacteur van het beruchte anti-semietische weekblad „Der Stürmer", een rede gehou den. Hij sprak over de „fantastische berich ten", die in een van joden afhankelijk ge deelte der buitenlandsche pers verschenen. Dezelfde lieden, die hem „den bloedigen czaar van Frankenland" noemden, hadden zich geen moment erover opgewonden toen tijdens de radenregeering m Munchen anti- joodsche Duitsche mannen en zelfs een vrouw op beestachtige wijze vermoord wa ren Bij deze fantastische berichten is de wensch altijd de vader van de gedachte. Men zou gaarne willen, dat de nationaal-so- cialisten zich tot dergelijke uitspattingen lieten provoceeren, om groote drukte te kun nen maken. Streicher verklaarde o.a.: „Men heeft echter weinig geluk, want de joden kwestie wordt in het derde rijk stukje voor stukje en langs wettelijken weg opgelost. Wij slaan geen etalages in en slaan geen joden neer. Wij hebben dat in het geheel niet noodig. Wie aan dergelijke individueele acties meedoet is een staatsvijand. Hoe dik wijls is reeds geconstateerd, dat joden de aanstichters van dergelijke uitspattingen zijn. Wanneer men het ongeluk der wereld wil vernietigen, moet men het met wortel en tak uitroeien. Want de oorzaak van alle rampen in de wereld is tenslotte het volk, dat sedert eeuwen temidden van andere vol ken zijn misdaden begaat", ROOFOVERVAL OP BESTELAUTO, Onbekenden hebben te New-York Vrij dag een bestelauto van de United Parcel Delivery Company aangehouden en de twee bewakers overweldigd, waarna zij er van door wisten te gaan met een bedrag van 25.000 dollar in baar geld. STAKINGSONLUSTEN TE NEW-ORLEANS. Te New Orleans ontstond een hevige vechtpartij met stakende georganiseerde havenarbeiders en werkwillige ongeorga niseerden. Verscheidene stakers en sta kingsbrekers werden gewond en de politie moest met geweld een einde aan de vecht partij maken. JAPAN S INTERESSE VOOR INDIE, Opzienbarend artikel van de „Nitsji-Nitsji". Binnenkort een publicatie van de Japan- sche Admiraliteit? Het groote Japansche dagblad „Nitsji- Nitsji" publiceert een opzienbarend arti kel, waarin het de aandacht vestigd op de noodzakelijkheid van activeering der Ja pansche belangen in de Zuidzee-eilanden. Het blad schrijft, dat de Japansche Admi raliteit reeds sedert langen tijd de econo mische ontsluiting van Nederlandsch-Indië zoowel als van de overige Zuidzee-eilan den niet alleen als een belangrijk middel tot bevordering van het Japansche econo mische leven, doch vooral als een belang rijke versterking van het nationale verde digingsstelsel beschouwt en daar dan ook op consequentie wijze naar streeft. Volgens de „Nitsji-Nitsji" staan de be voegde marine-instanties op het standpunt, dat het in het belang der Japansche vei ligheid noodzakelijk is, naar het Zuiden op te dringen en de Amerikaansche bewape ningsmaatregelen, die ten doel hebben de hegemonie in den Stillen Oceaan te ver overen, op dezelfde wijze te beantwoorden. Voor Japan zullen het echter niet uitslui tend militair-strategische kwesties, doch ook tal van andere overwegingen zijn, die den doorslag zullen geven. Voor de Japansche industrie is het on ontbeerlijk, over eigen grondstoffen te be schikken. In Nederlandsch-Indië vindt Ja pan rijst, olie, katoen, ijzererts, wol, rub ber en andere grondstoffen in groote hoe veelheid. De bewoners van Britsch-Indië, China en Nederlandsch-Indië zijn de na tuurlijke afnemers van Japan. De Japan sche scheepvaart heeft zich buitengewoon ontwikkeld en niets staat een verdere in- dustrieele uitbreiding in den weg. Japan bezit als zeevarende natie een voldoende reserve ervaren marine-vaklie den. Het vraagstuk van de bescherming der Japansche scheepvaart, die in het Zui den van den Stillen Oceaan wordt onder houden door 370.000 visschersschepen, dient eindelijk opgelost te worden. Deze visschersvloot vormt in geval van oorlog het front der Japansche nationale verdedi ging in den Stillen Oceaan. Aangezien de geweldige natuurschatten van Borneo en Nederlandsch Nieuw-Guinea door de Nederlanders zelf nauwelijk geëx ploiteerd worden, moet men zoo snel mo gelijk Japansche emigranten naar deze ge bieden zenden en daartoe diplomatieke be sprekingen met de Nederlandsche regee ring openen. Al deze maatregelen hebben echter tot voorwaarde, dat er een machtige Japan sche oorlogsvloot aanwezig is. De Admira liteit zal binnenkort een brochure uitgeven, die getiteld zal zijn: „Let op Nederlandsch- Indië in het belang der nationale verdedi ging". Het Japansche volk moet zoo spoe dig mogelijk worden ingelicht omtrent de groote beteekenis van deze kwestie. 'T ZAND. Koster benoemd. Tot koster van de r.-k. kerk te Wer- vershooi is, met ingang van 15 Oct. a.s. be noemd de heer R. Zijdewind Jz. alhier. PREDIKBEURTEN. W ARMENHUIZEN, 7 uur Boeke. n m., ds. Wegverbetering. Door den minister van Sociale Zaken werd toestemming verleend om de knie uit den Molenweg, nabij de hoeve van den heer E. Schoen in werkverschaffing op te ruimen, wat een belangrijke verbetering voor het verkeer beduidt, daar de gevaar lijke hoek wordt opgeruimd en een kortere breede verbinding ontstaat. Werkzaamheden gevorderd, De werkzaamheden van den te ver nieuwen weg tusschen St.-Pancras en Oudorp zijn thans zoover gevorderd, dat het gedeelte over den spoorwegovergang gereed is gekomen. Dit gedeelte is dan ook voor het autobusverkeer opengesteld, zoo dat de diensten over St.-Pancras weer nor maal functioneeren. Het gedeelte weg uat reeds klaar is, is van dien aard dat men van een prima weg kan spreken. Publieke verhuring. I en overstaan van notaris de Boer had in café Groot Woensdagmiddag de pu blieke verhuring plaats van het wei- en bouwland, toebehoorende aan de Diaconie te Hensbroek. De verhuring geschiedde voor den tijd van 2 achtereenvolgende ja ren. Perc. 1. Gen. „De Krailingsakker", gr. 37 Aren, huurder C. Bas, 28. 2. „De Zuidelijke Oude Tuin", gr. 41 Aren, aan P. v. Leijen voor 28. 3. „De Noordelijke Oude Tuin", gr. 47 Aren, aan Jn. Volkers voor 32. 4. „Molenland" (Zuid), gr. 48 Aren, aan P. van Leijen voor 38. 5. „Molenland" (Noord), gr. 48.80 Aren, aan A. van Leijen voor 39. 6. „Molenland" (Zuid), gr. 48 Aren, aan A. van Leijen voor 38. 7. „Molenland" (Noord), gr. 48.80 Aren, aan Joh. Doornspleet voor 38. 8. Grasland, gen. „Zuiderlij", gr. 80.80 Aren, aan P. Fok Sr. voor 48. 9. Bouwland, twee perceelen, te samen gr. 1 H A. 20 Aren, aan C. Bos voor 84. 11. Weiland, gen. „de Kalveweid", gr. 1 H.A aan D. Leegwater voor 76. 12. Weiland, gen. „de Noorderlij", gr. 1 H.A 80 c.A., aan T. Schrooder voor 110. 13 en 14. Bouwland, gen. „de Advocaat", samen gr. 1 H.A. 16 Aren 50 c.A., aan D. Leegwater voor 88. 15. Weiland gen. „de Lange Vierhonderd", aan Jb. Groot voor 50 16. Weiland, gen. „de Korvers", gr, 58 Aren, aan J. v. Vuure voor 42. 17. Weiland gen. „Huttepot", gr. 1 H.A., aan W. Zwagerman voor 82. 18. Bouwland gen. „Diacensakker", gr. 26 Aren, aan K. v. Leijen voor 25. 19. Weiland, gen. „Kuiperserf", gr. 79 Aren, aan A. van Leijen voor 60. Dit perceel mag in bouwland worden om gezet. 20. Weiland, gen. „de Wet", gr. 69 Aren, aan Wed. Stapel voor 48. 21. Bouwland, gen. „Elf Honderd", gr. 20 Aren, aan Jb. Dekker voor 20. 22. Weiland, gen. „Breebaart", gr. 2 H.A., aan Joh. Koning voor 140. 23. Bouwland, gen. ,,'t Kaagje", gr. 77 Aren, aan Jb. v. d. Molen voor 70. 24. Weiland, gr. 2 H.A., aan W, Zwager man voor 143. 25. Weiland, gen. ,,'t Streepje", gr. 1 H.A aan WZwagerman voor 74. 26. Weiland, gen. „Kieft en Paalland", gr. 1 H.A. 72 Aren, aan C. Bas voor 140. 27. Weiland, gen. „Elf Honderd", gr. 1 H.A. 72 Aren, aan Jb. Groot Pz. voor 112. 28. Weiland, gr. 10 Aren, aan P. Admiraal voor 7. 29. Weiland, gen. „Land van Blauw", gr. 1 H.A. 89 Aren, aan Jb. v. Vuure voor 125 30. Bouwland, gen. ,,'t Oor", gr. 30 Aren, aan C. Boot voor 11. 31. Bouwland, gen. „de Dorreboom", gr. 36 Are, aan Jb. Nap voor 27. 32. Bouwland, gen. „de Dorreboom", gr. 36 Aren, aan D. Groot voor 28. 33. Bouwland, gen. „de Dorreboom", gr. 36 Aren, aan C. Dekker voor 27. 34. Bouwland, gen. „de Lindjes", gr. 56 Aren, aan F. Klinkhamer voor 38. 35. Bouwland, gr. 30 Aren, aan K. Speets voor 26. 36. Weiland, gen. „de Vierhonderd", gr. 56 Aren, aan Jb. v. Vuure voor 43. 37. Bouwland, gen. „de Nieuwe Tuin", gr. 24 Aren, aan P. Fok Jr. voor 24. 38. Weiland, gr. 75 Aren, aan Joh. Koning voor 53. 39. Weiland, gr. 1 H.A. 35 Aren, aan D. Leegwater voor 95. 40. Weiland, gr. 2 H.A. 35 Aren, aan Joh. Koning voor 165. 41. Weiland, te samen gr. 2 H.A. 28 Aren, aan de Wed. Stapel voor 155. TIJDSAANWIJZING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 5 op 6 OCTOBER a.s. te 3 uur de stadsklokken één uur zullen worden teruggezet. Alkmaar, 2 October 1935. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van a. 11 Juli j.1., tot tijdelijke afwijking van de Verordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden (Ge meenteblad Nr. 1481); b, 2 April j.1., tot wijziging der Verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik van openbaren gemeentegrond of -water (Gemeenteblad No. 1482). Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 4 October 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Iedere houder van.een hond is verplicht, voor zoover dit nog niet is gedaan, binnen 14 dagen ten kantore van den Ontvanger der gemeente Alkmaar aangifte te doen, in geval hij in den loop van het jaar een hond gaat houden. Deze zelfde verplichting rust op de houders van honden aan wie ten on rechte geen aangifte-biljet is gezonden bij den aanvang van het jaar. Bij het niet of niet tijdig aangeven, wordt een aanslag opgelegd, verhoogd met het viervoud daarvan. Overtreding van deze bepalingen wordt verder gestraft met een hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf-en-twintig gulden. Alkmaar, 4 October 1935 De Ontvanger der gemeente Alkmaar, SCfcUEgBEEK.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7