JUoomciaai Tlieuws Rechtszaken DE LAATSTE LES VAN LANGELOÏ Wat in den Berger raad aan de orde wordt gesteld. ZON ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Verkooping boerderij. perceel 5, weiland, groot 3.40.93 H.A., kooper H. Rezelman te Schagerbrug, voor 4798.60; perceel 6, weiland, groot 2.92.10 H A, kooner E. Rentenaar te Schagerbrug, voor 3855.72 Kantongerecht te Alkmaar. AF- EN OVERSCHRIJVINGEN EN SUPPLETCIRE BEGROOTINGEN VAN BEDRIJVEN EN INSTELLINGEN, DIENST 1934. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot ""en van genoemde af- en overschrijvin- HERZIENING VERKEERS- VERORDENING. Voorgesteld wordt de verordening te wij zigen en te bepalen dat het verboden is te rijden op wandelpaden, dat zijn alle als zoo danig van gemeentewege aangeduide wegen, die krachtens deze aanduiding uitsluitend vcor voetgangers zijn bestemd. NEDERLAND-FRANKRIJK. Zaterdag, 26 October, hield Nederland Frankrijk, afdeeling Alknaar, weer haar eerste bijeenkomst voor dit winterseizoen, in het gebouw „De Unie". Spreker was de heer Paul Fiérens, de be kende kunstcriticus en professor in de kunst geschiedenis aan de Universiteit te Luik. Nadat de voorzitter, mr. W. C. Bosman, de bijeenkomst had geopend, gaf hij het woord aan den heer Fiérens, die zou spre ken over: La Sculpture fran^aise d'aujound' hui. Vroeger gingen architectuur en beeld houwkunst samennu is dat niet meer zoo. Er is een scheiding ontstaan tusschen bouw kunst en versiering. De beeldhouwkunst is trotsch op zijn onafhankelijkheid, wil slechts beeldhouwkunst zijn en niets anders. Na ■nog enkele algemeene punten behandeld te hebben, liet spreker, met lichtbeelden, werk zien van twee beeldhouwers, die geïnspireerd waren door het cubisme, nl. in de eerste plaats van Jacques Lipchitz, kunstenaar van Poolsche afkomst. Het waren stillevens iu steen, als b.v. „Le Chant des Voyelles", „Le Retour de 1'enfant prodique" en om te laten zien, dat deze Poolsche meester ook „gewoon" werk kon geven zijn „Fête de ■femme". In de tweede plaats het wérk van Henri Laurens, gevoeliger dan dat van Lipchitz. Daarop volgde het smeedijzerwerk van „le ferronnier" Gargallo, kunstenaar van Spaansche afkomst, o.a. een geestig masker. Van den beeldhouwer Zadkine, van Rus sische afkomst, een groot expressionnist, toonde spreker o.a. „TOrphée", „le Sculp- teur". Welke namen van heden zouden blij ven voor het nageslacht? Weinige, maar zeker wèl de namen van Charles Despiau en Aristide Maillol. Het atelier van Rodin heeft invloed uitge oefend op Charles Despiau, zonder dat deze zijn originaliteit verloren heeft. Hij is de meester van het psychologische portret; van „le visage le miroir de 1'ame", zooals spreker liet zien in zijn bewonderingswaar- dige vrouwenkoppen. Aristide Mayol, gebo ren in 1861 te Banyuls in de Oostelijke Py- reneëen ondervond eerst de invloed van een schildersmilieu; de Symbolisten. De schilder (en ook beeldhouwer) Renoir is zijn meester. Men vergelijke b.v. het beeld: „Venus" van Renoir met dat van „Pomo- ne" van Mayol. Spreker liet oa. zien: „Baig- neuse", „la Nuit'', „Nymphe"; dit beeld is geplaatst in de Jardin des Fuilleries en deto neert daar, in zijn klassieke schoonheid, vol strekt niet. „Monument de Detussy", „Mo- numents aux Morts de Banyuls en aux Morts des Cévennes", etc. Zonder twijfel bestaat er niet alleen een Fransche moderne beeldhouwkunst, maar zij is ook vol vitaliteit. Hierna werd de bijeenkomst gesloten De afdeeling Alkmaar van Nederland—Frank rijk brengt nu reed® jarenlang de beste Fransche sprekers naar onze stad. En dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden waar ook zij natuurlijk mee te kampen heeft Deze moedige vereenieirg verdient de be langstelling van allen, die voelen voor Fran sche beschaving en houden van de Fransche taal. Ook het gevaarlijke gedeelte Bergerweg vanaf het voormalig tol tot de Alkmaarsche grens wordt verbeterd. De nieuwe raad komt morgenmiddag na 1 September voor de eerste maal bij een. De agenda bevat een 15-tal punten, waarvan belangrijk genoemd kan wor den een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste gel 'eening groot 66000 a, pari tegen een rente van 4 5/8 en wel 500 ten behoeve van het stich ten van een woonwagenkamp, 240 voor het maken ven een rijwielbergplaats bij de openbare lagere school, 493.17 voor installatiekosten der 7e klasse van de St. Adelbertusschool en 64588.49 voor de asfalteering van het laatste ge deelte van den Groenenweg en voor aan koop van steenen ten behoeve van 't ge deelte Bergerweg van den voormaligen tol tot de grensscheiding van Alkmaar alsmede voor verruiming van de Kwa- kelbrug en Hoeverbrug met bijkomende werken en aankoop diverse perceelen grond voor wegverbreeding. Volgens de begrooting was voor den Groenenweg 3750 uitgetrokken en voor de beide bruggen 45888.— en aankoop g.ond 132030.—. Aangezien de bruggen ongeveer voor de helft van het geraam de bedrag gemaakt zijn, zijn wij nieuws gierig te vernemen, waarom desondanks het te leenen bedrag op het geraamde ia gesteld. Voorts bevat de agenda de mededee- ling, dat Ged. Staten een afwijzende houding blijven aannemen ten opzichte van het toekennen van een gratificatie aan het personeel der gemeente, zoodat de uit dien hoofde gestorte bedragen in de gemeentekas terug gestort moeten worden Voor de betrokken ambtenaren is dit ongetwijfeld een teleurstelling. Wij Indien U zidi onbehaaglijk woelt, Uw hootd zwaar is Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tablatten U weer fit maken: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjetv. X tab!. 70 cti. an oranjatalcjat y. 7 tab!. 110 et». staan overigens op het standpunt, dat dergelijke gratificatiën uit den booz.e zijn en verwonderen ons dan ook niet over het standpunt van Ged. Staten. Het standpunt van Ged. Staten, waar bij bepaald wordt, dat voor de bezoldi ging van den burgerlijken stand ten hoog6te 250 mag worden uitgetrokken (voor deze werkzaamheden wordt thans 500 betaald) komt ons wel verwonder lijk voor. Toen in 1927 de raad deze vergoeding terecht op een dergelijk bedrag wilde houden, omdat hij zich op het stand punt stelde, dat de daaraan verbonden werkzaamheden verricht worden door uit anderen hoofde behoorlijk gesalari eerde gemeenteambtenaren, die, wan neer zij werkzaamheden voor den bur gelijken stand verrichten, geen andere werkzaamheden kunnen doen, waren hot Ged. Staten, die tegen den wil van der raad de post belangrijk verhoogden. De raad zal o. i. dan ook goed doen met Ged, St. deze inconsekwentie onder het oog te brengen. Aangezien de voor enkele weken op pensioen gegane secretarie-ambtenaar, de heer W. Rensink, slechts 19 jaren in gemeentedienst is geweest en daarom slechts een pensioen geniet van 614, stellen B en W. den raad voor om te be sluiten aan den heer Rensink, tot den datum van zijn overlijden, jaarlijks een toelage te verstrekken van 156. Gezien do beslissing van Ged. Staten inzake het ve- leenen van gratificatiën aan ambte naren, vreezen wij, dat dit besluit niet de goedkeuring van dit college zal ver krijgen. De agenda bevat voorts een voorstel om aan den Sluispolder 140 uit te kee- ren om eenige perceelen grond aan den B»igerweg vrij te maken van de polder- lasten van dien polder. Voor de verbetering van den Heeren- weg wordt voorgesteld van de N. V. Ex ploitatie Mij. Bergen aan Zee 1290 M2. grand te koopen voor 914; van den h< er F. W. A. van Riet 1630 M2. grond voor 652; van prof. dr. J. H. van Meurs en mej. S. K. van Meure 69 M2. in ge schenke te aanvaarden; van mevr. de wed. E. G. M. van der SchootRoozen aan te koopen 2 strooken grond groot .3196 M2. voor 1757.80; van den heer Th. Vink 428 M2. grond voor 214; van mevr. de wed. M. Castricum—Nanne 7 M2. gronu voor 3.50; van den heer J. v. d. Sleen 80 M2. voor ƒ48 en met den heer C. v. d. Pol 1457 M2. grond te ruilen voor 1290 M2. plus 1613. De laatst voorgestelde transactie is voor de gemeente wel de minst vooi- deelige. Zelfs wanneer de heer v. d. Pol voor zijn 1457 M2. grond geen 1290 M2. terug kreeg, komt ons in die omgeving een bedrag van 1613 betaald voor De weg wacht echter teeds drie jaar op de noodzakelijke verbetering en daarom is iuurkoop toch nog beter dan niet te krijgen. Een teeken van de slechtheid der tijden waarin wij leven kan wel het voorstel worden genoemd om de subsi die van het Burgerlijk Armbestuur over 1935 van 26000 met 5000 te verhoogen. Dit voorstel beteekent dat voor steun aan armlastigen alleen voor 1935 35000 moet worden opgebracht. Wit missen op de agenda een voorstel om een bevoegde tijdelijk te belasten met het gereed» maken van het uitbrei dingsplan. Toen bij het behandelen van de be grooting de raad besloot om den daar voor uitgetrokken post van 100 tot 1500 te verhoogen, omdat hij van oor deel was, dat nu toch eindelijk die zoo urgente aangelegenheid haar beslag moest krijgen, verheugden wij ons daar- ove* in het belang van Bergen in hooge mate. De raad achtte het daarbij wenschelijk dat dit we-k aan een bevoegde buiten de gemeente werd opgedragen om bij het maken invloeden van belanghebbenden uri te schakelen. Advies werd gevraagd aan den Bond van Nederlandsche Ar chitecten .Toen bleek, dat deze een aan beveling had ingezonden van personen, die nog nimmer dergelijk werk hadden uitgevoerd, kon de raad zich terecht niet vrijmaken van den indruk dat men te doen had met een aanbeveling van per sonen, die het bestuur van den B. N. A. wel graag naar voren wilde brengen Een deel van den raad meende daarom dat het wenschelijk was cm deze zoo belangrijke taak op te dragen aan i nnand, die op dat terreii zijn sporer. had verdiend. Een ander deel was van oordeel, dat gezien het feit dat de B. N. L. architecten naar voren bracht, die nog nimmer met dit blijltje hadden ge hakt, dat men de opdracht dan gevoege lijk aan een plaatsgenoot kon verloe ren, omdat ook in Bergen daarvoor al'eszins bevoegde arenitecten woonach tig waren. Een beslissing werd tot dus ver® niet genomen. V an het college van B. en W. in zijn tegei woordige samenstelling hadden wij op zijn minst verwacht, dat in deze de zoo noodige spoed was betracht. Naar wij vernamen denkt het college er thans sterk over om dit werk aan een plaatsgenoot op te dragen. Zooals gezegd missen wij over deze materie evenwel eei voorstel od de agenda. Hoezeer wij erkennen, dat Bergen on- d- zijn inwoners architecten kent die technisch evenzeer in staat zijn als de door den B. N. A. aanbevolen architecten om het plan te maken, ziji. wij toch van oordeel, dat het groote belang van Ber gen uit gemeentebouwkundig oogpunt vordert, dat men zich hiervoor wendt tot bevoegden die op dit terrein hun sporen hebben verdient. De heeren VoGte en He.melrljk betoogden hiervan reeds bij de begrooting de wcnschelijk- heid en wij staan ook thens nog in dit opzicht aan hun zijde. Hoofdzaal is echter dat er gang in de zaak komt. SCHAGERBRUG. De uitslag van de in „Het Wapen van de Zijpe" alhier, ten overstaan van notaris de Boer te Hoogewoud, gehouden verkooping van deb oerderij van de erven wed K. Slik, is als volgt: Perceelen 1 tot en met 4 (boerderij met erf, schuur, bosch en weiland), groot 4.71.23 H.A., kooper A. Govers te Den Helder, voor 5947.32; perceel 7, weiland, groot 3.12.30 H.A., kooper G. Keijzer te 't Zand, voor 4184.82; perceel 8. weiland, groot 2.36.30 H.A., koójjer H. Rezelman te Schagerbrug, voor perceelen 9, 10 en 11, weiland, groot 3.42.00 H.A., kooper D. Zeeman te Sint Maartensbrug, voor 3669.06. PETTEN. Inbraak. Donderdag j.1, hebben ongewenschte bezoekers zich toegang verschaft tot de wo ning van den heer A. E. aan de Pettener- kluft alhier. Na een raam opengeschoven te hebben, is de inbreker in de woning binnen gedrongen en heeft daar ongeveer 15 buit weten te maken. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. NOORDSCHARWOUDE. Nieaw soort kool. Deze week werd aan de veiling alhier een soort Deensche wittekool aangevoerd. De heer K. Gootjes veilde twee schuiten van dit product. Het waren mooie, groote exempla ren, kooien van gemiddeld 12 tot 14 pond zwaar. Dit soort is gekweekt door de firma Jacob Jong te Noordscharwoude en door deze firma aan den heer Gootjes voor het eerst ter proefneming in cultuur gegeven. Volgens de opinie van meerdere koolver bouwers zal voor deze nieuwe aanwinst toe komst bestaan. Het is ongetwijfeld een goe dé herfstdeen en er zal waarschijnlijk als late herfstkool in 't bijzonder voor den in maak wel een markt voor dit artikel te ver overen zijn. BERGEN. Opbrengst collecte. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Nederlandsche Roode Kruis heeft opgebracht 99.26» Tot secretaris benoemd. Tot secretaris der St. Vincentiusver- eeniging alhier is benoemd de heer M v. d. Klundert, zulks in de plaats van den heer M. Bakkum, die zich wegens drukke werk zaamheden genoodzaakt heeft gezien als lid der genoemde vereeniging te bedanken ZUDSCHARWOUDE. Volksonderwijs. 'De afdeeling Langendijk van de vereeniging Volksonderwijs hield de jaarvergadering in het lokaal van den beer P. Kramer, alhier. De voorzitter, de heer J. Keizer, open de de vergadering met woorden van welkom. De voorzitter hoopte op korte en zakelijke besprekingen omdat na af loop nog eenige voorbereidende maat regelen moeten worden genomen voor de k euterschoo' te Zuidscharwoude. Na vaststelling van de notulen werden omtrent de kleuterschool te Zuidschar woude eenige mededeelingen gedaan die wij reeds publiceerden. Van het hoofdbestur was een schrij ven ontvangen omtrent cursussen voor jegdige werkloozen. Het bestuur advi seerde hierop niet in te g&an, gezien het werk van de vereenigingen aan den Langendijk. Dit voorstel w<-rd aangenomen. Aan de orde was hierna de behande ling van de besclirijvingsbroef voor de alg. vergademing. Eenige voorstellen werden gesteund, andere afgewezen, ter wijl voor sommige vrij mandaat werd gegeven. Na eenige bespreking besloot men een afgevaardigde naar de alg. verg. te zen den. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer J. Keizer; plaatsvervanger de heer H. Janssonius. Besproken werd het verzoek van het bestuur om verhooging van contributie in verband met de stichting der kleuter scholen. Dit voorstel werd niet aangenomen. De contributie geldt voor het afgeloopoti jaar. Men besloot de contributie bij voor uitbetaling te loen betalen, uit een ad ministratief oogpunt. Dit jaar wordt de contributia voor 1935 opgehaald en in April a.s. van 1936. De rekening van den penningmeester, de heer M Wagenaar, was vervolgens aan de orde. Het voordeelig saldo per April 1934 was 45.28. Met inbegrip van dit saldo waren de ontvangsten ƒ117.53. uitgaven 97.65, saldo alzoo I&88. Het bezit der vereeniging is dus achteruit- geloopen. Bij de rondvraag werd besproken het hoden van een propaganoa-avond bij de opening van de Kleuterschool. Brand. 'Zaterdagmorgen om pl.m. half acht bemerkte de schilder C ter Hofstede, dat uit de achter zijn huis staande werkboet rook opsteeg. Hij waarschuw de direct de omwonenden, welke zich te lefonisch met de brandweer in verbin ding stelden. Inmiddels waren de buren echter met vereende krachten aan het blusschen geslagen. Het liet zich ernstig aanzien, daar in de schuur een tamelijke voor raad terpentijn en and are verfbenoo- digdheden lagen opgeslagen, benoodigd voor de bereiding van verf, welke door dezen schilder zelf gemalen wordt. De schuur stond vol roo ken het brandde op een zeker punt zeer fel. Met veel wa ter wist men echter het gevaar te be zweren. Het bleek, dat een vat Bremer groen, vermoedelijk uit zichzelf is ont brand. De brandweer kon weer worden afgezegd. De eigenaar vertelde ons, dat er geen vuur in de schuur is geweest. Hij rookt niet, dus kan het niet anders zijn dan zelfontbranding. Het waa een groote consternatie op de buurt, zoo vroeg in den morgen. Strafzitting van Vrijdag 25 October. SCHRIFTELIJK VONNIS. S. M. Sch., chauffeur te Beverwijk over treding Motor- en Rijwielwet te Limtnen met ernstige gevolgen, 30 boete of 20 da gen hechtenis. NIEUWE ZAKEN. Een wagen gekraakt. De chauffeerende tuinder Jan L. uit Heiloo reed te Alkmaar bij het inrijden van de Heerenlaan en Vrouwenlaan, de wagen aan van den annemer J. Glas, waardoor deze wagen niet onbelangrijk werd beschadigd. Het verweer van den tuinder was niet bij zonder sterk en hij werd ook veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. 'n Ruwe snaak achter het stuur. Een leerling-bestuurder kwam op den rijksweg bij oe Stolper vlotbrug al gauw tot de ontdekking, welke genoegens een automobilist wachten. Een vrachtauto- chauffeur uit Enkhuizen toch, zekeren Jan B., verdroot het blijkbaar om nog langer achter den leerling-chauffeur te blijven suk kelen. Hij raasde met grof geweld voorbij en reed toen weer te gauw naar rechts, waardoor een ernstige aanrijding ter nau- wernood kon worden voorkomen. Het scheelde maar weinig, of alles was in het N.-Holl. Kanaal terecht gekomen. De Enk- huizer expediteur werd veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen, benevens ontzeg ging rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maanden. Het lastige rusthoekje bij „Truitje". Het borstbeeld van onze vermaande ro manschrijfster is voorwaar r.:et in een rustig afgelegen stadsgeceelte geplaatst. Voortdu rend hebben daar min of meer ernstige aan rijdingen plaats met de daaraan verbonden emotioneele tooneeltjes. Op 11 Augustus was het weer de carrier-berijdende melkboer v. d. Veer, die met zijn geheele gevaarte omkantelde, waardoor 30 liter melk verloten ging, zulks door de minder handige rijvaar digheid van den chauffeur Piet K uit Cas- trucum, die bij voorbijrijden van een op het Varnebroek geparkeerde auto te veel van de linkerweghelft eischte. De chauffeur werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen, benevens voldoening van 10.50 schade voor de verloren melk. Uitkijken was daar het wachtwoord. Aan den hulpbesteller Jan de Gr uit Eg- mond aan Zee was opgedragen om per auto eenige goederen te dienste van de werkver schaffing te vervoeren. Bij Castricum moest hij gebruik maken van een rijweg, die voor de helft was opge broken. Hoewel voorzichtig rydende, raakte hij toch nog «n van dc werklieden en reed dezen omver. Eisch f 10 boete cf 8 dagen. Felicitaties en teveas 5.— boete! De 55-jarige te Heiloo wonende bouw. ondernemer J. M. van V. was op 8 Au- zoo onvoorzichtig, zich op zijn rijwiel a wagen op den verboden rijksweg, met het doel om over te steken. Hij werd toen door een snel rijderde auto. mobiel gegrepen, een eind meegesleurd en toen door een van de andere zijde naderende autobus terug gekaatst De oirde man bekwam daardoor een rvvdre hoofdwonde, brak vier ribben en beliep nog eenige kleinere kwetsuren. Het was meer dan wonder, dat hij bet leven er aTV?cfit. Hij werd heden gefeliciteerd over don goed^ afloop en tevens gerechtigheid vóór alles terzake hel berijden van den voor fietsers verboden hoofdweg veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen. Met mqnhcer de diender fc het slecht pokeren. Een Amsterdamsche politieagent F. 'J, v Zw., was ten laste gelegd dat bij p 2 Augustus bij den bewaakten overweg Alk maar zich met de door hem bestuurden .rato- mobiel op de spoorbaan had begeven ter- wijl de spoor boom en bereids in dalen e be weging waren. Die dalende beweging werd nu ontkend en de verdachte had een gier, destijds in zijn rijtuig, als gehr e décharge medegenomen. Daar het verweer meerdere getut», m charge noodig maakte, werd de verdr e be handeling uitgesteld tot 15 Nov. Een lange lijdensgeschicdefe De arbeider H. Sch. te Bergen had te fep in 't glaasje gekeken, was toen gaan fiets, rijden, door veldwachter Boldens ainge- houden, had zich verzet en werd weg«s verschillende strafbare feiten (dronkensi^ fietsen onder den invloed en wederspoanigl heid) voor de diverse strafrechters gedoofd. Zelfs de reclasseering kwam er nog ba te pas en reeds werd een voorw, straf opgelegd. Maar de ambtenaar kon daar allemaal geen rekening mee houden en eischte 1 X 5 boete of 5 dag en nog eens 2 boete of 2 dagen De kantoorechter nam echter 'n week rijd om dit ingewikkelde rednsgevafle- tje eens op z'n gemak uit te puzzelen. Dat bekwam hem niet best. Piet Z., uit Oudorp, thans een sieraad voor het vaderland bij de vestingartillerie, had ter gelegenheid van een volksfeest in de plaats zijner inwoning zoon beetje de opschepper gespeeld en niet voldaan aan het oevel van den rijksveldwacht om zich in een bepaalde richting te verwijderen. Maar majoor Fluyter en zijn satelliet van Beede lieten niet met zich spotten en het onvermijdelijke bonnetje, alsmeae heden een veroordeeling tot i2 boete of 8 dagen voor den landsverdediger Weef met uit. Het rijk krijgt een kostganger. Jan H. uit Amsterdam stond terecht op grond van het feit, dat hij eenige te Oudorp in de Hoornsche vaart gemeerde vracht scheepjes niet behoorlijk had voorzien van een brandende lantaarn. Hij werd alsnu ver oordeeld tot 2 boete of 1 dag en zeide van dit vonnis niet in hooger beroep te zullen gaan, want hij ging toch zitten en had dan nog 'n dag te eten ook. De boontjes werdea voor hen wel gedopt- De tuinder Dirk de R. te Castricum, die niet voor steun in aanmerking kwam en geen vergunning had om boonen en erwten ie telen, besloot het er maar op te wagen, waarop de geheele doperwtjes-controle in rep en roer kwam. Dirk wend door den tuchtraad tot f 1 boete veroordeeld en moest thans ook nog terecht staan voor den kantonrechter. De ambtenaar had er zelf een soort van Macchiavellistisch genot in, om te releveer», hoe zoo n arme slokker van diverse zijden wordt belaagd en waarschuwde hem vriend schappelijk dergelijke wandaden niet meer te bedrijven, wilde hij geen gevaar loopen, dat zijn geheele teelt vernietigd werd. Gelukkig was de boete niet hoog: ƒ1 of 1 dag. Ook een gevaarlijk kunstje- De chauffeur Petrus B. uit de Zijpe had de gevaarlijke aardigheid uitgehaald om de aanduidingen, waaronder het door hem bc- stuurde zware vrachtmotorrijtuig stond in geschreven, op eigen houtje te veranderen, welke „listige kunstgreep" hem heden werd ingepeperd met f 6 boete of 4 dagen. Leerplichtwet. Een arbeider 'e Beemster, Albert E., kwa® in conflict met de kantonrechter, omdat W een tweetal leerplichtige kinderen niet be hoorlijk naar school had gezonden Dc uw» gaf het feit toe en betreurde het zelf, waj» hij zelf kon lezen noch schrijven, zoodat b» het nut van goed onderwijs ook wel def* lijk inzag. Maar hij gaat 's morgens vr0«J reeds naar zijn werk en kan geen toezi^ uitoefenen. De kinderen scheppen er v plezier in te gaan spijbelen. Vonnis 2 X 2.50 of 2 X 2 dagen. 57- rattenmannctje keek om en zag tot zijn verba- Krf k C'e 'lon<l recht op hem af kwam. De hond zag i) aar geen verschil tusschen een rattenmannetje en een gewone rat. 248. En terwijl het rattenmannetje haastig wegvlue 1 keerde Langclot naar grootmoeder terug. Langelo grootmoeder, hier heb je den bezem, veeg het r eens aan. Mihi

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10