Agenda Ir 3 ALKMAARSCHE COURANT bergen DE AFBETALING DER STEUNGELDEN, EEN KAT IN DEN ZAK KOOPEN? DAT DOET U NOOIT! (Jw advertentie du» ook! DISTILLEERTOESTEL IN BESLAO GENOMEN. POSTAMBTENAAR VERDUISTERT GELD. VERDUISTERING DOOR PENNINGMEESTER. Van „Eigen Hulp" te Huizen. ITALIË EN DE SANCTIES. Krachtige maatregelen. De Italiaansche boekhandel. De bond van Italiaansche boek- en papier handelaren heeft een oproep gepubliceerd, waarin de verschillende boekhandelaren wordt verzocht hun bestaande buitenland sche voorraden uit te verkoopen en den in voer van kranten, boekentijdschriften en der gelijke tot het uiterste te beperken, vooral van die landen welke sancties toepassen. Al leen de uitgaven op technisch of wetenschap pelijk gebied zijn hiervan uitgesloten. SCHOOLJONGENS MOGEN NIET ROOKEN. In Saksen. VORSTELIJK HUWELIJK TE LONDEN. Enorme belangstelling. TOPPUNT VAN OORLOGSROES. Film van Dickens in ongenade. VERANDERINGEN OP LANDBOUW-DEPARTEMENT. Ir. v. Rhijn's taak verlicht. De Maskerspelen- Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 25 en 710 uur; opening Zaterdag 2 Nov. 's av 7 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De heldin van den dag (amus); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 730 uur, hoofdnummer Abessinië, het land van den negus (sens.); extra: De luchtdoop (amus.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Peter (amus.); hoofdrol Franziska Gaal Toegang boven 14 jaar. Woensdag 6 November. 8 uur, zaal v. Gijzen, Breedstraat, worstel wedstrijd. 8.15 uur, Harmonie, 1ste abonnementscon cert H. O. V. 8.15 uur, De Unie, Sonatenavond Simon Zeegers en Joh. O. Kramer. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring Kribbebijter door 't Ontluikende Roosje Donderdag 7 November. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht' beelden over het chr. inst. v. doofstomme kinderen. Maandag 11 November. 8.15 uur, handelsschool, cursus over mo derne amateur-fotografie, voor de Volks universiteit. Dinsdag 12 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, revue De Blok kendoos. Stad en OmoeoitiQ Naar wij vernemen hebben B. en W. zich gistermiddag vereenigd met het eenstem mig uitgebrachte advies van de Commissie van Adves, om de terugbetaling der steun gelden niet nu maar aan het einde van de werkloosheid te doen geschiedde. HET GRATIS KOOPUUR. Het gratis koopuur in het Alkmaarsch Warenhuis is gisteren bepaald geweest op twee tot drie uur 2 uur tot 3 uur. Zij, die in dit uur dus iets gekocht hebben, kunnen op vertoon van hun bon hun geld terugkrijgen. KERKORGEL TE N.-SCHARWOUDE. Naar wij vernemen is de bouw van een nieuw orgel voor de nieuwe Ned. herv kerk te Noordscharwoude opgedragen aan den heer Spanjaard, voorheen deel uitmakende van de firma van deze naam alhier. DIERENMISHANDELING. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een veevervoerder, die in zijn wagen, welke slechts 1.50 M. breed en 1.50 M. lang was, een koe met 2 kalveren ver voerde. De koe puilde als 't ware uit de auto. Het vee is uit de vrachtauto naar de markt teruggeleid. DE INBRAAK IN DE ZUIVELFABRIEK TE 'T ZAND. Ondanks de ijverige nasporingen van de politie is men er tot heden niet in ge slaagd de daders van de inbraak in de zui velfabriek „Nieuw Leven" te ontdekken. Wel zijn vingerafdrukken aangetroffen, waarmee de politie t. h. t. haar voordeel hoopt te doen. Er zij aan herinnerd, dat bij deze in braak ongeveer 400 en een aantal pakjes boter werd ontvreemd. Uit de wijze waarop de brandkast werd „opengesneden" meent men hier te doen hebben met eerste klas vaklieden. Wij vernamen nog, dat het bestuur van de zuivelfabriek tegen inbraak is verzekerd. AANRIJDING TE T ZAND. Maandag werd de heer Veenstra te 't Buurtje op den Rijksweg alhier aangereden door een luxe auto, komende uit de richting Amsterdam. De heer V. werd van zijn rij wiel geslingerd en liep daarbij een diepe hoofdwond op. Dokter Boerma alhier ver leende geneeskundige hulp, waarna de aan- geredene zich weer per eigen rijwiel, dat slechts licht was beschadigd, huiswaarts kon begeven. De oorzaak van deze aanrijding is, dat de bestuurder van de auto werd verblind door de lichten van een tegenligger. AUTOBUS CONTRA VRACHTAUTO, Hedeomorgen omstreeks 10 uur slipte op den Schermerweg bij den Omval een auto bus, juist op het moment, dat een vracht auto, beladen met zand, passeerde. Hier door ontstond een bot-ing, die nogal flink raak was. Vele ruiten van de autobus werden hierdoor verbrijzeld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Beide auto's waren door de botsing be schadigd; de schade zal onderling geregeld worden. CABARET-REVUE „DE BLOKKENDOOS". Aangemoedigd «>oor het groote vertrou wen <±at het publiek van Alkmaar en Om streken stelt in de door de directie van 't Gulden Vlies te organiseeren voorstellingen, welk vertrouwen zich om. geuit heeft in een enorme belangstelling voor de Wiener San- gerknaben en de Maandagavond gehouden opvoering van „De Meid" met mevr. de Boer—van Rijk, komt genoemde directie nu de aandacht vragen voor een zeer actueel succes, n.1. „De Blokkendoos". Deze succes-cabaret-revue, waarin per soonlijk meewerken Fientje de la Mar, Corrie Vonk, Nell Koppen, Steffa Wine, Jan van Ees, Johan Elsensohn, Piet Urban Beuker en Denijs, The Jungle Serenaders etc., heeft in Amsterdam een ongelooflijk succes ge had. Zes weken achtereen was het Leidsche- plein-theater uitverkocht, wat zelfs voor Amsterdam een ongehoord feit is. In zijn voorwoord in het programma schrijft Jan van Ees o.m. over het ontstaan van „De Blokkendoos": Energiek Jrommelde Fientje de la Mar eenige beproefde krachten bij elkaar: Corrie Vonk, die haar sporen op revue, cabaret en tooneel reeds dik verdiende, Johan Elsen sohn en Jan van Ees, die Shakespeare, Von del, Bouber, Shaw en Speenhoff voor U deden leven en herleven; Beuker en Denijs, de virtuozen op twes vleugels en last but not least The Jungle Serenaders", die reeds in vele Nederlandsche cabarets en in verschil lende radio-programma's van hun nieuwe kunst deden genieten; Pief Urban, de oude tooneelrot, dien we waarlijk niet verder be hoeven te in'roduceeren. Dertien, we kunnen gerust zeggen 100 pet. Nederlandsche artis- ten werden door de leidster opgecomman deerd, ze stelde voor, om van de rondvlie gende stukken hout en de spaanders wat mooie blokken te zagen en die te maken tot „De Blokken, die de Wereld beterkenen" etc. etc. Dit wakkere troepje is er in geslaagd bin nen enkele dagen Amsterdam te veroveren. In drommen trokken ze iederen avond naar het Leidscheplein Theater. Zoo zes weken achtereen. U voelt dus wel dat dit werkelijk iets bijzonders moet zijn, anders loopt de Amsterdammer zoo hard niet. Ook Alkmaar geniet het voorrecht met „De Blokkendoos" te kunnen kennismaken Dinsdag 12 November 8.15 uur zal het gor dijn van 'het Gulden Vlies-tooneel open gaan en Fientje die la Mar en alle andere leden van het gezelschap zullen U werkelijk een bij zonder mooie avond bezorgen. Tot slot zij meegedeeld dat de plaatsbe spreking reeds morgenochtend 10 uur aan vangt. TEN AFSCHEID. Het Plaatselijk Crisiscomité beschouwt het concert, dat morgenavond wordt ge geven, tevens als een afscheid. En het is zoo te doen gebruikelijk, dat op een afscheid velen belangstelling toonen. Daarom verheugt het ons, dat wij de beschikking over de groote zaal van de Unie hebben, zoodat wij velen kunnen ontvangen. Wij stellen een groote opkomst op prijs. Door ons afscheid bij te wonen, geniet U van een mooi concert, waaraan medewerken de dames mevr. Vas Dias—Hissink, mej. A Maas Geesteranus, mej. Rosy Hahn, mej. M. van Regteren Altena, en de hee:en P. Brom mer, Jan Couvée. F H. Maschhaupt, terwijl U bovendien het comité in de gelegenheid stelt door Uwe bijdrage van 1, welke U voor het entrée betaalt, nog eenige nooden te lenigen. Mocht U nog weifelen of U 7 November wel naar het concert zou gaan, dan zal onze toelichting U toch zeker wel tot de overtui ging hebben gebracht, dai U deze avond niet afwezig kunt zijn. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Oct. 92 patiënten en legden 1310 h^zoeken af, waarvan 394 betalende, 736 voor 't A. Z. A. en 180 gratis. Er werd 1 maal de dokter ge assisteerd en 12 maal de laatse hulp ver leend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 15 patiënten, legde 239 bezoeken af en heeft 7 maal den dokter geassisteerd. HEROPENING ZAAK. De heer G. Kaper, die al 30 jaar de krui denierszaak in het perceel Oudegracht— hoek-Oosterburgstraat leidt, is een mail, die met zijn tijd mee gaat. Reeds lang deed de behoefte aan ver grooting van zijn zaak zich gevoelen, doc'i steeds werd daartegen opgezien met het'oog op de daaraan verbonden stagnatie van het bedrijf. Eindelijk viel het besluit en werd daartoe opdracht gegeven aan den heer v. Latum, terwijl het schilderwerk door den heer Wiedijk werd uitgevoerd. Morgen wordt de zaak, die thans den naam „t Levensmiddelenbedrijf'' heeft gekregen, heropend en wij konden heden constateeren, dat zoowel de heer van Latum als de heer Wiedijk zich op uitstekende wijze van zijn taak heeft gekweten. De winkel is op keurige wijze gemoderniseerd en vooral is rekenirg gehouden met de hygiënische eischen die de te verkoopen artikelen stellen. Voor den heer Kaper hopen wij, dat hij ook in de komende ;>eriode het totnogtoe behaalde succes zal cunnen blijven constateeren. PASSÉ PARTOUTS VOOR DE AMSTERDAMSCHE THEATERS. Meermalen hebben Alkmaarders het voornemen 'n tooneelstuk te gaan zien in de schouwburg waar het gezelschap gewoonlijk speelt en waar het spel dus het beste tot zijn recht komt. Een bezwaar is daarbij, dat men in Am sterdam soms een vrij hoog bedrag voor entree moet betalen, maar het Reis- en Theater bespreekbureau de N.V. Waco te Amsterdam heeft dat bezwaar thans groo- tendeels ondervangen. Men geeft thans, ter bevordering van het schouwburg- en concertbezoek voor het speelseizoen 1935—1936 zoogenaamde too- concert-passepartouts uit, die voor J 1.50 te verkrijgen zijn, in welk bedrag acteur^Vn f\5° vcor !?et suPPletiefonds van acteurs en actrices is begrepen va?n,etk^nlgef' K" °P een reductie nie(Trd<Ldan 50% op de entree-prij- zen met recht van vooibesprekine én geldig een of meerdere malen per week - Shd,epPrrin8en va"*- Amsterdamsche Tooneelvereenging Ver Rott. Hofstadtooneel, Ensemblé De' Boer van Rijk, Centraal Tooneel-Gezelschap de Blokkedoos, Hollandsch Tooneel, Gezel schap Louis-Saalborn, Nieuw Schouw tooneel, Gezelschap Bouber, de N.V. Het Concert Bureau en het Int. Concert, dir. E. Kraus. De passepartouts waarvoor een pasfo to moet worden ingeleverd is strikt per soonlijk. Het bureau van uitgifte is het Theater bespreekt bureau N.V. „Waco" N. Z. Voorburgwal 232, (telef. 37575), Am sterdam. Het hoofdagentschap voor Alkmaar en omstreken is het reisbureau H. A. B. O. Stationsweg te Alkmaar. Aan dit kantoor wordt iedere week bekend gemaakt voor welke voorstellingen de passe partouts geldig zijn. Men kan dus thans goedkoop een avond gezellig naar Amsterdam gaan en daarbij van een goede voorstelling in de hoofdstad genieten. VERHUISWAGEN GEKANTELD. Hedenmiddag om half drie is een verhuis wagen van de firma Hoed op de Nieuwe- sloot voor het pand van Kofa, toen de be stuurder dezen wagen wilde draaien, ten gevolge van het feit, dat een houten paaltje in den weg stond, gekanteld en gedeeltelijk op het trottoir terecht gekomen. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. DE NAJAARS-VEEMARKT. De Najaars-veemarkt bracht heden weer veel vertier in de stad. Opvallend was het groot aantal transport- en gewone auto's Vele boeren waren reeds van morgen om half vier in touw en toen om 7 uur bij de Ged. Nieuwesloot de toegang naar de markt werd geopend, stond de Handelskade vol met aanvoerders en hun vee. De regen beloofde niet veel goeds, al bracht deze voor de cafés reeds dadelijk drukte. Gelukkig werd het boven verwach ting een prachtige dag. De handel was evenals gister stug en de prijzen laag. Als steeds was het weer een loven en bieden. „De menschen zijn niet volmaakt, maar deze dieren wel", aldus een marktkoopman, die wat slachtjongvee van de hand trachtte te doen en met deze krachtuitdruk king de koopers suggereerde. Enkele standwerkers, met het wondermes, waarvan vooral de glassnijder waarmede vierkante M.'s glas gesneden konden worden als men de koopman althans kon geloo- ven de man met de scheermesjes en de standwerker Piet met zijn doorrookers, als mede de stalletjes met koek, sigaren en vischwaren, wisten weer de noodige belang stelling te trekken. Het was weer eens een echte najaars-veemarkt. Adverteeren in een blad, dat niet gelezen wordt, doet U ook niet! De wordt WEL gelezen, tliuUste éecicfUen (Ongecorrigeerd Door de rijkspolitie te Aalsmeer is, in sa menwerking met belastingambtenaren bij den landbouwer J. V. aan den Zwarteweg onder de gemeente Aalsmeer een volledig distilleer-toestel in beslag genomen. Bij het toestel, dat op een verborgen plaats, bo ven een hooischuur was aangebracht, bevon den zich zekere D. en F. R. Beide mannen zijn op het politie bureau te Aalsmeer aan een verhoor onderworpen, waarna zij op vrije voeten werden gesteld. De geheele in stallatie benevens eenige vaten sterke drank zijn per vrachtauto naar Amsterdam ver voerd. Tegen de drie personen is proces-verbaal opgemaakt. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam wees heden een interlocutoir vonnis in de strafzaak tegen den adjunct-commi's bij de Posterijen te Bussum, C. A. v. d. V dit zich had te verantwoorden wegens verduiste ring. In den loop van eenige jaren had hij 1200 uit de postzegelkas, die hij onder zijn beheer had, weggenomen. De rechtbank beval het uitbrengen van een reclasseeringsrapport, waarna de behande ling der zaak zal worden voortgezet. Het O. M. heeft tegen dezen verdachte negen maanden gevangenisstraf gerequireerd. De Vierde Kamer der Arrondissements rechtbank te Amsterdam veroordeelde van daag den ex-penningmeester van de Visch- eu Kaasventers Vereeniging „Eigen Hulp", J. S. te Huizen, wegens verduistering en valscli- heid in geschrifte, meermalen gepleegd, tot vier maanden gevangenisstraf. Verdachte zou zich in zijn functie verschi lende geldsbedragen hebben toegeëigend, di aan de vereeniging behoorden. Hij zou n.1 hebben aangegeven, dat er op het spaarbanjc boekje der vereeniging een bedrag van 12W stond, terwijl er in werkelijkheid bijna niets meer aanwezig was. Voorts had hij het 9aldo bij de Boerenleenbank te hoog opgegeven Het O.M. had zes maanden gevangenis straf gerequireerd. Verdediger van mr. J. K M. Mathuisen. In den strijd tegen de sancties, die gisteren in alle scherpte is begonnen, hebben de be voegde organen en bonden nieuwe maatre gelen tot vermindering van het gebruik van buitenlandsche producten genomen. Zoo is de bepaling, dat alle hotels, restaurants, enz., des Dinsdags slechts één vleesch- of vischgerecht kunnen aanbieden, tot alle da- g«n der week uitgebreid. Bovendien is aan alle bedrijven van dezen aard verzocht het verbruik van buitenlandsche specialiteiten en producten direct drastisch te beperken. Likeuren, wijnen en levensmiddelen van bui tenlandsche oorsprong dienen niet meer nieuw te worden besteld en de nog aanwe zige voorraden zooveel mogelijk aan buiten landers te worden verkocht. De Saksische minister van onderwijs heeft bepaald, dat op de scholen les gegeven moet worden in de nadeelige gevolgen van nico tine en alcohol. Jongens beneden 16 jaar die er op betrapt worden te rocken of alcohol te drinken, zullen met strenge schoolstraffen gestraft worden. Een ontzaggelijke menigte was van ochtend samengekomen toen Lady Alice Scott in gezelschap van haar broer in een glazen koets naar het Buckingham Palace reed, waar in de particuliere kapel haar huwelijk met den derden zoon van den koning, den hertog van Gloucester, in tegenwoordigheid van ongeveer 120 gasten werd voltrokken. Het weer was verrukkelijk met een lekker zonnetje, en de bruid werd luide toegejuicht. Langs den géheelen weg stond een enorme menigte geschaard. De bruidegom was ge kleed in het groot-tenue als majoor van net 10de huzarenregiment. Koning Georg was met zijn andere zoons eveneens in militaire uniform gkleed. De aartbisschop van Canter- bury werd geassisteerd door den bisschop van Londen en leidde den dienst. Aan het einde der plechtigheid traden de bruid en bruidegom op het balkon van het paleis, vanwaar zij door een enthousiaste menigte werden toegejuicht. Aan de daarop volgende lunch hield de koning een toast op het jonggetrouwde paar. Eén van de grootste modehuizen van Rome, dat tot nu toe zijn modellen Fransche namen placht te geven, noemt thans zijn toiletten naar namen van het front „Amara", „Takasee", „Harrar" en dergelijke. Het warmste wollen kleed wordt genoemd naar een woestijnland. Verder wordt meegedeeld, dat het pu bliek voor een bioscoop heeft gedemon streerd, waar de film David Copperfield (van Charles Dickens) werd gedraaid. Gelijk wij destijds meedeelden heeft mr. dr. A. A. v. Rhijn in verband met het feit, dat hij het secretaris-generaalschap van twee departementen heeft aanvaard, den minister van landbouw en visscherij ver zocht hem van zijn functie van regeerings- commissaris voor de turf en pluimveehou- derij en de visscherij te willen ontheffen. In verband hiermede ligt het in het voor nemen van den minister van landbouw en visscherij den regeeringscommissaris voor de industrie, dr. W. L. Groeneveld Meier te benoemen tot regeeringscommissaris vcor de turf. De pluimveezaken zullen wor- d-n behartigd door den heer ir. J. G. Tuk ker, directeur der Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee. Deze zal worden benoemd tot adviseerend lid voor de pluimveehouderij van het college van re- geeringscommissarissen. 'fzowHcuurf 'llieuws meer titel promotie Wij vernemen pas thans, dat de raad d,> vorige week de Utatatuir van debiet ambtenaren veranderde, altmede die van den gemeente-opzichter, ook de Wel van de" administrateur van he electrisch drijf heeft veranderd. De heer NensSl voortaan directeur van het O.E.Bheeten en wn achten 't wenschelijk, 0ok de bunreS met deze promotie in kennis te stellen J O. Kielt,' wtówVn dk'&f k N.H" Breelaan 92 vnnTmatt dl'L f m' Verüage, dmtbo*, geen, Verspuw. 7 naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 6 November Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,9 m.ty. (e Haparanda. Laagste barometerstand 747,6 m.M. te Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 7 November: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuid oostelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig ver- andering in temperatuur. Weeroverzichf. De faooge druk in het noordoosten heeft zich noordwaarts tot voorbij Spitsbergen uitgebreid; ook in het zuidwesten nadert een rug van hoogen druk. De depressie in bet westen is vrij sterk afgenomen. Een uitlooper drong in den ochtend met regen «n eenige wind ons land. Op de Britscbe eilanden klaart het weer verder op, bij het Kanaal waait het krachtig uit west. In Frankrijk is de lucht grootendeels be trokken met regen in het zuiden; in het wes ten klaart de lucht op. Duitschland heeft bij zwakken tot matigen zuidoostelijken tot zuid. weselijken wind nevelig weer met regen in het oosten en zuiden. De vorst is daar vrijwel verdwenen. In noord-Scandinavië nam de vorst toe, maar blijft het weer over het algemeen nog somber. In het zuiden valt eenige regen; om het Skagerrak waait het krachtig uit zuid oost. Het aanhouden van den noogen druk in het noord-oosten en de afnemende activi teit der westelijke depressie verhoogt de kans op oostelijke winden maar de hooge vochtig heid in de bovenlucht verhindert voorloopig afkoeling van beteekenis. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5 uur licht op. Alkmaar. A. Prijs, z.b., N.H., Ooster- weg 22 van Alkmaar. J. Koeleman, dienstbode, geen, Oude Prinsw. 21 van Alk maar. J. Bakhuis, wed. Jb. Lek, z.b., N.H., Russenweg 21 van Wormer. A. Sluyter, musicus, geen, Kerkelaan 18 van Huizen N.-H. C. H. Perk, wed. C. M. van Deventer, N.H.f z.b., Breelaan 43 van Alkmaar. T. Kerkmeer, wed. J. Wielings, N.H., z.b., Natteweg 66 van Koedijk. J. M. Peetoom, dienstbode, r.k., Kruisweg 60 van Egmond-Binnen. j. F. Corvtr, kapoer, N.H., Ruïnelaan 2 van Enkhuizen. M. A. E. Riechelmann, z.b., E.L., K. de Groote laan 46 van Amsterdam. H. P. Brouwer, kantoorbed., geen, Eikenlaan 25 van Groningen. J. Voorthuis, verpleeg ster, N.H., Verspijckw. 5 van Renkum. E Wey, dienstbode, N.H., Dorpsstraat 5 van Callantsoog. E. van Daalen, z.b., geen, Verspijcw. 7 van Zaandam. H. J. Beuneman, z.b., geen, Kogendiik 23 van Velsen. L. F. Britzei, z.b., D.GPrin- sessel. 38 van Dokkum. W. Wobbes, huis houdster, geen, Prinsessel. 38 van Dokkum. J. G. Tobinga, wed. Broers, z.b., N.H., Doorntjes 26 van Hillegersberg. J. N. Tielrooy, z.b., N.H., Doorntjes 26 van Hil legersberg. Graaf W. W. van Limburg Stirum, vertegen woord, geen, Kruisweg 6 van Nieuwer-Amstel. P. J. Schuurman, echtgenoote J. Kokkes, z.b., N.H., J. 01- denb.1, 2 van Nieuwe Niedorp. A. de Jonge, verpleegster, N.H., Groeneweg 52 van I exel. J. J. Koeman, kunstschilder, Seen, Buerweg 59 van Loosdrecht. S. P- [elsdingen, echtgenoote L. Visser, z.b^ N.H.. Notweg 13 van Akersloot. W. C Munk, z.b., geen. Bergerweg 53 van Eind hoven. E. J. Groen echtgenoote B Tb. Schotten, z.b., N.H., Noordlaan 30 van Z.- Scharwoude. H. W. G. van den Bergt, z.b., N.H., Breelaan 108 v. N.O. Indië J- Bouma, kinderjuffrouw, N.H., Kogendip 13 van Frankrijk. D. Stroomer, wed. P- Noë, z.b., N.H., Zuidlaan 9 van Zaandam- Voor een goedbezette zaal gaven de Mas kerspelers gisteravond in De Rustende Jagff hun eerste opvoering van dit seizoen; kwamen met het blijspel „Het Meisje uit het warenhuis" van Rien van Nopj>en; een vroo- lijk stuk in drie bedrijven, waarvan elk be drijf weer in drie afzonderlijke tafreeleo was onderverdeeld. Van den inhoud het volgende: Maggie, de jongste doenter van een brie venbesteller, werkt in het magazijn van een warenhuis, waar zij kennis maakt met nieuwe magazijnbediende, die achteraf het zoontje van den eigenaar van een 8-tal wa renhuizen blijkt te zijn, die na een ruzie zijn ouders besloot zijn academische studie op te geven en zelf zijn brood te verdienen. Tusschen de artikelen in het magazijn be- vinden zich ook een aantal plakkaten ®ej schoone spreuken; een daarvan luidt weg naar het ideale leven staat voor ieder open, men behoeft die slechta in slaan". Joe, de bediende, leert Maggie de betfl^ kenis van die spreuk en van lieverlee gfl** de wederzijdsche belangatelling tot t0C^fI!f genheid, die al naar gelang het stuk V0|^ejJ in liefde verkeert. Maggie is nog stee'os den waan, dat Joe een eenvoudig kind is als zij; hij heeft intusschen gemaakt tot kantoorbediende en verf?!e ,fln. dollar per week; zij maken huwelijksp' nen, totdat door een ongelukkige sainflJ^T van omstandigheden Maggie er achter V dat Joe de zoon van den warenhuiskornn^ Ze weet, dat er nu van een huwelijk K sprake meer kan zijn en hoewel zij v<* houdt, zegt z(j hem vaarwel. Ze kom»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12