ST. PANCRAS NOORDSCHARWOUDE KREUNDE VAN PIJN. SCHAGERBRUG EGMOND BINNEN SCHERHERHORN ST. MAARTENSBRUG HOORN Aal. HEILOO Fusje- Qemeenteraden De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag in voltallige zitting. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten was bericht ingekomen over de wet op de finan- cieele verhouding over 1933, dit bedraagt voor onze gemeente per inwoner 15.74. Van Ged. Staten bericht ontvangen, dat de bijdragen in het aanvullend wegenplan, vcor den Twuyverweg in het vervolg niet meer zullen toevloeien, omdat door den Langendiik de overdracht aan het Hoog heemraadschap niet is gewild. Door B. en W. is een vergadering bezocht van de Al'kmaarsche brandweer, met het doel d!at onze gemeente zich aansluit. Opge geven is welke bluschmiddelen wij bezitten, daarnaar zou dan de bijdragen moeten zijn. Echter is nog geen definitie? antwoord ont vangen. Jaarverslag directie landbouw over 1934. In de commissie voor de toeslagregeling in de tuinbouwbedrijven is benoemd in de plaats van den heer J. J. Kloosterboer als werkgever, die ongeorganiseerd was, de heer K. Roos; dit was noodzakelijk omdat B. en W. meenden, dat iedcrr groep in de com missie vertegenwoordigd moest zijn. Tot plaatsvervangend burgemeester is be noemd' wethouder Duif. Door B. en W. is de voorloopige begroo ting voor 1936 vastgesteld, sluitende aan in komsten en uitgaven 77868.36, voor den gewonen dienst is de kapitaaldienst vastge steld op 450. De voorzitter stelde voor, om als de be- gTooting van Ged. Staten terugkomt, alle raadsleden als commissie van onderzoek te benoemen. Ingekomen was een schrijven van de Bank van Ned. gemeenten, dat het crediet inplaats van, zooals aanvankelijk door B. en W. was bepaald op 8000, kon worden gebracht op 10.000. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat het personeel in overheidsdienst lager gesalarieerd moet worden, dit betreft de ambtenaren van den burgerlijken stand. Voor onze gemeente mag dit zijn 100. Thans heeft de eerste ambtenaar 100 en de tweede ambtenaar 10 tractement. Wethouder Duif stelde voor het thans te bepalen op 95 en 5. De heer Kloosterboer deed het voorstel: 'f 90 en 10. In stemming gebracht werd het voorstel- Kloosterboer aangenomen. Schrijven van Ged. Staten, waarom of de Mirakelenbrug, welke altijd licht was ge schilderd, thans donkergroen is geschilderd. De voorzitter zeide, (tót dit is geschied in overleg met den gemeente-opzichter na het verleggen van het dek; over de kleur is niet gedacht. De heer van Kampen dacht, dat bruggen licht van kleur moeten zijn met 't oog op mogelijke gevaren. Het is geschied toen de heeren van Kampen en Muurlmg nog wet houder waren en spr. wilde de gevolgen, in dien zich daardoor een ongeluk mocht voor doen, niet aanvaarden. De voorzitter meende, dat de brug goed verlicht is, dus dat de kleur geen invloed heeft. Alle bruggen in de gemeente zijn groen. De heer Wagenaar zeide, dat voor auto bestuurders de kleur niet gemakkelijk is te zien en ried aan, b.v. de bovenste plank wit te schilderen. Door B. en W. zal dit worden onderzocht en nagezien. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Reductie land'huur: burgerlijk armbestuur over 1935. B. en W. stelden voor om dit te be palen op 40 pCt. De heer van Kampen vroeg of dit door de tijdsomstandigheden is of om de luizen plaag. De wethouder zeide, dat de heer Klooster boer het voorstel heeft gedaan in de vorige comité-vergadering, dat door B. en W. is overgenomen, echter wist de heer van Kam pen ook wel dat dit buiten de luizenplaag staat. De heer Spaan vroeg wanneer drt land is verhuurd. De voorzitter antwoordde in 1930. De heer van Kampen zeide, dat de heer Kloosterboer 40 pCt. heeft voorgesteld, doch door de luizenplaag is dit nog niet genoeg. Wethouder Lek meende, dat het niet is uit te zoeken. Er moet één lijn worden getrok ken. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Wijziging besluit bijdrage aan de Banne in den Bovenweg. Tot dusver werd door de gemeente 40 pCt. in de volle kosten bijgedragen aan het hoogheemraadschap. Thans door den aftrek van het aanvullend wegenfonds geeft dit even een ander cachet, het is echter alleen een formaliteit in de administratie. De koeten zijn dezelfde. Aldus vastgesteld. Van caféhouder Bouwstra was 'n verzoek ingekomen om vergunning. In 1920 is bij Kon. Besluit vastgesteld, dat het aantal ver gunningen in onze gemeente zou worden be- paald op nihil. Dit zou dus een beroep wor den op de kroon. B. en W. hadden dit breed voerig besproken en zijn op 't standpunt ge komen, dat de algemeene belangen der ge meente er niet mede gediend zijn. Zij stelden daarom voor afwijzend te beschikken. De heer van Kampen meende te weten, dat de heer Bouwstra in hooger beroep zal gaan voor een verkeersvergunning. De heer Kloosterboer meende uit juridisch oogpunt beschouwd, dat de heer Bouwstra recht heeft op vergunning. Hij zal, indien de raad tegenstemt, in hooger beroep gaan en volgens de wet schijnt hij recht op deze vergunning te hebben, dus was spreker voor toezegging om den heer Bouwstra voor hoogere kosten te vrijwaren. De heer van Kampen: De heer Bouwstra heeft rechtskundig advies gevraagd en toe- zegging gekregen, dat het moet worden toe gestaan. Kunnen B. en W. met den adviseur en den heer Bouwstra niet in overleg tredien? De voorzitter: De raad zal in deze uit spraak doen en indien dit abuis is, dan zul len wij dit erkennen. Het voorstel van B. en W. werd met 52 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren v. Kampen en Kloosterboer. Adres om reductie vischwater. Een schrij ven was ingekomen van 't bestuur der vis- schersvereeniging om reductie op de pacht van het vischwater. Sedert jaren is dit verpacht voor 100. B. en W. stelden voor om 30 pCt. reductie te geven, gezien de slechte vischprijzen. De heer Kloosterboer vroeg of bekend is hoe andere gemeenten dit doen. De voorz. zeide: In Zuid'- en Noordschar- woude is 25 pCt. reductie toegestaan. Zonder discussie aanvaard. Bepaling prijzen lamdhuren gemeenteland. B. en W. hebben het land geeontrolee.d en herzien en eenige kleine wijzigingen aange bracht. Dit zal aan die huurders worden me degedeeld. Het land is voor twee jaar ge huurd, doch de huur kan worden verlengd met 4 jaar. De heer Kloosterboer vond diat B. en W. in deze goed hebben gehandeld. De heer Wagenaar meende, dat de „Bent'* te hoog is geschat naar het andere land. Dit werd echter door wethouder Duif weerlegd. Het besluit van B. en W. werd aangeno men. B. en W. stelden voor om gezien de aan vrage van het bannebestuur en Vroonermeer- bestuur om te vergaderen in het raadhuis, de vergoeding te bepalen op resp. 15 en f 5. De heer van Kampen heeft in zijn brieven naar voren laten komen het vertrekken van het Bannebestuur, Vroonermeerbestuur en Boerenleenbank uit het vergaderlokaal bij de bijz. school. Bij de verbouwing der schooi is het oude lokaal ingericht voor vergader lokaal met toezegging van Boerenleenbank e.d. Bij de hypotheek zoolang als deze op het vergaderlokaal staat, zal ae gemeente jaar lijks 310.70 moeten bijdragen. Nu deze inkomsten verdwijnen, zal de ge meente langer de 310.70 per jaar moeten betalen. Kunnen zij daar nu zoo maar af? De voorzitter zeide: De archieven welke de heer ten Hoeve tijdens zijn leven bewerk te waren geborgen in de bestuurskamer der school. Thans is dit niet meer mogelijk, dus vervalt dit automatisch. Contracten bestaan niet, dus valt daar niet meer over te spre ken en de kosten wegen bijna op tegen de opbrengst. De heer Spaan vroeg naar de winsten der exploitatierekening. De voorzitter zeide, dat hiervan niets be kend is. De heer Kloosterboer zeide, dat de andere vereenigingen toch over blijven. Die baten blijven toch vloeien. In stemming gebracht, werd het voorstel van B. en W. aanvaard met de stem van den heer van Kampen tegen. Hierna ging de raad m comité. JUoiHHcUud Tlieums Tuinbouwbelang. De tuinbouwvereeniging Tuinbouw belang vergaderde Woensdagavond ten lokale van den heer J. de Bakker, alhier. Voorzitter was de heer G. Barten. Men wil zich, zeide de voorzitter, in dezen tijd wel eens uitspreken over den toestand; de ontzaglijke ramp. welke wij thans beleven tengevolge van de droogte en warmte. De luizenplaag is dit jaar erger dan ooit. In 1921 had men ook last van de luizen, maar men teelde in ieder geval nog kool. Spr. hoopte, dat de maatregelen welke beraamd werden om de tuinbouwers te helpen, ingang mogen vinden bij de regeering. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende aanbiedingen voor ontspannings- en ontwikkelingsavonden, van de heer Van Herwijnen, en van eenige kunstmestfirma's. Men besloot ten dezen in overleg te treden met de tuinbouwvereeniging De Eendracht te Oudkarspel om zoo mogelijk gezamenlijk eenige van deze avonden te houden. Medegedeeld werd, dat volgens het be sluit van de L. T. B., Tuinbouwbelang en De Eendracht aan den heer Mallekote een ge schenk in den vorm van een vulpen was ge offreerd als bewijs van waardeering voor de door hem aan den tuinbouw bewezen diensten bij het ontsmetten van zaad en het geven van adviezen. De heer Mallekote had in deze tijden in 't geheel geen geschenk willen hebben. Vervolgens was aan de orde de bespreking van de aardappelbewaarplaats. Deze zal niet meer opengesteld worden voor het in brengen van bakken dan op de vastgestelde dagen, Woensdag, Donderdag en Zaterdag, daar er thans verschillende malen iets kapot was, waarvan men de dader niet kon ont dekken. De prijs voor het bewaren was hierna een punt van bespreking. Medegedeeld werd, dat,het afgeloopen jaar door leden 4387 en door niet-leden 980 bakken waren inge bracht, totaal 5367 stuks. De prijs is vast gesteld op vijf cent voor leden en tien cent voor niet-leden. De exploitatie kwam dus veel te kort. Daardoor moest een hoogere contributie worden opgehaald. Ondanks dat heeft men nu een nadeelig saldo van f 200 Het voordeelig saldo van verleden jaar ad 300 is ook gebruikt, zoodat men eigenlijk dit jaar 500 tekort komt. Opgemerkt werd, dat men dan het volgend jaar wel f 1300 aan contributie zal moeten heffen om sluitend te komen. Men besloot niettemin de prijzen onver anderd te handhaven. Voor verbetering ,van de bewaarplaats waren inlichtingen omtrent ventilatoren aangevraagd in Wageningen. Geantwoord WCü u aanbrengen van bovenlichten in de bewaarplaats veel voordeel ZOu geven. Door den heer Mallekote, die juist heden middag bezoek had gehad van den heer Van Houten, de adviseur, lichtte een en ander toe. Uitvoerige discussies werden over deze kwestie gevoerd. De misoogst tengevolge van de luizen plaag werd vervolgens onder de loupe ge nomen Stijfheid en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang heb ik geleden. Vaak heb ik gekermd van pijn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon. Ook had ik veel last van constipatie. Slapen ken ik meermalen niet van pijn en eetlust of opgeruimdheid bestonden voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts gebruikt en heb nergens meer last van. Om dat ik nu volkomen ervan overtuigd ben, dat Kruschen Salts het eenige goede middel is, geef ik U uit dankbaarheid het recht dit schrijven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder dringend aan ook Kruschen Salts te gaan gebruiken Mej. D. d, H. te O. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende af- voerorganen. Dit verklaart waarom de rheumatieklijder zoo dikwijls, bewust of onbewust, last heeft van constipatie. Kru schen Salts spoort lever, nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking; de afvalstoffen en wertollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijf heid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden vooi con stipatie, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 4 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch zcowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voerkomt. Door den heer J. Ootjers werd een uiteen zetting gegeven van (ie vergadering, welke j.1. Zaterdag te Alkmaar is gehouden door de tuindersorganisaties. Door eenige leden werden een paar op merkingen gedaan en vragen gesteld. De heer Ootjers beantwoordde een en ander zooveel mogelijk. De heer Ootjers bracht hierna het veilen van andijvie naar voren, welk product weer onder de controle van de veiling moet wor den gebracht. Spr. zette het door de Noor- dermarktbond genomen besluit nader uiteen. Door den heer IJ. Kaan werd de han delwijze van het N. M. B.-bestuur becriti- seerd. Spr. wilde dat evenals te Broek op Langendijk, eerst de afdeelingen er in ge moeid werden. Thans wordt het zoo maar opgelegd. De heer Ootjers zeide, dat dit heelemaal de bedoeling niet was. Het doel is door aan voer op de veiling de koopers en dus de concurrentie te concentreeren. Zeer veel werd hierover gesproken. Voor standers van het veilen lieten zich hooren tegenover tegenstanders. Voorstellen werden gedaan om een regeling te treffen, zooals die te Broek op Langendijk is gemaakt, terwijl in overweging werd gegeven, voor het vol gend jaar een besluit te nemen in de Vier bond over deze materie. Uit de besprekingen bleek, dat de andijvie een zeer belangrijk product is, dat niet gemakkelijk ie behande len is. Er kleefden nogal wat moeilijk heden aan hgt veilen. Ien:A*ngen leste werd van dit punt afgestapt, ^zonder dat in deze zaak een beslissing kon worden genomen. Medegedeeld werd, dat proeven waren genomen met een nieuwe kunstmeststof, een gemengde, waarin twee soorten mest waren opgenomen. De naam hiervan was Sulka- phos. Dit beviel goed. Geadviseerd werd, deze meststof aan te schaffen. Het eigenaardige is, dat deze meststof goedkooper is dan wanneer beide soorten apart worden gekocht. Verbetering postverzending. In de postverzending alhier is in zoo verre een verbetering aangebracht, dat voortaan elke Zondagmorgen om 8.15 uur post zal worden verzonden in de richting Amsterdam (Centraal Station). Brand. De motorbrandspuit alhier werd gealar meerd met een brand, uitgebroken in het perceel van den heer Eriks te Burgerbrug. Terwijl de spuit zich naar Burgerbrug spoedde, waren de bewoners van het be wuste perceel er in geslaagd, het brandje, dat zich tot de zolder had beperkt, vrijwel te blusschen. Het restantje bluschwerk was voor rekening van de spuit. Eenige op de zolder aanwezige goederen werden een prooi der vlammen. Overigens liep dit voorval goed af. De oorzaak van den brand is niet bekend. Benoeming lijnwerker. Het dagelijksch bestuur benoemde Woens dagmorgen met algemeene stemmen den heer C A. Beers, hulp-lijnwerker te Heerhugo- waard, tot lijnwerker in tijdelijken dienst. B. treedt alhier in dienst op 21 Oct. a.s. Drankwet. Bij K. B. werd bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1936 het maximum aantal verloven A voor deze gemeente werd vast gesteld op 5. Het aantal verloven A bedraagt ook thans 5. Dinsdag vergaderde de afdeeling van het Nutsdepartement in huishoudelijke ver gadering onder voorzitterschap van ds. Boe- rendonk. Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: Een aanbieding dat ter beschikking van de afdeelingen is gesteld een filmvertooning, waarvan de kosten bedragen 60. Een mededeeling voor cursussen van huis vrouwen, waarbij verschillende aanbiedingen op zang-, film- en tooneelgebied. De sprekerslijst van het hoofdbestuur. Deze mededeel ingen gaven geen stof voor besprekingen en weiden derhalve voor ken nisgeving aangenomen. Hierna volgde de rekening van den pen ningmeester, de heer J. Los. Zij was groot in Jiadioptaqramna Zaterdag 12 October. HILVERSUM I, 1875 M. (K.R.O.- uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.3012.Godsd. halfuur. 12.15 Grpl. en schlagermuziek. 2. Voor de eugd. 2.30 Sport. 3.-4.— Kinderuur. 4.15 Schlagermuziek en gr.pl. 6.20 Lezingen en gr.pl. 8.— Ber. 8.05 Orkestconcert en gr pl. 10— Gr.pl. 10.30 Ber. 10.35— 12.Gramofoonplafen. HILVERSUM II. 301 M. (VARA- uitz.) 8.— Or.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr., £r.pl., VARA-too- neel olv. W. van Cappellen. en frag menten uit de revue „Da's wat an ders". 12.Trio Favoriet. 12.45 Gr.pl. 1.—1.45 Vervolg trioconcert. 2.— Hoe de toonkunst groeide. 2.20 K. Vorrink; Bij de herdenking van het 40-jarig bestaan van de cinema tografie. 2.35 „De Krekeltjes" olv. L Hulscher. 3.10 Lezing. 3.30 R'damsch Philh. Orkest o. 1. v. E. Flipse, mmv. J. Odé, piano. 4.25 Mr. J. H. v. Peursem: Dia de la rassa. 4.45 Verv. orkestconcert. 5.30 Gr.pl. 5.40 Literaire causerie A. v. Nierop. 6.De Wielewaal, olv. P. Tiggers en toespraak. 6.30 Espe- ranto-uitz. 6.50 Or.pl. 7— Friesch uurtje. 8 Herh. SOS-bcr., nieuws- ber. en VARA-varia. 8.15 Uit het gebouw van K. W., R'dam: Bonte avond mmv. orkest, Ellen Schwarz, sopraan, Willy Derby, liedjes en B. van Dongen, zang. 9.— Gr.pl. 9.25 Verv. bonte avona. 10.05 Toespraak M. Sluyser. 10.15 De avonturen van Rudolf Ribbeling (II). 10.35 Verv. bonte avond. 11.45—12. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 BBC-Nvthern Orkest olv. Morrison, mmv. E. Iggles- worth, sopraan. 12.35 Commodore Grand-orkest olv. Davidson. 1.35 Gr.pl. 2.20 Het Coventry Hippo- drome orkest olv. Davidson. 1.35 Gr.pl. 2.20 Het Coventry Hippo- drome-orkest olv. Ch. Shadwell. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Het C. Sharpe-kwintet mmv. E. Scott, zang. 4.35 Gr pl. 5.05 Or kestconcert olv. W. Dawson. 5.50 Rel is uit Amerika. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Welsch Intermezzo 7 20 Week-End programma. 8.05 BBC-orkest olv L. Heward. 8.50 Gevar. progr. 9.50 Ber. 10.20 Het Parkington Kwintet mmv. D. Bu- chan, piano. 11.°0- 12.20 BBC- dansorkest olv. H. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert o. 1. v Doyen. 8.20 Pianoduetten 9 05 I „Galathée", operette van Massé. II. „Philémon et Baucis", operette van Gounod, mmv. solisten, koor en or kest olv. Bigot. 11.10—12.35 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 1.20 Concert uit rest. Wivex. 2.50 —3.50 Concert uit rest. Ritz. 7.40 Dialoog. 7.5511.20 Gevar. progr. mmv. orkest olv. Gröndahl en solis ten. KEULEN, 456 M. 5 50 Orkest concert. 11.20 Omroeporkest en so. listen. 1.35 Gr.pl. 4.20 Vroolijk progr. 6.20 Kwartetconcert. 7.30 Omroeporkest, -koor en solisten. 1020—11.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.— I. „Stabat mater", oratorium van Pergolesi. II. „II giudizio universale", oratorium van Perosi. Orkestleiding Chione. Kcor: R. Benaglio. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest olv. Dejonker. 1.50—2.20, 4.20, 4.50 en 5 20 Gr.pl. 6.35 Salonorkest olv. Dejoncker. 7.35 Gr.pl. 8.20 Sym- ohonieconcert. 10-30—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20, 1.302.20 en 4.35 Gr pl 5 20 Salonorkest olv. De joncker. 6.20 Gr.pl. 650 Piano recital 7.15 Gr.pl. 8.23 Omroep, nrlast olv Gason. 10.30 Populair concert. 11.2012.20Gr.pl. DEUTSCHLANDSE iDER 1571 M 7.35 Vroolijke avond uit Frank fort. 9.20 Ber. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dans muziek door Wilfried Krüger's orkest. OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn IHilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: D.sender 8.—9.20, Keu- len 9.20—1120, Kalundborg 11.20 12.20, Brussel VI. 12.20-14.20, Keulen 14.2014.50, Kalundborg 14.5015.20, Keulen 15.20-17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Keulen 18.20-21.20, Beromünster 21.20- 2150, Boedapest 21.50—22.25 en Weenen 22.25—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8 05—10.35, Lond. Reg. 10.35—13.35, Droit- wich 13.3517.05, Lond. Reg 17.05—17.35, Droitwich 17.35 18.20, Leipzig 18.20—18 50, Lond Reg. 18.50—20.05, Droitwich 20.05 —21.50, Lond. Reg. 21.50—24.—. Zondag 13 October. HILVERSUM I, 1875 M. (8 30— 9.30 en 5.-7 45 NCRV, de KRO van 9.305.en 7.45—12.uur). 8.30 Morgenwijding olv. dr. Th. L, W. Ravcstein, mmv. een Zusterkoor. 9.30 Gr.pl. 10.25 Hoogmis. 11.45 Gr.pl. 12.30 Orkestconcert en gr.pl. 2.Cursus 2.30 Gr.pl. 3.reest- vergadering. 4.45 Or.pl. 5Da meskoor olv. Dames Frank, mmv. J. C. v. Wesfering Jr.f orgel. 6 Kerkdienst uit de Geref. kerk H.V.- Parkkerk te A'dam. Voorg. Dr. J, O. Geelkerken. Orgel J. C. v. Weg. tering Jr. Hierna gewijde muziek. 7.è45 Sport. 7.50 Or.pl. 8 - Ber. 8.05—12.— Gevar. progr. (10.30 Ber.) HILVERSUM II, 301 M. (8.55— 10- en 5.-8 - VARA, de VPRO van 10—12.en de AVRO van 125.en 8.12.uur). 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.voetbal nieuws. 9.05 Tumbouwpr. S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van staat en maatschappij. 10.Zondagsschool- halfuurd. 10.30 Rep. uit de Ned. Herv. kerk, Londen. 10.45 Kerk dienst uit de Ned. Herv. kerk, Lon den. Voorg. ds. J. v. Dorp. 12. Uurslag en klokkenspel v. d. Stad huistoren te Zierikzee. 12.01 Film praatje L. J. Jordaan 12.30 De Octophonikers olv. B. Drukker. 1.20 B. W. Wierink: Het schilderij van de maand. 1.40 Gr.pl. 2.Boek bespreking dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Avro-strijkorkest olv. A. van Raalte. 3.30 Pianorecital Henr. Bosmans. 4.Mannenkoor Orpheus olv, W. E. Kools. 4.20 Avro-Decibels o.l.v. E Meenk. 4.45 Sportnieuws en gr.pl. 5— Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 5.30 Voetbalpr. 5.50 Sport nieuws. 6.— Or.pl. 6.30 Fragm „Bjerg Eivind en zijn vrouw", spel van Sigurjonsson, mmv. het VARA- tocneel. 7.— De Flierefluiters olv. E Walis, mmv. I.iaette Stevens, B. van Dongen en I. Rossican. 8.— Ber. 815 Gr.pl. 9.Radio-jour. naai. 9.15 Het Hollandsch Vocaal kwartet en het Omroeporkest olv. N. Treep. 9.55 CL Doorenboe in zijn repertoire. 10.10 Orgelspel P. Pal- la 10.30 Versl. schaakmatch Euwe Aljechin. 10.35 „Wie z'n hoed i6 dat", herh. v. d. prijsvraag van K. Koen. 11 Ber. 11.10 Gr pl. 11.15 —12.— Kovacs L?jos en zijn orkest. ontvangsten en uitgaven 101.98'/^ waar onder een batig saldo groot 60.33" Alles werd in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Los en G. Plevier, werden bij acclamatie herbenoemd. Aan de orde was de vaststelling van de winkelpropaganda. Besloten werd den heer Ru Mulder te Hil versum uit te noodigen in de vergadering van half November te komen spreken en hem te verzoeken voordrachten te houden van Herman Heijermans en na de pauze verschillende humoristische voordrachten. De tweede Nutsavond zal gehouden wor den half Februari. De keuze van ©en spreker voor die vergadering werd aangehouden. Bij de rondvraag werd door den heer Los naar voren gebracht, dat hij bij voldoende deelname zou wenschen, dat door het Nut werd opgericht een boekhoudcursus. Aange zien het reeds verscheidene jaren geleden is dat hier een dergelijke cursus werd gehou den, vond dit voorstel algemeenen bijval Besloten werd, wanneer zich voldoende leer 1 ingen hiervoor aanmelden met dezen cursus nog in October aan te vangen. Ongewenschte klant. Dinsdag i.l. betrapte de vrouw van den broodbakker t Bloothooft iemand die zich in haar winkel bevond er op dat hij bezig was de winkellade te lichten, be vrouw trad kordaat op en pakte den verbluften man stevig vast die daar op het geld weer depo neerde op de plaats waar het behoorde De ongewenschte klant is vervolgens over geleverd aan de politie, die hem een dwongen nachtverblijf te Schagcrbrug heeft XM| De kermis alhier is weer voorbij. Het i* een geslaagd feest geweest, waaraan vooral het gunstige weer een belangrijk aandeel had. Over het algemeen was er vrij veel pu" bliek. De kermis-exploitanten en de zaken- menschen hebben dan ook geen reden tot klagen. Er heerschte een gepaste kermisstemming- loch waren er bezoekers met minder goede bedoelingen; er zijn n.1. tijdens de kermis eenige damestaschjes met inhoud ontvreemd. De politie heeft deze zaak in onderzoek. De aalvangst op het IJsselmeer is door het koudere, ruwe weer teruggeloopen. Een 9-tal vaartuigen bracht 960 pond aan de veiling. Banne. Wegens het bereiken van den daartoe bepaalden leeftijd is de heer C Oortman— Gerlings afgetreden als voorzitter van d* Banne Hoorn, welke functie hij 36 jaar heelt vervuld. In de vacature werd tot voorzitter gekozen de heer C. van Doornik. Gem. commissie voor werkver ruiming. r In de gemeentelijke commissie werkverruiming is door den L.T.B. benoem de heer K. Huiberts. De heer G. W. van Lj®' hout heeft zitting voor de bouwvakarbeider In de bestuursvergadering van het Wij- Gele Kruis is besloten tot fusie met de deelingen Egmond-Biiinen en Lgmond a<t den Hoef-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6