ffilmniewos Jeugdlectuur ObMHudatuL ^Buitenland DE LAATSTE LES VAN LANGELOT WINKEL Voorschot toegekend. ZIJPf „JONGE HARTEN." Nieuwe Hollandsche lilm. In het geheel zijn in het gebied, waar de aardbeving heeft huisgehouden, sedert 8 October, den dag, dat de eerste aardschok ken zich hebben voorgedaan, 112 lijken ge vonden. ORAANSILO AFGEBRAND. STUDENTENSTAKING TE KOWNO. 6. MIJNWERKERSSTAKING IN WALES. NEDERLANDER IN BELGIE AANGEHOUDEN. Wegens vervalsching van gene««- middelen. HET ONGELUK BIJ NIOTEVECHT. Auto-bestuurder in voorarrest BIJ DE JACHT GEDOOD. LIJK IN HET WATER GEVONDEN. DOODELIJK ONGEVAL NEDERLANDSCHE DAME GEDELEGEERDE. Door het riik is aan de gemeente toege kend een voorschot van 5850 voor aen bouw van 10 arbeiderswoningen onder ver band van 2de hypotheek, uit te geven aan den aannemer den heer W. Uiterdijk te Wie- ringerwaard. Propaganda-vergadering N. S. B. De door de N. S. B. uitgeschreven pro- paganda-vergadering op Dinsdagavond in deze gemeente was zeer matig bezocht en het gehoor bestond voor een belangrijk deel uit partiigenooten uit omliggende gemeenten Als spreker trad op de heer van Kampen uit Amsterdam, die in gloedvolle woorden schetste de beginselen der Nationaal-Socia- listische Beweging en het verval van den staat als gevolg der slechte practijken en regeeringsvorm der andere partijen. Waar verdeeling en miskenning is gegroeid, is het doel der Nat. Soc. eenheid te brengen in den staat, te ordenen en zoodanig te maken, dat daarin voor ieder arbeider plaats zal zijn. Liefde voor den arbeid moet her boren worden en ieder arbeider zal gelijke waardeering moeten ondervinden. Enkele schriftelijk ingediende vragen wer den tevens door den spreker beantwoord. TWISK Gemeente-veldwachter benoemd. Met ingang van heden is benoemd tot gemeenteveldwachter te Twisk de heer C.1 Stam, thans gemeentebode te Abbekerk. Alkmaar. A. Romeijn en gezin, G.K.H.V., nootè Tk Sm' ]vLee,ring 01 echtge" noote K.K., K 01, van Akersloot. J. Out cn echtgenoote, R K., F 207, van Beemster. II. Appel en echtgenoote, geen, K 58, van Den Helder - C. Both, N.H., C 305, van Hazerswoude Mej. L M. Rietveld, R.K., \i v?n Held«. G. J. Hoebe en echtgenoote, R.K., A 90, van Alkmaar. f* D C \T' V«Ul AlMIIddl ah, wr- eJ? gezin> NH> B 63> van Alkmaar. Mej. C. Groeneveld, geen, C 187, van Hilversum. Mej. G. F. van Anrae, K.K., o 187 van Hilversum. Mej. E. B. M. xJ1 y 4^a' van Amsterdam. Mevr. M. J. Deutekom—Ranke, R.K., F van Schagen. 72, blemen oplossen en dan blijkt, dat zij wel lastig is, maar ook een gevoelig karakter heeft. Het verhaal, dat alweer in Indië speelt, geeft vele alleraardigdste persoonlijkheidjes en is daarom zeer interessant. Pauli overwint haar slechte eigenschappen, wordt een uit stekend onderwijzeresje en natuurlijk trouwt zij later met den man harer keuze, waarmede ook dit verhaal een einde neemt. Dijkgraaf benoemd. In de op Dinsdag gehouden vergadering van het bestuur van het waterschap Zijpe en Hazepolder is tot Dijkgraaf van dat wa terschap benoemd de heer C. Tiél te Oude. sluis, zulks in de plaats van wijlen den heer C. Hooij. 'T urn Diefstal Tijdens de kermis alhier is ten nadeele van den heer Gerver, palinghandelaar te Hoorn, die weer een kraam op het kermis terrein had, een kist men gereedschappen en andere voorwerpen ontvreemd. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Het Bergkoninginnetje, door Ems I. H. van Soest. L itg. GebrKluitman te Alkmaar. Op een der hellingen van de Goenoeng tv,roe lag de thee-onderneming Bariloko en in een groot daarbij gelegen huis, geheel opgetrokken van crême-kleurig eterniet woon de Myra en haar zusje Al ie. Het huis, in den trant van een oud-Engelsche woning ge- bouwd, is voor de meisjes een heerlijke ver blijfplaats. Frits, de oudste van de kinderen, is niet in Indië, maar studeert in Leiden. Alie krijgt thuis les van haar moeder en Myra is een sportief meisje, die met haar vader en den herdershond Wodan op inspectie over de onderneming gaat. Zij vergezelt haar vader te paard op visites naar naburige fa milies en zoo nu en dan gaat het tweetal per auto naar de stad. H.B S.-vriendinnen komen op de onderneming logeeren en Myra, het bergkoninginnetje voert heel wat ernstige gesprekken. Myra kent het leven alleen maar van den rooskleurigen kant, maar zij wil het lteren kennen, gaat les nemen in steno en typen, verhuurt zich als kantoorjuffrouw en komt als paying guest bij kennissen van haar ouders. Het fiere bergkoninginnetje heeft heel wat zelfbeheersching noodig om te kunnen volhouden, maar zij blijft haar plicht deen. Wanneer een vriend van Frits een studiereis op Java maakt en de onderne ming bezoekt komt Myra een weekend thuis en als men weet. dat de vriend, Dr. van Leeuwarden, lezingen houdt waarvan Myra verslag maakt, zal het niemand verwonde ren, dat er tusschen beiden nog een veel in niger band gelegd wordt. Gebr. Kluitman zorgden, als gewoonlijk, weer voor een onberispelijke uitgave. De buitenopnamen van de nieuwe Neder- landsche film „Jonge Haften", welke onder regie van de heeren Ch. A. Huguenot van der Linden en H. M. Josephson op het eiland Texel wordt vervaardigd, zijn thans gereed gekomen. Door het aanhoudende slechte weer in de maand September hebben de opnamen veel langer geduurd, dan aanvankelijk be rekend was, maar de werkers in het filmkamp hebben den moed niet opgegeven en net zoo lang gewacht tot de laatste opname gemaakt kon worden. Nadat reeds enkele weken geleden het filmkamp opgebroken en het gros der mede werkers naar huis gestuurd was, verbleven de staf en enkele hoofdpersonen nog eenige weken in een groote boerderij, waar men beUr tegen het slecnte weer beschermd was. Tol de laatste opnamen behoorden enkele scènes op de „Dr. Wagenaar", de groote veerboot bii vele vacantiegangers welbekend, welke den dienst tusschen Texel en Den Helder onder houdt. De Texelsche bevolking verleende hierbij welwillende medewerking door eenige malen bij vertrek en aankomst de boot te be volken en .aldus de rol van vacantiegangers op zich te nemen. Doch thans is Texel weer rustig. De laatste filmers, die anderhalve maand lang wat leven in de brouwerij brach ten en op het eiland het gesprek van den dag vormden, zijn verdwenen. Men is tnans aan de montage van de bui tenopnamen begonnen. Binnenkort hoopt men nog enkele dagen in de studio te gaan, tenein de de binnenopnamen te vervaardigen, een werk, waar vermoedelijk vier of vijf dagen mee gemoeid zullen zijn. Daarna volgt de na-synchronisatie. Naar alle waarschijnlijk heid kan men in December de première van „Jonge Harten" tegemoet zien. HEILOO Vertrokken personen. E. de Bont naar Boxtel. J. Schut naar Heemstede. J. C. Zabel en gezin naar Brielle A. Geerling en echtgen. naar Schoorl. J. F. Grundlehner en echtg. naar Alkmaar. C. H. Jonker naar Oudkarspe! A. Visser naar Bolsward. Mej M C van Veen naar Zoeternueer. Mej. A. M Kruijk naar Breda. P. J. Commandeur naar Soest. Mej. C. C. de Lange naar Am sterdam. Mej. M. J. van Zeist naar Noordwijk. S. A. Evers naar Vught. L Stoeiinga naar Leeuwarden. Mej. J Hoekstra naar 's-Gravenhage. Mevr. H. Af. C. ZuurbierSchollaart naar Vaals Mei. M. Hoogeland naar Alkmaar. Wee 0. Kruiderink—Boldewijn en zoon naar A ik maar. Mej. G van Helden naar Alk maar. Mej. A. G. Vonk naar Sneek. C. N. Tamis naar Soest. Mej. G Broertjes naar Ursem. A. Etten naar Broek in Waterland. W. J. Pels en gezin naar Ned O.-lndië. Wed. J. H. van de Graaf— Kroon en zoon naar Amsterdam. Wed L. W. KroonLever naar Amsterdam. Mevr. M. H. Morschde Graaf naar Alk maar. C. J. van der Pol naar 's-Hertogen bosch. Mevr. B. Groot—Vennik naar Alk maar. A. R. W. de Wringer en echtgen naar Rijswijk. A. de Jong en echtgen. naar Schagen. Mej. C. P. Borst naar Ouder, bosch. Mej. G. Steen naar Alkmaar. Mej. M. Schouten naar Alkmaar. H. Th. Stoop naar Haarlem. L. C. J. Wolff en fc.htg. naar Haarlem Ingekomen personen. P. Langeberg en gezin, geen, A 101, van Alkmaar. Mej. J. C. M. C. Wassenaar, R.K., L 144, van Haarlem. Mej B. Veldt, R-KL 144. van Limmen. Mej. J. H. C Theeuwen, R.K L 144, van Venlo. Mej. A. J. W. Smulders, R.K., L 144, van Tilburg Mej. A. Ruigrok, R.K., L 144, van Hille- gom. Mej. A. P. van Paassen, R.K., L 144, vmi Naaldwijk. Mej. L. J. M. Jonckbloedt, R-K., L 144, van Heemstede. Mej. A P Hofmann, R.K., L 144, van Zaandam. Mej. M. L. J. de Boe. R.K., L 144, van Hillegers herg. Mej. A. J. Govers, R.K., A 298, van Alkmaar. Mej. A. E. de Lange, geen, A 114, van Bloemendaal. D. Boekei, N.H., A 194, van Den Helder. H- Olij en gezin, D-G., C 31. van Alkmaar. A. Wieringa en gezin, geen, G 114, van Alkmaar. P. de Vries en gezin, N.H., A 463, van Alkmaar D. Besse en echtgenoote, geen, A 215, van Wormerveer. P. Veter en echtgenoote, H.E.L., C 67a, van Alkmaar. Mej. P. C. de Wildt, R.K., L 144, van Oud en Nieuw Gastel. C. Koomen, R.K., J 194, van Alk maar. Mej. A P; Brouwer. R.K., F 193, van Bergen (N.-H.) P. Th. Blankwaardt en echtgenoote, geen, L 25, van Bloemen- daal G. Krijgsman en echtgenoote, geen, C 24ia, van Amsterdam. G. C. Bierman en echtgenoote, R.K., A 469, van Amster- dam. j. Philippo en gezin, G.K., H 15, van Alkmaar. J. Hoogerduijn en gezin, N.H., J3 3?, van Amersfoort. A. G. Groot, N.H-, 192, van Akersloot. Mej. A. D. Roosje, R K A 341, van Alkmaar. J. Ket en gezin. R K J 56c. van 's-Gravenhage. P. Leeuw en gezin, geen, A 377, van Alkmaar J. C. van Gijzen en gezin. R.K A 378, van Oos- ahT'^' Koomen, R.K., J 161, van Alkmaar. L. van den Berg en echtge noote, geen, J 71a, van Limmen. Mej. E Ruiter, N.H.. A 122, van De Rijp. - Mej. J. Geertsma, N.H., J 103, van Alkmaar. - Mevr. F. Pilkes—Bruin, N.H., L 24a, van °e,k op Langendijk. T. Dirks, H.L., J «1. van Bergen (N.-H.) Mej. M. R. g J 251, van Bergen (N.-H.) (M il°?gv0rst. N.H., A 248, van Bergen a Wed. A. Bus—Gelder, N.H., I In. vanr, Bergen - Mevr. C. A. Jpe,aan- R„s R K D 38. van Castricum n- Sant en echtgenoote, N.H., J 238, van Van dezelfde schrijfster en bij dezelfde uit gevers verschenen is 't Stuur in handen, een vlot geschreven en aantrekkelijk boek voor oudere meisjes. Het moderne meisjesleven stelt vaak hooge eischen en menig jong meisje heeft moeite om het stuur van haar leven vast in handen te houden. Ook dit ver haal speelt zich in Indië af, waar Luud. een wildebras is, die aan alle sporten meedoet en er in uitblinkt. Zij doet niets om de jon gens tot zich te trekken, maar heeft onder haar vriendinnen den naam een „jongens gek" te zijn omdat zij altijd meer jongens aan meisjes om zich heen heeft. Als Luud in een apotheek gaat werken, komt zij in het pension van Tante Stien, dat Villa Stine ge doopt is. Tante Stien heeft het meisje, aan gelokt door het ruime kostgeld, in haar pen sion gehaald, maar als Luud haar eten aan tafel niet prijst, ergert zij tante in hooge mate. Gelukkig komen er een paar gasten met wie Luud in alle opzichten goede maat jes wordt en die zich over het wat verwaar loosde meisje ontfermen. Het zijn een oudere heer en dame, die later een huis in de bergen bouwen waar Luud mag komen logeeren en zelfs mag komen wonen. Dan is alle leed ge leden. Luud gaat studeeren en voelt zich zoo vroolijk en gelukkig als nooit te voren. Als zij in Holland gaat studeeren neemt zij niet alleen afscheid van haar pleegouders maar ook van een zekeren Flip, die over anderhal!1 jaar met verlof zal komen en men begrijpt wel, wat er dan verder zal gebeuren. Wij krnnen dit met veel gevoel geschreven boek ten zeerste aanbevelen. Sonja zoekt een tehuis, door Felicie Jehu Uitg. Gebr. Kluitman te Alkmaar. Toen de ouders van Sonja uit Rusland vluchtten, was Sonja zelf nog te klein om te begrijpen wat *r eigenlijk gebeurde. Moeder wordt van vader gescheiden en ziet haar man nooit terug daar Sonja's vader vroegtijdig is gestorven Het meisje woont daarna met haar Petite Maman in Parijs, aangezien haar moeder niet naar Holland wil, waar vader vandaa kwam. Als ook Petite Mère is gestorven, be gint Sonja's zwerftocht langs verschillend familieleden. Eerst komt zij bij tante Dien, de eenige zuster van haar vader en na den doo van tante Dien bij een familie Tervoren, waar zij zich erg thuis voelt en gebleven zou zi; als er niet een besmettelijke ziekte was ge weest, die het raadzaam maakte, dat het meisje naar een verren neef van haar vader verhuisde, die met een oude gedienstige in een groot huis leeft. Het blijkt al spoedig, da deze „oom" veel te goedhartig is en da Sonja onder strenger toezicht en bij an^l kinderen moet wonen en zij verhuist dus naar een leeraarsfamilie, waar zij blijft tot de heer des huizes naar Indië overgeplaatst wordt Van dit gezellige tehuis komt het zwerfsterije bij een gepensionneerd schoolhoofd, waar het natuurlijk mis loopt, omdat de heer des huizes en zijn vrouw „een stel menschen uit de vori ge eeuw" zijn, althans volgens Sonja. Via het nuis van een kunstschilder komt Sonja weer bij de familie Tervoreu terug, waar zij kan blijven tot zij voor zichzelf zal kunnen zor gen. Jonge meisjes zullen de avonturen van dit zwerfstertje zeker interessant vinden. Hei boek is een zeer begeerenswaardig bezit Pauli's leerschool, door Ems van Soest. Uitgave Gebr. Kluitman te Alkmaar. De heer Van Laren, die uitstekend voor zijn gezin zorgde, kwam te sterven en mevrouw Van Laren bleef met vijf kinderen achter. De oud ste studeert al en trouwt daarna en ook de beide jongsten geven geen reden tot bezorgd heid. Pauli is de eenige, die zich niet bij den gewijzigden toestand kan aanpassen. Heel anders is Helene, het oudste meisje, een krachtig persoonlijkheidje, dat op een kan toor werkt Pauli zal na haar eindexamen de acte L.O. halen om later voor zichzelf te kun nen zorgen. Zij wil evenwel liever filmster of tooneelspeelster worden. Natuurlijk moet hel moeilijke meisje in eigen hart heel wat pro AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Dinsdag 15 October 1935, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende percee ler> ,alle gelegen in de gemeente Alk maar: 1. 2. 3. 407 gewonden konden worden geborgen. Twaalf dorpen zijn met den grond gelijk ge maakt. Hulpcolonnes zijn onderweg. De graansilo van de Getreide-Lagerhaus- Genossenschaft-Eppingen te Karlsruhe is de prooi geworden van een felle brand, die in den afgeloopen nacht door onbekende oor zaak is uitgebroken. De groote silo bleef be houden, de andere opslagplaatsen en de ge weldige daarin liggende hoeveelheden graan werden vernield. De schade wordt geraamd op ongeveer 600.000 RM. Het grootste deel van de studenten aan de universiteit te Kowno is gisteren in sta king gegaan. Alle colleges, die door niet- stakende studenten bezocht werden, werden door obstructie onmogelijk gemaakt. Tegen den middag moest het onderwijs gestaakt worden. De staking, die drie dagen duren zal, schijnt een protestbeweging te vormen tegen de wijziging van het universitaire sta tuut, waardoor <fe minister het recht krijgt de professoren uit te kiezen. De oproep tot de staking ging uit van de volks-socialistische en christel ïjk-democratische corporaties. De rector van de universiteit, die op grond van de wijziging van het statuut is afgetreden, heeft zich met een oproep tot de studenten- gericht, waarin hij hen aanmaant tot orde en discipline en waarschuwt tegen daden van provocatie. DE is zouthoudenden druivensuiker iedere drie uur en een minimum hoeveelheid brandewijn iedere zes uur. Gisteren waren zij voor de eerste maal gevoed met melk. Tegen half drie des middags nam de ver pleegster, die bij de vierling de wacht hield, een plotselinge verandering waar in den toe stand van George. Zij waarschuwde onmid dellijk een dokter en een half uur lang werd er een wanhopige strijd gevoerd, om het leven van den baby. Men poogde door middel van zuurstoftoediening het ventje in het leven te houden, doch tenslotte hield het hartje op te kloppen. George is 64 uur oud geworden. De toe stand van zijn broertjes Albert, Victor en Alfred, die door den Anglicaanschen geeste- lijke Parker zijn gedoopt, is goed en men hoopt hen in het leven te kunnen houden. Een hotel, café-restaurant met wo ning en een vrij bovenhuis met erf aan het Scharloo no. 19a, hoek Zocherstraat 1 en la, groot 1 are 5 centiaren 11600. Een huis en erf aan het Baanpad no. 7, groot 55 centiaren Een woon- en winkelhuis met erf aan het Heilig land no. 42, groot 84 centiaren Een huis, aan den 149, groot tiaren Een huis, schuur en aan den Westerweg 151, groot 1 are, 98 tiaren Een huis en erf aan Westerweg no. 161, groot 1 are 90 centiaren 7. Een huis en erf aan de Bierkade no. 16, groot 1 are, 29 centiaren 6500. De afslag en combinatiën blijven be paald op Dinsdag 22 October 1935, des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. 5. schuur en erf Westerweg no. 2 aren 2 cen- erf no. een den 1000.— 1940.— 4130. 4110. 4300. Bloedige botsingen onder den grond. In het stakingsgebied van Zuid-Wales het gistermiddag tot bloedige botsingen ge komen tusschen leden van de mijnwerkers organisatie en niet georganiseerde arbei ders. In totaal worden daarbij 40 arbeiders min of meer zwaar gewond. De meeste ge wonden moesten zich onder medische be handeling stellen. Het merkwaardige van deze botsingen was echter wel, dat zij zich onder den grond afspeelden. In de Trelewis- mijn waren heden 70 vakvereenigingsleden naar beneden gegaan om zich aan te sluiten bij hun reeds in de mijn vertoevende kame raden totdat aan hun eischen gevolg zou zijn gegeven. Tegelijkertijd hadden zich 150 niet- ogeorganiseerde arbeiders, die werkwillig waren, in de mijn begeven. Het gevolg was een hevig handgemeen Toen de eerste ge wonden aan de oppervlakte verschenen, stroomden duizenden menschen uit de om geving naar het terrein van de mijn, waar een dreigende toestand ontstond. De in al lerijl samengetrokken politiestrijdkrachten. die ontvangen werden door een regen van steenen, slaagde er eerst na geruimen tijd in de omgeving van de mijn van de opgewon den menigte te bevrijden. In de Nine Mile Point mijn, waar het con flict oorspronkelijk vijf dagen geleden was uitgebroken, hebben de aangesloten arbei ders in zoo ver succes behaald, dat het de mijndirectie niet gelukt is de werkwilligen naar hun werkplaatsen te brengen, aangezien de spoorwegarbeiders geweigerd hadden den hiervoor ingelegden trein te vervoeren In het geheele stakingsgebied hebben tot gistermiddag in totaal 10.000 mijnwerkers het werk neergelegd. Bij de Taff Merthyr-mijn is de politie gis termiddag met den gummistok opgetreden tegen de menigte. Daarbij werden twee agenten zwaar gewond. In dezelfde streek is een trein, die georganiseerde arbeiders vervoerde, steenen bekogeld, zoodat geen ruit bleef. Gelijkluidende berichten komen andere deelen van Zuid-Wales. ERNSTIG ONGELUK BIJ LUXOR 50 menschen verdronken. Bij Nachamadi aan den Nijl, in de buurt van Luxor, is een veerboot omgeslagen, waarop zich ongeveer honderd personen be vonden, van wie ongeveer de helft is ver dronken. NIEUWE AARDBEVING IN RUSLAND. 112 dooden, 407 gewonden borgen- De aan de grens van Afghanistan gele gen Middelaziatische republiek Tadsjikistan is op 15 October opnieuw door ee beving geteisterd. Het district Towildorinsk in het bizonder werd getroffen. Hier zijn twee dorpen ge heel verwoest. »e- niet- met heel uit Door de politie te Deurne in België is aan gehouden de 32-jarige Nederlander D. Stegmeyer, wonende in de Stationsstraat te Rozendaal. Hij had tijdelijk zijn domicilie gekozen in de Lackborslei te Deurne bij Antwerpen, waar hij zich bezig hield met het vervalschen van bekende geneesmiddelen, die gretig af trek in den lande vonden. Men vond tevens een grooten voorraad etiketten, die den naam van het geneesmiddel vermeldden, in zijn woning. Het product, dat hij verkocht, bestond grootendeels uit fijn keukenzout. Hij is ter be schikking van de justitie te Antwerpen ge steld. gehouden. De autobestuurder J. O. uit Bloe- mendaal, die ervan verdacht wordt opzettelijk bij Nigtevecht in het Merwedekanaal te zijn gereden, waardoor zijn vrouw en zijn 10- jarig dochtertje om 't leven zijn ge komen en die op last van den officier van Justitie te Amsterdam in arrest is gesteld, is gisteren door den rechter-commissaris te Amsterdam gehoord en in het Huis van bewa ring ingesloten. De man geeft van de toedracht van het ongeluk verschillende lezin gen,zo odat er genoeg bezwarend materiaal is hem in voorarrest te houden. Gistermiddag werd op den Roekelschen berg nabij Ede een jachtpartij gehouden. Een jongeman Heyink geheeten wonende te Ede, werd, toen zijn jachtgeweer op onverklaar bare wijze afging, in den buik getroffen. In ernstigen toestand werd de getroffene naar het Diaconessenhuis te Arnhem ver voerd, waar hij na aankomst overleed. Toen de landbouwer de K. onder Nieuw- kuik bij Rosmalen de koeien ging melken, kwam hij tot de ontstellende ontdekking, dat in een sloot een man te water lag. Nadat de landbouwer hulp gehaald had, werd met ver eende krachten het lijk opgehaald. Het bleek te zijn de 80-jarige Van Gorkum, die waar schijnlijk door een noodlottigen misstap te water is geraakt. Het lijk is naar de woning van den grijsaard vervoerd. De politie heer. de zaak in onderzoek. ONDERGRONDSCHE TREINBOTSING Minstens 10 personen gedood. Op het station San Francisco—Xavier zijn Woensdagavond twee treinen van het onder- grondsche net met elkaar in botsing geko men- 'n Groote verwoesting werd aangericht Minstens 10 personen zijn gedood en 48 ge wond. DE OUDSTE DER VIERLING OVERLEDEN. George, de oudste van de vierling van het Lonóensche echtpaar Harmsworth. is Dins dagmiddag, kort na drie uur, in het Roya Tree Hospita! te Londen overleden Enkele minuten tevoren was hij nog gedoopt dioor Miss F Shippan, een der leden van het zieken huis-personeel. Tot nog toe hadden de babies het uit stekend gemaakt Zij waren gevoed met Gisteravond is een elfjarige jongen, H Veldhuis genaamd, wonende te IJmuiden, terwijl hij van een aan de Halkade in de Vis- schershaven liggenden stoomtrawler op een juist binnenkomenden trawler wilde over springen, tusschen deze beide schepen be kneld geraakt. In zorgwekkenden toestand werd de knaap, nadat een geneesheer de eerste hulp had ver leend, naar zijn woning overgebracht, waar hij spoedig aan de gevolgen is overleden. Men meldt uit Sevilla in Spanje, dat een Nederlandsche dame, mej. Guda E. G. Duy- vis, benoemd is tot gedelegeerde van het seminarium voor de studie der Amerikaan- sche Oudheidkunde van de faculteit der let teren en wijsbegeerte der universiteit van Madrid naar het 26ste internationale Ameri- kanistencongres, dat te Sevilla wordt ge houden. 229. De meesten holden naar huis, maar al liepen ze nog 7.00 snel, de stok achterhaalde hen wel, en dan kregen ze een dubbele portie. 230. Toen alle jongens van de straat verdwenen waren, begon de levende stok op alle kippen los te slaan. En hij sloag ze zóó maar dood, zonder meer 't Was dan ook geen wonder, dat de kranten schreven, dat die stok een nationale ramp beteekende.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7