^Buitenland JANTJE'S LEER VAN T VERKEER. Jiucgexiijfie Stand DE KWESTIE VAN 'TSANT De zaak wordt niet in den doofpot gestopt. TEGEN HET ANTI-SEMITISME. Comité's van niet-Israëlieten. BRAND IN EEN MONUMENTALE BOERDERIJ. Eenige vleugels uitgebrand. HET GEVAARLIJKE „SNIJDEN". Ongeluk op den rijksweg Am sterdamAmersfoort. HET HOLLANDHUIS BRUSSEL ZET ZIJN ACTIE OP KRACHTIGE WIJZE VOORT. INBRAAK IN AMSTERDAMSCH CAFE. Voor de tweede maal in een kort tijdsverloop. SCHIETENDE STROOPERS. Marechaussee aan de hand gewond DE AANSLAG OP CHINEESCHEN PREMIER. MONARCHIE IN OOSTENRIJK? Fey voor terugkeer van „kei Otto. HET LAATSTE DEVIEZENPROCES. Twaalf jaar tuchthuis geëischt. HITLER SPRAK TE MÜNCHEN. Bouwwerken gereed gekomen. JOODSCH REDACTEUR UITGEWEZEN. STORM IN DE ZWARTE ZEE. Ook in de Oostzee en de Witte Zee. HO ARE EN EDEN TE LONDEN TERUGGEKEERD. Radio-rede van Hoare ONTPLOFFING OP TANKSCHIP. Alle opvarenden vermoedelijk omgekomen. RIJKE MAHARADJA TE LONÖEN. In 7 weken 8000 uitgegeven. H. IJ. S. M. KOOPT TWEE SPOORLIJNEN. ïn de op 2 November te Utrecht gehou den buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders der N. V. Hol- landsche IJzeren Spoorweg-Maatschap pij werd de Directie dezer Maatschappij gemachtigd tot aankoop met ingang van 1 Januari 1936 van de spoorwegen Am- elierdam (Haarlemmermeer)Aalsmeer —Uithoorn en Nieuuwerslui6Hoofd dorpHaarlem, alsmede tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden betreffende de exploi tatie van genoemde spoorwegen. HET CRISISUITVOERBUREAU. Het Crisisuitvoerbureau maakt be kend dat met ingang van 4 November 1935 het adres van dit bureau is gewij zigd van Mauritskade 55 in Piet Hein- pl-ein 6 te 's-Gravenhage. telefo:n 392330, intercommunaal letter YY. In het voorloopig verslag van de Tweede Kamer op de begrooting van justitie is o.m. aangeroerd de zaak van den vroegeren hoofdcommissaris van politie te 's Graven- hage, den heer F. van 't Sant, over wiens handelingen ten aanzien van een van de familie van Vredenburch ontvangen geld som indertijd allerlei geruchten de ronde deden. Men zal zich herinneren, dat een commissie van arbiters, bestaande uit beken de en hoogstaande Nederlanders, na een langdurig onderzoek tot de uitspraak is ge komen, dat de familie van Vredenburch niet heeft kunnen bewijzen, dat de heer van 't Sant een zeker bedrag, hetwelk hij van de familie had gekregen om uit te betalen aan een dame, die uit hoofde van haar betrek kingen met een van de leden der familie v. V. een vordering op deze zou hebben, ten eigen bate had aangewend. Onbeantwoord bleef daarbij evenwel de vraag, of de gewezen hoofdcommissaris zich aan een strafbare handeling had schuldig gemaakt en of wat de familie van Vreden burch voor de commissie van arbiters niet had kunnen bewijzen, niet toch was geschied. De heer van 't Sant had in ieder geval het tegendeel evenmin aannemelijk gemaakt, of schoon dat in dit civiele geding ook niet van hem geëischt werd. In een strafrechtelijk onderzoek, waarbij de justitie zelf een enquête naar de feiten instelt, in tegenstel ling tot een artibtrage-commissie, die te be slissen krijgt over de feiten, welke haar door de partijen worden voorgelegd, kan op deze vraag een meer afdoend antwoord worden gegeven. De minister van justitie heeft eeni- gen tijd geleden medegedeeld, dat een derge lijk onderzoek zou worden ingesteld. Sinds dien heeft men echter over deze zaak niets ineer vernomen. In de Tweede Kamer is nu ongerustheid dienaangaande tot uiting gekomen. Met name waren sommige ledten beducht, dat deze zaak in den doofpot zou worden stopt, waarvoor reeds eerder vrees had staan. Van betrouwbare zijde vernemen we nu, dat deze vrees geheel ongegrond is. Er schijnt geen sprake van te zijn, dat de zaak wordt verdoezeld, en onze inlichtingen wij zen erop, dat wel degelijk door de justitie de noodige aandacht eraan wordt besteed. De zaak is echter nog steeds in instructie, daar zij zeer ingewikkeld is en de gegevens tamelijk vaag waren. Het feit, dat het voornaamste bewijsstuk volgens de mededeeling van den heer van 't Sant indertijd met goedvinden van beide partijen verbrand is, bemoeilijkt het onder zoek in hooge mate. Eerlang hoopt de jus titie er evenwel mee gereed te komen, waarna de vraag aan de orde zal worden gesteld, of er aanleiding tot een strafvervolging be staat. Vijrtig vereenigingen, aangesloten bij de Broedersschaps-Federatie, hebben besloten een comité te stichten ter bestrijding van 't antisemitisme. Bij de Broederschaps-Federatie zijn vele vereenigingen aangesloten, die ter bevorde ring van den vrede en tot popageering van andere humanitaire denkbeelden werken. Het is de bedoeling in het comité uitslui tend niet-Joden zitting te doen nemen. De initiatiefnemers zijn van meening, dat de in fectie van het antisemitisme, welke zich ook in Nederland door buitenlandschen invloed kenbaar zou kunnen maken, energiek moet worden bestreden. Men heeft hierbij het voorbeeld van Oos tenrijk voor oogen. Irène Harand, redactrice van „Gerechtig- keit" en schrijfster o.a. van „Sein Kampf", heeft daar een beweging gesticht, welke reeds veertig duizend leden telt en welke den steun heeft van de intelectueele kringen die met bezorgdheid de onwaardige en onmen- schelijke gevolgen van het propageeren van rassentheoriën gadeslaan. Zij, die voor het denkbeeld voelen wor den verzocht zich te richten tot de secreta resse van de Broederschaps-Federatie, Go delindeweg 22, Naarden. Gistermorgen is brand ontstaan in de momumentale boerderij „Sibbe-huisje", on der de gemeente Oud-ValCeiTSurg in Lim burg. Het vuur greep zeer snel om zich heen en woedde tegelijkertijd in verschillende vleu gels, welke, volgens het oud-Limburgsche type, in een vierkant gebouwd zijn. De plaatselijke brandweer tastte het vuur mét stralen pp de waterleiding aan, doch foest de assistentie inroepen der Heerlen- sche brandweer, welke spoedig met de mo torspuit ter plaatse was. Men slaagde er toen in uitbreiding van het vuur te voorkomen. Slechts het voorhuis bleef gespaard. De overige vleugels, waarvan een groot gedeel te uit ongeveer 1600 dateerde, brandde ge heel uit. Al het vee werd gered. De boerde rij werd bewoond door de familie Schoen makers. Gisteravond omstreeks tien uur wilde een automobilist, die in de richting Naarden op den rijksweg AmsterdamAmersfoort reed een voor hem rijdenden wagen passeeren, toen uit tegenovergestelde richting, eveneens een auto naderde. Er volgde een botsing, waarbij de auto, die uit de richting Naarden kwam, over den kop sloeg en aan den linkerkant van den weg terecht kwam, waar zij op zij viel en met den kop in de richting Naarden bleef staan. De inzittenden de heer en mevrouw Nihot uit Amsterdam alsmede hun dochter en haar verloofde werden allen gewond, hoe wel niet ernstig. Zij konden, na verbonden re zijn, per taxi naar Amsterdam terugkeeren. De automobilist, die de aanrijding veroor zaakt heeft is doorgereden. De bestuurder van den wagen, die ingehaald werd heeft echter zijn nummer gezien. De politie van Naarden verzoekt den auto mobilist, die doorgereden is en wiens wieldop in haar bezit is, in zijn eigen belang zich tot haar te wenden. Men schrijft ons: De Wereldtentoonstelling te Brussel, die naar men weet door twintig millioen perso nen werd bezocht, heeft in opzet en resulta ten getuigd van een internationale samen werking, waarin Nederland een niet gering aandeel heeft genomen. De verbintenissen, welke onze nijverheid ginds heeft aange knoopt, dienen thans met kracht te worden voortgezet. Daartoe is de weg aangewezen: het Holland Huis Brussel, dat reeds sinds 1923 als intermediair is opgetreden, zal nu intensiever dan ooit te voren zijtn actie trach ten te ontwikkelen. Zijn permanente tentoon stelling van Nederlandsche en Nederlandsch- Indische producten dient belangrijk te wor den uitgebreid, het aantal tijdelijke exposi ties van speciale strekking te worden ver groot. Maar het Holland Huis verleent, naast de gelegenheid tot exposeeren, nog velerlei diensten van anderen aard. Zijn Informatie bureau stelt een onderzoek in naar de ver- koopstnogelijkheden van alle denkbare arti kelen; het verschaft gegevens betreffende de invoerrechten, handelsconventies, aanbe stedingen en bijzondere afzetgebieden; het verstrekt adviezen bij het samenstellen en verspreiden van propagandamateriaal; het is behulpzaam bij het aanstellen van verte genwoordigers en verleent zijn tusschen- komst bij het oplossen van geschillen; het brengt relaties tot stand met zakenlieden van vreemde nationaliteit. Men ziet het: zijn arbeidssfeer is veelzij dig, het nut, dat het voor de Nederlandsche industrie kan afwerpen, is nagenoeg onbe grensd. Noodig echter is, dat deze industrie in haar vollen omvang dit inziet en deze in stelling haar steun niet onthoudt, een wis selwerking waarvan beide partijen het heil zaam effect ondervinden. Men houde in het oog, dat het Holland Huis Brussel als een unicum wordt beschouwd, dat ons door vele landen wordt benijd. Wie te Brussel komt, hij brenge een bezoek aan het Holland Huis, Auderghemschelaan 61-63, overtuige zich van de middelen, waarmede deze instelling en haar Informatiebureau hum doel nastre ven. Of men stelle zich in verbinding met het kantoor in Nederland te Amsterdam, Tel. 35313, dat gaarne alle mogelijke inlichtingen verstrekt omtrent al hetgeen, dat het Holland Huis kan doen voor ieder, die van zijn inter mediair gebruik maakt. Het Holland Huis is ontstaan uit persoon lijk initiatief; zijn leiders begrijpen dat in tij den als deze op de openbare kassen geen be roep mag worden gedaan, hoezeer de instel ling dit ook moge verdienen. Dat echter van regeeringswege haar beteekenis wordt inge zien blijkt o.m. uit de bewilliging, haar ver leend bij beschikking van den minister van justitie dd. 9 Mei 1935 no. 925, tot het hou den eener loterij ten bate van het voortbe staan van het Holland Huis Brussel. Een even eenvoudige als snelle en aantrekkelijke vorm om het zijn onontbeerlijken steun te verleenen. Aan deze loterij zijn kostbare prij zen verbonden, w.o. een hoofdprijs ter waar de van 4000 naar keuze van den winner, benevens ajs tweede prijs een Ford 8-cylin- der édition selecte. Wie een of meer loten a 0.50 bestelt aan bovenstaand kantoor in Nederland (Gebouw Eigen Haard, Wijde Ka pelsteeg 1, Amsterdam-C., Postgiro 8006) werkt er toe mede dat een instelling van na tionale strekking haar arbeid op krachtige wijze zal kunnen voortzetten. Voor de tweede maal in een tijdsver loop van een aantal weken heeft in den afgeloopen nacht het kleine café van de heeren Scheltema aan de N. Z. Voor burgwal in Amsterdam naast het „Alge meen Handelsblad" bezoek gehad van enkele personen naar wie thans door de recherche van het bureau Singel ijverig wordt gezocht. Wederom zijn zij in de aangrenzende 6teeg het z.g. Keizerrijk, via het tuimel raam van de keuken binnen gekomen, na de ijzeren staven, welke de directie daar voor na het voorlaatste bezoek had laten aanbrengen, verwijderd te hebben. Het staat vrijwel vast dat hier dezelf de daders aan het werk zijn geweest, wien het in hoofdzaak om een wraak oefening te doen is geweest, want ook thans was in de keuken en in de café- ru!.mte zij het in veel ergere mate een ware vernieling aangericht. In eerstgenoemd vertrek lagen krui ken Bols en flesschen met port en likeu ren over den grond verspreid, waarvan verscheiden gebroken waren. Deze chaos hadden de dadels waarschijnlijk aan gelicht nadat zij zich aan het geestrijk vocht flink te goed hadden gedaan. In het café waren van het buffet de ruiten vernield en de kastjes opengebroken, waarbij de inhoud van de postzegelkas en van de kas voor de intercommunale telefoongesprekken dat goede buit is verklaard, evenals een aantal sigaren. Zoo erg hebben de onverlaten huis ge houden dat het personeel den geheelen morgen bezig is geweest met het op ruimen van den chao6. AUTOCAR RIJDT TEGEN WINKELPUI. De chauffeur en riet pasaatfiers gewond, doch niet ernstig. Gisterochtend te ongeveer half twaalf is in het dorpje Brasschaet nabij Ant werpen een autocar uit Amsterdam, waarin ongeveer twintig passagiers waren gezeten, verongelukt. De wagen, welke op weg was naar Brussel, had een flinke vaart, toen plotseling vanuit een zijstraat een kleine personenauto den straatweg op reed, zonder echter een signaal te hebben gegeven. Om een aan rijding te voorkomen remde de chauf feur van de bus krachtig en gooide hij tegelijkertijd het stuur naar rechts om. Het gevolg was, dat inderdaad door deze manoeuvre werd voorkomen, dat de lichte auto werd verpletterd, doch de autocar kon niet meer tot stilstand wor den gebracht en deze schuurde langs eenige telegraafpalen om vervolgens met kracht tegen de pui van een op den hoek staand winkelhuis te botsen. Het voorste deel van den wagen drong de étalage, waarin eenige vleeschsnijma- chines waren geplaatst, binnen, zoodat in den winkel een groote ravage werd aangericht. Op dit oogenblik bevond zich niemand in de zaak, daar de winkelier jui6t een buurpraatje naast zijn huis stond te maken, hetgeen een gelukkige omstandigheid kan worden geacht. De autobus werd aan de voorzijde geheel ingedrukt, doch de inzittenden konden den wagen aan den zijkant verlaten. Het bleek, dat de bestuurder en vier passa giers verwondingen hadden opgeloopen, doch deze waren niet van ernstigen aard. Eenige militaire dokters van een in de nabijheid zijnd kamp verleenden de eerste hulp. De chauffeur van den bus en twee der gewonde reizigers zijn naar Amsterdam teruggekeerd. De ove rige passagiers zijn met een anderen autobus, verder gereisd. Vrijdagnacht te omstreeks twee uur heeft in de heide op de grens van de gemeenten Stip hout en Neuen een treffen plaats gehad tus- schen een patrouille marchaussees uit Hel mond en vier stroopers, die met lichtbak en geweer op jacht waren. Toen de stroopers de politiemannen be merkten, sloegen zij in verschillende richtin gen op de vlucht en bij de achtervolging werd door de stroopers een schot gelost, dat een der marechaussees in de hand trof. De hem vergezellende wachtmeester trok daarop zijn revolver en vuurde eenige malen m de richting van de vluchtende mannen. Na veel moeite kon de strooper gevat worden. De gearresteerde strooper is in de mare chausseekazerne te Helmond opgesloten Het staat nog niet vast, of hij het is geweest dan wel een van zijn kameraden, die het schot op den politieman loste. Sensationeele onthuhingen. Het onderzoek naar den aanslag op den Chineeschen premier brengt sensationeele onthullingen. Het is gelukt een uitgebreide en wijdvertakte organisatie te ontdekken, die tot doel had maarschalk Tsjang Kai Sjek te vermoorden. Daar men ten gevolge van de door de om geving van den maarschalk aan den dag ge legde waakzaamheid en het ontbreken eener geschikt gelegenheid dit plan niet kon door voeren, koos men den min.-president als twee de slachtoffer. De voornaamste medeplich tigen van den dader, redacteuren van het agentschap Tsjin Kwang vluchtten tijdens den communistenoorlog uit Kiang Si naar Nanking. Zij stelden het plan tot den moord aanslag in nauwe samenwerking met de com munistische centrale samen. De organisatie strekt zich uit tot ver in de kringen van Kwo Min Tang en de ministeries. Bij de tot stand koming der organisatie had een journaliste, die te Nanking groote bekendheid geniet en die te Moskou studeer de, een zeer werkzaam aandeel. Zij had echter verklaard, van het communisme genezen te zijn. Zij deed zich voor als een warm aa»1 hangster van de Kwo Min Tang en wist zie op deze wijze het vertrouwen te verzekeren van leidende persoonlijkheden. Haar man werkt eveneens in de Kwo Min Tang. Het was reeds opgevallen, dat deze laatste zich bij de plechtigheid, die voor de bijeen komst van den partijdag plaats vond voor het Soenyetsen-mausoleum opvallend dicht in de nabijheid van maarschalk Tsjang Kai Sjek ophield. Ten huize van de journaliste vond men tal rijke brieven uit Moskou. De dader, die door het lot was aangewezen, tot zelfopoffering, heeft voor zijn dood geen bekentenis afge legd. Het onderzoek wordt nog voortgezet doch het staat reeds vast, dat de aanslag een communistisch karakter draagt. Tijdens de grootste betooging, die sedert den oorlog in Oostenrijk ten gunste van Habsburg is gehouden, heeft majoor Fey een toespraak ge houden voor 10.000 oorlogsvetera nen, welke culmineerde in den uit roep: „Heil Keizer Otto". Prins SchönburgHarten ver klaarde: „Wij eischen, dat aarts hertog Otto onmiddellijk terugkomt en den Oostenrijkschen troon be zet". In het proces tegen Anna Schroers, de procuratiehoudster van de Orde van Onze Lieve Vrouw te Mühlhau- sen (Dtl.), die verdacht wordt van overtreding der deviezenvoorschrif- ten, is een tuchthuisstraf van 12 jaar en een boete van 750.000 R.M. geëischt. Nu te München eenige groote bouwwerken gereed zijn gekomen, hebben gisteren eenige nationaal-socialistische autoriteiten een be zoek gebracht aan München. Rijkskanselier Hitier heeft tot de arbeiders, die aan de werkzaamheden hebben deelgeno men, in de voor de nationaal-socialistische beweging historische Loewenbraeu-keller een toespraak gehouden. Hitier zeide o.m.: Wij bouwen voor eeuwen en eeuwen. Duitschland, aldus vervolgde de rijkskan selier, moet weer mooi, sterk en rijk worden Mooi in uiterlijk, sterk in zijn verbondenheid, rijk aan de goederen en deugden, welke noo dig zijn om in dit leven te bestaan. Het is verwonderlijk, wat wij hier schep pen. Politici, handwerkers en bouwmeesters, allen werken aan een enkel werk. Dat blijkt uit dit bouwwerk: één opdrachtgever, één bouwheer, één plan, één wil. Allen werken gemeenschappelijk aan het groote werk, den bouw van het heilige Duitsche Rijk. De Joodsche redacteur Behrmann te Dantzig, die kortgeleden wegens beleedi- ging van Hitier en Göring tot vier maanden gevangenisstraf was veroordeeld, heeft thans mededeeling ontvangen, dat hij binnen acht dagen uit het gebied van de vrijstad moet vertrekken. De storm in de Zwarte Zee woedt nog steeds voort en heeft een windsterkte van 12 bereikt. De ijsbreker Toros is uitgevaren om assistentie te verleenen aan het s.s. Tsjitsje rin, aan boord waarvan zich Russische deel nemers aan sportfeesten te Istamboel bevin den, die op den terugweg naar huis zijn. In vele havens moest het werk vanwege den storm gestaakt worden. Ook de Oostzee havens worden door den storm geteisterd, evenals de havens aan de Witte Zee. De Engelsche minister van Bui- tenlandsche Zaken, Sir Samuel Hoare, en de minister voor Volken bondsaangelegenheden, Eden, zijn gisteren te Londen teruggekeerd. Voor zijn vertrek uit Genève, heeft Hoare gisteren een radio-toespraak gehou, den, waarin hij verklaarde, dat „het een zeer belangrijke dag in de geschiedenis van den Volkenbond" was geweest. De bijeenkomst van de Coördinatie-commissie had een duide lijk een bevredigend antwoord gegeven op den twijfel, welke gerezen was bij sommi- 49. Gelukkig maar, dat Jantje van Bem- mel kon bewijzen, dat hij niet eens zoo hoog bij dat bord kon komen Dan zal ik de zaak wel verder onderzoeken, zei de veldwachter boos. Maar denk erom: als de verdenking gelukkig61 09 i0" Valt' 030 ben le nog niet 50. Jantje trok zich van de woorden van den veldwachter niets aan, want hij had het immers met gedaan, jantje wist niet eens wat zoo n bord beteekende pE OP. Grappig, dachtV^Too weg fijm plaatjes kijken. J gtn over de vraag of de collectieve actie 05. der de massa's technische bijzonderheden en speciale voorbehouden zou ten onder gaan Hij was een grootsch werk, dat 50 staten leden van den Volkenbond beloofd hadden steun te zullen verleenen aan de actie van den Volkenbond beloofd hadden steun te zullen verleenen aan de actie van den Vol kenbond en Hoare wenschte hun daarmede geluk. „Het resultaat", aldus vervolgde Hoare", was noch het gevolg van Britsche pressie, poch van Fransche pressie, doch van de gemeenschappelijke poging van vele staten, groote en kleine, welke de meest ver schillende belangen vertegenwoordigen. Voorts heeft de Volkenbond zijn zegen ge geven aan de pogingen, welke de Britsche en FransChe regeeringen doen voor den vrede Er is geen sprake van, aldus Hoare, dat men zich daarbij achter den rug van den Volkenbond verschuilt. Het was duidelijk dat ieder Volkenbondslid zich slechts een deel voor oogen heeft gesteld zoo spoe dig mogelijk een einde te maken aan den oorlog en mede te werken aan een regeling welke voor de drie partijen, welke bij het ge- shil betrokken zijn, aanvaardbaar zou zijn (De drie partijen zijn de Volkenbond Ita lië en Abessinië. Red.) In dezen geest heeft Hoare een reelcs be sprekingen gevoerd met den heer Laval en andere Fransche ministers In denzelfden geest heeft hij een vrije en openhartige ge- dachtenwisseling gehad met baron Aloisi Te Krasnovodsk aan de Kaspl- ontploffing voorgedaan aan boord sche Zee (Rusland) heeft zich een van een tankschip, dat juist met petroleum werd geladen. De ont ploffing was zoo hevig, dat het schip na enkele minuten zonk. Het staat nog niet vast, hoeveel leden der bemanning hierbij om het leven zijn gekomen. De Maharadja van Bhavnagar, de 24-jari- ge bestuurder van een half millioen zielen, die een gebied van 3000 vierk. mijlen bewo nen, is huiswaarts vertrokken. De „Sunday Express" verhaalt, dat de bagage van den vorst vier wagonladingen inneemt. De staat Bhavnagar levert jaarlijks .£750.000 op en de bestuurder heeft bet recht op 15 saluutschoten. Zeven weken geleden is de Maharadja in Engeland aangekomen, vergezeld van zijn gemalin, hun twee zoontjes, zijn beide broers en een gevolg, dat bestond uit den minister president, zijn adjudant, een particulier secretaris, een dokter, twee verpleegsters en twee manlijke bedienden. Het bezoek werd ge kenmerkt door inkoopen op ongekend groote schaal. Het resultaat was, dat een bediende drie dagen noodig heeft gehad om labels te verzorgen voor de 150 kisten, waarin de ver schillende souvenirs moesten worden gebor gen. Honden, jachtgeweren, speelgoed, kleeren en een auto van 1000 hadden o.m. de koop lust van het gezelschap opgewekt. Hte gezelschap had gelogeerd in meer dan 20 vertrekken van Grosvenor House, van waar het het uitzicht had op Hyde Park. De Maharadja en zijn beide broers, de prinsen Nirmal en Dharma Kumarsinghi hadden spoedig ontdekt, dat de winkel paleizen te Londen voor hen de grootste be koring hadden. In de eerste plaats werd toen speeboed voor de kinderen gekocht. De rekening hier voor beliep 80, waarop als duurste post voorkwam een electrisch gedreven miniatuur- autotje. Vervolgens werden in het geheel negen honden gekocht, een dezer, een windhond, kwam is 's vorsten bezit tegen betaling var. 75. Voor ieder der honden werd een apart hok geconstrueerd. 50 costuums met toebehooren. De Maharadja en zijn broers namen de gelegenheid waar om hun garderobe wat aan te vullen. Zij meenden daarvoor noodig te hebben 50 costuums, eenige hoeden en andere modesnufjes, waarvoor in het geheel bijna 8000 werd neergeteld. In den tijd van een uur werd beslist, dat een auto van 1000 het meest geschikt voor het hooge gezelschap was. Dagenlang brachten de hooge bezoekers door in de winkelzaken en bijna overal ont dekten zij iets van hun gading. Toen de Maharadja hoorde, dat vele ww- gestelde lieden thans hun eigen geluidsop- nemingen doen en deze „thuis" laten hooren, kon hij de verleiding niet weertsaan. Hij lk' een complete installatie „noteeren". Om den Maharanee een genoegen te doe" werden te harer behoeve aangeschaft eenige juweelen, kleeren en een keukenuitrusting Het vertrek was geheel in de zelfde lijn. Een speciale Pullman-wagen was geresej'- veerd voor de reis naar Dover. Te MarseiH zal het gezelschap zich inschepen naar Bom bay. Men schat de uitgaven van het vaCgj3^ uitstapje van den Maharadja op SUW' waarbij de reiskosten niet ziin inbegrepen. SCHOORL - (October). Geboren: Mieke, d. van Schuijt en Trijntje Delver. Gernt, z„|na Evert Bakker en Cornelia Bek. ja Nellie, d van Minze Wijnjeterp en ,js Neeltje Keuris. Renske, d. van - j(ja Modder en Dieuwertje Koorn. 0efhan.na Gerarda, d. van Fekke de Vries en J Jonker. paUl Getrouwd: Willem Alexander Frederik Lodewijk Duin en Trijntje |aaf, Overleden: Wilhelmina Rit, weduwe van Jan Zwagerman. A 1 ker, echtgenoote van fulps Metzei»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8