ff DE LAATSTE LES VAN LANGELOT zwaag noordscharwoude nieuwe niedorp bergen u 104 wi arfela." JUmnimms £anden Juin&ouw JngeiondeH Slakken JiacktBecichten Voorrang van het verkeer op hoofdwegen. Gemeentebegrooting. De gemeenteraad heeft de gemeentebe grooting 1936 wat den gewonen dienst be treft in ontvangsten en uitgaven goedge keurd tot een bedrag van 52167.58. Post voor onvoorzien 1865.04. De kapitaaldienst sluit in ontvangsten in uitgaven met 5000. Het beroep van den heer Van den Abeele. Naar wij vernemen zal de behandeling van het beroep van den heer J. van den Abeele tegen de beslissing van Ged. Staten waarbij het besluit om hem niet tot den ge meenteraad toe te laten werd bevestigd, op 13 November a.s. door den raad van state in openbare zitting plaats vinden. Thans is dus het einde van deze kwestie, waarover zooveel te doen is geweest, in zicht. Jubilea. Dinsdag was het de gewone betaaldag voor de Banne Nieuwe-Niedorp. Tevens wordt op dezen dag steeds verkiezing gehou den van het bestuur. Thans werden herko zen de heer P. Pluister als hoofdingeland en de hr. Jn. Kos als lid van 't dagelijksch bestuur. Tevens herdacht op dezen dag de heer J. B. Wilken zijn veertigjarig jubileum als lid van het bestuur van de Banne, terwijl de heer D. Pool den dag herdacht, dat hij voor veertig jaar als bode van de Banne is be- n°[nderdaad vermeldenswaardige jubilea wanneer men gedurende veertig jaar zijn beste krachten voor dergelijke belangen heeft gegeven, en wel de moeite waard bijzondere aandacht aan te schenken. Merkwaardig is dat het juist op genoem den zitdag veertig jaar is geweest. Beide heeren werden benoemd op 29 October 1895. De heer Wilken werd toen benoemd als hoofdingeland, vervolgens als lid van het dagelijksch bestuur, terwijl hij de laatste zes tien jaar de functie van secretaris-penning meester heeft waargenomen. Voor beiden is deze dag in alle stilte ge passeerd. Het uitbreidingsplan wordt uitgewerkt. Door B. en W. is met goedvinden van den raad de leiding van het afwerken van het ontwerp uitbreidingsplan der gemeente opgedragen aan den heer Roggeveen en is met de uitwerking de heer Cijffers belast. Benoemd. Als adjunct-commies-redacteur ter gem.- secretarie is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd de heer mr. Q. Rovers en als klerk de heer J. Rampen, ingaande 1 December a.s. R K. Staatspartij. Gister vergaderde de afd. Bergen van de R. K. S. P. onder voorzitterschap van den heer C. de Wit, die in zijn openingswoord de propagandaclub en de leden dankte voor de verkiezmgsactie. Blijkens het jaarverslag bedroeg het leden tal 560 (v. jr. 650) dus 90 leden minder; deze teruggang van leden had reeds vóór de gemeenteraadsverkiezing plaats gevonden. Herinnerd werd aan de gemeenteraadsver kiezing, waardoor de samenstelling van den raad werd 42.1 rechts en 57.9 links; er werd voorts op gewezen, dat met 49 stemmen roeer de R K.S.P. haar 5den zetel had kunnen behalen ten koste van de s. d. a. p.; met in tensief werken kan over 4 jaar wellicht dit resultaat bereikt worden. De ontvangsten bedroegen 257.26; de uitgaven f 233.06; saldo f 24.17. De heeren Schmidt en Roo- b^k werden in de kascommissie benoemd, ue rekening werd goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om het regle ment te wijzigen, zoodat van een advies college al dan niet gebruik kan worden ge bakt, al naar gelang de vergadering tel kens besluit, werd met 29 tegen 8 stemmen verworpen. In het adviescollege hebben voortaan zitting 4 leden door de vergade- aan te wijzen en de drie leden van het ?ag- bestuur, tenzij zij raadscandidaat zijn; '"dat geval wordt het adviescollege met een anj*r bestuurslid aangevuld tot 7 leden. Het bestuur werd herkozen, uitgezonderd J heer Ellis, die had bedankt en in wiens Pjaats de heer J. Houtenbos gekozen werd; P|v. leden zijn de heeren v. d. Klundert, Ran Kleverlaan en Schouten. e heer de Wit werd met 26 stemmen tot voorzitter herkozen. - de heer Ellis had bedankt voor de af» Vge ^menwerking in het bestuur in de geioopen jaar ondervonden werd de ver- Wering gesloten. Huis- en kraamverzorging. jj Jaarvergadering. rincf dagen gehouden jaarvergade- zorrt,Van ^*r' voor Huis- en Kraamver- jS'ng was matig bezocht. v> Gelder opende met een woord van f, o® en deelde mede, dat mevr. Beets pr °®®d was in de uit 5 leden bestaande j:0vinciale Commissie voor Huisverzor- ji' °nderafdeeling van het Witte Kruis. e notulen werden goedgekeurd. Van het k0 eenkebestuur was een schrijven inge- Üehr?,?i' rl 200 mogelijk met 50 pet. van de staar.- 'ke 'ubsidie moest worden vol- Van ovfr,1934 was dit het geval. *as epe andere plaatsen, o.a. Schoorl, voor dJ1 ver.z°eJc °m inlichtingen gekomen gen. °Prichting van nieuwe afdeelin- BeurS en^ ^n'n^L na2ezien door mevr. de gekeurd J" v' Heygen, werd goed- déchardk w aa.rna penningmeesteresse De hVa verleend. Vangstengre°n0^werd goedgeket *as dit iaar J4 Ven °P 1620' f 250, die ree,? een 2emeentesul J.' hulp "ïd i,°ïeI 1,34 ontleenen gezinnen; dagen, 99 -c^cns en 50 middagen. Aan de verzorgsters werd uitbetaald 602.85, waarvan 44.33 door de gehol pen gezinnen werd terugbetaald. In 5 gezinnen is kraamverzorging ver leend; aan de verzorgsters werd 224.24 uitbetaald, waarvan 16.10 werd terug ontvangen. Aan contributie werd ontvangen 578.74; gemeentesubsidie 125; subsidie Witte Kruis 50 De totale ontv. bedroegen 1754.88; de uitgaven 907.03; batig saldo 847.85. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. '34 254 (vorig jaar 264). Aan alle aanvragen heeft de Ver. kun nen voldoen. Besloten werd de periode, over welke bulp wordt verleend, onveranderd te laten; dus le periode 20 dagen, 2de periode 10 dagen. De dames Fillet en Beets werden als be stuurslid herkozen. In plaats van den heer v> Heygen werd mevr. Oudes in de Kas commissie gekozen. Bij de rondvraag kwam het verzoek om convocaties te verzenden aan de hand van de drie laatste presentielijsten, het geen werd toegezegd. Met een opwekking om propaganda voor de vereeniging te ma ken, vooral bij nieuwe bewoners, werd de vergadering onder dank door den voorzit ter gesloten. VICTORIA THEATER. Peter. In het Victoria Theater loopt vanaf heden avond de film Peter, een buitengewoon aar dige film. De Cetem schrijft hierover: Zoo kunnen wij deze week Franziska Gaal als kwajongen zien, in welke hoedanigheid zij gemetamorfoseerd wordt door een dief, die haar meisjescostuum steelt. Eerst onwennig kijkt ze de verschillende posen van een anderen bengel af en haar mimiek is kostelijk en ori gineel. Via 't colporteeren met nieuwsbladen, waar Peter al zijn collega's de baas is in 't bedenken van sensatie-kreeten en hierdoor in allerlei moeilijkheden komt. wordt hij hulo in een garage, waarvan de dikke, van de eene ontzetting in de andere tuimelende, Otto Walburg de eigenaar is. Amusant om te zien zijn de stommiteiten die dé als jongen aange nomen Franziska uithaalt, allemaal dingen die heel begrijpelijk zijn en voor de hand lig gen en waaruit Peter met een groote dosis zelfvertrouwen en brutaliteit steeds weer te voorschijn treedt. Het slachtoffer van haar streken is Dr. Bendler (Hans Jaray), die echter pleizier in den echten kwajongen heeft en hem als vriend behandelt, een vriend schap, die een andere suance krijgt als hij merkt, dat Peter en Franziska één zijn. Als Peter op trouwhartige en originede manier den dokter patiënten bezorgen wil door in een café een vechtpartij te enscenee- ren en alle gewonden een visitekaartje van den dokter in de hand te stoppen of als hij op een bal alle heeren suggereert dat ze gevaar lijk ziek zijn en hen raadt Dr. Bendler te raadplegen, wordt er in de zaal onbedaarlijk gelachen. Het einde is natuulijk, dat Peter weer een meisje in avondjapon wordt en door dr. Bendler in de armen wordt gesloten Maar dan hebben wij ook een allergenoeg lijkste amusante film gezien, vol uitstekende trouvailles. Franziska Gaal is geknipt voor deze rol, ze overdrijft geen seconde en de gewoonte, die men vroeger wel eens minder prettig bij haar vond: n.1. dat ze te oas en te onpas be gon te zingen, ontbreekt hier totaal. Haar travesti is kostelijk, zelfs in een 6cène die zoo licht zou afstuiten n.1. in de dansscène waar zij een tango, die in een jazz ontaardt, danst met een eenigszins onthutste jonge dame Felix Bressart als Franziska's grootvader geeft beheerchte spel te zien en is daarin op zijn best. Men moet hem in zich zelf zien brommen en philosofeeren. „Peter'' is een film, waarbij men zich niet hoeft in te spannen, maar die prettig af leidt en amuseert. Het is gelooven wij niet gewaagd, om deze film hetzelfde succes te voorspellen als destijds de onvolprezen Privé-secretaresse! De Telegraaf schrijft o.a. nog: Een prettige amusementsfilm, met humor gemaakt en met humor gespeeld een succes voor de charmante actrice, die Fran ziska Gaal heet. TEELT VAN SLA EN SPINAZIE ONDER GLAS. Voorwaarden waaronder ze is toegestaan. In verband met de tuinbouwteeltregeling voor het jaar 1936, kan betreffende de tee-t van sla en spinazie onder glas, het volgende worden medegedeeld: De teelt van kropsla en spinazie in kas sen, serres en warenhuizen, beplant met druivenboomen met een schot van 4 jaar ol ■meer, is verboden. Verder zal de teelt van kropsla onder glas zoowel warm als koud slechts zijn toegestaan onder de navolgende voorwaar den: A. voor plaat glas: Het aantal kroppen sla wordt bepaald als volgt: 1. op 20 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 bloemkool per raam; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 5 bloemkool per raam; 3. op 16 per raam in peenrijen zonder bloem kool; 4. op 12 per raam in peenrijen met ten hoogste 5 bloemkool. Dezè getallen gelden voor elke raam af zonderlijk en voor elke teeltwijze, terwijl de teelt van elk ander warmoezerijgewas in elk der bovenomschreven teeltwijzen is ver boden, ook al zouden de omschreven krop pen sla niet meer ten volle aanwezig zijn In de periode van 1 Jan.—30 Juni 1936 mogen de ramen slechts éénmaal voor de teelt van kropsla worden gebruikt en is het overleggen van kropsla op kropsla verbo den. De grootte van het raam wordt vastge steld op 150 c.M. bij 80 c.M., voor grootere of kleinere ramen gelden de voorgeschreven getallen in evenredigheid. B. voor warenhuizen, kassen en serres: Het aantal kroppen sla wordt bepaald als volgt: 1. op 20 per raam of 16 per M2. bij uitsluitend sla; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 2 bloemkool per raam; 3. op 12 per M2. bij ten hoogste 2 bloemkool per M2. Deze getallen gelden voor elk Taam of elk M2. afzonderlijk en voor elke teeltwijze. Met .uitzondering van tomaten en boonen, zal de teelt van elk ander warmoezerijge was in elk der onder 1, 2 en 3 bedoelde teeltwijzen zijn verboden, ook al zou hier het omschreven aantal kroppen sla niet meer ten volle aanwezig zijn. DE STRANDING VAN DE „KERKPLEIN" EN „DRENTE" BIJ EGMOND. In den angstigen nacht van 19 op 20 dezer, toen duizenden in groote spanning de held haftige reddingspogingen van de dappere Egmonders volgden, hebben, als in den nacht van Albury, vele automobilisten ge holpen met hun autolichten. Helaas, gaf dit niet het gewenschte resultaat. Toen, terwijl de nood het hoogst was, en, met den moed der wanhoop, de bemanning nogmaals de reddingboot uitbracht, priem de plotseling een felle lichtbundel door de duisternis en zette heel de omgeving in het volle licht. Dat was het 2.000.000 N. K. sterke Zoek licht van de Wijk aan Zeeër Reddings-Bri- gadè, die op telefonisch verzoek van de N.- en Z. Hollandsche Redding-Maatschappij, onmiddellijk met haar Zoeklicht-installatie uitrukte en reeds binnen het uur ter plaatse was. Toen is opnieuw gebleken, van welk onberekenbaar nut bij nachtelijke stran dingen het sterke en toch voor de redders niet verblinde Zoeklicht is, dat destijds door de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven aan de Wijk aan Zeeër Reddings Brigade werd geschonken. Aan deze volmaakte verlichting was het te danken, dat de reddingspogingen der dappere bemanning van de N. Z R. M. te Egmond zijn geslaagd. Zonder het Zoeklicht der W R B. zou de heldendaad van de twee kranige kerels, die aan boord van de „Drente" klommen, om den kapitein te redden, waarschijnlijk vergeefsch zijn geweest! Zoo heeft de Wijk aan Zeeër Reddings- Brigade de Redding Maatschappij mogen steunen bij haar prachtig werk. Maartoen is iets ernstigs gebleken! Had het Zoeklicht, dat gevoed wordt door een accu, welke een capaciteit heeft voor 4 uur branden, langer moeten dienst doen, dan had de accu op een oogenblik geen stroom meer kunnen leveren, en dan zouden de gevolgen: plotseling terugvallen in diepe duisternis, voor redders en schipbreuke lingen funest kunnen zijn. Daarom moet de W. R. B. een tweede ac cu bezitten, opdat, wanneer noodig, deze onmiddellijk ingeschakeld kan worden. De middelen daarvoor ontbreken haar ten eenenmale! Allen, die het nut van zulk een licht be grijpen, helpt mede, en stelt de W. R. B., die zich zoo kranig geweerd heeft en ook nu weer getoond heeft, steeds paraat te zijn, ten spoedigste in het bezit van een tweede accu. Wij dringen aan op spoed: elk oogenblik kan haar hulp weer worden ingeroepen en dan moet zij over een tweede accu kunnen beschikken. Vertrouwend, dat velen de Wijk aan Zee ër Reddings-Brigade willen helpen, verzoe ken wij U, bijdragen te zenden aan een der ondergeteekenden J. Th. ROLAND, Oud-Voorzitter, Eerelid, Bilderstraat 4, Den Haag. P. VAN GROLL, Lid van Verdienste. Hagelingerweg 137, Santpoort, gem. Giro Amsterdam G. 2283. De regeling in België De rede, welke door den heer A. Per- sijn, hoofd van den dienst van het wegver keer in België, tijdens den eersten wegver- keersdag van de K.N.A.C. werd uitgespro ken, bleek het auditorium in bijzondeie mate te boeien. Gezien de vragen, die tijdens het „Verkeerscollege" werden gesteld en de vele schriftelijke vragen, welke thans over dit onderwerp het secretariaat der K.N.A.C. be reiken, blijkt veler belangstelling te zijn ge wekt voor het vraagstuk van de voorrang regeling op de Belgische wegen. Het lijkt dan ook aanbeveling te verdienen, vooral in verband met het feit, dat binnenkort ook hier te lande tot een verdeeling in hoofd- en se cundaire wegen zal worden overgegaan, ooi hier nog eens in korte trekken uiteen te zetten hoe het met de voorrangregeling bij onze zuidelijke buren is gesteld. In België worden de openbare wegen ver deeld in hoofdwegen en secundaire wegen. De weggebruiker, die een secundairen weg berijdt is verplicht den doorgang vrij te laten voor den bestuurder, die zich op den hoofd weg bevindt. Eerstgenoemde mag den hoofd weg pas dan oprijden, indien er geen andere weggebruikers aankomen of indien er gefen gevaar voor aanrijding bestaat. Hier is dus de basis gelegd voor een werkelijk snelver keer met een minimale kans op aanrijdingen bij niet voorziene smalle zijwegen. Wil dit snelverkeer echter inderdaad een vlot verloop hebben dan is het zaak, dat de weggebrui kers voortdurend op de hoogte zijn van de klasse waaronder de weg valt, die hij op een gegeven oogenblik berijdt. Door het opstel len van eenige vaste regels, door het aan brengen van voorrangsborden, door het rood schilderen van de koppen der Kilometerpalen en nog enkele andere maatregelen is men er in geslaagd om hiervoor een afdoende rege ling te maken waardoor men steeds en op elk moment weet of men zich op een hoofd- dan wel op een secundairen weg bevindt. Als secundaire wegen worden steeds beschouwd: Ten eerste de aarden wegen, dat wil dus zeggen de wegen die geen verhard wegdek hebben. Ten tweede zijn die wegen secundair welke niet verder dan de aansluiting loopen, dus daar waar men van een T-vormig samen- trefpunt kan spreken. Het been van de T stelt in dit geval den secundairen, de dwars balk den hoofdweg voor. Voorts worden alk dwarsverbindingen tusschen de rijwegen van een zelfden openbaren weg als secundair be schouwd terwijl tenslotte alle wegen secun dair zijn, die bij het naderen van een split sing of kruising zijn voorzien van een bord een omgekeerden gelijkzijdigen driehoek voorstellende. Rijdt men dus in België op een weg, welke gezien zijn aard is te rangschik ken onder één der vier hierboven opgesomde soorten, dan kan men zich verzekerd houden van het feit, dat men zich op een secundairen weg bevindt en de uiterste voorzichtigheid moet betrachten bij het kruisen van of het oprijden van den hoofdweg, daar het verkeer hier steeds den voorrang heeft. Hoofdwegen in de bebouwde kommen. Voor het onderscheiden van hoofdwegen van secundaire wegen in de bebouwde kommen zijn ook een aantal vaste regels op gemaakt. De openbare pleinen zijn steeds als hoofdwegen te beschouwen, evenals de openbare wegen mef meer dan één rijweg. De openbare wegen waarop één, twee of meer tramlijnen loopen worden eveneens on der de categorie der hoofdwegen gerang schikt. Een moeilijkheid waaraan niet is te ontkomen ontstaat in de bebouwde kommen daar, waar twee gelijkwaardige wegen elkaar kruisen. Hier geldt dan de regel, dat bij het samentreffen van wegen van dezelfde categorie rechts steeds voorgaat. Tijdens het verkeerscollege, hetwelk op den weg- verkeersdag van de K. N. A. C. werd ge houden, antwoordde de heer Persijn op een desbetreffende vraag, dat het zeer zeker kan voorkómen, dat een hoofdweg, die een be bouwde kom nadert en deze mott door kruisen, het „hoofdwegkarakter" verliest. Men heeft zich dan aan de regels te houden die voor de bebouwde kommen zijn opge steld daar anders een chaotische verwarring zou kunnen ontstaan. Dit bezwaar zal nooit kunnen worden opgeheven, tenzij de hoofd weg langs de bebouwde kom zou worden gevoerd. De heer Persijn was er zelf van over tuigd, dat de hierboven geschetste oplossing niet voor de volle honderd procent kon vol doen. „Maar", zoo zeide hij, „entre deux maux on choisit le moindre". Zoolang er niets beters op kan worden gevonden ge loofde de heer Persijn dan ook, dat de in- deelmg der wegen in hoofd- en secundaire wegen zich practisch aan de verkeersrege laars opdrong. De betreffende regeling in België, waarmede al eenige jaren practijk is opgedaan, heeft in de practijk bevredigend gewerkt. 1). Dit geldt zoowel voor wegen binnen, als voor wegen buiten de bebouwde kommen. Hoofd vegen buiten de bebouwde kommen. Tenslotte zij nog vermeld, dat naast de wegen, welke volgens de hierboven gemaak te opmerkingen steeds als hoofdwegen zijn te beschouwen bovendien nog een tiental „vaste" wegen bij deze categorie zijn inge lijfd Het zijn de tien radicale wegen met Brussel als uitgangspunt en respectievelijk loopend naar Breda (via Antwerpen), Maas tricht (via Hasselt), Aken (via Luik), Trier (via Namen), Rocroi (via Charleroi), Beau- mont (via Nivelles), Maubeuge (via Bergen), Rijssel (via Doornik), Duinkerken (via Ype- ren) en Oostende (via Gent). Voorts worden als hoofdwegen beschouwd aHe wegen, aangewezen door kilometer- palen met rooden kop. Deze laatste wegen zijn echter secundair ten opzichte van de radicale wegen, hetgeen bij kruisingen door middel van voorrangsborden wordt aange geven. Loopt een dergelijke weg bij de aan sluiting aan een radicalen weg niet verder, dan is deze bij de splitsing, zooals hierboven1 werd omschreven, reeds vanzelf als secundair gerangschikt. AFLOOP VAN VERKOOP1NGEN. Door notaris M. C. Roos te Alkmaar werden Woensdag bij afslag verkocht woon huizen, weiland en bouwterrein aan den Rijksstraatweg en K appel laan te Heiloo en woonhuis te Egmond-Binnen, behoorende tot den boedel van de erven Hoogland te Heiloo. 1 Woonhuis met 7 perceelen weiland aan de Oosterzijde, groot 16.03.60 hectaren. Kooper E. v. Veen, Heiloo voor 12964.57. 2 Weiland a. d. Rijksstraatweg, groot 2.05.20 hectaren. Kooper Joh. Blokker voor 2529.44. 3 10 Perceelen bouwterrein a. d. Rijks straatweg, groot pl.m. 40 aren. Diverse koo- pers voor ƒ4050. 4 20 Perceelen bouwterrein a. d. Kapel laan, groot 0.75.17 hectaren. Diverse koo- pers voor 2930. Woonhuis met schuur en erf a. d. Ka- ipellaan—Hoogeweg, groot 7.53 aren, koo per G. Smits voor 2055. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 1 Nov. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 44 sta pels, wegende 103000 K G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 42 stapels Kleine 20 en 1 stapel Commis sie. Boerenkaas: 1 stapels Kleine 16.25. Alles met rijksmerk. Handel stug. DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 1 Nov. 1935. Op de heden ehouden Graanmarkt waren in totaal 1294 .L.'s aangevoerd waarvan soort en prijzen als volgt: 51 H.L. voertarwe 5.50 5.60; 30 H.L. rogge 6.75; 190 H.L. gerst chev. 4.50—5.25; 549 H.L. haver 6.25—/ 6.90; 281 H.L. boonen, w.o.T bruine 1316.50 paarde 5.60—5 80, citroen 1522, duiven 8.509 en witte 17—22; 10 H.L. kanariezaad, prijs niet genoteerd; 31 H.L. karwijzaad 2020.50; 23 H.L. blauwmaandzaad 16.75; Tuinboonen 10—14 en 129 H.L. erwten, w.o.: groene (kl.) 8.50— 10, grauwe 23—31 (oude 10), vale 15—19 en platte 2223. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Nov. 1935. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1300 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.70, Blauwe 3.10; 1000 K.G. Uien: gele uien 1.902.20, grove 2.50— ƒ2.60; 3800 K.G. Bieten f 1.3O-/ 3.60; 3500 K.G. Peen 1.60; 10000 K.G. Roode kool 1.70-/ 5.60; 8000 K.G. Gele kool 2.10—4.50; 3800 K.G. Vroege witte kool 1.90—3.40 en 13000 K.G. D. witte kool 0.753.20, alles per 100 K.G. en 110 stauks Bloemkool les. 5.10, 2e s. 1.60. WARMENHUIZEN, 31 Oct. '35. Roode kool le s. 3.10—5.60, kale 1.10 4.40; Witte kool le s. 2.30—2 90; Nep 2.70; Drielingen 1.20; Sch. muizen 2Eigenheimers 2.20—2.40; Bevelan ders 2.20. Aanvoer: 12600 KG. Roode kool; 10900 K.G. Witte kool; 600 K.G. Nep; 375 K.G. Uien; 1650 K G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 31 Oct. 1935. 3300 K.G. Aardappelen: R. Duken 1.60, BI. Eigenheimers 2.90 en BI. Aardappelen 2.70—3; 11400 K.G. Uien: grove 2.50 2.60, upien 1.802 40, drielingen 1 1.20, gele nep 2.40-/ 2.70; 13800 K.G. Roode kool 3.10—5.40; 22200 K.G. Witte kool 240—3.20; 1600 K.G. Gele kool 450; 4200 K G. D. witte kool 3.50—3.70, alles per 100 K.Q. DEN HELDER, 31 Oct. 1935. Stichting „Heldersche eierveiling". Aangevoerd 143 stuks Eendeieren 22.60 en 11829 st. Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 48 -51 K.G. 3.60-/ 4, 52-54 3.90— 4.50, 55-57 4.90-/ 5.40, 58—60 5.30-/ 5.50,61-63 5.30-f 5.50, 64— 67 5.40—5.60, kleine eieren 3—3.70. Alles per 100 stuks. 255. Het was natuurlijk voor Langelot een klein kunstje om het draaiorgeltje leven in te blazen. Plotseling zag de muzikant tot zijn verbazing, hoe het orgeltje begon te springen en opeens wegliep. 256. Het orgeltje liep maar raak en kwam bij een heel geleerden professor terecht. Die dacht, dat hij gek gewor den was, want hij was van meening, dat ze in de weten schap geen wandelende orgeltjes kennen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11