V VROUW MODE-TIPS |°n zei :e ma Ken I ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON BLOUSES, MANTELS EN NOG >k MEER, Schillende modellen. Nr. lt zeer aparte middagblouse van genopt zwaar satijn. De zeer wijde drie-kwart lange mouw is met een zoo genaamd „hoofdje" aan de blouse ge- Bet. De halsopening is op een zeer pparte manier afgewerkt met een jabot, i^ardig is ook het gerimpelde deel in ide taille. De blouse is nauw aangeslo ten en valt een flink stuk over de satij nen rok, Nr. 2? namiddagblouse van soepele rijden crepe. De mouw bereikt de grootste wijdte op de pols, doch wordt daar met een smal manchetje bij elkaar gehouden. De halsuitsnijding is zeer apart gedrapeerd. De ruimte wordt met een flonkerende clip bij elkaar gehou den. veranderingen. bloemen van organdee. het menu voor de heele 608 w- •tovf .T»d>r De groote Italiaansche kunsttentoon stelling, die in Parijs plaats vond, heeft de mode zeer sterke beinvloed. Warme, rijke kleuren, aparte drapeeringen ken merken de nieuwe scheppingen voor namiddag en avond. Het is dus te be grijpen, dat de mode voor de dag zoo mogelijk nog strenger en zakelijker werd om duidelijk het verschil te ac- centueeren. Men gebruikt graag en veel koord als garneering wat dit betreft, schijnt het, dat Rusland inspireerend gewerkt heeft en men ontdekte een voorliefde voor mooie stoffen, die een eenvoudige snit konden „hebben Een der meest practische nieuwig heden is de losse lange, of drie-kwart lange mantel van mooie stof, die over het mantelcostuum gedragen wordt. De Parijsche couturiers, die geleerd hebben in de laatste jaren rekening te houden met de verminderde inkomsten en kapi talen van hun cliëntèle, hebben het practisch nut ingezien van kleeding, die, in neutrale kleuren gehouden, met verschillende acessoires bij verschillen de gelegenheden gedragen kan worden. Het mantelcostuumpje van het vorige jaar behoeft dus niet door een nieuw te worden vervangen. Men koopt er een mantel bij, die weliswaar in een contrasteerende kleur mag zijn, doch in snit en soort stof met het mantelcos tuum harmonieeren moet. Zoo kan bijv, een grijze mantel bij een donker blauw mantelpakje gedragen worden en een beige jas bij een bruin costuum of om gekeerd. Deze mode is niet alleen aantrekke lijk; maar ook zeer practisch; want dragen we de jas op koele dagen over het costuum; we kunnen hem natuur lijk ook op iedere japon dragen en hij past bij iedere rok en blouse. Men mag dit jaar namelijk nog steeds rok en blouse dragen. Juist deze klgine vrijheden maken het Nr. 3: theaterblouse van zware witte cloqué-zijde. Deze kazak wordt op een zwart satijnen rok gedragen. Heel aar dig is, om de groote strik aan de hals en de voering van de openspringende mouw, evenals de brandebourgs van tomaat-roode zijde te nemen. Men krijgt dan een weliswaar gewaagd, maar zeer apart geheel. Vooral don kere vrouwen zullen in dit toilet veel succes oogsten. Nr. 4: vestblouse van wollen jersey, zeer geschikt om over een diagonaal- gestreept jurkje te dragen. Het vest valt met een punt op de rok, de cein tuur is van lakleer. Nr. 5: sjieke blouse; de mouw is met zoogenaamde „tuiten" aan de blouse In de voorbaan is een baan gezet, die aan de hals tot „tuiten" is gevormd. Een ceintuur met similisteenen bezet, vormt de garneering. Deze blouse wordt op een wit wollen rok gedragen. Nr. 6: vestblouse van breitschwanz, te dragen over een wit zijden over hemdblouse. De schouders en de zij naden worden met knoopen tegen el kaar bevestigd. Een eenvoudige cein tuur in harmonieerende kleur sluit het geheel af. Het vest valt met een klein randje over de rok. Nr. 7: onberispelijke kantoorblouse van gestreepte overhemdzijde, gegar neerd met kraag en jabot van wit zij den piqué. Deze blouse, die zeer een voudig van snit is, wordt in de rok ge dragen. Een breede ceintuur voltooit dit simpele doch smaakvolle geheel. JEANNE DE FL. ook vrouwen met kleine beurzen moge lijk haar garderobe afwisselingsvol sa men te stellen. Dit jaar heeft de mode ook weer eens ir grijpende veranderingen gebracht in regenmantels. Droegen we die verleden jaar met een ceintuur; dit jaar is ook voor de regenjas het parool: los en ruim. Wil men echter niet heelemaai van de ceintuur afstappen, dan kan men de ceintuur alleen van voren dra gen; in ieder geval moet de rug ruim en klokkend vallen. Deze mode is ook practisch, omdat we nu gemakkelijk de regenjas over de gewone wintermantel of het mantelpakje kunnen aanschieten. De vrouw, die echter onder geen enke le omstandigheid van haar ceintuur af wil stappen, kan deze rustig dragen. Zooals boven al gezegd, laat Madame Mode ons dit jaar zeer vrij in derge lijke kleinigheden. Of het ligt aan het Italiaansch-Abes- sinisch conflict, of aan andere oorza ken, weet niemand, zeker is, dat de mode een min of meer op het uniform geïnspireerd karakter aanneemt. Hooge opstaande militaire kragen, garneerin gen met tressen en brandebourgs, aan gesloten strakke jasjes, dat alles doet eemgszins denken aan officiers-kleedij. Ook aan de blouse wijdt de mode baar zijn de nieuwe modellen, die tel kens onze gunst probeeren te verove- ren\, or iedere vrouw is er „wat wils want zoowel aan de elegante als aan de sportieve modellen wordt aan dacht besteed. Op onze eerste teekening ziet u ver- In mijn kast hïng een avondjurk van eenige seizoenen geleden. De coupe was zoo, dat de japon niet meer te dragen was. Dat speet mij, want het materiaal, zwaar glanzend satijn, was nog zeer goed. Er mankeerde nog let terlijk niets aan. Een middag snuffelen in de étalage van de groote mode-magazijnen bracht mij op een aardig idee. Ik zag de ten toongestelde modellen en het viel mij op, hoe modern het was voor één japon twee materialen te gebruiken. En daar mijn jurk de neutraalste kleur had, die er is, n.1. zwart, bedacht ik, dat het dus heelemaai niet zoo lastig zou zijn, daar een aardig stofje bij te koopen. Zoo gedacht, zoo gedaan. Bijzonder mooi bijpassend vond ik een lap van soepele geruite crepe georgette. Daar van maakte ik een blousje, zooals die op het oogenblik modern zijn: met een hooge gedrapeerde hals en half-lange vleugelmouwtjes. Op de rug maakte ik een split. De japon gaf ik de gewenschte aan gesloten lijn, door er naden in te stik ken en de ruimte in de ro'- liet ik pas onder de knie beginnen: deze „over- gooier" draag ik nu over het georgette blousje en het geheel noem ik een „schouwburg-toilet". RITA VAN 3. Dit seizoen zijn bloemen en corsages van organdie zeer in trek en men ziet ze, zoowel op gekleede middagjaponnen als op avondtoiletten en mantelpakjes. Als we deze bloemen moeten koopen, zijn ze vrij duur en het zelf vervaar digen ervan kost zeer weinig moeite en materiaal en is een van die dingen, die „geen kunst zijn, als men ze weet". Het hier afgebeelde model is een platte bloem vaii witte organdie. Ieder blaadje is omgefestonneerd met witte zijde. De blaadjes worden, van het mid den naar de randen toe grooter. Daar houden we dus bij het knippen rekening mee. De blaadjes hebben de vorm zoo als we bij fig. 1 zien. leder blaadje rimpelen we aan de onderzijde in. Om het begin te verbergen, maken we een hartje van drie kleine pareltjes. Hoe dit geschieden kan, zien we bij fig. II. De blaadjes zijn van groene taftzijde. Ze worden dubbel geknipt. Daarna rijgt men ze tegen elkaar en keert de blaad jes om. Met groene zijde borduurt men een nerf. In de blaadjes wordt een ijzer draadje gestoken, opdat ze eenigszins stevig worden. (Fig. III). De blaadjes worden vlak onder de oem bevestigd, zoodat het schijnt, of deze er op rust. Hoe men één of verschillende bloe men kan gebruiken, laten de bijgevoeg de schetsjes duidelijk zien. MARIAN B. WEEK. ZONDAG: tomatensoep: konijn, spinazie (bus), gekookte aardappelen; ^nioccapudding. MAANDAG: kalfslapjes, worteltjes, gekookte aardappelen; fruit. DINSDAG: rookworst, stamppot van andijvie en aardappelen; appelmoes. WOENSDAG: osselapjes, spersieboonen, gekooktt aardappelen; chocoladepudding. DONDERDAG: carbonaden, savoye kool, gekookt» aardappelen; maizenapudding. VRIJDAG: kabeljauw, zure eierboter, gekookt aardappelen; wentelteefjes, ZATERDAG: spek, capucijners; rijst met pruimen. Nr. 608: japon met overslag, bijzon* der geschikte voor aanstaande moeders. De jurk wordt vervaardigd van soepele wollen stof en gegarneerd met een kraag van wit piqué. Benoodigd mate* riaai: 3.50 meter stof van 130 centime ter breedte en 75 centimeter wit piqué, Nr. 609: aardige japon van diagonaal gestreepte wollen stof. Eenvoudig, ge distingeerd model. Benoodigd materiaal 3.50 meter stof van 130 centimeter breedte. De garneering bestaat uit een strik aan ceintuur .en halsuitsnijding van gelakt satijn. Beide patronen zijn in alle maten te gen den prijs van 50 cents per stuk verkrijgbaar bij a* Af deeling Knip- patrc ;n" van de Uitgeversmaatschap pij „De Mijlpaal", Singel 91, Amster dam, centrum. Bij dit bedrag wordt 6 ets. berekend voor portokosten. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worc ra overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendebjk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens de verlangde maat, d.w.z» boven-, taille-, heupwijdte, enz. nauw keurig op te geven. Gelieve verder naam en adres z°° volledig en duidelijk mogelijk te melden; men voorkomt daardoor ofl- noodige vertraging in de npst""in0' irl

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12