Het feest van Alkmaar's Ontzet. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter. de kribbebijter.- de kribbebijter de kribbebijter; de kribbebijter. De stad bij avond: versierde straten, muziek en dans. Uitstekend geslaagd Kerkconcert. ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 9 OCTOBER 1935 Telegram van de Koningin. gpSS* was 7 let ho°fd van S'vriSd SSSjfe vmichta. VERSIERDE STRATEN. Zoo is dan Alkmaar's Ontzet gisteren voor den zooveelsten keer herdacht. Het feest, waarvan ieder Alkmaarder wel de be- teekenis weet, n.1. de herdenking van de her overing van de vrijheid, zooals wij die tot op dezen dag nog kennen, doch waarvan slechts weinigen beseffen, dat het gewich tigste moment van dezen feestdag eigenlijk is het uitspreken van de rede van den voor zitter bij het Victorie-beeld, omdat dat het eenige oogenblik is, waarop door allen, die aanwezig zijn bij deze plechtigheid, in ge dachten wordt teruggegaan naar dat ongc- iwijfeld ontroerende moment, toen Alkmaar voorgoed het juk der Spanjaarden had afge schud. Dat de herdenking van dit feit in deze jaren op ondubbelzinnige wijze gevierd wordt in echt-Alkmaarsche feeststemming, j» toch een verblijdend teeken, als wij beden ken, dat van een zoo uitbundige feestviering nog niet zoo heel veel jaren geleden geen sprake was. We zijn er dus in den loop der jaren goed op vooruitgegaan en dat stemt tot vreugde. Die vooruitgang, dat medeleven van alle la- oen der_ bevolking, komt niet alleen tot irfnng m (Je stemming ln de stad, doch deze aHerwege te constateeren meerdere belang- stelling uit zich eveneens duidelijk in de hoo- gere eischen, welke de Alkmaaroers aan hun optocht stellen. Deze optocht, waarvan wij gisteren nog een beknopt overzichtje konden meenemen op onze 8 Oct.-pagina, is, in ver gelijking met andere jaren grootscher van op zet, nauwkeuriger van constructie en kleuri ger van uitwericing geweest. Wij willen daarom met genoegen nog eens weer op de zen landen-stoet terugkomen. Vrijwel precies op tijd vertrok de optocht van het Doelen veld, vooraf gegaan door eenige herauten te paard, die van tijd tot tijd de nadering van den stoet door klaroenge schal aankondigden, hetgeen slechts een for- meefe vorm was, om de inwoners van Alk maar urt te noodigen tot het zien van dezen 1 arden-optocht, omdat de stoet vanzelfspre kend langs de geheele route een levendige belangstelling ondervond. Vooral in het centrum der stad stonden de menschen rijen dik en gelukkig wist ook een gunstige wind de ree® dreigende regenbuitjes tijdens de route door de stad te verdrijven. Aan den kop van den stoet reden eenige rijtuigen, waarin gezeten waren burgemees ter van Kinschot, het bestuur van de 8 Oct- vereeniging en de heeren de Wilde, v. d. Laan en Dreseelhuys (praeses van het Leid- sche studentencorps) namens de 3 Oct.-ver. te Leiden. Zooals bekend verondersteld mag worden, was de bedoeling van dezen optocht een uit beelding te geven van verschillende landen van Europa. Aan het hoofd van iedere groep werd door een padvinder door middel van een bord kenbaar gemaakt, welk land werd voorgesteld. De muziekcorpsen Si Caecilia (dir. P. Joos- sen), Soli Deo Gloria (dir. J. Schoen) en St. Louis (dir. Willi Kohier) luisterden door vroolijke marschen den optocht op en 't was als wilden de drie corpsen niet voor el- Laar onder doen, zoo duchtig werd er langs de toch lange route op losgeblazen. Wanneer wij dan overgaan tot een wat na dere beschrijving van de praalwagens, dan is daar allereerst de Rijnland-wagen, welke een vroolijk-luidruchtig troepje dames en heeren vervoerde. Met kwistige hand werd hier de „echte" Rijnwijn geschonken om de gulzige monden te laven en de uitwerking liet dan ook niets te wenschen over. Dit groepje Rijnlander-madel-und Burschen had een specialen dans ingestudeerd, welke op drie punten in de stad ten uitvoer werd gebracht, waarover straks nog het een en ander. De costumes van deze dames en heeren muntten uit door kleurenpracht en een extra woord van lof voor de Rijnlandsche kleeder dracht mag hier niet ontbreken. Van Rijnland zwaaien we even af naar links en we bevinden ons in Frankrijk. Dit land werd voorgesteld door leerlingen van de openb. Ulo-scnool, wier costumes in over- eenstemm i ng waren met de kleederdracht van <te bevolking van de stad N'ice, wanneer daar ter plaatse een bloemenfeest georgani seerd wordt. Een gemoedelijke Fransche mu sicus, gezeten op een wijnvat, speelde de vroolijkste wijsjes en door luid meezingen toonden zijn medè-tochtgenooten volkomen instemming met zijn spel. Eén stap over de Pyreneeën en we staan in het land, waar de mysterieuse St. Nico- laas uit een hoorn van overvloed de meest wonderlijke cadeaux ronddeelde. Bekoorlijke Carmen-dames begeleidden op tamboerijns de pittige muziek van het corps, dat achter dezen wagen was opgesteld. Natuurlijk ver wekte ook Zwarte Piet's snaaksche glimlach allerwege vroolijkheid. Het waren hier leden van de Chr. Gymnastiekver. Odis, die Spanje r symboliseerden. beter g Italië en hoe had men den hmlm? wnn€n voortellen dan door h(*kme^ 'aanschen S000®1- Drie" hadden zich met het besturen ieders tevrfdenhiid <W® d* 030 nu stukl'e landwaarts in, land WVvrfn Wu ln Zwitserland, aan welk ,®t°nsche verhaal van Willem Teil aÏ£Ï2Jk-verbonden Een bekende Alkmaarsche jongen stond gedurende de ge heele route te mikken op den appel welke rWh i 't"1 inderdaad gelukt is deze won- Jmü wag^ was die' Welke 601 voor stelling gaf van Griekenland. Het waren hier mnge gymnasiasten, die zich voor den traaten Gnekschen tempel hadden opgesteld en onder wuivende palmen in de veranda maakten zij met hun sierlijke gewaden een aristocratischen indruk. Aan dé Chr. Gymnastiekver. Advendo was opgedragen Turkije uit te beelden en het moet gezegd worden, dat is uitstekend af gegaan. Op een sierlijken troon zetelde de sultan en aan zijn voeten lagen de harem dames in hun kleurige costumes. In geheel anderen geest, maar daarom niet minder vermeldenswaardig was Rusland's uitbeelding. Dames- en heeren leden van de Kennemer Rijsocieteit vormden met hun fraaie Kozakken-costumes een waardige ver tegenwoordiging van het groote rijk, dat Europa's Oostgrens geheel vult. Overal, waar drt gedeelte van den stoet voorbij trok, hoorde men uitroepen van bewondering voor de stemmingsvolle kozakken-gewaden en „Rusland" heeft zeker een groot aandeel in het succes van dezen optocht gehad. De Tirol-wagen bestond uit een Mei-boom (versierd met speeldgoed) en hij vormde het symbool van de lente in Tirol, welke met een Vrijheidsfeest gevierd wordt. Deze keu rige groep werd door een aantal meisjes van de Huishoudschool uitgebeeld. De Scandinavische landen waren niet op het appèl verschenen, zoodat wij ons thans tot de lage landen bij de Noordzee moeten bepalen. Holland, hoe kan 't ook anders, werd door den molen gesymboliseerd. Deze molen (een getrouwe copie van een der Zes Wielen) was het middelpunt van een typisch Hollandsch landschap. Dat van dezen wa gen veel werk gemaakt was, zal een ieder, die hem zag, beamen. Leerlingen van de Kweekschool in diverse Hollandsche costu mes, die zich achter dezen wagen hadden opgesteld, trokken groote belangstelling. Er was hier inderdaad van „Holland" gemaakt wat er in de gegeven omstandigheden van verwacht was. Zooals we ook gisteren meldden „maak ten" de Ambachtsschool-leerlingen België. Als achtergrond was de Brusselsche wereld tentoonstelling gekozen en daarvoor zagen wij België's industrieën en scheepvaart. Am bachtslieden escorteerden dezen fraaien wa gen. Schotsche hooglanders, gezeten op het fantastische Loch Ness-monster, brachten een alleraardigste voorstelling van Schotland. Mede door de prachtige costumes vormde dit land een der groote attracties van den op tocht. Op drie punten in de stad, n.1. op het Sta tionsplein, den Kennemerstraatweg en het Waagplein voerden de Rijnland-bewoners eenige folkloristische dansen uit met begelei ding van harmonica's. Deze dansen trokken op de genoemde plaatsen groote belangstelling en met aan dacht volgden de duizenden toeschouwers deze interessante dansjes. Zoo zijn we dan aan het eind van den stoet gekomen, welke zonder incidenten is verloopen en waarover door een ieder, die hem aanschouwde, met bewondering werd gesproken. TELEGRAMMEN. Van H.M. de Koningin. Op het door de 8 Octobervereeniging aan H.M. de Koningin en aan H.K.H. prinses Juliana gezonden telegram van aanhankelijk heid mocht het bestuur van het Loo het vol gende telegram ontvangen: H.M. en H.K.H. de prinses danken het be stuur en de leden oprecht voor de gevoelens hen geuit in uw telegram, was geteekend de adjudant van dienst ROST VAN TOONINGEN. Een telegram van mr. Wendelaar. Dat mr. W. C. Wendelaar de Victorie- stad nog niet vergeten heeft, blijkt wel uit het volgende telegram, dat hij mede namens zijn echtgenoote in den loop van den feest dag aan het bestuur van de 8 October-ver- eeniging deed toekomen; het luidde als volgt: „Wij zijn in gedachten tegenwoordig bij Alk maar's schoone jaarfeest ter her denking van het blij ontzet. (w.g.) WENDELAAR. Het was jammer heel erg jammer dat een hevige regenbui gister tegen den avond de feestvreugde kwam verstoren. Er was zoo enthousiast*ean de versiering van verschillende straten gewerkt, buurtbewoners hadden' weer de noodige gelden bij elkaar ge bracht en er werd vergaderd en druk gedis cussieerd tot men het eens was wat er ten slotte zou moeten gebeuren. Wel is opgevallen, dat er verscheidene straten waren die ditmaal niet meededen. Het was donker en leeg op de laat en op de Oudegracht, die juist door haar water en bruggen zoo'n prachtige illuminatie kan bieden.. Boterstraat, Schoutenstraat. Hoog straat, Achterstraat, vrijwel alle zijstraten van de Langestraat hadden om de een of andere reden gestaakt". Zoo moet het niet, wij moeten vooruit en niet achteruit met de feestviering. Er is met veel moeite en geduld een organisatie opge bouwd, die langzaam maar zeker de geheele stad voor een feestelijke herdenking van Alk maar's ontzet begint te winnen. Dan moet het crescendo gaan, dan moeten er elk jaar weer versierde straten bijkomen en niet omgekeerd. Wij weten wel dat het soms lastig is, dat er hier en daar wel eens een buurtbewoner is die „niets wil geven" of zich „met dien onzin niet ophoudt'', en dan is het ook niet altijd mogelijk voor het huis van hem of haar die dat gebrek aan saamhorigheidsgevoel demon streert de versiering weg te laten. Dan profi teert deze man of vrouw toch van de versier de straait op kosten van zijn buren, maar la ter deze enkelingen in hun pogingen tot af- braak toch niet zooveel succes hebben, dat zij de organisatie der feestelijkheden daardoor kunnen verstoren. Er moet versierd en gevlagd worden, steeds mooier en steeds meer en daarom past dit jaar een woord van lof aan dat deel van de burgerij, dat de handen weer ineen had ge stegen en getoond had wat er met goeden wil en samenwerking te bereiken valt. De Langestraat had ditmaal een zeer mooie versiering. Er waren roode en witte Sen van respectabele afmetingen opge hangen de heer Elzas schijnt daar zijn krachten aan gegeven te hebben en1 elke 8 droeg het jaartal 1573 en de maandennaam Oct. Daarvoor en daar achter prijkten weer roode en witte lampions. Het was een kunst zinnige versiering die vooral bij avond een feeërieken indruk maakt. De Spoorstraat heeft op een eere poort er nog eens den nadruk op gevestigd, dat men naar 't spoor door deze straat moet gaan. Op de rooa-witte palen waren1 sier- lijke bloembakken geplaatst, maar de ver lichting die uit kaarsenlampions bestond i6 in het water gevallen of beter gezegd, het water in de verlichting gevallen, zoodat dit helaas moest worden uitgeschakeld. Dat is natuurlijk het bezwaar van de ouderwetsche verlichting. Electrische lampjes kunnen wel natregenen maar niet uitregenen.. Misschien was er geen geld genoeg in kas. Laten wij hopen, dat de burgerij een volgend jaar nog wat dieper in den zak zal tasten. De Stationsweg i6, dank zij de technische hulp van den heer Hartog weer met het Scharloo een der mooist versierde, althans mooist verlichte straten geweest. Hier had men perkamenten trechters waar door het water weg kon loopen en toen de electr. lampjes waren aangestoken, maakte de straat met zijn verlichte bloemenstan- daards een sprookjesachtigen indruk. Het Scharloo, door denzelfden deskun dige verzorgd, gaf met zijn groote verlichte zuilen en zijn roode en witte lichtjes weer een bijzonder mooi effect. Reeds van verre zag met dit fraaie stadsgedeelte, dat aan een feestelijk verlichten ingang van een imposan te tentoonstelling deed denken. Lindenlaan en Varnebroek had den een versiering met roode en witte kap jes en een eenvoudige maar doeltreffende bloemversiering. Er was veel publiek in deze buurt en de bewoners hebben dan ook alle eer van hun werk. De Breedstraat had weer voor een keurige verlichting gezorgd. Er waren klei ne vlaggetjes en er waren guirlandes van groen. Het geheel was weer alleraardigst. Al is deze straat een beetje weggestopt tus- schen de drukkere verkeersstraten, toch heb ben de bewoners zoowel nu als het vorig jaar ook van hun goeden wil en saamhoorig- heid willen getuigen. In de garage van de Singer-tax werd een reclame-filmpje gedraaid. De M i e n t had ditmaal een vlot versierd en op dat vlot werd vroolijike muziek gege ven He zou een beetje aan Venetië doen denken als het vlot meer op een gondel had geleken. Het trok in allen gevalle veel be langstelling. - De Koningsweg was eenvoudig maai netjes versierd, o.a. met een Alkmaarsche burg. Men doet wat men kan en dat is al te loven. Zooals wij al opmerkten was de S c h o u- t e n s t r a a t dit jaar niet versierd, maar er was een vlagvertoon, dat toch heel aardig aandeed. Voor de versiering van het H o f verwijzen wij naar wat een onzer over de daar gehou den feestelijkheden heeft geschreven. Een bijzonder woord van lof komt nog aan de Sint Josephstraat toe, niet omdat deze versiering door kostbaarheid of kunst zinnigheid uitblonk maar omdat ze geheel door de jeugd was verzonnen en aangebracht. Er is heel wat gedebatteerd en er zijn heel wat jongens vroeg uit de vee- ren geweest om deze straat in een feestelijk kleedje te steken. Jammer dat de regen de papieren lampions met zooveel opoffering aangekocht waardeloos maakte. Het Verdronkenoord was weer in 't zelfde feestkleed gestoken als verleden jaar, alleen droeg het inwendig verlichte bouw werk op de Platte Steenenbrug thans geen opschrift. De kleine witte driekante teekenin- gen van leeuwen en de Alkmaarsche burcht met er boven 'n vlaggetje maakten langs den waterkant een prettigen indruk, welke nog verhoogd werd door een goed aangebrachte verlichting van de bruggen. De Accijnstoren, waarvan alle lijnen met electrische lampen waren verlicht, was een schitterend sluitstuk van deze gracht. Er was groote belangstelling voor deze sprookjesachtig verlichten toren, die zijn lichtlijnen in het water spiegelde. De gemeen te had hier een keurig stuk werk verricht. De St. Annastraat, in gewone dagen reeds tamelijk verlicht door een aantal win kels, baadde in een zee van zacht licht: in groote langwerpige groengekleurde bakken zijn op korte onderlinge afstanden boven de straat lampen aangebracht, die, omhuld met oranjedoek, een zacht licht verspreidden. Aan de muren hingen nog wandlampen, eveneens schuilgaande achter oranjedoek, en daaronder bevonden zich groene bakjes met bloemen, dit was een uitbreiding van de ver siering van het vorige jaar. De brug vóór de straat (aan de Zaad- marktzijde) droeg als versiering een viertal geweldige „kaarsen", zooals die een vorig jaar langs den géheelen waterkant aan de gracht waren geplaatst. Lutti kOudorp en Zaadmarkt zelf waren niet in een feestkleedje gehuld, wèl waren in de gracht een tweetal kunst-eilanden met verlichting langs de „kusten" aangebracht met een weel- derigen „plantengroei". De bewoners van het Fnidsen waren allesbehalve zuinig geweest met lichtjes: rondom groote hoepels (waarin groen en bloemen) boven de straat waren zij aange bracht in vrij groot aantal, zoodat er een zee van licht heerschte in deze straat. Aan het begin was een soort poort geplaatst en bij de St. Jacobstraat vormde een verlichte burcht een afsluiting. De Hekelstraat zag er met de groe ne guirlandes, waartusschen vele oranjebal lons, sprookjesachtig uit. Hoe 8 Oct. „binnen" gevierd is. Hoe mistroostig het ook was, dat de re gen de avond-feestvreugde zoo wreed ver stoorde, het deed aan de gezelligheid in de dancings, café's en verdere gelegenheden, welke gerangschikt kunnen worden onder den naam „binnen" niets af. Overal, waar wij op onzen tocht van dan cing naar dancing kwamen, was het meer dan vol en de exploitanten zullen zeker niet op een enkele uitzondering na geklaagd hebben over de aanhoudende regenbuien, want deze deden aan het bezoek binnenshuis meer goed dan kwaad. Daar was allereerst de groote Koren beurs, welke baadde in een zee van licht en waar reeds vroeg in den avond de echte „Stimmung" heerschte. Op werkelijk smaak volle wijze was deze zoo .groote ruimte in 'n danszaal omgetooverd en het uitstekende orkestje (4 man) zette zijn beste beentje voor om aan de vele eischen van de honderden danslustigen te voldoen. Dat hier geen al coholische dranken geschonken werden, deed aan de feestvreugde wel wat af. Had de ge meente voor dezen éénen avond niet een ver lof A 'kunnen geven? Bij Harry London werd eveneens lustig gedanst. Het gezellige zaaltje was weldra bezet met vele dansliefhebbers(sters) en op de pittige muziek van een driemans band wisselden ook hier wals foxtrot en rum ba elkaar af. Af en toe liep het wel eens vast met de vele binnenstroomende bezoekers, hij heeft ook gisteravond weer bewezen voor geen kleintje vervaard te zijn. Op de bovenzaal van Theo v. Gijzen aan de Breedstraat speelde de Sweet and Hot players. Dat deze band een groote schare danslustigen tot zich weet te trekken, valt niet te verwonderen. De band is als het ware aan de zaal inhaerent en dat het dus ook hier meer dan vol zou zijn, was begrijpelijk. Er heerschte tot diep in den nacht een ge zellige sfeer en voor velen was het late uur toch altijd nog te vroeg. Nadat de revue „Lachen is troef" waarover elders in dit nummer uitvoerig wordt geschreven in het Gulden Vlies geëindigd was, concentreerde een enorme drukte zich naar de groote zaal, waar band-leden van de revue er lustig op los bliezen. doch altijd werd er een oplossing gevonden. Er gaan nu eenmaal veel „makke schapen in een hok". In „Royal" trad met veel succes The X en X?-band op tot ieders tevredenheid. De Volendammers lieten zich in „Neutraa 1" hooren op het Groot Nieuwland, terwijl in café No. Een (Ritsevoort '60) de Bever- wijker Accordeon Band voor de gezelligheid zorgde. Dit jaar was alleen de dancing van de Harmonie beschikbaar gesteld voor hen, die den dans boven een film prefereeren en het bleek alras, dat de ruimte eigenlijk te klein was. Siem Spruit en zijn band zwaaiden hier den dans-scepter en met succes. Het is steeds een genoegen, deze band te kunnen hooren, er zit „Schwung" in en dat is het vooral, wat haar nu sinds tal van jaren bestempelt als Alkmaar's beste band. Siem Spruit heeft een reputatie op te houden en Nauwelijks was de revue afgeloopen, of een ware stormloop naar de danszaal werd on dernomen en in minder dan geen tijd was het hier stamp- en stampvol. De band weerde zich duchtig en met het uur steeg de vroolijkheid. Ontstellend groot was ook het aantal kaal- hoofdigen, een quantum „groentjes' uit Leiden, dat telkenjare meerdere luister aan het 8 Octoberfeest bijzet en dat zoo langza merhand in Alkmaar 'n vermaardheid heeft verworven. Talrijke Alkmaarsche notabelen (al dan niet „angeheitert") kwamen zoo van tijd tot tijd een kijkje nemen. De praeses van het Leidsehe studenten corps voegde zich o.m. eveneens onder feestvierenden en meer dan ooit was het hier een cosmopolitisch gezelschap. Natuurlijk waren ook de Rijnlanders uit den optocht prompt aanwezig. De Budapester Bar en de bijbehoorende Hongaarsche musici droegen niet weinig bij tot het amusement in het café en' het tus- schenzaaltje. Het was twee uur voor men er erg in had, het beste bewijs hoezeer hier de feestvreugde hoogtij gevierd heeft. Het was een schoon feest, een feest Alk maar waardig! De kennis op het oude zie kenhuisterrein vermocht, als gevolg van den flinke regen buien, waardoor de zandbodem nogal mod derig was geworden, niet zooveel menschen trekken als men in den middag had kunnen verwachten. De verschillende inrichtingen van vermaak zullen waarschijnlijk niet juichen over de financieele uitkomsten van dit deel van den ontzetdag. De zweefmolen en de Turkscheschop waren te ongeveer 9 uur zelfs gesloten. Buurtfeest op het Scharloo. Het centrum van de Scharloofeesten, was de ruime expeditie-gelegenheid van gebr. Hoed, met de heer Jan Hoed al leider. De prettige geest onder den buurtbewo ners, die telken jare op 8 October tot uiting komt, deed weldadig aan. Den geheelen dag beijverd men zich daar voor de kinderen met verschillende spelletjes bezig te hou den. Ter afwiseling werden de kinderen op chocolade en gebak onthaald. Des avonds heerschte er onder de bewo ners, ondanks den regen, een gezellige feest stemming, die de saamhorigheid onder deze bewoners ten zeerste verhoogt. De uitslag van de kinderfeesten aWaar is de volgende: Houtjesrapen: le prijs Rietje Blommaert, 2e pr, Tini Hoed, 3e pr. Greta Hoed. Autopeds: le prijs Siem Kramer, 2e pr. Arfe Hoed, 3e pr. Wim Obdam. Het Hofplein. De 'bewoners van het Hofplein vormen, onder voorzitterschap van Fok Keijsper, een hechte eenheid. Men kan pas lid van deze buurtvereeniging zijn, wanneer men daar 5 jaar woonachtig is. Het lidmaatschap van deze vereeniging wordt dus als een onder scheiding beschouwd en door de bewoners gewaardeerd. Dank zij de heer William de Waal heerschte er al dagen te voren groote gezelligheid en weet men voor de spelen steeds wat nieuws te bedenken. Deze buurtvereeniging beschikt over een dansvloer, een eigen muziektent, een prach tige afscheiding en schitterend illuminatie materiaal. Bij de versiering domineerden de stads kleuren Aardig gevonden was de versiering der straalsgewijze aangebrachte electrische draden met witte en roode vlaggetjes en des avonds leverde de ruim 700 electrische lamp jes een fantastische aanblik. Door het organiseeren van verschillende wedstrijden voor grooten en üleinen stond deze buurt den geneelen dag in de belang stelling van het publiek, dat zich vaak kos telijk amuseerde met de geestige mededee- lingen van den voorzitter, die door de luid spreker voor allen verstaanbaar was. De buurtbewoneis hebben van groote saamhoorigheid getuigd. Den avond te voren werd den heer Keijs per door de. „Hofkapel" een serenade ge bracht. Vooral des avonds tijdens het blaasvech- ten, een door den heer de Waal uitgedacht spel, hebben de menschen zich kostelijk ge amuseerd. Om de belangrijke prijzen heb ben de deelnemers fel gestreden en ondanks de regen, bleef het publiek in groote drom men het spel volgen. Het Hofplein was het centrum van de feestelijkheden. Het kerkconcert. Over het kerkconcert schrijft onze muziek- verslaggever Tot de drukst bezochte plaatsen op den acht October-dag behoort het concert, dat elk jaar in de Groote kerk gegeven wordt en ditmaal ingericht was door het Vrijzinnig Hervormd zangkoor met medewerking van

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9