Rkeumatische Pijnen AKKERs KLOOSTERBALSEM SPORT EN WEDSTRIJDEN. thiHtniOMS het vaaxouds beproefde huismiddel i Een zeer belangwekkend programma. verdwenen, met Kloostcrholscux Moeilijke wedstrijden voor leidende ploegen in verschillende afdeelingen. DE EEPSTE KLASSERS Wees er vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut in rug, armen of beenen, wrijf dan dadelijk met Akker's Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijf middel, dat tot diep in de weefsels zijn weldadige, genezen de werking verricht en de pijnen verdrijft! Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram 35 cent, Pollen van: 90 Gram 69'/, cenl, 50 Gram L 1.04. HONDERD DAGEN VAN NAPOLEON. In het Victoria-theater. Deze film, met een massa-regie als met slechts weinige andere films het geval is, roept de herinnering wakker aan geschiede nislessen in onze jeugd, toen we met schit.e- rende oogen en vol spanning konden luisteren naar de verhalen over den grooten „kleinen korporaal'', den man op wiens wenken heele legers opgewonden ten oorlog trokken. Tal van historische figuren herleven op het witte doek: mannen, die Napoleon vereeren als den man die Frankrijk groot zal maken; an deren, die slechts zich zelf zoeken en eigen voordeel, en dan de tragische figuur van de moeder, wier zonen koningskronen droegen, hun aangeboden door hun broer, den Fran- schen keizer. Deze keizer wordt door Werner Krauss weergegeven op bewonderenswaardige wijze, die spreekt tot de verbeelding en meesleept door het diep menschelijke, dat er zoovele malen in doorstraalt we denken b.v. aan het beeld dat hij geeft als zoon, als vader en als den man, die zijn nederlaag weet te aan vaarden, maar desondanks nog hoopt te kun- en meewerken aan de redding van zijn vaderland. Grootsch is de wijze, waarop de vlucht van Elba is weergegeven met daarop volgenden tocht door Frankrijk, die een zegetocht werd, waarbij duizenden soldaten, uitgezonden om den vluchteling tegen te houden, zich enthou siast aansloten; grootsch is ook de creade van den keizer als man, die snelle besluiten weet te nemen bij het wisselen van de krijgs kansen; grootsch is de heele weergave van het historische gebeuren. Bij het zien van deze film komt onwillekeu rig de gedachte op: hoe anders zou het in ons werelddeel zijn geworden, als vervuld ware Napoleon's droom om te stich ten een eensgezindheid Europa, dat niet meer de dwaasheid van hoog opgerichte tol muren zou kennen. Het grootste deel van het voorprogramma wordt ingenomen door een sensationeele ge schiedenis in de Westelijke staten van Ame rika, waarbij de schitterendste landschappen voorbijvliegen, dolle rennen te zien zijn met de onafscheidenlijke schietpartijen en waarin ten slotte de belooning voor moed en volhar ding en opofferende gezindheid niet uitblijft. In het journaal o.a. de nieuwe verkecrs- peadagoog van de K.N.A.G HET CARNAVALSKIND. Bioscoop Harmonie. Films met fransche versie's zijn al uiterst sporadisch, maar Fransche films met een boeienden inhoud zijn heelemaal met een kaarsje te zoeken. Zulk een film draait nu in de bioscoop „Harmonie" en we moeten eerlijk zeggen, hier is met „Het Carnavalskind" een unicum op het witte doek verschenen. Van de tal- looze spelers met Russische namen noemen we Iwan Mosjoukine, die als hoofdrolspeler de film draagt, bijgestaan door een acht maanden oud filmspelertje, René genaamd In Nice viert men feest, het carnaval is in vollen gang en iedereen is vroolijk gestemd. Het prachtige bloemencorso draagt hiertoe niet weinig bij, in één woord, iedereen heeft plezier. Maar dan, als een schrille tegenstel ling zien we een moeder met haar nog jonge kind in een doek gewikkeld, troost zoekend bij enkele van haar vrienden. Haar man heeft door speculaties hun leven geruïneerd en nu is de arme vrouw ten einde raad. In haar groote wanhoop legt ze haar zoontje als von deling voor het huis van een schatrijk vrijge zel. Deze, thuis komend van een „zwaar" teest, vindt in het voorportaal de verrassing en zonder meer accepteert hij 't hem plotse ling in de schoot geworpene. Het spreekt vanzelf, dat er bij de behande ling en de voeding van den baby groote blun ders worden uitgehaald en als niet tijdig een nurse komt, zou 't kindje nog wel eens minder gezond zijn opgegroei als tnans het geval is. De nurse komt en wie schetst de verbazing van Iwan als hij er na verloop van tijd ach terkomt, dat de nurse de moeder is van het kind. Dit vormt echter geen beletsel om dc zaak op den ouden voet voort te zetten en alles gaat goed, totdat Iwan merkt, dat hij op deze inderdaad charmante vrouw verliefd is geworden. Wat nu? Ja, dat is wel een zeer merkwaardig geval, want de liefde is ook wederzijds en de uiteindelijke oplossing is een verloving. Doch wanneer het feest ge vierd wordt, komt er een leelijke knik in oen kabel, in den vorm van den wettigen echtge noot. Wat er nu gaat gebeuren, willen we nog niet aan de publiciteit toevertrouwen, gaat liever deze film zien, zij is een gang naar de Harmonie meer dan waard. Uit het voorprogramma stippen wij twee aardige kluchten (Paramount en Ufa), een cultuurfilm, een teekenfilmpje en goed bui- tenlandsch nieuws (o.m. zeer actueele film beelden uit Abessinië). HET GEBEURDE IN NEW-YORK. Roxy-theater. Een hoofdnummer, dat een extra woord van lof verdient, want inderdaad deze Ame- rikaansche comedie, was een schitterende film, geestig van inhoud en tintelend van uit muntend vlot spel. Het gebeurde werkelijk in New-York, dat de taxi-chauffeur Charley Barnes kennis maakte met de beroemde filmster Vania Nardi. Deze laatste moet in New-York de première van haar nieuwe film in persoon bijwonen. Zij is echter het reclamegedoe van haar manager allang moe en stapt onge merkt uit den trein, waarna zij in Charley's taxi naar een hotel rijdt. Bij toeval blijft haar hondje in den wagen achter en Charley brengt haar dit later terug. Charley trekt haar zeer aan en daar zij weinig zin heeft de première bij te wonen in gezelschap van den gehuurden Russischen prins, kiest zij Char les, die 't geval zeer zakelijk opneemt. Zijn meisje denkt er echter anders over. Zij door ziet de geroutineerde filmster en om zich te wreken gaat zij in gezelschap van den af gewezen prins naar de première. Dit geeft aanleiding van tal van komische verwikke lingen, die den manager schier tot wanhoop brengen, doch ten slotte een gelukkig einde krijgen. Lyle Talbot als Charley, Gertrude Michael als de filmster, Heather Angel als de ver loofde en Hugh O' Conell als de manager, vormde een schitterend kwartet, dat eenig heeft gespeeld. Het geheel was een film, die de volle belangstelling verdient. Kobrien wilde wat beleven. Deze succesfilm van de Ufa vormde het programma voor de pauze (met een Profilti- Nieuws). Kobien is een Berlijnsche procuratie houder, die van het a'.ledaagsche leventje genoeg krijgt en dolgraag eens verande ring wil, avonturen beleven. Hij krijgt zijn kans als er een erfenis voor hem op komst is uit de Turksche hoofdstad. Hij neemt ont slag en zal er zelf per vliegtuig heengaan. Hij komt echter niet verder dan Praag, want daar stapt hij uit en wordt in een avontuur gewikkeld met sensaties, die hij niet had durven droomen. Gelukkig komt alles aan 't slot nog voor hem in orde en kan hij vol komen van zijn avonturenzucht genezen bij zijn vrouwtje terugkeeren. Herman Speelmans, Dorrit Kreysler en Frits Odemar vervullen de hoofdrollen zeer goed en ook dit groote nummer zal men met veel genoegen zien. Een programma dat er wezen mag. AMPHITRYON. City-Theater. Thebe heeft oorlog gevoerd en de verlaten vrouwen van Thebe verlangen naar het einde om hun mannen weer terug te kunnen krij gen. Alkmene, de vrouw van den hopman, bidt voor het beeld van den God Jupiter om de overwinning en vraagt om haar man zoo gauw mogelijk terug te mogen zien. Boven de wolken troont Jupiter, die Mercurius zoo'n beetje als particulier secretaris in dienst heeft. Hij bezit een wonderglas waar door hij op de aarde kan kijken en als hij ziet hoe Alkmene zijn beeltenis toespreekt, besluit hij naar de aarde te gaan en oude Don Juan, die hij is een beetje voor hop man te spelen. De ware hopman heeft een oppasser, die met de keukenmeid getrouwd is, maar meer van den drank dan van zijn vrouw houdt. Jupiter zal nu op het bevel van Mercurius dien oppasser voorstellen, maar Jupiter mag een machtig man op aarde zijn, in den hemel heeft hij niets te vertellen, want zijn vrouw Adèle Sandrock kent zijn streken en 'waakt over hem. Hij mag voor zijn- rheuma- tiek dan- ook wel naar de aarde gaan, maar alleen naar Sparta en niet naar Thebe waar de „lustige Weiber" wonen. Per parachute vertrekt het tweetal naar de aarde en Mer curius besluit den kortsten weg naar Thebe te nemen. Hij vermomt zich als hopman en Mercurius als oppasser, zij zijn zoogenaamd de troepen een dag vooruit gereisd en de ontvangst, zoowel bij mevrouw als bij de keukenmeid is bijzonder hartelijk. Alkmene laat haar te ruggekeerden echtgenoot Samos driiJcen en dat is nu juist de drank waar Mercurius niet tegen kan, zoodat hij in de badkamer in slaap valt en alle mooie plannen in duigen vallen. Mercurius verbaast intusschen de keu kenmeid doordat hij een „man" is geworden en absoluut geen alcohol meer gebruikt. De grapjes makende goden kunnen ternauwer nood ontsnappen als de werkelijke hopman met zijn oppasser thuis komen en omdat Alk- mene's vriendinnen weten, dat zij een man bij zich had komen er allerlei moeilijke ver wikkelingen. Zoowel de hopman als de keu kenmeid willen scheiden en Jupiter en Mer curius spelen weer voor rechtsgeleerden. Willy Fritsch en Paul Kemp, wien in deze film de godenrollen ten deel gevallen zijn, beleven allerlei dwaze avonturen, maar ten slotte komt de vrouw van Mercurius zelf naar de aarde en wordt het tweetal ontmas kerd met bevel onmiddellijk naar den hemel terug te keeren. Het is een dwaze klucht, waarin de tijd van Thebe's glorie en de tijd van nu op allerdolste wijze door elkaar ge haspeld zijn, een film, die menig vroolijk tooneeltje biedt en velen zeker een gezelli- gen avond zal bezorgen. Vooraf gaat, naast veel actueel nieuws in beweegbaar, geïllustreerden vorm, een fraaie kleurenfilm en een leuke één-acter, waarin aangetoond wordt, dat men de liefde van een man niet onvoorzichtig op de proef mag stellen. Voetbal. Het eerste klas-programma ziet er maar wat aantrekkelijk uit: tal van ontmoetingen zijn vastgesteld, waar men over praten kan, waar men een gokje op kan zetten 1 Want het programma brengt ontmoetingen tusechen gelijkwaardige tegenstan ders en brengt tegelijk ontmoetin gen, die een verrassing inhouden! V. S. V. naar Sparta. Een verrassing zou bijvoorbeeld al reeds dadelijk in afdeeling I genoteerd kunnen worden, als V. S. V. in Rotter dam een puntje verloor. En 't is gek, maar wij vreezen voor V. S. V., dat het niet verder komt dan tot een punten- verdeeling. Natuurlijk weten wij wel, dat V. S. V. sterker is, maar Sparta op eigen veld, nou nou! Ajax, dat voorloopig rustig in de mid denmoot gaat spelen, zal thuis toch wel van Haarlem kunnen winnen, al behoeft het geen groote zege te worden. Ajax wacht nog altijd op de goede formatie, die echter moeilijk te vinden 6chijnt. R. C. H., dat zich zoo wonder goed houdt, speelt thuis tegen K. F. C. en moet kunnen winnen, 't Is alleen maar de vraag, of de Haarlemsche voorhoede de sterke K. F. C.-verdediging zal kun nen passeeren. A. D. O. thuis tegen het verzwakte H. D. V. S. beteekent een Haagsche zege er. H. B. S. thuis tegen Xerxes beteekent eveneens prachtige kansen voor Bak- huys c.s. Leiders krijgen het lastig. In Afdeeling II krijjgt het leidende pele- ton het verre van gemakkelijk, als we ten minste Stormvogels uitschakelen, want we mogen wel aannemen, dat de IJmuider club het thuis van Excelsior zal kunnen winnen. Maar voor Blauw Wit en D. F. C. wordt het anders. Niet op papier, want dan win nen beiden. Maar in de praktijk. Blauw-Wit moet op bezoek bij H. F. C. en deze Haarlemsche club kan op 't oogen- blik iederen tegenstander volkomen partij geven. Daarom zou het heelemaal zoo gek niet zijn, wanneer H. F. C. een gelijk spel fc. „eerde. En D. F. C. trekt naar de Zaan, waar Z. F. C. met haar zeer sterke verdediging klaar staat, om vele aanvallen af te slaan. Lukt dat, dan wacht D. F. C. eveneens een puntenverdeeling. Feijenoord speelt thuis tegen D. W. S. en wij moeten aannemen, dat de Rotterdam mers beide puntjes in hun stad houden. Hetzelfde denken wij van het op dreef ko mende Di H. C., dat het wel erg zwakke V. U. C. op bezoek krijgt! Heracles, nas op! Inderdaad, Heracles pas op! Want het uitstapje naar Wageningen, dat thans voor den boeg staat, is een zeer lastige trip. Hoeveel kampioenscandidaten al niet op den beroemden berg gestruikeld zijn, weet men in het Oosten het beste. En daarom moet Heracles haar beste beentje voor zet- 'elr\ 16 n'e' een Pun* verliezen. jOU Do-Ahead anders wel heel pret tig vinden, ook al, omdat haar thuiswed strijd tegen A.G. O. V. V. verre van ge makkelijk is. De Apeldoornsche defensie met Weber aan het hoofd is moeielijk te passeeren, zoodat er weinig doelpunten zul len komen in dezen wedstrijd. Z. A. C. moet hoognoodig weer eens winnen en de Ensch. Boys, hoewel zeer las tige tegenstanders, geven een klein kansje op zoo n Zwolsche zege. Of het andere deel van Zwolle ook juichen kan, is wat anders. 'ant P. E. C. moge tot iets goeds in staat zijn, een Enschedé in zijn omgeving te kloppen, valt niet mee. Wij houden het ten minste maar op de Sportclub! Tenslotte kan Tubantia thuis winnen van het bloedarme S. C. H., dat vrijwel ho peloos onderaan bengelt. Het Zuiden brengt gelijke spelen! Het Zuiden heeft tot nu toe de meeste gelijke spelen opgeleverd en het ziet er naar uit, dat we daar tworgen -veer een record aantal gelijke spelen mogen no- teeren. Daar is bijvoorbeeld BleijerheideJuli- ana, daar is verder LongaN. A. C. en daar is EindhovenM. V. V. Al deze wed strijden gaan tusschen vrijwel gelijkwaar dige tegenstanders, al zijn misschien N. A. C. en Eindhoven een tikje sterker. Wat mis schien echter net niet voldoende is. P. S. V. trekt naar Roermond en wint, terwijl B. V. V. thuis Noad ontvangt en dus ook den-buit in den Bosch houdt. Als Be-Quick maar op volle toeren isl In het Noorden moet Be-Quick haar te genstander niet onderschatten. Friesland, dat als gastvrouwe optreedt, moge wel niet opgewassen zijn tegen de withemden, ze is met haar enthousiasme in staat om een ge lijk spel te forceeren. Dus Be-Quick, pak aan. Velocitas speelt thuis tegen Leeuwarden, dat altijd een der meest lastige tegenstan ders der Groningers is geweest, 't Zal mor gen ook wel niet gemakkelijk gaan, om te winnen, maar de kampioenen mogen niets meer verliezen, of Be-Quick gaat met den titel strijken! G. V. A. V. speelt thuis tegen Sneek en wint natuurlijk. Iets minder zeker zijn wij van de thuisoverwinningen van Veendam, dat Hoogezand ontvangt, ep H. S. C., dat bezoek krijgt van Achiïïes. Maar toch staan de papieren der beide ontvangende ploegen een ietsje hqogerl DE TWEEDE KLASSERS ALCMARIA—'T GOO.I Belangrijke en lastige wed strijden in 2 A. Alcmaria krijgt morgen bezoek van 't Gooi. Dat is al lang bekend, maar ondanks dat moeten wij dezen wedstrijd toch nog even bespreken. Het gaat n.1. om heel wat meer dan twee puntjes: het gaat om een lei dende positie of een afzakken naar de middelmoot. Op het oogenblik staat Alcmaria aan den kop, tezamen met E. D. O. en Vriendenschaar. En 't Gooi staat wat verder, in de middenmoot, maar 't Gooi heeft een wedstrijd minder ge speeld en dus kan haar positie op de ranglijst minder mooi zijn, dan ze in werkelijkheid is. Waarmee we maar willen zeggen, dat 't Gooi zeer zeker een der meest zware tegenpartijen is van Alcmaria; zwaar bovendien, omdat 't Gooi tot nu toe in de uitwedstrijden zelfs nog beter ge weest is dan op eigen veld. Alcmaria krijgt het dus hard te ver antwoorden. Zouden de withemden winnen, dan houden ze de leiding; zou den ze verliezen, dan komt 't Gooi met een in the running en is tevei)6 de kleine voorsprong op Zeeburgia vei loren terwijl u en Vriendenschaar zuilen kun nen lachen. Want wel is Alcmaria bij een nederlaag niet verloren, maar de leidende groep zou dan waarschijnlijk met twee clubs worden uitgebreid, al thans als we ook op een Zeeburgia-zege rekenen. Hoe staan nu de kaneen? Voetbal is een wisselvallig spel: wie had ooit kunnen denken, dat E. D. O. thuis met 5—1 zou verliezen van A.F.G? 't Is maar één voorbeeld uit eigen omgeving, maar het bewijst, dat elke wedstrijd kansen geeft aan beide par tijen. Zoo zal het ook morgen gaan. Want wij beschouwen 't Gooi evenmin kans loos als Alcmaria. Ook 't Gooi kan mor- gen hier Alcmaria kloppen, hetgeen dan de eerste nederlaag op eigen veld zou zijn. 't Kan, maar... 't behoeft niet. Want voor ons heeft Alcmaria even groote kansen, zoo niet betere, dan 't Gooi! De withemden beschikken over een stevige achterhoede, die nu Rampen bewezen heeft, dat hij keepen kan niet ge makkelijk te passeeren is. De withem den beschikken eveneens over een goede middenlinie en als Grand zijn snelheid weer terug heeft en zijn hoofd gebruikt (in alle beteekenissen!) dan is die mid denlinie zelfs een bolwerk! Zoodat veel, heel veel van de voorhoe de zal afhangen. Welnu, ook deze kan er zijn, als het vijftal tenminste een linie vormt. De allereerste vereischte is nu meer dan ooit, dat er in de voorhoede samenge speeld wordt, dat wij geen solowerk van vleugelspelers krijgen en geen kort sa menspel voor het doel! Als alle vijf spelere spelen voor de volle 100 dan zal Alcmaria een vol doende aantal dpelpnnten vóór krijgen! Zij, die den landenwedstrijd tegen Denem^ken hebben gezien, zullen zich herinneren, hoe de Deensche voorhoede aardig combineerde, maar niet schoot. En geen doelpunten maakte! Omdat het voorhoedespel te peuterig, te besluite loos was. Zoo moet het niet. Neemt een voor beeld aan Bakhuys en zijn trawanten! Dpp koipt het! ..Mijnders was de zwakste van de vijf Hij liep zjch dood in den cornerhoek en als bij voorzette, waren de passes te spherp en een gepigkke|ijke prooi van den doelman." Alle kranten waren het er over eens. Welnu: Gerritse en Plas, doet niet zco- als Mijnders en mijdt den cornerhoek! En vgrder. speelt het spel met de vo'le enthousiasme en wij. op dp tribu ne en op de andere rangen zullen te vreden zijn. fen denkt er om: Alcmaria is nog niet aeklopt op ei oren veld 'n een competi tiewedstrijd. Dat het zoo blijve! De overige wedstrijden Lastige wegrijden zijn het, die op het program stagn. Daar is allereerst de half-plaatselijke ontmoeting E. D. O.— Bloetnendaaf. En nu weten we wel, dat E. D. O. op papier sterker is, maar de Haarlemmers zijn nog lang niet klaar met hun buurtgenooten. 't Wordt een „zenuwenwedstrijd" van den eersten rang en een puntenverdeeling zou wer kelijk niet al te gek zijn. En de Amsterdamsche „derby" A F C.—Zeeburgia. Dacht U. lezer, "dat Zee burgia al klaar is met A. F C.? Wel de club, die E. D. O. kansloos sloeg? Geloo- ven misschien wel, maar A.F.C. zal vech ten en in a)l« geval probeeren, om een puntenverdeeling te forceeren. En Vriendenschaar—D. O S? Een walk-over voor de thuisclub, 't Mocht wat! Vriendenschaar za, blij mogen zijn met een treijk i-pe' Zöo ziet meh. uat er morgen heei wat gebeuren kan, dat er verrassingen ki de lucht zitten! Kinheim intusschen zou zeer verstan dig doen, door thuis van U. V. V. te winnen. Ons dunkt, het kan, al Is U. V. V. een lastige tegenpartij. VeloxZ. V. V. Velox krijgt gelegenheid om een zwa re concurrente van zich af te schudden. Het ontvangt n.1. het Zaansche Z. V. V. en als er geen wonderen gebeuren, kun nen de puntjes in Utrecht blijven. W. F. C. krijgt daarentegen een goede kans, om de Zaansche eer hoog te hou den, want zij is in staat om thuis tin de Spartaan te winnen. Hilversum wint thuis van O. V. V. 0., dat lang zoo sterk niet meer is als vroe ger en Hercules moet van de gelegen heid profiteeren, om te winnen. Want een thuiswedstrijd tegen O. S. V. is een der weinige kansjes van Hercules. Tenslotte gelooven wij, dat West- Frisia een behoorlijke zege zal kunnen boeken op het bezoekende B. F. G, d^t het blijkbaar van eigen omgeving heb bel moet. DE DERDE KLASSERS Moeilijke opgaaf voor de Alk- maarsche Boys- Wat z|l Volewijckers doen? De rood witte Alkmaarders krijgen het niet gemakkelijk, daar een bezoek gebradjt ipoet worden aan H. R. C. De Helderscbe rood-jakken staan met slechts één puilt verschil bij hun plaatsgenooten, op de twee de plaats en staan er dus zeer goed voor. Het spreekt vanzelf, dat de Racers er té gen de bezoekende Alkmaarders geducht qp zullen zitten, om zoo noodig hun positie meer te versterken De Alkmaarsche Boys kunnen dus hij voorbaat op een warme ontvangst redenen Zijn ze daarom kansloos?Néén,... in geen geval! De ontmoeting van het vorige seizoen in de Noordpunt immers, had la ten zien, dat er gewonnen kan worden en de beide laatste wedstrijden die van een zeer goed gehalte waren zullen déze kaasmenschen wel zooveel zelfvertrouwen gegeven hebben, dat de Westerweg-bewo ners wel tegen een Heldersch stoofje be ducht zullen zijn. Er is slechts één ding wat ons van het hart moet. In het laatste treffen tegen Beverwijk kan het gebeuren dat de rood witten niet alleen een achterstand inliepen, doch zelfs een flinken voorsprong konden behalen. Laat men vooral bedenken, bij een dergelijke" eenmaal verkregen voorsprong, wat meer op „zekerheid" te spelen. Het mag niet meer gebeuren, dat dan de tegenpartij even door de verdediging kan „wandelen" om nieuw fevaar te verwekken. Zijn de Alkmaarderë uitengewoon op hun qui vive en voegep daarbij natuurlijk vanzelf sprekend de vol le 100 enthousiasme aan toe dan kan zeker een gelijk spel bevochten worden Alkmaarsche Boys opgepast!het jfan-. Wat zal het leidende Helder doen? H*1 bezoek aan Purmerend kan een overwin- ning opleveren, doch het is slechts de vr®*# zal de linksback plaats van den eminente" Evers, voldoende bezet kunnen worden. OJ' beurt dit niet, dan vreezen we puntenvt'" lies voor de withemden. De Volewijckers ontvangen K. V. V. n« merkwaardige van deze twee ploegen dat ze —geheel in afwijking van het vor_ ge seizoen steeds voor verrassingen dragen. De Amsterdammers doen het al heel raar en verliezen meer wedstrijd* dan hoog noodig is, terwijl de Krom®, nieërs bij hun eerste seizoenhelft wel meer punten konden hebben, dan in "et heele vorige seizoen. Reden te meer, thans niet zoo heel zeker te zijn van ej., Amsterdamsche overwinning. Verliezen Volewijckers, dan komen hun kans wel voor goed verkeken zijn. Zaandijk kan ook nog wat in de -X blijven, daar ze zeker met het bezot**"*

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6