J-ooneel Jtcoouuiaat ^Binnenland DE LAATSTE LES VAN LANOELOT 500 maal boefje. oterleek egmond binnen st. pancras schagen wieringen hensbroek HAAS' Azijn zóó goed, Dat hij élk voldoet! wichten in. 7 x 50 ct. boete of 7 x 1 dag en de gewichten foetsie. Daar loopen ze ook niet te droomen. pe heer Dirk V., een IJmuider strooper, met een gevestigde reputatie, had zijn geluk met den lichtbak eens willen beproeven in de Castricummer duinen, maar hij liep met zjjn lamp al heel gauw tegen de laipp en werd thans veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen. Binnen kort krijgen we deze vreemde eend nog eens in de bijt van mr. Tack. Ook een jubilé. De 49-jarige Willem Zw., beroepsstrooper, verklaarde met voldoening reeds 100 maal te zijn bekeurd, misschien op hoop van een ofzandere gratificatie. Thans moest hij weer compareeren voor wildstrikken en het opgeven van een valschen naam. Dit laatste werd ontkend, dus aanstaande week voort zetting van het 100ste bekeuringfeest. Hij was aan het goede adres. Wat den bloemist Hendrik B. van Uit geest bezielden om in Alkmaar op den Kenne merstraatweg te verschijnen in een auto zonder deugelijke remmen, mag Joost we ten, maar hij kwam van een koude kermis thuis en werd heden veroordeeld tot 10 boete of 8 dagen. Niet in orde. De vrachtrijder Jan A. uit H. H.-waard kon te Harenkarspel geen geldig rijbewijs toonen. Hij was vergeten dat het vorige ver- loopen was. Maar de justitie houdt met dergelijke verschooningen geen rekening, maar wel met het ontbreken van het nieuwe document, 3 boete of 2 dagen. Even te laat. De veehouder Corn. St. te Oudorp werd op weg naar de stad om een fietsbel te koo- pen net nog gesnapt, wat den pechvogel thans 2 gulden boete kostte of 2 dagen hechtenis. Uitspraken van de strafzitting. Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: W. B. te Koedijk 3 boete of 1 week tuchtschool. J. B. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. V. te Alkmaar 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. L. te Heerhu- gowaard, N. T te Alkmaar, S. B. te Egmond- Binnen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. H. V. te Purmerend, H. W. J. te 's-Gra- venhage ieder 4 boete of 2 dagen hechte nis. J. de P. te Bergen, J. G. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. K. te Wieringerwaard, 5 boete of 3 dagen hechtenis. O. T. te Haarlem, 6 boete of 4 dagen hechtenis. A. B V te Sneek, S. G. te Berlikum, ieder 8 boete of 6 dagen hechte nis. P. de H. te Callantsoog, 10 boete of 8 dagen hechtenis. L H. te Amsterdam, 15 en/3 boete of 10 en 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen: K. D. te Monnikendam, S. A. te Mon nikendam, N. S. te Harenkarspel, P v. B te Rotterdam, P. R. te Alkmaar, J. v. d. O. te Den Helder, R. R. te Utrecht, A. S. te Scha- en, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. te Schageu, K. v. d. M. te Hilversum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. E. M. S. te Twelloo, 7.50 of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): M. de H. te Callantsoog, 6 boete of 6 dagen hechtenis. N. B. te Alkmaar, 3 dagen hechtenis met 4 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting. Overtredingen van de ijtwet: G B. te St. Pancras, E. B. te Alkmaar, G. B. te Alk maar, P. N. R. te Alkmaar, P. S. te Alk maar, E. R. te Alkmaar, S. M. H. te Alk maar, C. R. te Alkmaar, J. M. te Alkmaar, E. E. v. W. te Alkmaar, N. S. te Noordschar- woude, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis en met verbeurdverklaring van de in beslag genomen gewichten of maten. P. K. te Alk maar, C. K. te Alkmaar, J. P. van W. te Alkmaar, ieder twee maal 1. boete of 2 x 1 dag hechtenis. D. L. te Alk maar, 3 x 1 boete of 3 x 1 dag hechtenis. A. K. te Oude Niedorp, 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechtenis (allen met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen maten of ge- *ienten). Overtredingen van de tarwewet: M. de V. ft Alkmaar, 3 boete of 1 dag hechtenis. P O Jr. te Zijpe, 15 boete of 10 dagen hech tenis. A. B. te Heerhugowaard, 15 boete °f 10 dagen hechtenis. Overtreding van de visscherijwetC. N. te t-*stricum, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Het tooneelstuk „Boefje" naar het gelijk namige boek van M. J. Brusse zal weldra z'jn 500ste vertooning beleven. Dit jubileum Ml overal in den lande met eenigen ophef «orden gevoerd, om er tevens mede de aan dacht te vestigen op den arbeid tot bestrii- 'ng van de Hndercriminalitert. Het beek ff!' 's al niet nieuw meer; heeft het in den hrtÜvo jaren iets van ziin actual*teit 'n8e' oet.-1 We hebben deze vraag voorgelegd ^,®r-G. T. J. de Jongh, aen bekenden steei-k r€drter te Amsterdam, die nog oiTa i.me* onverflauwden ijver voor dit werk P oe bres staat. We waren bij mr. De Jongh al« aa? een Z€er adres, want hij heeft dam^ van instructie indertijd te Kotter en r heele Seval van Boefje meegemaakt j^russe heeft hem in zijn boek zoo goed jfJ-hreven, dat een van zijn kinderen hem Aende i 'ez'ng ervan onmiddellijk uit her- Js'Kt boek (en dan natuurlijk ook het luidt n°^ Up l0t date? Neen> dat is het gÊ' recht* n$' antwoordde ons de vroegere hch.er- ^'s Boefje tegenwoordig terecht zou nis v" gestaan zou hij niet in de gevange- aeer h gekomen- In het stuk is echter deze daamn!amadsc'le scene niet te missen en boek i"\?0et zij erin behouden blijven. Het beland» n-Vee' goed Kedaatl> vooral door de der ;Jf -K .te wekken voor het vraagstuk ®chriiv^Tllm'na'itcit. Misschien heeft de dan h'er en daar mooier gemaakt, recht pn l i'1 was< maar da* is zijn goed aan de a'gemeen heeft hij zich streng ken 7Pia„ gehouden. Men moet beden- maar >J^T\ 9®. Jongh, dat het geen roman bij mij s ul( journalistiek. Brusse is eens J gekomen met de vraag of hij niet het patronaat kon krijgen over een jongetje van Pro Juventute. Hij heeft dat gekregen, doch niemand was er op verdacht, aat hij er zoo veel copy uit zou halen. Indertijd bestond er nog weinig belangstel ling voor deze materie. Jongens, die iets mis dreven hadden, werden in die dagen in het ,v.ai? ^waring opgesloten. In het stuk is dit juist een scene met een hevige drama tische werking. Wreed, hardvochtig wordt het gevonden, maar het was toen niet an ders. Misschien heeft de publicatie van het geval ook wel eenigen invloed gehad op het ontstaan van de observatiehuizen. Hans worden deze jongens slechts bij hooge uit zondering in n huis van bewaring opgeno men. Er zijn echter maar vijf observatiehui zen voor jongens in den lande, waarvan vier neutraal (in Groningen, Rotterdam, Den Haag en Amsterdam) en één roomsch-katho- uek (in Nijmegen). Het grootste deel van het land is er van ontbloot. Voor meisjes zijn er zes observatiehuizen, drie prot.-christelijke (te Zetten, Amsterdam en Rotterdam) en drie roomsch-katholieke (te Bloemend:..!, Rotter dam en Nijmegen). Zoo worden jongens van elders wel naar deze huizen gestuurd en een klein gedeelte komt nog maar in het huis van bewaring. Maar, aldus mr. de Jongh, wanneer er in een jaar twintig worden oj>- gesloten, dan is dat naar mijn smaak nog twintig te veel. Het huis van bewaring is voor deze jon gens absoluut geen verblijf. Zooals vroeger was het godgeklaagd: de jongens zaten er vaak met allerlei groote deugnieten en smeer lappen in hetzelfde hok. Tegenwoordig is men geneigd op de observatiehuizen geen suibsidie meer te geven. Het Amsterdamsche heeft bange tijden doorgemaakt, doch er be staat nu gegronde hoop, dat het kan wor den behouden. Het zou een ramp zijn ge weest voor de kinderechtspraak, als dat werd opgeheven. Men kan het een kind van veer tien of vijftien jaar toch niet aandoen, het in de gevangenis op te sluiten en er zijn dik- wij's nog jongere kinderen bij. De gevange nis is geen verblijf vcor jongens. Vaak vall hun karakter bij een nadere beschouwing ontzettend mee. A's men ze in een goede omgeving brengt, komt er zeker tachtig pro cent van terecht. Een nog belangrijker argument is echter, dat de rech'er op het oogenblik, dat de kin deren worden voorgebracht, niet kan beoor- deelen wat zij al of niet verdienen. Men weet heelemaal niet wat voor vleesch men in de kuip heeft en het is dan ook onmogelijk om op dat oogenblik een juist vonnis te wiizen. Het observatiehuis is dus daarom ook de eenige goede bewaarplaats, omdat het de gelegenheid schept de kinderen behoorlijk te observeeren, zoodat de rechter na ingewon nen advies van den directeur het juiste von nis kan vellen en die maatregelen kan toe passen. waardoor zoo'n kind weer in het gareel komt. Als cfc observatiehuizen worden afgeschaft gaan we, wat de ontwikkeling van de kinderrechtspraak betreft, weer twin tig tot vijf-en-twintig jaar in beschaving te rug. Daarom is het goed, dat men in het tooneelstuk kan zien wat er zou gebeuren, wanneer de observatiehuizen er niet waren. Boefje, de hoofdpersoon van het boek, is een heel ondeugende jongen, maar een slech te jongen is hij niet, want hij heeft zelfs de sympathie van het publiek. De heele attractie van het stuk is juist, dat hij zoo'n leuke jon gen is en daaraan is wel het grootste ge deelte van het succes te danken. Brusse gaf den jongen gelegenheid tot het uithalen van zijn grappenhij. a's kunstenaar, speelde er eigenlijk een beetje mee en liet hem meer den vrijen teugel dan in den regel zal gebeu ren. Het is te merken, dat Brusse zelf ook pleizier had in die grappen. Wanneer de jongen nu zijn streken had uitgehaald zou hij in een observatiehuis zijn geplaatst, waar zijn werkelijke aard wel aan het licht zou zijn gekomen. Dan zou we! zijn gebleken, dat hij misschien heelemaal geen boefie was, maar wat we noemen een ondeugende rakker. Dan zou hij waarschijn lijk ook niet ten slotte zijn terecht gekomen in een afgesloten en verwijderd gesticht a's het Sint Vincentiushuis De Stckershorst te Nederweert in Limburg, maar zou hij wel geschikt zijn bevonden om onder heel streng toezicht van een ambtenaar van de kinder wetten met een voorwaardelijke veroordee ling tot een flinke tuchthuisstraf als stok achter' de deur, bij zijn ouders te blijven of anders geplaatst te worden in een z.g. tehuis voor werkende jongens, om dan bij een ge wonen patroon te werk te worden gesteld. A's men dit soort jongens groot wil bren gen voor de maatschappijl. dan kan men, wanneer zij daartoe geschikt zijn. hen met veel meer kans op succes plaatsen in de vrije maatschappij dan in een gesloten gesticht waar (het kan niet anders) een heel andere atmosfeer heerscht. Deze proef mag de rechter evenvyel niet nemen, wanneer hij er niet vrij zeker van is, dat zij gelukt. Over de vraag of zij gelukken zal of niet, valt pas een oordeel te vellen wanneer men zoo'n iongen gedurende een paar maanden bestudeerd, zoodat men pre cies weet welke karakterfouten hij heeft en hoe diep deze zijn geworteld. Dan weet men ook over welke goede eigenschappen hij be schikt en dat is vooral van belang omdat men bij de verdere opvoeding zoowel d. fou ten moet uitroeien als moet voortbouwen op de goede kern, die in de mensclien zelf schuilt. De rij van jubileumvoorstellingen wordt 6 November geopend1 te Leeuwarden en ge durende dit heele speelseizoen zal het stuk in de meeste plaatsen van ons lanJ worden opgevoerd. Bij de voorstelling van 9 Novem ber in Eten Haag zal de eigenlijke huldiging van Annie van der Lugt Melsert-van Ees als Boefje plaats hebben, waartoe reeds een uit gebreid comité is samengesteld. De verschil lende afdeelingen van Pro Juventute zullen er mede van profiteeren, doordat zij na af loop van de tournée een gedeelte van de re cette zullen ontvangen en zij bovendien in de gelegenheid zullen worden gesteld gedu rende de entre-actes een bercep te doen op de mildheid van het pub'iek. Van deze actie heeft mr. de Jongh de leidinar. Nu reeds kun nen we melden, dat het witte konijn in die propaganda de hoofdrol zal spelen. Een onvergetelijke dag voor meester. Zaterdag was voor de schooljeugd een onvergetelijke dag. Het begon 's morgens al een beetje geheimzinnig, toen „meester" niet op tijd in school mocht gaan. Dat ge beurt niet alle dagen, dat aan het hoofd der school de toegang tot het schoolgebouw ontzegd wordt. Pas toen daar binnen alles in gereedheid was gebracht, mocht meester met z'n vrouw binnenkomen, waar alles ver sierd was ter eere van de 25-jarige echtver- eeniging van den heer en mevrouw de Wit Door een paar kleuters werd een wenschje uitgesproken, de jeugd werd eventjes toege sproken en toen begon het feest voor de jeugd in den vorm van verschillende tracta- ties. Een cadeautje werd door alle leerlingen aangeboden, een liedje werd gezongen, en de prettige, intieme sfeer stempelde dezen dag tot een overgetelijken, zoowel voor de kinderen als voor meester en zijn vrouw. De Vennewatersweg. Heden wordt een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden aan de ver betering van den Vennewatersweg, het dich ten van enkele bestaande slooten en het graven van nieuwe. Het werk zal door het Hoogheemraad schap worden uitgevoerd met werkloozen uit deze gemeente, terwijl het toezicht zal berusten bij de Heidemaatschappij. De werkzaamheden worden begonnen met 12 man. daarna echter is het plan ge regeld met ploegen van 20 a 25 man te wer ken. met dien verstande dat deze ploegen van tijd tot tijd worden verwisseld, zood2t niet steeds dezelfden a?.n het werk zullen zijn. Met den zandaanvoer zal gewach worden tot de vorstperiode Verscheidene tuinders meldden zich ook reeds voor dit werk aan, deze zijn evenwel nog niet te werk gesteld, mógelijk zal hun op andere manier werk worden verschaft. Behalve uit werKverschaffingsoogpunt is de verbetering van dezen weg van groot be lang voor het dorp bgmond-Binnen, dat nu een mooie rechtstreeksche verbinding met Heiloo krijgt. De kruin van den weg zal worden 10 M., terwijl een gesloten wegdek van 4V* zal worden gemaakt, zoodat ruimte over is voor eventueel nog te maken rijwiel- of voetpad. Filmavond Nederlandsche Blindenbond. Donderdagavond werd een filmavond gegeven door den Nederlandschen Blinden bond, in het café van den heer Bouwstra. Welwillende medewerking werd verleend door de zangvereeniging „Zanglust". De heer Kroonenburg, burgemeester, open de den avond, zijn dank uitsprekende, dat de zaal tot in de uiterste hoekjes was bezet, dit getuigde wel. zeide spr dat het publiek van onze gemeente medeleeft, met de zoo betreurenswaardige blinden, wij zien dage lijks door onze gemeente een onzer inge zetenen met zijn hond als geleider loopen. steeds vervult ons dat met weemoed, het lot der blinden is wel droevig. Echter is reeds veel goeds verricht voor deze misdeelde medemenschen. het rijk echter laat de blinden aan hun lot over, alles wat voor de blinden wo-dt gedaan, moei van ge meente of particuliere zijde komen. Hierna was het woord aan den heer Joh. van den Berg. Zelf blind zijnde, hield de heer van <fcn Berg een toespraak over „De blinde Mensch". De heer van der Berg legde in een gloed volle rede de vele moeilijkheden, maar ook de vele mogelijkheden, die voor den blinden mensch mogelijk zijn Door het vele wat door den „Nederlandsche Blindenbond" is tot stand gekomen zijn vele blinden m staat om niet in ledigheid neer te zitten, doch als nut tige menschen in de maatschappij werkzaam te zijn. In verschillende vakken van handen arbeid, is de mogelijkheid geschapen om met succes werkzaam te zijn. Na deze inleiding gaf de heer van den Berg op gevoelvolle wijze eenige nummer tjes declamatie ten beste. Als voorfilm kregen de aanwezigen te aanschouwen „Amerika's Westkust", prach tige gekleurde natuuropnamen, waarna de zangvereeniging eenige nummers zang liet hooren. Als steeds was de vereeniging goed op dreef, getuige het ruime applaus, wat na ieder nummer de zangers ten deel viel. Vervolgens was de beurt aan de hoofd film „Wat wij willen". Deze film biedt een rijkdom aan indruk ken over de opvoeding en onderwijs van het b'inde kind. Onwillekeurig komt men onder den indruk van dezen misdeelden mensch Ook de vakopleiding voor de blinden konjt duidelijk naar voren. De film vormt een schitterend geheel en geeft volkomen weer de lichtpunten voor den zwaar getroffene medemensch. De heer van den Berg toonde zich ook nog als humorist. Op smaakvolle wijze wist hij het publiek te boeien, na de pauze droeg hij eenige nummers humor voor, waarvoor hij een welverdiend applaus kon boeken. De heer van den Berg hield nog een na rede zooveel mogelijk aansporende om het lidmaatschap van den Nederlandschen Blin denbond te bevorderen. Door dezen bond is 'het mogelijk dat de blinden tot nuttig werk kunnen worden opgeleid,. Het rijk echter laat zich niets aan zijn 4000 blinden gelegen liggen. Alles wat heden geschiedt gaat van ge meentewege. Burgemeester Kroonenburg sloot den avond met een kort woord. F okvee-vereeniging. De Fokveevereeniging Barsingerhorn— Schagen hield een fokveemarkt en keuring te Schagen. Keurmeesters waren de heeren: E. Koster Dz. te Berkhout, inspecteur Ned Rundvee Stamboek en ir. de Vries, veeteeltconsulent te Alkmaar. Ingezonden waren 128 stuks stierkalveren, 13 stuks kuikalveren en 3 hokkelingen. Bekroond werden de stierkalveren: Blok Zeppelin 23 le pr. A eigenaar K. Reyne te Barsingerhorn; Frans A 23, le pr. B eigenaar A. v. d. Sluys te St. Maartens- vlotbrug; Rooseveldt 5 2e pr. A eigenaar Wb. van der Oord te Barsingerhorn; Roose veldt 7. 2e pr. B eigenaar Wb. van der Oord te Barsingerhorn; Hendrik K 3, 2e pr. C eigenaar Jn. E. J. Kramer te Burgerbrug; Rooseveldt 11, 3e pr A. eigenaar Wb. van der Oord te Barsingerhorn; Rooseveldt 3, 3e pr. B eigenaar Wb. van der Oord te Barsin gerhorn; Henriot 4, 3e pr. C eigenaar C. Donker Az. te Hoogwoud. Rubriek kuikalveren: Rosette Cornelia, le pr. A eigenaar R. L. Waiboer te Anna Paulowna; Dora 42, 2e pr. A eigenaar A. Winkel Pz. te Nieuwe Nie dorp; Guurtje 3, 2e pr. B eigenaar H. C. Kooy te Harenkarspel; Rika 34, 3e pr. A eigenaar A. Winkel Pz. te Nieuwe-Niedorp. Rubriek hokkelingen geen bekroningen. De handel en prijzen waren goed. Van de boerderij van den heer Wb. van der Oord Cz. te Barsingerhorn werden 12 stuks stierkalveren ingezonden 68 stuks waren van leden van de fokvee vereeniging Barsingerhorn—Schagen. Zuiderzeesteun. Personen in het genot van Zuiderzee steun, die voor het innen der geldelijke te gemoetkoming een gemachtigde wenschen aan te wijzen, behoeven voor deze machti ging niet langer een zegel a 0.30 te ge- brufiken. Zij kunnen hunne machtiging op een ge woon vel papier stellen. Wel moet hunne handteekening door den burgemeester voor gezien worden geteekend. Lichtverletregeling. De lichtverletregeling in de werkver schaffing geldt voor de maanden November t.m. Februari. De regeling luidt als volgt: Per week zal normaal 48 uur als arbeidstijd worden aangenomen behalve voor de maanden No vember en Februari wanneer per week de arbeidstijd wordt aangehouden op 47 lA uur en voor December en Januari op 45 uur per week. Aan tewerkgestelden zal, indien tenge volge van lichtverlet met een korteren week- arbeidsduur moet worden volstaan dan hier boven is aangegeven (dus minder dan 47^ resp. 45 uur) een uitkeering worden ge daan van het basisuurloon, d i 80 pet. van het vastgestelde uurloon, van de velschil lende gemeenten voor ieder uur, dat wegens lichtverlet in een week korter wordt ge werkt. Mogelijk is ook de werktijden tijdelijk te veranderen en dan iets langer te werken. Uitslag verkooping. Door notaris de Boer te Hoogwoud had Woensdagavond de verkooping plaats van een huis, schuur, erf en weiland van den heer A. Bart. Kooper van perceel I, huis, schuur, erf en weiland, te zamen groote 72 A. en 90 c.A., de Coöp. Boerenleenbank alhier voor f 1800; perceel II, weiland, groot 52 A. en 90 c.A., den heer A. Schrooder te Heiloo voor 600. Door notaris van Houweninge te Hoorn een perceel weiland, groot 51 A. en 60 c.A., kooper de heer J. Hagenaar te Alkmaar voor 515. Uw strooibiljet verdween verfomfaaid in de mand! Uw advertentie niet! Want die stond in de krant. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ HILLEGOM. 19-jarig meisje gedood, taxi be schadigd, bus met operette-gezel schap aangereden, transformator- huisje beschadigd, Hillegotn in het donker. Zaterdagavond omstreeks zeven uur heeft op den grooten verkeers weg Den Haag—Haarlem onder de gemeente Hillegom een ongeval plaats gehad, waarbij de 19-jarige dienstbode M. Broekhof uit Hillegom werd gedood, terwijl het incident nog meerdere minder ernstige ge volgen beeft gehad. Op dat tijdstip ging een taxi, die in de richting Leiden reed, de tram passeeren, die van tegenovergestelde richting kwam, toen mej. M. B. den weg achter de tram om wilde oversteken. De taxichauffeur, die het meisje blijk baar te laat opmerkte, trachtte haar nog te ontwijken, doch vergeefs. Het meisje werd aangereden en vrij wel op slag gedood. Door deze manoeuvre was de be stuurder het stuur kwijt geraakt en reed tegen een autobus aan, welke artisten van het Fritz Hirsch gezelschap naar Amsterdam vervoerde. De bus werd eerst van voren, daarna van achteren geraakt en was daardoor volkomen onbestuurbaar geworden. Het gevaarte reed eerst door een heg heen in een voortuintje van de aan den weg gelegen villa en botste daarna tegen een transformatorkastje. Hierdoor trad een lichtstoring op tengevolge waarvan een gedeelte van de gemeente Hillegom eenigen tijd in het donker werd gezet. Van het operettegezelschap werd ge lukkig niemand gewond. Do artisten gingen in taxi'6 verder naar Amsterdam waar de voorstelling in het Centraal- théater, zij het dan ook met eenige ver traging, doorgang kon vinden. Tegen den taxi-chauffeur is procesverbaal op gemaakt. Het voertuig is voorloopig in beslag genomen. KIND DOOR PAARD GEDOOD. Het 11-jarig zoontje van den land bouwer J. Berkvens is te Asten (N.-Br.) bij het naar de weide brengen van een paard onder dit paard geraakt en ge dood. IN EEN GIERPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is de 55-jarige mej. Christina Thijssen, toen zij alleen op haar boerderij aan het werk was, in een gierput gevallen en verdronken. Het lijk werd naderhand door haar twee broers gevonden. VRIJHEID VAN DRUKPERS. Meening van Journalisten kring. In de jongste te Den Haag gehouden bestuursvergadering van den Neder landschen Journali6ten-kring heeft de voorzitter er op gewezen, dat in den laatsten tijd van bepaalde zijde systema tisch misbruik wordt gemaakt van de vrijheid van drukpers. Terijl dit aan den eenen kant de mo gelijkheid opent op beperkende maatre gelen en voorstellen van regeeringswege, waardoor wellicht ook de drukpers-vrij heid zelve eenigszins in gevaar zou kun nen geraken, is, naar 's voorzitters mee ning, de Nederlandsche Journalisten kring anderzijds verplicht, tegen het misbruik op te komen en speciale maat regelen daartegen niet als een aanslag op de drukpers-vrijheid te beschouwen. Juist ter bescherming van de vrijheid kunnen zulke maatregelen noodig zijn. Het Kringbestuur besioot, in zijn vol gende vergadering het onderwefp aan de orde te stellen, en daarbij te overwegen, of er door den Journaiisten-kring een stap zal worden gedaan, en, zoo ja, van welken aard. VROUW VAN DE BIE GEVAT. Wederom 2 arrestaties. Op verzoek van de gemeentepolitie te G-s is te Eindhoven aangehouden een zekere F. de B., vrouw van T. de B., als verdacht van brandstichting in haar woning, gepleegd op 6 Maart 1930. Zij is naar het politiebureau te Oss overge bracht. Voorts is door de gemeentepolitie te Oss aangehouden P. v. B., als verdacht van medeplichtigheid aan een roof moord te Oyen, door het verstrekken van inlichtingen. 259. Een van de agenten nu wilde Langelot stilletjes overvallen. Maar het ventje had het nog juist in de gaten. Hij stond bij een schutting en juist op het oogenblik dat de agent heip wilde pakken, schoot er vanzelf een plank naar boven, die den agent boven op zijn hoofd sloeg. 260. Langelot wandelde kalmpjes verder. Opeens werd zijn aandacht getrokken door een oud heertje, dat voor een venster stond en met een fietspomp straaltjes water naar buiten stond te spuiten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7