AKKERsKLOOSTERBALSEM Akkers Kloosterbalsem De van ouds beroemde en beproefde Qemeentecadea JtecfUsoakm blijft ongeëvenaard: als wond-middel als wrijf-middel, als huid -middel. het beproefde huismiddel epidemie onder kanarievogels. MOTOR IN BOTSING MET AUTO. Het witte achterspatbord. URSEH een film van vivisectie. Verspreiding van een circulaire in kortgeding verboden. Kantongerecht te Alkmaar. Snijwondan Brandwonden w#nt dit is het bijzondere voordeel ven Akker's Kloosterbalsem i een verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens en tegelijkertijd een won dere uitwerking op spieren, weefsels en ge wrichten. Daardoor bijzonder doelmatig bij kneuzingen en dergelijke verwondingen. Als wond-middel onmiddellijk verzachtend, zuiverend en genezend bij oude en nieuwe wonden, zweren, brandblaren, ontvellingen, insecten-beten, uitslag, dauwworm, zonne brand, wintervoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, doorrijden en won de- of doorgeloopen plekken, aambeien, enz. Als wrijfmiddel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aan doeningen, spit in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, stramheid in de ledematen, zadelpijn, verstuikingen, heupjicht, enz. enz. Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram 35 cent, Potten vans 25 Gram 62'/, cent, 50 Gram i 1.04 en 100 Gram f 1.82. De groote potten sijn voordeeliger KhtttmatUk Spil in den rug Spierpijn Wintervoeten te lande als een steeds, ook in gevallen als het onderhavige, in het motorrijverkeer in acht te nemen regel wordt beschouwd, dat het van rechts komend verke-r den voor rang heeft''. Toepasselijk is hier dus een omgeschreven rechtsnorm, gebascrd op het gebruik en de gewoonte die dan ook meestentijds door den weggebruiker in acht wordt genomen. V er- zuimt hij dit, dan alweer wijst de practijk uit dat dikwijls ongevallen het gevo'g zijn. Men kan nu, in of buiten de rechtszaal, uren lang theoretiseeren over de vraag wie in een casuspositie als deze de schuld heeft indien een aanrijding plaats vindt; men kan zich op liet standpunt stellen dat de van nchts komende bestuurder het verenigings punt der wegen niet zoo snel had mogen naderen; men kan ook van oordeel zijn dat dengene die naar links wil afbuigen daartoe toch ééns de gelegenheid moet worden ge geven omdat hij anders zijn doel niet zal be reiken maar wat er van dit alles zij: vaststaat dat de manoeuvre die de naar links afbuigende maakt, er een is die ten opzichte van het verkeer dat zijn eigen baan op den grooten weg volgt, abnormaal moet worden genoemd; vaststaat, in verkeerstechnischer zin ge sproken, ook dat ieoer die een dergelijke manoeuvre maakt hierbij de grootst moge lijke voorzichtigheid in acht moet nemen en deze niet mag aanvangen alvorens hij met zekerheid weet dat de weg daartoe vrij is, waarbij hij rekening moet houden met den aard, den afstand en de snelheid van de voertuigen welke hem van beide zijden na deren. Wanneer door eiken weggebruiker deze stelregel wordt gehuldigd, dan zal het ver- *eer veiliger zijn. Degeen die den weg over steekt zal welli^Jjc eens wat langer moeten wachten alvorens hij hiertoe overgaat, doch daartegenover staat dat hij zich licht kan vergissen in een der drie genoemde fac toren, hetgeen een ongeval tengevolge kan nebben. Is het niet de hoogste tijd dat de gedra gingen der verschillende weggebruikers in een situatie als de besprokene, door den wetgtver onder de oogen worden gezien en in een voorschrift vastgelegd! Thans heerscht onzekerheid, waardoor gevaren dreigen. Kwaadaardige pokken in het Oosten. In sommige deelen van het land is een epi- *"®ie onder kanariepietjes uitgebroken, die r«Ms duizenden vogellevens heeft gekost. ^>net Volk" heeft advies ingewonnen bij tn directeur van het Utrechtsche instituut y.0;?1 parasitaire en infectieziekten, dr. L. de JÏÏ5® te Bilthoven. Deze deed de volgende "Wdedeelingen: bestaan drie soorten pokken: kippen- n' duivenpokken en kanariepokken; de ple komen ook bij spreeuwen en mus- j,jlen voor. Ze worden overgebracht door contact van dier op dier en verder door "gieten. 7® onderzoekinger van den iteer A. Bos, roonden aan het instituut, nehben de over- jJfPfc'hg door muggen voor het eerst gecon- ateerderi bewezen. Er sterven veel beesten an deze pokken, die op de pooten en in den jj* voorkomen. Men noemt de bekpokken Phtheri*, niet te verwarren met de men- l ?e''jke diphtherie. Als de pokken in den komen, eten de vogels niet meer! 'n het Oosten van het land is de ziekte vri| kwaadaardig. d„ de kanariepokken bestaan geen goe- d onulisatiemethoden. Men coet het beste ieren af te -onderen, ze achter muggen- r^8 Ie plaatsen en de muggen te dooden. smZf kunner. nl. maandenlang be- i blijven rondvliegen. Spuiten met flit en ?ere dergelijke middelen is goed. De ziek- i- on a' vrij lang in ons land voor, maar 6 kort geleden bekend geworden, omdat hei instituut eerst geen exemplaren toegezon den kreeg. De ir.enschen noemen deze pokken vaak wratjes en onderkennen dan den ernst van et geval. Prof de Blieck beval aan, zich tot het instituut te Utrecht te wenden om inlich- tihgen en nadere bijzonderheden. Ook zou hij zeer gaarne enkele evemplaren van besmette dieren ontvangen. Twee personen gewond Te Raamsdonksveer heeft op den Rijks weg gisteren een ernstig ongeluk plaats ge had. Een motorfiets, bestuurd door den heer Aarden uit Calmpthout (België) kwam op het kruispunt bij de Hoogstraat in botsing met een bestelauto. De motorrijder en de duo-passagier, de heer van der Kolff uit Aalburg werden tegen den grond geslingerd De heer Aarden bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Met een hersenschudding en een ernstige hoofdwonde is hij naar het zieken huis te Raamsdonksveer overgeracht. De duo-rijder bekwam een niet ernstige verwon ding aan het hoofd en kon, na in het zieken huis te zijn verbonden, naar huis gaan De motor is gtneel vernield. BOTERACCIJNS EEN STUIVER VERLAAGD. Niettemin hoogere boterprijs voor den consument. De boteraccijns, die niettegenstaande een bo ierprijsstijging in de vorige maand van drie stuivers, slechts met één enkelen stui ver was verlaagd, is gister wederom met een stuiver tot 90 cents verlaagd. Dit beteekent echter geenszins goed kopere boter voor den Nederlandschen consument; integendeel, want de marktprijs is gisteren met zeven centen gestegen, dus met een hooger bedrag dan de accijns is verlaagd. Om tot den toestand van vóór 1 Septem ber terug te keeren hetgeen de deplo rabele positie van het Landbcuwcrisistonds, zoowel als het door verliesgevenden export ontstane boter-tekort echter onmogelijk m'ken zou de boteraccijns gister niet mei een stuiver, doch met drie stuivers moeten zijn verlaagd. De marktprijs bedroeg 65 cents en de accijns 0.90, dus te zamen 1.55. ft-en de marktprijs 0.40 bedroeg, was de accij.is 1, te zamen dus 1.40. DE KAMPEERREIZEN MET DE „TARAKAN". Volgend jaar hervatting? Dat de jeugdreizen van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" zijn ingeslagen bij de jeugd, zal wel niemand meer betwij felen, die de enthousiaste verhalen aange hoord heeft van de jongens, die in den af- geloopen zomer de kampeerreizen met de „Tarakan" naar Noorwegen medemaakten. Het verwondert ons dan ook niet ie hoo- ren, dat thans reeds vele aanvragen binnen komen, of ook het vc!genJe jaar de „Neder land" dergelijke reizen zal maken. Thans reeds een definitieve toezegging te doen, is echter niet mogelijk, doch de directie deelde mede, dat zij in beginsel wel voornemens is, om in 1936 de jeugd van onze middelbare schoien wederom in de gelegenheid te stellen kennis met dr zee te maken, of deze kennismaking te ver nieuwen in den vorm van kampeerreizen met een vrachtschip. De zomervacantie is echter nog ver in het verschiet en natuur lijk moet worden afgewacht, of de „Neder land" in den komenden zomer kampeer- schepen beschikbaar heeft. De jongens zullen dus in ieder geval wel tot het begin van het volgende jaar moeten wachten alvorens met meer zekerheid ver dere mededeelingen kunnen worden gedaan over de kampeerreizen 1936. CINEMATOGRAFIE 40 JAAR. Een herdenkingsweek. De feestweek ter gelegenheid van de her denking van het 40-jarig bestaan der cine matografie is gisteravond begonnen met de opening in het Stedelijk Museum te Amster dam van een tentoonstelling van de 133 ont werpen, die ingekomen zijn op een prijs vraag, uitgeschreven door den Ned. bios coopbond, voor een affiche voor deze feest week. De heer D. Hamburger, voorzitter van den Ned. bioscoopbond, opende de plechtig heid met er aan te herinneren, dat op de prijsvraag voor een affiche ter gelegenheid van de herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematografie 133 ontwerpen zijn inge komen. Uit deze ontwerpen wees de jury den eersten prijs toe aan den heer C. S van Veeuten te Voorburg, den tweeden prijs aan den heer L. W. C. Ger- lach te Amsterdam en den derden prijs aan den heer H. J. M. Brouwer te Scheve- ningen. De jury heeft geen gemakkelijke taak gehad. Voor de inrichting van deze tentoonstel ling dankte spr. den heer P. Bromber, die er een aardig geheel van maakte. Spr. dankte ook den directeur van het Stedelijk Museum voor zijn medewerking en sprak zijn erkente lijkheid uit voor den wethouder van de Kunstzaken, den heer E. Boekman, voor de bereidwilligheid deze tentoonstelling te wil len openen. De heer Boekman, hierna het woord ver krijgend, zeide, dat het gemeentebestuur gaarne in het Stedelijk Museum de gelegen heid heeft opengesteld om de ingekomen ontwerpen ten toon te stellen. Het heeft dit gaarne gedaan omdat het belangstelling heeft voor de film, en bovendien was het een gcede gedachte van den bioscoopbond het 40-jarig bestaan der cinematografie te her derken o.m. door het uitschrijven van twee prijsvragen, n.1. een scenario van een ge luidsfilm en een affiche. De uitslag van de eerste prijsvraag is nog niet bekend, maar die van de tweede mag als geslaagd wor den beschouwde. Spr. memoreerde vervolgens eenige regels uit het jury-verslag, waaruit spr. concludeerde, dat in het affiche iets moet zijn van optimisme. Ook spr. geloofde inderdaad, dat indien de bioscoop aan haar sociale taak wil be antwoorden, zij moet staan in het teeken van het optimisme. Spr. verklaarde daarna de tentoonstelling voor geopend. Zij toont zeker aan hoever de affiche- kunstenaars 't hebben gebracht. ZAANDAM'a BEGROOTING VOOR 1936. Geen telastingverhooging. B. en W. van Zaandam zijn er in geslaagd, aan Ged. Staten n sluitende begrooting te kunnen aanbieden. De uitkomst is verkre gen door op alle posten de grootst moge lijke bezuinigingen toe te passen, in den geest van de aanschrijvingen van de regee ring. Gevolg hiervan is dat Zaandam, naar burgemeester Terlaan mededeelde, ook nu nog niet behoort tot de noodlijdende ge meenten, ofschoon het aantal werkloozen doorloopend 500 meet; was dan verleden jaar en op het ooenbitk 2300 bedraagt. De begrooting is sluitend gemaakt zonder dat men tot eenige belastingverhooging zijn toevlucht heeft moeten nemen. Omtrent de begrooting voor 1935, die nog bij Ged. Staten in onderzoek is, wordt met belangstelling naar de goedkeuring uitgezien. Een principieele beslissing van den kantonrechter te Gronin gen: overdag behoeft men niet met een wit achterspatbord te rijden. Teneinde een principieele beslissing uit te lokken over de vraag of een wielrijder verplicht is ook overdag met een wit-ge- schilderd achterspatbord te rijden, heeft de heer A. H. Edskes, rijksklerk 1ste klasse, in overleg en in bijzijn van den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Gro ningen, mr. van der Hoeven zich door een agent van politie laten verbaliseeren op Dinsdag 8 October j.L, wegens overtreding van de nieuwe bepalingen van het Motor en Rijwielreglement, ingevoerd bij Kon. be sluit van 28 Aug j.l„ waarbij het voeren van een wit achterspatbord met ingang van 7 October verplicht werd. Gistermorgen is deze zaak voor het kan tongerecht te Groningen behandeld. Nadat door het verhoor van den verdachte de fei ten waren vastgesteld, vestigde de ambte naar van het O. M. er de aandacht op, dat het verwijt als zou de rechterlijke macht altijd achterlijk zijn, in dezen niet opgaat, omdat reeds nu de eerste principieele zaak wordt behandeld in zake een wet, die pas Maandag j.L in werking is getreden. De feiten staan vast. Spr. is er trouwens zelf bij tegenwoordig geweest, dat in het Kat- tenhage het proces-verbaal werd opge maakt. Spr. persoonlijk gelooft, dat het feit, waaraan verdachte zich heeft schuldig gemaakt geen strafbaar feit genoemd kan worden. Spr. grondt die meening op de redactie van het betreffende wetsartikel. In dat artikel wordt bepaald, dat een rij wiel waarmee bij donker, d. w. z. tusschen een half voor zonsondergang en een half uur voor zonsopgang wordt gereden van v' en moet voorzien zijn van een lantaarn en van achter van een roode lantaarn of reflector. Daarop heeft men nu laten vol- isen: Bovendien moet een fiets voorzien zijn van een wit achterspatbord. Uit dat woordje bovendien, in dit verband ge bruikt, maakt spr. op, dat de verplichting tot het voeren van een wit achterspatbord alleen noodzakelijk is bij avond en bij nacht en niet overdag. Verder bevat de wet een bepaling, dat als een reflector wordt gevoerd, deze moet zijn aangebracht op het witte verlengstuk van het achterspatbord en dan niet hooger dan 60 c.M. boven het wegdek. Daardoor zou dus nu iemand strafbaar zijn, die zijn reflector op een andere plaats van de fiets heeft laten aanbrengen, hoewel hij slechts verplicht is die reflector des avonds na zonsondergang aan de fiets te hebben. Spr- betreurt het, dat men niet een bete- MEVR. A. LUYTINGKUYPER, ALKMAAR WINT EEN RIJWIEL IN DEN PALMOLIVE-WEDSTRIJD. Mevr. A. LuytingKuyper, Verdronken- oord 97, Alkmaar, ontving Vrijdag 11 dezer telegrafisch mededeeling van den heer H. v. Gemert, directeur der Colgate- Palmolive Handel Mij., Amsterdam, dat zij den hoofdprijs voor dien dag in den grooten Palmolive wedstrijd heeft gewonnen. Deze prijs bestaat uit een Fongersrijwiel ter waarde van 39.50, of, zoo de winnaar dit v®rkiest, 35.contant. De Colgate-Palmolive Handel Mij., ver zendt bovendien dagelijks een extra prijs aan 50*winnaars. In 22 woorden schreef Mevr. Luyting Kuyper waarom zij Palmolieve zeep ver kiest en sloot 3 zwarte banden der Palmo live zeep verpakking bij. De zeep kocht zij van J. ZEGER DE HAAN, Verdronken- oord 89, Alkmaar. re wet heeft kunnen maken dan deze met haar tegenstrijdigheden en voor leeken onbegrijpelijken inhoud. Spr. vraagt derhalve vrijspraak van den verdachte. üi kantonrechter, mr. W. J. M. Weersma, direct uitspraak doende, zeide dat de feiten bewezen zijn door de verklaring van den verdachte. Ook spr. achtte het gepleegde feit niet strafbaar en vereeifigde zich ge heel met den eisch van den ambtenaar van he1. O. M. De kantonrechter beschouwde het meer als een slordigheid dan als het uitmaken van de principieele bedoeling, dat de bepaling omtrent het aanbrengen van een wit achterspatbord is geplaatst als aanhangsel van het boven bedoelde artikel. Geen vrijstelling voor wiel renners. Het ligt niet in de bedoeling van het departement van Waterstaat om wielren ners vrijstelling te geven van het voeren van het witte spatbord. Een zoodanige vrij stelling wordt onmogelijk geacht. Wielren ners zullen dus worden verplicht een ach terspatbord op hun rijwielen te doen aan brengen. EEN GEMEENTE ZONDER WERKLOOZEN, In de gemeente Het Bildt in Friesland valt de laatste dagen een groote bedrijvig heid waar te nemen. Het aardappelenver- voer, vooral per vrachtauto, heeft een voor dezen tijd ongekenden omvang aangeno men, wat aan vele handen onverwachten arbeid verschaft. De burgemeester, de heer Poppinga, kon hierover geen opheldering geven. Een groot gedeelte van de aardappelen die worden verzonden, zijn bestemd voor export. De heer Poppinga deelde mede, dat in zijn ge meente sedert eenigen tijd geen werkloozen meer zijn. Door de vele regens van de laatste weken heeft het werk voor den oogst zich opgehoopt, zoodat thans alle be schikbare arbeidskrachten in dienst zijn genomen In plaats dat ik bij de boeren moet gaan vragen of zij volk kunnen plaat sen, komen de boeren thans bij mij om ar beiders, die ik hun niet kan verschaffen, een gelukkige toestand, dien wij sedert jaren hier niet hebben gekend. Het laat zich aanzien, dat deze ook nog wel eenigen tijd zal aanhouden. Komen er echter over en kele weken weer werkkrachten vrij, dan hoop ik die te werk te kunnen stellen bij de landaanwinning in onze gemeente, die stèeds grooter omvang begint aan te ne men en waarvoor een groeiende belangstel ling valt te bespeuren aldus de burge meester. De aanslag bedraagt 3 van de belast- Ijare opbrengst van het gebouwde. Besloten werd het kohier vast te stellen tot een bedrag van 908.22 en de betaling in twee termij nen te doen geschieden. Vervolgens werd vastgesteld de exploitatie rekening van de r.k. Woningbouwvereni ging St. Joseph over het dj. 19341935. Op de negen woningen zonder rijkssteun gebouwd, werd in totaal een verlies van 87.44 geleden. De ontvangsten van de 6 woningen, ge jouwd met rijkssteun, bedragen 1834.26, terwijl de uitgaven een bedrag van 1974.79 aangeven zoodat het nadeelig slot 140.53 ijedraagt. In de ontvangst van 827.02 draagt hec ?ijk 75 en de gemeente 25 bij. Besloten werd de aanslag hondenbelasting van den heer P. Albert van 6.te brengen op 3 en de aanslag hondenbelasting van den heer J. Goet op 1.50 te handhaven. Woensdag vergaderde de raad der ge meente Ursem. Ingekomen was een verslag van werkzaam heden in werkverschaffing van 1 Juli 1934 t/m. 30 Juni 1935. Aan arbeidgloonen betaald in de Uitgang 2160.52, Baggerwerkzaamheden 1314.26 Njet van rijksvyege gesubs. werkversch 220.28. Totaal 3695.06. Op het verzoek van de commissie voor de malaria- bestrijding door de bevolking van Noordholland d.d. 31 Augustus j.1. om een bijdrage van 0.01 per ingezetene werd op vqorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Aan de orde was de behandeling der ge meenterekening, rekening G.E.B., alsmede de rekening van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur, allen over het dienstjaar 1934. De commissie belast met het nazien der rekeningen merkte op dat op de post bijdrage verwarming nog 25.is'te verhalen. Daar het hier den voorzitter zelf gold verliet de voorzitter de vergadering. Wethouder Veldboer deelde mede dat d® voorzitter circa 35.onkosten gehad heeft aan stoken en stelde voor de 25.over het dienstjaar 1934 kwijt te schelden, Aldus be sloten. Vervolgens stelde hij voor de bijdrage ac 50.— voor het dj. 1935 kwijt te schelden en de stokerskosten ten laste van den voor zitter te laten komen. De heer Broertjes ver langde dat ook de stokerskosten worden ver goed. Gp voorstel van wethouder Veldboer werc met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Broertjes en Stam komen, besloten de bijdra ge ad. 50.voor het dienstjaar 1935 kwijt te schelden en voor het dienstjaar 1935 een tegemoetkoming van 25.in de sto kerskosten te verleenen. De commissie was van meening dat de ge maakte reis- en verblijfkosten hoog zijn De voorzitter stemde dit toe en zeide in de toe komst met deze opmerking rekening te hou den. De commissie merkte op dat binnen de ge meente drie personen in brandstoffen hande len en dat de verdeeling betreffende levering niet gelijk opgaat. Besloten werd, dat dit door B. en W. nader onder de oogen zal worden gezien. De rekening werd voorloopig vastgesteld Aan de orde was de vaststelling van het kohier straatbelasting over het jaar 1935 Voor den waarnemend president der Haag- sche rechtbank is dezer dagen in kort ge ding gepleit in de volgende zaak: Vanwege den Ned. bond ter bestrijding der vivisectie is een radio-rede gehouden, waarin werd medegedeeld, dat de bond van lilm had doen vervaarigen van een vivisec tie, teneinde de verschrikelijkheid van een dusdanige handeling in het licht te stellen. De stichting Antivivisectiebond heeft naar aanleidng daarvan een circulaire het licht doen zien onder den titel „Schandelijk". Hierin werd o.m. gezegd dat een dier was opgeofferd ter wille van een film. De Nederlandsche bond, die zich door de ze circulaire in eer en goeden naam aange tast achtte, vroeg in kort geding verbod om het vlugschrift verder te verspreiden. De president der rechtbank heeft thans dit verbod uitgevaardigd. Het verweer van den Ned. bond was o.m. dat deze film gemaakt was in een laborato rium, waar het betrokken dier toch het slechtoffer van vivisectie zou zijn geworden. 3e Anti-vivisectiebond is voornemens van deze uitspraak in hooger beroep te gaan Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 11 Oct, 1935. Overtredingen van de motor- en rijwiel - wet: C. H. te Zaandam 3 boete of 1 week tuchtschool. H. T. te Medemblik, J. G. te Schagen, ieder 4 boete of 1 week tucht school. M. K. te Uitgeest, 1 boete of 1 diag hechtenis. H. D. te Heerhugowaard, 2 boe te of 2 dagen hechtenis. A. G. te Heerhugo waard, C. F. de M. te Alkmaar, J. D. v. dl. H. te Haarlem, C. J, H. v. K. te IJmuiden, M. M. te Limmen, H. K. te Harenkarspel, M. B. te Noordwij'k, W. v. G. te Enschede, E. N. T. te Bergen, T. v. Z. te Hoorn, J. de V. te Uitgeest, C. V. te Alkmaar, ieder '3 boete of 3 dagen hechtenis. J. N. G. te Eg- mond-Binnen, F. C. Z. te Heiloo, G. N. M. te Bergen, A. B. C. v. V. te Schagen, J. B. te Bergen, C. M. te Limmen, P. G. te Kolhorn, D. V. te Zijpe, G. v. M. te Wijk aan Duin, W. K. te Zaandam, J. R. te Rotterdam, A. v. d. V. te Nederweert, J. v. G. te Neder- weert, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. v. G. te Kortenhoef, J. v. d. K. te Den Haag, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. K. V. te Zijpe, P. L. J. C. te Leiden, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. G. J. O. te Hei loo, W. S. te Amsterdam, K. B. te Wijmbrit- seradeel, W. T. te Anna Paulowna, C. L. R. B te Amsterdam, D. C. te Limmen, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. T. B. te Bar- singerhorn, 4 boete en 10 boete of 4 en 10 dagen hechtenis. C. M. te Den Helder 10 boete of 10 dagen hechtenis. D. J. R. te Bo- venkarspel, 5) boete of 20 dagen hechte nis. Overtredingen van de politie-verordenin- gen: W. J. F. v. N. te Zeist, H. D. te Den Helder, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. B. te Utrecht, H. D. B. te Alkmaar, A. S. te Schagen, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap) J. v. d. F. te Appingedam, 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. v. d. F. te Appinge dam, 4 x 8 boete of 4 x 8 dagen hechtenis. J. S. te Alkmaar, J. A. v. B. te Amsterdam, J A. v. B. te Amsterdam, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de ijkwet: R. S. te Castricum, C. v. d. H. te Castricum, J. B. te Warmenhuizen, J. Z. te Uitgeest, S. A. G. te Uitgeest, J. P. B. te Uitgeest, A. K. te Uit geest, A. W. te Uitgeest, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. B. te Castricum, 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. G. K. te Cas tricum, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechte nis. W. C. te Castricum, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. S. D. te Uitgeest, 3 x 1 boete of 3 x 1 dag hechtenis. J. de B. te Uit geest, 8 x 1 boete of 8 x 1 dag hechtenis. J. P. te Amsterdam, 9 x 1 boete of 9 x 1 dag hechtenis. Overtredingen van de visscherijwet: H. J. B. te Amsterdam, 3 boete of 1 week tucht school. J. K. te Haarlem, 1 boete of 1 dag hechtenis. H. W. K. te Amsterdam, G. v. D. te Amsterdam, J. J. v. D. te Amsterdam, J. B. P. te Amsterdam, ieder 4 boete of 4 da gen hechtenis. C. P. te Amsterdam, 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. A. J. W. E. te Amsterdam, 2 x 4 boete of 2 x 4 da gen hechtenis. B. E. te Amsterdam 2 x 4 boete of 2 x 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de kieswet: F. F. te Alkmaar, W. C. S. te Bergen, W. C. S. te Bergen, D. K. te Bergen, J. V., C. D., W. Th. A., J. E. E., D. B„ J. J. G. S., T. v. d. B., Th. R„ Th. K., J. S., P. de G., J. de L., E. E. W., G. H. W., G. H. W„ D. N. O., D. N. O., D. M., R. Th. v. B., R. Th. v. B., D. M., H. K., allen te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. P. C. S. te Schoorl, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. J. V., D. B., S. B., G L„ J. Th. M. de V., J. H., A. B., P. B„ S. B., G. B., G. B., J. S„ J. H., A. B., B. C. M., E. T., A. R. H., allen wonende te Bergen, ieder 1 boete of L dag hechtenis,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7