Winterdier. ftjucgaAijkeSiatii W ■iREISGIDlf Rechterlijke uitspraak over de waarde van Courantenreclame Courantenreclame is niet te vervangen! Jubileum C. Kroon Jbz. De jubi laris geridderd. Zeer groote be langstelling. NOORDSCHARWOUDE EGMOND BINKEN HOORN Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. RUSTENBURG HARENKARSPEL (September 1935^* THANS DE ECHTE HOOFDBLAD wm. FRIESLAND MED. SPOORXIGtH N. V. v.h. HERMS. COSTER ZN. VOORDAM C 9 ALKMAAR. sprekster voor hare mooie, leerzame cause rie. In de pauze konden verschillende boeken en ansichtkaarten worden ingezien. Na de pauze werd opgevoerd het too- neelstukje „Door esperanto tot de wereld vrede", gespeeld door leden van de espe- rantenclub te Westgraftdijk. Een stukje met een rijken inhoud. Vervol gens werden we nog onthaald op eenige zangnummers in esperanto gezongen door dames van de club van Schermerhorn, be nevens enkele muzieknummers. Ten slotte sprak de voorzitster een dank woord aan allen, die haddien medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Aan mevr. van Veenendaal en aan den leider van de esperantoclub, de heer P. Bankersen te Westgraftdijk werden bloemen uitge reikt. Spr. spoorde de aanwezigen aan, het esperanto te leeren. Niet iemand die zijn vaderland lief heeft, maar iemand die de wereld lief heeft, moet, Esperanto leeren. ZUtOSCHARWOVDE 'Zaterdag 5 October was een bijzondere dag voor den heer C. Kroon Jbz. Hij her dacht n.1. den dag waarop hij vóór 50 jaren gekozen was tot lid van het Bannebestuur. Dit was een zoo zeldzaam voorkomend ju bileum dat men het niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. In de zaal van café „De Roode Leeuw" werd een receptie gehouden, welke heel druk bezocht was. Verscheidene sprekers voerden het woord. Allereerst was het de burgemeester dezer grt eente, jhr. A. L. van Spengler, die het w.:ord nam. Na den jubilaris hartelijk te hebben geluk gewenscht met zijn feestdag, las spr. een schrijven voor van den Minis ter van Waterstaat waarin mededeeling werd gedaan dat het H. M. de koningin be haagd had, den heer C. Kroon Jbz. te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het was den burgemeester aange- niam deze mededeeling te kunnen doen; spr. had gaarne zijn medewe king verleend to" de verkrijging van deze onderscheiding, welke naar hij hoopte, nog vele jaren op des heeren Kroon's borst moge prijken, met den wensch dat vrouw en familie er nog Hng getuige van mogen zijn. De heer Kroon dankte voor de tot hem ge proken woorden, de medewerking om hem deze schoone onderscheiding te doen georden, overtuigd als hij is van de goede bedoelingen welke de burgemeester met he.n heeft. De burgemeester merkte nog op, dat het initiatief was uitgegaan van de collega's uit he* bestuur. Vooral de voorzitter en szcre- taris hebben er het hunne toe bijgedragen. De voorzitter van het bannebestuur, de hcei Jb. Kroon, overhandigd"- hierna na mens het bestuur de versierselen van de orde, opdat de jubilaris deze op dezen bij- zonderen dag kon dragen. Spr. hoopte dat de jubilaris deze nog vele jaren mag dragen. De burgemeester constateerde, dat het wel heel bijzonder is, oat de versierselen van de orde gelijktijdig met de benoeming worden overhandigd. Dat komt bijna nooit voor. Inmiddels was een groot aantal bezoekers binnen gekomen. Wij zagen den voorzitter van het Geestmerambacht, den heer Jb. Kroon Jbz., den oud-voorzitter, den heer ingelanden en molenmeesters van het Jb. Swan, ds. Melchers, verscheidene hoofd- Geestmerambacht en meerdere bestuurders van om- en inliggende polders. De voorzitter van de Banne Zuidschar- woude richtte nu het woord tot den jubi laris, hem feliciteerende met het zeldzaam ii bileum, een jubileum dat in de toekomst niet meer mogelijk zal zijn tengevolge van de nieue bepaling in het reglement op de waterschappen in Noordholland, dat men bij het bereiken van den 70-jarigen leeftijd moet aftreden. Echter ware ieder bestuurs- 1id op 70-jarigen leeftijd zoo gezond en 'evenslustig als u, deze bepaling zou niet behoeven te zijn gemaakt. Altijd hebt gij onze vergaderingen trouw bezocht, behou dens eenigen tijd door ziekte. Spr. memo- reeide de verschillende functies, welke de heer Kroon op waterschapsgebied vervuld heeft en nog vervult. Namens het bestuur bood de voorzitter een reeks portretten van het huidige be stuur, in één lijst vereenigd, aan. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot mevr. Kroon, wie hij dank bracht voor den steun welken zij voor haar man is geweest. A,s blijk van waardeering en als een ver goeding voor de vele uren welke zij haar man aan de polderbelangen moest afstaan, w«f dhaar een prachtig portret van haar echtgenoot aangebolen. De vooizitter noopte, dat de heer Kroon met vrouw en kinderen nog vele jaren in geluk en voor spoed mag doorbrengen. De jubilaris dankte bewogen voor deze hulde van ziju medeleden. Hij kon er geen woorden voor vinden, zoo'n mooi geschenk i nd hij het. Al was ik ook veel ouder dan ir. jn medeleden in het bestuur, ik stond nooit alleen. Wij hebben altijd volkomen me1, elkaar meegeleefd, getuigde spr. Ds. Melchers, die lang geleden hier als predikant gestaan had, haalde prettige her inneringen op van voor zóó vele jaren. Spr had veel beleefd na dien tijd, maar de band tusschen de families Kroon en Melchers is steeds blijven bestaan. Toen hij den ook van het jubileum hoorde, is hij met blijdschap met zijn vrouw hierheen getrok ken. heer Jb. Kroon Jbz., voorzitter van den polder het Geestmerambacht, huldigde den jubilaris voor zijn velen arbeid in het belang van den polder, welken hij zes en de-tig jaren heeft verricht, waarvan twintig jaren belast met het niet gemakkelijke baantje van de leiding van den waterstand. Namens bestuur en ambtenaren bood spr. een vulpen en een schilderstukje aai. van den kapmolen welke onlangs verbrand is. De jubilaris dankte zeer voor dit ge schenk. De kapmolen, welke hem lief was, krijgt hij nu in huis. Vervolgens sprak nog de heer Jb. Swan, oud-voorzitter van het Geestmerambacht, die de werklust en de wijze waarop hij ziju arbeid verrichtte, roemde. Tijdens de 21 jaren van spr.'s voorzitterschap had de heer Krxm datgene in handen, waar alles om draait, n.1. de reeling van den waterstand. De heer Kramer Glijnis sprak namens den Bon i van Waterschappen, de heer Van Kleef namens den Zuidscharwouder Polder, de heer C. de Boer Wz. als vice-voorzitter van de banne, terwijl burgemeester Van Spengler nog de gelegenheid vond, de goe de samenwerking en welwillende medewer king van den heer Kroon te schetsen, waar voor hij hem zeer dankbaar was. Ten aanzien van het voorgenomen be danken van den heer Kroon ah bestuurslid werd hem nog door den heer Swan in over weging gegeven het niet te doen. Het zal niet meevallen als men er zoo maar uit is. Spr. sprak uit ervaring. Deze woorden wer den met applaus onderstreept. Oud-wethouder Bekker, die 34 jaren naast den jubilaris gewoond had en nu twee gouden jubiléa van den heer Kroon meege vierd had, n.1. zijn gouden huwelijksfeest en dit, hoopte dat ook het derde, dat van 50- jarig buurtschap, gevierd mocht worden. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Concert harmonie „Excelsior". Zondagmiddag werd achter de O. L. school het laatste seizoenconcert gegeven dioor onze harmonie „Excelsior.", dirigent de heer P. Pranger. De opkomst van het publiek was zooals gewoonlijk niet groot. Het programma mocht er weer zijn. Voor al nummer zes, „Pique-Dame"',' ouverture van F. v. Suppé en bewerkt door den heer Pranger, voldeed ons ten zeerste. Het was jammer dat de regen het concert verstoorde, zoodat één der nummers moest vervallen. De melkprijs. Met ingang van 7 October werd de meldprijs arnier gebracht van 9 op 10 cent per liter. In de Zaterdag in de raadszaal gehouden vergadering van de K. v. K. en F. voor Westfriesland werd het jaarverslag over 1934 aan de leden aangeboden. Daarna deed de secretaris verschillende mededeelingen o.a. over het regelmatig ver strekken van statistische gegevens betref fende den, uitvoer van voor het district der Kamer belangrijke producten. De secretaris deelde verder mede, dat de Kamer machtiging ontving in de plaats van de Belgische consulaire ambtenaren geldige visa voor den uitvoer naar België af te geven. De secretaris werd benoemd in de stu diecommissie voor het Nederlandsch- DuitscL clearingverkeer, welke door de Nederlandsch-Duitsche Kamer van Koop handel is ingesteld. Tot leden van den Raad van advies voor den economisch-technologischen dienst in Noordholland wees de Kamer in overleg met de andere vijf Kamers-in Noordholland de heeren Damme te Amsterdam, Verkade te Zaandam en Bonnet te Broek op Langen- dijk aan. De Kamer besloot geen adhaesie te be tuigen aan de adressen, welke aan Ged- Staten werden gericht inzake de reorganisa tieplannen-voor de veemarkten te Purmerend Wel besloot de Kamer een schrijven te rich ten aan het gemeentebestuur van Pur- nferend,, waarin wordt verzocht een en ander aan de hand van de tegen de plannen inge brachte bezwaren nogmaals grondig onder oogen te willen zien, daar geen van beide plannen een voldoende oplossing voor de moeilijkheden biedt. De concept-begrooting voor het jaar 1936 werd goedgekeurd. Aanbesteding zuivelfabriek „De Prinses". Heden had in de zuivelfabriek „De Prinses" onder architect de Boer de aanbe steding plaats van het te bouwen pakhuis en ketelhuis, met de volgende uitslag: Begrooting 35000. J. v. d. Velde te Balk 34986; Brands te Blokker 29300; v. Petten te Hoorn 36300; de Boer te Wormerveer f 32286; J. Vroegop te Broek op Langendijk 43500; A. Metselaar te Zuidscharwoude 43750; J. v. Nek te Hoorn f 27691; A. Molenaar te Hoorn 32222; Hoogzaad te Spanbroek 34426; Keetman en Koster te Schermer 35389; P. Buis te Oudorp 29340; Hoo- gerwerf te Ursem 35522; A. Hille te Ursem 31473; P. Smit te Alkmaar f 29960; Kui per te Hoogwoud f 29740; Matser te De Rijp voor 30280; Schaaf te Alkmaar voor 3829S; Appel te Spanbroek 28455; Botman te Grootebroek f 28Ö28; Hamstra te De Rijp f 27597Krijtenberg te Harlingen 28480; L. Visser te Koedijk f 29677; De Boer te Drachten 28900; K. v. h Veer te Zaandam f 31100; Gebr. de Vrie» te Pur merend 27950; J. Wittebrood te Beemster 28140; Doorns Bouwbedrijf te St. Maar tensbrug 30800; J. Bruin te Bobeldijk f '33000; v. Diepen en Schotsman te Scher merhorn 25800; P. Scheepsbouwer te Castricum f 30870; Fijen te Heiloo 32271; Doedens en Schilder te 't Zand 28882; Giltjes te Broek op Langendijk f 39800; K. Raad te Hoorn 32700; Bakker te Zaandam 31560. Het werk is opgedragen aan den heer O. Hamstra te De Rijp voor 27597. Het schilderwerk is gegund aan W Stroomer te Rustenburg voor f 374. Ziet gi] muggen, lang van poot, Aarzelt met, maar slaat ze dood. Geboren: Johannes Nicolaas z C. Bleeker en C. P. Gildemeijer Veróti M. J. Jacet - Elizabeth Geertrui'da, d van I Dekker en S. Jonas Cornelia CatharinT d. van W. Dekker en M. Zutt - Willem van P. Hoogland en M. Smit - Simon' 7 van W. W. Bleeker en A. Roozendaal Bor nardus, z. van J Ruiter en M. Wijnker Adelbertus, z. van J Buter en G van DuhT Ondertrouwd: Jan Vennik en Anna Spaans Gehuwd: Cornelus Zutt en Geertruida Snijder Jan Vennik en Anna Spaans Overleden: Hendrik Rentenaar oua 23 jaar Katharina Takken, oud 69 jaar Johannes Wagemaker, oud 14 jaar. NOORDSCHARWOUDE fSept.) Getrouwd: Pieter Molenaar te Broei- op Langendijk en Johanna Smit. i0u,„ Schuijt en Marijtje Kliffen te Zuidschar woude. Overleden: Ariën de Vet, 91 i WaHii van E. Ootjers. 1,W8il Kosteloos krachtens beschikking van de Arrondissements Recht bank te Alkmaar dd. 3 October 1935. Heden den zevenden October 1900 vijf en dertig: Ten verzoeke van JANNETJE TIMMENS, echtgenoote van Mar- tinus Cornelis van den Berg, rech tens wonende ten huize van haar echtgenoot, feitelijk verblijfhou- dende te den Helder, ten deze woonplaats kiezende te den Helder aan den Kanaalweg No. 12 ten kantore van Mr. Arn. Veldman die ten deze door naar als procureur wordt gesteld om in na te melden geding voor haar te occupeeren en te Alkmaar ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank; Heb ik JUSTINUS CORNELIS AMOUREUS, deurwaarder bij de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar wonende en kantoorhou- dende aldaar GEDAGVAARD MARTINUS CORNELIS VAN DEN BERG, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats in het Ko ninkrijk, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes aan de hooiddeur van de gehoorzaal van de Arron dissements-Rechtbank te Alkmaar, terwijl ik een tweede aafschrift heb overgegeven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, die het oorspronkelijk me- „gezien" heeft geteekend, zul lende dit exploit worden aangekon digd in de Alkmaarsche Courant; OM op DONDERDAG den twaaliden December 1935 des voormiddags te 11 uur ai) procureur te verschijnen tel openbare terechtzitting van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Gees tersingel aldaar TENEINDE aangezien eischeresse blijkens overgelegd Certiticate of Marriage op 19 Februari 1935 te London in de provincie Ontario in Canada is gehuwd met gedaagde, welk huwe lijk is gesloten overeenkomstig de wettelijke bepalingen in Canada op dit stuk bestaande; aangezien uit dit huwelijk geen kinderen zijn geboren; aangezien eischeresse hezft moe ten ondervinden dat haar echtge noot voornoemd gedurende der partijen huwelijk overspel heeft gepleegd door het hebben van vleeschelijke gemeenschap met een andere vrouw dan eischeresse. op welke grond zij dan ook ge rechtigd is te vorderen dat hur huwelijk worde ontbonden door echtscheiding; aangezien partijen zijn Nederlan ders; aangezien eischeresse bii be schikking van den E. A. Heer Pre sident der Arrondissements Recht bank te Alkmaar dd. 18 September 1935 verlof heeft bekomen tot het instellen dezer vordering; Mitsdien het der Rechtbank be- hage het huwelijk tusschen partijen den 19 Februar 1934 te London. Ontario (Canada) gesloten te ont- binden door echtscheiding op grond van overspel door gedaagde jegens eischeresse gepleegd, kosten rechtens. „Gezien" De Officier van Justitie, vnd. (w.g.) HIJMANS. (get.) J. C. AMOURELv., deurw. Voor Afschrift, J. C. AMOUREUS, deurw. rijwiellamp voor 5.90 en 7.75 Waarom zoudt nu nog 'n onbekend merk koopen voor gelijke prijzen? Waarde voor Uw geldt Imp. Heerengr. 308 - A'dam. Sedert de oprichting in 1752 het orgaan van het koopkrachtige publiek in Friesland. OUDE NIEDORP (September). Geboren: Cornelis Anthonius z. van Johannes van Baar en Johanna Borst Maria d van B. Praat en en M. Kampen - Petrus Wilhelmus z. van J. Ligthart en A. Doodeman. Getrouwd: Corn. Oud en Alida Louisa Sinnige. Pieter Gerardus Sinnige te Am- Sterdam en Hendrika Geertruida Johanna Platei. Overleden: Jan Bleeker, 72 j„ edktr van M. Dekker. EEN zeker fabrikant van een merkartikel had met een wederverkooper een con tract afgesloten. De laatste verplichtte zich daarbij binnen een bepaalden tijd een vast gesteld kwantum van het veel gevraagde artikel af te nemen. Met een gerust geweten kon hij dit contract aangaan; hij had reeds meermalen met den zelfden fabrikant dergelijke contracten afge sloten, tot beider tevredenheid. Bovendien maakte de fabrikant geregeld, en dus ook op dat oogenblik, een intensieve couranten reclame. Een vlotte verkoop van het artikel scheen dus gewaarborgd. Maar op een gegeven moment, kort na het sluiten van de nieuwe overeenkomst, zette de fabrikant zijn systematische courantenreclame stop. Het logische gevolg hiervan ,L was, dat de wederverkooper den afzet van het artikel onrust barend zag afnemen. Zóódanig, dat hij zijn verplichtingen in zake de afname van het overeengekomen kwantum niet meer kon na komen. Onder de volkomen veranderde omstandig heden beschouwde hij zich evenwel van zijn verplichtingen ontheven. Immers bij het sluiten van de overeenkomst verkeerde hij in de meening, dat de fabrikant voort zou gaan door doelmatige courantenreclame de noodige con dities voor een vlotten verkoop van het artikel te scheppen. Dat was natuurlijk niet naar den zin van den fabrikant, die aantoonde, dat hij nog steeds het zelfde bedrag voor reclame uitgat en slechts de courantenreclame gelijkwaardig had ver vangen door etalagemateriaal, affiches, wikkels en dergelijke. Het gevolg was, dat de zaak voor den rechter kwam. Van greote beteekenis is het nu, dat de rech ters zich, zoowel in eerste als in hoogste instantie, geheel op het standpunt van den wederverkooper stelden. Het Hof voerde aan, dat de verkoop van merkartikelen slechts mogelijk is bij voor t- durende systematische reclame. En met nadruk werd naar voren gebracht, dat courantenreclame daarbij op de eerste plaats komt. Want de tegenwerping van den fabrikant, als zou hij de courantenreclame gelijkwaardig ver vangen hebben door etalage-materiaal, affiches, wikkels en dergelijke, werd afgewezen. De motiveering van hef vonnis laten wij hier letterlijk volgen. ,,D ewaarneming van zulkeaan- prijz.ngen (etalage-materiaal, affiches, wikkels en dergel ij ke) hangt veel meer van hettoeval af, dan de waarneming van een advertentie in couranten. De couranten-annonce bereikt een veel grooteren kring en is door haar in houd ook veelbeter geschikt, de voordeelenvande waren ter algemeene kennis te brengen, dan dit enkel en alleen met etalage-materiaal e. d. het ge- v a 1 is." Opnieuw werd hier een bewijs geleverd van het feit, dat de erkenning van de waarde en beteekenis van courantenreclame meer en meer doordringt. (Ontleend aan ,JDie Anzeige".)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8