GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Mr. de Groot beëedigd. De plaats van den heer Ringers nog onbezet. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 31 OCTOBER 4935 Qemeentecaden l AKERSLOOT I urazO.Oi HOORN M bori W" - 1 -*■ Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag 29 October 1935 n.m 1.30 uur in voltallige zitting. Voorzitter burgemeester van den Heuvel. Ingekomen stokken. Sdirijven van Ged. Staten, houdende mede- deeling dat over 1934 een prov. subsidie van 10 pet. wordt verleend over de in dat jaar uitgegeven arbeidsloonen bij de werkver schaffing Goedgekeurd de verordening op de heffing van veergelden, alsmede de be- rrooting der gemeente over 1935 en van ilet G. E. B. 1935. Ingekomen van de Alg. ver. van Bloembollencultuur het verslag, alsmede de rekening en verantwoording van den algemeenen tuinbouwcursus te Aker sloot over het winterhalfjaar 19341935 en de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor den cursus 19351936. Schrijven Burgerlijk Armbestuur betref fende verkoop kleine uiterdijk in verband met den aanleg jachthaven. Deze stukken werden voor kenisgeving aangenomen. Circulaire van Ged. Staten van Noordhol land betreffende de bezoldiging van de amb tenaren van den Burgerlijken Stand B. en W stelden voor in verband met dit schrijven de bezoldiging vast te stellen op 150 per jaar was f 200. Al zoo besloten. In behandeling kwamen eenige reclame's hondenbelasting De aanslagen bleven ge handhaafd. Aan de orde kwam de exploitatie van de jachthaven in deze gemeente om deze te doen plaats vinden in de vorm van een stichting. Een prae-advies is door B. en W. aan de leden van den raad toegezonden, alsmede de ontwerp-verorden i ng B. en W. hebben gemeend de samenwer king met de Alkmaarsche roei- en zeilvereeni- gmg te moeten voorstaan. In de eerste plaats wegens de medewerking, welke wij bij de voorbereiding en uitvoering van de haven- plannen van de zijde van deze vereeniging mochten ondervinden, in de tweede plaats omdat, naar te verwachten is. het meeren- deel dier ligplaatsen door leden dezer ver eeniging zal worden ingenomen. Nadat nog eenige inlichtingen omtrent de verordening waren gevraagd en deze door dm voorzitter waren beantwoord, werd deze ontwerp-veroroening met algemeene stemmen goedgekeuid. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting. De voorzitter lichtte toe, dat deze ver ordening ieder jaar opnieuw moet worden vastgesteld en over 19361937 wederom op 75 opcenten te stellen. Al zoo besloten. Behandeling gemeentebegrooting 1936. Bij den post jaarwedde ambtenaar ter secre tarie stelde de heer Otte voor het salaris te bepalen op 1600 per jaar. Nu is het 1100 plus 250 werkzaamheden voor steunverlee- ning en werkverschaffing en 100 arbeids bemiddeling, dus zou 150 verhooging noodig zijn. Volgens informatie in andere plaatsen is dit zeker gewettigd. De voorzitter zei bij hoofdstuk 9 hierop terug te willen komen Bij de behandeling vin dat hoofdstuk vond het voorstel van den heer Otte geen steun. Daar de gemeente werkman met 1 Juni 1936 een jaar als tijde lijk werkzaam zal wezen en er dan een vaste aanstelling zal moeten volgen is hij ook ver- Plicht'10 pd. pensioenbijdrage te betalen en stellen B. en W. voor het loon te stellen op 120 per week. De heer Otte vond dit loon te laag voor ton goed werkman en stelde voor de jaar wedde te bepalen op f 1250, dan heeft hij 10 pet. aftrek f 21.60 per week, hetgeen toch voor iemand in dienst der gemeente n'et te hoog is. Dit voorstel werd met ondersteund en het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Otte sprak er zijn teleurstelling °ver uit dat dit loon wordt uitgekeerd. Van de R.K. Staatspartij valt het mij erg togen, temeer daar in hun program voor komt, dat een arbeider zijn loon waard is. Bij post 199 vroeg de heer Schouten, of "ekkenden uit werkloozenkassen ook toeslag ziekenfondspremiën mogen hebber, en of rekkenden uit werkloozenkassen ook toeslag to' 0e gemeentekas mogen hebben tot het teunbedrag, alsmede <5 ook voor hun d» randstoffentoeslag uitgekeerd mag worden. De voorzitter zei, deze vragen aan den «luister te zullen stellen. U-5. et burgerlijk Armbestuur zal een van f 6000 verleend worden. "e8ro°ting sluit in ontvangst en uit- «aven tot een bedrag van f 101703,87, post rr^u 400. Begrooting Burgerlijk 7»ur I936- Ontvangsten en uitgaven aSt?f3,B,e«^jng O. E B. 1936. Ont- een gedeelte te laten hooien en een gedeelte te laten weiden. B. en W. stelden voor met ingang van 1 Januari 1936 mej. A. Lagendijk eervol ont slag te verleenen als onderwijzeres aan de o. 1. school aan den Kogerpolder, omdat op die school thans maar 29 leerlingen gaan. Mocht de toestand zich nog voor 16 Dec. a.s. wijzigen, dan is dit ontslag niet noodig, maar wij dienen toch een principe besluit te nemen. Alzoo besloten. In behandeling kwam de circulaire van Ged. Staten betreffende de verlaging met 5 van de salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger. Bij stemming waren 5 leden voor ver laging der salarissen. De heeren Otte en Schouten waren er tegen. Rondvraag. De heer Otte verzocht een volledige be grooting met memorie van toelichting aan de raadsleden thuis toe te zenden. De voorzitter zeide, dat dit al eens is ge beurd, het is een reuzenwerk en ook nog kostbaar en alle inlichtingen worden monde ling ter secretarie verstrekt. Maar wij zullen het in overweging nemen. De heer Helder: Het electrisch licht in de Woude gaat 's avonds om 9 uur uit. De voorzitter: Ik zal den administrateur opdragen de klok na te zien. De heer Helder vroeg nog, waarom de klok niet heeft geluid bij de begrafenis van iemand op kosten der gemeente. De voorzitter: Daar is een vergissing be gaan, hetgeen niet meer zal voorkomen. De raad ging in comité ter bespreking van de benoeming van een lid van het Burgerl. Armbestuur, vacature-Jb. Swari. De voor dracht door het Burgerlijk Armbestuur inge diend luidt: G Leeuw en Jn. Swart. Na heropening der vergadering werd met 4 stemmen benoemd de heer M. J Groot, 2 op den heer Leeuw en 1 blanco. Hierna sluiting. uitbroi rZe Begrooting vroeg de heer Otte Boschwee^ Van stoa>tverlichting aan den r\ 6 «egaan^iw Zei' dat dit worden na' voorloonift begro°tingen werden alzoo «noopig vastgesteld. meente mefWerd de ^nderijen van de ge- bliek te vprhmRaoR van 1 Januari 1936 pu- jaren en kleinl® v?°r 2 )arcn met 2 optie heid te geven h»» °uders °°k de KeleSen' van den Ra Jlro?te stuk aan Zuid' U€n Kaadhuisweg te huren, door De gemeenteraad heeft Dinsdagavond vergaderd onder leiding van burgemeester mr. Leemhorst. Ter voorloopige vaststelling werd de ge meente-rekening 1934 aangeboden. In totaal hebben bedragen: De gewone ontvangsten 1.265 454,95, de gewone uitgaven 1.267.066,58, nadeelig slot 1631.73.. De kapitaals-ontvangsten 905.927,34, de kapitaalsuitgaven 956.227,02, nadeelig slot f 50299,68. In deze vergadering werd tevens de reke ning van het Prot. Weeshuis over 1934 goedgekeurd. Deze sluit, gewone dienst, aan ontv. f 16.928.69; uitgaven f 15 565.11; voordeelig saldo f 1.363.33. Kapitaaldienst: Ontvangsten 24.145,66; uitg. 23.402.20; voordeelig saldo 743,36. Aangenomen werd een voorstel tot wijzi ging van de salarissen der gemeentebode, welke met 50 werden verlaagd. De machi nist van het Gem slachthuis werd van groep 6 in groep 5 geplaatst. Aangenomen werd een aangehouden voor stel, waarbij de belasting van honden in de Ie klasse blijft bepaald op 7.50, die in de 2e klasse van f 2.50 tot f 5 verhoogd. Bij de bespreking van het voorstel inzake steunverleening aan werkloozen werd door B. en W. mededeeling gedaan van een schrij ven van den minister, dat het steunbedrag in deze gemeente te hoog is met betrekking tot het basis-uurloon in werkverschaffing Vol gens den minister ontvangt een uitgetrok- kene met een gezin met 4 kinderen, nage noeg evenveel als hij in de werkverschaffing kan verdienen. De minister heeft dan ook besloten de steunbedragen te verminderen. B. en W. hebben hiertegen geageerd, waarop de minis ter heeft gedreigd de Rijkssubsidie in de steunverleening in te trekken. In verband hiermede hebben B. en W. zich genoodzaakt gezien met ingang van 30 Sept. j.1. de ver laagde tarieven toe te passen. Na drukke discussie werd het voorstel aangenomen. Aangenomen werd een wijziging in de schoolgeldregeling, als gevolg van een mis sive van den minister, waarin wordt bepaald, dat gemeenten, die een extra bijdrage uit bet Werkloosheidssubsidiefonds ontvangen, de schoolgeldregeling voor het gewoon lager onderwijs zoo moeten inrichten, dat deze bij een eblastbaar inkomen van 700 aanvan gen en dat bij een belasbaar inkomen van 3000 30 en verder 1 pCt. van dat inko men wordt geheven. Afwijzend werd beschikt op een verzoek schrift van de afd. Hoorn van den Ned Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, inzake verlaging van de personeele- belasting. Aangenomen werd een voorstel om het aan den heer Dobbe toegekende wachtgeld te verlengen tot einde 1938. Een voorstel van den heer Dorhout om den heer Dobbe in 't vervolg een wachtgeld toe te kennen over eenkomstig het Ambtenaren-Reglement, werd verworpen. Aangenomen werd een voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer Dobbe als leeraar in teekenen aan de huis- houd- en industrieschool voor meisjes. Tot lid van het college van regenten van het kerkenarmenfonds in de vacature van den heer Kloppenburg (wegens overlijden) werd gekozen de heer P. Meijer. Aangenomen werd alsnog een voorstel tot verlenging van de tijdelijke benoeming van de dames C. Faber, G. Rijsdorp, O. J. de Leur en S Mooyen als leerares aan de huishoud- en industrieschool MO* De raad vergaderde heden ten 1 ure onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot, die onmiddellijk na de opening de beëediging van Mr. de Groot aan de orde stelde, die de vereischte eeden aflegde en daarna tusschen de heeren Stoutjesdijk en Govers plaats nam en door den voorzitter welkom werd geheeten. Mr. de Groot verzekerde het moge lijke te zullen doen om de belangen van Alkmaar te bevorderen. De heer Appel maakte aanmerkin gen op het stenografisch verslag, doch dit waren niet de notulen, zoodat deze onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen zijn: a. Een besluit dd. 25 September j.1., nr. 31, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, tot verdaging hunner beslis sing omtrent het raadsbesluit van 3 September j.1., nr. 7, tot aankoop, ver koop en ruiling van grond ten behoeve van de verbetering van de Hoornsche vaart en de vernieuwing van de brug in de Noorderkade. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een besluit dd. 25 September jl. nr. 31, van hetzelfde college, tot verda ging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 3 September j.L, nr. 15. tot verkoop van grond aan den Helder scheweg. Als voren. c. Een besluit dd. 2 October j.1., nr. 19, van hetzelfde Col.ege, tot goedkeu ring van het raadsbesluit van 3 Sep tember jl., nr. 6, tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de ge meente Egmondbinnen met betrekking tot de hulpverleening bij brand in laatstgemelde gemeente door de brand weer van Alkmaar. Als voren. d.. Een brief dd. 9 October j.L, nr. 136, van hetzelfd ecollege, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 26 September jl., nr. 10, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Dr. Sctaaepmanstraat aan C. de Bakker en G de Graaf. Als voren. e. Een brief dd. 9 October jl., nr. 137, van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 3 September j.1., nr. 15, tot verkoop van een strook grond lang6 den Helder- scheweg. Als voren. f. Een brief dd. 16 October jl., nr. 119, van hetzelfde college, ten geleide van de door hen gesloten rekening der gemeen te over 1933. Als voren. g. Een besluit dd. 23 October jl., nr. 42, van hetzelfde college, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbe sluit van 26 September j.L, nr. 7, tot het in eigendom overdragen van den Hoe- verweg aan het Hoogheemraadschap N'oordhollancU Noorderkwartier. Als voren. h. Een brief dd. 1 October 1935 van den heer G Knaap, berichtende, dat hij dc benoeming tot lid der Gommissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Als voren. i. Een proces-verbaal van de opne ming van kas en boeken van den ge meente-ontvanger op 5 September 1865. Als voren. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1936. j. Een adres dd. 25 September j.1., van het Bestuur der R. K. Vereeniging tot verschaffing en bevordering van op voeding en onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouwenden stand in het bisdom van Haarlem, verzoekende ten behoeve van de instandhouding van de R. K. lagere landbouwschool van den L. T. B te Spanbroek een jaarlijksch subsidie uit de gemeentekas te mogen ontangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1936. k. Een brief dd. 10 October j.1. van IJsbrand Blokker te Heiloo, verzoeken de om den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning Sandersbuurt n.r 9, weder met één jaar te verlengen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. L Een brief dd. 16 October j.1. van het Bestuur der Vereeniging St. Joseph voor de R. K. Jongensscholen, verzoekende op grond van artikel 72 der. L. O. wet 1920, de noodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van de St. Adel- bertusschool voor gewoon lager onder wijs. Als voren. m. Een adres dd.'19 October j.1., nr. 2550 van het Bestuur der Nederl. Ver eniging van werkgevers in het bak kersbedrijf, verzoekende nadere voor schriften vast te stellen met betrekking tot de verlichting van driewielige bak- fi&tson. Te behandelen bij punt van de agenda. n. Een adres dd. 22 October 1935 van het Bestuur der R. K. Harmonie „St. Caecilia", verzoekende in 1936 een sub sidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen. o. Een adres dd. 3 October 1935 van bewoners van woningen aan de Uiten- boschstraat, verzoekende maatregelen te treffen ter opheffing van de hinder. u— ijj ondervinden van stof uit de graanschoonderij in het perceel Zeglis nr. 72. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening, aangezien het geldt een be zwaar tegen eene inrichting, voor wel ker oprichting vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend. p. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van het be sluit van 26 September j.L, met betrek king tot de overdracht in eigendom van den Hoeverweg aan het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Conform vastgesteld, q. Een brief dd. 23 October jl., nr. 112 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 11 Juli j.L, nr. 7, tot aankoop van den Staat der Nederlanden van de toegangswegen naar het station. r. Een adres dd. 25 October j.L van het Bestuur der IJsclub Omval, verzoeken de ten behoeve van het gereedmaken van een ijsbaan op de Noordervaart, een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. 20 per dag gedurende 14 dagen en onder de gebruikelijke voorwaarden. De heer Woldendorp betwijfelde of de vaart nog wel geschikt is, doch de raad ging met het voorste' van B. en W. accoord. j. Een brief dd. 27 October 1935 van den heer G. A. J. Boogh te Bergen, ver zoekende hem met ingang van 1 Januari 1936 eervol ontslag te verleenen als leeraar aan de Gemeentelijke avond- schooi voor lager Nijverheidsonderwijs. Eervol verleend. t. Een brief dd. 30 October 1935 van het lid van den raad B. Appel, verzoe kende in de eerstvolgende raadsverga dering aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen ste'ien omtrent het tijdstip der uitkeering van den steun aan crisiswerkloozen. Toegestaan aan het einde der verga dering, evenals de vragen van den heer Stoutjesdijk over het politiebureau. Men zie hkrvoor Stadsnieuws. Maatschappelijk Hulpbetoon. Tot lid van het bestuur der gemeen telijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon werden voorgedragen: 1. J. J. Boon; 2. H. Habiecht. Benoemd de heer Boon met 16 st. Op den heer Habiecht werden 2 stem men uitgebracht. De heer V. Keijsper verkreeg één stem. Benoeming commissieleden. Tot lid van de commissie voor de strafverordeningen tot lid van de commissie van bijstand voor het sportpark; tot idem der commissies van overleg voor de ambtenaren en de werklieden der gemeente in plaats van den heer Govers, die ontslag had genomen; werd benoemd Mr. de Groot met op één na algemeene stemmen. Overname grond. In bijlage 137 werd voorgesteld om aan de Lindelaan een stukje grond over te nemen. Het betreft 5 M2. grond van den heer J. v. Dijk. Conform besloten. Verkoop grond. In bijlage 13 stelden B. en W. voor om aan den heer J. Hulskamp 657 M2. grond aan de Jan van Scorelkade voor 6570 te verkoopen. Als voren, met aanteekening dat de heer Appel tegen was, omdat hij alleen grond in erfpacht wil uitgeven. De woningbouwvereniging „De Middenstand". In bijlage 139 deden B. en W. voorstellen om de woningbouwvereeniging „De Midden stand" tegemoet te komen. Weth. van Slingerland deelde mede, dat het verzoek was ingekomen om het ook voor het afgeloopen jaar te doen gelden, wat 500 meer kost. B. en W. stelden voor alzoo te besluiten Z.h.s. werd aldus besloten. Vernieuwing Zandersbrug. In bijlgae 140 betoogden B. erf W. het vol gende: Op de gemeentebegrooting voor 1935 staat onder volgnr. 654 uitgetrokken een be drag van 25.000 voor de vernieuwing van de Zandersbrug. Hoewel bij de raming van dit bedrag aan een beweegbare brug is ge dacht, zijn wij naderhand tot de conclusie gekomen, dat hier met een nieuwe vaste brug kan worden volstaan. Voor de scheepvaart heeft de Zandersbrug nagenoeg geen betee- kenis, terwijl de aan de Zandersbuurt en den Schelphoek gelegen bedrijven per schip be reikbaar zijn uit de Oudegracht, mits de Zoutkeetsbrug van een beweegbaar gedeelte wordt voorzien. Hiervoor kan gebruikt wor den de bestaande balans van de Zanders brug, nadat daaraan eenige wijzigingen zijn aangebracht. De kosten van de verandering van de Zoutkeetsbrug tot een ophaalbrug be dragen 2300, terwijl met de vervanging van de bestaande Zandersbrug door een nieuwe vaste brug volgens het overgelegde plan van den directeur der gemeentewerken een bedrag van f 10.000 is gemoeid. Deze nieuwe Zanderbrug zal alleen voor water afvoer kunnen dienen. De besparing op een en ander bedraagt, nu een nieuwe raming voor het maken van een ophaalbrug ter vernieuwing van de Zan dersbrug een bedrag van 27.000 aanwijst. 27.000 ƒ12.300, is f 14.700. Wij achten de voorgestelde oplossing zeer doelmatig, omdat daardoor geen belangen yan het scheepvaartverkeer worden ge schaad en de gemeente daarmede een belang rijk bedrag bespaart. Het dempen van een gedeelte van de Turf markt zal wanneer dit ooit noodig mocht zijn door de uitvoering van dit plan niet worden tegengegaan. De algeheele demping van de Turfmarkt is na uitvoering van het plan voor een vaste Zandersbrug moeilijker tot stand te brengen, maar tot deze demping zal naar onze meening niet mogen worden overgegaan, zoolang het scheepvaartverkeer voor Alkmaar nog eenige beteekenis heeft. B. en W. stellen den raad voor: le. over te gaan tot vernieuwing van de Zandersbrug door het aanbrengen van een vaste brug; 2e. de Zoutkeetbrug beweegbaar te maken; 3e. voor bovengenoemde werken aan hun college een crediet toe te staan van 12 300 ten laste van volgnr. 654 der begrooting voor 1935. Conform besloten. Verbetering Schermerweg. B. en W. stelden den raad voor te beslui ten I. aan te koopen van den heer D. Govers Jz., te Alkmaar, ter toevoeging aan den openbaren weg een perceel grond, groot on geveer 330 M2., deel uitmakende van het kadastrale perceel gemeente Oudorp Sectie A, nr. 353, gelegen aan den Schermerweg, voor den prijs van 60 oent per M2., onder de nadere voorwaarden door B. en W. met den verkooper overeen te komen; II. den Schermerweg te verbeteren overeen komstig het door B. en W. overgelegde plan en daarvoor beschikbaar te stellen een crediet van f 9000, waaruit ook de kosten van den sub I bedoelden aankoop zullen worden be streden. De heer Appel was voorstander, doch hij' wilde het geheele werk uitbesteden, om te voorkomen, dat een gedeelte in werkverschaf fing wordt uitgevoerd. De heer Woldendorp bracht het col lege dank voor het eindelijk ingediende voor stel. Als de verbetering tot stand is gebracht, dan hoopte spr., dat zal blijken, dat de nieu we weg niet noodig is. Wetn. Klaver zeide, dat inderdaad de bedoeling is om de 9000 geheel aan den weg te besteden. Ook het college erkende, dat de weg jaren een doorn in het oog is geweest. Een tegel- troittoir zal worden aangebracht. De heer Appel oordeelde, dat de wethouder hem niet had begrepen. Uit de bij lage concludeerde hij, dat 3000 bestemd zal worden om de kade in werkverschaffing uit te voeren. Spr. wilde ook dit werk normaal uit voeren. Weth. Klaver merkte op, dat er nog 3000 reserve is uit de pok werkverschaf fing. Doet men als de heer Appel voorstelt, dan beslist men hi,er over 12.000. Spr. vreesde moeilijkheden voor de praktijk. Ook B. en W. willen zooveel mogelijk werk uitvoeren en de 9000 beschikbaar stellen voor het object. De heer Appel wilde aan het werk de te genstelling van normaal werk en werkver schaffing voorkomen. Het zal moeilijkheden brengen arbeiders aan hetzelfde werk ver schillend te betalen. Mr. Leesberg had het voorstel zoo be grepen, dat 9000 voor het werk besteed zal worden. Hij vroeg of er niet meef geld noodig is als wordt voorgesteld wat de heer Appel wil. Spr. dacht, dat het werk in eigen beheer zou worden uitgevoerd. De heer Woldendorp: Neen. Weth. Klaver stelde voor het geheele begrip werkverschaffing bij dit werk weg te nonen. Dit werd goedgevonden. De heer Govers drong op spoed aan, omdat hij gaarne het werk wilde beleven. Persoonlijk zou hij buiten stemming blijven. Weth. Klaver zeide, dat spoedige uit voering kon worden verwacht. Z.h.st. werd het voorstel hierop aangeno men. Weth. v. Slingerland merkte op, dat het werk duurder zal worden. Nu mist men de subsidie voor de 3000 en zal men meer loon moeten uitgeven. De heer v. d. V a 11 drong op aanhouding aan. Mr. Leesberg verzette zich daartegen, omdat er werk noodig is. De voorzitter: Er is haast bij. De heer v. d. V a 11 deelde de opvatting van den heer Appel en bleef op aanhouding aandringen. Weth. v. Slingerland betwistte, dat de bijlage duister is en las het voorstel voor. Naar zijn meening kan de berm afgegraven worden voor men met het werk begint en dan vervalt het bezwaar van den heer Ap pel. De heer Appel: Dan is de bijlage daar mede in strijd. Praktisch is het werk geheel uit te voeren. Spr. wil normaal loon voor het geheele werk. De heer Sie tsma steunde het denkbeeld van den heer Appel en vroeg of de grond ook moet dienen voor verbetering van den weg. Als dit het geval is, dan moet het werk gelijktijdig worden uitgevoerd. Spr. wilde evenals de heer v. A Vall aan houding. De heer H o y t i n k oordeelde, dat de raad over de 3000 reeds had beslist. Hij gevoel de het bezwaar van den heer Appel, doch als het college uitvoering op verschillende tijdstippen wil, dan gaat spr. ermee ac coord en is uitstel niet noodig. Weth. Klaver wilde zien of het moge lijk is, dat in het werk niet gelijktijdig tegen verschillende loonnarmen gewerkt moet worden. De heer v. d. Vall diende een voorste! tot aanhouding in. Voor stemden mej. Nierop en de heeren Bulens, Appel, v. d. Vall. Sietana en Bak ker, zoodat het werd verworpen. Op een vraag van mr. Leesberg deel de weth. Klaver mede, dat het werk aan besteed zal worden. Het voorstel van B. en W. werd hierop met de stem van den heer Appel tegen aan genomen. Opnemen arbeidskrachten in land en tuinbouwbedriiven. In bijlage nr 142 deelden B. en W. den raad urede, dat bij circulaire van 27 -

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9