Aqmda KIJKEK is KOOFEKBU CLOECK J^echtsuxken taaiste, betichten Stad en Omgeving. Weerbericht MELK OP ONJUISTE WIJZE GEPASTEURISEERD. Melkhandelaar veroordeelJ. BRAND GESTICHT, WAARBIJ VIER MENSCHEN OMKWAMEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter Een gevonden belastingplaatje zich toegeëigend. Met een bierglas gemanoeuvreerd. Een lastig heerschap. Gezellig hittenwagen-ritje. EGMOND A. D. HOEF Jong procuratiehouder ver duistert f 48.000. Toen er in Ursem gestolen werd Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 2—5 en 7—10 uur; opening Zaterdag 2 Nov. 's av. 7 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdagmiddag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer 4y, Musketiers (amus), hoofdrollen p.a. Szöke Szakall, Felix Bressart en Rose Bar- sony. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De heldin van den dag (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Abessinië, het land van den negus (sens extra: De luchtdoop (amus.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Peter (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 6 November. 8 uur, zaal v. Gijzen, Breedstraat, worstel wedstrijd." 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring Kribbenbijter door 't Ontluikende Roosje. 8 uur, Harmonie, 1ste abonnementsconcert H O. V. 8.15 uur, De Unie, Sonatenavond Simon Zeegers en Joh. O. Kramer. Donderdag 7 November. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht beelden over het chr. inst. v. doofstomme kinderen. Dinsdag 12 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, revue De Blok kendoos. Tengevolge van het rege'matig nemen van steekproeven door ambtenaren van den keuringsdienst stond gisteren een melkhandelaar terecht voor den kanton rechter te Amsterdam wegens overtre ding van art. 13 6ub 2c. van het melk- beoluit. De ambtenaren hadden in de zaak van verdachte gepasteuriseerde melk aangetroffen, die niet op de Jui6te wij/e was behandeld. De gepasteuriseerde melk bevatte staafvormige micro-orga nismen in groote hoeveelheid doordat onoordeelkundig was gepasteuriseerd en daarna veel te lang was bewaard. Op de vragen van den waarnemend kantonrechter mr. L. P. M. Loeff ver klaarde een ambtenaar van den keu ringsdienst, dat melk, die niet op vol doende wijze is gepasteuriseerd, geen veiligheid geeft, dat deze melk zonder koken kan worden genuttigd. Kantonrechter: waren er veel bacte riën in? Get.: Er zaten millioenen bacteriën in een c.M3. en er mogen er in die hoeveel heid hoogstens 25.000 voorkomen. Deze man is bovendien herhaaldelijk gewaar schuwd, alvorens tot opmaken van pro ces-verbaal i6 overgegaan. De ambtenaar van het O. M. achtte een strenge straf op haar plaats; spr. requireerde een geldboete van 40. De waarnemend kantonrechter bepaalde de boete op 25, nadat de verdediger mr. Vorstman had betoogd, dat verd. nooit eerder is veroordeeld, hoewel hij reeds jarenlang melkhandelaar is; het pasteu- riseeren kan aldus pl. eens een enkelen keer mislukken. In de voortgezette zitting van de Bossche rechtbank is gistermiddag behandeld de zaak tegen de Ossche arbeiders G. J. v. Galen en T. J. van Berne, die zich te verantwoor den hadden voor de op 10 Augustus 1926 te Oss gepleegde brandstich ting in de woning bewoond door de familie Bevers en Van Zandvoort, ten gevolge waarvan deze woning is afgebrand en de echtgenoote van J. A. van Zandvoort en zijn drie kinderen in de vlammen zijn om gekomen. Tegen ieder der verdachten eisch- te het O.M. een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Meerv. strafkamer. Zitting van Dinsdag 5 Nov. Uitspraken van 29 Oct. Aris B., electr., Arnhem. Radiodelict. Vrijgesproken, wegens bewijsgebrek. Arjen Pl„ arbeider. Enkhuizen. (Gede tineerd). Zedenmisdr. Art. 347 Strafr. Eisch 1 jaar gev. Vonnis lonform eisch. Joh. Anth. S. en Corn. Joh. S., Alk maar, beiden gedetineerd, diefstal on der verzwarende omstandigheden. Ieder 6 maanden gev. voorw. met 3 proefja ren en nader aangegeven bijz. voor waarden. Joh. Anth. S., slagersknecht, Alkmaar Ged., diefstal gepleegd te Schagen; 3 maanden gev. voorwaardelijk als boven gemeld. Wilhelmus K., koopman, Wervers- hoof. Ged. Rijwieldiefstal, 1 jaar ge vangenisstraf. Harmen de V., arbeider, A dam. Ged. Rijwieldiefstal, 6 maanden gev. Jac. Corn. v. A., kassier den Helder. Valschheid in geschrifte. (Eisch 1 jaar en 6 maanden gev.); 6 maanden gev. Zitting van 4 October. Een vechtpartijtje onder dames. Voor eenige dagen werd behandeld een mishandelingszaakje tegen zekere mej Maria v. H., echtgenoote van M., te Heidei, die op 15 Juni mej. de Boer geb. Molenaar in het gezicht zou hebben geslagen, gestompt of gekrabd De lezer gelieve zelf maar uit te zoeken. Het werd noodig geacht deze zaak uitte stellen en nog enkele getuigen te hooren Thans echter, nu die nadere behandeb'ng plaats had, had echter de meest belangheb bende geen blijk van belangstelling geven, maar daar werd nu toch geen aandacht meer aan geschonken en de vechtlustige Helder- sche dame veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Drie stomme streken. De stempelaar Jan VI., te Hoorn, had ook al weer niet zijn voordeel gedaan met de ondervinding van andere stom merds, di ekennis hadden gemaakt met den politierechter en op drie verschil lende tijdstippen aan M. H. valschelijk opgegeven lagere bedragei als bijver dienste dan hij in werkelijkheid had ge noten en dat niettegen6taar.de hij al was gewaarschuwd door inhouding van een gedee'te steun. Thans had hij zich te verantwoorden omdat hij had opgegeven dat hij in April had bijverdiend nog 1.75, in Augustus respectievelijk 3. 5 en 3, terwijl hij in waarheid had genoten respect, 9, 5 en nog eens 5. Het moest hem bekend zijn, dat deze knoeierijen streng worden gecorrigeerd e* nu moest de man zich niet verbazen dat h:j heden werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De officier waarschuwde nog bij fraude volgens regeeringsvoorschrift direct den officier van justitie te waar schuwen, welke maatregel in vele plaat sen wordt nagelaten. De kinderen van den 44-jarigen grond werker Jan v. d. V. te Barsingerhorn had een aan Piet Molenaar toebehoorende rijwiel- belastingplaatje gevonden en inplaats dat vader zorg droeg dat het plaatje behoorlijk bij de politie werd aangegeven, had hij ge daan of zijn neus bloedde en het zelf in be zit genomen. Later bleek echter dat het kind bedoeld plaatje had gestolen en niet had gevonden, wat de zaak voor vader Jan nog veel ernstiger maakte. Hij werd door politie en officier duchtig onder handen genomen en veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen als mede 1 maand gevangenisstraf voorwaar delijk met 2 proefjaren. De vrouw met 9 kinderen sprak in dit ge val ook een woordje in het voordeel van den onverstandigen vader. Dank je wel, edelacht bare, zei verdachte nederig. De zwaargebouwde garagehouder Nic. J. uit Anna Paulowna beleefde in den nacht van 26 op 21 Augustus in een café aan de Barsingerhorn een onaangenaam avontuur. Hij werd daar met bier in zijn gelaat gewor- pen en toen hij daarover aanmerking maak te, werd hij door den dader, zekeren Gerrit B., met een bierglas op het hoofd geslagen. Jonker greep alstoen gemelden B. in de lur ven, maar ontving alstoen met het overgeble ven stuk nog een opstopper, waardoor hij ten tweede male werd gewond en zich onder behandeling van den dokter moest stellen. Gemelde B. moest heden terecht staan, doch was niet verschenen en veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en beta ling van 10 schadevergoeding aan den heer Jonker. Een vriend van vorengenoemde veroor deelde Fedde v. M. had terzelfder gelegen heid de garagehouder Jonker een bierglas tegen het linkeroog gesmeten. Ook dit vrien delijke mensch was heden niet verschenen en werd veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf. Een 31-jarige schilder te O. Niedorp, Pieter L., had zich aldaar in den nacht van 16 op 17 September met geweld verzet tegen den ouitengewonen veldwachter, den 61 -jari gen heer D. de Groot, die hem wilde verwij deren uit de keuken van een café, die hij ab soluut niet wilde verlaten onder bedreiging, dat hij den heelen boel kort en klein wilde slaan. Piet verkeerden dien nacht in kenne- lijken staat en is dan 'n niet al te gemakkelijk te hanteeren persoon. Hij beweerde thans in die keuken per sé 'n eindje brood te hebben wlilen consumeeren. Het gebeurde ter gelegenheid van een landbouwfeest en Piet hield in die keuken 2 maal per week 'n boerenbridge-avondje. De officier stelde voor 50 boete of 25 dagen en twee maanden voorw., zocdat P. zich in 't gevang nog wat in 't bridgen zal kunnen oefenen, indien hij weer op 'n straf bare feit wordt betrapt. Vonnis 30 boete of 15 dagen en 1 maand bridge voorwaardelijk met 2 proefjaren De 36-jarige koopman Joh Simon Sp., 'u presentabel lid van de forsche Sp. fami lie, stond terecht, omdat hij op 16 September den 54-jarigen heer Albert Post, die me* hen- mee op de hittenkar reed, van die kar had ge duwd, waardoor de bejaarde man lang niet aangenaam werd getroffen. De heeren had den samen 'n kermis en paardenmarkt be zocht, en de heer Sp had rijkelijk bier en 3 borrels gedronken en had na zijn lafhartigen aanval op een persoon, die hij wel maken en breken, zich niet meer over zijn slachtoffer be':oramerd. De doktersrekening bedroeg 3 en de gemiste verdienste werd begroot op 12, die de dappere heer Spr. nu nog zal hebben te betalen, behalve de f 25 boete subs 15 dagen, die hij nog zal hebben te vol doen. fWordt vervolgd) Waarom de voorkeur aan een dagblad-advertentie? Wel, enkel dan alleen krijgt gi: van elk atteatie! 'JUcoinciaaiflietms De naleving der Crisiswetten. Bij den heer J. B. alhier werden door de Landbouw-Crisis-Organisatie 2 var kens in beslag genomen en te Purmerend verkocht wegens schrapping van B. als lid der organisatie. (Ongecorrigeerd) Mislukte speculaties noodzaakten hem daartoe. Een jongeman van 24 jaar, die procuratiehouder is op een effec tenkantoor te Amsterdam, is he den door de politie gearresteerd verdacht van verduistering van ongeveer 48000. Deze jongeman heeft gespecu leerd in effecten en toen zijn ma nipulaties mislukten, heeft hij om de verliezen te dekken de gelden van de firma, over welke hij be schikken kon, aangesproken en daarvoor gefingeerde boekingen gedaan. Dit is geruimen tijd goed gegaan, zonder dat men iets be merkte. Echter dezer dagen werd een staat, dien hij had gemaakt, gecontroleerd. Het bleek, dat hij niet klopte met de werkelijkheid en de directie kwam tot de ont dekking dat er een groot bedrag verduisterd was. De jongeman heeft een bekentenis afgelegd. DE ITALIAANSCHE OPMARSCH AAN HET NOORDELIJK FRONT. De strijd om Makalle. Zooals reeds gemeld werd, gaat de op- marsch van het corps Maravigna in het ge bied van Adi Abo door een nog weinig be kende bergstreek ten Westen en ten Zuid westen van Aksoem, die tot de rivier Takas- se loopt. Deze rivier is eigenlijk de boven loop van de later de grens tusschen Abessi nië en Eritrea vormende Setit onder een an deren naam. Het gebied van Adi Abo dringt als een wig in de Italiaansche kolonie Eri trea, zoodat de opmarsch van het corps Ma ravigna tot een eenvoudiger vorm van het Italiaansche ront zai leiden. Bovendien hoopt men, dat de Italiaansche troepen, na het ge bied van Adi Abo te zijn doorgetrokken, net gebied van de Takasse stroom opwaarts zul len kunnen volgen, de onherbergzame hoog vlakte van Tembien te vermijden en zoo mogelijk een wig kunnen drijven tusschen de Abessinische strijdkrachten aan het Tana- meer en de meer Oostwaarts geconcentreer de Abessinische troepen,. In elk ge zal dient echter de ontwikkeling der militaire maat regelen te worden afgewacht, alvorens met zekerheid het einddoel van den dezer dagen aangevangen Italiaanschen opmarsch kan worden aangegeven. Men verwacht, dat Ma- kalle Donderdag op Vrijdag zal worden bezet. In Italiaansche politieke en militaire krin gen heeft het bericht grooten indruk ge maakt, dat Laval en Hoare voornemens zou den zijn te Rome directe onderhandelingen met Mussolini te openen. Indien de2e bespre kingen niet tot een spoedige oplossing leiden, zouden de gevolgen, naar men hier ver klaart, niet te overzien zijn. Van vooraan staande militaire zijde wordt n.1. gewezen op de gevaren, die de toepassing der sanctie maatregelen op de wapenvoorziening der Italiaansche troepen zouden kunnen nebben, vooral met het oog op het feit, dat de Abes sinische troepen rijkelijk van wapens en mu nitie zullen worden voorzien. Door wapen en munitiegebrek zouden de militaire maat regelen, die een geheel nieuw karakter dragen, naar men van Italiaansche zijde vreest, ten zeerste bemoeilijkt worden. Een verdere moeilijkheid voor de Itali aansche legerleiding is het feit, dat zij noch op de hoogte is van de bedoelingen, noch van de sterkte van het Abessinische leger, terwijl de Italiaansche plannen den Abessi- niërs zeer goed bekend zijn. Inmiddels doen hier talrijke geruchten de ronde, omtrent vrijwillige onderwerpingen van Abessinische stamhoofden. O.a. zou de Sultan van Aoessa in het Zuidelijk Dana- kil-gebied zijn onderwerping hebben aange boden en voornemens zijn 20.000 man ter beschikking van de Italianen te stellen, waarvan eenige duizenden zich reeds bij de karavaan kameelruiters van overste Lo- renzini zouden hebben aangesloten. Voorts wordt van Italiaansche zijde beweerd, dat groepen aanhangers van Ras Koeksa met witte vlaggen van Makale naar het Noor den zouden trekken om zich ter beschikking van de Italiaansche autoriteiten te stellen en zelfs wordt van Italiaansche zijde thans het gerucht verbreid, dat de heerscher van het ten Zuiden van het Tana-meer gelegen landschap Godjam, Ras Imroe en zijn zoon onderhandelingen met de Italianen zouden willen openen. Al deze berichten en vooral het laatste dient men echter met het groot ste voorbehoud te aanvaarden. Itnli ansche frontberichten. De „Messaggero" meldt van het front, dat gisteravond de troepen 48 uur rust heb ben gekregen om de achterhoede gelegenheid te geven zich bij de voorhoede aan te sluiten. Bij de hervatting van de marsch verwacht men, dat gelijktijdig zal worden opgerukt van het Oosten, bij Abbi Addi, van Agoela en van Dolo, zoodat de stad Makalle in min der dan twee dagen bereikt en bezet kan worden, indien de ingewikkelde rivieren- '°°P °f nieuwe regenval den opmarsch niet Swf iv blac'en maken melding van de °,nc'(;rweipingen, die zouden ge- van d van den heeischer van Gondar, Ras Dagsa Dargile. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL. De ingeschrevenen bij het Handels register maken wij er op attent, dat morgen de candldaatstelling voor leden van de Kamer van Koophandel moet plaats hebben. Voor het grootbedrijf treden af de hee ren: Arntz, Grünwald, Kluitman, Moens en Wagenaar. Voor het kleinbedrijf de heeren Schmalz, de Raat, Endel, Kuiper en Colthof. 15 Ingeschreveneiv hij het Handelsre gister hebben gelegenheid om candida- ten te stellen, waarvoor men formulie ren kan bekomen bij de Kamer van Koophandel. Wanneer men het ongewenecht oor deelt, dat deze verkiezing bij enkele candidaatstelling verloopt, dan zal men goed doen meerdere candidaten te stel len. DE NAJAARSVEEMARKT. De Najaarsveemarkt, die door gunstig weer werd gekenmerkt, stond heden in het teeken van dalende prijzen en van zeer stug- gen handel. Vandaag was het de markt voor jongvee, morgen worden de gelde koeien aangevoerd. De prijzen van de vaarzen varieerden heden van 60—135; die voor de gras kalveren van 2595. De aanvoer kalfkoeien was vandaag nog gering, evenals die van ossen. De prijzen van de kalfkoeien varieerden van 140170 en die van de ossen van 80-/ 100. DE BOUW VAN HET NIEUWE POLITIEBUREAU. De eerste werkzaamheden voor den bouw van het nieuwe politiebureau hebben een aan vang genomen, zoodat de veronderstelling gerechtvaardigd is, aat het Werkfonds zien met de aangebrachte wijzigingen heeft ver- eenigd. Deze eerste werkzaamheden bestaan in het plaatsen van circa drie meter hooge palen, voor de terreinafscheiding, zooal6 bij elk werk gebruikelijk is. In afwijking van het gebruik bij andere groote werken heeft men zoowel aan de zijde van de St. Laurentiusstraat als aan die van het Kerkplein maar liefst een strook van 6 M. breedte van den openbaren weg afge nomen. Wij nemen gaarne aan, dat dit den aan nemer het werk zal vergemakkelijken, doch zijn toch van oordeel, dat dit aanleiding tot groote verkeersmoeilijkheden moet geven. Hst verkeersbelang vordert o.i., dat de breedte van de afscheiding tot de gebruikelijke pro portie wordt teruggebracht en wij verzoeken dan ook de verkeerspolitie hieraan reeds vroegtijdig aandacht te schenken. MICA 1935. Door het Alkmaarsche Comité zijn de ingekomen oplossingen doorgezonden naar het Landelijke Comité te Amsterdam, dat reeds druk aan het werk is met beoor- deelen. De kleurwedstrijd welke het Alkmaar sche Comité organiseerde, was een ware attractie voor de jeugd. Ruim 700 platen zijn gekleurd bij het Comité ingeleverd, de een mooier dan de andere. Enkele waren zelfs heel mooi. Velen hadden de fout gemaakt het rie ten dak rood te kleuren. Het Comité heeft de ingekomen platen gesorteerd naar leeftijd, en iedere groep geheel apart beoordeeld, zoodat in iedere groep prijzen zijn gevallen. Aan de winnaars is inmiddels bericht gezonden waar zij hun prijzen kunnen afhalen. Een geldkistje met waardevolle papieren bij Grootschermer op- gevischt! Donderdagmorgen 6 Juni had, zoo als men zich zal herinneren, te Rusten burg een zeer brutale diefstal plaats bij de familie C. Petiet aldaar. Alles werd overhoop gehaald en o.m. werd een geel geldkistje meegenomen, waarin voor een bedrag van 20.000 gulden aan waarde volle papieren zat. Dit geldkistje bleef ondanks alle na sporingen zoek, maar dezer dagen kreeg de politie te Schermerhorn een tip, als zou het geldkistje in de ringvaart on der de gemeente Schermerhorn moeten liggen. Daar hadden nl. op den dag van de inbraak twee mannen bij een arbeider aangeklopt en aan de vrouw des huizes een nijptang ter leen gevraagd, zooge naamd om een fiets te repareeren. Later werd die nijptang geheel verbogen bij een muur teruggevonden. Gistermiddag nu is door de rijks politie onder leiding van den Hoorn- schen brig.-commandaut, maj. Korver, in de ringvaart tusschen Schermerhorn'en Grootschermer gedregd naar het kistje en het succes was groot: de geldkist werd opgevischt en bij onderzoek bleek, dat alle papierm neg aanwezig waren! DE UITKEERING VAN DEN WERKLOOZENSTEUN. Gisteravond is, onder voorzitterschap van wethouder Slingerland ten stadhuize een ver- gadenng gehouden met de commissie' va, advies - waarbij ook de voorzitter der vak organisaties aanwezig waren - teneinde te bespreken op welke wijze de werkloozen doé? de verandering van den dag van uitkLrU? het minst gedupeerd zouden worden De commissie besloot, na langdurige be naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 5 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut de Bilt. Hoogste barometerstand 774,4 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 745,2 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 6 November: Zwakke tot matige zuid-oostelijke tot zui delijke wind; zwaar bewolkt met 'tijdelijke op klaring; aanvankelijk nog kans op regen' weinig verandering 'n temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk in het noordoosten is slechts weinig afgenomen en onder haar in vloed begint zich ook in Scandinavië lichte vorst te vertoonen. Van de diepe depressie in het zuid-westen zijn slechts secundairen overgebleven. De hoofdkern ligt hier bij IJsland In de Golf van Biscaye stormt het nog uit west en deze westenwinden brengen zware regen in een groot deel van Frankrijk. De Bntsche eilanden hebben bij veel ver- minderden wind eenige opklaring met daling van temperaturen. Ook in zuid-Duitschland valt regen. In het oosten is de lucht ^weinig bewolkt met lichte vorst, in Polen verdween d? vorst tijdelijk. Krachtige zuidoostelijke winden waaien in zuid-Scandinavië en noord-Duitschland. Voorloopig zijn geen belangrijke veranderingen in den weeretoe- stand te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.06 uur licht op. sprekingen, met algemeene stemmen aan B. en W. het voorstel te doen de terugbetaling van de 3 dagen steunuitkeering uit te stellen tot aan het einde van de weraloosheidspe- riode en voor zoover het de permanent werkloozen betreft tot het op 65-jarigen leeftijd overgaan van den werkloozensteun naar den armensteun. Hedenmiddag zouden B. en W. dit voor stel bespreken en er een beslissing over ne men. Daarna zou nog een vergadering van werkloozen worden gehouden. Wij vernemen nader, dat er nog geen be slissing is gevallen. Vast schijnt evenwel te staan, dat er mor gen nog geen korting zal worden ingehou den. OVERGEPLAATST. Naar wij vernemen is de heer de Rid der, depótchef 1ste kias6e van den tractie-dienst der Ned. Spoorwegen al hier, per 1 Jan. a s. in de functie van opzichter van locomotieven- en trein dienst overgeplaatst naar Eindhoven. H. O. V. CONCERT. Men verzoekt ons te willen mededee- len, dat het le abonnementsconcert van de H. O. V. dat morgenavond in de Har monie gegeven zal worden niet om 8 uur maar om 8.15 uur zal beginnen. NAJAARSCONFERENTIE VEREENIGING VOOR VROUWENBE- LANOEN EN OELIJK STAATS BURGERSCHAP. Nadat de wet-Marchant de huwende on derwijzeres had ontslagen, de z.g. circulai re De Wilde de vrouw bij ontslag liet voorgaan, maar bij benoemingen achterstel- de iri de niet specifiek vrouwelijke beroe pen", wordt thans de vrouwenwereld opge schrikt door een voorontwerp van wet van den minister van Sociale Zaken, dat haar arbeidsveld in fabrieken en op kantoren zal inkrimpen. Het is evenwel mogelijk, dat dit ontwerp, naast zijn in het oog springende gevaren voor de vrouw, toch ook een goede zijde heeft, dat het een betere opleiding van het meisje voor haar eventueele gezinstaak zou waarborgen, een gunstigen invloed zou hebben op het leven der werkneemsters en werknemers, op het leven der vrouw zooveel in als buiten het gezin. Het ligt in de bedoeling van de Vereeni- ging voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap alle kanten van dit on derwerp te doen belichten op een weekend conferentie op 9 en 10 November a.s. te Arnhem. Spreeksters zijn o.a. mevr. M. B. Bakker —Nort, mevr. J. Polak—Kiek, mej. Mr. E. Ribbius Peletie, mej. J. A. C. van Oppen. Deze wet kan groote gevolgen hebben voor de vrijheid van arbeid van de vrouw. En tevens van vérstrekkenden invloed zijn ?P de opleiding van de meisjes van de jongere generatie. Voor allen, die zich voor den vrouwen arbeid interesseeren, een terrein, dat zooveel meer omvat dan alleen den arbeider der in* tellectueele vrouw, is deze conferentie waar over men elders in dit blad nadere bijzon derheden vindt, van het hoogste belang- DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van ,,Dierenbescb«r' ming" den heer Verwer Oudegiac" hoek Baanstraat is hedenavond tussen 6K en 7Y> uur, voor den eigenaar of tueele liefhebbers een donkergrijze type herder (teef) te bekomen Het diei blijkbaar zijn baas kwijt geraakt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2