De film waarover iedereen spreekt CITY-IHEUER Aqwda Stad. ett Omgeving. 100 JAAR. LIJK AANGESPOELD. Op Ameland. Geprolongeerd in AMSTERDAM 21 weken, DEN HAAG 18 weken, enz GROOTE LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. DE OPENING VAN PHILIPS' SCHOUWBURG. DE DIEFSTAL TE WEERT. Twee jongelieden aangehouden. JPioiUHciaat 'ïlieuws Een verloting. Kerkverkiezing. Opgepast I MOORDSCHARWOUDC OUDE NIEDORP BERGEN Vertrokken personen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (Holl. hum); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag drie voorstellingen: half 2, half 5 en half 8. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Patrouillewagen 99 (sens.), hoofdrollen, Fred Mac Murray, sir Guy Standing, Ann Sheridan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Diamantsmokkelaars (sens.), hoofdrollen Nigel Bruce, Heather Angel. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, hali 3, ma.inee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.), hoofdrol Shirley Temple. Toegang iederen leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling, des av. 7.15 uur en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 14 October. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond, spreker de heer Bos, hoofd u. 1. o. school, Den Helder. 8 uur, dancing Harmonie, theos. vereen. Blavatskyloge, spreker ir. H. G. Fokker. Dinsdag 15 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Veel heil en zegen met Esther de Boervan Rijk in de hoofdrol. Woensdag 16 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Man hattan Strijkkwartet. ren ambtenaar voor een bepaalde functie ge passeerd gevoelden". Afgezien van het feit, dat het al zéér wei nig plausibel is, dat vier ambtenaren en dan nog op staanden voet heengingen, omdat één hunner werd gepasseerd, achten wij het weinig tactisch, om hangende het onderzoek van den minister en na diens terugzetting van den hoogsten ambtenaar van het Landbouw crisisbureau, door het verstrekken van inlich tingen nopens de oorzaak, vooruit te loopen op dat door den minister zélf ingestelde on- d.rzoek. PUZZLE-WEDSTRIJD VAN „DE JOODSCHE INVALIDE". Inzend-termijn verlengd tot en met 21 October a.s. Men schrijft ons: Op veler verzoek heeft „de Joodsche In valide" besloten, den inzend-termijn van den attractieven Puzzle-wedstrijd, welken zij aan hare loterijen verbonden heeft, te verlengen tot en met 21 October a.s. Wij wijzen er nog eens op, dat, indien men de oplossing van deze puzzle inzendt en tegelijkertijd één of meer loten a 2.50 van de J. I. Loterijen bestelt, men een dubbele kans heeft Men kan niet alleen winnaar worden van een der zes heeren huizen, zes luxe Fordauto s, of zes x 1000 prijzen, doch tevens in aanmerking komen voor een der kostbare belocningen, welke aan deze puzzle verbonden zijn, o.a. een fraaie complete Gero zilverkast met ma honiehouten ombouw, bestaande uit 5 cassettes ter waarde van 450. Men neme er nota van, dat de pczzle's gratis bij de diverse lotendepots verkrijgbaar zijn. ter wij' op aanvrage de puzzle's door de Jood sche Invalide Nw. Achtergracht 98 te Am sterdam eveneens gratis worden toegezon den. Allen dus thans aan het puzzlen. SALARIEERING PERSONEEL DER LAGERE PUBLIEKRECHTELIJKE ORGANEN. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen den volgen den brief gericht: 1. Ik heb de eer uw college te verzoeken mij zoo spoedig mogelijk een opgaaf te willen verstrekken van de, door de ver schillende bezuinigingsmaatregelen, over 1935 verkregen totale besparing op de sala rissen en loonen, welke ten laste van het budget uwer gemeente komen. 2. Indien bedoelde maatregelen eerst over 1936 tot besparing mochten leiden, zal ik gaarne met het bedrag, waarop de bespa ring over dit paar geraamd wordt, worden in kennis gesteld. 3. Bij de vaststelling van bedoelde bedra gen zullen eventueel thans in voorbereiding zijnde maatregelen (salarisverlaging enz buiten beschouwing kunnen blijven. De wed. Vijfhoek-Kwaak te Dinteloord heeft gisteren haar lOOsten verjaardag ge- v:erd. Deze oudste inwoonster van de ge meente is geboren te Scherpenisse. De ver jaardag werd onder groote belangstelling gevierd. B. en W. hebben de jarige een be zoek in haar woning gebracht. Gistermiddag is op het Zuiderstrand van Oost-Ameland het lijk aangespoeld van een ongeveer 30-jarigen man. Men vermoedt hier te doen te hebben met een slachtoffer van de ramp, die zich op 25 September op de Wadden heeft afgespeeld toen n.1. eeni- ge jongelieden in bootjes waren gaan vis- schen en door den storm werden overval len. Vier hunner zijn toen verdronken; drie lijken zijn reeds gevonden. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met het lijk van den vierden man, een zekeren W. Tromp uit Leeuwarden. DIEF RUSSISCHE OPDRACHTEN. Voor Nederlandsche werven. Officieel wordt medegedeeld, dat het volkscommissariaat voor transporten langs waterwegen opdrachten voor den bouw van 13 groote op de meest moderne wijze uit geruste, houttransportschepen heeft ge- plaats in Engeland, Nederland en Dene marken. JONGETJES OVERREDEN. Een hunner gedood, de andere licht gewond. Gistermiddag is te Nijega bij Heerenveen het 14-jarig zoontje van den heer Zandberg aldiar, die bij zijn vriendje achterop de fiets meereed, door een vrachtauto aange reden en vrijwel op slag gedood. Zijn vriendje, die het rijwiel bestuurde, kreeg slechts lichte verwondingen. Gistermiddag werd de brandweer van Hoogeveen gealarmeerd voor een feilen brand te Nieuweroord. Onmiddellijk vertrok de autospuit van het Kruis naar de op 10 K.M. afstand gelegen plaats des onheils, waar zij 25 minuten na ontvangst van het alarm water gaf. Het bleek, dat de groote, met hooi en andere landbouwproducten ge vulde schuur van de Landbouw Maatschap pij Nieuweroard, naast de door den direc teur, den heer A. Ganzeman, bewoonde be huizing, in lichterlaaie stond. De handbrand spuit van Nieuweroord, gemeente Wester- bork, kon tegen deze vuurmassa niets uit richten. Dank zij de assistentie van de Hoogeveensche autospuit bleef het hoofdge bouw behouden. Gisteravond is de nieuw verbouwde Philips Schouwburg te Eindhoven met de première van Jac. van Looy's bewerking van de Koopman van Venetië van Shake- speare geopend. De belangstelling was buitengewoon gr >ot; o.m. waren aanwezig de Commissa ris der Koningin in Noord-Brabant, mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel. Vóór de opvoering van het openingsstuk sprak dr. A. F. Philips een kort begroetings woord, waarin hij hulde bracht aan allen, die tot de verwezenlijking van deze nieuwe schouwburg hadeu bijgedragen, en wees op de taak van dit instituut om de saamhoorig- heid van het personeel der N. V. Philips te accentueeren. Het gebouw staat n.L onder het beheer van het Philips Ontspannings- fcras. In verband met de op 15 September j.1. gepleegde inbraak met diefstal bij den bak ker H. Boeken te Weert (L.), waarbij 6000 gu'den aan contanten en 20.000 gulden aan waardepapieren werden buitgemaakt, kan thans worden gemeld, dat door ijverig speuren van den hoofdagent van politie Smeets eenig licht in deze zaak is gekomen. De effecten werden vorige week op een akker buiten de gemeente teruggevonden, terwijl thans in een schuur naast café H. in de Maasstraat een bedrag van 3300 gulden werd gevonden, welk bedrag als zeker af komstig van den diefstal kan worden ge noemd. Verder zijn nog verschillende voor werpen afkomstig van een op denzelfden dag gepleegden diefstal in een woning aan het Kanaal gevonden. Als vermoedelijke daders werden gister avond aangehouden de sedert langen tijd geschaduwde jongemannen, de 22-jarige P. H. en de 21-jarige H. S., beiden uit Weert, die in den laatsten tijd groote ver teringen maakten, vooral in het buitenland. Ofschoon de bewijzen bijna zeker tegen hen spreken, hebben zij nog geen oekente- nis afgelegd. DE PALMOLIVE-PRIJSVRAAG. Men verzoekt ons opname van het vol gende Vrijdag 11 dezer ontving mevr. A. Lay- tiügKuyper, Veraronkeroord 97, Alkmaar, een telegram van den heer H. v Gemert, directeur van de Coigaie-Palmolive Handel Maatschappij, Amsterdam, met de mede- deeling dat zij een der gelukkige winnaars is in den grooten Palmolive wedstrijd. Mevr. Luyting-Kuyper heeft die keuze tusschen een Fongers rijwiel ter waarde van 39,50 of een cheque van f 35. Mevr. Luyting— Kuyper kocht de drie stukken zeep die zij noodig had om aan den Palmolive-wedstrijd deel te nemen, bij den heer J. Zeger de Haan Verdronkenoord 89, Alkmaar. Palmolive kondiigt iederen dag een geluk kigen fietswinnaar in dezen wedstrijo aan, terwijl tevens aan 50 andere deelnemers aar dige prijzen worden toegekend in den vorm van schoonheidsproducten voor dames, of voor heeren een doos met eenige speciali teiten voor de verzorging van het uiterlijk. De Colgate-Palmolive Handel Mij. maakt bekend dat velen dagelijks aan dezen wed strijd deelnemen, hetgeen wel duidelijk be wijst hoezeer Palmolive door jong en oud wordt gewaardeerd. Het is een interessante taak voor de jury om eens per etmaal de 51 dagelijksche winnaars aan te wijzen, van wie er één een fiets ontvangt. Per maand worden dus niet minder dan 1877 prijzen toegekend! Maar bovendien wordt, ééns per maand, oog een groote hoofdprijs van 500 beschikbaar gesteld. Ofschoon reeds zeer velen regelmatige ge bruikers zijn van Palmolive de schoon- heidszeep, samengesteld uit verzachtende palm- en olijfoliën maakt deze groote wedstrijd waarin dagelijks 51 prijzen moeten worden gewonnen, nóg meer nieuwe afnemers! HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Het bestuur van het Ned. Roode Kruis schrijft ons: Wij veroorloven ons Uwe medewerking te vragen voor de uitzending van eene Nederlandsche Ambulance in Abessynië. Tot op heden mochten wij aan grootere en kleine giften 11.500 ontvangen. Dit be drag is nog lang niet voldoende om ook nog maar aan eenige v:tzending te denken. Intusschen is het voor den naam van Nederland gewencht, dat zoo spoedig moge lijk tot de uitzending wordt overgegaan. Het gironummer is 22120 Den Haag. SLUITING VAN KAPPERSSALONS. Aan het college van B. en W. van Alk maar is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, respectievelijk secre- taris-penningm. van den Nederlandschen Bond van Kapperspersoneel en voorzitter van de afdeeling Alkmaar van voornoemden Bond, hebben in opdracht namens dezen Bond bij Uw college adhaesie te betuigen aan het adres van den „Ned. Kappersbond" afd. Alkmaar en van de afd. Alkmaar van den R K. Bond van Kapperspatroons „St. Fran- ciscus van Assisië''. waarin Uw College wordt verzocht een verordening vast te stellen, waarbij de sluiting van kappers salons op Dinsdagmiddag na 1 uur wordt geregeld. Door het vaststellen van een dergelijke verordening zullen ook de belangen van het personeel zeer gediend worden, omdat: ten le daardoor allen verzekerd zijn van een vrijen middag en daarop aan- sluitenden avond per week, waar door de gelegenheid tot ontspan ning en ontwikkeling meer wordt gediend dan door een vrijen och tend, die op heden bij vele pa troons nog wordt gegeven; ten 2e de controle van de politie op de naleving van de bepaling in het werktijdenbesluit, waarbij een halve dag per week vrij voor het personeel wordt voorgeschreven, sterk wordt vereenvoudigd en ver gemakkelijkt; redenen waarom adressanten er bij Uw College eerbiedig op aandringen de ge vraagde verordening wel te willen vast stellen. 't Welk doende Het adres is geteekend door den voor zitter der afd. Alkmaar van den Ned. Bond v. Kapperspersoneel. J. M. F. Alsemgeest en den secr.-penn. van het hoofdbestuur, den heer A. J. Loppersum. DE RING VAN DE ZEEMEEUW. In verband met het gister vermelde inzake de gevonden ring aan den poot van de doode zeemeeuw schrijft een onzer lezers: het op schrift van den ring luidt: Vogelwarte Rosit- ten E 75993 Oost-Pruisen. Men moet den ring aan dit adres in Duitschland terugzen den met opgave van vindplaats en tijd. Van andere zijde schrijft men ons: Deze ring is afkomstig van de Vogelwarte Rossitten in Oost-Pruisen, een zeer bekend Ornithologisch station. De vinder bewijst dit station een grooten dienst door zoo spoedig mogelijk den ring op te sturen met plaats en datum van de vondst. Deze mededeeling n.1. is voor het ring- en trekvogelonderzoek van dit station van belang In ons land geschiedt dit ring- onderzoek door 's Rijksmuseum van Nat. historie te Leiden. GESLAAGD. Voor het voorloopig examen voor de ma chinisten-examens slaagde o.a. de heer J. Tyma te Akersloot. Te Leiden slaagde voor het candidaats- examen in de rechtsgeleerdheid de heer A. H. Emmerling te Heiloo. MICA VERKOOPCAMPAONE. Men schrijft ons: Te Alkmaar wordt evenals in andere plaatsen van 1426 Oct. een grootsch opge zette verkoopcampagne georganiseerd, ge- naam Mica. Bijna 200 winkeliers hier ter stede nemen aan deze Middenstandscampagne deel. Bijzonder groote en kostbare prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld; bijvoorbeeld een landhuis met grond, te bouwen ter plaatse door den winnaar aan te wijzen; automobielen, radiotoestellen, ameublemen ten, motorfietsen, kortom talrijke begeerens- waardige bezittingen. Verder nog honderden waardebonnen, varieerende van 2.50 tot 100. Een reclame-actie als nimmer te voren l'? j 2®°we' landelijk als plaatselijk ont ketend. Het doel van de Mica is aan eiken kooper die 0.50 besteedt bij één der deelne mende winkeliers een puzzle-deel te geven, kortweg mica'tje genaamd. Twaalf verschillende deelen vormen een rebus, die moet worden opgeplakt en opge lost op een gratis beschikbaar gesteld for mulier. Tevens moet aan deze rebus worden toe gevoegd een slagzin, klein verhaaltje of een rijmpje, betrekking hebbende op den mid denstand. Men kan natuurlijk ook meerdere puzzies inleveren. Het comité overweegt nog het instellen van een ruilbureau, terwijl nader zal worden bekend gemaakt, waar de oplossingen moe ten worden ingeleverd. THEOSOFISCHE VER. BLAVATSKY LOGE TE ALKMAAR. Men schrijft ons: Genoemde Loge zal haar werkzaamheden, die dezen winter zullen bestaan uit cursus sen voor belangstellenden voor de jeugd astrologie en z.g. Lotusklassen (elementair onderricht over universeele waarheden ge grond op broederschap) openen met een openbare voordracht op Maandag 14 Oct. in de dancing der Harmonie, waar de heer ir. H. G. Fokker spreken zal over Het Men- schelijk bewustzijn na den dood. De heer Fokker die eenige maanden met Indisch verlof in Holland vertoeft is een zeer ruim georiënteerd en begaafd spreker, die behalve zijn wetenschappelijke opleiding, een diepgaande studie heeft gemaaxt in de psychologie en opvoedkunde. Aan jeugdwerk heeft hij o.a. langen tijd zijn volle energie gegeven tijdens zijn ver blijf als leeraar aan de Goenoeng Sari kweekschool. Hier kwam hij in contact met de inheemsche jeugd van alle Indische ras sen, die hij tot een miniatuur Volkenbond samenbracht en aldus een kloof overbrugde tusschen Oost en West. Zijn vele lezingen en reizen, o.a. in Egypte en Italië, maakten hem tot den cosmopoliet, die ruimschoots in de gelegenheid was theo sofie in praktijk om te zetten en het ook dééd. De Blavatsky-Loge is overtuigd een der beste harer leden te kunnen introduceeren aan 't publiek. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier zijn gedeponeerd de uitdeelingslijsten in het faillissement van G. Snip, brandstoffenhan- delaar te Schagen; uitkeering aan concur rente schuldeischers nihil. En van A. L. G. v. d. Leygraaf, hotel houder te Alkmaar, eveneens met een uit keering aan concurrente schuldeischers nihil. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 October is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. ZUIOSCHARWOUOC Het gezelschap Nut en Genoegen alhier had, ten bate van de kas zijner leesbiblio theek, een verloting georganiseerd, waarvan de trekking gisteravond plaats had. Het financieel resultaat dezer verloting is zeer gunstig. De hoofdprijs, een fiets, werd ge wonnen door den heer C. ter Hofstede, al hier; de 2e pr een sjoelbak viel ten deel aan den heer w. Beeidman te Bergen en de 3e pr. een electrische strijkijzer, aan den heer H. Edim, alhier. Bij de Vrijdagavond gehouden herstem ming voor een notabel der herv. gemeente te Zuidscharwoude, tusschen de heeren K. Kous en C. de Boer Cz., werd laatstgenoem de gekozen en heeft deze benoeming aange nomen. Ook op het platteland blijkt men voor zichtig te moeten zijn met het wisselen van geld, omdat men hier ook niet veilig is voor de trucs van de heeren, die p.obeeren een slag te slaan door in plaats van een rijksdaalder een Belgisch vijffrancsstuk te geven en op deze wijze in hun onderhoud voorzien. Dezer dagen werd een oude winkelierster alhier het slachtoffer van zulk een „heer", die, per auto voorgereden, haar winkel binnentrad en een pakje sigaretten kocht van zegge tien cents. Hij betaalde met een „rijkodaalde welke later bleek een vijf francsstuk te zijn De „heer" was inmiddels met de twee guldens en de vier dubbeltjes van de oude vrouw verdwenen. Voor het oude vrouwtje een groote schade. Uit het bovenstaande blijkt, dat men zeer voorzichtig moet zijn met het wisselen van geld, in het bijzonder van rijksdaalders Ook a komt me» met de auto voor. Het is en blijft: oppassen de boodschap Wij kunnen niet nalaten, onzen afkeur uit te spieken over de handelwijze van dit o.i. gewetenloos sujet, dat zich niet ont- u isss. °ude ,r<mw de" HEERHUGOWAARD Donderdagavond werd in café Ru» een openbare vergadering gehouden wafr mevrouw van Veenendaal uit West-Óraftdiik sprak over het Esperanto attdijk Spr. begon met te zeggen, dat ieder te- genwoordig weet wat Esperanto Dit was eenige jaren geleden nog heel anders De gedachte aan de wereldtaal i, vnlaon. naar waarnemingen, verricht in den morren van Zaterdag 12 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,0 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 727,1 m.M. te Andanes. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 13 October: Matige tot krachtige westelijke tot zuide lijken wind; half tot zwaar bewolkt of betrok ken; waarschijnlijk eenige regen in het noor- den in het zuiden weinig of geen regen; aan vankelijk iets zachter. Weeroverzicht. De kern van hei lage drukgebied over Scandinavië bewoog zich een weinig noord waarts. Een nieuwe depressie ontwikkelt zich tusschen IJsland en de Far Oer en doet zich ook reeds over Schotland voelen. Vooral in het zuidwesten van het waar nemingsgebied steeg de barometer. Over de Golf van Biscaye vormde zich een maximum van 790 m.M. De drukgradiënt blijft in Scandinavië nog groot, zoodat het langs de Noorsche kust nog hard waait Tengevolge van de te verwachten ban> meterdaling ten noorden van ons land zal de wind ten onzent ook weer toenemen Langs de Noorsche kust regent het nog verder bevindt zich een regenfrorrt over midden- en oost-Duitschland, Zwitserland terwijl ook in zuid-oost Frankrijk regen valt Elders is het weer vrij goed. Sinds gisteren zijn de temperaturen over een groot gedeelte van het waarnemingsgebied gedaald. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 5 46 uur licht op. werkt. Er zijn meer dan 150 schema's van wereldtalen geweest, hiervan trad in het laatst van de vorige eeuw sterk op den voor grond het Volapuk, maar dit bleek onge schikt. Vervolgens schetste spr. de wijze waarop dr. Zamenhof het Esperanto heeft samengesteld. Het hoofddoel van het Es peranto is volgens spr. de verbroedering van de menscheir. Dit is ook altijd het doel geweest van dr Zamenhof. Spr. zeide dat het Esperanto veel gemak kelijker is te leeren dan andere talen. Eigen lijk kan men vreemde talen nooit goed lee ren. Op de middelbare scholen leert men van Fransch, Duitsch en Engelsch niet meer dan de eerste beginselen. Toch waarschuwde spr. er tegen dat men het leeren van Espe ranto niet te licht moet opvatten, want dit heeft velen teleurgesteld. Vooral de metho den van het Esperanto in 20—25 lessen is hier debet aan. Spr. achtte een tijd van 2 jaar noodig om behoorlijk Esperanto te lee ren spreken, lezen en schrijven. Tooneel wedstrijd. Voor de a.s. nationale tooneel wedstrijd bestaat veel belangstelling. Als eerste mede dingende vereeniging zal optreden de ver. Jacob van Lennep te Haarlem. Dinsdag vergaderde de R. K- Midden- standsvereeniging ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel onder voorzit terschap van den heer P. Jong. Bij de bespreking van den boekhoudcur- sus werd, na de meening van de vergade ring te hebben gehoord, besloten zich te wenden tot het hoofdbureau, ten einde na dere berichten te vernemen. Daar de vereeniging deelneemt aan de Middenstandcampagne „Mica" werden de ontvangen mededeelingen enz. breedvoerit door den secretaris, den heer J. Put, voor gelezen, naar aanleiding waarvan door en- kele aanwezigen vragen werden gesteld welke naar hun genoegen door den voor zitter werden beantwoord. Besloten werd het reeds in bespreking genomen „Mica"-krantje af te wijzen. A. H. W. Theelen, R.K., huisknecht, naar Haarlem, Rollandspad 14. K. Hoogvorst, N.H., z.b. naar Heiloo A. 224. A. Gelder, (wed. J. Bus) N.H.. huishoudster, naar Hei loo A. 224. - K. Lek, N.H., schilder, naar Amsterdam, Molukkenstr. 138 I. L. A- Chamalaun, R.K., onderwijzeres, naar Haar lemmermeer, Zrs. Ursul. T. Bogtmau, (wed. C. Stuurman) N.H., z.b., naar Leiden, Zoeterw.singel 107. K. Bokma, geen, foto graaf, naar Castricum, Geelv.str. 42. f1, P. Bina, (echtgen. J. Schoberl R K., huisn-, naar Alkmaar, Nieuwl.singel 70. PW' Schuurman, geen, z.b., naar Nieuwe Niedorp- F. Visser, N.H., geleidster, naar Egm. Zee, Zwartendijk. Besijn, N.HPr0 houder, naar Batavia, N.O.I. E. B. Ster fels, N.I., dienstbode, naar Haarlem, Loren kade 56. M. Bommert, R.K., dienstbod^, naar Alkmaar, v. Everd.str. 13. Egberts, R.K., z.b., naar Mijdrecht G 7/. A Beeidman, NA, z.b., naar Amsterdam, Binnengasthuis. M. P. Thie, (wed Pool) N.H. z.b., naar Alkmaar, Comans - N. E. Ridder, R.K., dienstbode, naar a maar, Comansstr. 1. N. M. M. S 5^ R.Kz.b., naar Constanfin A^'e«/phroek C. J. Buurman, R.K., z.b, naar Groote^ L. 152. - G. C. HÖnijk, NH, dienst^, naar Schagen, Landbouwntr. 148.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2