Agenda tBUmealand taaiste, be Stad w Omgeving. WeetbedchL Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 25 en 710 uur; opening Zaterdag 2 Nov. 's av. 7 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Honderd dagen van Napoleon (hist.)hoofd rol Werner Krauss. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens des av<>nds half acht, hoofdnummer Het Carnavalskind (rom.), hoofdrollen o.a. Ivan Mosjoukive, Tania Fedor, Saturnin Fabre. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. boven 14 jaar. Zaterdagmiddag, half 3, kindermatinee, bijzonder programma. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Am- phitryon „Uit de wolken komt het geluk" (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Paul Kemp en Adèle Sandrock. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Ik heb een mensch gedood, voor den Alg. Ned. Vrou wen Vredebond; spreker de heer v. Warmelo. 8.15 uur, handelsschool, cursus over mo derne amateur-fotografie, voor de Volks universiteit. eigenschappen als het ware afgeteekend waren. Ik had waarachtig niet meer noodig. En in den handdruk, dien wij bij het binnenkomen wisselden, moet hij reeds de belofte van vriendschap en kame raadschappelijke samenwerking gelezen hebben. Zoo voelde ik het toen. En het is ge bleken geen verkeerd gevoelen te zijn geweest." En verder, na den geslaagden tocht: „Kingsford Smith, op wiens staat van vliegdienst'deze Oceaanvlucht voorkomt als een der feiten van beteekenis, door hem verricht, is zonder twijfel een der allergrootsten in onze vliegwereld. Het moet voor iedereen een groote en niet genoeg te prijzen en te waardeeren eer zijn, om met een dergelijken man te mo gen samenwerken." En nog verder zegt Evert van Dijk: „Kingsford Smith was meer dan een held: hij was een held, die wist, begreep wat hij ging doen, die zijn heldendaden organiseerde. Hij was niet de man, die een hooge borst zette en met een breed gebaar beweerde, dat hij het best aandurfde." HOOFD VERBRIJZELD. Gistermiddag is de arbeider J. S. uit Tol- bert gemeente Leek bij Groningen, bij h;t dorschen tusschen een wagen en een electro- motor geraakt. Doordat de wagen doorreed, werd zijn hoofd volkomen verbrijzeld, de on gelukkige was op slag dood. EEN AVONTUUR IN HET PARK VELSERBEEK. Rijksambtenaren te IJmuidea hebben gis teravond in het park Velserbeek ongeveer 4000 pakjes cigareitenpapier in beslag ge nomen Een der smokkelaars kon worden gearresteerd. De kommiezen hadden een tip gekregen, dat een groote partij cigarettenpapier, ver borgen in het oark Velserbeek, gisteravond zou worden „overhandigd". Zij stelden zich verdekt op en wachtten de komende dingen af. Even later naderde inderdaad in het nachtelijk duister een viertal personen de plek. De kommiezen sprongen nu te voor schijn. Drie mannen wisten in het struikge was te ontkomen; de vierde kon worden ge arresteerd, terwijl een in de haast achterge laten rijwiel in beslag werd genomen. ZIJN ZIN GEKREGEN. De 39-jarige zwervende kellner S. S. te Breda wilde niet gaarne worden opgezon den naar de rijkswerkinrichting en daarom stichtte hij tot tweemaal toe brand in de bosschen. Het gevolg is, dat de rechtbank hem heeft veroordeeld tot drie jaar gevange nisstraf, zoodat hij zijn doel heeft bereikt. De eisch luidde twee jaar. LAATSTE NIEUWS UIT OSS Ten overstaan van de gemeentepolitie te Oss heeft de ca. 30-jarige J. M. Janssen, die Dinsdagmiddag werd gearresteerd, thans 'n volledige bekentenis afgelegd, waaruit blijkt dat hij medeplichtig is geweest aan den in Maart 1929 gepleegde diefstal van vleesch- waren ten nadeele van den heer Worp te Midshoyen. Janssen zal op transport naar den Bosch worden gesteld EENDENHOUDERS IN NOOD. Steun aan de regeering ge vraagd. Het Tweede Kamerlid, de heer Vervoorn, heeft aan den minister van Landbouw en Visscherij de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat met na me de eendenhouders door de lage prijzen der eieren practisch geruineerd zijn? 2. Is de minister niet van oordeel dat aan deze categorie van menschen restitutie be hoort te worden verleend van de op voeder- artikelen geheven rechten? 3. Zou de minister in overweging willen nemen zoo spoedig mogelijk aan de eenden houders bonnen voor belastingvrije mais en vischmeel te verstrekken? VISSCHER TENGEVOLGE VAN STORM IN NOOD. Behouden in de haven binnen gebracht. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur is de te Harlingen gestationneer- de motorreddingboot „C. A. den Tex" van de Noord- en Zuidhollandsche Redding maatschappij op het bericht, dat een vis- scher in nood verkeerde, uitgevarea HET UITZICHT IS BEPERKT (Ongecorrigeerd.) ZITTING TWEEDE KAMER. Een liberale stem Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. De begrooting van het departement van binnenlaudsche zaken van 1936 komt a.s. Dinsdagavond aan de orde. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting voor 1936. De heer Bicrema (lib.) critiseert een financiëel beleid, dat de lasten maar tot in het oneindige naar de toekomst zal verschuiven. Het is ook onmogelijk door te gaan met verzwaring van den belastingdruk. Een reisbelasting en een belasting op Nederlanders in der; vreem hebben spr.'s instemming. Spr. betoogt, dht de begrooting op geen 6tukken na sluit. De regcering zal met bezuinigen moeten voortgaan. Spr. juicht de plan nen tot verbetering van Let leger toe. Do houding van den gouverneur-gene raal jegens Mussert keurt spr. af. De heer Schouten (A.R.) zegt, dat de regeering hoewel ze een dualistische po litiek moet voeren, toch zekere eenheid vertoont. Blijkens het vocrloopig ver slag bestaat er echter in de Kamer een bonte mengeling van gedachten. De regeering moet haar bezuinigingsarbeid on-nderbroeken voortzetten. EEN HORS D'OEUVRE VOOR DE „IRISH STEW" HET STAVISKY-PROCES. Nieuwe onthullingen en nieuw onderzoek. Nog slechts kort is het Stavisky-proces te Parijs aan den gang en reeds heeft het eeni- ge nieuwe onthullingen opgeleverd, die in Frankrijk groot opzien hebben gebaard. Dit was o.a. het geval in de zitting an giste ren, toen de beklaagde Cohen, taxateur van de gemeentelijke bank van leening te Bayon- ne, gehoord werd. Deze beklaagde gaf toe, in verschillende gevallen juweelen te hoog te hebben getaxeerd. Uitvoerig deed hij me dedeel ing omtrent de betrekkingen tusschen Stavisky en verschillende vooraanstaande re- geeringspersonen, die de justitie aanleiding hebben gegeven in eenige gevallen een nieuw onderzoek te gelasten. Verschillende malen, zoo deelde hij mede, had hij in opdracht van Stavisky vooraanstaande personen geschen ken moeten overhandigen, o.a. den voorma gen, thans overleden minister van arbeid ran^ois Albert. Op een goeden dag had hij ?r echter genoeg van gekregen en de politie een anoniemen brief gezonden, waarin hij mededeel ing deed van het geheele bedrog. Tot zijn groote verbazing was Stavisky eeni ge dagen later met het origineel van den brief bij hem gekomen en had hem gezegd, dat hij, wanneer hij den schrijver te pakken zou krijgen, wel met hem zou afrekenen. Ook deze verklaring was aanleiding voor de justitie, een nieuw onderzoek te gelasten naar de nauwe betrekkingen, die blijkens dit verhaal tusschen Stavisky en de politie moe ten hebben bestaan. Voorts wil men onderzoeken, wie Stavisky het parlementaire politiebewijs heeft ver schaft, waardoor het hem o.a. mogelijk was bij de wedrennen te Longchamps en Auteuil zijn auto te parkeeren op de voor den presi dent der republiek gereserveerde parkeer plaats. Het verdere verloop der zitting bracht weinig nieuws, doch verschillende afgeleg de verklaringen waren zeer belastend voor den voormal igen burgemeester van Bayonne, het Kamerlid Garat. Rond den strijd in Abessinië. Reizigers uit Abessinië vertellen. Heden is te Cuxhaven aangekomen het» Duitsche stoomschip „Usambara" van de Woermann-lijn, met aan boord een groep Europeanen, in totaal 23 mannen, vrouwen en kinderen, die op 9 October uit Addis Abeba waren vertrokken en zich op 11 Octo ber te Djiboeti aan boord van de „Usamba- ra" hadden ingescheept. Eenigen hunner waren te Genua en te Marseille aan land gegaan om hun reis per trein voort te zet ten. Onder degenen, die zich nog aan boord bevonden, was o.a. de Zweedsche luitenant Nyblom, een opleidings-officier, die naar Europa is teruggekeerd. Hij verklaarde, dat hij was teruggekeerd om officier in het Zweedsche leger te kunnen blijven. Eenigen zijner Zweedsche kameraden waren echter te Addis Abeba gebleven. Luitenant Nyblom schatte het aantal op Europeesche wijze af gerichte Abessinische soldaten op 150.000 a 200.000 man. Groote aandacht werd speciaal gewijd aan de opleiding van de garde. Voor den oorlog was deze 4.000 k 5.000 man sterk. Thans is zij echter aanzienlijk uitgebreid. De keizerlijke garde, die naar Europeesche opvatting een buitengewone keurtroep is, is tot nog toe buiten den stijd gehouden. De ervaringen, die luitenant Nyblom bij het opleiden van recruten had verkregen, waren zeer gunstig. De Abessinische waren zeer intelligent en konden in zeer korten tijd van hun donderbussen overgaan op de mo- derste vuurwapenen. De opleiding van re cruten geschiedde niet alleen bij het leiden de volk der Amhara's, doch bij alle stam men. De ongeregelde troepen, die dikwijls met 30.000 man tegelijk in de hoofdstad aan kwamen, worden voor zoover er vooraad is, eveneens met moderne geweren uitgerust. De vrouw van een Duitsch architect, mevrouw Soltek, deelde mede, dat de Euro peesche mannen bijna allen in Abessinië waren gebleven Zij had den indruk, dat van interne oneenigheid tusschen de Abessinische stammen geen sprake was, hoewel de vriend schap tusschen de onderworpen stammen en de Amhara's niet zeer groot is. Zorgen voor de approviandeering der troepen zou den de Abessiniërs niet licht hebben, want als het moest konden zij volstaan met een handvol geroosterde erwten per dag. DE STRIJD IN OOST-AFRIKA Doorbraakpoging in het Westen. Het tweede legercorps van generaal Mara- vigna is gisteren uit Adoea en Aksoem in Westelijke richting vertrokken, terwijl het 17de en het 23ste bataillon van de inboorlin gentroepen uit Eritrea trachten langs de grens van den Soedan naar het Zuiden te diingen om te probeeren de troepen onder bevel van Ras Ayelen, den Abessinisrhen commandant van de troepen nabij de Setit, de rivier in het uiterste Noordwesten, van de overige Abessinische legermacht af te snij den. Van Italiaansche zijde wordt gemeld, da' bij een poging om Italiaansche Akari's op de beöoschte hellingen van de Amba Salana, ten zuidwesten van Agoela, in een hinderlaag te lokken, 40 Abessinische krijgers werden ge dood en tien gevangen genomen. riet ministerie van buitenlandsche zaken te Rome ontkent beslist de juistheid van het in het buitenland gepubliceerde bericht, dat tv.ee Italiaansche vliegtuigen door Abessini sche troepen zouden zijn neergeschoten, waarbij de geheele bemanning dezer vliegtui gen om het leven zou zijn gekomen. De reis van Haile Selassie naar het front. Omtrent de reis van den Negus naar het front wordt nader mede gedeeld, dat Haile Selassie zich per vliegtuig naar Harrar zal begeven, vanwaar hij per auto een inspectie tocht van 5 of 6 dagen langs het Zuidelijk front zal maken, alvorens zijn hoofdkwartier te Dessie te vestigen. AMERIKAANSCH JOURNALIST OVER BOORD GESLAOEN? Uit Southampton wordt gemeld, dat ter hoogte van het eiland Wight de Amerikaan- sche journalist Harold E. Scarborough uit Ballimore, voormalig Eurooeesch redacteur van de „New York Herald*, op geheimzin nige wijze van boord van de „Berengaria" is verdwenen en vermoedelijk over boord is ge slagen. ZIJN BEIDE KINDEREN GEDOOD. Tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De Zutphensche rechtbank heeft heden den 31-jarigen arbeider J L. uit Lochem, die in den nacht van 12 op 13 Juni j.1. aldaar zijn beide kinderen Hendrik en Jacobus door ophanging om het leven heeft ge bracht, wegens het voortgezet mis drijf van moord veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Verdachte hoorde het vonnis on bewogen aan. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 105.000 K.G. tegen 101.000 K.G. in dezelfde week van het vorig jaar en 91.000 K.G. in dezelfde wiek van 1933. De hoogste markt bedroeg 18 per 50 K.G., zoodat de prijs weer 2 lager was dan de vorige week, hoewel de gemiddelde prijs 16 k f 17 slechts J 0.50 lager was, terwijl de handel vaster was. De volgende week treedt de melkbeperking in werking. De kaasfabrieken worden dan verplicht een deel van de melk voor de boter- bereiding te gebruiken en de ondermelk aan de bóeren-leveranciers af te leveren voor veevoeder. Een vermindering van de kaas productie zal daarvan het gevolg zijn. De bovengenoemde cijfers doen zien, dat tot nog toe de kaasproductie grooter was dan in de beide vorige jaren. Gezien de vetbehoefte en de te verwachten productievermindering, zal de kaasprijs moeten stijgen. Dit zou reeds het geval zijn geweest, wan neer het contingent, dat mag worden uitge voerd, grooter was. De actie in Italië tegen de Nederlandsche producten, omdat ook ons land meedoet aan de sancties van den Volkenbond tegen Italië, zal echter ook wel tengevolge hebben, dat de kaasexport naar dit land zal verminderen. Producenten in Italië maken althans reeds een krachtige propaganda om onze snijbloe men, zaden en rood-geschilderde Edammer tjes te weren. DE INBREKER GEVONDEN. In verband met de poging tot inbraak bij den heer Zwaan te Heiloo kan gemeld wor den, dat de dader zekere K. K. door den gemeenteveldwachter te Alkmaar is op gespoord en naar Heiloo overgebracht waar hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. De man is daarna naar het Huis van Be waring te Alkmaar overgebracht. BEROERING IN MIDWOUD. Lijken, die dertig jaar gaaf bleven. „Het Volksblad'' geeft een uitvoerige be schouwing over het inderdaad zeer interes sante feit, dat men te Midwoud, bij het rui men van het kerkhof, lijken heeft gevonden, die, evenals de daarom zittende kisten, vol komen gaaf waren gebleven, hoewel ze reeds dertig jaar begraven waren geweest. Reeds vroeger heeft zich op het kleine kerkhof te Midwoud iets dergelijks voorge daan en een commissie heeft toen tevergeefs een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. Wat m<jet men nu bij het ruimen van een kerkhof met dergelijke vondsten doen? Over dit punt, zegt het blad, is het, dat de meeningen uiteen loopen. Beenderen kan men gevoegelijk in een knekelput bergen, maar men heeft hier met gave lichamen te doen! Dat stuit ieder tegen de borst en zoo denken de Midwouders er ook over. Men zou het ontbindingsproces kunnen verhaas ten, wat men dan ook getracht heeft te doen. Men wierp in de graven grind, men dreef holle buizen in den grond, alles om de lucht maar toegang tot de diepte te verschaffen. Toen men na jaren weer keek, bleek, dat alles niets geholpen had. De lijken bleven gaaf. Men vindt het afschuwelijk. Vooral zij die een bloedverwant aan de aarde hebben 'toe vertrouwd, staan verbijsterd. Het kerkhof moet vergroot, de graven moeten opgeruimd worden, terwijl het tegen ieders gevoel in- druischt om ze op te ruimen. De gemeente staat voor een dilemma. Uitbreiden kan men niet omdat de plaats begrensd wordt door poldersloot en, die in het afwateringssysteem hun eigen functie hebben en niet gedempt mogen worden. Thans is men bezig met te overpeinzen om een halve meter zand op den grond te bren gen. Misschien dat dit helpen zal? Elders in ons land komt dit verschijnsel ook voor doch in eenigszins gewijzigden vorm. In het Friesche dorp Mirdum bi Stiens en m Limburg zijn grafkelders, die Et- zelfde vertoonen. De omstandigheden zijn naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 8 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,9 m.M. te Happaranda. Laagste barometerstand 744,0 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 9 November: Krachtige tot matige zuidelijke tot zuid westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur, Weeroverzicht. De hooge druk in het noord-oosten Neef afnemen maar herstelt zich nu in zuid-Scan- dinavië De depressie, die gisteren in de Golf van Biscaye verscheen, trok naar oost. Angeland. In het Kanaal bleef nog een secundaire achter. De hoofddepressie trok naar IJsland. In Engeland valt nog regen, nadat plaat selijk reeds meer dan 20 m m. is gevallen Ierland en Schotland hebben opklarend weer, in zuid-Schotland valt regen. Van den in gang van het kanaal tot Denemarken waait het stormachtig uit zuid tot zuidwest. In zuid-Frankrijk en Spanje zijn zeer zware regens gevallen, La Corona had 65, Lijn 45 m m. en ook thans valt nog regen in geheel zuid-Frankrijk. Duitschland heeft grooten- deels matigen wind en zwaar bewolkte lucht met weinig regen. In Scandinavië viel plaat selijk sneeuw. De vorst In het noorden nam af. Voorloopig zal het weer nog een enigs zins buiïg karakter behouden. LICHT OP! Hedenavond voor riiwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4 52 uur licht op. daar anders, daar de lijken volkomen aan de lucht zijn toevertrouwd. In Midwoud is dat niet het geval. Hier liggen ze rondom in het zand, dat zeer vet is en vermengd met klei. Oogenschijnlijk is er niets bijzonders aan te zien. Men heeft echter iets van deze aarde opgestuurd aan het Bodemkundig Instituut t» Groningen voor een nauwkeurig onder zoek. Zeker is, dat dit zand actief is. In het menschenlichaam zijn n.1. direct na den dood verrottingsbacteriën aanwezig, die oogen- blikkelijk hun opruimingswerkzaamheden aanvangen. Zand is doorgaans eerder een stimulans dan een beletsel voor dien arbeid. Het zand van het Midwoudsche kerkhof ech ter is niet alleen in staat als een rem te wer ken doch ook om de aanwezige bacteriën volkomen te vernietigen. Het blad heeft over een en ander de mee- ning gevraagd van dr. Heijermans, directeur van den G. G. D. te Amsterdam, die sprak van een werende werking van de bodem gesteldheid. Wanneer het niet mogelijk is het kerkhof te vergrooten, moet naar een andere begraafplaats worden omgezien. CONCERT VOOR HET CRISIS- COMITE. Dit concert, ten behoeve van het Alk- maarsche Crisis-comité gegeven door een aantal stadgenooten, had een tame lijk aantal luisteraars naar de Unie doen komen; tenminste, de talrijke con certen van den laatsten tijd in aanmer king genomen, was het bezoek bevredi gend. Het concert werd geopend met een geestige toespraak van den waarn. voor zitter; daarna het eerste muzikale num mer n.1. een sonate van Locillet, voor c«'lo en piano, gespeeld door de heeren Maschhaupt en Brouwer. Wij zullen de verschillende nummers maar even ver melden en ons van kritiek, die toch bij een weldadigheidsuitvoering niet thuis behoort, onthouden. Mevr. Vas Dias, droeg op uitstekende wijze „de Nachte gaal van Anderson voor, waarbij de daarbij behoorende muzikale illustratie van Winternitz heel mooi door Jan Couvée werd gespeeld. t Is moeilijk een declameerende dame op een geopenden vleugel te begeleiden; men is zoo gauw te sterk en dan komt ie declamatie in 't gedrang. Voorts zong Mej. Maas Geesteranus een paar aria's van Mozart, waarbij de groote en moeie- üjke concertaria, met fluitbegeleding van Mej. v. Regteren Altena. In de pauze werd een kopje thee met gebak geserveerd, wat wij dankbaar aanvaardden. i'oen kwam weder Mevr. Vas Dias met haar mooie sonore stem een paar gedichten voordragen waarna de alt soliste mej. Rosy Hahn het podium betrad. Zij zong zeer muzikaal met haar mooie volle altstem een viertal liederen van Schubert. Hierna volgden een drie tal cello-nummers, mooi voorgedragen door den heer Maschhaupt (vooral het laatste was een aardig nummer van Pianelli), waarna het concert besloten werd door drie duetten; twee van Schu- mann en één, zeer melodieus van Hil- doch. De dames Maas Geesteranus en Rosy Hahn hebben dit slotnummer prachtig voorgedragen. Rest ons nu nog even den accompaff" nateur, den heer P. Brouwer, te noemen als een bekwaam en uiterst muzikaal begeleider; hij heeft knap werk verricht en lang niet altijd gemakkelijk. Met een woord van dank aan a',e medewerkenden sloot de voorzitter de' ze,, avond. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het gebeurde in New York (sens.) hoofdrollen Lyle Talbot, Gertruide Micheal. Toegang Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Maandag 11 November. Na lang zoeken is de bemanning van de motorreddingboot er in geslaagd den schipper, die in een kleine open sloep voer, op te sporen. De man werd benoorden Harlingen op de Ballastplaats, in geheel uitgeputten toestand, aangetroffen. De visscher, een scharrespeurder, die alleen in zijn kleine bootje was uitgegaan, is aan boord van de reddingboot genomen en te omstreeks vier uur in de haven van Har lingen aangekomen. De scharrepeurder was uitgevaren om onder den wal te visschen. Door den zwa- ren Zuidooster storm is hij afgedreven en kwam hij in nood te verkeeren. Op hooge bruggen k SCHERP RECHTS HOUDEN het wachtwoord I U kunt immers niet zien, ol van de andere zijde verkeer naderti V o e t b a L Onder dit opschrift schrijft de Radiobode van deze week over den wedstrijd Hol landDenemarken Ze hebben gelijk gekregen, de optimisten van het Stadion. Nederland heeft op pan toffels van Denemarken gewonnen. Vóór dat de wedstrijd aanving wist iedereen al, dat het een „walk-over" zou worden. Die zelfverzekerheid is prachtig, als zij uit komt, maar wij huiveren nu eenmaal een beetje, wanneer wij ietwat roekeloos zien handelen in huiden van ongeschoten beren. En de huidenhandel was opgewekt. Er was veel aanbod franco Marathontribune. Ge lukkig kon iedereen zich behoorlijk dekken toen het op leveren aan kwam. En 't pittige Nederlandsch Elftal heeft de huidenleveranciers in die prettige positie gebracht. „Het dak" ontving ons met al de praal van zonneschijn en frisschen wind, waarover een prachtige herfstmiddag be schikt. Het was er heerlijk te toeven. De Oranjemannen speelden een aardige partij, maar groot vuurwerk werd er niet afgesto ken. Het leek een opgewekte oefenpartij tegen een B-elftal. „Kan jij ook zoo lang met den bal op je hoofd loopen?" scheen Anderiessen aan Van Heel te vragen, ter wijl Wels menigmaal den indruk gaf er nog een paar trucjes bij te willen leeren en zijn vaardigheid hierin op de Denen scheen te beproeven. Doelverdediger Halle scheen ons af en toe een goedmoedige straatbewo ner toe, die de jongens vermaande nu niet zoo dicht bij zijn ramen te voetballen, maar liever een eind het veld op te gaan, waar Prac^'£elegenheid was om te schoppen. „Hier hebben jullie dan den bal nog eens terug maar denk er om, als 't weer ge beurt roep ik agent Weber". En agent Weber trad op als een bezadigd politieman, die iederen nieuwsgierigen Deen het pleziertje gunde van even te blij ven staan om te kijken, waarom er een op loopje was voor 't huis van Halle, maar die daarna ook onverbiddelijk „doorloopen" commandeerde en verlangde dat men door- liep voor dat agent Caldenhove er aan te pas moest komen. Het was nooit zoo als wij dat tegen Bel gië of zoo b.v. gewend zijn. Dan suist her haaldelijk het „Ueberfall-Kommando" met Van Heel en Paauwe en Smit aan om een charge uit te voeren. Het was zóó rustig, dat b.v. Smit voortdurend administratief werk op het Hoofdbureau scheen te ver richten. Het publiek was bij tijden zoo rustig als of het luisterde naar het „halfuurtje ge sprekken met luisteraars" van Ds. Spel berg, inplaats van naar het fluitje van scheidsrechter Jewell. Goed! Het was een aardige wedstrijd om er een seizoen mee te beginnen, maar de Spaanse peper zat er nog niet in. Eens af wachten of ons die Irish Stew van Decem ber een steviger grondje in de maag geeft.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2