De winkeliers tegen zichzelven beschermd. DE LAATSTE LES VAN LANGELOÏ Wat de wet op uitverkoopen en opruiminqen in hoofdzaak beoogt. GEEN LANGERE UITVERKOOPEN DAN 3 HAANDEN. Overtreding of misdrijf Storm woedde boven Nederland. Groote schade te Valkens waard. Storing op telefoonnet te Slees wijk. Windhoos over Nieuw Dordrecht. Storm boven Nijmegen. HET VERMOORDE DIENSTMEISJE. Dader voorgeleid. GROOTMOEDER EN KLEIN DOCHTER DOOR AUTO GEGREPEN. Kind op slag dood. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. JONGETJE DOODGEDRUKT. Tusschen kolenwagen en stoot- blok. LIJKEN VAN SMOKKELAARS GEVONDEN. Na zeven dagen opgevischt. oor kleine tuinen. Uitverkoop. Nu de wet op het uitverkoopen en op ruimen in het winkelbedrijf a s. Dinsdag in werking zal treden, zullen tal van winke liers gaarne eenige artikelen nader zien toe gelicht, opdat zij nauwkeurig weten, waar aan zij zich in de toekomst te houden hebben. Zij dan vooropgesteld, dat de wet feite lijk beoogt, de winkeliers tegen zich zeiven te beschermen, door n.1. paal en perk te stellen aan uitwassen op het gebied van op ruimingen en uitverkoopen, en met name de déloyale concurrentie, voortspruitend uit on- gemotiveerd-lage verkoopprijzen, met krach tige hand wil tegengaan. De bona-fide win keliers, die op de daarvoor gebruikelijke tijd stippen een opruiming wenschen te houden, behoeven niet bevreesd te zijn, dat de nieuwe wet zulks beletten zal, noch dat zij daarin belemmerd zullen worden, of dat zij daarvoor ook maar éénige formaliteit zouden behoeven te vervullen. Wel bepaalt art. 1 der wet (als algemeen voorschrift), dat het verboden is, in het win kelbedrijf een verkoop aan te kondigen on der de aanduiding „uitverkoop" of „oprui ming", zonder daartoe van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, vergunning ver kregen te hebben, maSr daarop leert art. 2 al dadelijk, dat dit voorschrift niet van toepassing is op de aankondiging van ver- koopen, in verband met jaars- of seizoen wisseling. Dat wil dus zeggen, dat de jaar- lijksche, half-jaarlijksche en andere seizoen opruimingen gehouden mogen worden, zónder dat de Kamer van Koophandel daar in gemengd wordt. Echter dient degene, die een dergelijke opruiming wil aankondigen, er rekening mede te houden, dat geen an dere aanduiding gebezigd mag worden, dan één der 5 volgende: „jaarlijksche oprui ming", „half-jaarlijksche opruiming", „sei zoenopruiming", „balansopruiming'', „inven tarisopruiming". Mocht men den kooplust willen trachten te stimuleeren door bijvoegingen als: „Dit is Uw laatste kans", of „Grijpt deze gele genheid aan dan is dat voortaan verboden. Voor alle éndere opruimingen of uitver koopen, dient men een vergunning aan te vragen bij de Kamer van Koophandel, en moet daarbij opgeven: de reden van den verkoop, het tijdstip van aanvang van den verkoop, benevens de localiteit, waar de verkoop zal worden gehouden. Voorts moet bij de aanvrage een opgave worden over gelegd van de soort der goederen, welke in den verkoop betrokken zullen zijn. Van de Kamer van Koophandel ontvangt de winkelier dan een schriftelijk bewijs, dat gedurende één week na den dag van ont vangst daarvan, aan den ingang (of aan een der ingangen) van de localiteit, waar de verkoop zal worden gehouden, opgehangen is en blijft. Van buiten af moet van dit bewijs gemakkelijk kennis genomen kunnen worden. Indiening van bezwaren mogelijk. Het zichtbaar ophangen van de boven bedoelde vergunning heeft o.a. ten doel, dengenen, die tegen de aangekondigde op ruiming of tegen den uitverkoop gegronde bezwaren wenschen in te brengen, de gele genheid te bieden, zulks bij de Kamer van Koophandel te doen, waartoe gedurende een termijn van 8 dagen nadat de vergunning is afgegeven, mogelijkheid bestaat. Uitverkoop of opruiming? De wet maakt een duidelijk omlijnd ver schil tusschen uitverkoop en opruiming. Voor een uitverkoop verleent de Kamer van Koophandel vergunning, wanneer er sprake is van het opheffen eener winkelnering of van het staken van den verkoop van een of meer soorten goederen, tot een winkel nering behoorende. Een opruiming wordt toegestaan, indien het betreft een verkoop in verband met andere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering bij overdracht, verplaatsing, verbouwing of anderszins, kunnen voordoen en indien deze, naar het oordeel van de Kamer, een opruiming wettigen. Weigering der vergnnning. Wanneer naar het oordeèl van de Kamer van Koophandel de omstandigheden, waar onder een uitverkoop of een opruiming mag worden aangekondigd, niet geacht kunnen worden te goeder trouw aan wezig te zijn, weigert zij de gevraagde ver gunning. Ook kan de Kamer de vergunning voor het houden van een uitverkoop weigeren, indien gelijksoortige goederen, als waarop deze verkoop betrekking zal hebben, deel uitmaakten van een uitverkoop, door den zelfden aanvrager in dezelfde gemeente ge houden binnen één jaar vóór de indiening van de jongste aanvrage. Duur van uitverkoop en opruiming. Een, onder de aanduiding „uitverkoop" aangekondigde verkoop, mag slechts wor den gehouden gedurende ten hoogste 3maandenna het, in de vergunning ver melde tijdstip van aanvang van den verkoop. In bijzondere gevallen kan de Kamer dezen termijn met hoogstens 3 ma.nden verlengen. Een opruiming mag slechts worden ge houden ten hoogste éen maand na het in de vergunning vermelde tijdstip van den aan vang dier opruiming. De mogelijkheid van verlenging voor een opruiming wordt in de wet niet vermeld. Beroep. Van de beslissingen van de Kamer van Koophandel kan de aanvrager binnen 2 weken na dagteekening der beslissing, in beroep komen bij den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, door indiening van een, met redenen omkleed beroep schrift. Nog is bepaald, dat veikoopen, welke ver band houden met jaars- of seizoenswisse ling, uitsluitend gehouden mogen worden tusschen 1 Januari en 1 Februari en tusschen 15 Juli en 15 Augustus. Vooral op deze data zullen de betrokkenen goed acht moeten geven. Bij algemeenen maatregel van bestuur kan de Kroon aan een of meer groepen van winkelneringen een ander tijdvak aan wijzen, waarbinnen een uitverkoop of op ruiming als hierboven bedoeld, mag worden gehouden. Straffen. Daar bij sommigen misverstand heerscht de sti RcflM wordt beschouwd het schenden van het over op trafbepalingen in deze wet, zij er ewezen, dat als m i s d r ij f alléén ambtsgeheim door hen, die uit hoofde van hun ambt of beroep, bij de uitvoering van deze we* betrokken zijn. Degenen die de wettelijke bepalingen overtreden, maken zich schuldig aan eenvoudige overtreding en kunnen gestraft worden met hechtenis van ten hoogste 2 weken of geldboete van ten hoogste 500. Hiermede zijn de voornaamste bepalingen uit de nieuwe wet nader toegelicht. ge ademhaling toe. Ook verscheen spoedig de burgemeester van Weesperkarspel, als mede dr. Knaap uit Weesp. Na langer dan een uur kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, konden de doctoren slechts den dood constateeren. Laat in den avond werd bekend, dat de familie, die met een auto in het Merwede- kanaal is gereden het gezin van den heer Oosterling uit Bloemendaal was. De lijken van mevrouw Oosterling en haar 10-jarig dochtertje zijn naar Weesperkarspel over gebracht. De heer Oosterling is met zijn zoontje, na van droge kleeren voorzien te zijn, naar Bloemendaal teruggekeerd. De auto is uit het water gehaald. Omtrent dit ongeluk kan nog worden ge meld, dat waarschijnlijk een defect aan de stuurinrichting het ongeluk heeft veroor zaakt. De dame die is verdronken is om streeks 35 jaar oud. Tijdens den hevigen storm, die gisteren boven ons land heeft gewoed, is het plaats je Valkenswaard bij Eindhoven door een cycloon bezocht welke groote schade heeft aangericht. Tal van huizen kregen grootere of klei nere schade. Aan de Heistraat zijn vijf ar beiderswoningen gedeeltelijk vernield. Aan de Zandbergstraat is een woning voor het grootste gedeelte ingestort terwijl even verder in het café van den heer Rooyakkers de schoorsteen door het dak in de keuken viel De verbinding van de bovengrondsche lichtleiding werd hierdoor ernstig bescha digd en de radio-centrale werd voor het ge- heele dorp buiten werking gesteld. Van an dere huizen zijn pannen in kleinere of groo tere hoeveelheden afgewaaid, terwijl vele ruiten verbrijzeld werden. Talrijke schuren en kippenhokken die bij boerderijen behoor den, zijn door den wind opgenomen en tien tallen meters ver weggeslingerd. Verder zijn vele boomen ontworteld en telefoonpa len omvergewaaid. Persoonlijke ongelukken zijn echter tot nog toe niet gemeld. De storm die te Sleeswijk ontzettend heeft huisgehouden en gistermiddag reeds het café van den heer Verhoeven aan de Tol heeft verwoest, veroorzaakte een storing op het teleffoonnet. Tal van telefoonpalen zijn omgewaaid en liggen naast enkele boo men, die het eveneens moesten ontgelden, op den weg. In de omgeving van Woudri- chem en in de gemeente Oudendijk 'iggen eveneens telefoonpalen en boomen op den weg, terwijl voorts groote schade aan de daken is aangericht. Een schuur van den heer H. Vink te Woudrichem is omvergewaaid. Een windhoos heeft gistermiddag het dorp Nieuw-Dordrecht, gemeente Eramen, geteisterd. Verschillende boomen knapten af en werden over den weg geworpen. Op den weg naai de Veenplaatst 21 is vrijwel geen enkele woning onbeschadigd gebleven. Van het huis van 'het gezin H. Soer werd het dak voor een groot gedeelte weggerukt, terwijl het plafond naar beneden stortte. Van de woning van den heer H. ten Ber ge werd de achtergevel ingedrukt en het dak geheel vernield. Van den inboedel is 'n groot gedeelte verloren gegaan. Ook een motorrijwiel, dat tegen de ingestorte muur stond, moest het ontgelden en werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich ook hier niet voorgedaan. Gistei morgen heeft een hevige storm ge woed boven Nijmegen en omgeving, vooral in het gebied tusschen de Maas en de Waal gKen dC gemeente Leeuwe" werd ernstig Een cycloon woedde daar overeen van een lengte van meer dan een K. M. Groote schade werd aangericht aan de huizen en boomen werden geveld. Men schat de schade op duizenden guldens. Ook uit dorpen in de omgeving kwamen berich ten binnen over omgewaaide boomen en schade aan woningen aangericht. De 22-jarige slagerknecht de R., die j.1. Maandagmorgen op de Juliana van Stol berglaan te Den Haag zijn gewezen meisje, de 22-jarige mej. H. P. v. d. K., heeft dood gestoken, is hedenochtend voor dén officier van justitie en vervolgens voor den rechter commissaris voorgeleid. Ifij is daarop op last van laatstgenoemde ingesloten in het Huis van Bewaring. Hedenmorgen stapte een familie ter hoogte van Waterhuizen aan het Win- schoterdiep onder Groningen, bestaande uit grootmoeder, moeder en kind, aan de achterzijde uit een autobus. Door een van den anderen kant ko mende vrachtauto zijn grootmoeder en kind bij het oversteken van den weg ge grepen. Het kind werd op slag gedood. De grootmoeder werd gewond, o.m. liep de vrouw een beenbreuk op. Zij is naar het ziekenhuis te Groningen overge bracht. De moeder van het kind bleef ongedeerd, doordat zij het laatst de bus verliet en nog bezig wa6 de deur achter zich te sluiten. De heer J. v. Gok, die gistermiddlag bij een auto-ongeluk bij Vlijmen ernstig werd ge wond, is aan zijn verwondingen overleden. Gistermiddag na schooltijd speelden eeni ge schooljongens op het losterrein van de spoorwegen gelegen tegenover de Mijnetraat te Boxtel. Een leege kolenwagen werd door hen in beweging gebracht. Deze kwam met een vaartje tegen het stootblok aan. De 4-jarige W. v. Dijk, die eenige minuten tevoren kans had gezien, onopgemerkt de ouderlijke wo ning te verlaten en die aan het einde van de lijn stond te kijken, kwam tusschen dt buffer en het stootblok terecht. Het kind v/erd op slag gedood. De lijken van de twee jeugdige smokke laars, J. K. en E. L., welke verleden week in den nacht van Donderdag op Vrijdag op een smokkeltocht bij het doorwaden van de Maas te Geulle verdronken zijn, zijn opgevischt. Dat van den 20-jarigen J. K. werd gevon den bij den Krommen Dijk der Maas aan den Belgischen oever te Koten. Het lijk van den 15-jarigen E. L. werd even voorbij de Schar berg te Elsloo door een jongetje ontdekt, die het aan land trok. De lijken waren nog voorzien van de draagbanden, waaraan de smokkelwaar had vastgezeten. De smokkelwaar zelf werd ech ter niet meer gevonden. Beide lijken zijn naar Elsloo overgebracht, waar dr. Beckers de lijkschouwing heeft verricht, daarna zijn zij naar de ouaerlijke woningen vervoerd. Hedenmorgen heeft de begrafenis plaats. STRIJD OM MILJOENENERFENIS. Gegadigden naar de nalatenschap van Neeltje Pater uit Broek richten een vereeniging op. Een opzienbarende erfeniskwestie heeft de gemoederen van tal van Nederianuers in beroering gebracht. Reeds tallooze malen hebben personen, die zich erfgenamen wisten of waanden van wijlen de schatrijke Broeker inwoonster Neeltje Pater, die in 1789 overleed en van wie bekend is, dat zij vruchtgebruik had van uitgestrekte lande:ijen in Noordholland, te vergeefs gepoogd hun erfenis in het bezit te brengen van de rechtmatige erfgenamen. Een erfenis, die naa" werd medegedeeld geschat wordt op 300 millioen gulden! Dezer dagen hebben enkele bloedverwan ten van Neeltje Pater de hoofden bij elkaar gestoken. Zekere heer Reek uit Amsterdam, die bijkans vijf jaren al'een alle rijksarchie ven heeft doorzocht heeft in dit onderzoek de leiding. Als gevolg van een en ander is een commissie in het leven geroepen, welke gisteren in café „De Ruyter" te Amsterdam een vergadering heeft belegd, welke alleen toegankelijk was voor belanghebbenden. De belangstelling voor deze bijeenkomst was enorm. Niet minder dan ongeveer 750 personen uit alle deelen van ons land en zelfs uit Duitschland waren ter vergadering gekomen, waardoor deze in verband met de beschikbare ruimte, tweemaal moest wor den gehouden. Talrijke vragen werden aan de commissie gesteld, doch de antwoordden waren alle even teleurstellend. De leiders en in eerste instantie wel de geestelijke vader van de onderzoekingen, wenschten niets uit te laten over de in hun bezit zijnde docu menten. Zelfs bleek, dat de mede commissie leden weinig wisten van hetgeen de heer Reek met „uiterst belangrijke documenten" betitelde. Niemand mocht deze zien. De ver gadering liep dan ook voor menigeen, die groote reiskosten had gemaakt, op een droe ve teleurstelling uit. In principe werd tenslotte besloten tot de oprichting van een vereeniging, waarvan de erfgenamen lid kunnen worden en welke zich ten doelt stelt, het aan den stam Pater aangedane onrecht uit te wisschen en zal pogen den recht-matigen erfgenamen ge noegdoening te verschafffen. PAUL KRUOER-HERDENKING. Een tentoonstelling. Heden is het 110 jaar geleden, dat wijlen president Krüger geboren werd. Om dit feit te herdenken houden het Algemeen Neder- landsch Verbond, de Nederlandsch-Zuid- Afrikaansche Vereeniging en de Zuidafri- kaansche Studentenvereeniging in Amster- dag gisteren een Paul Krüger-herdenking, waaraan een tentoonstelling is verbonden. Tegen half drie kwamen de vrienden van het Zuidafrikaansche stamverwante volk bij een in het A. M. V. J.-gebouw aan het Leio- sche boschje, waar Zijne Excellentie Dr. H. D .van Broekhuizen, de gezant van Zuid- Afrika, de tentoonstelling opende. De heer De Kanter sprak namens het Al gemeen Nederlandsch Verbond een kort woord ter nagedachtenis aan den Afrikaan- schen staatsman, voor wien in het Neder- landsche volk nog een warme sympathie leeft. Z. E. Dr. van Broekhuizen noemt de fi guur van president Krüger onsterfelijk. Hij was een krachtig man, die zijn man stond, en uit de liefde tot zijn land en zijn liefde van zijn God putte hij de kracht voor onbaat- zuchugen harden arbeid. Doo* zijn burgen was hij bemind, door de naturellen ge vreesd en gerespecteerd. Steeds heeft hij allen rechtvaardig behandeld. In binnen- en buitenland is zijn naam geêerJ Het do:* goed telkens weer de sympathie te onder vinden van het Nederlandsch.* volk voor de stamverwante natie in Zuid-Afrika. De Krügertentoonstelling js verzorgd door den heer Fred. Oudschans Dentz te 's Gra- venhage, vertegenwoordiger van het Krü- ger-Museum te Pretoria, de tentoonstelling van 't Boek door den heer P. J. Nienaber, student te Amsterdam. Onder de merkwaardigheden, welke uit gesteld zijn, zagen wij een zijden zakdoek en 'n haarlok van den President, de door hem aan boord van dé Gelderland gebruikte bankjes, beddekwast en spijskaarten, afdruk van de doopceel in 1825, afbeeldingen van zijn geboortehuis te Bulhoek, thans uit vrij willige giften aangekocht als bezit van het volk en hersteld om voor het nageslacht te worden bewaard, een verklaring van de ge wezen regeering van de Z. A. R. over een som van 40.000 door Krüger aan de re geering voorgeschoten en nimmer terugbe taald, twee eigenhandig geschreven briefjes aan dr. Leyds in de Volksraadzitting ter her innering aan enkele punten. Bij de gouden, zilveren en bronzen munten ziet men eenige zeldzame exemplaren met dubbele dissel boom, broches, manchetknoopen, enz. Een aantal boeken en geschriften over Krüger zijn tevens bijeengebracht. Kortom, er is een rijke historische verza meling bijeen, welke ongetwijfeld veel be langstelling zal trekken om de beteekenis van den man, die voor den Dietschen stam zulk een stoeren en waardigen vertegen woordiger is geweest. DE HEFFING OP GESLACHTE VARKENS. Slagers voeren krachtige actie tegen regeeringsmaatregelen. De besturen van den Ned. Bond van Gros siers in levende en geslachte varkens, den Ned. Slagershond, den R.K. Hanzebon'd van Slagerspatroons en de Neprova, hebben zich naar aanleiding van het onderhoud mei den regeeringscommissaris, ir. Louwes, en den voorzitter der Veehouderij-Centrale, nader beraden over den maatregel der regeeriny, dc heffing op geslachte vakens met 50 pet!" te verhoogen, en de overweging der Veehoude rij-Centrale om van haar voorraden spek een deel op de binnenlandsche markt te brengen, teneinde hierdoor de prijzen der varkens te kunnen drukken. Daar de regeeringscommissaris had ver klaard, dat de verhooging van de heffing, welke beoogt het varkensvleesch en spek duurder te maken, en daardoor de consump tie te verminderen, zoodat er minder vraag naar varkens zou ontstaan, voorshands niet kan worden opgeschort, oordeelde de verga- Onze besdragende heesttrs Bovengenoemde heesters zijn vooral nu sierraad voor onze tuinen. Wie dan ook tm in den laten herfst wil genieten van den tuin verzuime vooral niet deze houtgewassen aan te planten En door de aanwezigheid van de bessen lokken we dan ook verschUW vogels naar onzen tuin, waaronder soorten die we anders hoogstwaarschijnlijk niet in onzen tuin aan zouden treffen We hebben onder de besdragers lage, middel hooge en hooge heesters. Ja zelfs verschillende boom. soorten tellen we onder deze groep van hou*! gewassen De beskleur kan zeer verschillend zijn, zoo hebben we houtgewassen met witte rose, roode, gele, oranje, paarse en blauw* bessen Het spreekt vanzelf dat we dit uiter f sierlijke materiaal met zorg een plaats moe ten geven in onze tuinen, opdat we tenvoll» van hun schoonheid kunnen geniet Onde deze groep van planten tellen we soorten die geschikt zijn voor den rotstuin, v. beplanting langs stapelmuurtjes, in boordbedden voor heestervakken, voor losse aanplanting 'in hei gazon, voor hagen en tenslotte tellen we 7e ook onder de klim- en leiplanten. We hebben besdragers onder het bladverliezende maa" ook onder de groenblijvende houtgewassen De groenblijvende kunnen voor het grootste gedeelte nu zeer goed worden verplant zoo dat we dit mooie materiaal, indien we dit wen' schen, direct al in onzen tuin kunnen aar" planten. De meeste houden gemakkelijk kluitï ze worden dan ook steeds met kluit verplant waardoor deze houtgewassen van het ver planten betrekkelijk weinig zullen üiden' Houtgewassen die met kluit worden verplant dus ook coniferen, moet men zelfs bij voorkeur vroeg in het najaar of anders laat in hot voorjaar verplanten; wanneer we ze laat in het najaar of in den winter verplanten zullen de kluiten niet meer vastgroeien, zoodat'de planten veel te lijden hebben. Hier volgt een lijstje van besdragers die voor aanplantinsr bijzonder kunnen worden aanbevolen: Co'e- neaster, horizontal is, platgroeiend met vuir- roode bessen, C. Simonsii, flink opgroeiend met oranjeroode bessen, C. Franchetii als vorige met meer overhangende takken Berbe ris aggregata, laagbhjvend struikje met rose- roode bessen Coriaria terminal», een zeer laagblijvend heestertje met oranjegele bessen. Hippophaea rhamnoides of duindoorn, een forseh groeiende heester met zilverwit smal loof en oranjegele bessen. Uex of hulst, waar- onder met roode en gele bessen. Pyracantha of vuurdoorn, met oranje of roode bessen. Mahonia aquirolium met blauwe bessen Deza is evenals de twee vorige groenblijvend. Laatstgenoemde blijft laag en groeit zelfs nog zeer goed op schaduwrijke plaatsen. Sor- bus aucuparia of lijsterbes vormt een mooi boompje en prijkt thans met groote oranje roode vrucht trossen Symphoricarpus race» mosus heet ook sneeuwbes en de beskleur is dan ook wit. Callicarpa Giraldina is een min der bekende flink groeiende heester die thans overdekt is met paarse bessen. Ook onder de Crataegus of doorsoorten zijn er zeer vele die in het najaar rijk met vruchten zijn bela den. dering dat tegen dezen voor het slagers- en grossiersbedrijf en den varkenshandel fu nester maatregel blijvend moet worden fs- ageerd, mede wijl deze maatregel lijnrecht in strijd is met het parool, dat anderzijds door de regeering wordt gegeven, n.1. de kosten van het levensonderhoud te verlagen. Met het brengen van een deel van de voor raden spek der Veehouderij-Centrate op de binnenlandsche markt, zal wel de spekprij' kunnen worden gedrukt, maar zou de terug slag zich direct doen gevoelen op het varkens vleesch, dat nog duurder zou worden, terwijl de vergadering ook principieele bezwaren had de Centrale, die men reeds in haar streven zich met de binnenlandsche markt te moeien heeft bestreden, nu als een paard van Troje met dezen maatregel binnen te halen. De opzet der Varkens-Crisiswet is toch ge weest dat de Centrale zich niet met de binnen landsche markt zou bemoeien. I Het standpunt der vergadering is, dat in de behoefte aan meer varkens, die naar het oordeel van de vergadering thans niet door den boer worden teruggehouden, kan worden voorzien door den verliesgevenden export te beperken, ook naar Engeland, wijl de# er* port reeds drie jaar lang bijna steeds verl'( gevend is geweest en thans in hooge 10 welke verliezen door de heffing op de "j. landsche consumptie zijn en worden haald. Deze ongezonde toestand dient langer te worden bestendigd en waar v kenshouderij thans loonend produceert en geen overschot is, dat met verlies moet tien geruimd, dus de toestand is kened'h met de invoering van de Crisis-varkens* voorgestaan was de vergadering van oor dat de millioenen verslindoide '>em°eiingo0|i de varkenshouderij, den handel en den exp« dient te worden beëindigd, en de zwar lasting op het product voor de "innen sche consumptie moet worden opge"eN .^i De vergadering besloot naar dat krachtig te blijven streven. 219. De stok holde als een dolle maar recht vooruit. Hij stoorde xich nergens aan, zelfs niet aan een dorpsve'd- Waiu "og 'n hetzelfde uniform rondliep, dat de veldwachters in de zestiende eeuw droegen. 220. Terwijl de stok op die manier voortholde, <>n jjjg, te I angelot een koksmaatje. Hé, dat is een letj zei I.angelot, ik zou ook wel een kok willen zijn

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10