(M Griekenland weereen monarchie? Een nederlaag voor minister De Wilde. jjuuientemd Auto rijdt in Merwede-kanaal. ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG tl OCTOBER 1931 Buitenland De nieuwe regeering samengesteld. Een regentschap van generaal Kondylis. Eerste Kamer De voorgestelde tijdregeling, door de Tweede Kamer aangenomen, is door den Senaat met groote meerderheid verworpen. De strijd over den tijd nu afgeloopen? Tragisch ongeval. Wij hebben gisteren nog kunnen melden, dat de Grieksche regeering was afgetreden en dat het herstel der Grieksche monarchie aanvaard was. Hoe dat allemaal precies gegaan is, blijkt uit het volgende: Toen de minister-president Tsaldaris zich naar het ministerie van buitenlandsche za ken begaf, kwamen hem de officieren Papa- 05 Reppas en Oeconomoe tegemoet, die hem een onderhoud vroegen. Zij keerden te- naar de woning van Tsaldaris, waar de officieren hem mededeelden, dat het leger opstand was gekomen en het herstel der monarchie had uitgeroepen. Tsaldaris was bedwongen dit feit te erkennen, dan wel af te treden Tsaldaris, de premier, die gisteren af trad als voorzitter van den ministerraad. Onmiddellijk daarop riep Tsaldaris den ministerraad bijeen, waar hij bekend maak te, dat hij aftrad, aangezien hij geen af stand kon doen van zijn principe, dat de monarchie alleen hersteld kon worden door een plebisciet. Verder wordt thans bekend, dat niet de ministerraad, maar minister-president, gene raal Kondylis tot aan den terugkeer van Koning George het regentschap op zich zal nemen. In Athene is alles rustig. De monarchis ten toonen groote vreugde over het herstel van het Koningschap. Generaal Papagos, generaal Oeconomoe en generaal Reppas hebben verklaard, dat hun taak geëindigd zal zijn zoodra het nieuwe kabinet den eed zal hebben afge- legd. Een nieuwe regeering. Er is thans een nieuw Gneksch kabinet ge vormd. De voornaamste functies zijn als volgt verdeeld: minister-president generaal Kondylis; minister van buitenlandsche za ken: Chetoky; minister van oorlog: generaal Papagos; minister yan luchtvaart: generaal Niolaidos; minister van marine: admiraal Doesmanis; minister van buitenlandsche za ken: Sjinas. De gouverneurs-generaal van Macedonië, Epirus, Tracië en Kreta zullen worden ver vangen. Terwijl de nationale vergadering verga derde, had zich voor de kamer een reus achtige menschen menigte verzameld, die roet de groote spanning wachtte op de beslui ten der vergadering. Toen deze bekend wer den gemaakt, barstte de menigte in een lang durig gejuich los. Vooral bij het leger en de royalisten is de geestdrift begrijpelijkerwijze groot. De straten der hoofdstad zijn zwart van °e menschen die de laatste gebeurtenis- bespreken. Ordeverstoringen hebben zich nog niet voorgedaan. H Het herstel der monarchie. net plebisciet, dat op 3 November vast gesteld was, zal naar verluidt toch door gaan en ten doel hebben het herstel der mo narchie goed te keuren. De minister-presi- nt heeft verklaard, dat de nieuwe regee ring niet weet welke consequentie de presi- dnt der republiek Zaimis zal trekken uit den gewijzigden binnenlandsch-politieken afi j"d' n verwacht echter, dat hij zal «treden. De minister van buitenlandsche zaken, Maximos zal Griekenland in Gene- Ve blijven vertegenwoordigen. Hoe de Grieksche republiek werd ingesteld. Zooals men weet was de aanleiding van on val de Grieksche monarchie in de neder ig van de Grieksche legers in Klein-Azië <c'«g«n. Hierdoor zag koning Constantijn September 1922 genoodzaakt afstand jjroen van den troon. Hij werd opgevolgd zijn zoon, koning George II, die zich verband met den rumoerigen toestand in 1,, and, slechts zeer weinig heeft kunnen gelden. hn revo'utionnaire beweging verkreeg hoe "gfr hoe meer invloed, weliswaar ontstond ook een sterke actie tegen de revolutie, aarvan men indertijd zonder de geringste ."^zingen verklaarde, dat de koning hier- 'J betrokken was, doch de pogingen van de- contra-revolutionnaire beweging faalden t 'n het begin van EÏecember 1923 was de j 'a,id dermate, dat de regeering onder den van de steeds sterker wordende revolu- onnaire beweging en in het bijzonder van K neraal Pangalos en kapitein Hadjikyriakos n koning verzocht het land te verlaten bij bijeenkomst van de Nationale Vergade- ,8, die over de toekomst van den troon zou ^lissen. Den 18en December 1923 verlie- hptt, n'nK en de koningin, prinses Elisa- F ivrVan ^ro^nië. een dochter van koning Roemen'1"^' 'a om *e wijken naar Kondouriotes nam het regenschap waar en l^"lz7®s kreeg het verzoek naar Grieken- te komen, aan welke uitnoqdiging hij wif nw ïJfP van volgend jaar gehoor afnVu .voorbehoud dat zijn verblijf tij- elijk zou zijn en alleen zou dienen om den SrapJ* bezweren. Het revolutioh- naire comité trok zich echter terug en Veni- ze os zag zich genoodzaakt de leiding van de regeenng op zich te nemen. De actie van de vereeniging Van officieren, noodzaakte Sff na ^n]Z€n bjd af te treden, omdat hij had voorgesteld een plebisciet te doen plaats vinden. Venizelos verliet Grie kenland weer op 10 Maart. Ook zijn opvolger Kaphandares bleef niet lang aan het bewind. Hij stelde voor de kwestie van den troon uit den weg te ruimen door een resolutie in de Nationale Vergade- ring eventueel gevolgd door een plebisciet. Nadat de koning een aanbieding om vrijwil lig afstand te doen van de hand had gewe zen, werd den 25en Maart 1924 de republiek uitgeroepen. Hiet plebisciet werd gehouden op 13 April van dat jaar. De republiek be haalde hierbij 758.742 stemmen, de monar chie 325.322. Admiraal Condouriotes werd voorloopig president van de republiek. Herhaalde malen doken er berichten op omtrent pogingen tot herstel van de monar- uiie. Steeds weer waren er te Athene invloe den die koning George II weer op den troon wenschten te brengen, waarvan hij trouwens nimmer formeel afstand heeft gediaan. De koning heeft zich steeds op het standpunt geplaatst, dat hij nog altijd de rechtmatige souverein van Griekenland is. Wel heeft hij verklaard, dat hij, indien hij er zeker van was, dat het Grieksche volk in werkelijkheid tegen den monarchalen staatsvorm was, hij dat zou aanvaarden. Aan den anderen kant heeft de koning bij de jongste pogingen om de monarchie te herstellen altijd op het standpunt gestaan, dat slechts de uitslag van een plebisciet hem tot het besluit van een terugkeeren zou kunnen brengen. Koning George werd den 7en Juli 1890 geboren, in 1921 huwde hij met prinses Eli- sabeth van Roemenië. Na zijn afzetting ver bleef hij doorgaans in Roemenië of in Enge land. De loop der gebeurtenissen. De loop der gebeurtenissen, die Donderdag hebben geieid tot de afschaffing der repu bliek en het herstel der monarchie kan als volgt worden doorgegeven. Reeds Woensdag verschenen bij Tsaldaris den minister-presi dent, drie officieren n.1. generaal Patagos, de generaal der luchtvaart Reppas en admiraal Oeconomoe. Deze eischten van Tsaldaris, dai hij onmiddellijk de monarchie door de na tionale vergadering zou doen invoeren. De volksstemming zou dan daarna den nieuwen toestand bevestigen. Als motief voor hun ver langen voorden de officieren aan, dat slechts op deze wijze onrust zou kunnen worden ver meden. De officieren verlieten het huis van Tsal daris, nadat deze een voorloopig toestem mend antwoord had gegeven. Nadat hij zich echter met anderen in verbinding had ge steld, wees Tsaldaris deze oplossing van de hand en hield hij vast aan het oorspronkelijk voornemen der regeering om alleen een volks stemming te laten beslissen. Donderdagmorgen werd de eisch der offi eieren door afgevaardigden ondersteund. Zaimis, de Grieksche president, die thans zijn plaats zal moeten afstaan aan koning George II. Toen Tsaldaris opnieuw weigerde, zouden deze afgevaardigden zich bereid hebben ver klaard, zijn politiek verder goed te keuren. Intusschen hadden Patagos, Reppas en Oeconomoe hun eisch herhaald bij den mi nister van oorlog Kondylis. Deze zou tegen over de officieren hebben verklaard, aat hij het zijn plicht achtte hen te steunen. De drie officieren begaven zich daarna naar de wo ning van Tsaldaris in Kephissia. Ai] ont moetten hem onderweg in een auto en vei- zochten hem om een onderhoud, dat dan ook plaats vond in het huis van Tsaldaris. De officieren verlangden nogmaals het onver wijlde herstel der monarchie en het aftreden van Tsaldaris. De premier weigerde opnieuw en riep den ministerraad bijeen. Hier vernam hij, dat hij zoowel de minister van oorlog als zijn collega's van marine en luchtvaart de regeerings politiek niet langer zouden steunen. Met het oog op dit feit, dat een vol komen machteloosheid van de regeering Tsal daris beteekende, besloot Tsaldaris af te treden. Na afloop van den ministerraad begaf Kondylis zich onmiddellijk naar het ministe rie van oorlog. Hier verwachten Patagos, Reppas en Oeconomoe hem reeds, die hem belassten met de vorming van een nieuw kabinet; deze opdracht vervulde Kondylis Hoewel door al deze gebeurtenissen de stemming onder de bevolking zenuwachtig is, heerscht er orde en rust. De nieuwe regeering heeft verklaard, dat de buitenlandsche poli tiek van Griekenland geen wijzigingen zal ondergaan. erH°0,1 voor «n orb\\oP°; VerVn\9b0 DE A.S. ENGELSCHE VERKIEZINGEN. De a.s. verkiezingen voor het Engelsche Lagerhuis zullen, naar thans vaststaat, in de derde of vierde week van November worden gehouden. Het zou in hoofdzaak de recente ontwikke ling van den internationalen toestand zijn, welke het kabinet Baldwin aanleiding heeft gegeven met de verkiezingen niet te wachten tot het a.s. voorjaar, doch reeds nu een stem ming te laten houden over de door de regee ring gevolgde politiek. Het verkiezingsprogram der regeering. Volgens Evening Standard zou het ver kiezingsprogram der regeering in hoofdzaak betreffen: 1. Een beroep op de openbare meening de buitenlandsche politiek der regeering, d.w.z. het systeem van de collectieve veiligheid door middel van den Volkenbond goed te keuren. 2. De noodzakelijkheid de landsverdedi ging te verbeteren en te versterken. 3. Nieuwe maatregelen op sociaal gebied. DOL GEWORDEN KOE DOODT GEESTELIJKE. En verwondt verschillende andere personen. Een koe, die gisteren in den loop van den dag naar het abattoir van Doornik zou wor den gebracht, en die plotseling wild werd, rukte zich los en sloeg op de vlucht. Achter eenvolgens werden een vrouw en een kind door het woedende, dolgeworden dier aange vallen, vertrapt en zwaar gewond. Een gees telijke kannunnik Wariclez, die hetzelfde lot onderging, bekwam een zwaren schedel breuk en overleed korten tijd later. Een zeer bewogen jacht volgde, waarbij de koe er nog in slaagde een van haar achtervolgers, een slager, op de horens te nemen en een eindweegs weg te slingeren. Na veel moeite wist men het dier eindelijk te overmeesteren en neer te slaan. WERVELSTORM RICHT SCHADE AAN TE ANTWERPEN. Een hevige wervelstorm heeft gister woed boven Antwerpen en omgeving. Vooral het noord-oostelijke gedeelte der stad werd zwaar geteisterd. Daken werden vernield, schoorsteenen afgerukt, schuttingen omge drukt en talrijke boomen ontworteld. Van het gemeentehuis van Bergerhout werd een koe pel vernield, terwijl van hetzelfde gebouw tal van ruiten verbrijzeld werden. De kracht van den wind was zoo groot, dat een politie agent, die op surveillance was, opgenomen werd en een tiental meters verder tegen den grond werd gesmakt. Het auto-verkeer moest een tijdlang vrijwel stopgezet worden, aange zien de chauffeurs in den ontzaggelijken wind hun stuur niet meer meester konden blijven. AUTOBUS VERONGELUKT. Tien dooden. Bij Naon in de provincie Buenos Aires is een autobus door een trein gegrepen en on geveer 500 M. meegesleurd. Alle tien inzit tenden van de autobus werden gedood. BRAND OP HET TENTOONSTEL LINGSTERREIN. Tien stands van het Lunapark vernield. In den nacht van Woensdag op Donder dag is op het terrein van het Lunapark der wereldtentoonstelling te Brussel een brand ontstaan, die ondanks het spoedige ingrijpen van de brandweer met groote kracht om zich heen greep en binnen betrekkelijk korten tijd een tiental stands in de asch legde. Vermoe delijk is het vuur ontstaan door het springen van een flesch zuurstof. KARL BARTH OVER DE GRENS GEZET. Na te Bannen gearresteerd te zijn. De Berlijnsche correspondent van de „Ti mes" meldt, dat prof. dr. Karl Barth, de be kende Protestantsche theoloog, in Duitsch- land is gearresteerd en over de grens gezet Karl Barth, die indertijd uit Duitschland is vertrokken toen hij was ontslagen als hoogleeraar aan de Universiteit te Bonn, was thans naar Barmen gekomen om daar het woord te voeren op een Evangelische theologische week. Hij werd door de politie gearresteerd en als ongewenscht vreemdeling over de Zwitsersche grens gezet. DE OVERSTROOMINGEN IN CHlNA. De afwezigheid van ieder systeem bij het aanlegen van nooddijken en de hulpeloos heid S tegenover de organisatorische problemen, die zich voor doen tengevolge van de overstroomingen, doen vreezen, dat ernstige catastrophes zul len ontstaan bij de redding en het onder brengen van de slachtoffers in het overstroo- mingsgebied van Kiangsoe Het door het hooge water van de Hoang Ho buitengewoon veel water voerende Kei- zerkanaal breekt dagelijks op andere plaat sen door zijn dijken heen. Hierdoor en door het talrijke doorbreken der nooddijken is het overstroomingsgebied van Noord-Kiangsoe in de laatste twee weken buitengewoon veel grooter geworden voora' in oostelijke en zui delijke richting. Millioenen menschen zijn de wanhoop nabij. Roof en moord zijn aan de orde van den dag, terwijl tegelijkertijd reeds de eerste gevallen van tvphus en cholera zich hebben voorgedaan. Den Haag, 10 October. Op 7 Juni 1934 heeft de regeering een wetsontwerp tot herziening van den wette- lijken tijd ingediend. Volgens dit wetsont werp zou in het algemeen worden ingevoerd de West-Europeesche of Greenwich-tijd, zoodat het leven twintig minuten later zou worden. Maar de zomertijd, de vervroeging met een uur, zou blijven gehandhaafd. In den zomer zou het leven dus niet meer, zooals nu, een uur, maar, vergeleken bij den tegenwoordigen, Amsterdamschen tijd, veertig minuten vroeger worden. Zoo zou den voor land- en tuinbouw de scherpste kanten van den zomertijd afgeslepen zijn. Op 9 Juli '34 bracht de Tweede Kamer hierover haar voorloopig verslag uit. Naar aanleiding daarvan diende de regeering te gelijk met haar memorie van antwoord op 12 November '34 een nota van wijziging in. Volgens deze wijziging zou de zomertijd worden afgeschaft en zou het geheele jaar door de Midden-Europeesche tijd komen te gelden. Vergeleken bij nu, zou het leven dus het geheele jaar veertig minuten vroeger worden, ook in den winter. Tien dagen later, op 22 November '34, nam de Tweede Kamer dit gewijzigde wets ontwerp zonder hoofdelijke stemming aan. Alleen de staatkundig-gereformeerden ver zochten aanteekening, dat zij tegen waren. Toen het gewijzigde wetsontwerp bij de Eerste Kamer was gekomen, rezen van vele zijden bezwaren. Op 29 December 1934 bracht de senaat er het voorloopig verslag over uit, waarop minister De Wilde op 11 Juli j.L zijn memorie van antwoord liet volgen. Heden heeft de Eerste Kamer met 32 tegen 8 stemmen het ontwerp verworpen. Voor stemden alleen de katholieken Nivard, Janssen de Limpens, Fleskens en Van Lan- schot, de antirevolutionnairen Anema, Briët en Diepenhorst en de christelijk-histo- ricus Kolff. Voorwaar een heel andere uit slag, dan de door de Tweede Kamer geno men beslissing had kunnen doen vermoeden. Van de sprekers heeft alleen prof. Die penhorst het wetsontwerp verdedigd. De heeren Ter Haar (c.h.), Van Citters (a.r.), Knottenbelt (lib.), De Zeeuw (s.d.) en An- driessen (r.k.) hebben het bestreden. De meesten hunner betoogden, dat ons land is aangewezen op den West-Europeeschen tijd, in welks zóne het ook gelegen is. H. i. is ons bedrijfsleven georiënteerd op Londen en Parijs en niet op Berlijn en Warschau. De kinderen zouden in den winter 's mor- gem in het donker naa»- school moeten gaan. Prof. Diepenhorst, die een geestige rede hield, merkte op, dat zij nu dan toch 's avonds in het donker van school naar huis moeten. Volgens één der ingekomen adressen is dit niet erg, omdat zij eraan ge wend zijn. Maar prof. Diepenhorst achtte dit een miskenning van de moeilijkheden van „den weg terug". De toespeling op Remarque's boek deed de tegenstanders van het wetsontwerp lachen, maar ontwapend voelden zij zich niet. Jhr. Van Citters wees er op, dat de melkers onder de nieuwe regeling al voor half vier, naar den Amster damschen tijd gerekend, zouden moeten opstaan, zelfs midden in den winter. En de argumenten, waarmede de minister in de memorie van toelichting zijn aanvankelijk wetsontwerp had verdedigd, argumenten, ontleend aan de belangen van handel en nijverheid, luchtvaart en ander verkeer, werden tegen het gewijzigd wetsontwerp uitgespeeld. De liberaal Knottenbelt voor zag ontwrichting van het gezinsleven als gevolg der voorgestelde regeling, omdat het te laat voor de kinderen zou worden, als zij met eten zouden moeten wachten tot vader van zijn kantoor was gekomen. Mi nister De Wilde hecht aan het gezinsleven wel heel groote waarde; hij vreesde blijk baar geen ontwrichting. En alle tegenstan ders, die wel vóór het oorspronkelijke wets ontwerp zouden hebben gestemd, keurden af, dat de minister bij de behandeling door de Tweede Kamer plotseling heelemaal over stag was gegaan. Hoe Z. Exc. dit verdedigde? In de Twee de Kamer was een motie-Van der Waerden aangenomen, volgens welke de mogelijkheid moest worden onderzocht van den West- Europeeschen tijd in den winter en dert Midden-Europeeschen tijd in den zomer. Dezen geest ademde dan ook het aanvan kelijke wetsontwerp. Maar daarna verzoch ten de drie centrale landbouworganisaties aan de Tweede Kamer invoering van den Midden-Europeeschen tijd voor het geheele jaar. (Provinciale landbouwmaatschappijen hadden zich nu in adressen aan de Eerste Kamer tegen het gewijzigde wetsontwerp verklaard, waarin aan de wenschen der centrale landbouworganisaties was tege moet gekomen. Maar dat daargelaten.) De indruk van de adressen der laatstge noemde organisaties werd nog versterkt, doordat in de Tweede Kamer jhr. De Geer er instemming mede betuigde en dr. Van der Waerden, ten einde tot een compromis te komen, genegen bleek, over zijn bezwa ren tegen een vervroeging van het leven met veertig minuten ook in den winter heen te stappen. Onder deze omstandigheden zag het er naar uit, dat het gewijzigde wets ontwerp de pacificatie brengen zou. Maar na de goedkeuring door de Tweede Kamer is een storm van protesten opgestoken. Wat de bezwaren aangaat van de duister nis des winters in den morgen, meende Z.Exc., dat het maatschappelijk leven zich wel zou aanpassen. Het woord „aanpassen" v rwekte een zekere vroolijkheid in den senaat, waar men dacht: „Aanpassen ook al op dit gebied?" Z. Exc. dacht, dat b.v. kantoren zonder bezwaar wel een half uur later zouden kunnen beginnen. Voor den bewindsman was het een belangrijk ding, dat het niet meer noodig zou zijn om twee maal in het jaar de klok te verzetten. Maar volgens de tegenstanders was het verzetten van de klok op zichzelf niet zoo erg. 's Mi nisters grief was, dat men in de Eerste Kamer de beteekenis van het wetsontwerp als compromis niet waardeerde. Doch, ge zien de adressen met bezwaren, bij den senaat ingekomen, is het zeer twijfelachtig, of deze regeling aan den tijdstrijd eet eind zou hebben gemaakt. Overigens heeft de verwerping van het wetsontwerp den strijd e enmin beëindigd, daar de vervroeging met een vol uur door den zomertijd blijft bestaan, waar de landbouw tegen is. De Eerste Kamer zou een wetsontwerp als het oorspronkelijke wel hebben goedgekeurd. Maar dat ministc- De Wilde nu weer het wetsontwerp bij de Tweede Kamer in zijn aanvankelijken vorm zou indienen, kan men moeilijk verwachten. Op de gereserveerde tribune woonde het oud-Tweede Kamerlid Braat de vergade ring bij. Hij stond er, hoog en groot, op de eerste rij. De minister merkte in den loop zijner rede op, dat de tijdstrijd zoo hevig was geweest, dat er zelfs menschen een Kamerzetel aan te danken hadden gehad.... Na de verwerping drukten vele afgevaar digden den minister de hand. Het was niet bij wijze van condoleance, want onder hen waren verscheidenen, die aan de verwer ping hadden medegedaan. Z. Exc. wist zijn verlies te nemen en glimlachte. Toch was het (verworpen) wetsontwerp volgens prof. Diepenhorst „de vrucht van veel over peinzing, van veel overleg, van veel liefde Staatkunde is een moeilijk ding. ZENDERMAST IN LANGENBERG OMGEVALLEN. Tengevolge van den storm. Donderdagmiddag om 13.22 uur is de zen- dermast van den zender van Langenberg tengevolge van den orkaanachtigen storm omgevallen. Persoonlijke ongelukken kwa men hierbij niet voor. Ook werden geen ver dere gebouwen oi installaties beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. DE STORM. Drie dooden in West-Duitschland. Ook het westen van Duitschland is gister morgen door een zwaren storm geteisterd. Van tijd tot tijd kreeg de wind de sterkte van een orkaan. Vooral in Neuss is door een windhoos veel schade aangericht, daken wer den afgerukt, lantarens en boomen knakten, schoorsteenen stortten omlaag. Zes gezinnen zijn letterlijk dakloos geworden. Verschei dene personen bekwamen verwondingen Drie kinderen, die door neerstortende balken gewond waren, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Op den weg tusschen Neuss en Grimlinghausen werden de langs den weg staande populieren over een afstand van ongeveer 500 M. allen ontworteld. Een 33-jarige man en een ongeveer 10-jarige jongen, die hier hout sprokkelden, werden door omstortende boomen gedood. Van een chemische fabriek aan de Koelner Land- strasse viel een groote fabrieksschoorsteen neer. Gelukkig verd hierbij niemand ge wond. Ook uit Muenchen—Gladbach komen berichten over stormschade. In Essen werd een ongeveer 10 M. lange tak van een booin gerukt, die neerkwam op drie meisjes, die van school naar huis gingen. Een der meisjes, oud neger, jaar, werd zoo zwaar ge wond, dat zij op slag dood was. De twee andere meisjes werden minder zwaar ge wond. Moeder en dochtertje verdronken vader en zoon gered. Gisteravond omstreeks acht uur is een ernstig auto-ongeluk voorge vallen in de onmiddellijke nabij heid van Nigtevecht. Een perso nen auto komende uit de richting Weesp is hier door tot dusverre onopgehelderde oorzaak in het Merwedekanaal gereden. In de auto bevonden zich vier personen uit Bloemendaal, n.1. een heer en zijn echtenoote, een 2-jarig zoontje en een meisje van 10 jaar. De pontwachter Barneveld was direct aanwezig met een boot en hij slaagde erin den heer en het zoon tje terstond op het droge te bren gen. De dame en het meisje, die reeds bewusteloos waren, werden met vereende krachten uit de auto gehaald en bij den veehouder Verwey binnengebracht. Dr. v. Herwaarden van Nigtevecht, was onmiddellijk aanwezig en pastte kunstmati-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9