MET DEN DOOD VOOR OOGEN... JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER {Buitenland iBinnenland Wekelijksch Overzicht 4 De angst, die vleugels geeft. 1500 personen gedood? ANTI-FASCISTISCHE BETOOGING. Ia Hydepark in Londen. NOODWEER IN MIDDEN- EN NOORD-JAPAN. Vele dooden. Vleugel van machinefabriek uitgebrand. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N V. Dat liep natuurlijk in de gaten. De blocmenhandelaar J. van D. te Alk maar ging in den nacht van 4 op 5 Septem- ber op een driewielige bakfiets zonder bran- dende lantaarn rijden, wat hem op 2.50 boete of 2 dagen kwam te staan. Niets wordt door de vingers gezien. Een vertegenwoordiger uit Haarlem, Hendr. T., was te Zijpe bij het starten van een zware en niet al te nieuwe motor in aan raking gekomen met een langs den muur staande fiets van een belastingambtenaar, waardoor het spatbord werd beschadigd De grap kostte hem van<teag nog 5 boete of 3 dagen. Dronkenschap. De 24-jarige Oude-Niedorper Arie S. had zich op 28 Aug. zoo uitgesloofd in het café Duin te Harenkarspel, dat hij zich heden had te verantwoorden wegens het in staat v»n dronkenschap de orde verstoren Deze kampioen-opschepper beriep er zich met een zeker bravour op, dat hij 40 glazen pils ach ter zijn kiezen had gewerkt. Natuurlijk waren de heeren vol bewonde ring voor dit record en meenden, dat iemand met wik een gevulde portemonnaie ook wel 10 boete kon betalen. Zijn kameraad Jan J. uit Nieuwe-Niedorp, die het al niet vee' beter had gemaakt en bovendien er nog links en rechts op los had geslagen, wat hij nu voor zelfverdediging wilde doen doorgaan, werd op dezelfde w'jze, met 10 boete of 10 dagen bedacht. Die speelde met vuur. R. de Groot, een 23-jarige aardappelhan delaar uit Wijk aan Zee, maakte in den avond om 11 uur n autotochtje amder rij newijs en zonder licht, waarbij Hij onder net kanton Alkmaar werd aangehouden en df. a"to >n beslag genomen, zoodat hij ver plicht was te voet naar Beverwijk terug te ^aarV 'lij had zijn voeten doorgeloopen en werd heden nog eens extra opgeknapt met in totaal 12.50 boete of 8 dagen. Er wordt tegenwoordig niet meer gespot. Een koopman uit Akersloot, P. J., stond tei echt omdat hij had gereden mét een auto met ondeugdelijke stuurinrichting en waar- ae ooze remmen. Dit vehikel was docr de Alkmaarsche politie in beslag genomen en hij krijgt het niet terug vóór behoorlijke repa ratie onder controle heeft plaats gehad. Daartoe is het nog altijd niet gekomen, daar de man het geld voor deze herstellingen niet bijeen schijnt te kunnen brengen. Thans werd hij veroordeeld tot 8 en 12 boete, subs. o en 8 dagen hechtenis. Redding door prestaties van phenomenaal gehakte. ONVRIJWILLIGE RECORDS. Wat doet een mensch al niet, wanneer hij den door voor oogen heeft. De een is van achrik als het ware verlamd, de ander zal op het laatste oogenblik nog probeeren zich te redden. De groen van deze koelbloedigen is waarschijnlijk kleiner dan het aantal dergenen, die in hun doodsangst zich alle krachten voelen ontzinken; wat de eersten echter presteeren kan van een phenomenaal gehalte zijn. Het benadert, ja, overtreft soms de records van sportlieden, die jaren lang in training zijn geweest om in een be paald onderdeel uit te blinken. Niet voor niets is op deze onvrijwillige recordbrekers de uitdrukking van toepassing dat de angst hen vleugels geeft. Het blijkt vaak achteraf, dat zij in hun doodsnood een sprong heb ben gemaakt of een andere verrichting heb ben volbracht, waartoe zij in gewone om standigheden nimmer in staat zouden zijn en die zij ook later niet meer kunnen evenaren. Hier geen training, geen officials met stop watch en maatlat, die de resultaten met pijnlijke nauwkeurigheid tot in onderdeeleu van seconden en centimeters nagaan, geen juichende toeschouwers en geen belocning in den vorm van een titel ot een medaille. Niets van dat alles: alleen een man, die in doodsangst al zijn krachten verzamelt en zich nauwelijks bewust is van wat hij kan. Bekend is het verhaal van den logeer gast, die op een van de Waddeneilanden zijn vacantie doorbracht en hij heb een groo- te wandeling gemaakt over de drooggeval len gronden. De zon kwam steeds hooger en het werd een warme dag. Na een flinken tocht ging hij in het zand liggen, om wat uit te rusten. In de heerlijke zon liet hij zich blakeren in het warme zand en daarbij viel hij in slaap. Met schrik werd hij wak ker, doordat een golf zeewater zijn lichaam beroerde. Hij had zijn tijd verslapen en de zee dreigde hem den terugtocht af te snij den. Opeens was hij klaar wakker en begon bij te rennen wat hij loopen kon. Buiten adem kwam hij aan. De afstand van vijf kilometer had hij in twintig minuten afge legd en hij moet een stevige constitutie heb ben gehad. Er bestaan meer van dergelijke verhalen van menschen die, door den uitersten nood gedreven, het echter onmogelijke resteerden. Ve hebben er enkele verzameld, die we hier weergeven, ten bewijze dat deze spor tieve zomergast niet alleen staat. Zij zijn interressant genoeg om te vermelden, om dat eruit blijkt welke krachten in den ®ensch sluimerend blijven totdat zij op eens, door het onderbewustzijn voortgedre ven, zich manifesteeren. Aan een draad tusschen hemel en aarde. Vaak is het niet alleen oogenblikkelijke kracht, maar ook uithoudingsvermogen, dat "e in levensgevaar verkeerende aan den dag jegt. Daarvan gaf een leidekkersjongen in Philadelphia blijkt. Hij was met eenige an deren werkzaam op het dak van een tien verdiepingen hoog gebouw, om daar her stellingen te verrichten. Bij het naar huis gaan aan het einde van den werkdag sloot de baas het luik naar het dak af, zonder zich ervan overtuigd te hebben, dat er zich niemand meer buiten bevond. Ons knechtje vvas evenwel achtergebleven en zag zich even later den terugweg afgesneden. Roe pen mocht niet baten en op dezen afstand lette men van de straat af niet op wat daar boven gebeurde. Veel zin om er te blijven overnachten had de jongen echter niet, zoo dat hij een kloek besluit nam en zich langs den bliksemafleider naar beneden liet zak ken. Alles ging goed tot aan de derde ver dieping. Daar verdween de draad opeens in een groef in den muur, hetgeen betee kende, dat zij daar voor hem eindigde Men kan zich indenken met welk een schrik hij deze ontdekking deed! Daar hing hij, ongeveer twaalf meter bo ven den grond, in een hachelijke positie. Hij begon te roepen en te schreeuwen, doch niemand hoorde hem. Lang zou hij het bo vendien in dien toestand niet kunnen uit houden; naar beneden springen beteekende echter van deze hoogte zoo goed als zeker den dood. Het eenige was, tanden op elkaar en begon langs den dunnen draad zich langzaam omhoog te werken. Bij stukjes en beetjes vorderde hij en met een ongelooflijke taaiheid zette hij door. Hij heeft het kunst stukje tenslotte volbracht en wist, alhoewel in volkomen uitgeputten toestand, de dak goot te bereiken Daar vond men hem na eenigen tijd liggen, toen men hem gemist had en men was gaan zoeken, meer door dan leven. Aan zijn handen was te zien wat hij gedaan had en hij kon de eerste dagen zijn gewone werk niet verrichten. Een sprong in doodsnood- Een Amerikaansche chauffeur heeft mis schien wel het record vèrspringen zonder aanloop op zijn naam. Hij bestuurde een vrachtauto met springstoffen, benoodigd voor de ontginning van petroleum velden, een zeer gevaarlijk werkje, dat goed be taald wordt doch dar veien er op den duur niet levend afbrengen. In groote tankwagens wordt de nitroglycerine van de fabriek naar de petroleuminstallaties gebracht. Dit goedje wordt reeds door een kleine schok tot ont ploffing gebracht en de werking ervan is ontzettend. Meestal wordt het met andere stoffen (aarde, suiker of sommige chemische verbindingen) vermengd tot het bekende dynamiet, dat veiliger vervoerd kan worden en toch een groote ontploffingskracht heeft. De zuivere nitroglycerine is een dikke vloei stof, waarvan de invoer wegens haar ge vaarlijkheid in sommige staten verboden is In Amerika, waar zij in onvermengden toe stand gebruikt wordt om bij de petroleum- boringen den grond los te maken, waardoor de weg vrij komt voor de eronder samenge perste aardolie, mag de nitroglycerine alleen des nachts worden vervoerd, waarbij de be bouwde kommen van steden en dorpen moeten worden vermeden. Uit lijfsbehoud rijden de chauffeurs met hun gevaarlijke vrachtje in matigen gang. Onze man reed op een landweg ergens in Texas, toen hij plotseling na een bocht vóór zich in het licht van zijn lantaarns een tele graafpaal over den weg zag liggen Bij die paal loerde de dood, want een botsing zou zonder twijfel een ontploffing van zijn vrachtje tengevolge hebben. Krachtig rem men beteekende zelfmoord, daar ook de daar door ontstane schok noodlottige gevolgen zou hebben. Dat alles overwoog dc man in enkele onderdeelen van een seconde De weg had aan één zijde een afloopende berm, waarachter hij beschutting zou kunnen vinden. Hij bedacht zich geen oogenblik en sprong van zijn zitbank recht op de veilige schuilplaats toe. Even later volgde de bot sing en met een geweldige knal sprong de lading in de lucht, in den weg een grooten trechter achterlatend. De chauffeur kon ech ter behouden en wel uit zijn loopgraaf krui pen. Hij hadi zonder aanloop een sprong van 514 meter gemaakt. De angst had hem waarlijk vleugels gegeven Oorlogsherinneringen. Uit den wereldoorlog zijn eveneens soort gelijke prestaties bekend, waarbij soldaten in doodsnood tot dingen in staat bleken, die ze later nimmer konden herhalen. Zoo was het aan het Oostenrijksch-Italiaansche front bij een Oostenrijksche tegenaanval een korporaal der Italiaansche bersaglieri, die door een bewonderenswaardigen sprong ziin leven redde. 'De bersaglieri waren erin geslaagd door een Oostenrijksche draadversperring heen te dringen. Hun verder opmarsch werd even wel gestuit door een inderhaast ingestelde Oostenrijksche vlammenwerper. Deze ver- scrikkelijke oorlogswerktuigen spuwen vlam men van groote hitte uit, waarmede alles vernield wordt wat in hun weg komt. Links werd met de vernietiging begonnen, rechts stond de korporaal. Nog enkele seconden en de vlammen zouden ook hem bereiken. Achter hem was het prikkeldraad, dat daar ter plaatse intact was gebleven. Een andere uitweg was er echter niet. Plotseling zagen zijn kameraden achter hem den man een korten aanloop nemen, waarna hij met volle bepakking over die ongeveer 1.70 meter hooge versperring sprong. Later moest hij in het bijzijn van anderen nog eens een dergelijken sprong maken. P* Amerikaan was hier heelemaal reemd en daarom vroeg hij aan Jantje, wat at driehoekige bord te beteckenen had. i t(e wist het natuurlijk niet. Hij wil- a* echter voor den Amerikaan niet we- ftao Jantje, dat is e«.n cadetje wat staat- Dat beteekent, dat er vlakbij een bakker woqnt. 38. De meneer geloofde Jantje. Hij stapte in zijn auto en reed verder. Het bord betee kende echter, dat er dwars over den weg een uitholling was gegraven. De arme Amen- kaan werd nu het slachtoffer van de onwe tendheid van Jantje van Bemtnel. Onderste boven kwam hij in de uitholling terecht. OVERSTROOMINGEN OP HAÏTI, T Port au Prince ontvangen berichten maken melding van verwoestende over- stioomingen in de Zuidelijke en Zuid- Westelijke deelen van Haiti. Volgens deze berichten vreest men ernstig, dat niet minder dan 1500 personen, en vermoedelijk nog meer, tengevolge van deze overstroomingsramp het leven hebben verloren en dat er ma- terie'ele schade is aangericht ten bedrage van een millioen dollar, hoofdzakelijk bestaande in ver loren gegane behuizingen van inboorlingen, verdronken vee en vernielde oogsten. CHINEESCHE BOEREN ONGERUST. Japansche agitatie. Volgens berichten in de Japansche bladen uit Tientsin heeft generaal Sjang Tsjen, de leider van de provinciale regeering var. Hopei, een bezoek gebracht aan generaal majoor Hayao Tada, den commandant van het Japansche garnizoen, in den loop van Zaterdagmiddag, waarbij hij advies kwam inwinnen ten behoeve van de vreedzame rege ling der onafhankelijkheidsagitatie onder de boeren in Noord-China, terwijl hij tevens een uiteenzetting gaf van de omstandigheden, die hem er toe hadden gebracht een verbod uit te vaardigen des av.Qpds na het vallen van de duisternis buiten de woningen te vertoeven, welk verbod de handhaving van orde en rust ten doel had. Tijdens dit onderhoud heeft generaal majoor Tada wederom een uiteenzetting en oo heldering gegeven van de Japansche hou ding en gezegd, dat Japan bij dergelijke on afhankelijkheidsagitaties nimmer tusschen beide komt, zoolang agitatie doeleinden na streeft, die uitsluitend beperkt blijven tot Cbi- neesche belangen. Japan zal echter niets te wenschen overlaten met betrekking tot dt handhaving van orde en rust in de gedeniili tariseerde zone. Naar verluidt, heeft generaal majoor Tada verder gewezen op de onoprechtheid van de Chineesche autoriteiten betreffende de con trole over de bedrijvigheid der achter de schermen werkende radicale elementen Orde en rust in de gedemilitariseerde zone zullen verstoord blijven, tenzij China de noodige stappen doet, ten behoeve van een regeling der autonomische beweging en van een stren ge controle op de leden van de organisatie der blauwhemden en de Kwo Min Tang. Inmiddels heeft Span Tsjeng, naar verder gemeld wordt, instructie gezonden aan de ondergouverneurs der provincie Hopei om de extrabelasting in zeker opzicht te vermin deren, ter tegemoetkoming aan de eischen d°r boeren en in de hoop de agitatie op vreed zame wijze te beëindigen. Er verluidt, dat dit besluit genomen is na een beraadslaging met de Chineesche leiders in Trntsin, o.a. met majoor Tsjeng Ko. Majoor Attlee, de leider van de Engelsche Labourpartij, Lord Marloy en anderen heb ben gisteren het woord gevoerd tijdens een groote betooging, welke uitging van den Britschen niet-sectarischen anti-nationaal socialistischen raad. Volgens „Daily Telegraph" was de betoo ging belegd als protest tegen „Duitschlands terugkeer tot het barbarisme". Er hadden geen ordeverstoringen plaats. Aan het einde der bijeenkomst werd een mo tie aangenomen, waarin de voortdurende vervolging en lichamelijke kwelling van Duitsche mannen en vrouwen, wier eenige misdaad is, dat zij het met eens zijn met het nationaal socialisme, werd veroordeeld. Tijdens het week-end zijn wolkbreukachti ge regens losgebarsten, die in Midden- en Noord-Japan ontzaggelijke schade hebben aangericht. De spoorlijn tusschen Tokio en Osaka kan op het oogenblik niet bereden worden, aangezien door aardverschuivingen bij Atami de lijn vernield is. De stad Oda- wara is overstroomd, terwijl de metro van Tokio door overstroomingen onbruikbaar is geworden. Men vreest, dat het s.s. Yeitokoe Maroe, dat uit Hakodate komende onderweg was naar Korea en dat een bemanning aan boord heeft van 38 koppen, Zaterdagavond vergaan is, daar het S.O.S.-seinen heeft uit gezonden en men sindsdien niets meer van het schip heeft vernomen. Het schip bevond zich tijdens het uitzenden van de noodseinen in de Japansche zee en de Kinkazan Maroe is ijlings naar de plaats gestoomd, waar de Yeitokoe Maroe zich bevond. ONTPLOFFING IN JAPANSCHE MIJN. Zeventien dooden, vijftien ge wonden. 135 arbeiders ver mist. De Meiyi-steenkolenmijn Mij. deelt uit Foekoeoka (Japan) mede, dat tengevolge van een ontploffing van mijngas in haar steenkolenmijn van de op dat oogenblik in de mijn wer kende 167 arbeiders 17 zijn ge dood en 15 gewond. De ontploffing had plaats Zaterdagnacht om streeks 12 uur in de mijn Akaike. Men vreest ernstig, dat de overige ten tijde van de ontploffing in de mijn werkzame arbeiders verloren geacht moeten worden. SPOORWEGONGELUK IN JAPAN. De locale trein uit Koriyama (Japan) is op het kruispunt, waar een lijn afbuigt naar de badplaats Taira in de prefectuur Foekoesjima, van een ijzeren brug, die onder mijnd was door overstroomingen gestort. De locomotief en alle wa gons, met uitzondering van den laatsten wagon, vielen in de rivier Natsikawa. Nadere bijzonderheden zijn hier nog niet ontvangen. Men vreest echter, dat een groot aantal personen om het leven is gekomen. SCHEDEL VAN NEANDERTHAL- MENSCH GEVONDEN. Dezen zomer vergezelde dr. A. C. Blanc, van het geologisch Instituut te Pisa, den abbé H. Breuil bij de bezichti ging van den antieken kelder te Sacco- pastore (Rome), beroemd door de vondst van den eerste Neanderthal-schedel in Italië, eenige jaren geleden. De half in gestorte muren nauwkeurig bekijkend, ontdekten zij een menschelijken schedel te midden van intact gebleven steenla gen, en konden vaststellen, dat deze af komstig was van den Neanderthal- mensch. De rechterkant van den schedel was geheel gaaf, de linkerkant was ver gaan, waarschijnlijk door het blootge steld zijn aan de weersgesteldheden. Bij de eerste vondst was Juist de tegenover gestelde kant intact, zoodat deze laatste ontdekking hiervoor een goede comple teering vormt. Ook op geologisch gebied ie de vondst van belang, daar men au in het Tiber- bekken een bepaalde laag kan aanwijzen voor de overblijfselen van den Neander- thal-mensch. Om den schedel heen lagen beenderen van de wervelkolom, waarvan één sporen toont van opzettelijke breuk. BRAND TE AMERSFOORT. Manulacturenhandel in vlam men opgegaan. Gistermorgen om 11 uur is een felle brand ontdekt in het perceel Arnhemsche straat 16 te Amersfoort, waar gevestigd is de manufacturenhandel van den heer Co- pee Breemer. Enkele voorbijgangers zagen op dat oogenblik achter de ruiten een vuurhaard gloeien. Nadat de deur was in getrapt laaiden de vlammen nog feller op. De brandweer, die inmiddels met groot materiaal ter plaatse was aangekomen, tastte het vuur aan de voorzijde zeer ener giek aan. De hitte was zoo groot, dat de winkelhuizen aan de overzijde van de straat begonnen te blakeren en de ruiten sprongen. De taak van de brandweer v as dan ook verre van benijdenswaardig. Reeds aanstonds was te zien, dat het pand niet behouden kon worden, aangezien de voor raad manufacturen aan de vlammen gretig voedsel bood. De brandweer bepaalde zich allereerst tot het nathouden van de belen dende perceelen, terwijl aan de voorzijde vier stralen water en aan de achterzijde 5 stralen in den vuurgloed werden geworpen. Niettemin werd de geheele inventaris en de inboedel een prooi der vlammen. De voorpui, die gevaar opleverde voor instor ting, werd door de brandweerlieden om vergetrokken. De oorzaak van den brand Is onbekend, aangezien de bewoners van het pand des morgens per auto naar Hilversum waren vertrokken. Om half een was men het vuur meester en kon een aanvang worden gemaakt met de nablussching. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond is de heer W. Hoekstra, af komstig uit Terkaple, die op den straat weg nabij Heerenveen met zijn meisje wandelde, door een personenauto aange reden. Het slachtoffer, dat ernstig gewond werd, werd per ziekenauto naar het zie kenhuis te Heerenveen vervoerd. Bij aan komst aldaar was H. echter reeds over leden. De marechaussee stelt een onderzoek In. DE ZIEKTE VAN MGR. J. H. G. JANSEN. Na de inzinking geen verslechtering van den toestand ingetreden. Naar wij vernemen is er in den toestand van Z. Hoogw. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, geen -erande-* ring gekomen. Deze is sinds eenige dagen zeer slecht en baart voortdurend zorg. Vandaag is echter geen verergering van den toestand ingetreden. FELLE BRAND TE VEENDAM. Gistermorgen om negen uur werd een felle brand ontdekt in de fabriek van de fa. A. van Linge Ezn„ N. V., Handel Mij. Dextrine en Houtwaren, aan het Beneden- Oosterdiep te Veendam. Het vuur bleek te woeden in de afd. machinerieën, die door een brandvrije muur, welks deuren bij het uitbreken van brand automatisch sluiten, is afgescheiden. De deuren werkten uitstekend, zoodat het .vuur beperkt bleef tot de afd. machine rieën. De brandweercorpsen van Veendam en Wildervank bestreden de vlammen met vele stralen. De vleugel van het machine gebouw, welke uit 2 verdiepingen bestond, is totaal uitgebrand. Om 11 uur was het ge vaar voor uitbreiding geweken. Verschil lende kostbare machines zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak -an den brand is niet bekend. In de fabriek werd gedurende het uitbreken van den brand niet gewerkt. Het vuur is ontdekt door een passeerenden wielrijder. Verzekering dekt de schade. In het voorjaar van 1933 werd deze fa briek eveneens door brand vernield. VOORJAARSCAMPAGNE FABRIEKS AARDAPPELEN. Naar ons van officieele zijde wordt mee gedeeld, ligt het in het voornemen zoo noo- dig in het voorjaar 1936 een voorjaars campagne voor fabrieksaardappelen te hou den. BEKENTENIS TE OSS. Door den zwerver Th., thans gedetineerde in de strafgevangenis te Arnhem is tegen over de gemeentepolitie van Oss 'n bekente nis afgelegd, dat hij medeplichtig is geweest aan den roofoverval gepleegd op Grinsven te Nistelrode. FONDSEN. 4 obl Nederl. 1000 '34 3y, idem '11 4H N O -Indië 1000 30 4 idem 1000 ,34 5H Duitschland '30 Idem met kettingverkl. Amsterdamsche Baok. Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned Handel Mii_ Cert. v. 250 Rotterdamsche Bank Alg Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent Calvé Delit Cert Nederl Ford Ned. Kabeliabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Betb. Steel t Cities Service U. S. Steel U. S. Leather i Cult. Mij. Vorstenl. i Handelsver. A dam i Javascbe Cult Algem Explor. Mij. Redjang Lebong Dordtsche Petr gew Koninklijke 1000 Shell Union A dam Rubber Oostkust Serbadjadi Java China Jap. Lijn. Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatfj. Scnembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie Ex-dividend. i i t ■Mi- 19 Oct. 977ia 91* 95$ 9% 19* 22% li,3$ 444 8l| 125 4 27 48$ 60 254$ 344 25Ï* 99$ 12% 2 9Aa 5$ 22$ 207$ 119 167$ 178$ 193$ 5| 108$ 32 63 31* 42* 35$ 139$ 159$ 164* 4$ 21 Oct. 22 Oct 23 Oct. 24 Oct. 25 Oct. 96% 96% 91$ 96% 96* 96* 91* 91$ 92$ 92 958/16 9j 96* 967/l6 96 7/u 94* 94$ 95% 94% 95* 19* 20",. 19$ 19% 19* 23 Vu 23$ 23 22$ 227% 10J$ 104* 105$ 105 104* 44i3/ie 44$ 42% 4 Vu 42% 87* 801%. 79$ 80$ 80% 125 123 121 121$ 122$ 100$ 100* 100$ 100$ 26$ 37* 27$ 26$ 26$ 49 48 49$ 49$ 60$ 60* 60* 60$ 60$ 252 253$ 254t 253 251* 344 339$ 339$ 341 341 254* 244** 248$ 243$ 243$ 100% 100% 100% 100% 1005% 12% 12 128/16 12% 17* 23''/i6 23% 22* 23% 23$ 1 Vl6 W16 i* D/i» 17/u 37 2?% 27% 28% 27% 5$ 5'/l6 5VM 5$ 5$ 22$ 21* 205/16 21 Vis 21% 206$ 203$ 199$ 203* 205$ 118$ 114 110 113$ 116$ 169 166 168 169 148 169 179$ 179$ 177$ 178$ 180 192$ 5% 191* 194$ 1957/16 197% 63/16 67/i6 6$ 107$ 108$ 106$ 104* 106% 32 32 31* 32$ 32$ 62$ 60$ 54 60* 62$ 31$ 30* 30$ 30 30$ 44$ 43% 41$ 42% 43$ 36$ 35 34* 34$ 35 141 139$ 138$ 138$ 138$ 160$ 159$ 157$ 159$ 159$ 164 165 164, 161$ 164$ 10'Vlo 10% 10* 11 10| 57$ 57$ 56 4$ 4$ 3$ 3$

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11