Aq&nda £attds en Juwfouto £aatsie betichten Jlechtsaake-H De berechting der Ossche misdrijven. !Bucgedijke Stand Stad en Omgeving WHERINGERWAARD Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (Holl. hum.); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Diamantsmokkelaars (sens.), hoofdrollen Nigel Bruce, Heather Angel. Toegang bo ven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.), hoofdrol Shirley Temple. Toegang iederen leeftijd. Donderdag 17 October. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, afd. Alkmaar Ned. Vereen, v. Huisvrouwen, causerie over de zilvervos als dier en als pels, door P. K. v. d. Tuuk. 8 uur, Harmonie, filmavond Volksuniver siteit: „De eeuwige droom". Zaterdag 19 October. 8.30 uur, 't Wapen van Heemskerk, vie ring 30-jarig jubilé postduivenvereeniging Alcmaria Victrix. Donderdag 24 October. 8 uur, Harmonie, comité voor tooneel uit voeringen, opvoering van „Oost West, Egypte 't best". Maandag 28 October. 't Gulden Vlies, optreden Wiener Sanger Knaben. Vliegersaanvallen op de Abessiniërs. De aanvallen, die gisteren door Italiaan- sche vliegtuigen zijn ondernomen, hebben zich uitgestrekt tot Amba Alatsji. Door verscheidene eskaders zijn vele bommen op deze plaats geworpen. Volgens Abessinische mededeelingen zou het bombardement talrijke slachtoffers onder de burgerbevolking hebben geëischt. De troe pen daarentegen leden geen verliezen, daar zij de plaats reeds hadden verlaten. Aan het zuidelijk front zijn de Italiaan- sche verkenningsvluchten voortgezet. Uit de provincie Wollo zijn Abessinische versterkingen tot een totaal van 100.000 man naar Addis Abeba vertrokken. Zij wor den binnen twee dagen daar verwacht. Voorloopig zullen zij in reserve worden ge houden. DE STEUN AAN DEN TUINBOUW. 2 y» millioen voor fruit en war moezerijgewassen. In de Staatscourant van gisteravond (no. 202) is opgenomen de crisissteun beschikking 1935 (fruit en warmoezerij- gewassen XI). Blijkens deze beschik king zal uit het Landbouwcrisisfonds steun verleend wor'den aan de erkende telers van gewassen van den tuinbouw voor bepaalde producten tot een totaal bedrag van ten hoogste 2.500.000. De steun wordt verleend over de hoeveel heden van de hierna vermelde producten welke in het achter elk product vermelde tijd vak van het jaar 1935 door de erkende telers van die producten over een erkende veiling zijn verhandeld, tot de daarbij vermelde be dragen per eenheid: Tomaten 1 Jan.—30 Juni 4*; Kaskom- kommers 1 Jan.—30 Juni 2 Platglas- komkommers 1 Jan.30 Juni 21Gele kool 1 Jan.—1 Juni 0 60 Deensche witte kool 1 Jan.—1 Juni 0.60*; Augurken en B 1 Jan.—31 Aug. ƒ4*; Augurken C en D 1 Jan.—31 Aug. ƒ2*; Sla 18 Maart15 April 0.50 f. per 100 K.G.; t per 100 si (Ongecorrigeerd.) DE TREINBOTSING TE RIO. 12 dooden, 80 gewonden Volgens nadere berichten heeft het spoor' wegongeluk in de ondergrondsche te Rio de Janeiro 12 dooden geëischt, terwijl 80 per sonen werden gewond. Toen het ongeluk be kend werd wilde een' verontwaardigde me nigte het station bestormen. Zij moest door de politie, die gebruik maakte van traangas worden verspreid. VERDUISTERING TEN NADEELE VAN HET BUROERLIJK ARMBESTUUR TE NAARDEN. Voor de vierde kamer der rechtbank te Amsterdam heeft zich wegens verduistering te verantwoorden gehad de 41-jarige kan toorbediende M. de R. Deze had in de ja ren 19311935 een totaal bedrag van 6300 verduisterd als administrateur van het burgerlijk armbestuur te Naarden. Ver dachte bekende oogenblikkelijk, nadat de fraude was ontdekt en verleende alle moge lijke assistentie bij het justitieel onderzoek. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte dubbel en fictief geboekt had om gel den te krijgen om elders schulden te kunnen aanzuiveren. Verdachte had de fraude ge pleegd zonder zelve hiervan eenig voordeel te genieten: hij had uitsluitend een fami lielid voor een bankroet willen behoeden. Ook kwam naar voren, dat de controle te wenschen overliet, aangezien er verschil van meening bestond bij het B. A., welke boe ken gecontroleerd moesten worden. Het O. M., waargenomen door mr. Was- senberg, eischte tegen verdachte 6 maan den gevangenisstraf, de verdediger, mr. J. Mathuizen, drong aan op clementie, in casu een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 30 October, De tweede zitting dag. Het is 10 uur als de deurwaarder door de met stemtorstem uitgesproken aankondiging de rechtbank!" de aanwezigen in de stem mige rechtszaal publiek, advocaten, jour nalisten, ordebewaarders opmerkzaam maakt op de plicht der beleefdheid en als dan het college, met den officier van Justitie, zijn jlaatsen achter de groene tafel op het podium leeft ingenomen, neemt de tweede strafzit ting, welke gewijd zal zijn aan de berech'iqg van de misdaden der Ossche bende en haar aanhang, een aanvang. Voor het hekje treden twee door mare chaussee bewaakte verdachten: de 22-jarig» arbeider Antonius Johannes Ottens en de 19- jarige schoenmaker Petrus Antonius Sehuur- mans en daarmede is dan meteen de op 6 „anuari 1934 te Oss in de woning van den 68 jarigen landarbeider Lambertus van Ber gen gepleegde diefstal op het tapijt. Ottens, die het eerst gehoord wordt, bekent volledig. De afspraak om bij Van Bergen hun slag te slaan, is gemaakt bij Piet de Bie, met zekeren Van der Putten; zijn zij naar de woning gegaan en binnengedrongen. Het was toen ongeveer 's avonds half zeven. Vrouw van Bergen, die onraad hoorde, kwam de gang inloopen en werd door Ottens vastge grepen; van der Putten „ontfermde" zich cort daarna over van Bergen. De Bie heeft daarna de woning afgezocht. De buit bestond uit eenige lakens, een dameszak met rozenkrans, een beurs en eeni ge medailles. Verdachte verklaart, dat hij spijt heeft van zijn daad. President mr. W. J. M. Ummels: Dat had U eerder moeten bedenken. Schuurmans geeft vervolgens op vra gen van den president toe, dat hij op den uitkijk heeft gestaan om bij onraad, te waarschuwen. Hij verklaart zich door de Bie en de anderen te hebben laten mee- sleepen en nu veel berouw te hebben van zijn daad. De inspecteur van de gemeen tepolitie te Oss, de heer Van Kempen, die als getuige wordt gehoord, verklaart ten aanzien van Schuurmans, dat deze niet bekend 6tond als een van de bende. Hij woonde in de buurt van De Bie. De oude van Bergen doet dan zijn verhaal van den overval. Er zijn dien avond drie menschen binnen gekomen. Eén liep op ine toe, greep me vast en toen werd me een prop in den mond geduwd. Ze wil den me binden, maar ik verweerde me zoo, dat ze daar niet in slaagden. Ik hoorde m'n vrouw in de keuken schreeu wen. Alle drie kerels hadden maskers voor. President: Twee vingers van U zijn stijf gebleven, niet?" Getuige: „Ja, ik heb met ze op den grond gerold; misschien is dat wel van de worsteling gekomen. President: Bij een hebt U het masker afgetrokken? Hebt U die herkend? Getuige: Dat was onmogelijk. Vrouw van Bergen, 72 jaar, treedt dan voor het hekje. Het is een klein vrouwtje mef groote Brabantsche kap met lange linten Ik ben de vrouw van Bert van Bergen! zegt ze. President: Dat weten we al lang! Vrouw van Bergen vertelt dan in haar sap pige dialect, dat ze, in de keuken zijnde, door een gemaskerden kerel werd aangevallen, die haar een hand op den mond hield. Ze zag toen anderen de kamer ingaan, waar haar man was. Er ontstond een groot lawaai, maar zij kon niet zien wat er geoeurde. De gedetineerde 23-jarige H. A. van der Putten, bijgenaamd de Rut, is de laatste ge tuige. Hij geeft toe, dat het voorstel van 1 em is uitgegaan. President: De buit is anders niet meege vallen hè? Getuige vertelt dan, dat het in den omtrek van de woning dien bewusten avond doodstil was; de deur stond bovendien open, zoodat men gemakkelijk spel had. Hij heeft de vrouw vastgegrepen. President (verdachte Schuurmans naar voren roepend)Ben jij ook niet betrokken geweest bij den diefstal bij den kapper van den Berg? Schuurmans: Jawel. Rechter mr. Schröder: Dan ben je niet zoo onnoozel als je eruit ziet! Het requisitoir De officier van justitie, mr. J. J. C. van Everdingen, die het tenlaste gelegde bewezen achtte, noemde 't ten laste gelegde feit zeer ernstig, zoodat 'n zware straf, vooral tegen den eersten verdachte, op haar plaats is. Spr. eischte. tegei. Ottens v ij f jaren en tegen Schuurmans twee jaren ge vangenisstraf. Pleidooi. Mr. Lelyveld, beide verdachten verdedigen de, dringt voor Schuurmans aan op 'n gedeel telijk voorwaardelijke straf; voor Ottens pleit hij clementie. Uitspraak 31 October. De brandstichting in de wielerbaan. Het is dan de 40-jarige koopman en gewe zen directeur van de Ossche wielerbaan J. F. A. Verhoeven, die, bewaakt door een ma rechaussee, voor het hekje komt. De brand stichting in het paviljoen op het Gemeente lijk Sportpark te Oss is daarmede op het ta pijt gekomen. Verdachte, een figuur van middelmatige grootte, in een keurig jaquet gestoken, geeft langs een langen omweg toe, dat hij last heeft gegeven het paviljoen in brand te ste- ken. Ten lange leste had hij tegen A. J Hen driks (Toon de Soep Sr.) gezegd: „Het ding staat in den weg, doe het dan maar!" Met Schuyvers heeft hij nergens over ge sproken. Verdachte had het beheer over het paviljoen en betaalde ook de lasten. President: Is U het geweest, die de brand bare stoffen hebt klaargezet? Verdachte: Absoluut niet! Inspecteur van Kempen van de Ossche gemeentepolitie was erbij geweest toen de brand, begin Juli 1933, in het paviljoen ge woed heeft. Het was er in de buurt heel ge vaarlijk; een vonkenregen spatte in het rond en leverde gevaar op voor de tribune. De verdediger mr. van Zinncq Bergmann keert zich, aan de hand van andersluidende mededeelingen, hem ter kennis gebracht, tegen deze uiteenzetting, die hij niet over eenkomstig de feiten noemt. Inspecteur van Keepen schetst dan den verdachte als een vroeger fatsoenlijk man. Door zijn beroep kwam hij veel in café's en zoo in contact met ongunstig bekend staan de typen. Zoo is hij steeds verder afgezakt. Zijn vrouw heeft buitengewoon veel ver driet over het gebeurde. A. J Hendriks (Toon de Soep Sr.), die ook in de rechtszaal al een bekende figuur is ge worden, fluistert dan zijn verhaal en men vraagt zich af waar het bravour is geble ven van deze bandieten, die in 'hun eigen wereldje voorzeker de noodige praats zullen hebben gehad Hendriks geeft voor zoover te ver staan onomwonden toe, dat hij en Schuyers den brand hebben gesticht. De brandbare stoffen waren door Verhoeven klaar gezet. President: Verdachte, hoort U het? Verhoeven: Het is niet waar! President tot getuige: Heeft verdachte de brandstichting bij U uitgelokt? Getuige: Dat heeft hij gedaan. Het blijkt dan, dat Toon de Soep aanvan kelijk getracht heeft Schuyers er voor de politie en justitie buiten te houden, later heeft hij hem er echter bijgehaald. De rechtbank besluit Schuyers als getuige voor het front te roepen en dan legt deze man met radde tong een reeks verklaringen af die verdachte Verhoeven ernstig belasten. Hij zegt met Toon de Soep den brand te heb ben gesticht en van verdachte tweemaal een bedrag van 25 te hebben gekregen. Verdachte: „Het is niet waar!" Rechter: „Was de boel klaargezet?" Schuyers: „Jawel!" De officier van justitie achtte bewezen, dat het klaarzetten en .opstapelen van de brandbare stoffen door verdachte is ge schied, zoodat hij medeplichtig is geweest aan brandstichting. Ook de uitlokking acht hij bewezen. Spr. oordeelde het feit zeer ernstig en eischie 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger riep de uiterste clementie in voor zijn cliënt, die door 4 maandien voor arrest reeds zwaar is gestraft. Hij vraagt ten slotte de onmiddelli^te invrijheidstelling van verdachte, hetgeen door de rechtbank wordt afgewezen. Daarna wordt de uit spraak bepaald op 31 October. De 44-jarige te den Bosch gedetineerde arbeider N. H. Schuyers wordt dan van ge tuige verdachte en geeft de door hem samen met Toon de Soep gepleegde brandstichting in het paviljoen op het gemeentelijk sport park te Oss wederom zonder omwegen toe. De officier van justitie wees eröo, dat Schuyers reeds 9 veroordeelingen achter den rug heeft. Voor het feit der brandstichting eischte hij 4 jaren gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis door gebracht. De verdediger vroeg clementie. Uitspraak 31 October De volgende zaak. Het is dan de in den nacht van 14 op 15 Juli 1934 in de woning van den inmiddels \overleden W. Weideman te Heeswijk gepleeg de inbraak, die de aandacht heeft van de rechtbank. Als verdachten worden voor het front ge roepen de 29-jarige gedetineerde arbeider A H. den Brok en de eveneens gedetineerde 30- jarige arbeider H. v. Orsouw. De officier van justitie achtte het aan bei de verdachten ten laste gelegde bewezen door de verklaringen der andere getuigen Er op wijzende dat zoowel A. den Brok als M. van Orsouw zeer ongunstig bekend staan, eischte hij tegen elk der verdachten 8 jaar. Uitspraak 31 October. land in Zwitsersch costuum. Er bestaat een overeenkomst tusschen de vrouwenbonden onderling, dat een dame van hier eenigen tijd naar Zwitserland kan en omgekeerd. Aan het slot bracht de presidente een woord van dank aan den spreker voor zijn mooie en leerzame lezing, alsmede aan den heer Sieswerda voor de bediening van de lantaarn. De volgende avond wera bepaald op November en dan met eigen werk. Wie dus lust heeft, iets ten beste te geven, geve daarvan kennis aan het bestuur. Hoe meer hoe beter. NIEUWE NIEDORP (September). Ondertrouwd: Johannes Kokkes, wonende te Bergen, en Petronella Johanna Schuurman. Getrouwd: Hendrikus Chattillon en Grietje Bakker, wonende te Winkel. Overleden: Maartje Kos, oud 64 jaar, echtg. van Klaas Vel, wonende te Hoogwoud Cornelia Spaan, oud 66 jaar, wed. van Klaas Mijts. en M. fcwinciatd TLeuuu* De weegbrug. Dinsdag vergaderde de vereeniging „Weegbrug" (in liquidatie) voor de laatste maal in het lokaal van den heer H. v. d Woude. Aanwezig waren 7 leden. De voorzitter, de heer P. J. Visscher, deel de mede, dat de weegbrug door het bestuur van de Volharding was overgenomen en dat de rekening 1934 was nagezien door de heeren V. de Wit en P. Visser Az. Laatstgenoemde zeide dat de ontvangsten hadden bedragen 55.54; uitgaven 88.08, alzoo is er een nadeelig saldo ad 32 54 plus porto's, enz. werd 33.65. Van dé Volharding was ontvangen een bedrag van 50 zoodat er nu nog in kas was 16 35 Besloten werd om 6.35 aan den secretaris- penningmeester te geven voor werkzaamhe den over 1935 en ae laatsten tien gulden te schenken aan het crisis-comité. Dit bedrag was toch te gering om het over ongeveer 50 aandeelen te verdeelen. De eindrekening sloot alzoo met nihil. De voorzitter sprak den wensch uit dat de fabriek er geen strop aan zal hebben. In ieder geval is de brug als zoodanig toch be houden gebleven. De aandeelhouders kun nen dus hun aandeel wel vernietigen. De Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen heeft wederom een succes vollen avond te boeken. Het actieve bestuur had voor Dinsdagavond den heer Lienesch van Schagen uitgenoodigd die ons verteld heeft over zijn reis door Zwitserland als boe renland. Aan de hand van lantaarnplaatjes heeft de heer Lienesch ons heel gezellig een paar uur bezig gehouden en we hebben een indruk gekregen, hoe in dat bergachtige land HEEMSKERK (October). Ondertrouwd: Joh. C. Kort Du kei. - Getrouwd: Jac. N. Admiraal en M. v. F.gmond. Bevallen: J. de Ruyter—De Wildt z. P. de VriesSchipper d. J. Bleeker— Denneman d. C. Kluft—Mager z. Overleden: J. Denneman, 68 j. HEIL00 (September) Geboren: Johanna Antonia Maria d. van S. C. Hoetjes en A. S. M. Hijmans. Afra Agnes d. van C. Vreeker en M. A. Bou- man. Anneke Wilhelmina d. van C. Zwaan en J. M. Beusekom. Cornelis Adrianus z. van P. J. Haaker en C. Zoon. Hans Maria z. van M. Zonneveld en A. G. van Westen. Maria Wilhelmina d. van G. van Lieshout en J. Jonker. Johannes Theo- dorus z. van T. M. Rozing en A. van Die pen. Ondertrouwd: E. Verrijzer te Gro ningen en M. van der Molen. G. P. Groot en A. de Graaf. Getrouwd: F. Goos en G. Hartland. J. A. Dekker en J. A. Pepping. UITSLAG HUMORISTISCHE WINKELWEEK. De uitslag van de humoristische winkel week is als volgt: le prijs firma Schoonhoven, Langestraat, met 366 punten. 2e prijs Alkmaarsche Warenhuis, Lange straat, met 361 punten. 3e prijs Spaander en Co., Langestraat, met 287 punten. Zij die om de prijzen kunnen strijden zul len daarvan bericht ontvangen. Deze humoristische winkelweek heeft o bewezen hoe moeilijk het is werkelijk humoristisch te zijn. Men kan een wed strijd om fraaie etalages houden en er zullen ongetwijfeld zeer vele middenstanders zijn die een welverdienden prijs in ontvangst kunnen nemen. Met humor is het iets anders, men grijpt er al heel spoedig naa6t en zoodra dat ge beurt, is de etalage een mislukking. Uit deze humoristische winkelweek is wel gebleken en het is niet alleen in Alkmaar maar ook in andere steden geconstateerd dat de middenstand voor een bijzonder moei lijke opgave gesteld wordt. De eene zaak leent zich meer voor een bij zondere etalage dan de andere. Winkels, die bijvoorbeeld feestartikelen en maskers veikoo- pen kunnen onmiddellijk een fantastische uit stalling maken en zijn gewoonlijk ook nog leveraciers voor andere zaken, daar vele win keliere bij iets humoristisch onmiddellijk aan gemaskerde en zonderling uitgedoschte pop pen denken. Er is met maskers ongetwijfeld iets moois te maken, maar vele maskers zijn te grof en men streeft dan al gauw het doel voorbij en etaleert de een of andere carnavalsver- tooning, die met humor weinig te maken heeft. Wij hebben dezer dagen winkels gezien, die volgens de opgehangen kaart medededen met de „humoristische" winkelweek. Het meest humoristische van hun etalages was, dat er geen spoor van eenigen humor te ontdekken viel. Er was hier en daar humor met een „luch tje" er aan en men zoekt den humor vaak aan den verkeerden kant, gezien het groot aantal ontoelaatbare grapjes. Er was één winkel die wij niet onder de prijswinners aantreffen waar men o.i. werkelijk iets aardigs gemaakt had. Evenwel is daaraan spoedig een einde gemaakt. De etalage scheen min of meer staatsgevaarlijk te zijn en de betrokken middenstander schijnt van allerhögster Stelle een wenk te hebben gekregen, dat deze humor niet toelaatbaar was, waarna de voorstelling zoo veranderd is, dat weinigen er meer belangstelling voor hadden. Er is een etalage geweest, waarvan de samensteller die een degelijk man van zeer solide beginselen moet zijn zich blijkbaar „vergist" heeft. Hij is waarschijnlijk ge schrokken van zijn eigen humor met het ge volg, dat ook deze etalage binnen weinige dagen een ander karakter heeft gekregen Verder waren er natuurlijk etalages, die de humor in tegenstellingen gezocht hebben, dames en heeren in badpakken tusschen stapels wollen dekens of winterkleederen, naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 17 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 18 October. Zwakke tot matige, in het noorden tijdelijk toenemende zuidwestelijke tot westelijke wind; toenemende bewolking met kans op regen in het noorden: in het zuiden nevelig tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Terwijl het hoogedruk-gebied vooral jn het Westen toenam, heeft zich uit het Westen snel een daalgebied naar Schotland ver plaatst, waar te Aberdeen de barometer 6 m.M. daalde in drie uur. De vorige depressie is noordoostwaarts getrokken. In Ierland en Schotland waait het krachtig tot stormachtig met veel regen, Engeland heeft nog rustig herfstweer, maar zal in het noorden den invloed der nieuwe daling ondervinden. Aan de Noo^sche kust waalt het weer stormachtig; Zweden heeft betrokken weer In Duitschland valt regen in het Oosten eri klaart de lucht in het Westen op. Frankrijk heeft veel mist en windstilte, met fraai herfst weer in het Zuidoosten Na het voorbijtrekken der secundaire uit Schotland, wat wellicht in het Noorden eenige windverheffhg en regen zal brengen, zal vermoedelijk het rustige weer terug- keeren. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 5.32 uur licht op. publiek er in grooter getale op uitgetrokken is om winkels te gaan kijken en het doel van deze etalageweek reclame voor den mid denstand dus wel bereikt zal zijn. De Langestraat heeft blijkbaar de meeste kijkers getrokken en er waren daar zeker eenige win kels, wier etalages van een aardig idee en van een goeden smaak getuigden. Wij zullen ons over de toekenning der prij zen niet uitlaten. Het publiek heeft gesproken en het publiek was in dezen wedstrijd de jury, welker uit spraak zonder hooger beroep aanvaard -dient te worden. De verschillende prijswinnaars zullen nu aan het bolero-spel moeten om uit te maken wie ten slotte met de geldprijzen gaan strij- ken. Wie in de vroolijke keuken de meeste tref fers maakt, zal tot Alkmaar's grootsten hu morist gepromoveerd worden. PLAATSELIJK CRISISCOMITE. Een sjoelbakavond gehouden in Huize Westerlicht ten bate van het plaatselijk cri siscomité, bracht 16.71 op. VERTROKKEN PERSONEN. J. Zoetebier, wed. v. Egbert Kip, N.H z. b., van Pr. Hendrikstraat 10 inw. naar Diebergen Rijsenburg. G. A. Hardenberg, N.H., commies Ned. Sp., en gezin, van Rip- pingstraat 13 naar Rotterdam. A. Mee ring, G.K., schippersknecht, van Vaartuig „Aaltje" naar Vlagtwedde. A. M. E. Wa- gendrever, R.K., z. b., van Oudorperdijkje 5 naar Amersfoort. C. E. Buiter, R K-, dienstbode, van Laat 148 naar Warmenhu'- zen. W. W. Kaper, geen. onderwijzeres» van Lyceumstraat 73 naar Doniawersta' 7 J. Bierman, geen, instrumentmaker P E.N-» van Zocherstraat 51 naar Velsen, Sanfpo°r'- J. C. Smit, R K., etaleur, van Magdalenén- straat 15 naar Breda. F. Eschen, Ev kappersbediende, van Kraanbuurt 8 naar Hoorn. M. Koeleman, wed. v. 0. J- He.1 - man, N.H., z. b., van Geestersingel 3 i)aar Noordscharwoude. Jan Vinke, geen» *a!> persbediende, van Verdronkenoord 89 °aar Heiloo J. ter Stege, N.H., verpleegster- van Wilhelminalaan 11 naar 's-Gravenhag J. Nannis, N.H., z. b., en echtg., van Sta tionsstraat 85 naar Ziipe, 't Zana J Ko:" leman, geen, dienstbode, van 2e Landdwars- straat 24 naar Bergen (N.H.) A. J- »os* ma, R.K., bureelambtenaar N.S., en gezin van C.W. Bruinvisstraat 18 naar Haar.em J. L. Veerman, N.H., procuratiehouder, f gezin, van Kennemerpark 2 naar Rotterdam B. J. Polak, N L, winkelier in confectie en gezin, van Brouwerstraat 1 naar Hilyö' sum. G. H. Brink, N.H., commies N.s» en gezin, van Maclaine Pontstraat 34 na* Haarlem. A. van Giezen, R.K., w'nk*'r'' diende, van Snaarmanslaan 27 naar «1D' terswijk. G. C. Versteeg, geen, z. bva; Houttil 60 naar Castricum. A. Ever», R.K., fabrieksarbeidster, van Baansinge! naar Heiloo. D. v. d. Berg, geen, kantoo bediende, van Rochdalestraat 39 naar Gr ningen. H. P. Nunnink, R.K., kapster, v Langestraat 4 naar Amsterdam. E. -1 vs mmvij het boerenbedrijf wordt uitgeoefend. Als een baders en baadsters met kolenkitten in plaats klein voorbeeld, hoe geheel anders het daar van strandemmertjes, enz., enz. gaat, werd ons o.m. verteld, dat in Zwitser land geen Edammertjes van 4 pond worden gemaakt, doch Zwitsersche kaas van 50, 60 of 80 K G. Onder de talrijk aanwezigen (er waren ruim 100 dames en heeren aanwezig) be vond zich ook een jonge dame uit Zwitser- Het is inderdaad heel moeilijk om iets te maken, dat werkelijk zoo humoristisch is, dat men er hartelijk om kan lachen. Wij gelooven, dat over het algemeen de opgave voor den middenstand te lastig is geweest. Wat intusöchen niet wegneemt, dat hot ter, "N.H, kapster, van Karnemelksbuurt 1 151 naar 't Bildt. - P. J. E. Styra, N.»-, dakbedekker, en gezin, van Fnidsen 105 i>a Duitschland. W. E. Spaan, Apost., Vj. Baansingel 35a naar Schoorl. JL- Philips, R.K., van Langestraat 7 naar Zaa dam. - C. M. Smit, R.K., dienstbode, van Forestusstraat 43 naar Uitgeest. L- Spruit, geen, fotograaf, van Wilhelminaia 5 naar VGravenhage. W. Gieling, K dienstbode, van Schoutenstraat 7 naar Bev wijk. J. van Eekeren, N.H., z. b.» en ecj1 8;' van Burgemeester Palingstr. 19 naar Ve. 1 J T. Haakman, R.K., scheikundige, Krelageötraat 39a naar Castricum. van

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2