KIJKEUOOPELCLOECK Ru&iicaties Onze JColomën Betichten Rechtszaken vrouwen vredebond ONTHOUDT DIT: SCHEI-VEEMARKT TE ALKMAAR WOENSDAG 20 NOVEMBER 1935. Glimlachje DE STRANDING VAN DE „KERKPLEIN" EN DE „DRENTE". Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. DE „ROTTERDAM" TERUG GEKEERD. Onderhoud met den kapitein. DE SCHEEPSRAMP TE SMYRNA. Bizonderheden over de ramp. 3IJ ASSEN BOERDERIJ VERBRAND. DR. COLIJN FELICITEERT GENERAAL SNIJDERS. DE SCHIPBREUK VAN DE SILVERHAZEL. De bemanning nog niet veiligheid. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Meervoudige strafkamer. Zitting van 12 November. Uitspraken vorige zitting. K. V. K. V. VIERT FEEST. Onze korfbalvereniging K. V. K. V. mag zich in een gezond vereenigingsleven ver heugen. Er is steeds met veel animo ge oefend en de wedstrijden worden met veel enthousiasme gespeeld. Geen wonder dan ook, dat K. V. K. V. een eervolle plaats op de competitie-ranglijst inneemt. Echter, K. V. K. V. kan meer dan korf ballen, ze kan ook tooneelspelen. Dat heb ben wij reeds een jaar geleden gezien, toen door de leden het blijspel Willy's Trouw dag werd opgevoerd. Dit stuk werd zelfs drie keer gegeven, n.1. op de eigen feest avond, daarna voor Orpheus en later nog eens voor de werkloozen. Thans is een nieuw stuk in studie geno- men en er is met ernst gestudeerd onder leiding van Eli Prins. Zaterdagavond zal V. K. V. weer op het tooneel verschij nen en ongetwijfeld zullen velen naar het Galden Vlies komen, om getuige te kunnen lijn van een goed gespeeld stuk en natuur- jjjk ook, om na afloop nog eens gezellig te kunnen dansen. Naar wat wij gehoord en gezien hebben, moet deze K. V. K. V. avond een succes volle avond worden! ULVADERO OP DE PLANKEN. Onze populaire tooneelvereeniging Ul- vadero, versterkt met eenige leden van het voormalige T. O. P., zal de volgende week Dinsdag weer een uitvoering geven. Wij zijn van Ulvadero gewend, dat haar stukken met ernst ingestudeerd worden, wij zijn eveneens gewend, dat de tooneelen uiterst serieus verzorgd worden, kortom wij weten, dat Ulvadero steeds goed besla gen ten ijs komt. Zoo ook nu. Het gezelschap komt met een klucht, getiteld „Dat klopt niet!", ge schreven door Franz Arnold, die o. m. ook het bekende „De Spaansche Vlicj' schreef. Het is een zeer geestig stuk, dat ongetwijfeld zal boeien. Met belangstelling zien wij de komende uitvoering tegemoet. PROPAGANDA-AVOND H.BS-VEREENIGING V.O.K.Z.O.S. Men schrijft ons: Zaterdagavond heeft de H.B.S.-vereeniging V.O KZ.O.S. voor leden en genoodigden een propaganda-avond gegeven welke alleszins ges'aagd mag worden geheeten Het Alkmaarsche kwartiertje bleef achter wege en vlot werden de nummers afge werkt. Voorzitter Voute opende met een kort speechje, heette de diverse leeraren welkom en hoopte dat de aanwezigen, zoo ze dit nog niet waren, lid of donateur zouden worden van V.O.K.Z.O.S. Vervolgens hoorden we Dick Macdonald die op keurige wijze een piano-recital ten beste gaf, waarna de beurt was aan no. 3 van het programma: gymnastieknummers voor jongens onder leiding van den heer Snel. De heer Snel heeft alle eer van zijn werk gehad. Alle oefeningen werden vlug en correct volvoerd. Aardig was ook Eli B.O. door 2e klassers gedemonstreerd. Het is verbluffend hoe goed ze de verbanden onder de knie" hebben. Een onderdeel van dit nummer, dat ook zeer in den smaak viel, was het verdrinkende visschertje, waai op later kunstmatige ademhaling werd toege past. Mej. Jes had met haar jongste leerlingen enkele boerendansen ingestudeerd, welke groot succes oogstten. Na de pauze zagen we het tooneelstukje: «Buiten Werken" onder regie van den heer Goetsch, wat ook uitbundig applaus ver wekte. Jan Helder, als de student die maa niet aan het werk kon, komt een woord van 'of toe voor zijn goede rolkennis. Groot suc ces had ook mej. de Ruyter van wie we goed fooneelspel gewend zijn Het laatste nummer van het programma was getiteld: „Variété" en bleek te bestaan u't enkele nummers Jazz-muziek. Het grootste succes had wel de thans in Alkmaar zeer bekend geworden Boulonois. De Millsbrothers-imitaties: Good bye Blues en Blue Moon waren zeer goed. Om 10.45 uur sloot de voorzitter het of- ficieele gedeelte van den avond, waarna een gezellig bal de aanwezigen tot 1 uur nog «ezeing bijeen h ield. De heer W. L. v. Warinelo spreek*. Filmvertooning: „Ik heb een mensch gedood" °P den avond van den Wapenstilstands- ^a8 had de Algemeene Nederlandsche Vrou wen Vredebond, afd. Alkmaar, een open f*re samenkomst belegd in ,,'t Gulden lies" ter herdenking van dit feit- De zaal was zoo goed als geheel bezet. Langs de wanden waren groote trans- kanten gespannen, waarop stond: „Gij k' niet dooden" en „Waar de wegen aes echts eindigen, begint de oorlog", terwijl het tooneel een groot bord stond, waar P de vredesduif gescnilderd was. Het was reeds half negen (waarom stond c eigenlijk op de entree-kaart: aanvang 8 u. Red) toen de presidente van de J'ellvg Alkmaar van den Vredebond. K u i p e r—H e u v e 1 i n k, de talrijke dani, e,5lgen van harte welkom heette en vm„,. a°ht aan het bestuur van de Huis- was kn"vereenigin8. dat zoo welwillend huiJ'Weebt dezen avond af te staan en de te stelienWen tent°0nSte zoodoende uit W. r van dezen avond was de heer kapitem a* a F e 1 0 uit Blaricum (oud met een mruïhlï?"^ die z'jn heto°? beg0n ment LT L,k °P da» historisch toen °P den llen Nov. 1918 gens om 11.15 op alle slagvelden het sig naal weerklonk: houdt op vuur! De soldaten in de loopgraven konden toen ïun zenuwen niet de baas blijven, de stilte op het slagveld was angstig-benauwend. Want nu zou eindelijk dan de verbroedering der volken komen. Wat leerde echter de practijk? De sol daten bleven werkloos, de aangekondigde beloonmgen bleven uit en 't eenige wat de oorlogvoerende landen aan de frontsoldaten verstrekten, waren papiertjes, waarop ze gratis mogen bedelen. Nadat ae eerste vreugde geluwd was, kwam de tijd van de onthullingen. Alle lan den gooiden hun archieven bloot en men dacht nu precies te weten, waar de oorzaak van den oorlog lag. De oorlog was gestre den om de hegemonie van' de wereld en het bleek dat alle partijen aanvaller waren ge weest. En dat de arme soldaten voor niets jaren lang hadden doorgebracht in een bad van modder, bloed en luizen. De journalist Sir Philips Gibbs schreef zijn oorlogsmémoires, evenals zoovele andere, die den oorlog van nabij hadden meegemaakt en a Js °Ke militaire autoriteiten deden me- dedeeling van de verschikkelijke toestanden achter het front. Na den oorlog sprak ieder and van vrede, doch de bewapening nam :and over hand toe. Zelfs een Briand en btresemann konden niet verhinderen, dat de wapenfabrikanten hun oneerbaar werk ble ven voortzetten. De geest van Locarno bleef over de wereld hangen. Henderson met zijn ontwapeningsconferentie, talloos velen met hun vredesbedoelingen, het bleef alles vruch teloos, zóó zelfs, dat een jong Engelsoh fi nancier durfde beweren, dat de oorlog nog steeds niet geëindigd is. Want eenerzijds bleef de oorlog, anderzijds kwam de ratio nalisatie in de bedrijven. Het grootkapitalis me regeert nog altijd en Mussolini's woord is hier goed van toepassing: Het moet uit zijn met de onthullingen, 't volk weet te veel. Daar kwam nog b'j, dat ook Duitsch- land rijp werd voor de dictatuur. Wat is het gevolg hiervan? De dictatoren bevelen gezinsvermeerde ring en als er geen werk is voor de massa dan maar oorlog! Spr. meende, dat hier met revolutie in welken vorm dan ook, niets te bereiken viel. De stem van de massa (en speciaal de vrouwenstem) moet over de we reld weerklinken. De geest van de massa is eigenlijk de geest van de vrouw. En daar om is hier allereerst voor de vrouwen een taak weggelegd. Iedere vrouw behoort te zeggen: Eerst over mijn lijk geef ik mijn kind aan den gruwzamen oorlog. Na de pauze werd de anti-oorlogsfilm „Ik heb een mensch gedood" gedraaid, een film vervaardigd door Arti. Gedurende een geweldigen veldslag op het Westelijk front komt Paul (Philips Holmes) een jong Fransch soldaat, tegen over een nauwelijks de kinderschoenen ont wassen Duitscher te staan, die hij met een bajonet doodsteekt. Onmiddellijk heeft hij berouw van zijn daad. Hij beseft met af schuw. dat hij een jongen gedood heeft, die hem nimmer iets gedaan had en die hij zelfs niet kende. Op het lijk van zijn „vij and" vindt hij brieven, die de jongen bij; den aanvang van den slag aan zijn verloof de geschreven heeft en zoodoende komt hi| achter den naam van zijn slachtoffer. Het i6 het jaar na den Wapenstilstand en de groote dag wordt gevierd met parade's en dankmissen in alle kerken. Maar het „Vrede op aarde" brengt geen rust in de ziel van den jongen soldaat. Hij kan niet vergeten, dat hij een mensch gedood heeft zo.ider reden. Hij besluit naar Duitsch- land te gaan om de moeder van den ge- dooden Duitscher om vergiffenis te smee- ken. Paul's eerste daad bij zijn aankomst in het plaatsje is bloemen te leggen op het graf van zijn slachtoffer. Elsa (de verloof de van den gedooden Duitscher) ziet hem op het kerkhof en is verbaasd een vreemde ling bij het graf van haar verloofde te zien. Paul wordt omdat hij Franschmao is eerst de deur gewezen, doch later ont staat eenige toenadering. Dokter Holderlin beseft de dwaasheid van zijn chauvinisme en hij verwijt zijn vrienden hun bekrompenheid. De komst van Paul heeft hem duidelijk gemaakt, dat ook de Fransche soldaten vaders en moe ders hadden. „Wie heeft onze jongens in de dood gestuurd?" roep hij uit, „Wij! Wij, de vaders! Wie gaf ze gas en kogels en ba- jonnet? Wii de vaders! Wij zijn verant woordelijk!" Paul heeft niet de moed zijn verblijf nog langer te rekken. Hij begeeft zich naar dokter Holderlin's huis om afscheid te nemen. Elsa (Nancy Carroll) bekent hem, dat zij hem lief heeft, en zij meent, dat hij niet durft spreken, om dat haar vroegere verloofde gedood werd Als zij echter alleen zijn, smeekt Paul haar hem te laten gaan. Hij zal de oudjes nimmer meer onder de «ogen durven ko men. Elsa echter verwijt hem, dat het laf heid zou zijn om hen alleen te laten, nu ze hem als zoon hebben lief gekregen. Hij be grijpt, dat zij gelijk heeft. Verlicht, dat het vreeselijke geheim dat hem bezwaarde van zijn hart is, vindt "hij vrede en geluk in het huis van den man, dien hij doodde. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 5—12 NOVEMBER 1935. Nieuwe zaken: Den Helder: J. Roeper, Keizerstraat 45, poelier, boter, kaas en eieren, fijne vleeschwaren. Castricum: „De Concurrent (eig. B. Leuw), Heeren- weg, kruidenierswinkel. Oudkarspel: A. Pranger, Dorpsstraat 90, timmerman. Zuidscharwoude- Firma E. Vlug en Zn., Dorpsstraat B 16, bloembollenkweekerij en handel. Wijzigingen Alkmaar Noord-Holl. Levensverz. Mij. N.V., Ass. Mij. „Het Groene Kruis" en Alkmaarsche Bank N.V. Benoeming procuratiehouders. Noord-Holl. Levensverzekering Mij. Statu tenwijziging. Comm. Venn. onder de firma J. H Eijssen, Kanaalkade. Bestuurswijziging. P. Stokman, Bierkade 8, grossiei in mine raalwaters en bieren. Overgegaan aan: W. A. Engels. „De Jonge Prins" (eig. R. Tromp) Spoor straat 93, hotel, café. Overgegaan aan: Jb. Mol. Den Helder: M. Blom, Middénstraat 42, aardappelen groentenhandel. Eigenaar uitgetreden. Limmen: Wed. T. Admiraal, Disseldorp A 81, krui denierswaren. Overgegaan aan J. N. Ad miraal. Opheffingen: Alkmaar: P. Sciaroni, Payglop 21, opticien. Den Helder: „De Nijverheid" (eig. C. de Beurs), Jou- bertstraat 50 winkel in boter, kaas en eieren. op Bespreking van vakken voor deze markt, moet plaats vinden: i a. mondeling, ten kantore van het Gemeente-Slachthuis te Alkmaar, van 14 tot en met 19 NOVEMBER 1935 (lederen werkdag, uitgezon derd Zaterdag 16 November), tus- schen 9 en lfuur v.m. en van 2M—5 uur n.n^; b. mondeling, in het lokaal op he', Waagplein, op-ZATERDAG 16 NO' VEMBERjl93öf. tusschen 9 en 10X uur v.m^ if -va c. schriftelijk, doth alléén indien het verschuldigde bedrag 1.— per vak vóór. DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 per postwissel wordt overge maakt aan het adres: Directeur van het Marktwezen, Gemeente-Slacht huis Alkmaar. De Directeur van het Marktwezen VOORTHUIJSEN. MAN HAD ZIJN VROUW NIET BETAALD. Hij werd daarom opgegeten In de Mimika-streek te Nw. Guinea, is thans alles zeer rustig, dank zij het optreden van de veldpolitie, benevens de concentratie van de bevolking tot een aantal van 900 -Ma- noeërs uit de Mimika-tsreek op Tanah Merah. Doorloopend komen nog berichten binnen over sneltochten welke gehouden zijn door Mappiërs; in de nabijheid van Ninati is een maii opgegeten daar hij weigerde betaling te doen voor de vrouw welke hij had gehuwd, zooals dat onder dien stam de gewoonte is. Over dit feit hebben drie Papoea's, afkom stig uit de kampong, waaruit de vrouw ge boortig was, wraak genomen. De Bestuurpolitie van Ninati is naar deze kampong vertrokken en heeft de drie schul digen gevangen genomen. Een van de drie- trachtte uit de gevangenis uit te breken en is daarbij doodgeschoten. Iie mo- 's mor- (Ongecorrigeerd.) De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam stelde vanmiddag een onder zoek in naar de stranding van het s.s. .Kerkplein" en de sleepboot „Drente", bezuiden Egmond aan Zee op Zaterdag 19 October j.1. Een zware storm beukte dien Zater dag onze verraderlijke kust. De „Kerk plein", een stoomschip van ongeveer 5000 bruto rogisterton van de N. V. Scheepvaart Maatschappij „Millingen" te Rotterdam, was den vorigen avond te kwart voor elf leeg van Amsterdam naar Schiedam vertrokken. In den voor nacht van Vrijdag op Zaterdag koos het schip zee, ofschoon het toen reeds zeer ruw weer was. Het schip had geen la ding in en slingerde hevig; de opvaren den hadden het zwaar te verantwoorden en kapitein Dekker besloot Zaterdag middag assistentie van het bureau Weismuller te IJmuiden in te roepen. Hij seinde om een sleepboot, die hem naar den Waterweg kon brengen. De „Drente", een sterke zeesleepboot van Weismuller, onder bevel van kapitein J. v. d. Graaff voer uit en kreeg weldra benoorden IJmuiden de „Kerkplein" in zicht. Het was zwaar werk om verbinding met het schip te krijgen; de storm was voortdurend in kracht toegenomen. Tweemaal brak de sleeptros; bij de tweede maal sloeg de derde tros overboord en raakte verward in de schroef van de sleep boot. Dit zou het dappere schip noodlottig worden. Daar het een sleepboot is met één schroef, was het schip volkomen overgeleverd aan wind en golven. De stranding had eenige oogenblikken later plaats; te ongeveer hal facht uur werd het kleine schip over de banken heen op het strand geworpen. De „Kerkplein" onderging eenzelfde lot; ongeveer een K.M. Zuidelijker werd het leege schip hoog op het strand geworpen. Brullend sloegen de golven over de kleine sleepboot; de Egmonders bedachten zich geen oogenblik. Driemaal maakte de roei- reddingboot een tocht naar het wrak; de eerste maal kon geen contact worden verkre gen. Bij de tweede maal gelukte het twaalf man van boord te halen; de gezagvoerder echter ontbrak. De derde tocht zou de zwaarste worden; twee redders begaven zich aan boord van de „Drente" en het gelukte tenslotte den kapitein uit zijn hut te bevrijden. De deur kon aanvankelijk niet worden geopend daar er een bank voor was gevallen. De „Kerkplein" zat dichter op het strand en de bemanning verkeerde niet in gevaar. Een deel der equiqage wilde ech ter te omstreeks één uur in den nacht het schip verlaten. Een lijn werd uitgebracht en 13 van de 21 leden der bemanning aan wal gebracht. De gezagvoerder en zijn of ficieren bleven aanboord. Beide schepen zaten zeer hoog op het strand; de „Drente" zal worden afgebro ken en men is bezig de „Kerkplein" af te br.ngen. Vanmorgen is het stoomschip „Rotter dam" van de HollandAmerika lijn, dat nabij Jamaica op een rif heeft gezeten, in de haven van Rotterdam teruggekeerd. In een kort onderhoud dat wij met den kapi tein, den heer J. v. Duiken, hadden, herin nerde deze eraan, dat het schip op 30 Sep tember op een rif liep en het 5 October weer vrij is gekomen. Over de mogelijke oorzaak van het vastloopen zeide de kapi tein, dat er in deze buurt een zeer sterke stroom bestaat. Hierop had men geheel ge rekend met het maken van het bestek, en de koers was zoodanig gekozen dat men 10 mijl van de kust afbleef. De stroom liep echter anders dan men had kunnen mogen verwachten en daardoor is het schip ver moedelijk op een rif terecht gekomen. Toen het schip vlot was, is het naar New-York gegaan, het heeft daar een voorloopige reparatie ondergaan, waarna het weer zoo zeewaardig was, dat op de reis van New- York naar Rotterdam lading kon worden meegenomen. Passagiers wai*en niet aan joord. MET VOLLE VAART VAN DEN DIJK AFGEREDEN. De auto vernield; de inzittenden bijna niet gewond. Een uit de richting Utrecht komende auto reed hedenmorgen te half zeven met een vaart van ongeveer 85 K.M. over de brug bij Zaltbommel. Aan het eind van de brug aan den kant van Zaltbommel worden op den nieuwen weg werkzaamheden verricht, in welk verband ter plaatse borden en roode lantaarns zijn aangebracht. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de auto door de snelle vaart deze lantaarns niet opgemerkt. Toen hij de arbeiders aan het werk zag, rem de hij uit alle macht met het gevolg, dat de wagen slipte, van den 10 M. hoogen dijk naar beneden stortte en tusschen dezen dijk en dien van de spoorbrug geheel vernield lig gen bleef. Als door een wonder bleken de vijf inzittenden, vier ingenieurs en een admi nistrateur van Werkspoor, die op weg ware.: naar de. Maaswerken bij Lith, niet noemens waardig gewond te zijn. Slechts een van hen had lichte verwondingen opgeloopen en is na door medisceh hulp verbonden te zijn per auto naar Utrecht teruggekeerd. De vier an deren, onder wie ir. Damme .zoon van den directeur van Werkspoor, hebben met een an dere auto de reis naar Lith voortgezet. „Heb J(J je lijstje al klaar van de elf grootste man nen uit de geschiedenis „B(jna, juffrouw. Ik moet alleen nog maar een. keeper bedenken." (Smltfcs Weekly). Omtrent het vergaan voor Smyrna van de Inebolu wordt nader gemeld, dat dit oude schip van de staatsrederij, dat 1080 bruto registerton meet, met 190 passagiers aan boord op weg was van Istamboel naar Smyrna, toen het in de nauwe, diep ingesne den golf van Smyrna in een hevigen noord- oosterstorm raakte. Een kolenbunker werd weggeslagen en het water stroomde met groote snelheid in het schepsruim. Men deed wanhopige pogingen om het lek te stoppen en de pompen werden in werking gezet, ter wijl de kapitein probeerde de dichtstbijzijnde haven binnen te loopen. De groote snelheid waarmede het schip zonk, de storm en de hooge zeegang, alsmede het nachtelijk uur, bemoeilijkten de reddingspogingen, die men aan boord deed en die nog moeilijker werden toen onder de passagiers een paniek uit brak. Gelukkig bevonden zich in de onmiddel lijke nabijheid twee schepen, het Engelsche vrachtschip „Polo" en het Turksche stoom schip „Isiekeal", die er in slaagden 111 men schen te redden. Inmiddels waren uit Smyr na eenige motorbooten genaderd, die nog 14 menschen redden konden, zoodat volgens de laatste opgaven 125 personen gered zouden zijn, waardoor het aantal dooden 66 zou be dragen. Tot nog toe zijn drie lijken geborgen. Bij na alle geredden moesten onmiddellijk naar verschillende ziekenhuizen te Smyrna wor den overgebracht, aangezien de meesten ern stige kwetsuren hadden opgeloopen tijdens de paniek toen het schip begon te zinken en ook doordat velen in de golven door drijf hout waren getroffen voordat zij door de redders waren opgepikt. Velen werden in bewusteloozen toestand uit het water ge haald. Een lezing van het ongeluk, die te Smyrna de ronde dcet, is dat het schip met katoen geladen was en dat deze nat was geworden en daardoor te zwaar voor het schip was. Te Smyrna zijn alle openbare gelegenhe den gesloten. Hedenmorgen te omstreeks half negen is doordat kinderen met lucifers in het hooivak speelden brand ontstaan in de boerderij De Volharding, bewoond door den heer A. Barbhuis, gelegen aan den weg Assen Veendam tusschen Gasteren en Anlo. In kor ten tijd brandde de boerderij geheel af. Een varken en zes biggen kwamen in de vlam men om. Inboedel en oogst verbrandden. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De bouderij is eigendom van den heer Oosterwijk te Aardenhout. Dr. Colijn heeft zoowel als minister van defensie ad interim, als in zijn kwa liteit van minister van koloniën een telegram met gelukwenschen gezonden aan den generaal buiten dienst C. J. Snijders, ter gelegenheid van het feit, dat deze heden den dag herdenkt, waar op hij 60 jaar geleden werd benoemd tot ridder ip de militaire Willemsorde IV-de klasse. m De pogingen om de schipbreukelingen van het aan de zuidkust van het eiland Luzon gestrande Britsche s.s. Silver- hazel in veiligheid te brengen, hebben tot dusverre nog geen 6ucces gehad. Door de hooge zee was het nog steeds onmogelijk de opvarenden die zich op een klein rotseiland bevinden af te halen. Naar het 6Chijnt is het schip reeds 2K dag geleden gestrand, zoodat de schipbreukelingen zich reeds al dien tijd in deze weinig benijdenswaardige positie bevinden. GENERAAL DE BONO SEINT Generaal de Bono telegrafeert: Het orga- nisatiewerk in Makalle wordt voortgezet, ter wijl detachementen het terrein voor de pas van Doghei en aan de overzijde van de Dan- deda-rivier zuiveren. In het Geböi van Makalle werd een Posez- vliegtuig gevonden met sterke motor, dat door de Abessiniers was achter gelaten. Vier sterke afdeelingen zwarthemden cn inlandsche troepen rukken op naar de Ta- kaze. Een van onze detachementen rukt op naar den rand van het plateau nabij Asby. Aan het zuidelijk front wordt de zuivering van het terrein voortgezet. De luchtmacht heeft belangrijke verkennin gen uitgevoerd boven de hoogvlakte en boven Dankali. Petrus Langedijk, koopman, Bergen, gede tineerd in de strafgevangenis te Haarlem Bedrog art. 327-29 wetb. van strafrecht. Zes maanden gevangenisstraf. Joh. M., werkman te Venhuizen, valsche opgaaf aan de steunregeling, vrijgesproken. Corn. K. te Zijpe, hooger beroep vonnis kantongerecht Alkmaar, overtr. motor- en rijwielwet, vonnis bevestigd. B. L. J. M. van B., architect te Den Hel der, hooger beroep vonnis kantongerecht te Den Helder, betreffende overtreding gemeen telijke politieverordening te Den Helder, vrij gesproken. Fokke B., visscher te Urk, hooger beroep vonnis visscherijwet, vonnis bevestigd, doch opgelegd 2 x 1 boete of 2 x 1 dag. Tokke B., als voren, vonnis bevestigd Albert de Gr., aannemer te Enkhuizen, de lict betreffende de auteurswet, vrijgesproken. Jan M. te Anna Paulowna, hooger beroep veroordeeling kantongerecht te Den Helder, vonnis bevestigd, doch opgelegd 5 boete of 2 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3