Agenda O&ituwtdatid Rechtszaken Stad mOmgeving. Weeeheacht BANKROOF IN AMERIKA. GASONTPLOFFING IN ENGELAND. WELVAARTSHERSTEL. Voordracht van Th. H. Bernsen en Dr. V. M. Kresin. DIERENMISHANDELING. Twee weken achter slot en grendel. OP ZIJN GEWEZEN MEISJE GESCHOTEN. Verdachte tot vier jaar ver oordeeld. ST. MAARTEN-OVERLAST. Hulp der burgerij ingeroepen. POGING TOT CHANTAGE IN WARMENHUIZEN. Het is de politie echter gelukt de anonieme briefschrijvers te arresteeren. DE STRANDINGEN BIJ EGMOND Behandeling door Raad tW' de Scheepvaart. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 25 en 710 uur; Zaterdags 10—10 uur, Zon dags 2—10 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht. hoofdnummer Honderd dagen van Napoleon (hist.)hoofd rol Werner Krauss. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens des avonds half acht, hoofdnummer Het Carnavalskind (rom.), hoofdrollen o.a. Ivan Mosjoukine, Tania Fedor, Saturnin Fabre. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het gebeurde in New York (sens.) hoofdrollen Lyle Talbot, Gertrude Micheal. Toegang boven 14 jaar. Zaterdagmiddag, half 3, kindermatinee, bijzonder programma. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Am- phitryon „Uit de wolken komt het geluk" (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Paul Kemp en Adèle Sandrock. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Maandag 11 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Ik heb een mensch gedood, voor den Alg. Ned. Vrou wen Vredebond; spreker de heer v. Warmelo. 8.15 uur, handelsschool, cursus over mo derne amateur-fotografie, voor de Volks universiteit. Dinsdag 12 November. 8 uur, Kapelkerk, dr. Stegenga voor de Evang. Maatschappij. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, revue De Blok kendoos. 8 uur, café Renses te Stompetoren, feest avond Huisvlijt en Floralia, m. m. v. Kon. reder, kamer Bilderdijk uit Alkmaar. over half Juli reeds: „Seldte kan daar niet voor instaan, en daar hij zich natuurlijk met de regeering en niet met zijn eigen bond identificeert, blijft er niets over dan den bond zich zelf te laten ontbinden. Zoover is het nog niet, maar daar gaat het naar toe", Nu is het eindelijk dan wel zoo ver, na dat de eene groep na de andere met zelf- ontbinding het voorbeeld had gegeven. De strijd tegen de overblijfselen van den Stalen Helm werd door de regeeringsinstanties en door de partij gevoerd onder het devies: tegen de geheime reactie. Daar hoort men thans niets meer van. Nu heet het, dat de Stalen Helm nooit andere doeleinden dan de nationaal-socialistische partij heeft ge kend en hij wordt daarom als een overbo dig geworden nevenorganisatie opgeheven. Zoo kan men het ook opvatten, want zeer zeker heeft de partij aan den Stalen Helm en de Duitsch-nationalen, van wie de Sta len Helm de machtsexponent was, veel te danken. Maar toen te Harzburg het eerste verbond tusschen de Duitsch-nationalen en de nationaal-socialisten tot stand kwam en bij het sluiten van dat verbond ook reeds de eerste rivaliteit en wrijving aan den dag kwam, stond den partijleider Hugenberg heel wat anders voor dan zelfopoffering en opgaan in de andere partij als einddoel. Ook de leiders van den Stalen Hein had den zich den afloop der dingen anders voor gesteld. Nog bij de overneming van de macht zijn er wedstrijden tusschen de S.A. en de Stalen Helm-mannen gehouden, wie het eerst de eigen vlag op een gebouw zou hijschen, en, zooals gezegd, tot in den laat- sten tijd werd van nationaal-socialistische zi'de de Stalen Helm nog als een overblijf sel der reactie voorgesteld. Twee Jagen ge leien waarschuwde te Hamburg de gouw leider Kaufmann de afdeelingen van den Stalen Helm, dat zij met ie zelfontbinding haast moesten maken, omdat het anders te laat zou wezen. De definitieve ontbinding van den Stalen Helm is te beschouwen als het negatieve pendant van het hijschen van de nieuwe oorlogsvlag. Zes gewapende mannen hebben gister een overval gepleegd op een bank te Pat- terson (New-Jersey), waar zij een buit wis ten te bemachtigen van 18.000 dollar, waarmede ze ontkwamen. Op het oogenblik dat de overval ge pleegd werd, was de directie in een aan grenzend vertrek in conferentie. Zonder dat zü iets van het gebeurde gemerkt had, bleek zij de conferentie rustig te hebben voortgezet. Een hevige ondergrondsche gasontplof fing heeft gisteravond het stadie Oltham in Lancashire in opschudding gebracht. Het plaveisel van de hoofdstraat scheurde over een lengte van 200 M. open. Zware put deksels en steenen vlogen door de lucht, en vernielden meer dan 50 etalageruiten. Vele voorbijgangers werden tegen den grond ge smeten. Elf personen werden ernstig en veer tig licht gewond. over de mogelijkheid om tot de afsluiting van een collectieve arbeidsovereenkomst te komen, waarin de uitspraak zal worden ver werkt. Nadat de Ned. Bond en de Federatie ver klaard hadden niet tot bespreking bereid te zijn wanneer niet eerst de arbitrale uit- spraak ter zijde werd gelegd, aan welk ver zoek de werkgevers niet konden voldoen, werd de vergadering geschorst. De besprekingen werden daarna voortgezet met den R.-K. en den Chr. Bond, waarbij van patroonszijde verschillende concessies werden gedaan, om alsnog een landelijk con flict te kunnen voorkomen. De nieuwe loonvoorstellen zullen aan het congres van den R.-K. Bond, dat 16 Novem ber a.s. te Nijmegen zal worden gehouden, worden voorgelegd. De vergadering, die om 10 uur 's morgens was aangevangen, werd om 10 uur 's avonds gesloten. BEROOVING VAN 'N LANDBOUWER. Drie arrestaties te Alfen a. d. Rijn- De politie te Alfen a. d. Rijn is erin ge slaagd de hand te leggen op drie jongelui, zekere S., v. W. en K. wonende aldaar, die eenige maanden geleden den bejaarden landbouwer B. te Boskoop van een som geld hebben beroofd. De jongelui gaven zich daarbij uit als ambtenaren van de cri sis zuivelcentrale. Terwijl een hunner den landbouwer aan den praat hield, inspec teerden de anderen zoogenaamd de woning, waarbij zij uit een kast een bedrag van on geveer 175 toeëigenden. In de laatste dagen had de politie aan wijzingen gekregen, dat de thans gearres teerden zich aan dezen diefstal hebben schuldig gemaakt. Twee van hen hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. Zij zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. BEDRIJFSRAAD VOOR HET STUKA- DOORSBEDRIJF. Bij Kon. besluit van 26 October is een bedrijfsraad «voor het stukadoorsbedrijf in gesteld. Tot het stukadoorsbedrijf worden geacht te behooren de ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, die zich belasten met het uitvoeren van stukadoorswerk. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van den bedrijfsraad zal 8 bedragen. UIT DE SIGARENINDUSTRIE. Besprekingen over de afsluiting van een collectieve arbeidsover eenkomst. Twee werknemers organisaties niet tot bespreking bereid. Gisteren zijn partijen, betrokken bij de ar bitrale uitspraak in de sigarenindustrie, te zamen gekomen om met de drie andere werk liedenorganisaties van gedachten te wisselen WEDEROM EEN ARRESTATIE TE OSS. Door de Gemeente-politie te Oss werd gis teravond gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht L. v. B., caféhouder te Oss, als verdacht van uitlokking van brand stichting, gepleegd in 1930 te Oss. Hij blijft tot op heden hardnekkig ontkennen. Door een tweetal in het Huis van bewaring te den Bosch vertoevende gedetineerden, is thans bekend, dat zij medeplichtig zijn ge weest aan een in 1933 gepleegden overval te Zeelst bij Eindhoven. De twee andere medeplichtigen aan dezen overval zouden zijn geweest de beruchte „Peer" de Bie en H Hendriks, bijgenaamd „de "Saai" Deze laatste is kort geleden te Eindhoven gearres teerd. In „Royal" te Arnhem heeft de Gel- dersche Industrieele Club in combinatie met het departement Arnhem van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel een vergadering gehouden, waarin die heeren Th. H. Bernsen uit Velp (G.) en dr V. M Kresin uit Den Haag hun plannen hebben ontvouwd en toegelicht over Welvaartsherstel. De bijeenkomst vond groote belangstel ling Onder de aanwezigen bevonden zich de minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, prof. dr. ir. H C. J. H Gelissen en verschillende vooraanstaande personen uit Arnhem en omgeving Na een algemeene inleiding trad de heer Bernsen vooreerst in een beschouwing van het werkloosheidsvraagstuk. Op zichzelf spreken de cijfers der werk loosheid reeds een zeer duidelijke taal. In het bijzonder is het vraagstuk van de jeugd werkloosheid van groote beteekenis, omdat volgens geschatte cijfers ongeveer 1/3 van het totaal der werkloozen jonger zijn dan 24 jaar. Het aantal werkloozen verhoudt zich tot dat der te werk gestelden als 1 5, zijnde dus 20 pet. Alle arbeids- en werkplannen zullen echter slechts een deel van de werkloosheid kunnen opvangen. Deze omstandigheid heeft er toe geleid, onder oogen te zien, of niet grootere groepen werkloozen weer in het bestaande bedrijfsleven kunnen worden teruggevoerd, door het beschikbare werk te verdeden over de beschikbare arbeidskrachten met het to naal beschikbare inkomen voor arbeiders. Indien aldus een verdeeling van het be schikbare arbeidsinkomen over de geheele linie zou worden doorgevoerd, zouden de te werk gestelden ca. 6 pet. loonsverlaging hebben te aanvaarden terwijl de werkloozen de loonsvermeerdering zouden krijgen van 40 k 45 pet. De vraag is, of voor de uitvoering van een zoodanig plan de regeering kan volstaan met een beroep op vrijwillige medewerking aan werkgevers en werknemers te doen, dan wel dat in den een of anderen vorm impera tief zal moeten worden ingegrepen. Het ligt voor de hand, dat de jeugdwerkloozen tot de eerste groepen zullen behooren, die vol gens deze denkbeelden in de eerste plaats in aanmerking moeten worden gebracht om te werk te worden gesteld. Geheel evenwijdig aan de uitvoering van deze denkbeelden zal uit den aard der zaak de doorvoering van de plannen van minister Gelissen loopen, die er slechts toe kunnen leiden, dat het aantal werkloozen. dat naar de bovenstaande plannen door de bestaande bedrijven zullen moeten worden opgenomen zoo klein mogelijk zij. Het tweede gedeelte van het onderwerp werd uiteengezet door dr. V. H. Kresin, di recteur der N.V. Internationaal Handels Consortium te 's-Graveniiage. Vanzelfsprekend stelt de uitvoering van bovengenoemde plannen, aldus spr., aan de orde van den dag de mogelijkheid, een afzet gebied te vinden voor de vergroote produc tie, welke ontstaat door inschakeling van nieuwe arbeiders. Wij zijn van meening, dat deze vergroo ting der productie niet slechts gebaseerd moet zijn op de binnenlandsche afzetmoge lijkheden, doch grootendeels als doel zal moeten hebben vergrooting van den export. Het is de vraag, op welke wijze onze in dustrieele export kan worden uitgebreid, en of die politiek niet in conflict komt met onze agrarische belangen. De industrieele export van Nederland heeft voorloopig alleen pers pectieven in die landen, die slechts industrie producten kunnen consumeeren. indien bij den verkoop daarvan van een gunstige credietbasis wordt uitgegaan. Op deze wijze verplicht* de uitbreiding van den industrieelen export Nederland niet tot een vergrooting van den invoer van agrarische producten. De eenige mogelijkheid van oplossing, die wij voor het financieringsprobleem zien, is deze, dat een deel van de som, welke de regeering in dienst van de industrialisatie denkt te stellen, gereserveerd zal worden voor credietverleenmg aan den export en voor garantie van door particulieren te ver- leenen crediet. Ieder bedrag voor credieten ten behoeve van een export of voor garantie van die credieten, zal onze industrie in staat stellen den export met 2 tot 300 pet. van dat bedrag te vergrooten. De credietverleening aan on zen export, b.v. voor een globale som van 50 millioen, zal onze goudreserve niet doen verminderen en den gulden dus niet in gevaar brengen. Met het oog op bescherming van de te genwoordige krachtige technische positie van den gulden, zien wij een mogelijkheid tot uitvoering van het plan, zonder verhooging van de geldcirculatie. Wij stellen n.1. voor, financieele stichtingen te organiseeren, waar aan alle groote banken van het land zullen deelnemen, die binnenlandsche obligaties zullen uitgeven. Voor de arbeidersorganisaties zal het veel duidelijker zijn, dat een loonsvermindering noodzakelijk is, wanneer het over export- industrie gaat. Eveneens is speciale aandacht van regee- ringszijde noodig voor de werkzaamheden van onze aannemers in het buitenland. Het zal noodzakelijk zijn, dat een een drachtige samenwerking tusschen regeering, werkgevers en werknemers tot stand komt. omdat alleen bij een zoodanige eendrachtige samenwerking de mogelijkheid van slagen bestaan kan. Büe koopman C. B., thans gedetineerd uit Stompwijk, had zich voor den Haag- schen politierechter te verantwoorden wegens dierenmishandeling. Op 15 Au gustus j.1. zou hij op den Westvlietweg, terwijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde, als bestuurder van een paard en wagen het paard hebben mishandeld, door het dier aanhoudend met een zweep te slaan. Tegenover de ontkenning van ver dachte stonden de verklaringen van twee getuigen, die de mishandeling ge zien hadden. De officier noemde het meer dan schandelijk, wat verdachte gedaan heeft. Hij eischte drie weken gevangenisstraf. Het vonnis luidde twee weken. De rechtbank te Breda deed Donder dag uitspraak in de zaak van den 23- jarigen J. W. B. v. B., timmerman te Kaatsheuvel, die op 2 Juni te Loon op Zand schoten uit een revolver heeft ge lost op zijn ex-verloofde, die weigerde opnieuw verkeering met hem aan te knoopen. Tengevolge van de verwondingen ver keert het meisje thans nog in levens gevaar en zal ze vermoedelijk levens lang ongelukkig blijven. Het openbaar ministerie had tegen verdachte wegens poging tot doodslag 5 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot 4 jaar gevangenisstraf. verzoek gehoor zei kunnen geven en U bij voorbaat beleefd dankzeggend. Volgen handteekeningen. (Wij kunnen ons begrijpen, dat de Nieuwe Sloot-bewoners zich gedupeerd gevoelen Het auto-verkeer op het drukke kruispunt bij de Oroote Kerk is al bijzonder bemoeilijkt aoor- dat men de schutting voor het nieuwe bouw werk maar midden in de straat geplaatst heeft. Dat is de eerste fout en de tweede, die daaruit onmiddellijk volgt, is het stop zetten van het autoverkeer naar de Nieuwesloot. Wij kunnen ons best de teleurstelling van de daar gevestigde zaken begrijpen. In dezen tijd, nu het toch al zoo moeilijk is, iets te verdienen, kan elke verkeersbelemmering voor den middenstand een achteruitgang be- teekenen. Red. Alkm. Crt.) De commissaris van politie te Alkmaar meent de bijzondere aandacht der Alkmaar- sche ingezetenen te moeten vestigen op de ontaarding van de viering van het feest van Sint Maarten, dat op 11 November, dit jaar dus a.s. Maandag, plaats vindt. Deze ont aarding demonstreert zich in een georgani seerde bedelpartij, soms zelfs onder leiding van volwassenen, waarbij de kleineren wor den vergezeld van grooteren, die een tasch of korf meedragen om aan de deuren een in zameling te houden en waarbij men zich niet ontziet om de onbetamelijkheid zoo ver te drijven, dat men op onhebbelijke wijze zijn teleurstelling over het weigeren van een lekkernij of geld uitdrukt. Er zijn zelfs meer dere gevallen bekend, dat nadrukkelijk door grooten om geld gevraagd wordt. Deze ont aarding wordt daardoor tot een overlast voor het publiek, in het bijzonder ook voor de winkeliers, die het slachtoffer kunnen zijn van hun neringbelangen. Ook het geven van geld is te verwerpen, daar het de kinderen in de verleiding brengt en snoepzucht aankweekt, zonder dat de ouders hierop toezicht kunnen houden. Is de genoemde overlast eenerzijds door de jeugd veroorzaakt, aan de andere zijde heeft de burgerij zelf mede schuld aan deze ont aarding door een verkeerd opgevat gevoel van welwillendheid tegenover dit oude volks gebruik, dat op zichzelf waard is in stand te blijven. Men dient dan echter er toe mede te werken, dat b.v. alleen kinderen tot een leeftijd van een jaar of 12 hun lichtjes too nen aan de deuren, geen geld wordt gege ven en na 8 uur 's avonds de vrijgevigheid met een lekkernij wordt beëindigd. Een a.s. Maandag te betoonen eensgezin de opvatting kan hierin direct de gewenschte uitwerking bevorderen. VRAGEN AAN B. EN W. OVER AFSLUITING VAN EEN STRAAT. Aan Burg. en Weth. zijn de volgende vragen gesteld: Ondergeteekenden, allen bewoners van de Nieuwesloot, vragen beleefd Uw aan dacht voor onderstaande. Uw college heeft met ingang van heden, de Principestraat afgesloten voor het ver keer van motorrijwielen en andere vervoer middelen, komende van de richting Koor straat, gaande naar de Nieuwesloot. Bij informatie is ons gebleken, dat dit niet voor eenige dagen of weken het geval is, maar voor 8 of 9 maanden, wanneer er tenminste aan door gewerkt kan worden. Wanneer er echter een strenge vorst-pe- riode voor de deur staat duurt het nog langer. Dit beteekent voor ons, dat wij geduren de dien tijd, van het verkeer geheel buiten gesloten worden en de Nieuwesloot dus aangewezen is öp het Alkinaarsch publiek, waar wij heden niet meer van kunnen be staan. Onze zaken zijn op heden aangewezen op het vreemdelingenverkeer. Reden, waarom wij Uw geacht college verzoeken, indien eenigszins mogelijk, het bord niet aan den Langestraat kant, maar aan den Nieuwesloot kant te plaatsen. i lopende, dat Uw geacht college aan ons AANRIJDING OP KENNEMER- STRAATWEG. Gisteren vond op den Kennemerstraatweg een aanrijding plaats. De bestuurder van een motorcarrier liep links naast zijn wa gen in de richting Heiloo voort en wilde plotseling naar links omdraaien zonder daarvan tijdig kennis te hebben gegeven, met het gevolg dat hij door een uit de stad komende auto werd aangereden, waarvan de bestuurder de manoeuvre te laat opmerkte. Door de botsing werd de carrier en een ge deelte der lading, bestaande uit kisten met eieren, beschadigd. „ONZEEWAARDIG" WIELRIJDER. Door de politie is gisteravond te omstreeks 10 uur vanuit de Spoorstraat een man aan het bureau van politie ter ontnuchtering in gesloten, daar hij als rijwielbestuurder on der zoodanigen inv'oed van het gebruik van a'.coholhoudenden drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn rijweil verder naar behooren te besturen. Proces verbaal is opgemaakt. Een gebeurtenis heeft zich te Warmen- huizen afgespeeld die aan Oss doet denken. Het was omstreeks half September, toen een ingezetene uit Warmenhuizen een anoniemen brief kreeg met poststempel Alkmaar. In dit schrijven werd adressant beschul digd en verweten niet nader te noemen han delingen te hebben gepleegd met een meisje uit Warmenhuizen. Hij werd nu voor de keus gesteld, zijn goeden naam en eer te behou den, of, wanneer hij niet aan den volgenden gestelde eisch voldeed, zou men een en ander aan ouders en familie bekend maken. De ge stelde eisch was, dat de beschuldigde moest zorgen, dat op 22 September voor drie uur 's middags bij den grenspaal Warmen- huizen-Koedijk 'n sigarettendoosje met 200 was gedeponeerd. De politie is onmiddellijk hiermede in kennis gesteld Op den vastgestel- den datum is in de omgeving van bedoelden grenspaal geposteerd, doch zonder resultaat. Na dien tijd is niets meer gehoord. De politie hield natuurlijk een wakend oog en adressant werd strikte geheimhouding ver zocht om zoo gauw hij weer iets vernam onmiddellijk dit aan de politie kenbaar té maken. Begin November werd wederom een der gelijk schrijven door hem ontvangen van denzelfden inhoud, inet vermelding dat hij in gebreke was gebleven en nu moest zorgen dat op 5 Nov. voor 9.50 uur 's avonds in de bocht aan den Westfrieschendijk tusschen perceel Q. Jonker en wed. P. Prins onder een steen een sigarettendoosje met 500 was geneP°neerd' heeren waren dus opgesla- Onmiddellijk is bedoeld schrijven de poli tie ter hand gesteld en deze heeft zich op den bewusten avond vermomd en verdekt in die omgeving opgesteld. Na lang wachten werd in den onderdijk onraad bespeurd en wer- cen twee personen waargenomen De brigadier-titulair der rijksveldwacht TAnrJ,Chlle W 008",blik ftekomen om in te grijpen en sommeerde tot halt houden. waaraan de mannen gehoor gaven Met d< alarmfluit werd collega Brandsen gewaar schuwd en toen ging men tot arrestatie over Beide personen zijn onder politiegeleide naar naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 November. Medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768.9 te Helsit*- fors. Verwachting (geldig tot den avond ven 10 November): Meest matige tot krachtige zuid-oostelijke tot zuid-westelijken wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen; waar schijnlijk regenbuien; aanvankelijk zachter. Weerovcrzicht. De hooge druk nam in het oosten toe en aangezien in Ierland weer een diepe depres sie verscheen, nemen de drukverschillen weer toe. De Britsche eilanden hebben bij matige tot zwakke wind op veel plaatsen regen. Alleen in het zuid-oosten is de wind krachtig, te weten van Ierland waait een noordwester storm. West-Frankrijk heeft ook regen. In het zuidoosten viel gisteren te Lyon weer 38 m.M. De temperatuur is jn oost-Frankrijk sterk gedaald. In Duitschlaiid is bij matige tot zwakke wind de lucht groo tendeels betrokken met weinig regen. In noord-Scandinavië js de vorst bijna ver dwenen, in zuid-Scandinavië valt regen. In onze omgeving moet krachtige wind met af en toe regen worden verwaai. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 4.52 uur licht op. Warmenhuizen getransporteerd en na een; gen tijd opgesloten te zijn, hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. Het bleken te zijn zekere K. v. d. WT en C. W., beiden woonachtig te Krabbendam. Zij verklaar den al langen tijd met het plan te hebben rondgeloopen om naar het buitenland (Ame rika) te vertrekken. Hiervoor ontbrak het reisgeld en zij hadden deze list bedacht om aan geld te komen. Verder zouden zij ansicht kaarten van de Alkmaarsche kaasmarkt en van Monnikendam koopen, die volgens hen in het buitenland zeer gewild zijn en dooi deze te verkoopen in hun onderhoud voor zien. De politie heeft een goede vangst ge daan en de heeren zullen inplaats van naar het buitenland wel niet verder komen dan Alkmaar, om daar een cadeautje van den of ficier van justitie in ontvangst te nemen. HET GRATIS KOOPUUR IN HET WARENHUIS. Het gratis koopuur van het Alkmaanch Warenhuis is gister Vrijdag vastge steld op tien tot elf uur v.m. 10 tot 11 uur v.m. Het publiek, dat in deze gratis koopuren groot belang stelt, heeft de directie van het Warenhuis gevraagd deze attractie nog eenigen tijd voort te zetten, in verband waarmede de directie besloten heeft nog een week lang, dus tot en met 16 Novem ber eiken dag nog een gratis koopuur te houden. De bekendmaking van deze uren zal steeds den volgenden dag in onze courax' geschieden. CONCERT CRISISOOMITE. I In ons verslag over het concert voor het crisiscomité, dat wij gisteravond plaatsten, wordt eenige keeren de naam Brouwer ge noemd Men maakt ons er op attent, dat de» naam verkeerd is. Niet de heer Brouwer, maar de heer Brommer bespeelde de piano. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 November is de apothee van Mevr. de Wed. G M. B. Want» Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende de nacht is slechts één der apotheken geopenc De andere apotheken zijn gesloten va' s avonds 8 uur tot den volgenden morge 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopen is, wordt gedurende de daarop volgend week de nachtdienst waargenomen. Dinsdag zal de Raad voor de Scheepvaa een onderzoek instellen naar de oorza; van de stranding der schepen Kerkplein f Drente, ten Zuiden van Egmond aan Zee. CABARET-REVUE „DE BLOKKENDOOS". Zooals reeds in het kort was medtf deeld zal op Dinsdag 14 November uur in 't Gulden Vlies een bijzonder1 teressante avond georganiseerd word» waaraan de volgende tooneel-cabaretf revue-sterren hunne medewerking len verleenen n.1. Fientje de la M* Corrie Vonk, Nell Koppen, Steffa Wir Jan van Ees, Joban Elsensohn, Piet t ban, Beuker en Denijs en The tunt Serenaders. Wij plaatsen daarover nog de volgl> de persbeoordeelingen en u kunt et indruk krijgen over de prestaties de' dames en heeren: De Tijd: Zuivere voordrachtkunst Fientje de la Mar. Nieuwe Rotterdammer: Fientje dé Mar, voortreffelijk van mimiek. Er vroolijkheid en pit en de stampVk zaal heeft niet nagelaten van zij'1 en makkelijke waardeering uitbu te getuigen. Algemeen Handelsblad: Men

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2