Agenda ^Binnenland £aatste Aeeichten !fieovinciaai 'FUeuws 3ngezonden Stukken £ucktuaact Stad en O WeeciecLAt AKERSLOOT HENSBROEK ST. PANCRAS SCHERHERHORN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (Holl. hum.); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag drie voorstellingen: half 2, half 5 en half 8. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens half acht hoofdnummer Patrouillewagen 99 (sens), hoofdrollen, Fred Mac Murray, sir Guy Standing, Ann Sheridan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnumme Diamantsmokkelaars (sens.), hoofdrollen Nigel Bruce, Heather Angel. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, maanee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.), hoofdrol Shirley Temple. Toegang iederen leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling, des av. 7.15 uur en 9 45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 14 October. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond. spreker de heer Bos, hoofd u. 1. o. school, Den Helder. 8 uur, dancing Harmonie, theos. vereen. Blavatskyloge, spreker ir. H. G. Fokker. DE KAPITEIN VAN DE KALBA VERDRONKEN. De Raad voor de Schepvaart heeft giste ren onderzoek gedaan naar de oorzaak van het ongeluk overkomen aan het motorschip Kalba, op 17 Sept. tijdens stormweer op de kust van Walcheren gestrand, waarbij de kapitein is omgekomen. Op .16 October vertrok het motorschip Kalba, metende 164.40 bruto reg. ton en toe- behoorende aan den kapitein, met vijf perso nen bemand, zonder lading van Londen met België als doel. Te 7 uur 's avonds was het weer nog tamelijk goed, doch later begon het steeds harder te waaien: te half tien besloot de kapitein terug te keeren. Doch na onge veer een uur te hebben gevaren, besloot de kapitein, met het oog op de groote drift, wel ke het schip maakte en uit vrees voor de Theems-banken weer zee te kiezen. Te half elf werd het zeil gestreken, het schip bleef echter slecht bestuurbaar. De volgende ochtend te 4 uur werd aan de kim het licht van Oostende gezien, eerst werd ge tracht de Belgische kust te berdken, doch men dreef af naar de Nederlandsche kust. Het schip slingerde hevig. De ankers wer den uitgeworpen, doch te 12 uur verloor men het bakboordsanker, zoodat men de red dingboot klaar maakte en een uur later het schip in de boot verliet. W.l was er .-en noodvlag geheschen, doch die was klaarblij kelijk niet opgemerkt. Tot tweemaal toe is de boot omgeslagen en weer rechtgezet; alle inzittenden, ook de verdronken kapitein kon den zwemmen. Doch voor de derde maal, toen de boot vlak bij den Westkapelschen zeedijk was. .s ze daarop te pletter geslagen. De opvaren den konden eenter met behulp van de men- schen aan den wal worden gered, met uit zondering van den kapitein. Diens lijk is pas later gevonden. De inspecteur-generaal voor de schip vaart, C. Fock, was van oordet., dat het niet juist is geweest voor anker te gaan. Ock acht hij het verkeerd1, dat men de Kalba waaraan iets beschadigd was, heeft vela- ten. Als dit niet was gebeurd, hadden allen er hoogstwaarschijnlijk het leven afgebracht, want de Kalba is later bij Domburg ge strand. Gebleken is wel, dat een schip met zoo weinig diepgang onbestuurbaar i6 bij een hevigen storm. De raad zal later uitspraak doen. UITBESTEDING VAN ARMLASTIGEN Ministeriëele circulaire. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de colleges van Ged. Staten in de onderscheidene provincies het volgende be richt inzake de uitbesteding van arm lastigen. In de reglementen der burgerlijke en ge mengde instellingen van weldadigheid is vrijwel algemeen de bepaling opgenomen, dat tot uitbesteding van een armlastige niet wordt overgegaan, alvorens een genees kundige schriftelijk heeft verklaard, dat hem na een opzettelijk daartoe ingesteld onder zoek van den bestedeling en van alle leden van het gezin, waaraan de bestedeling zal worden toevertrouwd, is gebleken, dat de gezondheidstoestand zoowel in lichame lijk als in geestelijk opzicht van geen hunner een gevaar oplevert voor hunne huisgenooten. Door een der inspecteurs van de volks gezondheid is de wenschelijkheid betoogd, bedoeld geneeskundig onderzoek speciaal te richten op het aanwezig zijn van open tu berculose. Zoowel mijn ambtenoot van so ciale Zaken als ik achten het gewenscht, dat in voorkomende gevallen dienovereenkomstig zal worden gehandeld. De minister van sociale zaken heeft met betrekking tot deze aangelegenheid o m. op gemerkt: Wil deze maatregel nuttig effect sorteeren, dan zou het zeker zeer wenschelijk zijn ver dachte gevallen nader te doen onderzoeken aan de consultatiebureaux voor t. b. c. be strijding, waar een dergelijk onderzoek gra tis plaats heeft. Ten einde de aandacht van den keurenden arts nog speciaal op bovenstaande te vesti gen. zou het aanbeveling verdienen in het door dezen arts in te vullen formulier hier omtrent een vraag op te nemen, b v in dezen vorm: Hebt gij reden aan een open t. b. c. te denken bij een der leden van het gezin en zoo ja, hebt gij bedoelde persoon naai een consultatiebureau voor t. b. c.-bestrijding verwezen? en een tweede vraag: Wanneer heeft bedoelde persoqn zich aan dit onder zoek onderworpen? Aan de gemeentebesturen zal worden ge vraagd de noodige maatregelen te treffen, opdat in voorkomende gevallen dienovereen komstig worde gehandeld. VACATURE-FLESKENS IN DE TWEEDE KAMER. De heer E. Th. Lockefeer te Hulst benoemd verklaard. De voorzitter van het centraal stembu reau heeft in de vacature-Fleskens na het bedanken voor zijn benoeming door minis ter Deckers tot lid var de Tweede Kamer benoemd verklaard den heer E. Th. Locke feer te Hulst. BRUTALE AUTO-DIEVEN. En een eigenaar, die niet „voor de poes' was. Op het donkere parkeerterrein bij de Buurkerk te Utrecht parkeerde Woensdag avond een automobilist zijn wagen. Hij was nog maar even van zijn auto verwijderd of er sprongen drie onbekende typen op de auto en reden er mee weg. De eigenaar zorgde echter voor een ontnuchtering der heeren. Met een sprong was hij op de tree plank. greep door het openstaande raam het stuurrad en bracht den wagen op een trottoir tot stilstand. De drie dieven lieten zich hun prooi ech ter niet maar zóó ontnemen en er begon een vechtpartij, drie tegen een. De eigenaar zou het op den duur tegen het trio hebben moeten afleggen, maar juist cp tijd passeer de een politie-agent, die te hulp schoot. Toen was het met de overmacht gedaan. Twee werden er gearresteerd, de derde zag nog kans, te ontvluchten, maar zijn signa lement was bekend. Gistermorgen werd hij te Utrecht nog aangehouden. (Ongecorrigeerd DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Hedenmorgen te omstreeks half tien heeft te Venlo een ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. De 39-jarige wegwerker Th. Curvers was nabij het station te Venlo den weg aan het schouwen. Hij is daarbij gegre pen door den D-trein Kaldenkirchen—Venlo en een eindweegs meegesleurd. De man, die ernstige verwondingen bekwam, is na aan komst in het ziekenhuis te Venlo overleden Het slachtoffer laat een vrouw en vier kin deren achter. KONING GEORGE GEREED? Te Londen deden gisteravond de geruch ten de ronde, volgens welke op het vliegveld Croydon een vliegtuig gereed zou staan om koning George van Griekenland naar zijn vaderland terug te brengen. De News Chro mo Ie verklaart echter, dat deze geruchten uit de lucht zijn gegrepen en dat koning George voorloopig te Londen zal blijven Het is echter zoo goed als zeker, aldus het blad, dat hij na de volksstemming op 3 No- verber den Griekschen trcon weer zal be klimmen. Gevolgen van den storm. Tijdens den hevigen storm van Donder dag woei de veetalling tusschen de hooi bergplaats an het woonhuis van de Wed. J.n Blokker Jbzn., gelegen aan den Bosch- weg, geheel in elkaar. Vee was er nog niet in gestald, persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Voor den betrokkene een zware schadepost. In de buurt woeien ook verscheidene pannen van huizen en schuren af. Wegverbetering. Het Kerkplein en de Startingerweg zijn van grintweg veranderd in een asphaltweg, zoodat het wegennet in deze gemeente een groote verbetering ondergaat. Jachthaven. In werkverschaffing is deze week de Kleine Uiterdijk onder handen genomen. Deze zal worden ingericht voor jachthaven, waar vele jachten een rustige ligplaats zullen vinden en waaraan beslist behoefte bestaat. De jachthaven zal zoo worden in gericht dat des winters ook de jachten in een overdekte ruimte kunnen liggen. Bijeenkomst van tuinders. Donderdagavond had in café Groot een bijeenkomst plaats van de tuinders. Op deze bijeenkomst zou besproken worden of een tuinder in de werkverschaffing kan gaan of niet. De leiding berustte bij den heer L. Dekker. Deze riep den talrijk opgekotnenen het wel kom toe en zette de bedoeling van deze bij eenkomst uiteen. Een tuinder moet niet in de werkverschaffing gaan, maar op zijn bedrijf blijven. Het bestuur komt met een voorstel dat luidt als volgt: geen werkverschaffing maar een wekelijkschen steun van gemeente wege van 8, plus indertoeslag en een ko- lenbon van 1. Verder vroeg spr. hoe de vergadering hierover dacht. De heer Bart lichtte het voorstel nader toe en zeide dat dit bedrag zeer zeker niet te lioog is. Spr. wilde dit zoo spoedig mogelijk aan den raad doen toekomen. De heer P. de Vries deelde nog mee dat op een tuinbouwvergadering in Obdam het Tweede Kamerlid Groen heeft gesproken en daar ook heeft gezegd dat een tuinder op zijn bedrijf moet blijven. Spreker was van oordeel dat wij daar ook aan vast moeten houden. Verscheidene sprekers voerden hierover het woord, wat tot resultaat had dat allen met het bestuursvoorstel mee konden gaan. Ook meende de vergadering dat de midden stand achter de tuinders moet staan, wat zeker gewicht in de schaal zal leggen. Ten slotte werd besloten het bestuurs voorstel aan den raad te richten zooals de voorzitter dit in den aanvang van den ver gadering heeft medegedeeld, met de toe lichting dat het bedrijf het niet toelaat de werkverschaffing of baggerregeling te aan vaarden. Het adres werd door alle aanwezi ge tuinders onderteekend. Pakloods opgenomen. Door den hevigen storm of windhoos in de nacht van Woensdag op Donderdag is een pakloods welke stond bij het warenhuis van den heer K. Duif in zijn geheel opgenomen en op het warenhuis terecht gekomen. Een twintigtal eenruiters werden vernield alsmede vele lijsten der ramen. Dierenmishandeling. Door den Rijksveldwachter te Scher- merhorn is op verzoek van Amsterdam- sche visschers proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren O. Veenstra, wegens dieren mishandeling, het op ergerlijke manier mishandelen van een hond. EEN ALCOHOLVRIJ FEEST. Mijnheer de Redacteur! Ondergeteekende verzoekt beleefd het vol gende in Uw veel gelezen blad te willen op nemen: In Uw blad van 9 October, waarin ver schillende verslagen van de 8 Octoberviering zijn gepubliceerd en welke viering zeer ge slaagd genoemd mag worden, is het mij op gevallen, dat in de Korenbeurs, welke in een danszaal was geschapen en waar een zee van licht brandde en men er zich naar harte lust amuseerde, toch nog niet schijnbaar een geheele voldoening bleek te zijn. Waarom niet? Omdat er geen alcoholische dranken werden geschonken en men van de gemeente voor dezen eenen avond verlof A had willen hebben. Hoewel dat verlof A er niet was, hebben er honderden zich evengoed geamuseerd. Het is toch niet noodig als er feeststemming of feestvreugde is, dit verhoogd wordt als men er alcohol, hetzij in kleine of in groote mate bij zou gebruiken Wordt het dan in groote mate gebruikt, zoo zelfs, dat de an dere bezoekers daar last van zouden onder vinden en dientengevolge de zaal ontruimd zou moeten worden, waar is dan de feest vreugde? Gij danslustigen, die u dien avond zonder alcohol heb geamuseerd, doe dit het volgende jaar ook weer zoo, opdat dit tot eer van U zelf en Uw gemeente mag strek ken. U, mijnheer de Redacteur, bij voorbaat dank zeggend voor de plaatsruimte, F. H. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal is hedenochtend om 8.24 uur op Schiphol geland. ENGELSCH VERKEERSVLIEGTUIG ERNSTIG BESCHADIGD. Eén persoon gewond. Een groot Engelsch verkeersvliegtuig, dat op de lijn Keulen-Brussel-Londen dienst deed is gistermiddag, komende uit Keulen op het vliegveld Haeren bij Brussel vlot ge land. Onmiddellijk na de landing echter werd het toestel door een plotseling opste- kenden rukwind gegrepen en omgeslagen. In het toestel zaten nog de vier passagiers, waarvan echter slechts één verwondingen bekwam. Het toestel zelf, een viermotorige machine van het type Scvlla, plaats biedende aan 39 passagiers, werd vrijwel totaal ver- DE KOETILANG IN H. 3 GELAND. In verband met de slechte weers omstandigheden. Het K. L. M.-vliegtuig, de Koetilang, (uitreis) heeft in verband met de slechte weersomstandigheden een tusschenlanding te H 3 (een pompstation in de omgeving van Bagdad) moeten maken. RECORDVLUCHTEN AUSTRALIË— ENGELAND. De vlieger Broadbent, die een record vlucht AustraliëEngeland is begonnen, vertrok te 1.30 uur uit Port Darwin en pas seerde Koepang te 5.55 uur Java-tijd. De vlieger Thomas vertrok op hetzelfde tijdstip uit Port Darwin en arriveerde te 6.30 uur Java-tijd in Koepang. Na brand stof te hebben bijgeladen vertrpk hij te 7.00 uur Javatijd naar Rambang en verder naar Soerabaja. HET NIEUWSTE OP HET GEBIED VAN LANDEN. Een origineel avontuur op het gebied van landen is te New York beleefd door een pi loot uit Syrause, die erin slaagde zijn passa- gies veilig op den grond te brengen, nadat een van zijn wielen bij een poging tot landen was gebroken. Hij had twee passagiers opge nomen voor een pleziervluchtje. Een ervan was een oude man van 80 jaar, die voor het eerst de lucht in ging. Toen zij terug kwamen op het vliegveld, braken zij een wiel toen zij met den ruwen grond in aanraking kwamen Gelukkig zag de piloot bijtijds de averij en trok onmiddellijk de knuppel terug. Hij kreeg aldus zijn machine weer in de lucht. Hij liet een bericht vallen, waarbij het personeel van het vliegveld gewaarschuwd werd, dat hij op een nabij vliegveld zou landen; hij ledig de zijn benzinetanks bijna geheel om het ge vaar voor brand zoo klein mogelijk te maken en bleef zoolang in de lucht tot al de benzine was weggeloopen. Middelerwijl had hei grondpersoneel de politie en de brandweer gealarmeerd en de passagiers hadden uit de lucht het verkwikkende gezicht te worden op gewacht door de politie, brandweer en een ambulance-auto. Een groote meaigte stond angstig het verloop van de landing af te wachten. De piloot liet zijn machine naar be neden glijden tot een wiel den grond raakte, taxiede verder tot zij haar snelheid grooten- deels had verloren. Toen liet de piloot de machine prompt op een vleugel neervallen en haar in een halven cirkel draaien. De passa giers en de piloot stapten ongedeerd uit. DE KAASMARKT. De kaasmarkt vertoonde heden een stu|; beeld. De handel bewoog zich in dalende lijn en de prijzen waien weer 2 per 50 K.G. lager dan die der vorige week. De hoogste markt was n.1. 23 per 50 K.G, terwijl de gemiddelde markt 20 bedroeg Wij hebben hierover tegenover bevoegden onze verwondering te kennen gegeven aangezien wij, op grond van de lijn waar langs zich thans het economische leven be weegt, eerder prijsstijging dan prijsdaling hadden verwacht. Groote handelaren verzekerden ons, dat dit ook inderdaad het geval zou zijn ge weest, wanneer het Crisis-zuivelbureau niet bestond. Naar men ons verzekerde treedt de accountantsdienst van het Crisis-Zuivel- bureau dermate op kleingeestige wijze op, dat speculatieve aankoopen van den han del, die tot betere prijzen zouden leiden, achterwege blijven. Men erkent volkomen de noodzakelijk heid van een goede controle op de „bona fide" naleving der voorwaarden, waaronder de export voor kaas kan geschieden, doch is van oordeel, dat de administratieve rompslomp niet tot onnoodige plagerij mag leiden. Ofschoon er z.g.n. geen maximumprijzen voor kaas naar Duitschland worden voorge schreven, is de werkelijke toestand toch zoo, dat kaas-exporteurs voor hun 40 Edammerkaas in Duitschland slechts plm. 50 R.M. per 50 K.G. mogen berekenen. Bo /endien duurt het minstens 4 a 5 maan den alvorens de betaling voor de Du:tsche aankoopen volgt en is daaraan een lang niet denkbeeldig risico verbonden. De Ned. Vereeniging van Kaashandelaren te Gouda, de Noord-Hollandsche Vereeni ging van Kaashandelaren en de Friesche ve.eeniging van Zuivelexporteurs hebben zich dan ook schriftelijk tot het Crisis-zui velbureau gericht met het verzoek om de hoogst onbillijke bemoeiingen te beëindigen. Het schijnt echter, dat men in den Haag het tot nog toe ingenomen starre standpunt wil blijven handhaven, tot schade van den handel en den producent. WIE ZIJN DE GEUKKIGEN? Zooals bekend, waren de 8 October-pro- grammas genummerd en was het de bedoe ling dat een drietal nummers voor een prijs kunstvoorwerp in aanmerking zouden komen. Hedenmorgen is de gezegelde enveloppe waarin de drie winnende nummers ten kantore van mr. C. J. de Lange gedepo neerd waren door den voorzitter der 8 Öc- tober-vereeniging in tegenwoordigheid van de redactie van het N. Holl. Dagblad en Je Alkmaarsche courant geopend. Vastgesteld werd, dat de drie winnende nummers de volgende zijn 734, 1192 en 1813. Zij die op hun programma een dezer nummers ontdekken kunnen zich tot den heer H. Stikkel, Verdronkenoord no, 119, wenden om een kunstvoorwerp in ont vangst te nemen. De verloting was goedgekeurd door B. en W. bij beschikking van 19 September 1935 IN MEMORIAM Mr. H. v. BEUSEKOM In de gewone zitting van de arrondisse mentsrechtbank te Arnhem is gistermorgen op plechtige wijze hulde gebracht aan de na gedachtenis van mr. A. H. van Beusekom, in leven lid dier rechtbank en daarvóór lid van de Alkmaarsche rechtbank. De zitting werd o.a. bijgewoond door jhr. mr. van der Does, den op 1 dezer afgetreden president dezer rechtbank, alle leden van de rechtbank, den officier van justitie en een groot aantal leden van de balie. De waarnemende president jhr. mr. Quin- tus, heeft er op gewezen dat, terwijl men nog slechts enkele weken geleden afscheid heeft genomen v. d. pres., men nu wil herdenken aller vriend en collega mr. van Beusekom, die aan de rechtbank verbonden was. Mr. van Beusekom was iemand, die, zoowel als lid van de strafkamer als in zijn kwaliteit van politierechter, met groote belangstelling en met kennis van zaken zijn taak heeft vervuld en daarbij dikwijls blijk heeft gegeven van z'n jrocte menschenkennis en menschlievend- heid. Voor zijn collega's was hij een trouw ka meraad, waarvoor spr. namens allen op deze plaats zijn dank wilde betuigen. Namens de balie heeft mr. B. H. Everts, de deken van de Orde van Advocaten den overledene herdacht, zich aansluitende'bij de woorden van den president, en zijn deelne ming betuigende aan de nagelaten betrek kingen van den overledene, waarbij hij er nog op wees, dat mr. van Beusekom er in ge slaagd is de sympathie te verwerven van al len, die met hem samenwerkten. De leden van de balie hebben zijn eigenschappen ten zeer ste gewaardeerd. Mr. H. D. A. VAN REENEN 12/, JAAR BURGEMEESTER. Bij K. B van 10 April 1923 werd met in gang van 16 April tot burgemeester van Bergen benoemd Mr H. D. A. van Reenen. Wij constateerden, dat met deze benoe ming de wensch van vele Bergenaren in vervulling was gegaan en dat zijn vader, als aftredende burgemeester daarin een erkenning mocht zien voor alles wat hii en zijne echtgenoote voor Bergen en Bergen aan £ee hadden gedaan. Wij uitten tevens den wensch dat de zoon een even vruchtbare ambtsperiode mocht wachten als door zijn vader werd afgesloten. Wanneer wij thans, bii het 12«-jarig burgemeesterschap van Mr. H. D. A. van naar waarnemingen, verricht in den moroen van Vrijdag 11 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 736,7 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 726,1 m.M. te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 12 October: Meest matige wind uit westelijke rkhtfo- gen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk wei nig of geen regen; iets kouder nachts. Weeroveriirht. De kern van het depressie-systeem ver plaatste zich naar het noordoosten en be vindt zich thans in de nabijheid van Lap land. Rond de depressie blijft het nog hard waaienin noord-Scandinavië en Fimand, uit zuid-oost tot zuid. over de Oostzee, Dene marken, de noordelijke Noordzee en lanjzs de kust van Noorwegen uk zuid-west ^t west. Talrijke stations in Scandinavië meldden regen en betrokken lucht. Ook in Schotland regent het nog. Over het zuiden van ons waarnemings gebied is het weer vert>eterd, zoowel in het zuid-oosten, als in het zuidwesten ontwikke len zich hooge drukgebieden. Tusschen deze mavima in bevindt zich over zuid-Frankrijk een secundaire, welke te Bordeaux en om geving nog regen brengt. In net hooge drukgebied is het weer rus tig. De lucht klaart er op. Over het algemeen waren de ochfendtem- peraturen laffer dan gisteren, hoofdzakelijk omdat de kicntmassa's, welke de wanne sec tor van de depressie, door lucht van po lairen oorsprong werd vervangen. Zware regens vielen over bijna het geheele waar nemingsgebied. Het is te voorzien, dat bij voortgaande ontwikkeling van den hoogen druk het weer ten onzent geleidelijk zal verbeteren. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 5.48 uur licht op Reenen een korte terugblik op zijn le ambtsperiode werpen, dan stemt het om tot groote voldoening te kunnen vaststel len, dat Mr. van Reenen aan de verwach tingen van de burgerij ten volle heeft be antwoord. Onder zijn bestuur nam de bevolking van 4300 zielen met ruim 2000 toe. Belangrijke zaken kregen onder zijn be leid haar beslag. Wij noemen slechts den aankoop van het natuurreservaat, alsme de de stichting en verbreeding van den Bergerweg, om bij de groote zaken te blij ven. Mr. van Reenen heeft, als geboren Ber- genaar, het bewijs geleverd dat de plaats zijner inwoning hem lief is. Hij is niet al leen een goed burgemeester, maar ook een goed burgervader gebleken. Bij het bereiken van deze mijlpaal dient tevens te worden vastgesteld, dat ook zijn echtgenoote, mevr. van ReenenJurriasns, als burgemeesteresse getoond heeft, dsthet wel en wee der bevolking haar ter harte ging. In de zoo moeielijke crisisjaren heeft zij veel gedaan om het lot van de meest ge troffenen dragelijker te maken. De crisis is voor een groot deel oorzaak geweest, dat de burgemeester, die bij het steeds omvangrijker worden van de taak der gemeente, helaas nog te weinig verdee ling van werkzaamheden had toegepast voor het herstel van zijn geschokte jtiond~ heid, langdurig verlof heeft moeten 4aD* vragen. Met groote voldoening heeft de burgerij er kennis van genomen, dat de gezond heidstoestand van Mr. van Reenen voor uitgaande is, zoodat hij, binnen afzienbare^ tijd zijn werkzaamheden zal kunnen her vatten. Deze gezondheidstoestand i» echter oorzaak geweest, dat de voorgenomen plannen, om op ondubbelzinnige wijze de waardeering van de burgerij, voor hetgeen Mr. van Reenen voor Bergen deed, to uiting te brengen, geen voortgang konden hebben. De thans bereikte mijlpaal zal, overeen komstig den wensch van Mr. van Reenen, in alle stilte worden herdacht. Wij zijn echter overtuigd, in den gees.. van de bevolking te handelen, wanneer w1! op deze plaats Mr. van Reenen toewen- achen, dat het hem gegeven mag zijn in Je toekomst, tot heil van Bergen, zijn emi nente krachten nog vele jaren te kunnen aanwenden. Bergen en de familie ven Reenen zijn nu eenmaal één. GESLAAGD. Te 'e Gravenhage is geslaagd voor bet voorlooopig diploma machinist de beer in 't Veld alhier. De heer J. Hop alhier slaagde te U*0 Haag voor het machinisten-examen. DIERENBESCHERMING. In de Bruinvisstraat ia een rood-bonte Eoes gevonden. De inspecteur van „DieW^ ascherming" verzoekt den eigenaar bij hem aan te melden. <- Voor een boerderij is een cyperech poe van 3 maanden beschikbaar. u De inspecteur is te spreken tu,s zeven en half acht te zijnen huize, w* Gracht, hoek Baanstraat.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2