lANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER fzooUiciaal Tlieuius burgervlotbrug twük egmond aan zee beverwijk hoorn QemeentezadeK wijk aan zee en duin £ucfitiMact %iMicaties BEDANKT ALS LEDEN N. S. B. Moeilijkheden met opbouwende samenwerking. Justitie treedt op tegen „Volk en Vaderland". en NIEUWE BEKENTENISSEN UIT OSS. Een vijftigtal diefstallen inbraken opgehelderd. ZEEDIJK NES-BUREN ERNSTIG BESCHADIGD. Doorbraak niet uitgesloten. BOERDERIJ AFGEBRAND. PROF HUGO DE VRIES GEEERD. Gedenksteen onthuld in zqn voormalige woning. DOOR AUTO GEDOOD. De gewraakte artikelen Onderhoud met mr. A. N. Fabius. De Tel. heeft voorts nog een telefonisch onderhoud gehad met den officier van jus titie, mr. A. N. Fabius. De gewraakte advertentie. („De Daad") NIEUWE WEG AMSTERDAM- SCHIPHOL, Morgen openstelling. JUBILEUM VEREENIGING CHRISTELIJK NATIONAAL SCHOOL- ONDERWIJS. BEZUINIGING SALARIS OVERHEIDSPERSONEEL. Beslissingen ~van den raad van ministers. een nieuwe regeling, ^c*L.T5r ting van de lasten des Rnks leeftijd voor pensionneering vast te stellen. De bedoeling is, daarvoor den leeftijd van 60 jaar te bepalen, wat lei den zal tot spoedige plaatsing van wacht gelders. GEVAAR, DAT IN HET DONKER DREIGT! Voor automobilisten. Voor iedereen. Belooningen overhandigd Drie pakhuizen afgebrand. Makelaar en taxateur benoemd De vereeniging met Beverwijk. DE WIJZIGING VAN WARENWET, Keuringsdiensten gehandhaafd, zij het in verminderd aantal. DE OPVOLGER VAN DR. IR. RINGERS BENOEMD. OVERTREDING VAN UNIFORMVERBOD. WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Vier dooden, een gewonde. een roode rond Pa* /ET een meneer, die aan óp ^p rieP zat. „Gevaarlijk". de kant van den weg Naar wij vernemen hebben de heeren prof. J. Hessing te Den Haag (voorzitter), ir. B. Wiegersma te Haarlem (onder-voorzitter), M. A. Henny te Den Haag (secretaris) en mr. J. A. P. C. ten Bokkel (penningmeester), vormende het bestuur van de Nederlandsche vereeniging tot studie van het fascisme, be dankt als leden van de N.S.B. (Algemeen lei der ir. A. A. Mussert). Als reden werd ons opgegeven, dat een Rotatiepers in beslag genomen Tegen drie redacteuren proces verbaal opgemaakt. De officier van justitie bij de arondisse- mentsrechtbank te Utrecht, mr. A. N ra- bius, heeft gistermiddag beslag doen leggen op de rotatiepers der N.V. Drukkerij v.n. L. E. Bosch en Zoon, welke gebruikt wordt voor het drukken van „Volk en Vaderland I weekblad voor de Nationaal-Socialistische Nederland. De inbeslagne- opbouwende samenwerking met de in de N. Beweging in Nederland e in 8 S.B. leidende krachten zooveel moeilijkhe- ming en verzegeling van de pers geschiedde den opleveren, dat de uittredenden zich niet verantwoord achten lid van de N.S.B. te blijven. De gemeentepolitie van Oss is er in geslaagd door een verhoor, dat zij de laatste dagen verschillende gedetineer den in de strafgevangenis te Den Bosch heeft afgenomen, nieuw licht te brengen in een vijftigtal tot dusverre opgehel derde zaken, meestal diefstallen en in braken uit dezen omtrek. Nadere bijzonderheden konden nog niet verstrekt worden. Het staat echter vast, dat in verband hiermede rog ver schillende arrestaties te wachten zijn. Wederom heeft de storm den zeedijk van het waterschap Nes-Buren op Ameland ernstig beschadigd. Men do et thans pogingen de gaten te dichten. Hiervoor zijn 500 zakken zand en een hoeveelheid ander materiaal aangerukt. De toestand van den dijk is van dien aard, (lat bij het aanhouden van den storm een doorbraak niet uitgesloten geacht moet worden Aan de Maasstraat te Acht (nabij Eindhoen) is gisteravond brand uitge broken in het woonhuis van de boerderij van den landbouwer P. Weststijn. De vlammen grepen zeer snel om zich heen, zoodat de brandweer niet kon ver hinderen, dat de geheele boerderij en de naastgelegen schuur en stallen door het vuur werden aangetast. Acht stuks vee konden worden gered. Landbouwin- ventaris en oogst gingen evenwel ver loren. De boerderij brandde tot den grond af. De oorzaak van den brand is onbekend. Woensdagavond is een gevelsteen onthuld in het voormalige woonhuis van prof. Hugo de Vries, Plantage Parklaan te Amsterdam, waar thans gevestigd is de vereeniging „Beis Jisroeil" (Joodsch Ons Huis). In een der zalen had de plechtigheid plaats, waar het openingswoord werd ge spreken door rabbijn Saarlouis. Vervolgens sprak de voorzitter van de Plantage buurt vereeniging, dr. M. de Hartogh. Spr. herinnerde eraan, dat prof. de Vries behalve een in het buitenland en hier te lande beroemd geleerde, ook lid dezer buurtvereeni- ging is geweest. Spr. bood den steen aan de vereeniging „Beis Jisroeil'' aan, namens welke de voor zitter, de heer Saarlouis, hem aanvaardde, waarna ook hij de nagedachtenis van den eminenten natuuronderzoek huldigde. Mr. de Vries sprak een kort woord en her innerde er aan, dat zijn ouders IQ jaar ge leden dit huis hebben verlaten, waar wijlen zijn vader langen tijd rustig en intensief heeft bewerkt. Hij haalde enkele herinnerin gen aan zijn vader op, wiens gedachtenis ook door dezen steen levendig wordt gehouden Het gezelschap begaf zich toen naar de Plantage Parklaan, waar de gezelsteen door prof. dr. Th. J. Stomps, vice-voorzitter der buurtvereeniging werd onthuld. De steen is uitgevoerd in grijzen Fran schen kalksteen en draagt het eenvoudige op schrift: „Hier woonde en werkte Hugo de Vries. 1884-1916". Nadat men nog eenigen tijd samen was ge bleven, begaf het gezelschap zich naar de Hortus Botanicus, waar in de collegezaal prof. dr. Th. J. Stomps een voordracht hield over: „Het leven en werken van prof. Hugo de Vries". Gisteravond is te Vollenhove de 21- jarige gehuwde land bon we- Appelo, die den weg wilde oversteken, door een auto uit Zwolle gegrepen en gedood. De 75-jarige wielrijder W. G. uit Hui zen, die in de richting Hilversum reed, stak ter hoogte van de Sint Jans6traat plotseling den weg over. Achter hem reed e envrachtauto, bestuurd door B. R. uit Laren, die niet meer kon stoppen en hem overreed. De ongelukkige, die van zijn fiets werd geslingerd, bleef bewus teloos liggen. Een ontboden geneesheer constateerde een schedelbasisfractuur en liet den man naar het Sint Jans ziekenhuis overbrengen, waar hij eenige uren later is overleden. PADVINDERSWERELD JAMBOREE 1937. Tewerkstelling Haarlemsche werk- loozen? De gemeenteraad van Haarlem heeft gis termiddag besloten voor 10.000 deel te nemen in het garantiefonds voor de padviri derswereld jamboree 1937, indien deze in Bloemendaal wordt gehouden en onder voor waarde,d at een regeling wordt getroffen waarde, dat een regeling wordt getroffen loozen bij de inrichting van het katnp. door den officier persoonlijk. Tevens is op de redactie van „Volk en Va derland" procesverbaal opgemaakt tegen drie redacteuren in verband met een vijftal artikelen in het laatste nummer van ge noemd weekblad. Naar wij vernemen houdt de actie der jus titie voornamelijk verband met een in het blad voorkomend entrefilet, waarin in den vorm van een advertentie „Voor spoedige in diensttreding" gevraagd wordt „een nette Minister van Defensie enz", terwijl een aantal andere in het blad voorkomende be- leedigende uitlatingen aan het adres van de regeering en openbare lichamen mede aan leiding vormden voor het ingrijpen der justitie. Vóór deze inbeslagneming waren op het redactiebureau van „Volk en Vaderland gelegen naast het gebouw der drukkerij, eenige besprekingen gevoerd tusschen de po litie en later de justitie eenerzijds en den hoofdredacteur van het blad, mr. S. A. van Lunteren, anderzijds. Het zal ongeveer drie uur in den middag zijn geweest, toen op het redactiebureau de commissaris van politie, de heer Hamoen, en een inspecteur van politie verschenen, die den hoofdredacteur wenschten te spreken. Toen zij door den hoofdredacteur werden ontvangen, verzochten zij hem mede te dee- len, wie de auteurs waren van de advertentie, voorkomende op het eerste blad van „Volk en Vaderland" van de vorige week en een vier tal artikelen, die, naar het oordeel van de politie, beleedigend waren voor openbarv lichamen en verschillende overheidspersonen. Toen de heer Van Lunteren weigerde de namen der schrijvers, voor zoover hij die kende, te noemen, vertrokken de commissaris en de inspecteur weer. Na een uur ongeveer kreeg de hoofdredac teur opnieuw bezoek, ditmaal van den rech- ter-commissaris, mr. H. P. I. M. Loeff, en den officier van justitie mr. A. N. Fabius, die den hoofdredacteur wederom ongeveer dezelfde vragen stelden. De justitieele auto- reteiten zeiden echter tevens, dat, zoo de hoofdredacteur de namen niet wenschte te noemen, alles in beslag zou worden geno- men, opdat men door een gerechtelijk onder- zoek zou komen te weten wie de schrijvers van de advertentie en de artikelen waren. Hierop noemde de heer van Lunteren de na men der schrijvers van de artikelen. Deze namen waren: de hoofdredacteur mr. F. A- van Lunteren zelf, de redacteur mr. H. Reij don en de heer Jan Hollander. Van deze mededeeling werd dadelijk proces-verbaal opgemaakt. Wat behelzen nti de artikelen, vroeg de Tel. aan den heer Geelkerken, algemeen secretaris van de N. S. B., waarop het op treden der justitie gevolgd is? In de eerste plaats, zeide hij, de z.g. ad vertentie op de eerste pagina van het be wuste nummer van Zaterdagavond. Dan zouden, zoo vervolgde de heer Van Geelkerken, de geïncrimeerdè artikelen de volgende zijn geweest: ■Ten eerste dat, getiteld: „Uit den Praat- hof", waarin een beschouwing over de zit tingen der Eerste Kamer van dit jaar voor kwam. Het tweede artikel droeg het opschrift: „Het roode gevaar", waarin tegen de hou ding der regeering in zake de sancties werd gefulmineerd Voorts was er dan verder een artikel on der het opschrift „Visschers in Nood", waar aan de regeering aanstoot heeft genomen. Ten slotte was er nog een beschouwing in hetzelfde nummer, onder het hoofd „Absolutie van A.B.K.", met als onderkop „Het Hekelveld drukt alle misdadigers aan het hart", welk artikel ook beleedigend zou zijn. Wegens al deze artikelen en uitlatingen werd het proces-verbaal opgemaakt en is daarop inbeslagneming der pers gevolgd. Is de inbeslagname misschien gebeurd om de uitgifte van het nieuwe nummer on mogelijk te maken? Daar was geen reden voor, verzekerde de officier ons. Wat er in het nieuwe num mer zou komen te staan is ons immers niet bekend. De beleedigingen in het vorig num mer zijn geconstateerd en daarmede hebben de schrijvers in strijd met de wet gehandeld. Wij laten hieronder den tekst volgen van de z-g. advertentie, gepubliceerd in ,^Volk en Vaderland" van 26 October, waaraan de re geering o.a. aanstoot heeft genomen: Voor spoedig indiensttreding gevraagd een nette MINISTER VAN DEFENSIE bij voorkeur RK. Staatspartijer. Vak kennis onnoodig. Bij gebleken geschikt heid overplaatsing naar een ander departement of goedbetaalde baan niet uitgesloten. Zonder prima aanbevelingen van H.H. Partijleiders, onnoodig zich aan te melden. Salaris 16.000 plus pensioen. Desgewenscht gratis plezierreisjes per inarinevaartuig naar Indië of elders. Sollicitaties worden ingewacht onder het motto: „B u i t v e r d e e 1 i n g" aan net Centraal Distributiebureau voor baantjes te 's-Gravenhage. PRAEHISTORISCHE VONDSTEN BIJ BUDEL. Op het werkverschaffingsterrein der ge meente Budel, in den zuidoost-hoek van Bra bant, hebben nieuwe praehistorische vond sten. waarvan de dateering teruggaat tot 2000—3000 vcór Christus aangetoond, dar dit gebied reeds vroeg bevolkt is geweest De bewoning van deze gewesten begint dus niet, zooals het nog vaak voorgesteld wordt, 500 —600 vóór Christus met la Fène- en Hall- stadt-tijd, maar is veel ouder. De meening, dat Brabant voor 500 vóór Christus nog on betreden gebied was, wordt hiermede ge logenstraft. Op het werkverschaffingsterrein werd een oude werkplaats gevonden rondom een uit gedroogd ven, waar de bewoners deze Silex vervaardigd hebben, wat duidelijk blijkt uit de afvalresten van meest wit-grijzen muur steen, die hier in menigte gevonden werden tusschen volkomen gave en bewerkte ge bruiksvoorwerpen in. In hoofdzaak zijn het krabbertjes, mesjes, graveerstiften, boren, pijlpunten van laurierbladvorm en zuiveren driehoekvorm. Het is een microlitische cul tuur en past, op de typologie afgaande, in einde mesolithicum, begin neolithicum. de diensten beperkt kan worden. In art. 12 van het gewijzigd webontwerp de verdeeling van kosten van Morgen zal het eerste gedeelte van den nieuwen weg voor snelverkeer tusschen Am sterdam en Den Haag opengesteld worden. Dit eerste gedeelte, wordt gevormd door den Spaarnwouderweg, die loopt van den Sloter weg ten zuiden van den Ringspoorweg om Amsterdam tot den Spaarnwouderdwarsweg in de Haarlemmermeer. Het openen van dezen weg beteekent een groote verbetering in de verbinding tusschen Amsterdam en Schiphol. Het verkeer tusschen de stad en de luchthaven behoeft thans niet meer langs den bochtigen Sloterweg, door het dorp Sloten en over de smalle brug over de Ringvaart te gaan; de afstand tusschen Amsterdam en Schiphol wordt hierdoor ongeveer 3 K M. korter. In de receptie-samenkomst van de „Ver eeniging voor Chr. Nationaal Schoolonder wijs" in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht werd de jubileerende vereeniging ter gelegenheid van haar 75- jarig bestaan gelukgewenscht door mr. dr G. A. W. ter Pelkwijk, burgemeester var. Utrecht; den heer P. van Nes, hoofdinspec teur van het L.O.; J. Hobma, voorzitter van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers, dr. K. Dijk, voor de Unie „Een school met den Bijbel" en voor den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel, prof. dr. J. Severijn voor het Gereformeerd Schoolverband, en vele anderen. Er waren vele tegrammen en bloemstukken. Naar de „Volkskrant" verneemt, heeft de raad van ministers thans beslist ter zake de voorgenomen bezuiniging op de salarissen van het overheidspersoneel. De regeering besloot haar voornemen om 5 pCt. op de salarissen te korten met ingang van 1 Januari a.s., uit te voeren. Alleen voor het personeel der vierde klas se standplaatsen zal dit eerst op 1 Juli 1936 ingaan. Het voornemen om de periodieke verhoo ging met een jaar op te schorten en om de twee jaar een dubbele periodiek toe te ken nen, heeft de regeering besloten voorloopig niet tot uitvoering te brengen. De herziening van het salaris der jeugdi gen (ambtenaren, werklieden en onderwij zers) zal de regeering nader aan de orde stellen. Onaangetast blijft het minimum be drag van den kindertoeslag 60 per jaar, 1.15 per week of 5 per maand; van het geen boven dit minimum werd betaald, wordt de 5 pCt. korting toegepast. Het geheel dezer bezuiniging bespaart voor de schatkist 11.500.000, zijnde 1V? millioen gulden meer dan oorspronkelijk geraamd. Deze U/a millioen gulden zullen worden aangewend om bepaalde oneffenhe den in het Bezoldigingsbesluit weg te wer ken. is ten aanzien opgenomen en om industrie en handel, die van de keu ringsdiensten veel steun ondervinden en ei veel voorlichting van ontvangen, mede eeni- germate in de lasten te doen dragen. Het voorstel is aldus: de gemeenten (de provincie voor provinciale keuringsdiensten dragen de helft van de verlaagde kosten, het Rijk en de bedrijven, die waren voortbrengen of verkoo- pen, dragen samen de andere helft. Tot dit voorstel is vooral overgegaan omdat van de zijde van bedrijven bereidverklaring is ont vangen, een retributie te betalen voor be houd van de diensten. In het eerste lid is een bepaling opgeno men, die de bevoegdheid geeft, den Als grens voor de heffing van de bedrij ven wordt gesteld 1 en 25, te regelen naar den aard en den omvang der bedrijven. De bedoeling is, dat het bestuur van iedere gemeente, waarin één of meer bedrijven zijn gevestigd, de heffing int en het totaal bedrag overmaakt aan de centrale gemeente van den keuringskring, die dan met het Rijk in verre kening treedt. Bij algemeenen maatregel van bestuur zullen voor de heffing nadere voor schriften worden gegeven. De mogelijkheid is geopend van erkenning van een particulier laboratorium en van een particulieren controledienst voor eenig be drijf. De regeering zal grondig onderzoeken, of voortbestaan van de drie provinciale keu ringsdiensten wel noodig is. Hier is allicht ook een gelegenheid voor bezuiniging. In het belang van een veilig verkeer bij avond is het van het hoogste gewicht, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A N W.B., dat de weggebruikers speciaal letten op de navolgende bepalingen, die men slechts gedeeltelijk in het „geschreven recht" aan treffen zal, doch welke stuk voor styk in de practijk haar bestaansrecht hebben bewezen: 11. Zorgt voor goed afgestelde koplampen, waarmede bij het „dimmen" ook inderdaad niet-verblindend licht wordt verkregen! 2. Controleert af en toe of beide lan taarns branden! Als er één gedoofd is, denkt een tegenligger, dat uw auto een motor fiets is! 3. Let ook op het achterlicht, op de stop lamp en op het goed functionneeren van de richtingaanwijzers. Monteert liever een auto matiseren schakelaar, dan dat gij vergeer uw „pijl" terug te zetten! 4. Gaat tijdens reparaties onderweg nooit voor het achterlicht staan; dat kan u het leven kosten. 5. Voert nimmer verblindend licht tijdens het stilstaan, in bebouwde kommen en wan neer gij andere weggebruikers passeert (dimmen op minstens 100 meter afstand). Kijkt bij het passeeren nooit in de koplampen van den tegenligger, richt uw blik op den rechterwegberm 6. Monteert een goede mistverlichting. Voor wielrijders. 1. Richt uw lantaarn naar beneden: aan verblindend licht hebt gijzelf niet6 en ande ren worden er door in gevaar gebracht. 2. Denkt eraan, dat de roode reflector op het witte achterspatscherm (lengte witte vlak: 30 c.M.) moet zitten op maximaal 60 c.M. boven het wegdek. 3. bakfietsen moeten een rood links- achterlicht hebben en alle wielen moeten voorzien zijn van witte achterspatschermen Weest extra voorzichtig: loopt niet met donkere kleeding op een donkeren weg, pen lichtgekleurde overjas kan u misschien het leven redden! Bpnoem<| De heer R. Dijker, brugwachter alhier' is in gelijke betrekking benoemd te Amster! dam. Ambtenaar benoemd Benoemd tot ambtenaar van den burger lijken stand te Twisk de heer C. Stam *Aan de heeren H. J. Konijn en H* Dekker, die dezen zomer met levens gevaar een drenkeling uit zee gered hebben, ontvingen van het Carnegi« HHdenfonds een geldelijke belooning groot 25 ieder. Burgemeester C. j' Eyma heeft de belooning overhandigd en de redders hulde gebracht voor hun kranig optreden, waardoor een men- schenleven werd gespaard. Gisteravond heeft een felle brand gewoed in drie pakhuizen aan de Begijnenstraat fe Beverwijk. Het vuur, dat ontstaan was op den zolderverdieping van de groentenhaf van den heer Th. M., werd door den storm- achtigen wind geducht aangewakkerd. in het begin liet de brand zich dan ook ernstig aanzien. Er dreigde groot gevaar voor de belendingen. Aan het krachtig ingrijpen van de brandweer is het te danken, dat t gevaar voor uitbreiding spoedig werd opgeheven De drie pakhuizen zijn echter nagenoeg ge heel uitgebrand. Benoemd tot makelaar in assurantiën en hypotheken de heer A. Kuiper alhier. Benoemd tot taxateur en makelaar in In boedels de heer P. Brandenburg te Hoorn. De raad heeft zijn goedkeuring gehecht aan de door Ged. Staten ontworpen regeling betreffende de vereeniging van de gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Evenwel zal aan Ged. Staten de wensche- lijkheid worden kenbaar gemaakt, dat bij de fusie tevens het contract tusschen de ge meente en de buffetmaatschappij E.P.U. te Amsterdam, inzake de verpachting van het zeestrand, zoo mogelijk zal worden geannu leerd. Verder wordt in overweging gegeven door den burgemeester, wiens ambtsperiode eerst op 1 Mei 1938 eindigt, een wachtgeld regeling te treffen. Besloten is financieele medewerking te verleenen aan de restauratie van den dorps- toren en de Ned. herv. kerk te Wijk aan Zee, evenals aan de stichting van een school voor l.o. in het sanatorium Heliomare. Aan jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Bloemendaal is vergunning geweigerd voor den aanleg van wegen op terreinen nabij Tusschen wijk, aangezien gewacht dient te worden totdat de streekplancommissie voor den IJmond-Noord met haar werkzaamhe den is aangevangen en over de grondslagen van het streekplan overeenstemming is be reikt. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kievit (uitreis) bereikte gister Athene. De Perkoetoet, heenreis, arriveerde te Bandoeng, de Sperwer, heenreis, te Ran- goon, de Kievit, heenreis, te Athene, de Lijster, terugreis, te Gaza. DE Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over het wetsont werp tot vervanging van de Warenwet door een andere wet, betreffende hoedanigheid en aanduiding van waren. De regeering zegt daarin, dat zij door den nood van dezen tijd moet vasthouden aan de noodzakelijkheid, die ook sterk gewogen heeft bij de overweging van de bezwaren te gen het wetsontwerp. De overweging, hoe de belangrijke bezwa ren tegen het wetsontwerp zouden kunnen worden ondervangen, heeft geleid tot de con clusie, dat het mogelijk is om een belangrij ke besparing van kosten te verkrijgen, om voor behoud van toezicht op waren, ter wille van de volksvoeding, in het geheele land keuringsdiensten te laten blijven werken, evenwel met deze vooraanstaande behoefte: er moet zooveel mogelijk bezuinigd worden, hoewel er in de laatste jaren reeds een paar ton op de kosten is bespaard. Daarom wordt mede ter wille van den eenvoud en bespoe óiging van behandeling een nota van wijzi ging aangeboden en een gewijzigd ontwerp dat in hoofdzaak overeenstemt met de gelden de Warenwet, zoodat de keuringsdiensten blijven gehandhaafd. Bij K. B. is met ingang van 1 December 1935 aan dr. ir. J. A. Ringers te 's-Gra venhage op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als directeur-generaal bij den rijkswa terstaat, met dankbetuiging voor de door hem in den lande bewezen gewichtige diens ten, en zoo is met ingang van dien datum in die functie benoemd ir. J. P. van Vlissingen te s-Gravenhage, thans hoofdingenieur-di recteur van het rijkswaterstaat. De Haagsche politie heeft gisteravond in het gebouw voor K. en W. aldaar, waar tij dens een openbare vergadering door de Na tionaal-Socialistische Beweging een tooneel- stuk werd opgevoerd, een viertal processen- verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod. Een Italiaansch watervliegtuig, dat dienst deed als lestoestel, is verongelukt. Er zijn vier dooden en een gewonde DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van A- J- Kruyssen, alhier, om een verlof B.-— vef voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Payglop nr. 2. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren teg® het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 31 October 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar' F. H. VAM KINSCHOT, burg«Mfl A. KOELMA, secretaris. 43. Hij dacht, dat lantie rfeft Ja>. antwoordde de b^gemS- tjven gehandhaafd. I het' polatiebuieau'^alra8 Evenwel zal, zoo dit gewijzigd ontwerp weer in het zadel. Oneens i^'P za hlJ LVeV^ordt' wor<len gestreefd naar een ster- bord waar een kruisje onstond h'1 P*n L£rrwg, van he< aantal keurings-1 wit bord met een rtóïdnHct Ook zal y°lstrekt noodzakelijk is nu een was een worden onderzocht, of de taak van 44. Het bord beteekende natuurlijk, eindje verderop een gevaarlijke wegj< was. Maar Jantje gaf daar niet om. "'J maar raak en bekommerde zich h niet om de wegkruising. Het versje: 't Verkeer aan je rechterhand gaat v Ook bij een zijweg geldt dat hoor-^. Daar had Jantje nog nooit van krea

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8