C.D.O.-Alcmckria 4—2.. Verdiend verloren, maar ook met eere verloren. Alkmaarsche Boys I - Zaandijk I 1-4. Alkmaar l-Andijk I 5-0. Wielrennen. De uitslagen van de 300 M. aprintritt*, A-klasse: 1. K. Stehr te Alkmaar 2 i Derksen te Heiloo, 3. P. J. Beeldman 'te R*r' 4. W. Stammes te Warder, 5. p u! Alkmaar. TT De belangrijke wedstrijd E. D. 0. Alcmaria is door de withemden verlo ren met 42! Natuurlijk is deze uit slag 'n teleurstelling geweest, ten eer ste voor de spelers zelf en voor het be stuur, maar ook voor zeer ve!e Alkmaarders, die gehoopt hadden op een vierde overwinning in successie. Natuurlijk is het jammer, dat de pun tjes in Haarlem gebleven zijn, maar als wij bedenken, hoe er verloren is, dan is er nog heelemaal geen reden om te wanhopen. Eerder zelfs het tegendeel. Want wel is de wedstrijd gewonnen door de sterkste ploeg van den dag, maar wij weten, dat Alcmaria beter kan, al heeft de witte ploeg heelemaal niet slecht gespeeld. Het zat haar ech ter niet mee met tal van schoten en bovendien werd de invaller-doelverde- diger een paar keer verrast door hooge voorzetten, die hij verkeerd beoor deelde. E. D. 0. heeft een uitstekende ploeg met e-ïti voorhoede, waarin de beide vleugel spelers en de linksbinnen zeer gevaarlijk zijn. Van dien kant kwam dan ook het meeste gevaar en daarbij had E. D. O. het geluk, dat Rootring vrijwel den geheelen wedstrijd op halve kracht speelde. Een Rootring in gewonen vorm had den links buiten zeker niet de gelegenheid gegeven, zoo dikwijls afgemeten voorzetten te geven. Ook de middenlinie der Haarlemmers bleek van goed gehalte, vooral aanvallend, terwijl de verdediging het werk behoorlijk deed, maar toch bij eenigen drang onzeker werd. De doelverdediger was goed op hoo ge ballen, maar hij had het geluk op zijn hand en dat geluk voorkwam zeker twee doelpunten. Als geheel vormde de E. D. O.-ploeg een rustig geheel ;er werd door haar in een vrij hoog tempo gespeeld en hoewel het spel nog steeds kort was, werd toch de geheele voorhoede voortdurend in het spel betrokken. Alcmaria speelde veel minder rustig. Natuurlijk kwam dat allereerst door dat al heel gauw E. D. O. de leiding had genomen, maar dat was toch niet de directe oorzaak van de nederlaag. Veeleer moet die gezocht worden in de voorhoede, waar de linker vleugel wel zeer onproductief was door veel te veel solospel. Voorzetten werden er zoo goed als niet gegeven en die er kwamen, waren te onzuiver geplaatst. Al leen het laatste kwartiertje voor de rust veranderde het aspect; toen begon Alcma ria goed aan te vallen en toen had ze E. D. O. een beslissende slag kunnen toe brengen. Maar E. D. O. hield stand. Na de thee heeft langer tijd de zege van E. D. O. aan een zijden draadje gehangen. Toen werd Plas herhaaldelijk aan het werk gezet en toen kwamen er kansen. Maar toen ook bleek, hoe Fortuna aan de z-'de van E. D. 0. was. Ook later, toen van Wieringen midvoor ging en Homan rechts binnen, moest E. D. O. alle zeilen bij zetten, oo. onheil te voorkomen en toen pas bleek, dat de Alcmaria-voorhoede wel wat in haar mars heeft. Juist het omwisselen van Ho- man en v. Wieringen bleek een verbetering: Homan deed op de binnenplaats nuttig werk en v. Wieringen voelde zich op de mid-voorplaats goed thuis. 't Ging echter niet en met 42 werd ver loren. Ontegenzeggelijk heeft Alcmaria zwakker gespeeld dan een week geleden, maar veel r inder was het toch niet in het veld. 't Was alleen jammer, dat de aanvallen zoo zwak werden afgewerkt. Bovendien floot de scheidsrechter veel te veel. Dat was in het nadeel van beide par tijen, maar het gevolg was, dat al te vaak het spel onderbroken werd. Het blijft natuurlijk jammer, dat de wed strijd verloren is, maar goed beschouwd, is er nog niet zoo heel veel ergs gebeurd. Wel hee't E. D. O. de leiding overgenomen met een punt voorsprong, maar Vriendenschaar verloor ook voor het eerst, voodat Alcma ria de tweede p'.aats inneemt. En één mis stap van E. D. O. is voldoende, om de rollen weer om te keeren. Enook E. D. O. is te kloppen. Daarom: volhouden en moed houden! De wedstrijd. Het is al ruim 2 uur als de scheidsrechter op het zeer breede E. D. O. veld laat tossen De thuisclub is de gelukkige en verkiest wind en zon mee, zoodat Homan aftrapt. Onmiddellijk gaat de bal in de richting van het Alcmaria-doel, waar de eerste hoekschop door Rampen onschadelijk ge maakt wordt. Doch direct daarop kan de links-buiten ongehinderd voorzetten en met een fraaie kopbal wordt Rampen gepas seerd, nadat nog maar net 1 minuut ge speeld is (10)1 Alcmaria beantwoordt deze .tegenslag met eenige aanvallen, die door de E. D. O.-ver dediging onschadelijk gemaakt worden, ter wijl een schot van de Jong precies voor het doel langs vliegt en Gerritse het met een veel te scherp vleugelschot probeert. Een E. D- O.-aanval over rechts loopt uit op een voorzet, baarbij Rampen aarzelt met uit- loopen. Tot zijn geluk gaat de bal naast het deel. Weer komt E. D. O. terug en er ontstaat e<?ii druk op het Alcmaria-doel, waarbij de verdediging echter goed stand houdt. En als ze het spel weet te verplaatsen, komt ook Alcmaria weer opzetten, maar tot schieten brengt ze het niet. Beter gelukt het de thuisclub, die in de 23ste minuut dicht bij het Alcmaria-doel komt. De rechtsbinnen schiet recht op Rampen aan en deze grijpt precies naast den bal en het is 20. Direct daarop blijft Rampen bij een vol genden aanval stok-stijf staan en kan Ooms nog net op de lijn redden. En weer probeert Alcmaria het spel te verplaatsen en geheel onverwacht komt het eerste tegenpuntje: v. Wieringen heeft den bal, rent op het doel af en zendt plotseling 'n hard, ver schot in, dat den keeper volkome.i verrast. En via zijn handen gaat de bal in het net (21). In het resteerende kwartier kan er veel gebeuren, vooral nu Alcmaria weldra het spel in handen neemt. Weldra mag Ger ritse een corner nemen, die weliswaar niets oplevert ,maar Alcmaria komt terug en Homan schiet dan op het doel; te zacht en het leer wordt weggewerkt. Even later zet Plas een hoekschop mooi voor het doel, Ie keeper mist, maar de Jong ook. En direct daarop mist de Jong weer een kansje, waar na een tweetal E. D. O.-aanvallen volgen, die evenmin resultaat hebben. Onder een iets sterker aanvallend Alc- m ria komt dan de rust (21). De tweede helft. Nog maar net is begonnen, of van Wierin- ger onderneemt weer een coloren, die hij besluit met een schot, dat de keeper met veel moeite nog tot corner verwerkt. Deze wjrdt goed genomen, maar opnieuw tot hoekschop verwerkt en daaruit ontstaat een E. D. O.-aanval, strandende op buiten spel! Nogmaals volgt een E. D. O -aanval, maar de linksbuiten schiet in het zijnet, terwijl een doorbraak van den links-binnen met een vinnig schot be/loten wordt, dat precies over de lat gaat. Nadat de witte verdedi- 2 n& dan een paar keer goed heeft opge ruimd, gaat Plas er van door, zet voor en de Jong kopt in: net op de lijn stopt de k®eper het leer vallend, 't Was een prach tig staaltje geweest van 3 spelers! En een zeker schijnend doelpunt was voorkomen. Dan volgt een felle E. D. O -aanval, waar bij Rampen een fraaie safe verricht. Op nieuw krijgt Alcmaria een kans als de kee per van E. D. O. een bai laat vallen, maar de Jong is net even te laat. We krijgen dan een periode van E.D.O.- ovrwicht en hoewel de witte verdediging hard werkt, moet ze toch een corner toe staan. Deze k)mt netjes vooi het doel, een schot volgt en Rampen mist (31). Er moet dan nog 25 minuten gespeeld woiden. Nog geeft Alcmaria den moed niet op. Er volgen tal van aanvallen, Alcmaria krijgt nige kansen, maar jammer genoeg wordt eei. gehaaide handsbal in het strafschopge- t ed niet gezien en als het dan niet gelukt, wordt het spel onzeker. Tot dat v. Wieringen mid-voor gaat en Homan rechtsbinnen. Opnieuw volgen Alc- maria-aanvallen, meest over rechts en bij een hoekschop kan Plas zoo zuiver voorzet ten, dat de Grand er koppend 32 van maakt. Er moet dan nog 12 minuten gespeeld worden en nog is alles mogelijk. Alcmaria zet alles op alles, wordt sterker, uit een corner ontstaat zelfs een doelworsteling, terwijl v. Wieringen tot twee keer toe een hard schot inzendt, dat onschadelijk ge maakt wordt. En dan bij een uitval zet de links-buiten hoog voor, Rampen blijft staan en de rechtsbinnen loopt toe en doelpunt heel gemakkelijk (42). Nog 12 minuten. Nogmaals probeert Alc maria het, maar Homan schiet tweï keer precies over de lat, Plas probeert de sterkte van de paal, maar doelpunten komen er niet. En dan komt het einde. E. D. O. heeft gewonnen met 42. Bij de nieuwe nederlaag van de Alkmaarsche Boys. Het nieu we probleem. 't Is onbegrijpelijk! De Alkmaarsche Boys zetten hun competitie in met een tweetal ne derlagen. Men zochten zocht en men vond Ten minste, dat meenden we en met ons ongetwijfeld de kleine Boys-aanhang, die eveneens getuige was van de ontmoeting op Wieringen tegen Succes, dat zelfde Suc ces, wat kans zag na haar goede resultaat bij Volewijckers nu Hollandia ad home met 0—3 te slaan. Vooral uit dit resultaat mag men toch concludeeren gezien de sterke Hoornsche verdediging dat de Wieringers over een goede voorhoede beschikken, een voorhoede die ook in het treffen tegen de Boys wel gced was, doch waar de heeren geen schijn van kans kregen. Vormden toen de Alkmaarsche verdedi ging en halflinie een massief blok, waarin de spelers elkander zeer goed begrepen en elkander volkomen aanvulden, daarbij den Succes-aanval vrijwel geheel uitschakelende, thans zagen we diezelfde verdediging in een geheel anderen vorm. Het zuivere drieman schap backs en spil was vrijwel over het grootste gedeelte zoek en vooral de Alk maarsche r.-half kon den vijandelijken vleu gel niet zoo goed beheerschen, als in de vo rige ontmoeting. En waar de Alkmaarsche doelman weer eens goede met minder goede momenten afwisselde, stond het geheel weer op losse schroeven. En de Alkmaarsche aanval? Ook die was op Wieringen beter Bet spel werd toen meer open gehouden en het leder ging bij verras sing naar links en rechts. Het aanvalS6pel was toen minder doorzichtig en daarom ook gevaarlijker. Nu kon de Zaansche defensie zich tc goed instellen om het gevaar te voor- komen. We kunnen er echter tevens aan toe voegen, dat de bezoekers over geluk niet te klagen hadden en vooral in de periode na rust, toen de Boys alles in het werk stelden den achterstand in te loopen. Er was nog iets! Was het de zelfverzekerd heid vanwege het resultaat tegen Succes waarmede men ten strijde trok? Of was het de onderschatting van de tegenpartij, die in de gestaakte ontmoeting tegen Vole wijckers een minder gunstig resultaat >oekte? Het kwam ons voor, dat de Alkmaarders >ij hun treffen op Wieringen meer enthou siasme aan den dag legden en de wil tot win nen sterker was. Dat kwam toen vooral tot uiting, toen de Successers gelijk meenden te cunnen maken. Het zal voor de bezoekers van beide wed strijden dan ook ongetwijfeld een zeer sterk contrast geweest zijn. De rood-witte strij ders zullen wel niet bij de pakken neer gaan zitten en in overleg met hun trainer Mul ders die van den wedstrijd zelf getuige ton zijn, de tekortkomingen en fouten zoo spoedig mogelijk verwerken. De Zaandijker-ploeg beschikte over veel, nog zeer jeugdige krachten, die hun plaats volkomen waard zijn. Vooral het koppen gaat de heeren zeer goed af. De doelman was in buitengewonen vorm en voorkwam vaak op wonderbaarlijke wijze erger. Men beschikte over een paar gevaarlijke aanval lers, die voor de rest zorg droegen. De wedstrijd. Het is precies half drie als Zaandijk de toss wint en we de volgende opstellingen bin nen de lijnen zien: A1 km. Boys. Keesen Slikker Houtkooper Pceskoke Koster Hassink Indri Brouwer Kwadijk de Groot de Grand Scheidsrechter: de Korte Burgers Engel Schilp Kat Schagen v. Leeuwen Kuiper Zwart v. d. Meer Teuthof Poel Z a a n d ij k Het begin laat eenige wederzijeteche aan vallen zien, die echter alle worden bedwon gen, totdat plotseling Kwadijk een goed schot inzendt, dat echter juist naast gaat. De Zaandijkers komen ook wat meer opzet ten en eenmaal kan Hassink slechts redden ten koste van een corner op rechts. Schagen neemt goed, doch Hassink kopt het leder re soluut weg. Dan is het opnieuw de beurt aan de Boys. Hun aanvallen worden besloten met een omhaal van de Groot, die echter door Poel wordt gestopt. Het spel gaat vlug op en neer en ais Schilp eenmaal hoog over het Alkmaarsche doel schiet, doet Kwadijk het wat lager, doch juist nog boven de lat. Een goede voorzet van de Grand volgt en Brou wer kopt hard in, doch Poel is op z'n plaa's en kan erger voorkomen. Opnieuw noteeren we eenige, Alkmaarsche aanvallen, doch de Zaansche verdediging is in goede conditie. Een minder sterken indruk maakt de Alk maarsche defensie, die slechts met moeite eenige Zaansche aanvallen het hoofd kan bieden. Als de Grand een corner mag verwerken, laat Indri het leder hoog over de lat ver dwijnen. Meteen kan de Grand weer zeer ver doorbreken, een scherpe voorzet volgt, Kwa dijk staat vlak voor doel en kopt, doch het ieder wordt nauwelijks geraakt en gaat naast. Hief ontkomt het Zaansche doel aan een doorboring. Het is echter uitstel van executie, want even later krijgt Kwadijk den bal toegespeeld, breekt door, nog een pas, dan een geweldig hard strak schot, dat doel treft en zoo hebben de rood-witten na 20 mi nuten de leiding, 10. Reeds meenden we den voorsprong ver groot te zien, doch nieuw gevaar kan juist worden voorkomen. Nadat de Grand een voorzet van Indri over de lat laat verdwij nen en Brouwer in het zijnet schiet, kon plotseling Zaandijk een tegenaanval opzet ten. Van rechts wordt scherp voorgezet en het leder gaat tegen binnenkant paal en komt in de veilige handen van Keesen terecht. Ook hier is het echter uitstel, want als de Zaandijk-midvoor goed doorbreekt, ontstaat in de Alkmaarsche verdediging een vergis sing, waarbij de uitloopende Keesen te laat is ende stand 11 wordt. Indri is inmiddels uitgevallen en wordt door Pater vervangen. Eten laat Keesen zich van zijn betere zijde zien en maakt hoog op springend een gevaarlijk schot van links on schadelijk. Een plotselinge Boys-uitval wordt besloten met een schot van Pater, dat op het bovennet komt. De nieuwe rechtsbuiten mag een paar corners verwerken, doch de Zaan sche verdediging kan het gevaar keeren. Ook ae Zaandijkers pakken nog eenigen tijd ge ducht aan, doch hebben evenmin succes. Zoo komt de rust zonder verandering. De hervatting laat weer eenige wederzijd- sche aanvallen zien, totdat plotseling Brou wer rakelings naast schiet. De Boys zitten er wel goed op, doch de Zaansche verdediging geeft geen kamp en doelman Poel is onge naakbaar. De Alkmaarders krijgen opnieuw een kans als v. d. Meer gedeeltelijk mist, doch dc Groot weet niet van de gelegenheid gebruik te maken. Dan komen ae Zaandijkers wat los en mogen een corner op rechts verwer ken. Het ten deele weggewerkte leder komt bij Kuiper, die met een goed schot den stand op 1—2 brengt. Dat is olie op het Bouys-vuur. Fanatieke aanvallen worden opgezet en eenmaal lukt het Poel een gevaarlijk scherp schot van de Grand te keeren. Wat de Boys ook protoee- ren, een doelpunt blijft uit. Aan den anderen kant gaat het gemakkelijker. Een plotselin ge Zaandijker uitval, Keesen loopt neg uit doch misten de bal rolt in het Alkmaar sche doel en de stand is 1—3. Opnieuw valt de thuisclub geducht aan en nadat Poel een hard schot van Koster keert, kan hij opnieuw stompend zeer goed redding brengen. En kele corners op 't Zaandijker-doel volgen, waarbij eenmaal de Grand zeer laag en goed inkopt, doch als door een wonder blijft het begeerde doelpunt uit. Even later als Kwadijk een kanjer op de linkerbovenhoek lost, kan Poel op meesterlijke wijze opnieuw keeren. Opnieuw stopt Poel een schot op prachtige wijze en ot zich al een zeer ge vaarlij-ke situatie voor het Zaansche dce voordoet, een doelpunt blijft uit. Opnieuw mogen Pater en de Orand enkele corners ver werken, doch het Zaansche doel blijft, als door een wonder gesloten. De Groot schiet rakelings over de lat. Een vrije trap van Koster kan Poel weer uit den bovenhoek Krabbelen. Een hernieuwde vrije trap van den Alkmaarschen spil wordt eveneens ge keerd I let lukt niet Aan den anderen kant gaat het beter. Een Zaandijk-speler is de te ver opgedrongen Alkmaarsche verdediging e vlug af en kan ten slotte nog Keesen pas- seeren (14). Eenige minuten later is het inrukken. De eerste Alkmaar-overwinning is er en zou men alleen op cijfers moeten afgaan, dan moet men aannemen, dat de Alkmaar voorhoede thans haar productiviteit heeft te ruggevonden. En toch is dit slechts ten deele juist. Wel was vooral in de laatste 20 minuten 1e constateeren, dat men het nog niet verge ten was hoe goals gemaakt moeten worden, doch dat dit steeds in de laatste oogenblik- ken van den wedstrijd moet plaats vinden, dient een volgenden keer te worden voorko men. Over den wedstrijd, welke door beide par tijen althans voor de rust al heel gemoede- 'ijk werd opgenomen, het volgende: Alkmaar is direct in den aanval en Schoon- ïoven krijgt reeds direct een goede kans. Het schot wordt door van Beek echter ge stopt. Alkmaar blijft in den aanval, doch het spel wordt iets te kort gehouden, terwiji ook het tempo te laag is. De Andijk-achterhoede heeft hierdoor nog al eens gelegenheid om in te grijpen. Wel tracht Andijk het spel te verplaatsen, doch in de meeste gevallen komt zij niet ver der dan de Alkmaar-backs, welke er dezen middag al bijzonder in zijn en van geen wij ken weten. Mochten zij al eens gepasseerd worden, dan zorgt Duiveman op rustige wij ze voor de rest. Toch neemt Alkmaar voor de rust nog de eiding, als Kuis goed doorbreekt en buiten bereik van van Beek inschiet, echter juist te gen den paal. Schoonhoven is echter op het juiste moment toegeloopen en scoort het eer ste doelpunt. Met dezen stand komt de rust. Het Alkmaar-elftal pakt na de rust direct wat harder aan en zij zijn steeds, gesteund door een uitstekend spelende halflinie met de spil Zwaan aan het hoofd, in den canval. Wanneer v. Hof dan goed doorbreekt, geeft hij een goede pass aan Kuis, welke met een hard schot no. 2 scoort. Andijk tracht dan steeds het spel te ver plaatsen, doch zij slaagt hierin niet, daar de Alkmaar-achterhoede en halflinie hier voor te sterk zijn. Spoedig komt dan het derde doelpunt wanneer Kranenburg juist iets eerder bij den bal is dan de uitgeloopen van Beek. Andijk is dan geheel uitgespeeld en er volgt een ware Wegering van het Andijk- doel, waarvan Kuis profiteert door met een tard schot no. vier te scoren Wij denken reeds, dat met dezen stand het einde zal komen, doch een der Andijkachter- spelro weet in de laatste minuut niet an ders te doen dan bij een corner den bal met de handen weg te slaan en dan scoort van Os uit de hiervoor toegestane strafschop het vijfde doelpunt. Wat het Alkmaar-elftal betreft het vol gende: Achterhoede en halflinie zijn momen teel in uitstekenden vorm en ook met de voorhoede begint het iets beter te vlotten. De rechtsbinnen moet echter veel eerder den bal afspelen en hiermede niet blijven loopen, dit remt het tempo te veel. Andijk is een zeer fair spelende ploeg, waartegen het steeds een genoegen blijft te spelen. Scheidsrechter Augusteyn was een goede fluitist, wien het echter niet moeilijk werd gemaakt. ZWALUWEN- JONG HOLLAND 2—1. Voor de nederlaagwedstrijden, die Zwa luwen, Hoorn, georganiseerd had, had ook J. H. met haar eerste elftal ingeschreven. Zaterdag j.1. werd de reis naar Hoorn aan vaard. Dat J. H. het niet gemakkelijk zou krijgen, stond als een paal boven water. Op den Sportdag toonde Zw. haar kracht. Vlug en vaardig, bekerhoudster, uit Am sterdam en Dindua, kampioen der afd., moesten er allebei aan gelooven. Het £yv. elftal had verschillende nieuwe spelers in haar gelederen, die een goede aanwinst bleken te zijn. We hebben ze tenminste neg nooit zoo sterk gezien. J. H. wist dus dat Zw. den wedstrijd niet cadeau zou ge ven. Dat er werd verloren was jammer en onverdiend. Vooral voor de rust had J. H. 't spel geheel in handen. Na 10 min. spelen tegen wind in, nam ze door een goed schot uit een pracht opgezetten aanval de lei ding. 01. Zw. werd hierdoor wakker gc schud, maar J. H. behield 't beste van het spel. Een vermeend buitenspel doelpunt werd geannuleerd. Maar J. H. gaf niet op. Terwijl men vermoedde, dat de voorsprong vergroot zou worden, kwam onverwachts de gelijkmaker. Kort hierop scoorde Zw zelfs voor de tweede maal. Tot de rust bleef de stand onveranderd. 21. Na de thee had J. H. den wind in den rug. He laas, de mooie open aanvallen, afgewisseld met kort spel, zooals voor de rust bleven uit. Zw. werd sterker, maar J. Hollands verdediging hield stand. Met succes werd de buitenspelval opengezet en vele Zw aanvallen werden zoodoende gesmoord Enkele harde schoten van de J. H. voor- waartsen werden door den Zw. keeper op keurige wijze verwerkt. Toen de scheids rechter, de heer Brouwer, einde blies, was de stand nog steeds onveranderd. 21. In- plaats dus van een nederlaag, incasseerde Zw. een overwinning. Dc J. H. ploeg heeft voor de rust keurig gewerkt. De keeper kan op een goeden wedstrijd terugzien. Jammer, dat hooge ballen hem veelal nog te machtig zijn. Dat bleek nu ook. Afijn, wc zullen hopen, dat hij gauw een stuk groeit. De backs speel den een voortreffelijke partij. De midden linie had t hard te verduren Het Zw elf tal is n.1. nogal forsch en de stootjes kwa men, hoewel niet opzettelijk, toch vaak wel wat hard aan. De kracht van de midden- linie verminderde regelmatig en na de rust was ze uitgespeeld. De voorhoede, die voor de rust zoo keurig werkte, verkeerde na de rust in dezelfde conditie als de mid- denlinie. Afijn boys, een volgende maal den geheelen wedstrijd in topvorm. De winter competitie staat voor de deur. Jong Hol- landianen geeft U dan allen van de eerste tot de laatste minuut en succes is verze kerd. WIELERCLUB ALCMARIA. voor A-, B- en C-klasse waren: 11 B-klasse: 1. P. Greuter te Purmerend 2 Brak te Stompetoren, 3. C. Kuilenboèr t Warmenhuizen, 4. Wiersma te Purmerend k J Mulder te Alkmaar, 6. J. Hollebeek' te Alkmaar. C-klasse: 1. C. Duinmayer te Alkmaar o a Timmer te Alkmaar, 3. Leegwater te Purnier' I end. 4. J. Frijn te Alkmaar, 5. J. Dingerdi* Alkmaar. gen ie tc Korfbal. K.V.K.V. IBLAUW-WIT III 4-1. Een goed spelend K.V. brén* een gehandicapt Blaow-Wit m een ferme nederlaag toe. Het is K. V. K. V. I mogen gelukken het nog ongeslagen Blauw-Wit III, de eerste nederlaag toe te brengen. Was Blauw-Wit volledig geweest, de overwinning ware niet zoo groot geworden, hetgeen nog niet wil zeggen dat K. V. minder goed speelde. Ver- re van dat! Het le aanvalsvak met van Beek en Offen- jerg is ons erg meegevallen en is belist gevaarlijk te noemen Het was OffenW die herhaaldelijk de bal onder de paal ving, en zoodoende van Beek de gelegenheid gaf te doelpunten. De verdediging wa, weer betrouwbaar. Hier noemen we de da. mes Offenberg en Hoed, die tegen de snelle Blauw-Wit dames goed opgewassen bleken n het middenvak speelde Blauw-Wit met 'ri ïeer minder, zoodat K. V. hier vanzelfspre. kend sterker was. Voor de rust was K y dan ook over alle linie's in de meerderheid' dat z'n uitdrukking vond in een nuttige 4-0 voorsprong. Na de rust waren we minder tevreden. Het aanvalspel van de le ftrde- diging vlotte niet erg. Individueel zijn j,et allen goede spelers(sters) maar de fout jat 'm juist in het samenspel. Men al goed doen hier eenigen aandacht aan te Weder. )e dames moeten ook niet te veel imtufei jaan nemen, daar de heeren dan geen ge- egenheid krijgen een snelle, open aanval op te zetten. Overigens speelde K. V. uitstekend en we zien met vertrouwen den wedstrijd te gen K. V. D. 2, a.s. Zondag, tegemoet. De wedstrijd. K. V. K. V. stelt zich als volgt op: Aanval: heeren C. 'J. van Beek, J. Offen- Ijerg. Dames A. Berkhout, A. Dane. Middenvak: R. Velthuys, R. van Beek, S, de Jong, T. van Beek. Verdediging: W. van Wieringen, J. Groot, k Hoed en G. Offenberg—Schuitemaker. K. V. K. V. gooit uit, en de bal gaat on middellijk naar den aanval, waar van Beek de Blauw-Wit korft direct flink belaagt Ook Offenberg, die zich dikwijls taktisch onder de paal opstelt verricht uitstekend werk. Het duurt dan ook niet lang of van Beek scoort, nog voor Blauw-Wit zelfs gelegen heid heeft gekregen een aanval op te zetten op keurige wijze het eerste doelpunt Dat geeft den burger moet Nu krijgt Blauw-wit gelegenheid een aanval op te zetten, en het blijkt al gauw dat de verdedi ging van K. V. het hard te verduren zal krijgen. Er wordt echter uitstekend verde digd, waarbij de dames uitblinken, zoodat Blauw-Wit voorloopig geen gelegenheid krijgt de stand gelijk te maken. Het mid denvak zet herhaaldelijk de K. V.-aanval aan het Werk. Als mej. Dane de bal toege speeld krijgt en zich omdraaiende wil schie ten wordt ze door 2 dames tegelijk gehin derd, zoodat de scheidsrechter terecht een strafworp toekent. Van Beek benut deze on berispelijk zoodat K. V. nu een nuttige 2-0 voorsprong heeft. De spelers(sters) uit het middenvak komen nu in den aanval, terwijl de aanval naar de verdediging verhuist. De verdediging van Blauw-Wit heeft ook nu weer de handen vol en om de beurt zien we goede schoten van Velthuys en de dames v. Beek en de Jong. Het duurt niet lang of mej. van Beek besluit een ren naar de korf met een keurig doelpunt. Stand 30. N<# steeds houdt de druk op de Blauw-Wit k"r' aan en 't is mej. de Jong die de stand op 4—0 brengt. Even later breekt de rust aan Zooals gezegd heeft K. V., d. w z. <>e aanval, na de rust weinig uit kunnen rich ten Dit kwam ten eerste aoor de prima ver dediging van Blauw-Wit, en ten tweede door het slechte samenspel van de K- v-" aanval. Door het goede middenvakspel ze aanvallen genoeg kunnen opzetten, maar deze liepen steeds door het verkeerde sy steem dat de spelers volgden, dood Blao1*' Wit doet het aan de andere kant beter, zet aanval na aanval op. Een tegtflPJJ-* hangt in de lucht, en als de Blauw-wit nt» de verdediging van K. V. handig SeP®" seerd is scoort deze op keurige wijze eenigste en verdiende tegenpunt. Stand 4* Blauw-Wit komt nu iets meer opzet*®» maar Velthuys laat zich echter niet tiP. passeeren. In de K. V.-aanval zien we J- Groot nog een goed afstand-schot los*®! v at echter via de mand overgaat. Ook Blauw-Wit verdediging is niet te PasseeLfi Naarmate het einde nadert, vermin^ het tempo en het is te zien dat Blauw-w zich gewonnen geeft. Als schculM***^ Rot, die ondanks enkele fouten, de 'e1^ goed in handen hield het einde fluit. 11 K. V. een verdiende 41 overwinning haald. ,„nf Het 2e 12-tal van K. V. K. V. verloor met 7—2 van Jong Leven te Schenntfno Alle spelers (sters) en de invallers F ciaal hebben zich dapper geweerd, konden tegen liet robuste spel van Jon£ |rl ven I niet op. Reeds dadelijk na bet o k werd de K. V.-verdediging overspeeld eni stand was gauw 20 voor Jöng-1- Het was mej. Jonker die na goed ton'D,rj.)1r ren de stand op 2—1 bracht. De rust 8 jf in met een 31 achterstand voor K j Na de rust voerde Jong-Leven de je op tot 4—1, waarna Brink vanaebt paal het 2e doelpunt voor K V scoor Daarna volgde nog een periode van overwicht van Jong-Leven 1, waarv» fort doelpunten het gevolg waren, z09r\ \j 2 einde een 7—2 nederlaag voor K. v. in bracht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10