DE LES VAN LANGELOl yxooUiciaal 'flieuws Jnotimden Stukken EGMOND AAN ZEE DE STREEK sterkt met een detachement Rijksveldwacht. De straten waren niet afgezet, uitgezon derd in de o.middellijke omgeving der sta tions. Wel had de politie verschillende maat regelen getroffen om het verkeer zoo goed mogelijk voortgang te doen vinden. n kwart over vier arriveerde aan het 1 -!.;:idsche Spoorstation de algemeen lei der der N.S.B., ir. Mussert. Per auto reed hij voorbij den langen stoet, overal met een Hoyzee-geroep begroet, en stelde zich aan het hoofd van de N.S.B.-ers op. Omstreeks 5 uur was aan de Hollandsche Sipoor station de laatste trein binnengeko men. Onder de groepen deelnemers waren er ook verschillende uit de Duitsche grens plaatsen. 'Het binnenstroomen van de 35.000 deelne mers aan den landdag nam uiteraard uren in beslag. De landdag' werd bijgewoond door negen en twintig Hollanders uit Wies- baden. Toen de bijeenkomst begon, ontruimden W.A.-mannen de ruimte van het podium. De dlectrische lichten in de zaal gingen uit olielampjes bleven branden en het podium werd in een lichtschijnsel geplaatst. De algemeen secretaris van de N. S. B de heer van Geelkerl en, door een „Hou-zee!"- geroep verwelkomd, sprak een openings woord. Hij merkte op, dat men het de N.S B niet gemakkelijk had gemaakt, in den Haag te vergaderen, maar dat men er wilde ver gaderen, al moest men op vlotten voor Sche- veningen liggen. (Houzee-geroep). Onder daverend applaus van het publiek huldigde spr. de mannen van het werkkamp, die de tent hadden gemaakt. Spr. weidde uit over den snellen groei der N.S.B. in korten tijd en verklaarde, dat de leider als nummer één in den strijd zal voor gaan, zooals hij het deed hier en in Indië. Terwijl de menigte zich van haar plaatsen verhief en de muziek speelde, schreed de heer Mussert door het middenpad de zaal binnen. De menigte riep „Houzee" en hield den arm gestrekt. De heer F. J. Roskam Hzn. gaf in zijn rede aan, hoe de NT.B. zich den toekom- stigen staat onder den leider denkt. Na er op gewezen te hebben hoe de leidersgedachte reeds heerschte in de Germaansche oudheid, hield spr. een lofrede op den Nederlandschen boerenstand, die het fundament moet zijn .van den nieuwen staat. „De boerenstand", roept spr. uit, „moet ons leveren het krachtige voedsel, maar ook de krachtmenschen van den geest en den wil". De spr. besloot met een schets van Neder lands beteekenis als wereldrijk. Graai de Marchant spreekt. Sprekende over Kerk en Staat verdedigde M. V. E. H. J. M. graaf de Marchant et Ansembourg de N.S.B. tegen de beschuldi ging, dat de beweging vijandig zou staan tegenover den godsdienst. De grondslag, waarop de N.S.B. de volksgemeenschap zal opbouwen, aldus spr., zou tevens de grond slag blijken te zijn, waarop het echt gods dienstige leven zich het best zal kunnen ont plooien. Slechts in de volledige harmonie tusschen Staat en Kerk, beide autonoom, beide volledig souverein op hun gebied, beide doordrongen van hun taak te zijn ingesteld voor het geestelijk en materieel welzijn van de menschheid, ziet de N.S.B. de oplossing van den eeuwenouden strijd om de hegemonie tusschen Kerk en Staat. Hierna werd een groot aantal nieuwe leden door den algemeen leider geïnstal leerd. Aan H. M. de koningin en H. K. H prin ses Juliana werden telegrammen van hulde en verknochtheid gezonden, onderscheiden lijk luidend: „Tienduizenden nationaal-socia- listen op hun landdag bijeen betuigen hun Vorstin hun liefde en trouw" en „Tienduizen den nationaal-socialisten op hun vierden landdag bijeen, geven uiting aan de liefde en trouw voor hun Kroonprinses". Een défilé van vertegenwoordigers van Duitsche N.S.B. afdeelingen en van de W A opende het twee gedeelte van den avond, waarna ir. A A. Mussert zijn eigenlijke landdagrede hield. Ir. Mussert aan het woord. De heer Mussert begon met te zeggen, dat het de taak van de N.S.B. is het Neder- landsche volk, dat dag in dag uit wordt be drogen, voor te lichten. Dit land begint meer en meer op een volslagen dolhuis te ge lijken, of zoo ge wilt, op een vroolijke keu ken met een diep tragischen achtergrond Als voorbeelden noemde spr. o.m.: Het mininsterie Colijn blijft zitten; alleen mijnheer Deckers gaat van de marine naar de margarine. Colijn komt daarna door de radio verklaren: ziet hier een geheel nieuw kabinet. In al zijn ellende verslikt het Ne- derlandsche volk zich in zijn tranen van het lachen om deze dwaasheid maar de offici- eele volksvoorlichters zeggen, dat het echt is. De S. D. A. P. heeft nooit één middel on- gebruik gelaten om leger en vloot te onder mijnen; slaat er op, schreeuwen ze nu, leve de oorlog met Italië! De Marxistische straatterreur in Amster dam tart iedere beschrijving. De oorzaak is de oogluikende toelating, om niet te zeggen de hulp van verpolitieke autoriteiten. Eenige vragen. Dit zijn slechts enkele voorbeelden, zoo ver volgde ir. Mussert. Welke duivelsche mach ten zijn dat toch, die het er op gezet hebben om deze grenzenlooze verwarring en verwil dering te brengen in de geesten van onze volksgenooten? Het lot van ons volk wordt beheerscht door drie vragen. In de eerste plaats: hoe staan wij te midden, der andere volkeren? Spr. wees o het gevaar van Moskou, welks parool is: geleidelijke uitbouw der wereld revolutie op te zetten, met de democraten aan te pappen want via de democratie is hun doel te bereiken en vooral het fascis me, hun eenige vijand, te kraken. Vernieti ging van Italië, omsingeling van Duitsch- fand, oorlog tusschen de Europeesche na tiën, met als gevolg de zegepraal van 't bols jewisme, ziedaar waar Moskou doelbewust op aanstuurt. De heer Mussert benrak in dit verband het conflict tusschen Italië en Abessinië. Kort gezegd staan de zaken zoo, aldus spr Als Italië Abessinië verovert, dan doet het dit omdat het niet anders kan, omdat het moet kunnen beschikken over grondstoffen, omdat het een uitweg moet vinden voor zijn bcvolkinsoverschot, waarvoor alle landen hun grenzen hebben gesloten Volkenbond een gevaar. Den Volkenbond acht de heer Mussert een groot gevaar voor den vrede in Europa. Ieder, die het Italiaansch-Abessinische con flict wil uitbreiden over Europa, of dit ge schiedt binnen of buiten Genève, begaat een misdaad tegenover Europa, ja, tegenover het geheele blanke ras. Maar onze Volkenbonds verplichtingen dan? Precies, daar ligt de oorzaak der ellende. Er bestaat geen Volken bond, die met recht dien naam kan dragen. Er bestaat een bond van volken, die opge richt is met het doel om den in 1918 behaal den buit van de Entente te verzekeren tegen verlies. Wij willen geen aanhangwagen zijn van Engeland of Frankrijk, wij willen het Italiaansch-Abeséinische geschil niet overge bracht zien op Europeeschen grond, wij willen onzen vaderlandschen bodem niet 'ot slagveld maken van Europa. Maar wat or.s bezielt is de vaste wil om Nederland sterk en weerbaar te maken, onafhankelijk van iedere buitenlandsche macht, een bolwerk voor den vrede, bereid om zich te verdedigen tegen iederen aanvaller, bereid om mede te helpen bouwen aan een bond van Europeesche sta ten, waartusschen het onrecht is hersteld en dat een waardig instrument zal zijn voor 't behoud van den Europeeschen vrede en de Europeesche cultuur! Zoo willen wij staan te midden der natiën. De tweede vraag, die ir. Mussert besprak, was: Hoe staan wij in onze verhouding tot Indië? Spr. wees op het groote belang, dat Indië voor ons land heeft. Indië verloren ramp spoed geboren, is een harde waarheid. Dui zenden en duizenden van onze volksgenooten hebben generatie na generatie daar een groot Nederland gebouwd, waarop wij trotsch kun nen zijn. De Gouverneur-Generaal heeft niet meege daan aan de politieke terreur, hij acht zich blijkbaar niet een werktuig in de handen van politieke terroristen, maar een vertegenwoor diger van de Kroon. Hij heeft het ambt van Gouverneur-Generaal hoog gehouden, daar voor behoort het geheele Nederlandsche vo'k hem dankbaar te zijn. In zijn handen is het gezag in Nederlandsch-Indië veilig. Als derde vraag behandelde de heer Mus sert: Hoe staan wij tegenover elkander als volksgenooten? Aan het Nederlandsche volk is zoo ontzag lijk veel misdreven. De geheele arbeiders klasse, die met de boeren samen het funda ment vormt van het volk, dit volk zelf in zijn groote massa, is verbitterd. Onze strijd is de strijd om recht te doen tegenover allen Recht doen beteekent voor den boer, dat als hij ge zwoegd en geploeterd heeft een heel jaar lang, hij niet tot den bedelstaf wordt ge bracht, maar een behoorlijk bestaan heeft Recht doen beteekent voor den arbeider, dat hij geen slaaf is, maar dat hem zijn eer wordt teruggegeven. Recht doen beteekent het volk beschermen tegen ieder, die het wil aanran den in zijn goede zeden, in zijn cultuur. Deze Staat is een Goddelooze Staat, een Staat barstend van onrecht. Op den ondergang van dezen goddeloozen staat hebben wij het voor zien. Daarvoor in de plaats zal komen de Rechtvaardige Staat, die voor de volle 100 Nederlandsch zal zijn en die gedra gen wordt door gansch het volk. De algemeen secretaris, de heer Van Geel kerken, heeft het slotwoord gesproken. De uittocht. Te middernacht was de landdag beëindigd en begon de uittocht der deelnemers naar de stad en naar de stations. De organisatie der reusachtige bijeenkomst was uitstekend Voor den aftocht der N.S.B.-ers, die in ge sloten formaties naar de stations trokken, een uittocht die tot diep in den nach duurde, was nog een vrij groote belangstelling. Op ta' van punten stonden de menschen in dichte rijen de komst der landdagdeelnemers af te wachten. Langs den geheelen weg stond ech ter een sterke politie-afzetting, terwijl de motorbrigade onophoudelijk patrouilleerde Incidenten deden zich voor zoover bekend niet voor. DE DIEFSTAL TE WEERT Bekentenissen en een nieuwe aanhouding. In de zaak van den diefstal te Weert (L.) van circa 6000 gulden in contanten, 6000 gulden aan effecten en een aanzienlijk be drag aan waardepapieren, gepleegd in den avond van 15 September j.1. bij den bakker H. Boeken aan de Maaspoort te Weert, zijn verschillende bekentenissen gedaan. De on derzoekingen onder leiding van den inspec teur van politie Horck hadden tot resultaat, dat Vrijdag enkele aanhoudingen werden ge daan met name de 22-jarige P. H. en de 21- jarige C. S., beiden aldaar woonachtig. Of schoon talrijke aanwijzingen tegen hen spra ken, bleven beiden hardnekkig ontkennen den diefstal met braak te hebben gepleegd. Zondag echter vielen zij bij herhaald ver hoor door den mand en legden een volledige bekentenis af. Zij gaven het volgend relaas van het geval: Nadat zij denzelfden avond eerst een in braak pleegden bij P. Bos aan het Kanaal, waar zij slechts een paar handschoenen, twee vulpenhouders en een horloge vonden, hebben zij zich naar de woning van Boeken begeven en hebben daar uit de winkellade een klein bedrag aan geld genomen. Aange zien deze vondst niet groot genoeg bleek, hebben zij de woning doorzocht en op een zolderkamer vonden zij een brandkastje. Met een beitel hebben zij een raam geforceerd, waarna zij met het kastje naar buiten zijn geklauterd. Achter de woning zijn zij een steegje doorgegaan en hebben het kastje ver der, het land in, tusschen enkele stroomijten neergelegd. Met een groote hamer hebben zij daarna het kastje geforceerd. Terwijl de een het deksel stuksloeg, stond de ander op den uitkijk. De jongelieden, die naar zij verklaarden, een klein bedrag dachten buit te maken, ten einde kermis te kunnen vieren, hadden niet op zoo'n groote vondst gerekend. Zij gingen met dit groote bedrag naar den caféhouder H. in de Maasstraat, die het voor hen in be waring nam. De dieven hebben van dit be drag slechts 350 gulden gehad, die door hen te Brussel en elders zijn verteerd. Naar aanleiding van deze verklaringen en mede wegens het feit, dat reeds Vrijdag een bedrag van 3300 gulden in een schuur nabij de woning van den caféhouder H. werd gevonden, ging de politie Zondag over tot de arrestatie van H. In diens woning werd de rest van het geld aan specie aangetrof fen en in een groote kist naar het politiebc- reau vervoerd. H. heeft tijdens het verhoor, dat hem werd afgenomen, bekend, dat hij inderdaad het geld in bewaring heeft genomen. Heden zijn de drie gearresteerden naar Roermond overgebracht ter voorgeleiding voor den officier van justitie. De politie heeft met haar volhardend zoo ken thans de aanvankelijk zeer duistere zaak tot een goede oplossing gebracht, waarvoor een woord van hulde op zijn plaats is. INBREKERS SLAAN HUN SLAG. Op drie plaatsen in Amsterdam. Het gilde der inbrekers is in den afgeloo- pen nacht op drie plaatsen in de hoofdstad aan het werk geweest. Zoo hebben zij in Houweling's Mineraalwaterfabriek aan de Passeerdergracht 22 zich toegang verschaft door de voordeur open te sluiten, waarna zij in het kantoor van de fabriek, achter de por tiersloge gelegen, uit een cassette 100 gulden ontvreemdden. Op de 1ste verdieping, welke vervolgens bezocht werd, werd een oude brandkast opengebroken; hier was het werk echter vergeefsch geweest, aangezien het meubel geen geld bevatte. Vervolgens werd het geheele gebouw doorzocht waarbij de heeren zich niet ontzagen kasten en lesse naars open te breken, den inhoud daarvan over den vloer te verspreiden en hier en daar kwistig met sigarenasch te strooien, terwijl zij zich tevens te goed deden aan den inhoud van eenige fleschjes mineraalwater. Het tweede bezoek van het inbrekersgilde heeft de Macedonka-Sigarettenfabriek gegol den, gevestigd Prinsengracht 498. Van dit perceel hebben tot nu toe onbekend gebleven personen de kelderdeur geforceerd, doch toen zij eenmaal binnen waren bleek hun, dat er vrijwel niets van hun gading te vinden was, zoodat zij onverrichterzake zijn teruggekeerd. De derde inbraak geldt een gevnl van in sluiting in den kelder van perceel Heeren gracht 167. De dader heeft hier een gat in den zolder geboord en zich op deze wijze toegang verschaft tot het kantoor van den handel in kantoorbenoodigdheden op de eer ste etage. De man heeft het gebouw daarna door de voordeur verlaten met medeneming van een kistje met een bedrag van 30, dat in een brandkast stond, welke hij zonder moeite had weten te forceeren. ALCOHOL EN SNELVERKEER. Onverantwoordelijke rit van eenige vliegeniers. Zaterdagmiddag keerde na zijn beëediging een vliegenier met twee van zijn vrienden uit Soesterberg per auto terug. Alle drie wa ren onder den invloed van sterken drank en niet het minst de bestuurder. Ter hoogte van het sanatorium „Zonnegloren'' reed de be stuurder op zoo onverantwoordelijke wijze, dat een aanrijding met een stilstaande groen ten kar niet meer voorkomen kon worden. De eigenaar, de heer van Duren uit Soest, die op den wagen zat, werd eraf geslingerd en bleef met een groote hoofdwonde op den weg liggen. Dr. Roëll van „Zonnegloren" verleende de eerste medische hulp en liet den man naar zijn wonig vervoeren. Zijn toestand is rede lijk wel. De politie, die inmiddels gearriveerd was, constateerde, dat alle drie heeren onder den invloed van sterken drank waren en wilde hen mee naar het bureau nemen, waartegen zij zich heftig verzetten. Een wilde zelfs met de auto, welke totaal onberijdbaar was ge worden wegrijden. Het verzet werd zoo erg, dat de politie ertoe moest overgaan om één hunner te boeien. Toen begrepen de anderen, dat het ernst was en gingen mee naar het politiebureau, waar zij voorloopig werden ingesloten. ALGEMEENE R.K. AMBTENAREN- VEREEN1GING. Tegen de salarispolitiek der regeering. De Algemeene Roomsch-Katholieke Ver- eeniging (A.R.K.A.) in een buitengewoon congres bijeen te Utrecht op Zaterdag 12 October constateerde, dat door de op 1 Januari in te voeren sa'a- riskorting de salarissen van vele ambtenaren dalen tot beneden het peil van 1914, dat de kosten van levensonderhoud niet lager, eer hooger zijn geworden, dat de verantwoordelijkheid der ambtena ren den laatsten tijd zeer verzwaard is, zoo dat dit niet in overeenstemming is met de salariskorting, dat de geëischte salariskorting van de amb tenaren der lagere Overheidsorganen niet in overeenstemming is met de ratio van art. 126 der Ambtenarenwet 1929, zooals deze is uit gesproken door de Tweede Kamer naar aan leiding van het amendement Suring c s., dat de lagere organen waak regelingen hebben, die de toch reeds lage ïijks-salarisser. nog meer bekorten, sprak als haar meening uit: dat de salarispolitiek der regeering der laatste jaren vele ambtenaren moedeloos maakt en hun toekomst zonder perspectief met de moreel verderfelijke gevolgen daar van, terwijl ook veel goede krachten door de lage salarissen worden afgeschrikt om zich in dienst der overheid te stellen, dat dus voor de bezuiniging van 10 millioen ook een anderen weg gezocht moet worden, dat onder de hierboven aangegeven om standigheden een salariskorting niet bevor derlijk voor de wolkswelvaart kan genoemd worden en bittere teleurstelling bij het amb tenarencorps heeft gewekt, vertrouwt, dat bij de behandeling der Begrooting 1936 de volksvertegenwoordiging de regee ring zal doen terugtreden van den ingeslagen weg en doet daarbij een dringend beroep op de Kamerfracties der R.K. Staatspartij, besluit, deze motie der kennis te brengen van de regeering en van de leden der genoemde kamerfracties. JONGETJE VERDRONKEN. In den namiddag van gisteren te ruim 5 uur had bij de Mariniersbrug te Amster dam een tragisch ongeluk plaats. Het 4-jarig jongetje N. van der Hilst geraakte daar spelenderwijs te water. Een burger, die het ongeluk zag gebeuren sprong gekleed het kind na Het mocht hem na eenigen tijd ge lukken den drenkeling op het droge te bren gen. Helaas bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Brandweer en geneeskundige dienst pasten nog kunstmatige ademhaling toe en gebruikten het zuurstofapparaat, ech ter zonder resultaat. SMOKKELARIJ VAN TRICOTAGE. De marechaussee te Hulst (Zeeuwsch- Vlaanderen) heeft een partij tricotage ter waarde van 2500 in beslag genomen, die frauduleus uit België was ingevoerd door den landbouwer N. uit Klinge. Ook paard en kar, waarmede het vervoer was geschied, zijn in beslag genomen. De marechaussee stelt een uitgebreid on derzoek in, daar vermoed wordt, dat deze smokkelarij op vrij groote schaal wo^t ge dreven. N. C. C.-PRIJSVRAAG. Het Nationaal Crisis Comité meldt dns: Op veelvuldig verzoek wordt de radio- prisvraag: „Wie zijn hoed is dat?" nog éét keer herhaald, ten einde degenen, die hun oplossing nog niet inzonden, daartoe alsrog in de gelegenheid te stellen. Op de lange golf zal dit geschieden Dins dagavond om 7.35 uur. Laatste datum voor inzending 16 October. Meer dan 1000 prijzen, waaronder auto, radio-toestellen, electrische koelkast, stof zuigers, motorfiets etc. etc. ajpf Werklcozen in landbouwbedrijven. Tot heden zijn alhier niet minder dan 23 aanvragen ingevolge de z.g. 50 loon- bijslagregeling voor de landbouwbedrijven ingewilligd, waardoor een even groot aantal werklooze arbeiders in de landbouwbedrij ven wordt opgenomen. Deze regeling, die zoowel in het belang is van den werklooze, als van den landbou wer, voldoet te Zijpe heel goed. Molenmeester benoemd. Tot molenmeester van den polder N G van het waterschap „Zijpe en Hazepolder" is benoemd de heer C. Schoorl te Burger- brug. Vrijdagavond hield het oud-katholiek Verbond van Vakvereenigingen een vergade ring in het Verenigingsgebouw, om te ko men tot definitieve regeling der plaatselijke afdeelingen. Een voorloopig bestuur werd gekozen, waarin zitting zullen nemen de heeren A. Gravemaker, KI. Zwart, Jac. Visser, J. Krab, K. Zwart en S. Blok. Deze zullen krachtig propaganda voeren onder de vis- schers, de bouwvakarbeiders en de landbou wers. Thans hebben zich 80 menschen als lid opgegeven. De geestelijke adviseur, pastoor B. A. van Kleef uitte een krachtig protest tegen de verdachtmakingen, waaraan de nieuwe bond wordt blootgesteld. Men wil het doen voor komen, als de nieuwe bond hand in hand met de nationaal-socialistische beweging. Op deze wijze tracht men de menschen er van terug te houden lid te worden, in pani, fletten wordt deze verdachtmaking geuit Hiertegen nam pastoor van Kleef krachtig stelling. Er zal een gecombineerde vergadering worden gehouden met de visschers jt IJmuiden voor de organisatie van een pk t gelijke afdeeling van transportarbeiders. j„ deze vergadering zal de samenwerking tus schen de afdeelingen IJmuiden en Ègmond aan Zee worden geregeld. Toenemende aanvoer De aanvoer van bloemkool, vooral van de soort Lecerf, begint nu toe te neir i Deze bedraagt thans ongeveer 40 000 stuks per dag, welke nog gemakkelijk in het binnenland kon worden geplaatst. De kooplust neemt toe, nu het product vrij van luis is. De goede kwaliteit loopt tot 17; tweede soort wordt mecrendeek voor de inleggerijen gekocht. WARMENHUfZBI Vergadering Maatschap; 'I f0, ut van 't Algemeen. 1 HAMSTEREN'. Geachte Redactie, In uw courant van 9 Oct. J.1. komt vooreen artikel getiteld; „Hamstert niet!" De redacteur van het Alg. Persbureau Den Haag meent goed te doen dit bericht ir. Nederlandsche dagbladen te lanceeren (mkl dellijk) en dit is'van algemeen belang; doch nu krijgt het publiek wel een blik m de analyse, de ontleding onzer maatschappij, maar niet in de oorzaak van Hamsteren. De oorzaak is gelegen in het winstsysteem, waaronder we allen leven, en waardoor ieder dus in meerdere of mindere mate schuldig is aan de algemeene wereldellende. Het mensck- onteerende winstsysteem luidt: „ieder voor zich", met Hamsteren als gevolg. Want al zouden we een wereldvereenighg oprichten, die ten doel stelde „Niet Hamste ren'', dan bleef de oorzaak toch bestaan, onaangetast; dit is toch duidelijk, nietwaar? De fout van onze maatschappij is gelegen in winst: het teveel van den een het tekort van den ander met daaruit voortvloeiende moraal-begriopen van steeds gecompliceerde ik-zucht. Deze promitieve ik-zucht en de techniek ontwikkelden in gelijken tred «n zoo kregen we een wereld van georganiseerd kwaad! De mensch vormt de omstandigheden en niet andersom. We moeten niet langer produ- ceeren om winst, maar naar behoefte. Dit wordt gelukkig door steeds breeder lagen der bevolking (ook buiten ons land) ingezien en zoo gebeurde het dan, dat er op 20 en 21 Sept. j.1. te Amsterdam afgevaardigden van 45 onderscheiden vereenigingen te samen kwamen en na twee dagen van zware confe rentie-arbeid besloten tot de oprichting van een Synthetische Orde met een eensluidend program van actie: I „Ethiek" als beginsel; II „Economische reorganisatie'' als doel. Laat nu het publiek niet meer hamsteren, maar tegelijkertijd zich opgeven als lid va" een der bij de Synthetische Orde aange»lotfll vereenigingen. In de huidige maatschappij zijn alle krach ten tegengesteld en daarom moet zij absoluut te gronde; geen oplappingspogingen kunn® haar meer redden. Er is altijd gestreden om te bereiken, do® alles is er en daarom is „bereiken" de her senschim van het winstsyteem, waarvoor *c thans in de plaats tellen „begrijpen en doen» want samenwerken is beter dan elkander be strijden. Ik dank de redactie van deze courant voor haar verleende samenwerking, die kan lei** tot mogelijke opheffing van hamsteren en a - gemeene wereldellende. H. A. T. SCHENAU. Nut Vrijdagavond vergaderde het deparfe ment Warmenhuizen in de zaal va-, den heer Slikker, onder voorzitterschap van den heer Swam. Hierna volgde bestuursverkiezing t periodieke aftreding van den heer P. Deze werd met algemeene stemmen berfo zen. Bespreking winterseizoen. Dit wordt een moeilijke zaak omdat het departement geen middelen heeft. Besloten is het hoofdbestuur te verzoeken twee sprekers toe te staan. Tevens zal den heer ten Bruggencate uit Heiloo worden uit. genoodigd. Op kosten van het hoofdbestuur wonfcs u.'tgenoodigd dr. v. d. Sleen uit Haarlem met als onderwerp: „Met de K. L. M naar Indië" en ds. Westingse uit Rotterdam met een letterkundig onderwerp. Tninboflwcnrsus. Deze winter zal onder leiding van den heer Donia een tuinbouwcursus worden ge houden. Achttien deelnemers hebben zich opgegeven. De cursus gaat uit van de tuin- bouwver. „de Noord". 223. Nou, je kunt begrijpen, dat de baas-kok dit knap vervelend vond! Hij zette een groote mond op en zei dat het afgeloopen moest zijn. „Dat zou je willen!'' riep Lan- gelot brutaal terug. 224. Nu kwam de kok op Langelot af om hem een pak slaag te geven, maar juist op tijd riep Langelot Tiger, Crocodillus! en daar veranderde de ongeluk*'8 kok in een groote appel en zijn armen werden doodg wone stokjes.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10