JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER- JUckUaahm Kantongerecht te Alkmaar. $i£tMtieiuos jPeooinciaal 'Hieuw* HOORN WESTWOUD Jiadiopmgtamma KEULEN, 456 M. 5.50 Werac- kamerorkest en militair orkest 11.20 Uit Leipzig: Omroeporkest kwartet en duo. 1.35 Orjil. 3.30 4.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkót- 4 20 Omroeporkesht olv. Buschköt- ter. 6.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 7.35 Zie Deutschlandsen- der 8.30 Omroepk.einorkest olv. Eysoldt. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7 35 Heinrich Schütz-herden- king mmv. solisten en koren o. 1. v. H. Stange. 8.30 Zie Keulen. 9.20 Ber. 9.50 Viool en pianorecital. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dans- muziek uit Leipzig. ABBEKERK BLOKKER Zitting van Vrijdag j.1. Hij mag de verkeersregels nog wel eens nasnuffelen. De heer R. D., een automobilist, die er rare verkeersmanieren op na schijnt te hou den, was de bocht bij de Winderige Hoek te Bergen op 5 Juli met groote snelheid en nota bene nog wel links omgeslagen, met welke roekelooze manoeuvre hij gevaar had geloopen, zich zelf en ook anderen het hoekje om te helpen, want het is daar een druk punt, hoewel de weg breed genoeg is om 'behoorlijk de verkeersregelen in acht te nemen. De chauffeur Ham was terecht zeer verontwaardigd over over dit onverantwoor delijk gedoe en werkte als correct wegge bruiker er toe mede, dat genoemde heer D. heden tot 10 boete of 8 dagen werd ver oordeeld. De verstcorde autodief. Een Amsterdamsche monteur, Louis H., die onder passende geleide uit de Amster damsdie gevangenis werd aangevoerd, was op 6 Augustus in zijn „luxe auto" te Aker sloot aangehouden door rijks- en gemeente politie, waarbij bleek, dat meneer geen num- merbewijs kon toonen. Dit verzuim had ech ter gelukkige gevolgen, want er kwam nu aan net licht, dat genoemde monteur de auto gestolen had. Hij stond nu terecht ter zake het niet vertoonde nummerbewijs en be weerde het wel te hebben bezeten, maar hij had het op zijn snoepritje met den gestolen wagen, thans laten liggen, waar hij overi gens een beleefd jongmensch was, werd hij ook netjes behandeld en de straf niet nooger gesteld dan 3 of 3 dagen. Weer eenige siertelers in gebreke. Op 6 zaakjes 5 diverse controleurs! Een aantal bollentelers, die de sierteelt centrale en het lang niet algemeene bollen- saneeringsplan hadden genegeerd, stonden deze morgen weer voor hun rechter. Voor de half dozijn zaakjes contra nagenoeg vlak tegen elkaar wonende bollen of bloemtelers werden 5 verschillende controleurs, opzich ters of districtsleiders en hoe deze heeren meer zijn getiteld, als getuige opgeroepen! In de eerste plaats verschenen dan de heeren Gebrs. Jan en Piet K. uit Limmen, die zonder vergunning 'n ongelukkig tulpen- bollenkraampje van plm. anderhalve are zonder vergunning hadden geteeld. De con troleur A. Dekker had deze bollen opge meten. De ambtenaar was zeer ontstemd over deze tegenwerking en leidelijk verzet en waarschuwde dit bollenteelende broeder paar zonder vergunning dat het plan wordt gemaakt in 't vervolg de bollensaneering, door de helft plus 1 leden, 'n overweldigende meerderheid dus!) aangenomen, krachtdadig te beschermen en door te zetten door alle geplante bollen onverbiddelijk op te rooien en ra beslag te nemen, terwijl m casu werd gevorderd tegen beide broeders te samen 55 boete of 40 dagen hechtenis. Gelukkig echter voor deze wezenloos kijkende ongeluksvogels liep de kantonrechter .minder hara van stal en werd de boete terug gebracht op 2 X 10 subs. 2X8 dagen. De jonge tuinder H. Korthoven te Heiloo had gezondigd met 'n bollenkraam vroege tulpen en volgens onze geachte ambtenaar de sierteelt-centrale wel 67 schade berok kend 'n Onvergeeflijke fout als men in aan merking neemt de groote uitgaven, die de siercentrale zich getroost om de bollentelers te gerieven, want ook hier was weer 'n andere controleur, de heer C. Kuiper de op- meter en verbalisant. Reuzeboeten, reeds uit een oogpunt van algemeene preventie, zullen deze onwil ige bollentelers tot rede moeten brengen en dus werd hier gevorderd f 25 boete of 10 dagen Vonnis iets minder preventief: f 10 boete of 8 dagen. Hierop was aan de beurt de chauffeur Piet Lieftink te Egmond-Binnen, die er in de duinen 'n .bollenteelt op na had gehouden als bijverdienste. De sierteeltcentrale-opzich ter v. d. Pol had deze bollen ontdekt, opge meten en proces-verbaal opgemaakt. Volgens beklaagde waren de meeste van deze bollen niet zijn eigendom, maar van zekere Houten- bos, die wél lid was van de centrale Hij kwam er dus met 4 boete of 2 dagen nog niet zoo onvoordeelig af. De tuinder Dirk Rijkes uit Oudkarspel heeft een sierteelt, speciaal ten behoeve van zijn bloemenlievende en leergierige 9 kleu ters. De vorige maal had men hem al te grazen genomen over dit liefhebberijtuintje en was hij tot slechts 1 boete of 1 dag veroordeeld, maar nu was de ambtenaar woest, omdiat Dirk deze zachte waarschu wing niet voldoende had gewaardeerd en werd thans f 30 boete of 20 dagen ge vorderd tegen de huisvader, die 11 gezins leden heeft te onderhouden. De kantonrech ter zelf schrok er dan ook van en zal er 'n week voor nemen om zijn vonnis eens ern stig te overwegen. In deze zaak was de controleur Kalverdijk de opmeter en verbalisant. Weer iets nieuws op sierteelt- gebied. De tuinder Nic. R. te Castricum was door den distr. leider opzichter-controleur Ouwer- kerk uit N. Amstel bevonden in het bezit van een trekkas, waarin een partij late Dar- wins. Hier betrof het niet de bollensanee ring, maar de kweek van fulpen zonder ver gunning en van strijd met net ministerieele bloemistenbesluit. De heer Nic. R was al eens door zijn broeder gewaarschuwd, dat 'hij met die bloemenkweeker voorzichtig moest zijn en terecht, aangezien hij thans tot 20 boete of 10 dagen werd gevorderd Ook nu vonnis a.s. week. Dan kregen we nog als 'hekkesluiter van deze sierteeltcategorie de heer G. Berghuis tuinder te Uitgeest, welke heer er in was ge vlogen met chrisanten en asters. Hij had zich nu ten spoedigste voorzien van een vergunning en deze voorzorg, hoewel feite lijk mosterd na den maaltijd, was toch oor zaak, dat de straf werd beperkt tot 3 boete of 3 dagen. Ook vijanden van de sierteelt. Deze strafactie had slechts 'n zijdelingsche betrekking op de beroemde sierteelt en be trof 'n paar Broek op Langend ijkers, Simon Schoen en Piet Glas, waarvan Simon eenden- Piet chresanten en dahlia's-teler was. Nu waren deze heterogene teeltproducten op 30 Augustus met elkaar in contact gekomen en zou 'n eend met 7 jongen van Simon wel 500 chresantenplanten van Piet hebben ver nield. De veldwachter Nieuwenhuis had dit vandalisme geconstateerd en tevens de bru tale moedereend met het bekmerk P als identiteiesbewijs, in de nabijheid gezien en vergeefs trachten op te vangen. Thans stonden de beide Broekers voor de kantonrechter, probeerde Simon wat spijkers op laag water te zoeken door te beweren, dat hem telaste was gelegd „eenden", ter wijl het maar een eend zou zijn en volks genoot Piet beweerde 50 schade te heb ben geleden, maar zich te willen bepalen tot een vordering van 5 ter waarschuwing. De kantonrechter werd echter geen vrijheid zonder nader bewijs deze schadevergoeding toe te kennen, zoodat Piet de dupe was en de staat had de primeur, want Simon werd veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. Nog een late bramenklant. Mej. Cornelia Stam te Egmond aan Zee had nog eens wat grondstoffen voor de bra men negotie willen zoeken. Maar ook in deze branche raakt het vet van den ketel. Het eenigste wat er te plukken valt, is een bonne tje voor loopen over verboden grond, 'n z.g. padovertreding. 1 gulden boete sub. 1 dag Dat doen we nog eens over. Piet L., een verpleger te Castricum, zou volgens oordeel van den verbalisant op een verboden weg hebben gefietst. Waar echter de verpleger een geheel andere meening was toegedaan, zal volgende week de verbalisant worden gehoord. Met een dergelijk gevalletje kwam jonk heer E. van Panhuys, een Haagsche student, voord en rechter. Hier had de Limmer veld wachter v. d. Santen het feit geconstateerd. A.s. week dus reprise. Slecht beloonde barmhartigheid. De caféhouder G. O. te Zuidscharwoude had op een bakfiets 50 K.G. kersen vervoerd, zonder aangesloten te zijn bij de groenten- en fruitcentrale. De knaap had daar ook niets mee te maken, aangezien hij als inval ler dienst deed voor de echte fruitkoopman 2 gulden boete of 2 dagen hechtenis was het loon voor deze barmhartige Samaritaan. Geen vrijerijtjes achter het bordje artikel 461 wetb. v. strafrecht. Een Egmondzeesche kloris, Jan E., had een slippertje gemaakt op verboden duinter rein met een aanminnige dorpsgenoote, welk amoureus avontuur hem heden berekend werd tegen bramenzoekers tarief, I 1 boete of 1 dag hechtenis. 'n Verdacht zaakje. Een Zaandamsche drukkersknecht, M. J. van 't V., werd 's avonds te Castricum op het kampeerterrein in de duinen aangetrof fen en deswege geverbaliseerd. De ambte naar trok zijn neus op en vertrouwde dit nachtelijk uitstapje niet, rede waarom hij 8 boete of 8 dagen vorderde. Vonnis 50 pCt. korting. Het liep niet mee De bankwerker Hendr. K. uit IJmuiden had geen geld voor 'n acte en het dus maar geriskeerd te Uitgeest met 2 hengels te gaan visschen. Maar hij had pech met dit waag stuk, kreeg 2 boete of 2 dagen hechtenis en schoot er zijn hengeltjes bij in. Scholieren moet men ook niet te min achten. De scholier G. E. D., zoon van school opziener te Alkmaar had geen richting aan gegeven, komende van Varnebroek richting standbeeld van „Truitje" en companeerde thans als verdachtte. Hij wist echter de ambtenaar en kantonrechter te overtuigen, dat dit manuaal ter plaatse overbodig is, deswege van rechtsvervolging ontslagen. Nadeel van uniformiteitsgebrek. Een textiel-arbeider H. de W. uit Krom menie liep echter in Alkmaar tegen de lamp, omdat hij verzuimde richting aan te geven als gevolg van het feit dat hij in Kromme nie nooit van deze bepaling had gehoord; maar ieder Nederlander wordt geacht de wet te kennen, ergo 2 boete of 2 dagen. Die trof het al heel miserabel Een monteur uit den Helder Hendr. W. werd op 27 September op den kanaaldijk onder Bergen gesnapt wegens het rijden zonder licht en toen hij dit bonnetje had ge ïncasseerd, voor de tweede maal onder de gemeente Warmenhuizen nog zoo'n portie. Deze pechvogel werd alsnu veroordeelc tot 2 x 2 boete of 2 x 2 dagen. Bakfietsen vallen ook niet buiten de remverplichting. De petroleum tapper Jan M. te Alkmaar gebruikte tot distributie van zijn geurig handels artikel een bakfiets zonder remmen het weinig aanbevelingswaardig van die handeling werd hem thans door het opleg gen van een boete van 2.50 of 2 dagen in gepompt. Altijd netjes blijven. Een in de Beemster wonende landbouwer R. J. de H. was in den avond van 28 Sep tember op den jisperweg aldaar betrapt op het voeren van een verblindende verlichting. Hij werd deswege geverbaliseerd en inplaats nu beleefd aan zijn pet te tikken en te zwij gen: dank u voor de les, begon hij op een reusachtige manier tegen de plichtgetrou we verbalisant uit te pakken wat natuurlij niet ten goede kwam aan zijn portemonnaie en de straf opvoerde tot 6 boete of 6 da gen. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 4 October 1935. Overtredingen van de motor- en rijwiei- wet: J. C. te Haarlem, A. B. te Nieuwe Nie- dorp, teruggave aan de ouders zonder toe passing van straf. M. V. te Haarlem, boete of 1 week tuchtschool. H. A. M te Haarlem, 5 boete of 1 week tuchtschool. A. C. M. te Heemstede, C. V. te Castricum G. H. V. te IJmuiden, ieder 2 boete of 2 da gen hechtenis. J. H. te Bergen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. K. te Bergen, Th. L. te Hilversum, B. E. te Alkmaar, J. J. v. d. S. te Amsterdam, D. V. te Koedijk, N. R. te Alk maar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. R. te Zijpe, J. H. B. te Amsterdam, A. B. te Doornspijk, H. v. d. V. te Doornspijk, H. P. te Amsterdam, K. B. te Castricum, S. G. P. te Amsterdam, Th-H. te Limmen, J. R. te Castricum, A. E. te Zijpe, H. H. te Aalsmeer, leder 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. P. S. te Haarlem, J. M- te Rotter dam, E. J. Fr. K. te 's-Gravenhagc, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, J. M. te Mid del ie, J. F. te Noordscharwoude. D..K. te Harderwijk, ieder 6 boète of 6 dagen hech tenis. R. de G. te Wieringen, A. J. S. te Wassenaar, J. M. te Amsterdam.,M. C. J. K. te Haarlem, H. Z. te Uitgeest, IJ. A. te Har ingen, 8 boete of 8 dagen hechtenis. R Th. D. te Velsen, 10 boete of 8 dagen hech tenis. J. H. S. te Amsterdam, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordening gen: A. H. te Hoorn, W. M. T. te Amster dam, J. v. d. V. te Alkmaar. G. S. te Leer dam, j. M. te Heerlen, A. M. H. te Alkmaar, G. K. te Hoorn, J. M. te Heerlen, A. S. te Schagen, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. J. S. te Alkmaar 6 boete of 6 dagen ïechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): J. K. te Am sterdam, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wet boek van strafrecht (loopen over verboden rond): T. S. te Egmond aan Zee, C. v. L. te paarndam, W. Z. Wzn., ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, J. A. V. te Amsterdam 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van het tuinbouwbesluit: G J te Uitgeest, 5 boete of 5 dagen hechte nis. Overtredingen van de arbeidswetA. R. te Wieringerwaard, 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. v. V. te IJmuiden dl x 4 boete of 2x4 dagen hechtenis. Overtredingen van de visscherijwetH. P. C. D. te Amsterdam, 3H-/3 /2 boete of 3 -f 3 2 dagen hechtenis. J. J. B. te Zijdewind, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. H. te Harenkarspel, J. W. te Amsterdam, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. B. G. v. E. te Amsterdam 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de wapenwet: M. v. 't H. te Heiloo, 10 boete of 8 dagen hech tenis. PUNKS KOMT UIT AMERIKA. City Theater. In ons Zaterdagnummer is een deel van het verslag van het City-Théater uit wan delen gegaan en onder een beschrijving van Enkhuizen terecht gekomen. Het hoort natuurlijk in Alkmaar en niet in Enkhuizen thuis en daarom plaatsen wij het verslagje in zijn geheel hier nog eens over. Dit Ufa-hoofdnummer, dat deze week op het City-programma prijkt, brengt onze landgenoote Lien Dijvers weer eens in een van de hoofdrollen .Zij is in de film het nichtje van een eenigszi&s zonderlingen ju welier, die juist bezig is inet het verkoopen van een zeer dure parel.- Zoo slim kan ech ter de oude juwelier niet wezen of er is een complot, dat slimmer iskian hij en hem er bijna voor een hoog beckag laat inloopen. Maar dan is Punks daar. de neef die plotse ling uit Amerika terug ikorat. En de oude juwelier was juist zoo blij dat hij er zat, w^nt Punks is een ongemakkelijk heer, brutaal en vasthoudend. Hij komt even arm terug als hij is heengegaan. Doch zijn bru taliteit redt hem uit tal van moeilijkheden, die reeds dadelijk na zijn aankomst in Ham burg ontstaan. Hij weet de sympathie te verwerven van de charmante uit het com plot en de liefde van het nichtje. En als dan op.het laatst blijkt dat... Maar neen, dat moet gij eigenlijk zelf gaan zien. 't Blijve voor U tot zoolang een verrassing. Ralph Roberts typeert den ouden juwelier op prachtige wijze, Lien Dijers is vlot en sym pathiek als het nichtje en Attilla Hörbiger (zeker een broer van Paul) vervult de hoofd- en titelrol op kranige wijze. Sybille Schmitz als de charmante vriendin mag zeker ook nog geroemd Als geheel een aardige vlotte film waarbij men zich stellig zal amuseeren. Het voorprogramma bracht een Ufa- journaal, een mooie natuuropname van M'ddel-Amerika, een fraaie gekleurde teekenfil mvan Alladin en de wonderlamp en een tweetal dol komische twee-acters waarin men tal van dwaze typen ontmoet, De Hoornsche schapenmarkt. De Hoornsche bekende schapenmarkt leverde Zaterdag een zeer levendigen aan blik Het was een druk beweeg op de vee markt, vooral ook, omdat mede dezen Zater dag de markt plaats vindt van geregistreerde ram-lamineren. De vrees, dat door het ont breken van export naar Frankrijk de aanvoer beduidend minder zou zijn dan gewoonlijk is dan ook geenszins bewaarheid. Nog altijd is er uitvoer naar België, terwijl ook in het binnenland heel wat geplaatst kan worden, daar het gebruik van schapenvleesch in ons land gedurende den laatsten tijd belangrijk toeneemt. Er waren aangevoerd 882 schapen, bene vens 156 geregistreerde fok-ram-lammeren Onmiddellijk vertoonde zich een vrij leven dige handel, terwijl de markt tot net einde prijshoudend bleef. Voor de schapen besteedde men 10— 18, de rammen gingen voor 20—30 van de hand. Van bevoegde zijde vernamen we, dat de handel zeer goed was. Jubileum sluiswachter Vrijdag herdacht de heer P. Ruiter te Bin Jienwijzend den dag waarop hij 25 jaar gc leden in dienst v#n den, polder „Het Grpot- slag'' werd aangesteld'tot sluiswachter. Van verschillende zijden heeft de jubilaris ge waardeerde belangstelling mogen onder .v.!"de" Jn den namiddag kwam het dage njKsch bestuur van „Het Grootslag" hem complnnenteeren. De voorzitter, de heer P Dinsdag 8 October. HILVERSUM I, 1875 M. (K.R.O.- uitz.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30^-12.Godsd. halfuur 12.15 Orkestconcert en grj> 1. 2.Vrou wenuur. 3.4.Modecursus. 4.15 Schlagermuziek. 5.Gr.pl. en or kestconcert. 7.15 Causerie. 7.35 Grpl. 8.Ber. 8.05 Orkestconcert en lezing. 9 45 Gr.pl. 10— Popu lair concert. 10.30 Ber. en gr.pl. 11.— Populair concert. 11.3CK 12.Gr.pl. HILVERSUM II, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 9.Eigen opna men. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester, 11— Causerie mevi. R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Verv. ensemble, concert. 12.15 Gr.pl. 12.30 Het Re- nova-kwintet. 1.15 Omroeporkest o. 1 v. N. Treep. 2.Vioolrecital R. Bergmann. Aan den vleugel E. Veen. 2.15 Verv. orkestconcert. 2.45 Verv. vioolrecital. 3 —4.— Knip cursus. 4,15 G: pi. 4.30 Radio-kin derkoorzang olv. J. Hamel. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroep orkest olv. N. Treep. 7.— Kinder koorconcert olv. W. Hespe. 7.30 Engelsche les Fred F-y. 8.— Ber. 8.10 Gr.pl. 8.15 Uit „Casino", den Hvlder: kovacs '.ajos en zijn orkest en de Decibels. 8.45 Eerste deel van „De strafzaak Mary Dugan", van B.Veiller. Leiding k. Kleyn. 9.35 Ferdi Kaufmann en zijn orkest. 10.20 Gr.pl. 10.25 De Avro-bridget met U, olv. mr. E. C. Goudsmit. 11.— Ber. 11.10—12.— Avro- Decibels olv. E. Meenk. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10 50 Morgenwijding. 11.05 Cause rie. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gr.pl. 12.20 Kerkdienst ter gel. v. d. opening van het kerkcongres. 1 20 Schotsch Studio orkest mmv. B. Hall, so praan. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gr.pl. 3.55 Voor de scholen. 4.20 Causerie. 4.40 Het „British" strijk, kwartet mmv. J. Sonnenberg, alt. 5 35 BBC-danscrkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Zang door H. Hey- ner, bariton. 7.10 Fr..ncche les. 7 50 Causerie. 8.20 „Weekend return", comedie met muziek. 9.20 „Meet Mickey Mouse". 2. Gevar. progr, 9.50 Ber. 10.20 Causerie. 10 40 Bridgewater Kwintet, mmv. Ph Evenett, alt. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert o. 1. v Krettly. 9.05 „La gazette de Montmartre", vroolijk progr. o.l.v. Clérouc. 1 T.1012.33 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 11.20 _1.20 Strijkorkest olv. Andersen. 20—4.20 Omroeporkest olv. Ree- sen 6.35 Heinrich Schütz-herden- king. 7.20 „Liden Kirsten", opera van Hartmann. 8.50 Pianorecital. 9 30 Omroeporkest olv. GTöndahl 10 20—11.50 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.— Gevar. con cert olv. Bonavolonta. 9.20 O. Tra- verso, viool en Elena Cheli, sopraan BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20. 1.30—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6 35 Mandolineconcert. 7.35 Gr.pl. 8 20 Symph.-concert o.l.v. André. j0.3O-ll.20 Gr.pl. 484 M.; 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Wal- pot. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Orgel. :oncert. 6.20 Hoorspel. 6.50 Or.pl. 8.20 Salonorkest olv. Walpot. 10.30 —11.20 Dansmuziek. OEMEENTEI.IJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: D sender 8.8.%, Keu len 9.20—11.20 Kalundborg U.20 —12.20, Brussel VI. 12.20-14.20, Kalundborg 14.2015.20, D.sen- der 15.20—16.20, Keulen 16.20 17.50, Brussel VI. 17.50-1835, Keulen 18.35—19.10, Beromünster 19.10-20.20, Keulen 20.20-21.20, Droitwich 21.2021.50, Boedapest 21.50—22.30, Brussel Fr. 22.30- 23 20, Parijs R. 23.20-24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8 05—8.50, Lond. Reg. 10.^5—13.20, Droitwich 13 20-14.20, Lond. Reg. 14 20- 17.35, Droitwich 17.35—18.20, Brussel VI. 18.20-18.50, Lond. Re|. 18.50—22.40, Droitwich 22.40 Rood richtte zich in een korte toespraak tot den jubilaris dien hij prees als een accuraat vervuiler van zijn ambt. Hij bood hem on der dank voor de bewezen diensten een cou vert met inhoud aan. Onder de verdere ge- lukwenschendèn was ook de heer C- Pasch. de voorzitter van de Banne Binnenwijzend en de heer P. van Diepen, die de Banne Westwoud in „Het Grootslag" vertegen woordigt. Namens de banne Oosterblokker kwam de voorzitter, de heer C Schouten, zijn gelukwenschen aanbieden. Voorts waren verschillende gelukwenschen en geschenken van particulieren ontvangen. Het afscheid van dr. Van Leiiden Ten huize van den heer Langedijk heeft dr. Van Leijden met de zijnen een receptie gegeven om van zijn grooten vrienden- en patiëntenkring afscheid te nemen bij zijn vertrek naar Den Haag. De receptie was zeer druk bezocht. Het fanfarecorps „Cres cendo" huldigde den dokter tevens ter gele genheid van het 40-jfarig ambtsjubileum, dat in alle stilte voorbij was gegaan. Ver schillende sprekers voerden het woord en voorts werd er gezongen en gedeclameerd. Jubileum dr. Barnhoorn. Op waardige wijze is dr. Barnhoorn, die Vrijdag 4 dezer het feit herdacht, dat hij zich voor 12)4 jaar in Blokker vestigde door verschillende corporaties, patiënten en oud patiënten gehuldigd. Deze huldiging had des morgens om half elf m het Patronaats gebouw plaats. Op uitnoodiging van 't plaatselijk huldigingscomité waren verschil lende afgevaardigden van vereenigingen, waarin ar. Barnhoorn zitting heeft, aan wezig. De leiding van deze bijeenkomst berustte in handen van burgemeester Oostveen. Als blijk van waardeering bood het plaatselijk huldigingscomité den jubilaris een salon tafeltje aan, terwijl het comité uit Zwaag eveneens een cadeau aanbood. De receptie, die des namiddags werd ge houden, was druk bezocht. Des avonds bracht het fanfarecorps St. Pancrathis bij fakkellicht een serenade. Terwijl de muzi kanten van St. Pancratius binnen waren, had wederom een mooie verrassing plaats Het Zwager fanfarecorps St CaeciU kwam met slaanden trom en fakkellicht vanaf Zwaag gemarcheerd en bood den jubilaris eveneens een serenade aan. De pastoor kapelaan, die dezen marsch vanuit Zwaag hadden meegemaakt, boden bij monde van eerstgenoemde den jubilaris van de patiën ten te Zwaag een prachtige spiegel aan. BERGEN (September 1935). Geboren: Maria Catharina Carollna, d. van I. H. W. Hagen en J. M. Hamer Anne Marie, d. van G. A. Kamerman en S Peterleweling Nicolaas Johannes, z. van M. C. Punt en J. Verburgt Theodora, d. van C. van der Molen en M. Nanne Anna Catharina, d. van P. Oldenburg en G. v. d Zelm Maria Afra Margaretha, d. van J. Krijgsman en M. Bijwaard Donald, z. van C. Buwalda en A. J. van der Paardt. Overleden: Rinsje van der Meer, oud 35 jaar Gerrit Willem van Blaaderen, oud 62 jaar Nicolaas Johannes Punt, oud 3 dagen Arie Admiraal, oud 60 jaar. Gehuwd: Andreas Jozef Wilhelmus Baas en Agatha Johanna van der Kroef Roelof Hendrik van Suil en Jenneke Jacobs Spaarenberg Willem Jacobus Baars« Amsterdam en Catharina Maria Bakker Willem Cornelis van der Helm te Alkm«sr en Guurtje Moerbeek Dirk Zijlstra te Alk maar en Margaretha Nelly Buis Corn*'1* Nooy te Amsterdam en Elizabeth Sijtje Klomp Hendrik Petrus Theodorus Ml» te Aalsmeer en Margaretha Guurtruida van Wonderen Jacob Ruijter en Jacoba Groenau. OUDKARSPEL (Sepember 1935). Geboren: Petrus, z. van C. Hink J. Kraakman Petrus Maria, z. van v Stoop en A. Berkhout Bartholomeus, van P. Zijp en Molenaar Dirk Frederifc z. van H. U. Albertz en A. N. Bregman. Overleden: Pieterman Eiland, eentg van P. Nederveen, 67 jaar. l. Jantje van Bommel was een heel eigen wijs ventje. 't Was bij hem ten gewoonte ue worden otn alles net anders te doen dan ziin ouders hem zeiden. Je begrijpt, dat de vader en moeder van Jantje daar veel verdriet van hadden. O, o, zuchtte moeder telkens weer wat moet er van diè jongen terechtkomen 2. En op school ging het al niet w*0|s ter. Als de meester over de Verkeer&re>T sprak, zat Jantje met vliegen te sPe 'nj..,li]t duurde niet lang, of alle vriendjes van J'p.^ droegen een mooi herkenningsteeken. was het insigne van VEILIG VERKEER Jantje alleen had er geen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6