Aqmda OORLOGSNIEUWS VAN HEDEN. 1 t t" £aatste betichten %étkaties Stad en Omgeving. WeeeAeticht De nieuwe regeering beëedigd. (Ongecorrigeerd DE TREINRAMP TE RIO. Doodenlijst langer. CHINEEZENMOORD OP HET OUDE KERKSPLEIN. TE AMSTERDAM. Verdachte veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Betrekkelijke rust. Versterking in ae Middellandsche Zee. Het spant tusschen Italië en Engeland. Geruchten. SAMENZWERING TEGEN DEN TURKSCHEN PRESIDENT. Eenige verdachten gearresteerd. ONTHOUDT DIT: NAJAARSMARKTEN TE ALKMAAR. PAARDENMARKT op WOENSDAG 30 OCTOBER 1935. GROOTE NAJAARSVEEMARKT op DINSDAG 5 EN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935. POLITIE-STOPTEEKENS DE KAASMARKT. Boeren en handel gedupeerd door Crisiszuivelbureau. ALKMAARSCHE HUISVROUWEN BIJEEN. Een interessante lezing over zilvervossen. K^RT MAAR KRACHTIG. Weeroverzicht. De nieuwe burgemeester van Enkhuizen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.), hoofdrol Shirley Temple. Toegang iederen leeftijd. (Geprolongeerd.) Zaterdagmiddag, half 3, matinee. Zondagmiddag half 3 en 's av. half 8. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Kribbebijter (HoH. hum.); hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolongeerd). Zondag drie voorstellingen: half 2, half 5 en half 8. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Caiiënte (rom.); hoofdrollen Dolores del Rio, Pat O'Brien, Leo Carillo. Toegang bo ven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het document des doods (spionnage-film) hoofdrollen Mona Barrie, Gilbert Roland, John Halliday. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 19 October. 8.30 uur, 't Wapen van Heemskerk, vie ring 30-jarig jubilé postduivenvereeniging Alcmaria Victrix. Zondag 20 October. 8.30 uur, remonstrantsche kerk (Fnidsen), gebeds-, bezinnings- en concentratie-uur voor den vrede. Donderdag 24 October 8 uur, Harmonie, comité voor tooneeluit- voeringen, opvoering van „Oost West, Egypte 't best' De nieuwe minister van Landbouw, Ing. Strobl, was een vriend van den vermoorden bondskanselier, dr. Dollfuss. Hoewel hij geen burgerwachter is, zou hij toch met de Bur gerwacht sympathiseeren. Hetzelfde geldt voor prof. Debretsberger. De nieuwe minister van Binnenlandsche Zaken, v. BaarBarenfels, is een getrouw aanhanger van Starhemberg. De nieuwe mi nister van Justitie, dr. Wintersman, is de persoonlijke vertrouwensman van dr. Schuschnigg. De persoonlijke positie van bondskanselier Sc' uschnigg blijft door de kabinetsreconstructie onaangetast, veeleer gelooft men in sommige kringen zelfs, dat zijn positie versterkt is Alleen richtingen, die niet onvoorwaardelijk achter Schuschnigg en Starhemberg staan, zijn in het kabinet ver tegenwoordigd. Het succes van de Burgerwacht meent men vooral duidelijk te kunnen opmaken uit de omstandigheid, dat het nieuwe weer- corps „Vrijwillige Militie Oostenrijksche Heimatschutz" zal heeten. De leden van de bondsregeering zijn gisteravond door den bondspresident be ëedigd Rether is benoemd tot Landeshauptmann van Beneden-Oostenrijk. Fey heeft er in een order aan de afdeeling Weenen van de Heimatschutz op aange drongen. dat deze manschappen zich rustig moeten gedragen en de discipline moeten handhaven. Het oprulmingsvverk in het station San Francisco-Xavier te Rio de Janeiro, waar twee treinen van het ondergrond- sche net met elkaar in botsing zijn ge komen, is reeds zeer gevorderd door de samenwerking van brandweer en poli tie. Intusschen heeft men in de ruïne n^g meer lijken gevonden, zoodat het aantal dooden dat bij de ramp te be treuren is, tot 15 is gestegen. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de vandaag den Chineeschen zeeman Wong Lam, die op 27 Juli op het Oudekerksplein, na een twist, zijn landgenoot Lee Yin heeft neergeschoten, tot een gevangenisstraf van oen jaar met aftrek van de voorloopige hech tenis. Het O.M. had anderhalf jaar gerequi- reerd. Verdachte, die, na vier schoten op Yin te hebben gelost, vluchtte, werd door een agent, die hem achtervolgde, gegrepen. Hij beriep zich op noodweer. Volgens mededeelingen van Italiaansche zijde hebben nog meer Abessinische hoof den het voornemen te kennen gegeven hun onderwerping aan te bieden. Naar verluidt, is een A'bessinisch hoofd, dat een brief ontving, die uit een Italiaan- sch vliegtuig was geworpen, door een an deren aanvoerder gedood. Volgens berich ten uit Adoea hebben Abessinische krijgsge vangenen meegedeeld dat in verschillende deelen van Abessinië opstandige bewe gingen zijn uitgebroken. Uit Caïro meldt de Times, dat na over leg tusschen de Britsche en Egyptische re geering besloten is tot versterking van het Britsche garnizoen in Egypte met het oog op het feit, dat Alexandrië is ingericht als tijdelijke basis voor de Middellandsche zee- vloot en bovendien naar aanleiding van de aanzienlijke uitbreiding der Italiaansche strijdkrachten in Lyberië. De Britsche ver sterking zal voorloopig bestaan uit een bri- gade-infanterie, die zeer binnenkort in Egypte zal aankomen. De nieuwe brigade zal voorloopig te Alexandrië blijven. Intus schen zijn een Britsche Bataljon uit Caïro en een Egyptisch bataljon naar Mersa Ma- troe aan de westkust gezonden om het Egyp tische bataljon te versterken, dat ook in nor male tijden in garnizoen ligt te Solloem aan de gren« Reuter meldt uit Rome, dat men daar van meening is, dat de bezwaren der Britsche regeering tegen het zenden van Italiaansche troepen naar Lybië de situatie op het doode punt heeft gebracht. Van gezaghebbende Italiaansche zijde heeft men verklaard: „Wij zijn tegen de aanwezigheid van Britsche oorlogsschepen in de Midellandsche zee en wij zijn van meening, dat zij teruggetrok ken moeten worden. Het onderscheid tus schen hun aanwezigheid en die der Italiaan sche troepen in Lybië is dat de laatste zich daar niet bevinden als een bewijs van vij andelijke gevoelens tegen Engeland, maar in hoofdzaak in verband met de onrust on der de inheemsche stammen Hieraan wordt toegevoegd, dat de Italianen bereid zijn de troepen in Lybië terug te roepen, indien de Britsche oorlogschepen zouden worden te ruggetrokken en zoodra de houding der in boorlingen in Lybië het mogelijk zou maken. Italiaansche troepen zouden eenige onder danen van Britscb-Somaliland hebben ge dood in de nabijheid van de grens van Abessinië. Tot de slachtoffers zouden be- hooren, leden van het kameelencorps, een af deeling van het koloniale leger Men ge looft in Italiaansche en in Britsche kringen, dat bovengenoemd bericht op fantasie be rust. Het Italiaansche ministerie van oorlog, acht het noodzakelijk, dat het Italiaanschhe leger in zuid-Abessinië oprukt naar Dsjidsji- ga en Harrar en wel zoo spoedig mogelijk. Roosevelt en de benzine. De Daily Telegraph meldt uit New York, dat de algemeene opvatting aldaar is, sinds gebleken is, dat benzine niet voorkomt op de door president Roosevelt opgestelde lijst van artikelen welke niet moger. Worden uitgevoerd, aangezien zij voor oorlogsdoel einden kunnen worden gebezigd, de belang hebbende maatschappijen zullen voort gaan met leveren, mits zij contant worden be taald. Militair overzicht. Te Asmara zijn besprekingen begonnen in het Italiaansch hoofdkwartier, tusschen veld maarschalk Badoglio, den chef van den ge- neralen staf en generaal de Bono, comman dant van het noordelijke leger. De geheele militaire situatie wordt door beide militairen onder de oogen gezien. Italiaansche oorlogscorrespondenten mel den, dat een afdeeling van de strijdkrachten van generaal Grazianicmder voortdurende Sevechten uit Italiaansrh-Somaliland oprukt, let is de bedoeling dezer afdeeling de kara vaanwegen langs de grens van Britsch- Somaliland te bezetten en de militaire voor raden af te snijden, die de Abessinische leger macht in Ogaden volgens deze correspon-, denten uit Britsch-Somaliland ontvangen. Alom voorbereiding. Van het Noorde'ijk front wordt gemeld, dat de Italianen een groote activiteit aan den dag leggen bij het aanleggen van stel lingen. Zij hebben loopgraven aangelegd en prikkeldraadversperringen tot stand ge bracht. Men is hier van meening, dat deze tactiek moest worden opgevat als een voor zorgsmaatregel tegen een massale aanval der troepen van Ras Seijoem. De berichten over opstanden in de pro vincie Gojjam worden officieel gedemen teerd. De regeering verklaart, dat de mobi lisatie-bevelen voortreffelijk ten uitvoer worden gelegd De troepen zijn reeds op marsch gegaan en worden binnenkort aan het front verwacht. Het blad Tan meldt uit Ankara, dat leen samenzwering tegen het leven van den pre sident van Turkije Kemal Ataturk is ontoekt. Het was reeds verscheidene dagen bekend, dat eenige personen, die onbevoegd de zui delijke grenzen hadden overschreden, gear resteerd waren, daar de verdenking bestond, dat zij met voor den staat gevaarlijke bedoe lingen waren gekomen. Het blad meldt nu, dat de gearresteerden naar Ankara zijn over gebracht en daar aan een uitgebreid verhoor zijn onderworpen. De leider van de bende, die uit 4 of 5 man bestaat, heet Yahya. Hij is een vertrouwde van Cerkes Etem, die als hoogverrader be kend staat, omdat hij gedurende d oorlog een duistere rol speelde en naar den viiand overliep. Hij behoort tot de 150 bannelingen, die vervallen zijn van de Turksche nationali teit en die zich sedert dien op verschillende plaatsen in het buitenland ophouden. Aan de hand van omvangrijke bekentenissen is aldus het blad komen vast te staan, dat de bende een aanslag op het leven van den president in den zin had. Men verwacht dan ook, dat reeds de volgende week te An kara de bendeleden wegens hoogverraad te- iecht zullen staan. Verder is in den loop van het verhoor ook Ge naam genoemd van een afgevaardigde uit de provincie Oerfa, Oerzavas De com missie uit de nationale vergadering, die is belast met justitionneele en constitutionneele kwesties is vanmorgen bijeengekomen om aen verdachten afgevaardigde aan een ver hoor te onderwerpen Waarschijnlijk zullen Maandag a.s. in de nationale vergadering verklaringen worden I afgelegd omtrent de samenzwering. Besproking van vakken voor d© Na jaarsveemarkt op 5 en 6 November a.s. moet plaats vinden: a. mondeling, ten kantor© van het Gem©ente-Slachthui6 te Alkmaar vanaf 28 October 1935 (.©deren werk dag, uitgezonderd des Zaterdags) tus schen 9 en 1114 uur v.m. en van 2*4 5 uur n.m.; b. mondeling, in het lokaal op het Waagplein, op de Zaterdagen 26 Oc tober 1935 en 2 November 1935, tus schen 9 en 1014 uur v.m.; c schriftelijk, doch alléén indien het verschuldigd© bedrag 1.per vak, voor Zaterdag 2 November 1935 per postwissel wordt overgemaakt aan het adr©6: Directeur van het Marktwezen Gemeente-Slachthuis, Alkmaar. Aan de achterzijd© van den postwissel dient in dat geval te wor- den vermeld of de vakken voor de beide dagen, dan wel voor 5 of 6 November 1935 afzonderlijk moeten worden geresei veerd. De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUYSEN. Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren nadert. Ondanks het stijgen van de boterprijzen bewoog de markt voor de kaas zich in da lende lijn. Wel bedroeg de hoogste markt 23 per 50 K.G., doch deze prijs werd slechts voor een enkele stapel gemaakt. Het groote kwantum werd verkocht voor 20 en 19. Merkwaardig was, dat de aanvoer 131.000 KG. bedroeg, tegen 102.000 KG. in dezelfde week van 1933 en 109.000 K G in dezelfde week van 1934. Dit wijst op een productievermeerdering, ontstaan na de prijsstijging in de vorige maand. Zoolang de gang van zaken bij het Crisis zuivelbureau blijft zooals ze is, blijft prijs stijging echter uitgesloten. De handel krijgt n.1. slechts consenten voor uitvoer van kaas die hij ook in vorige jaren uitvoerde. Op grond van de clearing mag de handel van het Crisiszuivelbureau in Duitschland niet meer dan 59 per 100 KG. berekenen, hoewel de afnemers in Berlijn gaarne een hoogere prijs betaalden. De gang van zaken is nu feitelijk zoo, dat het Crisiszuivelbureau de handel bij export naar Duitschland dwingt een verlies van 8 per 100 K.G. te accepteeren. Dit blijkt uit de volgende berekening: De geauthoriseerde verkoopprijs voor 40 pCt. Noordhollandsche kaas (in broodvorm) per 100 K G. is 59. Dit bedrag moet verminderd worden met 5 pCt. voor provisie en porti is 2 95, voor emballage met 3, voor vracht tot de grens met 1.90, voor heffing van het crisiszuivel bureau met 7, voor kosten met 2, voor clearingkosten met 1 en vcor kosten van den exporteur met 5.15 of in totaal met 23, zoodat de netto-opbrengst 36 be draagt, terwijl de verkoopprijs voor dit pro duct in N.H. voor 100 K.G. 44 bedraagt. Voor de 40 pCt. kaas in Edammervorm heft het crisiszuivelbureau 3 per 100 K.G., overigens zijn de kosten hetzelfde, zoodat ook de export van deze kaas naar Duitsch land bij een prijs van 23 per 50 K.G. ver lies moet opleveren. Wij ontvingen deze cijfers van het bestuur van de N.H. Vereeniging van Kaashandela ren, die daarvoor de verantwoordelijkheid aanvaard. Zij bewijzen wel duidelijk, dat bij een voortduring van deze gang van za ken, tot schade van den producent en han delaar een prijsstijging uitgesloten moet worden geacht en dit terwijl de buitenland- sche afnemer, zonder de belemmering, gaar ne een hoogere prijs wilde betalen. De ge heele geste van het crisiszuivelbureau heeft er veel van of het de export aan zich wil trek ken, aangezien het eenig antwoord, dat de pi otesteerende handel ontvangt, hierin be staat dat men deze voor de keuze stelt de consenten aan het crisiszuivelbureau over te doen. Dat de handel, ook bij verlies, daarvoor niets gevoelt, zal men begrijpen, als men weet, dat de handel met moeite en kosten zijn buitenlandsche relatie heeft opgebouwd en die dus niet gaarne prijs geeft, omdat hij nog altijd hoopt op een terugkeer tot den vrijhandel tusschen de volkeren. Ook voor de producenten is het van het grootste belang, dat voor de afzet van het product de handel niet wordt uitgeschakeld, aangezien alleen door den handel, die afzet zoekt naar alle mogelijke landen, de wereld prijs van het product kan worden vastge steld. GEMEENTERAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den bur- ?Q?t}eestei' tegen Donderdag den 31 Oct Udo een Raadsvergadering te beleggen. DE KWESTIE APPEL. De heer Appel deelt ons mede, dat hij gister een onderhoud heeft gehad met den burgemeester, die vastgesteld heeft, dat hier een vergissing in het spel is, daar inderdaad de kwestie waarover het hier ging eerst in 1939 aan de orde komt Met ingang van heden is de heer Appel weer in de werkverschaffing op genomen. Voor deze week zal hem de werkloo- zensteun worden uitgekeerd, terwijl hij 5 weken achtereen in de werkverschaf fing werkzaam kan blijven. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier Is gedeponéerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van Jacoh Smit caféhouder te Hoorn, Uitkeering aan concurrente schuld- eischers nihil. In de rijkelijk met bloemen versierde zaal van ,,'t Gulden Vlies" kwamen gis termiddag weer de Alkmaarsche leden van de Nederl. Vereeniging voor Huis vrouwen bijeen om te luisteren naar een lezing met lichtbeelden door den heer P. K. v. d. Tuuk uit Nunspeet, over het onderwbrp „Zilvervossen". De presidente, mevr. Eijma, heette op de haar eigene sympathieke wijze de talrijk opgekomen dames van harte wel kom en gaf daarna het woord aan den spreker van dezen middag. De heer v. d. Tuuk, die als exploitant van een zeer bekende zilvervossenfarm uit Nunspeet een groot exjert is op dit gebied, vertelde allereerst een en ahder over den oorsprong van den vos. Ver volgens leidde hij met behulp van fraaie lichtbeelden de aanwezigen de farm binnen, terwijl hij op prettige manier een en ander uitlegde over de voedsel voorziening, de opvoeding en de verzor ging van de vossen. Merkwaardig is vooral de groote uitkijktoren, van waar uit de vossen tegen den paringstijd voortdurend gecontroleerd worden. Op welk een zorgvuldige wijze de jonge vossen opgevoed worden, lieten ook de foto's duidelijk zien. Wan neer de tijd daar is, dat de vossen ge dood moeten worden, omdat hun pels ten behoeve van den mensch ge bruikt moeten worden, dan moet de vos ook het leven verliezen. En wij kunnen ons indenken, dat tegen een dergelijke handelwijze, n.1. het dooden van den vos om den pels te gebruiken (als luxe) van diverse zijden nogal be zwaar gemaakt werd, doch zooals de heer v. d. Tuuk ons openhartig uitlegde, dat de dieren hiervan niets merken en dat men hierin dus geen dierenmishan deling moet zien, gelooven wij wel, dat het overgroote deel der aanwezige da mes zich wel kon vereenigen met deze methode. In de pauze konden de dames zich overtuigen van de prima kwaliteit van de pelzen van de farm „Silverstar" en bii het gebruik van een smakelijk kopje thee werden dan ook verschillende pel zen grondig gekeurd. Mevr. Eijma bracht na afloop den spreker hartelijk dank, waarna de da mes, zeer voldaan over hetgeeh er dezen raiddag geboden was, weer huiswaarts togen. Bij den winkelier Kaptein aan den Kenne. nierstraatweg ontstond gistermiddag plotse ling een zeer feilen brand in den winkel, doordat een brandende lucifer toevallig in aanraking kwam met spiritus. Deze vatte natuurlijk direct vlam en door de hitte spron gen meerdere flesschen spiritus, zoodat in enkele seconden de winkel in lichte laaie stond. Gelukkig waren de bewoners zoo actief, om direct te gaan blusschen en teen de brand weer en de politie kwamen, behoefde een Total-apparaat slechts even in het werk ge steld te worden. Verpakte levensmiddelen verbrandden of verschroeiden, een groote etalageruit barstte door de hitte, evenals het plafond, maar ver der beperkte zich de schade zich tot een mi nimum. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Men schrijft ons: Gelijk de Amerikaan „does old Euro- pe" en naar huis terugkeert met slechts oppervlakkige indrukken van zijn be zoek, zoo beperkt zich de reis van den Europeeschen toerist naar Amerika tot enkele „gemeenplaatsen." Hetgeen in d© eenzame binnenlanden van dit immens© werelddeel leeft en werkt ontgaat zijn belangstelling Petroleumboorders, houthakkers, goudzoekers, goudgravers, trekkende landbouwers, stroopers en visschers treft men niet aan in de nabijheid der skyscrapers, doch in het Rotsgebergte, in het westelijk droogtegebied, in de moeras-jungles van Florida, aan de Go.fkust en langs de Missiseippi. Dr. A. N. J. den Hollander zal in een drietal voordrachten op 22 en 29 October en 5 November a.s. over dit onbekend Amerika en zijn bewoners vertellen. KERK EN VREDE EN DE OORLOG VAN 1935. Men schrijft ons: °or'°f' die4 Afrika gevoerd wordt, heeft de belangstelling voor alle internatio nale en militaire vraagstukken zeer sterk doen toenemen. Menigeen vraagt zich op nieuw af, wat zijn houding moet zijn. Dezer clHgcn organiseert de bekende vereenigincf „Kerk en Vrede" op tal van plaatsen verga deringen, waar door sprekers van verschil- naar waarnemingen, verricht in den morwn van Vrijdag 18 October. Medegedeeld door liet Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,1 m.M. te Clermont. Laagste barometerstand 737,3 m.M. te Hernösand. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 19 October: Afnemende tot matige later weer toene mende noord-westelijke wind; tijdelijk opkla. rend; later toenemende bewolking met kans op regeniets zachter. De secundaire, die gisteren over Schotland lag, heeft zich tot een nieuwe depressie over de Britsche eilanden ontwikkeld. In verband met de groote windsnelheden in de boven lucht geschieden de weersveranderingen in een zeer snel tempo en de nieuwe krachtige daling, die zich bii IJsland en fn mindere mate bij Ierland aankondigt, kan na een opklaring weer toenemende bewolking met kans op regen en wind meebrengen. Een kern van hoogen druk boven 775 m.M. ligt thans ten westen van de Golf van Biscaye. De vorige depressie brengt storm- achtigen wind over de Noordzee, zuid- Scandinavië en noord-Duitschland en vooral in Duitschland regen. Noord-Scandioavië heeft sneeuw met lichte vorst bij oostelijken wind. De Britsche eilanden hebben een tijdelijke opklaring met lage ochtendtemperatuur, maar in Ierland begint de temperatuur bij zuidelijke winden te stijgen. Zuid- en midden- Frankrijk hebben nog windstil weer met vrij veel bewolking. In het noorden waait het matig en valt veel regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.30 uur licht op. lende kerkelijke gezindte het woord gevoerd wordt over de onderwerpen „Voor God en Vaderland" en „Kerk en Vrede". Het eerste onderwerp geeft aan, dat de vereeniging ze ker aan de liefde voor het vaderland een rechtmatige groote plaats wil toekennen, maar dat deze liefde gepaard moet gaan met, ja ondergeschikt moet zijn aan, de lief* tot God. Het tweede onderwerp, dat overeen komt met den naam van de vereeniging, wijst er op, dat de kerken niet den oorlog möekn zegenen, maar zich in dienst van aen vrede moeten stellen. Sprekers zijn te Alkmaar het hoofdbestuurslid dr, M. van der Voet van Haarlem en ds. P. A. E. Sillevis Smitt, «ref predikant (in H.V.), terwijl de afdeeHfigs- voorzitter ds. F. Kuiper hoopt te openen met een woord over „De oorlog van 1935". De vergadering wordt gehouden op Donderdag 24 October om 8 uur in de Kapelkerk en is gratis toegankelijk. Met ingang van 1 November a-s. is ha-len tot burgemeester van Enkhuizen benoemd de heer J. G Haspels, secreta ris dier gemeente. De heer Haspiels, die de r..-r. beginselen is toegedaan, is gehuwd en heeft 5 kin deren. Hij werd 1 October 1901 te Piershil geboren, volgde het Mulo-onderwijs en werd daarna werkzaam gesteld als volontair ter secretarie van d© gemeente Godswaart en Piershil en daarna ambte naar ter secretarie te Spijkeniss© en Hekelingen. Sedert 1 Mei 1920 was hij adjunct-commies ter secretarie te Zwijn- dnecht, waar hij opklom tot commieschef van de afdeelingen financiën, onderwijs, belastingcontrole en ophaal zaken- 1 Februari 1931 werd de heer Haspels benoemd tot hoofdcommies ter secreta rie en waarnemend secretaris der ge meente Nieuwer-Amstel. 27 November 1933 volgde ziju benoe ming tot secretaris van de gemeente Enkhuizen. De heer Haspels is in het bezit van de diploma's voor gemeente-administratie en financiën. Hij is secretaris van de lan delijke adviesclub voor gemeentefinan- ciën en Ieeraar voor de opleidingscursUS voor het diploma van de gemeente administratie. VRIJZINNIG HERVORMD JONGENSKOOR. v^.steravond werd in de Remonstrantse!; kerk te Haarlem een bijeenkomst gehouden van de Evangelische maatschappij, waarin als sprekers optraden dr. Foeken uit Haar lem en ds. Baar van Alkmaar. Het Vrijzinnig Hervormd jongenskoor, leider Corn. Jonker, was uitgenoodigd aan deze bijeenkomst een werkzaam aandeel nemen. Om ongeveer 6 uur vertrok men met de bus van den heer Schalkwijk en een uur la' ter stapte men in Haarlem uit. Er was nog voldoende tijd om met ne orgel te repeteeren, en toen de bijeenkom® door ds. Foeken geojjend werd waren rui® 400 personen aanwezig. Het kerkgebo"» was vol, stoelen moesten worden bijgrezet- De jongens zongen een viertal liederen, n.m. Heer Jezus heeft een hofken Adeste. van G. H. Boedijn, Gloria in Excelsis De®, en Gelukkig Vaderland. De zang maakte in druk, de jongens hebben dan ook de ve wachting die men van hun had, niet schaamd. Bij het vertrek werd hun geze». r „Jullie hebt heel mooi gezongen, kom maar weer eens gauw terug".

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2