HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt KLOOSTERBALSEM .53UtHenland DE LAATSTE LES VAN LANGELOT provinciaal 'flieuivs ïx Toen niei° hieip £a*uU w Jm opruiing tegen wettig oezag? EGHOND AAN ZEE HEERHUGOWAARD veroorzaakt vurige wond ZUIDSCHARWOUOE BROEK OP LANGENDIJK AUTO RIJDT BAKFIETS AAN, Berijder ernstig gewond. DE KON. HOLL. LLOYD- GEDUPEERDEN. Een nieuw adres aan den meenteraad. ge- LIBERALE KIJK OP CRISISPOLITIEK. Rede van den heer Louwes. „NED. BEW, VOOR EENHEID DOOR DEMOCRATIE". Propaganda-avond te Amsterdam. venden landlooper. Hij werd alstoen opge pakt door inspecteur Stienstra en compa reerde thans in de bekende pilow pensio- naatskleeding voor den politierechter. De oude man zag er ellendig uit, wat niemand n,ag verwonderen, want behalve dat hij als landlooper een treurig sober leven leed, schijnt hij ook verslaafd te zijn aan de voor de gezondheid zoo schadelijke brandspiri tus De grijsaard werd veroordeeld tot 1 j»ar ,'chans-deportatie met vooraf 1 dag hechtenis. Hierna sluiting van den politiezitting, die van half 2 tot ruim half zeven had geduurd. Mevrouw mr, Ruiterde Zeeuw voor de rechtbank. Gistermiddag heeft voor de Almelosche rechtbank terechtgestaan mevr. mr. Stien nujter—-de Zeeuw, advocate en procureur te Rotterdam, een vooraanstaand lid van de oev Soc. Arbeiders Partij. 2ij werd verdacht van opruiing tegen het wettig gezxg- Haar werd ten laste gelegd, dat zij de volgende woorden gesproken had in een vergade'ing te Almelo: ln tegenstellinK met de S. D. A. P., die ''t- Geeft ons de macht en wij zullen jullie welvaart bezorgen, zeggen wij: neemt zelf macht de arbeiders kunnen wel alleen zich zelf bevrijden. Werpt het heerschend gezag en alles wat er bij komt opzij. Vestigt een ander stelsel, vestigt den Socialistischen Staat''. flet O. M. zag hierin een opruiing tot ge welddadig optreden tegen den Staat en eischte een maand voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar, be nevens 75 boete of een maand gevange nisstraf. Verdachte, die zich zelf verdedigde en ook nog werd bijgestaan door mr Eske s. beweerde, dat haar opwekking niet insloot aansporing tot gewelddadig optreden. Vonnis 15 October. Vergunningen Ingevolge artikel 12 lid 1 der Drank wet is door B. en W. een vergunning voor dén verkoop van sterken drank voor hotel Trompenberg geweigerd aan mevrouw M. J. de Swart—Welbergen. Het maximum van het aantal te verleenen vergunningen is namelijk bereikt. Van de lijst van aspirant-vergunninghou ders zijn geschrapt de heeren J. J. Clau- sing en W. Stoker, de heer Clausing, omdat hem intusschen een vergunning werd ver leend, de heer Stoker wegens vertrek uit de gemeente. Thans vermeldt de lijst alleen nog den naam van den heer P. Zwart. Veel liefhebbers voor een vergunning zijn er dus niet meer! 60-jarig bestaan Prins Hendrik stichting. ln intiemen kring heeft de Prins Hen drik Stichting Maandagavond het 60-jarig bestaan toch niet geheel onopgemerkt voor bij laten gaan. Aan de verpleegden werd 'n feestavond aangeboden, die in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd. Onder het «wot van een glaasje warmen wijn „met wat er bij" en een rookertje, bezorgde de humo rist de heer Cor Peperkamp uit Uitgeest allen een genoeglijken avond. Het ensemble de Graaft zorgde daarbij op voortreffelijke *ijze voor het muzikale gedeelte. Is het op zich zelf al een prestatie een avond alleen te vullen, de wijze waarop de heer Peperkamp dit deed was werkelijk af. ^']n grime en zijn mimiek in de verschillen de rollen, die hij zich zelf had toegedacht, ^aren zoo goed, dat men zou meenen, tel kens een ander op de planken te zien /elfs een heel tooneelstuk voerde hij in ZlJn eentje op! Kostslijk was hij als raadslid met zijn Pro?ranima „afschaften der belastingen en aanleg van een waterleiding om geen kroos ™eerm de melk te krijgen"; „De pindaman, nr. 13", het was alles „af'M Uit aller naam riep de directeur, de heer n. v. d. Berg, den heer Peperkamp een w*lgemeend tot weerziens toe. In zijn slot woord vond hij gelegenheid het 60-jarig be staan met een enkel woord te memoreeren «lang zal hij leven" besloot dezen opge- wekten feestavond. En toen ter kooi, 't was °ver elven! M Plotseling overleden. Maandagmorgen voelde de heer Kalf, tim- Jterman alhier, zich onder het eten plotse- "ng onwel worden. Tot groote ontsteltenis zijn vrouw, die enkele seconden daarna "aar haar man wilde gaan kijken, waren de levensgeesten toen reeds geweken. De heer Kalf, die zich eenige jaren gele- "Oi in de gemeente vestigde in de timmer- zaak van voorheen Groot, daarna nog ge "reven door den heer Hartland, was alge meen geacht als burger. Hij was o.a. lid van "en Raad van Toezicht der Boerenleenbank e" gaf teekenles aan de vakteekenschool dér •jfdeeling Heerhugowaard en Omstreken van oe vereeniging ter bevordering van het vak onderwijs in west-Friesland. Met hem ging in den vollen bloei van het 'even heen een vakman met de volle liefde voor zijn werk, dat hij zoowel theoretisch a'« practisch tot in finesses meester was. Opening Vakteekenschool. Maandagavond vond in een der lokalen van de openbare school 11 de opening plaats van den wintercursus der vakteekenschool. De voorzitter, de heer L. Groot van Hens- "roek, heette bestuur en leerlingen welkom en er °P' in a"e dingen van het leven volhouden slechts de eenige weg is waar digs iets bereikt kan worden. Had men het laatste cursusjaar slechts met het minimum aantal leden moeten werken, thans waren we- "•r 21 leerlingen ingeschreven, waarvan één voor den vervolgcursus. Hij memoreerde, dat rnans hier iemand niet aanwezig was, die "es morgens nog in de volle kracht van den mannelijken leeftijd zijn arbeid had aange hangen. Zeer onder den indruk van dit on- «rïLSL-*" KL°OSTERBALSEM erdwijnt wond en huiduitslag 'men Inn*Ju "n krabben, zeide die ik nn é>S fyde dat de uitslag, band nntZnb>W n mor3en °P mijn jeukte Me. J' Z?° verschrikkelijk benwond n °°- 'krabben ontstond een T t?P mV" hand groot ah Piin bïïn !t Welke WOnd m'J heu'9e derde he DadelÜk ver mi n- werd XnniJeU<erl9e geu0el' de wond d!rde en ZUi°er- üitslaS "ermin- genas geb^^ M °°k de Wond L. BI te H. KKER S OMMIMIIl TIM IMt.ll Geen goud zoo goed" oSCVo^L"en by bracd en sny wonden Rh«,™ gM aapd als wrijfmiddel bil Rbeumatiek, 8p|t en pljnl&e spieren Schroef doos 35 et Potten B2VJ ct. en f 1.04 verwachte verscheiden, wees, hij den leerlin gen cp het voorbeeld van den heer Kalf, en de resultaten, die door hem bij de vroegere cursussen met de leerlingen bereikt werden Mij meende er niet te veel op te kunnen wij- ii L!°? altild het spreekwoord „Kennis 18 M^cht bewaarheid wordt en dat er nog altijd veel vaklieden zijn, die het thans op ouderen leeftijd betreuren, dat hun op jeug digen leeftijd niet wat meer theoretische ken nis is bijgebracht, welke thans door de jongeren cp veel gemakkelijker wijze dan voorheen te verkrijgen is. Met de beste wenschen voor leeraren en leerlingen verklaarde hij den cursus voor ge- opeH. 6 Het plaatselijk crisis-comité vergaderde Maandagavond ten Raadhuize. Na een kort welkomswoord zeide de voorzitter dat de aigemeene toestand nog van dien aard is dat het comité reden te over heeft om zijne werk zaamheden weer aan te vatten. In behandeling kwam de circulaire van het Nat. Comité betreffende de opheffing in 1936. De vergadering betreurde deze stopzet ting. De vraag echter of het mogelijk zou zijn eventueel het plaatselijk comité te laten functionneeren, zal in het voorjaar een punt van ernstige overweging vormen. Voor dezen winter werd besloten, dat weer gedaan zal -vorden wat mogelijk is. Binnen enkele dagen zullen jonge meisjes weer de bekende speldjes trachten te ver- koopen. Ook wordt weer gepoogd een too- neel uitvoering te geven en wel op 24 en 27 November a.s. De secretaris zal zich intus schen tot het Nat. Comité wenden met een aanvrage om goederen. Met den wensch dat de pogingen zoo goed mogelijk zullen slagen, werd de ver gadering gesloten. Een Kleuterschool. Onder leiding van den heer J. Keizer, voorzitter afd Langendijk van Volksonder wijs, werd Maandagavond een vergadering gehouden met ouders van verschillende rich ting, die bespraken de vraag betreffende op richting eener zelfstandige kleuterschool te Broek of het op de goedkoopste manier ver voeren der kinderen naar Zuid Scharwoude. In verband met de laatste vraag werd mee gedeeld dat de goedkoopste gelegenheid van vervoer zou bedragen pl.m. 1.25 per kind per week. Opgemerkt werd dat dit zonder twijfel moeilijkheden met zich mee zal bren gen, terwijl wat de stichting eerer school betreft, er stemmen uit de vergadering kwa men welke het wenschelijk achtten dat in deze overleg gepleegd wordt met het bestuur der Chr. School daar de levensvatbaarheid dan grooter zou zijn. Na eenige discussie werd besloten stap pen in die richting te doen. KENNEMERLAND. De markt liet in de afgeloopen week een gereserveerde handel zien. Er was wel animo om te koopen, doch dan groente en goede kwaliteit. Er komt nog zooveel dat de spo ren van den storm draagt en dan wil men 't niet koopen, al is het voor nog zoo weinig. Er is ook een grootere aanvoer van vruchten (bijna alles afgewaaide vruchten) en die wil men ook niet. Men wil mooie en gave vruchten, groente zonder gebreken en wat daar buiten viel, maakte een slechte week mee. Andijvie die er nog behoorlijk is afge komen met de storm wil men wel. De prijzen bewogen zich tusschen de 0.30 0.70 per kist. Spinazie ging nog al, hoe wel de prijs ons niet meeviel, de noteering was 0.400.60 per kist, doch le soort noteerde 1/3 hooger. Roode- en gele kool was duur, speciaal le soort. De noteering was 4.50—11 per 100 stuks, groene kool gold lager, n.1. 4—6.50 per 100 stuks, Bosgroenten gold bitter weinig, uitge zonderd bospeen. Bospeen was duur, n.1. 4.508.50 per 100 bos. Snijboonen en stpercieboonen waren voor zoover kas- product duur. Snijboonen golden 30 34. Spercieboonen 11ƒ16, per 100 kg. Vruchten golden zoo goed als niets. Al leen gaaf- en geplukt fruit ging nog voor 8—14 per 100 k.g. van de hand. Drui ven waren alleen te plaatsen als le soort en voor een prijsje van 10—18 per 100 k.g., 2e soort was waardeloos. Met de tomaten was het ook weer mis, 46.20 per 100 k.g. was ongeveer de prijs. De niet genoem de groente noteerde als de vorige week. WARMENHUIZEN. Opbrengst veiling. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Sept. 1935 Sept. 1934 Aardappelen 394.700 K.G. 154.645 KG. Slaboonen 26.680 63.910 Snijboonen Bieten Peen Gele nep Gele uien Roode kool Gele kool 810 4'050 1.000 57.500 45.225 93.275 15.650 1.845 5.775 4.900 68.175 127.175 88.425 18.850 Gew. witte kool 630.700 649.450 D. witte kool 1.300 Zilver uien 800 De omzet bedroeg in September 1935 25.445,18 tegen 25.057,31 in September 1934. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft op den Rijksstraatweg te Soesterberg een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Op genoemden weg is de berijder van een driewielige bakfiets, K. Tewes uit Drieber gen, door een personenauto bestuurd door den heer Mastenbroek uit Amersfoort, van achteren aangereden. De jongen werd tegen den grond geslin gerd en met een hersenschudding, een gapen de hoofdwonde en een rechterbeenfractuur naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. De bak fiets is totaal vernield. De politie stelt een nader onderzoek in. De heeren L. van der Horst en A. Hidma, resp. voorzitter en w.n. secr.-penningmees- ter van de „Personeelscommissie Kon. Holl. Lloyd" hebben aan den gemeenteraad van Amsterdam een adres gericht, waarin zij er in de eerste plaats op wijzen, dat zij, optre dende voor de belangen van het in Juni j.1. ontslagen kantoor- en ander walpersoneel van de Kon. Holl. Lloyd, in een adres aan de leden van den vorigen gemeenteraad hun wenschen en bezwaren ten opzichte van de wijze, waarop hun entslag is verleend, uit voerig hebben uiteengezet- Adressanten deelen in dit verband mede, dat zij bij wethouder Ter Haar een willig 001 venden en van hem de verzekering ont vingen, van zijn persoonlijke bereidheid, om in het college van B. en W. het ook door adressanten ingenomen standpunt te verde digen, n.1. dat, in verband met de bijzondere omstandigheid van het ontslag en met de eigenaardige verhoudingen, ontstaan door den steun aan den K.H.L. door de gemeente, het als een moreelen plicht van de gemeente dient te worden beschouwd, aan de ontsla genen die hulp en dien steun te bieden, waartoe de gemeente in staat is. Wethouder ter Haaf bleek tevens bereid ernstig rekening te houden met de bijzondere omstandigheden van voren bedoeld ontslag, wanneer in va catures in gemeente-diensten zou moeten werden voorzien. Voorts deelen adressanten mede, dat in een bespreking met wethouder Kropman is gebleken, dat weliswaar wethouder Kropman van de moeilijkheden van de ontslagenen van den K.H.L. voorrang te verleenen. Adressanten verzoeken den raad derhalve te willen besluiten, dat voorzieningen mogen worden getroffen, waardoor aan de wen schen van de gedupeerden wordt tegemoet gekomen en dat, ter verkrijging hiervan, het college van B. en W. overeenstemming tracn- te te bereiken met den Kon. Holl. Lloyd. HEVIGE VUURGLOED TE ROTTERDAM. Brand in een opslagplaats van brandstoffen. Gisteravond omstreeks 8 uur is brand uit gebroken op het terrein van de N.V. F. W Hisschemöller en Zn Handelmaatschappij aan dén Keileweg 32 te Rotterdam. Op dit terrein staan eenige groote houten loodsen, waarin partijen steenkool zijn op geslagen. De brand had aanvankelijk een ernstig aanzien en werd door de brandweer met 8 stralen, waarvan twee op dé motorspuit, be streden. Het vuur woedde kort maar hevig, daar de vlammen natuurlijk gretig voedsel vonden in de opgeslagen materialen. Een van de loodsen is geheel afgebrand, van een andere is een groot gedeelte wegge brand, terwijl de overige loodsen belangrijke schade kregen. De brand werd ontdekt door den conciërge van de aangrenzende fabriek van de N.V. Roterdamsche Kleefmachineïa- briek, welk pand eenigen tijd ernstig gevaar lilp. De brandweer heeft het vuur echter tot de kolenloodsen weten te beperken. In de loodsen bevonden zich behalve brandstoffen-materiaal nog drie tractors met opleggers en één personen-auto welke allen door het vuur vernield werden. De handelmaatschappij was tegen brand schade verzekerd. Om negen uur was de brandweer het vuur reeds meester; met de nablussching was men nog tot laat in den nacht bezig. DEFECTE LOCOMOTIEF bij KOEKANGE. Ernstige treinvertraging. Trein 1.20, die om 17.42 uit Groningen naar Amsterdam en Rotterdam vertrekt, is gistermiddag ter hoogte van Koekange bij Zwolle door een defect aan de locomotief tot stilstand gekomen. Het duurde een klein uur, voordat men verder kon. Met een vertraging van 58 npniuten arriveerde de trein te Zwolle. Aangezien de correspondeerende treinen vertrokken waren, heeft men zoowel in de richting Zutohen als de richting Almelo, extratreinen ingelegd, ten einde de gestrande reizigers verder te vervoeren. Te Amersfoort is de Groningsche trein ge combineerd met de Maastrichtsche trein, en zoo naar de hoofdstad doorgevoerd, alwaar hij 70 minuten over tijd aankwam. AMBULANCE NAAR ABESSINIE. Gift van Prinses Juliana. H.K.H. prinses Juliana, voor zitster van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft 1000 ter beschikking gesteld voor de eventueele uitzen ding van een Nederlandsche Am bulance in Abessinië. Voor #de afd. Amsterdam van den Vrijheidsbond sprak gisteravond in Bel- levue het Tweede Kamerlid de heer H. D. Louwes over „Een Liberale kijk op de huidige economische crisispolitiek in Nederland". De heer Louwes zeide, dat men zich in de politiek door beginselen en niet door belan gen moet laten leiden. Dat is mogelijk, wan neer men lid is van een beginselpartij zooals de Vrijheidsbond. Spr. wil spreken over het geheele politieke economische stelsel in ons land. Liberalisme is in de eerste plaats een geestelijk beginsel, waarin het recht op vrijheid hoog wordt ge houden. Dit recht op geestelijke vrijheid dient onverzwakt te worden gehandhaafd. Komende tot ons economisch leven in cri sistijd merkte spr. o.m. op, dat ons dichtbe volkte land geen mogelijkheid heeft volko men in eigen behoefte te voorzien uit eigen productie. Geheele series van artikelen moe ten uit het buitenland worden betrokken. Om onze import te betalen moeten wij het buitenland arbeid leveren in den vorm van veredelde en eigen producten. Wij zijn dus aangewezen op een intens handelsverkeer met het buitenland; zwaar worden wij dan ook getroffen door autarchisch streven van het buitenland. Alle kritiek op de regeering moet dan ook uitgaan van het feit, dat wij worden getroffen door crisisverschijnselen, die wij niet kunnen beheerschen; de diepste invloeden liggen buiten onze grenzen. Landbouw, industrie en transitoverkeer liggen lamgeslagen. „Heeft de regeering de taak in te grijpen tot betering van de volkswelvaart?" hebben de regeering en ook de liberalen zich afge vraagd. Thans wordt overal die principieele vraag bevestigend beantwoord. Er zijn verschillende redenen, waardoor landbouw, industrie en scheepvaart zich niet door eigen krachten konden handhaven. In de eerste plaats noemde spr. de plotselinge prijzenval; alle mogelijke waren werden ver onder de prijzen op de wereldmarkt gewor pen. Daarbij kwam nog afsluiting van verschil lende afzetgebieden. Een derde factor vorm de de verstarring van het binnenlandsche kostenpeil. We zitten thans in een crisispolitiek, die zich vrijwel over ons geheele bedrijfsleven uitstrekt. Wij ljberalen staan hier tusschen begin sel en praktijk; wij moeten er naar streven zoo weinig mogelijk bureaucratie verstarring te krijgen door deze helaas noodzakelijke in menging van de regeering. In de gegeven omstandigheden moeten we de crisismaatre gelen echter noodgedwongen aanvaarden Het oogmerk van de crisispolitiek zooals de regeering die voert, is dat niet individuen of groepen individuen, maar dat economische belangrijke bedrijven in het belang der volks welvaart behouden blijven en dit oogmerk kunnen de liberalen in de hoop op een betere toekomst aanvaarden. Samenvattende betoogde spr., dat het voor ons zaak is om de productie mogelijkheden binnen onze grenzen zoo goed mogelijk te gebruiken en om wat van onze export te red den valt zoo goed mogelijk te verdedigen. Een en ander kunnen we beter doen, wan neer we ons heele kostenpeil meer aanpassen aan dat van de groote, ons omliggende lan den aldus spr. Spr. stond hierop stil bij de landbouwcri- sispolitiek. Het is van het hoogste belang, dat de bodemcultuur onverzwakt voortgaat. Dit is in het algemeen belang; hoe ongun stiger het resultaat van het ruilverkeer wordt, hoe noodzakelijker is een intensieve cultuur van den Nederlandschen bodem. Spr. toonde dat door voorbeelden aan, en zeide, dat ons het geld ontbreekt om landbouwpro ducten uit het buitenland te betrekken. Van de verschillende mogelijkheden van de land- bouwcrisispolitiek is nog de beste het in de gelegenheidstellen van den boer om zijn be drijf voort te zetten. Ook door heffingen aan de grenzen tracht men weet wat meer lucht te krijgen. Er wordt vaak als bezwaar tegen de huidige crisispolitiek aangevoerd, dat ook de rijke boer wordt gesteund. Dit principe voorkomt echter stopzetting van bedrijven, die met ver lies werken of verhuren van de bedrijven aan minder kapitaalkrachtige boeren. Vervolgens besprak spr. de hoogte van het prijspeil van de verschillende producten. De prijzen zijn aanmerkelijk onder het peil van voor den oorlog. De levensmiddelen worden pas duur op den weg van boerderij naar consument. Spr. meende, dat een rede lijk deel van den opbrengst van de akker dient te worden afgestaan aan den landbe zitter of aan hem, die er geld op heeft voor geschoten. Dit is noodzakelijk om tot inten sieve bodembewerking te komen, wat bij een dichbevolkt land hoort. Wel is het een feit, dat pacht en grondrente te hoog zijn. Bij de landbouwcrisispolitiek gaat het echter niet alleen om het stoffelijke, doch ook om het ideeële, om de instandhouding van de basis van ons volksbestaan, de boerenstand; een stand die uiterst moeilijk te herscheppen is, als hij eenmaal verloren is gegaan. Op de rede van den heer Louwes volgde debat. De afd. Amsterdam van de onlangs opge richte „Nederlandsche Beweging voor Een heid door Democratie" heeft in „Bellevue" haar eersten propaganda-avond gehouden, waar dr. A. van Leusen uit Velsen en mr. N. J. C. M. Kappeijne van de Coppello het woord voerden. Dr. A. van Leusen sprak over „Democra tie als eisch van menschelijkheid". We kun nen aldus spr. ons eigenlijk verheu gen, dat een strooming als de N.S.B. is op gekomen, die toch heeft gemaakt, dat wij ons op ons beginsel opnieuw hebben moeten be zinnen. Dit alles heeft geleid tot een groote re belangstelling voor de politiek. Spr. had deernis met den middenstander, die in nood zich geeft aan die beweging, waar zijn per soonlijkheid geen persoonlijkheid meer kan zijn, deernis had hij ook met de jongeren, die een uniform aantrekken en hun persoonlijk heid opofferen. Wij zijn bereid mee te bou wen en de fouten van ons regeeringsstelsel onder oogen te zien en die te verbeteren. Ons heiligste bezit echter is respect voor de per soonlijkheid. Fel critiseerde spr. de fascistische opvat tingen, die geleid hebben tot de jodenvervol ging en den oorlog tusschen Italië en Abes sinië. In een helder betoog zette vervolgens mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello het wezen van den rechtsstaat uiteen. Spr. steunde zijn betoog op het werk van prof. van der Vlugt en prof. Krabbe. De rechtsstaat verwerpt de gedachte van de souvereiniteit van den staat, om daar voor louter en alleen de macht van den staat, die gegrond is op de souvereiniteit van het recht, in de plaats te stellen. Onmiddellijk doet zich de vraag voor: „Waar moet dit recht gevonden worden?" Daarover is veel verschil van meening ge weest. Men zou zich verschillende antwoor den kunnen voorstellen, die gij als beweging voor democratie verwerpt; b.v. dat dit recht te vinden is in een dictatuur, als de dictator het recht maar toepast. Het gaat er niet om een staat te hebben, waar souvereiniteit van het recht mogelijk is, maar één, waarin wij de zekerheid hebben der rechtssouvereiniteit. Wij moeten daarom het recht zoeken overal waar het te vinden is, o.i. in het rechtsbe wustzijn van ieder mensch. De organisatie hiervan is slechts mogelijk door het kies recht. In Nederland is de rechtsstaat niet al leen een kwestie van behoud, maar in veel grooter mate een van uitbouw. Meer nog komt het aan op uitvoering dan op inhoud van de wetten. 215. Dat is een goed idee, zei Langelot en hij begon on middellijk de aarden kruik in zijn cel te veranderen: Leo, Tiger, Crocodillus! Maar nu gebeurde er iets geks. De kruik namelijk kwam uit Zuid-Amerika. 216. En inplaats van gewoond levend te worden, werd de kruikeen groote zwarte vogel, een gier. Langelot schrok er van, maar de vogel noodigde hem uit op zijn rug te gaan zitten en hup, daar vlogen ze door het cel raam naar buiten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7