XcooiMckud Tlieuws Sftucgeclijke Stand JCuHst en Wetenschap £uchtuaact Jieck S. School Jooneel J-Udsdiciften !PuMicaties Jeugdlectuur ZÏJPÏ BEVERWIJK EGMOND AAN ZEE m"£P' gaV£ °ebr- KluUma» te AH' Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Wedstrijd op home-trainers Zaterdag j.1. hield de wielerclub AIcmaria ti.n aangekondigden wedstrijd op de boine t Irt-rs tegen haar züsterver. Wieringen in i ..-al van hotel Brittanje. De publieke be- «..ugstelling was goed, temeer daar Wierin gen een flink aantal supporters had meege bracht. Deze wedstrijd is voor AIcmaria een groot succes geworden. Er werd gereden over 500, 1000 en 3000 meter in twee series, waarvoor beschikbaar een beker voor de winnende vereeniging en over lederen afstand een prachtige lauwer tak voor den snelsten rijder. Hoewel de races tizonder spannend waren wist AIcmaria toch op alle afstanden op zeer overtuigende wijze te winnen, onder zeer groot enthou siasme van het publiek. Vooral op de 3000 M. is er fraai werk ge leverd. Fop de Haan van Bergen sloeg den geduchten Kuiper van Wieringen in den prachtigen tijd van 1 min. 56.4 sec. en direct daarna overtrof J. H. Mulder van Schoorl- dam de Haan's prestatie door in 1 min. 56 sec. Muntjewerf te slaan. Ook K. Stehr en J. Bouwman deden op de 1000 M. prachtig werk door dezen afstand te rijden in resp. 34 en 35 sec. Op de 500 M. was J. Derksen van Heiloo de baas in 17.6 sec. De snelste tijd voor Wieringen werd gemaakt door Krijger in 18.2 sec. Akmaria wist dan ook op alle prijzen be slag te leggen. De totaaltijd over alk af standen bedroeg voor AIcmaria 30 min. 43 4 sec.voor Wieringen 32 min. 47.4 sec. De zilveren lauwertakken kwamen in het bezit van J. Derksen op de 500 M., K. Stehr op de 1000 M. en J. H. Mulder op 3000 M. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen: 500 M., Ie serie: AIcmaria: Martin 20.6 sec., Greuter 20.2 sec., Aanholt 19.8 sec., J. Mulder 21 sec., Derksen 18.4 sec.; Wierin gen: Jongert 26.2 sec., Ottens 19.2 sec., Vis ser 21.8 sec., Hegeman 19.4 sec., Krijger 19 sec. 1000 M.: AIcmaria: Kettleboer 41.8 sec, Roobeek 39 sec., Beeldman 38.4 sec., Stehr 35.6 sec., Bouwman 36.8 sec.; Wieringen Lont 37.6 sec., Glim 45.4 sec., Ottens 402 sec., Snoodijk 40.2 sec., Louwerse 37.6 sec. 3000 M.: AIcmaria: Buizinga 2 m. 27.8 sec., Stammes 2 m. 18.2 sec., Homan 2 m 10.2 sec., de Haan 2 m. 11.8 sec., J. H. Mul der 2 min.; Wieringen: Hoep 2 m. 12 sec., Geerlings 2 m. 8.4 sec., Korshuizen 2 m 10.6 sec., Kuiper 2 min. 5.2 sec., Muntjewerf 2 min. 1.6 sec. 2e serie 500 M.: AIcmaria: Martin 208 sec., Greuter 18.6 sec., Aanholt 19.6 sec., J. Mulder 20.4 sec., Derksen 17.6 sec., totaal- tijd 3 min. 17 sec.; Wieringen: Jongert 19.8 .sec., Ottens 18.8 sec., Visser 22 sec., Hege man 18.8 sec, Krijger 18.2 sec., totaaltijd 3 mm. 23.2 sec. 1000 M.: AIcmaria: Keuleboer 39.2 sec, Roobeek 36.6 sec., Beeldman 37 sec., Stehr .34 sec, Bouwman 35 sec., totaaltijd 6 min. 13.2 sec.; Wieringen: Lont 37.6 sec, Ottens 41.4 sec., Glim 45.58 sec, Snoodijk 41.4 sec., Lauwerse 38.8 sec, totaaltijd 6 min. 46 sec 3000 M.: Akmaria: Huizinga 2 m. 5.6 sec, Stammes 2 min. 6.4 sec., Homan 2 min. 1 sec., de Haan 136.4 sec., J. H. Mulcer 21 min. 13 sec; Wieringen: Hoep 2 min. 11 sec, Geerlings 2 min. 16.6 sec., Korshuizen 2 min. 13.4 sec., Kuiper 2 min. 12.2 sec., Muntjewerf 2 min. 6.8 sec., totaaltijd 21 m 38.2 sec. Na afloop richtte de voorzitter van Ak maria, de heer K. Verwer, een toepasselijk woord tot de prijswinnaars en reikte bun hierbij de prijzen uit, waarna de A.B M- Band, die gedurende den wedstrijd voor een prettige entre acte gezorgd had, de dans- lustigen nog langen tijd bezig hield. Het was een zeer geslaagde avond. Worstelen. S. S. S. WEDSTRIJDEN. Morgenavond besluit S. S. S. haar serie worstelwedstrijden in de zaal van den heer Th. v. Gijzen met een wedstrijd tegen de athletenclub de Halter van Zaandam. Ook deze wedstrijdavond belooft een spannende te worden, vooral daar de Zaankanters be kend staan als worstelaars die mooi open grepenspel durven laten zien. Ook nu weer komen een paar bekende afchleten van klasse uit, n.1. de oud-kampioenen van Ne derland K. Rep en G. Petersen, nog wel be kend uit de vroegere Concordiawedstrij- den. Ook nu belooft de wedstrijd weer spannend te worden, daar de Halter dezen wedstrijd moet winnen met 18 tegen 12 punten om winnaar van den beker te wor den. Daarentegen zal S. S. S. echter ook zijn uiterste beste doen om dezen wedstrijd te winnen, daar zij de vorige maal in Zaan dam nog verloren heeft en dit is dus met een een gelegenheid om revanche te nemen. Er worden wederom 10 partijen ver werkt, dus kan het publiek verzekerd zijn van menige spannende partij. Huldiging van Zuster Kuilman. In de zaal van den heer P. Kossen te Sint Maartensbrug welke voor deze ge legenheid fraai versierd was heeft zus- ter Kuilman te midden van een schat van bloemen haar zilveren verpleegstersjubi leum gevierd. Vele vertegenwoordigers en particulie ren hebben de zuster hier het bewijs gege ven hoezeer men haar persoon en haar werk op prijs stelt Namens de jubilaresse heette de heer W. Blaauw de autoriteiten en verdere aanwe zigen welkom, waarna een dronk op de jubilaresse werd uitgebracht. De heer G. van der Sluijs voerde namens een comité het woord, daar mr. Breebaart verhinderd was. Spreker stelde in het licht hoe plichtsgevoel en liefde voor haar werk de zuster in breeden kring de toewijding en vereering verschaft hebben welke in deze bijeenkomst tot uiting zijn gekomen. Tevens bracht spr. de zuster hulde voor haar 14-jar. arbeid als gemeente-ambtena res. Namens het comité daartoe in de gelegenheid gesteld door tal van giften der bevolking bood spr. een schilderstuk aan van den heer J. Veuger te St. Maar tensdijk, waarbij nog een album met de i men der gevers behoort. Namens Het Witte Kruis bood de heer Jb. de Moor een mooi bloemstuk aan en stelde in het l'~ht, dat zuster Kuilman niet alleen een liefdezuster maar een lieve zus ter geweest is. Namens „De Laatste Eer" werden met eenige vriendelijke woorden door den heer W. Blaauw bloemen aangeboden. Dr. van Slooten bracht de jubilaresse hulde voor de prettige samenwerking en dr. Oterdoom stelde hl het licht welken uit leg men moet geven aan het „dienen" in het belang der zieken. Mede namens zijn echt- genoote bood spr. een zilveren theelepeltje aan. De heer H. S. Eriks dankte de zuster voor haar uitstekenden arbeid in Petten verricht. Nadat ds. Witkop nog had laten uitko men wat zuster Kuilman voor de Zondags school had gedaan, dankte de zuster allen hartelijk voor de haar gebrachte hulde. Zij roemde bij haar werk aller prettige me dewerking. Zij bedankte voor de haar ge geven geschenken, die zij zeide bijzonder op prijs te stellen. Prof. Visser uit Wageningen, een zwager van zuster Kuilman, stelde vervolgens in het licht hoezeer men begrijpt dat de jubi laresse in deze streek blijft als men de waardeering ziet welke zij hier ondervindt. Nadat nog eenige sprekers het woord ge voerd hadden, kon bij bet einde der huldi ging zeker geconstateerd worden, dat deze in alle opzichten geslaagd was. Schorsenero. Op het advies van enkele schorsenero- kweekers hadden de besturen der hier ge vestigde groentenmarkten besloten, om dit jaar van de gewone blocmarkt af te zien. Woensdag vindt de eerste schorsenero- blocmarkt plaats. t Een aardig aandenken De dames, die gecollecteerd hebben voor de Noord- en Zuidhollandsche Redding- maatschappij, ontvingen als aandenken een groote foto in lijst van de sleepboot „Drente", voorzien van een opdracht. Een aardig aandenken! NOORDSCHARWOUDE (October) Geboren: Elizabeth Maria d. van D. Leering en M. van Duin. Johannes Jaco- bus z van L. N. Dignum en M. Kos. Eli zabeth d. van K. Kramer en G Glas. Getrouwd: Nicolaas Sneekes, te Oud karspel, en Catharina M. Mol. Overleden: IJpe van Dijk, 87 jaar, wed. van IJ. Cuperij. EGMOND AAN ZEE (October) Geboren: Martinus z. van J. Prins en T. Visser. Engelina Wiilemina d. van E. Sloot en M. Prins. Antonie z. van A. Gul en C. Visser. Elisabeth Maria d. van N. J. de Wit en G Mijnen. Nicolaas Leen- dert z. van L Wijker en A. de Groot. Neeltje d. van D. van der Werf en J. Stam Willem Johannes z. van J. A. Koopman en K. Groen. Philippus z. v. P. Stam en A. Groen. Pieter Jan z. van J. Zwaan ui G. Wijker. Ondertrouwd: Christiaan Egbergen en Engeltje Visser Willem Egbeit Sander en Alida Elisabeth de Groot Pieter Wij ker en Elisabeth Wijker. Getrouwd: Martinus Gul en Maarije Sloot. Henricus Antonius Johannes Eel- tink en Anna Petronella Loos. Rein Sium en Aafje Groen. Christiaan Egbergen en Engeltje Visser. Willem Egbert Sander en Alida Elisabeth de Groot. Overleden: Neeltje Zwart, 78 j., wed. van J. Prins. Geraldus Arno'.dus Liesting, 66 j„ echtg. van Susanna Ferwerda. Kar) Berkholtz, 43 j. Erkenning: Johanna, d. v. Trijntje Groen. Een bus vol drukwerk weer de daag'lijkscbe penitentie Dt wijze wiakeiier plaatst liever 'n advertentie. KOOS STIKVOORT EN DE WOLF. Exposeeren in het Stedelijk Museum. Van 16 tot en met 26 November zullen Koos Stikvoort en J. de Wolf in het Stede lijk Museum een tentoonstelling houden van hun werken van de laatste jaren o.m. zullen zij een serie doeken uit Brugge, die zij dezen zomer bezochten, exposeeren. Ds. J. Hemelrijk, voorzitter van de Ber ger Kunstenaarsvereeniging zal de tentoon stelling met een korte inleiding openen. DE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal is gistermiddag om 14.35 uur op Schiphol geland; de Perkoetoet (thuisreis) vloog Maandag van Rangoon naar Jodlipur; de Kwak (uitreis) van Caïro naar Bagdad en de Kievit (uitreis) is te Bandoeng aangekomen. SUCCES VOOR DE K.L.M. Zooals bekend hebben de Britsche poste- njen onlangs het tarief voor het postvervoer per Nederlandsche luchtlijn naar en van Singapore en de overige plaatsen in Malaya zeer verhoogd en kort daarop het vervoer uit de Maleische staten naar Europa oer K.L.M. geheel verboden. Heden is bij de K.L.M. bericht ontvangen, dat dit laatste verbod opgeheven is, dank zij de krachtdadige protesten der zakenwereld in de Straights Settlements, die ondanks de hoogere tarieven, welke gehandhaafd worden, de voorkeur geeft aan het snellere postver voer per K.L.M. Ds. H. J. Kastein te Kampen heeft het beroep naar de vereen, van vrijz. hervorm den te Hoorn aangenomen. VOLKSONDERWIJS. De vergadering Volksonderwijs afd Nieuwe Niedorp had plaats ten huize van den heer H. J. Kossen. Deze vergadering is verdeeld in twee deelen. Het eerste betreft Be sprekingen wet belanghebbenden over het busvervoer. De voorzitter, de heer D. Olie, opende en sprak zijn teleurstelling er over uit, dat *r zoo'n geringe belangstelling was voor deze belangrijke vergadering. Hierna volgde verslag van den penning meester. Op de lijsten is geteekend voor 516,25, waarvan echter een bedrag van 13 niet is binnengekomen. Bijdragen d<*v gemeente en N.H.W. totaal 300. De uitga ven hebben totaal bedragen 933. Thans was a«n de orde bespreking busver voer. De voorzitter memoreerde terloops de voorgeschiedenis. Destijds was hij optimis tisch, maar nu moest hij een pessimistisch ge luid doen hooren. De bedoeling was indertijd den heer Groot te laten rijden. Aan de inschr.i ving, welke is gehouden, heeft deze echter niet meegedaan en het rijden is gegund aan Peereboom voor 972. Nu was op een sub sidie gerekend van de gemeente van 400 en was van de N.H.W. 210 gevraagd. Oor spronkelijk werd ook gemeend de 4e leer kracht te kunnen behouden, maar dit zal helaas niet gaan. De vijf leerlingen, waarvoor vergoeding gegeven werd, zijn veranderd in 334 leerling en daardoor komt men nu voor een tekort van 200. Nu men voor een tekort kwam te staan, meende men eerst<tie zaak stop te ze» ten, maar is besloten toch door te zetten. Om tot April door te gaan moet er een bedrag zijn van f 460. De N.H.W. subsidieeren 150, van het Fonds tot Steun is ontvangen 50, de gemeente zal over drie maanden 45 betalen, zoodat nog een bedrag van 205 verkregen moet worden. Na eenige gedachtenwisseling werd beslo ten aan de ouders van de drie kinderen, welke buiten de vijf K.M. wonen, te berichten, dat hun kinderen na 1 Jauari niet meer me' de bus meemogen, en zij hiervoor bij het gemeen tebestuur zullen moeten aanklopven. Op een desbetreffende vraag van den heer D. wit zeide de heer Peereboom, dat de ver voerkosten per jaar voor bedoelde drie kinde ren minstens 400 bedragen. Verder stelde de heer Peereboom voor tot de brug van den heer D. Wit te rijden. Dat is een aardige tegemoetkoming. De heer Olie zeide, dat als het geld er niet is, moet worden stop gezet. Hierna slui ting van het eerste gedeelte. Daarna volgde opening der tweede ver gadering. Het jaarverslag werd onder dank vastgesteld. Inplaats van den heer IJ. Meijer, die als- zoodanig heeft bedankt, werd tot bestuurs lid gekozen mevr. A. Kuiper—Glas. De voor zitter bracht den heer Meijer dank voor het vele, dat hij in het belang der afdeeling heeft gedaan. De rekening (ontvangsten 56.30, uitga ven 48.81) werd met dank voor het beheer goedgekeurd. Aan de orde was de beschrijvingsbrief der algemeene vergadering. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer D. Olie en als plaatsvervanger de heer F Stenneberg. Na enkele huishoudelijke besprekingen bracht de voorzitter een woord van dank aan de N.H.W. en het Fonds tot Steun voor de verleende subsidies en sloot de vergadering „DE MEID". 1000ste opvoering van het Esther de Boervan Rijk-en semble. De onverminderde adoratie voor Esther de Boerv. Rijk is een specifiek Alkmaarsch verschijnsel en het beste bewijs hiervoor is, dat zelfs bij een stuk als „De Meid" van Heyermans de schouwburg ,,'t Gulden Vlies gisteravond totaal uitverkocht was. Deze ongetwijfeld groote actrice staat wel in de bijzondere gunst van een bepaald per centage Alkmaarders, die wij kunnen dezen indruk niet van ons afzetten allen komen om het spel van Esther de Boerv. Rijk te zien, onverschillig in welk tooneel- werk dat dan ook is Hiermee willen we niet beweren, dat „De Meid" geen knap werk is, doch het is volkomen uit den tijd en het vol doet lang niet meer aan de eischen, welke in den tegenwoordigen tijd aan een iooneelstuk gesteld mogen worden. Is het dus eenerzijds het werk zelf. dat ons door zijn te vee! aan banaliteiten en zijn te dik-opgelegde na vrante scènes van de hoofdrolspeelster maar matigjes kon boeien, anderzijds is ook onze bewondering groot voor de ongelooflijke vitaliteit, waarmee deze 83-jarige actrice haar rol nog ten voeten uit teekent. Men staat hier werkelijk voor een unieke tooneel- verschijning en als zoodanig is de massale opkomst volkomen te verklaren. Waar het hier betrof de 1000ste opvoe ring van één van Heyermans' beste werken, achten wij ons van den gebruikelijken plicht ontheven om een gedetailleerd verslag te brengen; de inhoud mag zoo algemeen be kend verondersteld worden, dat wij ons zul len bepalen tot eenige woorden, gewijd aan de overige spelers. Wij zeiden het reeds, Esther de Boer—v. Rijk gaf een gave vertolking van Annemie, duidelijk tot uiting komend in de fel-sarcas- tische scènes met de nicht van mevr. de P. en buitengewoon knap in het vroolijke uurtje met haar familieleden. Naast haar zouden we in één adem wil len noemen mevr. de P. (Mieke FlinkVer- straete), die steeds met haar charmante ge baren en haar prachtig sonore stemgeluid vertolkster'*33*' ^et Spe' van de hoofdrol- ho™ Ser!Lrann de Keelde en tot wan- Un fo u vrouw haar man. die van een lange reis huiswaarts gekeerd is, de vol ledige bekentenis van haar verhouding met den piano-leeraar aflegt, vermocht echter niet die spanning te brengen, zooals Heyermans bedoeld zal hebben. Jaap v. d. Poll als de eerst nietsbegrijpen- de en daarna naar lichaam en zifl geknakte echtgenoot maakte van zijn rol iets goeds. De overige bijrollen waren behoorlijk be zet met uitzondering van den kruier (Adoiphe Hamburger), die bepaald zwak spel voor t voetlicht bracht. Het publiek opgetogen als altijd bracht de kranige Fsther de Boer—v. Rijk een welverdiende ovatie; een bouquet rozen onderstreepte dit enthousiasme nog eens extra. Hns. Panorama heeft een interessante beschrij ving van een zoon van een stamhoofd, die zijn eerste kano krijgt en geeft daarbij vele fraaie afbeeldingen. L. M. Nesbitt geeft het slot van zijn beschouwing, waarin hij ver telt, hoe hij Abessinië zag. Zeer fraaie foto's geeft het tijdschrift van de Rembrandt-ten- toonstelling en het geïllustreerde oorlogs nieuws van het Abessinische front ontbreekt natuurlijk niet. In woord en beeld wordt het Julianapark te Utrecht naar voren gebracht Diplomaten, die thans 's wereld wel en wee in de hand hebben, ziet men in alleraardig ste foto's aan den maaltijd en zij blijken men schen als wij te zijn. De filmresencent be spreekt de City-film „Episode". Amy Gros kamp ten Have vertelt o.a. hoe een kamer moet ingericht worden. Naast veel actueel nieuws in geïllustreerden vorm, uit bir.ner- en buitenland en van mode en sport, zijn er ditmaal verhalen en novellen van Civis, van Clarence Buddington Kelland, van José Negro en van Olivier Pennnock. „Astra", geil!, maandschrift. Vele goede bijdragen worden in het No vembernummer van „Astra" aangetroffen, met fraaie illustraties. Zoo is er een verhaal van John van Snellenberg, den Hollander- Amerikaan, die in zijn „Vreemde here-rni- ging'' een droom tot werkelijkheid laat wor dend „Het meisje dat een ster wilde worden" van Ted. O. Sickens, is een komisch verhaal, met vlotte illustraties. Taï Aagen Moro schreef een spookverhaal „Fantomen", een knap 6tukje werk, waarvoor Rie Reinderiioff een fraaie teekening maakte. Verder zijn et nog bijdragen van J. J. Popelier. Emmv V«s ser en anderen, met illustraties van F. van Bemmel en Peter Lutz, en een geïllustreerd artikel in de „Uit verre landen"-rubriek over Abessinië. „Het Kind". Het voortreffelijke om de veertien dagen verschijnend tijdschift „Het Kind'' onder redactie van den heer D. L. Daalder opent in zijn laatste nummer met het 15e vervolg van „Communistische opvoedingsidealen" (door Red.) De heer Daalder schrijft verder over „Verscherping van den strijd tegen pornogra fische geschriften terwille van de jeugd". Hoezeer „Het Kind" de belangstelling heelt van zijn abonné's, blijkt wel duidelijk uit de interessante discussies over „de puzzle van Hans Hak", een puzzle, waarover we op deze plaats niet nader zullen ingaan. E. Huyts—von Woringen vertelt „een en ander over het museum voor Ouders en op voeders te Rotterdam", terwijl J. C. Adriani Bekaar schrijft over „De molensteen ook voor de medeplichtigen De gebruikelijke rubrieken „Boekbespreking, „Rubriek De Vrouw" en „Nieuwe kinderboeken" zijn even als altijd goed verzorgd. We kunnen dit uit stekend geredigeerde tijdschrift, dat eigen lijk in geen huis, waar kinderen oogevoed worden, gemist mag worden, warm bij onze lezers aanbevelen. De gewonnen kano, door Nico van der Hoeven. Uitgave Gebr. Kluitman te Alkmaar. Als de Dinkelsche voetbalclub een bazar houdt, is de hoofdprijs een kano en nadat de timmerman Bontekoe die gemaakt heeft, gaan diens zoon Joop en Peul, de zoon v3n den burgemeester, aan het proefvaren en komen op een eiland terecht, waar slechts één man schijnt te wonen, die de jongens ie kennen geeft, dat zij goed zullen doen voortaan van het eiland weg te blijven. De kano valt op No. 117, maar niemand schijnt eigenaar van het lot te zijn en de boot wordt opgeborgen, totdat Peul kennis maakt met Tuup Sterk, verslaggever van de Dintelsche Courant, die 't bewuste lot in zijn bezit blijkt te hebben. Er verschijnt een geheimzinnig oersonage, die van plan blijkt de mooie boot te stelen en Peul probeert met zijn vriend Tuup uit te vinden, wie de boosdoener is ge weest. Zij komen geleidelijk op het spoor van allerlei ongerechtigheden, vooral als zij mei hun boot op het eiland geland zijn. Dank zij de medewerking van den burgemeester en den veldwachter komt men een smokkelaars- bende op het spoor, die op het geheimzinnige eiland haar zetel heeft en waarvan de leden dan gearresteerd kunnen worden. Een span nend verhaal voor jongens van 10 to» 14 jarigen leeftijd. Het groote plan, door Johanna E. Kuiper Uitgave Oebr. Kluitman te Alkmaar. Johanna Kuiper kan alleraardigste verha len schrijven en geeft ook in dit werkje dooi de beschrijving van een grootmoeder me» haar kleinkinderen weer een bewijs van haar verteltalent. Grootmoeder zal over enkde maanden jarig zijn en de kleinkinderen wi1- e"kk 1en 'oudsP€aker cadeau doen, maar hebben helaas geen geld om er een te koopen Hoe hri alles nog voor elkaar komt moeVn de kinderen zelf maar eens lezen. Grootmoe der krijgt inderdaad een luidsoreker de mooi ste d,e er in heel Amsterdam te krijgen N frSje8 gCnS dC benjamin va" «ndeï De Meisjesflat, door Brinkgeve- Nel Knoops was anderhalf jaar geleden H"* hnn0Udfr8',Vler broerties en twee naar Holland gekomen en de familie had cS nog een baboe meegebracht. Toen het vertef van Nel's vader om was, had men haar, de oudste van het groepje, achtergelaten, omdat zij zich voor het examen van apothekers assistente zou bekwamen, zoodat zij later in de apotheek van haar Oom in Barneveld zou kunnen koinen. Nel woont van nu of aan in een pension, waar ook de meisjes Criata Pau een tehuis hebben gevonden. Zoo nu e dan gaat het meiaje eens naar Barneveld en als haar familie niet thuis ia, vergezelt zij haar vriendinnen naar de familie van deie meisjes. Zij komt dan in een groot gezin, dat buiten woont en door de slechte tijdsomstn. digheden erg zuinig moet leven. Men is er hartelijk en lief voor haar, er wordt gez*. menlijk muziek gemaakt en Nel vindt het er heerlijk. Zoo nu en dan gaat Nel mee naar een tante van de meisjes, de oude -ante Crisje, die erg huishoudelijk is en haar logetjes b v. leert, hoe zij haar kousen kunnoi heel houden. Al» tante Criaje voor geniimen tijd een zieke vriendin gaat verplegen, mog«n de drie meisjes in haar huis wonen en m-t behulp van tante's oude werkvrouw wordt hef een allergezelligst huishouden. Crisje raakt haar betrekking kwijt en juist als de melajeg daarover in zorg zitten, komt de oude 'ante te overlijden en blijkt Crisje de erf gen ,e t« zijn. Een prettig geschreven boek met«fc. gogische strekking. Kees maakt Carrière, 'door A. D. f [Qf. brand. Uitgave Oebr. Kluitman te AD >aar Het eindexamen van Kees Bouman, e«' flinke jongen, die nu op een bank za' g(. plaatst worden, waarvan een vriend vc i vader directeur is, viert den goeden u dag van zijn examen thuis en ook met de jo .gens en meisjes van zijn klas. Zijn zuster L': i fc verloofd met den dikken Puf, die met Cihrer Hardy wordt vergeleken en die een .*U!er- geestigste baas is. Op het bankierskantoor komt Kees al spoedig in aanmerking voor een meer verantwoordelijke funrtie, maar dar. raakt hij verwikkeld in een complot van dief stal, dat heel geraffineerd is opgezet, waar door het den schijn heeft, dat Kees de dief zou zijn. Kees doet alles om zijn onschuld aan het licht te brengen en al spoedig gelukt hem dit en komt de ware schuldige voor den dag. Een schijnbaar onnoozefe jongen, Wil lem de Goede, blijkt het werktuig te zijn ge weest van den secretaris der directie, die be* hem geschonken vertrouwen schandelijk mis bruikt heeft. Na de ontmaskering van het schuldige tweetal, wordt Kees in zijn oude functie hersteld en zelfs bevorderd tot twee den secretaris. Tot slot komt hij in kenni6 met het liefste meisje van de wereld, althans het meisje, dat hij het liefste vindt en het ver haal eindigt dus op een wijze, die iedereen tevreden zal stemmen. Voor oudere jongen* is dit een allergeestigst en boeiend verhaal, waarin de karakters op duidelijke wijze zijp geteekend. SCHOUW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR brengen bi) deze ter kennis van belanghebbenden, dat op WOENSDAG 13 NOVEMBER dezes jaars, door den Directeur van den Hout en de Plantsoenen zal worden ge houden de JAARLIJKSCHE SCHOUW over: De oude Zandersloot, beginnende bij het bruggetje in den Kennemersingel, benevens de Hoevervaart. De sloot langs de Egeienburgerlaaji en Rcpjeskuil tot den weg naar de begraaf plaats. De Bleekersloot, loopende van den N euwlandersingel af en de nieuwe Zan dersloot, beide tot aan de banscheiding vu Hoiloo. L-e sioot loopende van het Baanpad af achter langs de woningen van „Goed Wonen" tot het pad van Overdie. De sloot van de le Kanaalstraat af teD Zuiden van de huizen van het Zeglis tot het Kanaal. De sloot loopende ten Zuiden van het weiland behoorende bij „Oostwijk" en verder tot het Kanaal. De slooten loopende langs de Zuid zijde van den Schermerweg. Wordende alle eigenaars of gebruikers van jïerceelen aan en langs die slooten liggende, aangemaand om van de ge zegde slooten, en wel ieder voor zoover re zijn eigendom zich daar lang6 uit strekt, de kanten af te maaien, het kroos en afgemaaide op te halen, als mede de slooten uit te diepen en het zand benevens den modder, op hunne kosten, ter weerszijden daaruit op te halen, alles op zoodanige diepte en on der die boete en straibepalingen, als bij de bestaande verordeningen ziin vast gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, Alkmaar, den 4 Nov. 1935. HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van de N.V. Jac. Mat's Autobedrijf, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van de onder- grondsche benzinebewaarplaatsen met aftap inrichtingen, door vervanging van de be staande aftappompen, door electrisch ^a' gedreven pompen, elk voorzien van een motor van 1/3 P.K., vóór en ten behoeve van 4® perceelen Achterweg nrs. 1921 en 23-25- Bezwaren tegen deze uitbreidingen kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer g®" meente, mondeling op DINSDAG, VEMBERas., voormiddags te ELF LD en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurea- de drie dagen vóór gemelden dag kunnen verzoekers en hij, die bezwaren neeft bracht op de secretarie dezer gemeente v de terzake ingekomen schrifturen ken»1 nemen. Alkmaar, 5 November 1935. Burgemeester en Wethouders van Alk®***' F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10