Rondom een wereldkampioenschap. Het geknoei met de postduivenklok. JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. Een niet op zichzelf staand geval. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 10 OCTOBER 1935 VI. Een kampioenschaps-wedstrijd, die tot heden uniek is in de historie Heel Holland schaakt om het wereldkampioenschap. De diepere oorzaken van het bedrog. PRINSES MARINA EN ZOON MAKEN HET GOED. Felicitatie-telegrammen uit alle werelddeelen. Prinses Marina BLOEDIGE GEVECHTEN IN BRITSCH-INDIE. Een doode, elf gewonden. GROOTE COCAINEDIEFSTL. Te Warschau. DE ZAAK-HAUPTMANN. De doodstraf bevestigd. DE PRINSES TE ARNHEM. BESCHERMING TEGEN MOSTERDGAS. Uitvinding van Prof. Wibaut en Drs. Hackman. Waf vandaag de aandacht trekt,,. ONGELUK BIJ HET STROO-PERSEN. Twee arbeiders de wond. HOUTZAGERIJ UÏTGEBR&MX Felle brand te Venlo; Schade loopt in de tienduizenden. DE ROOF IN CAFE „AMERICAIN". Nederlander te Antwerpen aangehouden. De Wereld is 'n wonderlijk ding! Of neen: de wereld niet. De menschen zijn wonderlijke dingen. En dan voornamelijk de meer Noorderlijke menschen, laten we zeg gen: de Hollanders! Wanneer je in je leven met Zuiderlingen in aanraking komt, dan ondervindt je het volgende: n Italiaan, 'n ras-echte Span jaard, 'n Portugees, Brazilaan, 'n Argen tijn, dat is 'n mensch, die van louter ont roering of enthousiasme een gat in de lucht slaat, al ziet hij maar een kinderballonnetje flet lacht, hij juicht, hij gesticuleert, hij omarmt z'n buurman. Maar meteen is het weer afgeloopen. 'n Kort stroovuurtje enuit! £>e Hollander is anders. Er kan een com plete kathedraal vlak naast hem instorten. Als bij toevallig geen steen op z'n neus krijgt, dan duurt het zeker volle drie minuten, vóór hij verbaasd opkijkt om te zien, wat er precies gaande is. Maar heeft het geval hem gepakt, dan praat hij er veertien dagen later nog over, al« over een wereldgebeurtenis! Zoo is de Hollander. Dat is op het oogenblik weer bewezen. Ruim anderhalf jaar met ijzeren volhar ding en onbegrensde werklust heeft het ,Euwe—Aljechin-Comité" gearbeid om Hol land wakker te schudden voor een fenome nale sportgebeurtenis. Holland kwam heel langzaam in beweging en gaf zich eerst aan het einde gewonnen. Maar nu het in beweging gekomen is nu schaakt heel Holland mee, waker, leven dig, enthousiast, onvermoeibaar, intensief en in volle overgave om het Wereldkam pioenschap Schaken Een wedstrijd van on-geëvenaard karakter. Tot op heden heeft Holland waar voor z'n gela gekregen. De wedstrijd, in de tot heden gespeelde partijen, heeft een karakter zooaü zelden of misschien nooit is voorge komen. Gaat u zelf maar na. De eerste partij: Geen remise geen lang uitgewerkt eindspel geen hangposi- tie. Niets daarvan: Zegge één en dertig zet ten en uit! Pardoes gewonnen. Afgeloopen! De tweede partij: Geen remise geen eindeloos spel van zetten geen dubieuze posities. Ruim veertig zetten en uit! Gewon nen! Af!. De derde partij. Geen remise geen hangpartij geen la-la-spelletje. Veertig zetten en uit! Gewonnen. Slot! Drie partijen gespeeld. Drie partijen met viag en wimpel gewonnen. Geen twijfel mo gelijk. Dat is nog niet alles. Als nu deze drie partijen gewonnen waren met zoo sterke overmacht door één der spelers, dan waren we klaar. Dan konden we het bekijken. Dan zeiden we: Natuurlijk: ongelijke kracht, dat wist ik wel. Aljechin is een reus en Euwe doet het aardig. Of: Euwe is sterk, maar Aljechin maakt er maar wat van ,V,ï,'etSndafrVa" De eerste Partii wint A1* jecnin. De tweede partij wint Euwe. De der de partij wint Aljechin. Alsjeblieft! .aar/avaI'(t een normaal mensch z'n hoofd m u weet niemand het meer... Maar m hooge mate spannend is het. Niemand kan zeggen welke strijd intenser is, Aljechin ®"A')ess'n'^' °f de strijd Euwe- Doch dat er in beide oorlogen heftig, raak aangrijpend diep gestreden wordt, dat staat nu volkomen vast. Het is werkelijk overweldigend! n,s Schaaklessen. uaarom is het, dat we waar voor ons geld Kr ?en an™° van de zijde van het pu bliek voor een zoo hoogstaande sport als net schaken, is bijzonder groot. Nu al twee avonden waren de luxueuze zalen van het krin i e' Sevu'd met een aandachtig publiek. En het was een intens genot van hoog geestelijk gehalte deze schaakgebeur tenissen mee te maken. Om de spanning, om het felle spel, dat gegeven werd. Geen moment van verslapping bij de riva len, noch bij de toeschouwers. Overal langs den wand tafeltjes en overal borden met den spelstand. In felle aandacht staat het publiek als vastgebonden aan de beide roer loos zittende figuren.... Dat wil zeggenRoerloos zit alleen Euwe. Aljechin is een studie op zichzelf. En heel de zaal klampt zich aan hun bewegingen vast. Daar gaat het weer: een zet een tik van de klokeen golf van verlangen door de gespannen toeschouwers... De zet komt op het» demonstratie-bord.... Ge zoem weer stilte Het tempo is vaak, verbluffend. Maar men zwijgt, men fluistert soms, men wacht, men hoopt, men denkt, men houdt den adem in Tot op één oogenblik. Dat was in de militiezaal op Maandag avond. Euwe stond muurvast op winst. Al jechin vocht, dacht, wurmde in den vasten greep van zijn tegenstandereen zet Nog een zetDan veert hij overeind, reikt z'n tegenspeler de hand.... Opgegeven Toen brak de ban van spanning. Fel ap plaus klonk door de ruime zaal. Holland juichte. Holland had een partij gewonnen. Euwe suste, wees den bijval af. Maar het publiek kon zich niet bedwingen En als schoolkinderen waren wij, toen na afloop dr. Euwe bereid was de laatste stel lingen in het openbaar te analiseeren. We kregen schaaklessen aan het demon- tratie-bord Verbluffend. Vier, vijf, zes com binatie-mogelijkheden, stuk voor stuk, uit één zet gedemonstreerd. De kinderen lach ten meesmuilend, zuchtten van bewonde ring. Hoe is het mogelijk! Het waardeerend rumoer ging mee met de menschen tot ver op straat. Alleen schrijver dezes ging diep be schaamd en mismoedig huiswaarts, klein tjes Hij had er geen lor van begrepen Wat zal ore nog te wachten staan? (Nadruk verboden). De le Hasrlem gepleegde fraude met een Postduiven-controleklok, waardoor een deel- aan wedvluchten kaïns zag, geduren- jaar tal van prijzen op onrechtmatige wijze binnen te halen, blijkt in de kringen, waar men de postduivensport beoefent, niet ®e verwondering en zeker niet die veront waardiging gewekt te hebben, welke dege nen die buiten deze sjiort staan, verwachten mochten. Wij hadden over den misleidenden truc, welke door den Haarlemmer in prak tijk was gebracht, een onderhoud met iemand die op het gebied der postduivensport zeer zeker zijn sporen verdiend heeft, en die in *^27 den Bonds-kampioensprijs voor jonge duwen won. Het was de heer H. v. d. Kooy, oud-voorzitter van de postduivenvereeniging "De Zwaluw", die ore o.a. verzekerde, dat de truc met den lossen bodem van de con troleklok (welke in Haarlem was toegepast), volstrekt niet nieuw was. >iWaar ik mij 't meest over verwonder is" verklaarde de heer v. d. Kooy „dat dergelijks, als in Haarlem gepasseerd ls> 7 jaar lang voortgang kon hebben. Als de controle in een vereeniging aan de eischen voldoet, kan een dergelijk geknoei toch niet zóó lang duren. Ik zal u een staaltje geven: In het vliegseizoen 1927 weiden door mijn duiven alle kampioenschappen behaald. Vijf maal achtereen haalde ik den eersten prijs, soms zelfs met 2a 5 uren voorsprong. Als voorzitter van de vereeniging had ik het vol ste vertrouwen van mijn médeleden. Maar toch ontkwam ik niet aan de controle. Twee andere bestuursleden controleerden Ket den chronometer de aankomst van mijn duiven, en alles was natuurlijk in orde. Was oen dergelijke controle ook in Haarlem toe gepast, dan zou de gepleegde fraude veel eerder ontdekt zijn". „Hebt u in uw praktijk van de duivensport ook wel knoeierijen meegemaakt en op den kop kunnen tikken?" vroegen wij den heer v- d. Kooy en hij antwoordde: „Elke beoefe- "aar van deze sport weet heel goed, wat er e koop is. Als wij iets in de gaten kregen, Ket door den beugel kon, dan zouden we toch niet zoo spoedig naar de politie loo» Pen, als men in Haarlem heeft gedaan", toen wij heel verwonderd keken, vervolg- pud-voorzitter van „De Zwaluw": »u>at klinkt u misschien vreemd in de ooren, maar wij weten, wat er in de postduiven sport te koop is en vooralwat de men schen tot het knoeien brengt. Want er wordt nog maar al te dikwij'ls geknoeid. Dat komt, omdat de duivensport tegenwoordig niet zoo zeer meer beoefend wordt om de s p o r t als zoodanig, maar om het gokken. U kunt de postduivensport van tegenwoordig het best vergelijken met de paardenrennen, waar de sport ook in de meeste gevallen bijzaak is en het wedden hoofdzaak". „Maar wij meenen toch, dat deze sport hoofdzakelijk beoefend werd door arbeiders, en die zullen toch niet in staat zijn, op groote schaal te gokken?" „Daar slaat u nu juist den spijker op zijn kop. Er wordt we! degelijk door de arbeiders gegokt, al heet 't dan in de duivensport niet gokken, maar „poulen". De poule is de inzet, die door eiken deelnemer aan de wedvluchten op zijn duif gedaan wordt, en die poules va- rieeren van 10 cents tot 10. In de vlucht van 3 Augustus j.1. van Dax (Zuid-Frank rijk) naar Roosendaal won een deelnemer op één duif een bedrag van f 80.60. Als het om zulke bedragen gaat, dan is het niet te verwonderen, dat de menschen met een kleine beurs wel eens in de verleiding ko men, om te knoeien. Ik verzeker u, dat er ver schillende arbeiders zijn, die door het jxrnlen in groote zorgen zijn gekomen". In den loop van het gesprek vernamen wij nog, dat de postduivensport ook een zeer kostbare sport is voor hen, die haar beoefe nen, want de leden van een postduivenver eeniging hebben niet slechts contributie op te brengen, maar daar komt nog zooveel bij, n.1. het duivenvoer, dat, matig berekend, op 1 per week gesteld kan worden; dan het reisgeld voor die duif naar het station van loslating. De klok, welke nu eenmaal bij wedvluchten onmisbaar is (constateur wordt ze genoemd) kost tegenwoordig ongeveer 45. Maar enkele jaren geleden was de prijs nog 65. Die klokken worden dikwij'ls in huurkoop verkocht, voor 1 aflossing per, week. „U begrijpt dus" vervolgde de heer v. d. Kooy „welke offers vaak van de arbeiders gevraagd wordien, om aan dergelijk gokspel mee te doen". „Maar als het gokken in de duivensport nu tot zulke ongewenschte toestanden leidt, zou het dan niet tijd worden, dat daaraan eens een einde werd gemaakt? Er zullen toch ook wel duiven liefhebbers zijn, die hunne duiven aan wedvluchten willen laten deel nemen, alleen terwille van de sport?" Op deze vraag keek de heer v. d. Kooy ietwat bedenkelijk. „Zeker, en z ij n liefheb bers, die hunne duiven laten meevliegen om de sport, maar de overwegend groote meer derheid doet 't, om een gokje te maken. Ik zal u nog meer zeggen. In den Nederland- schen Algemeenen Postduivenbond (dat is de grootste bond in ons land op postduiven- gebied) waarbij duizenden leden aangeslo ten zijn, is sinds geruimen tijd een strooming merkbaar tegen te hooge poules. Er zijn bon den, die geen hoogere inzetten (poules) toe laten dan 1, wat nog zeker meer dan ge noeg is, maar de Algemeene Bond staat het poulen toe tot bedragen van 10, en dan ican het enorm oploopen. Door organisators van concoursen is wel eens verzekerd, dat, als men niet laat poulen, er te weinig animo zou zijn. Maar ik verzeker u, dat, als er ge vlogen werd om een kunstvoorwerp, een me daille of een diploma, het knoeien meteen dé wereld uit zou zijn „Is de regeering op de hoogte met hetgeen zich in de duivensport afspeelt? Mij dunkt toch, waar zelfs een winkel iersvereeniging bij het houden van een winkelweek kans loopt, geverbaliseerd te worden wegens over treding van de Loterijwet, dat een dergelijk gokspel toch niet de goedkeuring van de overneid kan hebben". „He is mijn vaste overtuiging, dat de re geering hiervan niets weet. Maar ik zou het in het belang van duizenden arbeiders ach ten, wanneer aan dat hooge poulen defini tief een eind werd gemaakt". Tot zoover ons onderhoud met dezen in sider op het gebied van de duivensport. Van andere zijde vernamen wij nog, dat het gok ken met postduiven zóó'n afmeting heeft genomen, dat zelfs steuntrekkende weikloo- zen niet-onbelangrijke bedragen verspelen door het gokken met hun duiven die aan dé wedvluchten deelnemen. Inderdaad zou het paal en perk stellen aan dezen goklust in het belang der arbeiders zeiven geacht moe ten worden. ^Buitenland Den geheelen dag door zijn uit alle dee- len van Engeland en zelfs uit de geheele wereld felicitatie-telegrammen binnenge stroomd naar aanleiding van de geboorte van een jongen hertog van Kent. Uit het laatste bulletin, dat gisteravond werd uit gegeven, blijkt, dat de toestand van de herto gin van Kent en den pasgeborene bevredi gend blijft. Ter eere van den koninklijken wereldbur ger werden gistermiddag in Hyde Park en van den Tower saluutschoten gelost. Naar uit Delhi wordt gemeld, is het te Rohtas tot ernstige botsingen tusschen Hin does en Mohammedanen gekomen. De po litie greep in en maakte van de vuurwapenen gebruik, waarbij een Hindoe werd gedood, terwijl er 11 werden gewond Te Warschau is men tot de ontdekking gekomen, dat uit de voorraden medicamen ten van het militaire hospitaal 1000 ampul len oocaine gestolen zijn. De beheerder van het magazijn was eenige dagen lang niet op zijn post verschenen. Toen men zijn wo ning wilde bezoeken, vond' men hem, nadat men de deur geforceerd had, dood liggen. Het onderzoek heeft nog niet aan het licht gebracht of de man zich zelf vergiftigd heef, dan wel of hij door anderen vergiftigd is. Bij controleering van de boeken en voor raden, die hij onder zijn beheer had, bleek, dat in den laatsten tijd 1000 ampullen co- caine verdwenen zijn. Men vermoedt, dat de man de cocaine verkocht heeft aan interna tionale handelaars in verdioovende middelen. Het hoogste gerechtshof van New-Jersey, de Court of Errors and Appeals, heeft het tegen Hauptmann uitgesproken doodvonnis bevestigd. Hauptmann was veroordeeld in verband met de ontvoering en den dood van de baby van Lindbergh. Er wordt op gewezen, dat nu het dood vonnis tegen Hauptmann bevestigd is, hem nog drie weken openstaan om in beroep te gaan. Ten eerste kan hij zich wenden tot het gerechtshof van New-Yersey, de Court of Pardons, dat bestaat uit den gouverneur en zes rechters van de Court of Errors and Appeals. Dit hof weigert echter gewoonlijk dergelijke voorstellen te behandelen, wan neer geen verzachtende omstandigheden aan wezig zijn. Het zou hoogstens de doodstraf kunnen wijzigen in levenslange gevangenis straf. Verder kan Hauptmann een nieuwe behandeling van zijn zaak door het gerecht van New-Jersey aanvragen op grond van nieuw bewijsmateriaal; zijn verdedigers zijn hiertoe bereid. Ten slotte kan hij een beroep doen op het hoogste federale gerechtshof, wanneer zijn verdedigers kunnen aantoonen, dat de grondwettige rechten van den be klaagde geschonden zijn. !B.Uuwiland Gistermiddag heeft Prinses Juliana een wandeling gemaakt door de bosschen Warns- born te Arnhem H.K.H., die in gezelschap van freule Van Heemstra uit Oosterbeek was, kwam per auto en stapte in een der lanen uit om te voet den Franschen tuin en het bosch achter hotel Wanrsborn te doorkruisen. Om goed vier uur is Prinses Juliana weer ver trokken. Nadat drs. J. Th. Hackman door een toeval een preparaat had gevonden, dat bescher ming bood tegen mosterdgas, is hij in sa menwerking met prof. dr. J. P. Wibaut, hoog leeraar in de organische scheikunde aan de Universiteit te Amsterdam en met medewer king van de Artillerie-Inrichting er in ge slaagd een kleedingstuk samen te stellen, dat wanneer het gedrengt is in het gevonden preparaat, den drager volledig beschermt te gen het doordringen' der vloeistof tot de huid. Deze belangrijke uitvinding wordt thans na der door de militaire autoriteiten uitgewerkt voor de practische toepassing. Wij vonden zoo schrijft de „Telegraaf" prof. Wibaut en drs. Hackman bereid ons na dere bijzonderheden mede te deelen over hun belangrijke vinding. „Laat ik beginnen", aldus prof. Wibout, alle eer te geven aan drs. Hackman, die twee jaar gearbeid heeft om wat hij aanvankelijk betrekkelijk door een toeval vond, nader uit te werken. Om de vinding goed te begrijpen diene, dat mosterdgas een vloestof is met een hoog kook punt. De damp van dit gas is verwoestend voor de ademhalingsorganen. Maar tegen die dampen wordt men beschermd door gasmas kers. Het gas wordt verspreid door gasgra- naten, „Gelb-Kreuzgranaten" noemen de Duitschers deze projectielen. Het zijn gewone granaten, gevuld met vloeistof en een kleine springlading. Wel verspreiden zich de scher ven, doch deze zijn van minder belang. Hoofdzaak is, dat de vloeistof zich verspreidt in kleine druppels, die door de kleeding heen dringen tot op de huid en dan zeer onaange name wonden veroorzaaken, breede blaren, welke van groot nadeel zijn voor het gestel. VAN HAVER TOT HAVERMOUT. Over de nieuwe Quaker Havermout Fa- 'briek te Rotterdam schrijft men ons het vol gende: De fabriek („molen" noemt men in Ameri- ifca een dergelijke fabriek, hoewel het in laat- (ste instantie niet een maal proces betreft), is (op een zeer groote capaciteit bere kend: zooals zij daar staat met haar hooge gesloten muren aan de Roterdamsche haven, is zij, met haar capaciteit van liefst 25 mil- lioen k.g. haver per jaar, derhalve de groot ste haver-molen van Europa. Z-ij is bovendien om haar geraffineerd technisch procédé een unicum der industrie, dat dan ook terecht aanspraak mag maken op de belangstelling van leek en vUkman. Niet alleen dat het Quaker Havermout een omwenteling teweeg heeft gebracht in een tak van landbouw, die vroeger in Amerika van weinig belang was en oorspronkelijk zelfs uit Europa was overgebracht, het heeft nog be langrijker werk verricht: paradoxaal gezegd heeft het, door het ontbijt van den mensch te hervormen, den mensch zelf hervormd. Want over de voedingswaarde van het havermout zijn alle doctoren en sociologen het eens. Over de smakelijkheid en de veelzijdigheid van zijne producten zult gij straks zelf kun nen oordeelen. Schijnbaar is het procédé, dat men in dezen „molen" ziet, zoo eenvoudig: zeeschepen, en tot vlak voor de fabriek ook de binnenscheep vaart, brengen de haver van overzee, maar in stijgende mate ook van de vruchtbare akkers van Nederland, waar de kwaliteit van het product zich uitstekend voor havermout-be reiding leent. In de haver zit immers het voedsel zelf, het havermout (dat is de geplet te haverkorrel) reeds verborgen, Wat zou dus eenvoudiger zijn, dan haar te pellen en te reinigen? Indien dit werk van billioenen en billioenen kleine korrels aan de huisvrouwen kon wor den overgelaten, dan inderdaad! Maar dan zou het havermout een goede kans maken, nooit op de ontbijttafel te komen. Er is voor de zes etages van deze fabriek een weg van 490 meter voor de haver getra ceerd, dien zij van van haver tot havermout heeft af te leggen op zoo'n manier, dat wer kelijk geen graantje aan den ijzeren opmerk zaamheid van de moderne machines ont snapt. Wat er als haver ingaat, komt er auto matisch als havermout uit. Koningin geeft 5000 aan N. C. C. (Binnenland). Regeering waarschuwt tegen ham steren. (Binnenland). De Ossche misdadigersbende voor goed uitgeroeid. (Binnenland). De zaak van het Paleis voor Volks vlijt. (Rechtszaken). Is Graaf de Marchant Nederlander? (Binnenland). Cocaïne-complot t- Warschau ont dekt. (Buitenland). Hauptmann wederom ter dood ver oordeeld. (Buitenland). Rondom het wereldkampioenschap schaken. (Sport). (Zie verder eventueel lariste berichten.) Men ziet, dat zoowel het reinigen, afe flat roosteren en het pellen telkens door vele. s&j dia van behandeling gaat: de haver, met J|- cob6ladders omhoog gebracht, zalft als Bet ware elke etage door steeds meer verfijnt machines heen1, die elk hetzelfde wwk doeii, maar nog selectiever, zoodat tén efotte rifèf alleen het eindproduct voor horkfasd procent zuiver is, maar tevens de afvalpFodutetw^Jja de meelstofdeeltjes in de lucht, vergaderd kunnen worden, opdat zij op hun beurt ($ê- nen voor de bereiding van het havervoer, döt een der voedzaamste veevoeders is. Uiterst vernuftige uitvindingen, weHse dfeéfs alleen in deze fabriek worden toegepast; wa ren noodig om ten1 slotte uit het ruwe ma riaal het smettelooze en bij uitstek smölreKjxe product te verkrijgen, dat sinds ]aqr én dag het ontbijt-voedsel bij uitnemendheid is. Om voor de hyiënische zorgen van de. honderd man Nederlandsch personeel zijn taf 'van in stallaties uitgebracht. Gistermiddag heeft bij het persen van stroo te Halerbrug, bij Beilen, (Dr.) een ernstig ongeluk plaats gehad, vfaerdoor twee personen werden gewond. Doordat het wiel van de persmadrine In stukken vloog, werd de 20-jarige arbeider L. Drent uit Hoogeveen door een stuk ijzer geraakt en zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Assen moest worden vervoerd. Een andere arbeider, die bij een dorsch- machine stond, werd eveneens door een s$wk van het wiel gewond en met eoi wond naar zijn woning verwent Gisteravond omstreeks zeven qgff is J| Venlo brand uitgebroken in de Hostzagertj en schaverij van de N.V. J. M. van Gaé- selt's houthandel, aan de Roentfbndselfe- straat. De brandweer van Venlo, Bleiftt: en the van de Nederlandsche Instrumenten Gom- Eagnie, wier fabriek in de onmiddelfpe na theid gelegen is, namen aan bet bhn- sehingswerk deel, terwijl de polibf, mare chaussee en militairen de toeschouw» op een afstand hielden. De zagerij en schaverij zijn geheet witoe- brand. Ook de daarin aanwezige hottroe- werkingsmachines, gereedschappen en een groote voorraad bewerkt hout, werden een prooi der vlammen. Door het aanhoudend nathouden der om liggende gebouwen heeft men verdere uit breiding van het vuur weten te voorkomen. De aangerichte schade loopt in de tien duizenden en wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. In den laten avond was men nog met de na- blussching bezig. Door de politie te Antwerpen is aange houden de Nederlander H. Marienboer, een 31-jarige chauffeur geboren te Haarlem- merliede. De arrestatie geschiedde op ver zoek van de Nederlandsche justitie. De man had in het hotel „Americain" te Den Haag in den nacht van 30 September bijgestaan door twee handlangers, die in middels reeds zijn aangehouden, ten nadee- le van twee Italianen 1100 gestolen. M. werd op een kamer aan de Durlet- straat te Antwerpen aangehouden. Op zijn tafel lag een geladen browning, welke be stemd was om, indien men hem wilde arres- teeren, de politie neer te schieten, hetgeen is mislukt, doordat de politie plotseling zijn kamer binnenviel. De man is, in afwachting van zijn afHe- vering, in het bureau ingesloten. °°r -Mie wist wat er gebeurde, zat hij al onder een auto. In de auto zaten een meneer en een juffrouw, die bijna net zoo erg geschrokken waren als Jantje zelf. Jantje was er echter wonder boven wonder nogal goed afgekomen. Hij had alleen maar een paar dikke bulten op z'n hoofd. 8. De juffrouw in de auto was echter van de schrik heelemaal flauw gevallen. De me neer had heel veel medelijden met Jantje an stapte uit om te vragen of 't erg veel pijp deed. Maar weet je wat Jantje tegen de mé neer zei? Kun je niet uitkijken, zei de aap nog!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9